Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
30028 hozzászólás
  1. Sheriff-2
    2017. június 23. 15:3030028.

Nálunk nagy égi zene-bona volt hajnalban, megint esett 56 mm.

Szerencsére jég nem volt úgy mint pl. nálatok.Videó: Megyaszót szinte teljesen letarolta a jégeső | BOON

A másodszor ültetett uborka magok kikeltek, meg a zöldbab is.

A mai tervem szerint csavargok, pontosabban beszerzek pár dolgot, kivánok szép napot mindenkinek.

Jennifer Paige-Crush Live !!!!!(1999..) from HIFI vcr !! - YouTube

előzmény:
    Tete (30027)
    2017-06-23  08:31
  2. Tete
    2017. június 23. 08:3130027.

Itt volt fél hét körül egy kis égi zene-bona, némi villámlás meg egy jó kis eső. Napnak nyoma nincs. Picit fellélegzett minden növény, elverte az eső a port. Pont hazaértem a vásárlásból. Nem nagyon néztem körül, mert lógott az eső lába, még haza szerettem volna érni a vihar előtt. Vettem dinnyét, nektarint, őszibarackot, paprikát némi felvágottat meg friss pékárut. Aztán igyekeztem haza. Még éppen sikerült itthon biztonságba helyezni mindent már esett is. Aztán lehet ha kisüt a nap, megfőlünk a párás melegben, majd kiderül, most jó a levegő.

3. Tete
    2017. június 23. 05:3030026.

Lemaradtam a főzetemmel, mint a borravaló. Ráadásul pánsíp muzsikával.........................

Joe, szavunk nem lehet.

Ma is meleg lesz, vigyázzatok magatokra. Itt egy kis hűsítő

előzmény:
    Sheriff-2 (30025)
    2017-06-23  04:30
  4. Ez is érdekelhet: 5 tipp, hogyan dobd fel a konyhád, ha albérletben laksz
  5. Tete
    2017. június 22. 23:3630022.

Áááá, mi nem hallottunk semmi olllllyat, ha igen szemet (fület) hunytunk felette. Akkor most meg Zsókán van a sor, hogy mondja a magáét. Én sokszor már a kisbaltáért indulnék "gyógyszer" gyanánt.

Nagyon szépek a virágaid, nekem is nyílik mind a három. Jó, hogy olyan sokáig tartanak. Szerencse, hogy a kertészed kertész és nem fodrász, mert nála a fazonigazítás eléggé drasztikus.

Most kezd kinn kellemes idő lenni. Aprajafalva esti fürdőzést rendezett négyesben, a hangokból ítélve jól szórakoztak, nem akartam zavarni. Eldöntöttem jövő héten is naccccsága lesz a Konyhalányból. Nem főzök, azaz leveseket fogok rendelni. Ilyen melegben elég az.

Szép  és pihentető álmokat, jó éjszakát.

előzmény:
    mandula2 (30017)
    2017-06-22  22:05
  6. Ez is érdekelhet: 3 egyszerű trükk, amellyel megkönnyítheted az életed a konyhában
  7. mandula2
    2017. június 22. 22:1830019.

Azééé van ám szép is! Ezek az orchideák már hetek, hónapok óta virítanak és amire büszke vagyok, hogy már legalább két-három éve gondozom, nevelem őket. Van még egy pár, de azok még bimbósak. Ezek közül az egyiknek legalább 3-4 szára van, olyan mint egy gyönyörű koszorúslány.

A kintiekről is hozok majd pár képet. Az egyik ládában az árvácska még mindig szép, így meghagytam. Nem is vettem abba a ládába muskátlit.

előzmény:
    mandula2 (30017)
  8. Sheriff-2
    2017. június 22. 22:1530018.

Szelídoroszlánéknál most éppen pokol van, de csak ma.

Feleslegesen mondtad a magadét, mert én nem hallottam semmit.

Jó éjszakát akinek közeledik.....

George Harrison- ☮❤☮ "While My Guitar Gently Weeps" ☮❤☮ (live recording) - YouTube

előzmény:
    mandula2 (30017)
  9. mandula2
    2017. június 22. 22:0530017.

Jó estét!

Tegnap ilyen meleg volt./kép/ Este locsoltam, de csak pisilt a cső. Úgy látszik mindenki egyszerre használta a vizet. A kert siralmas, fű már csak nyomokban, többnyire száraz sárga csomók vannak, pedig locsolok naponta kétszer. Jóóóó... lehet hogy besegített a négylábú is. Az edényekbe ültetett virágok szépek, a palackba ültetettek pedig még szebbek. Azokat csak bedugdostam a talajtakaró zöld közé. Sokkal kevesebb vizet kell így kilocsolni.

Tegnap nem bírtam magammal, húztam-vontam amit kellett, ill. nem kellett volna, de csináltam. Ma reggel alig bírtam felkelni az ágyból.

A kert alakul, de.... most aztán alaposan megnyírta a kertész, van ahol a szép dús sövényből csak a vastag ágak meredeznek. Jelszó: majd kinő újra!

Én tiltakozom, de meddő.

Ma oltásra vittük, amint beugorhatott a kocsiba, megbolondult az örömtől. Bezzeg a dokinál összehúzta magát, jelezte hogy őőő aztán ott sincs.

Ma éppen egy hosszú levelet írtam, amikor hirtelen áramszünet lett. A gép kikapcsolt, a levélnek meg annyi. Mondtam a magamét.

Ugye nem hallottátok meg?

Klári ugye milyen bosszantó, ha valami nem működik?

A gyümölcs? A zöldség? Óóó hát az a csillagos ég! Tegnap csak néztem, hogy miért fizettem a zöldségesnél 2500.-Forintot, amikor nem is találtam a kosárban, hogy mit vettem?

Zsóka nem tud belépni,  azért nem jön, pedig szeretne.

A napokban valamelyik este elkezdtem nézni egy filmet, aztán annyira fáradt voltam, hogy kikapcsoltam a gépet, mondván hogy majd folyt.köv. Ma néztem volna, de az volt kiírva, hogy aki feltette, már el is távolította. Különösebben nem sírok utána. 

Aludjatok jól, holnap lehet hogy jön a lehűlés. /persze, mert Szelídoroszlán ide küldi, ha már náluk hideg van, hát itt se legyen jobb idő/

- a hangyák időnként ellepik a terasz egy részét

- hőmérő a falon - hőség -

- ilyen, amikor a kertész engedélyt kap egy kis "fazon"alakításra

előzmény:
    Tete (30015)
    2017-06-22  21:09
  10. Sheriff-2
    2017. június 22. 21:5930016.

Ha sör, akkor nekem a melegben az a legfontosabb, hogy hideg legyen, én szeretem a gyümölcsízűeket is.

Mostanában a New Glarusra szoktam rá, kicsit gyenge, de nagyon sima/finom. Kicsit drágább a többitől.

Közben csavarogtam is, még Horváth halászlé leveshez is találtam fűszert.

A piacra sokan későn/zárás előtt mennek, mert nagyon sokkal olcsóbban tudják megvenni az árút, mert sokan nem akarják haza vinni. Persze nem mindenki viszi haza amit árúl, vannak akiknek bódéjuk van....

"Akinemjelentkezikazholvan?"

Van akinek tele van a hócipője az NLC-vel.......

előzmény:
    Tete (30015)
    2017-06-22  21:09
  11. Tete
    2017. június 22. 21:0930015.

Ó Te szegény, először hasra, aztán hanyatt, sajnálom, igazán nem így akartam.() Bocs.......

Látod adhattál volna a pitéből a mókusoknak, a madaraknak, meg a mosómedvéknek.

Vera, ezek a gyümölcsárak naggggyon ott vannak, mármint a csúcson. Még pl dinnyét sem vettünk idén, sem sárgát, sem görögöt. Kukoricát már főztünk, nagyon szeretjük ilyenkor, amikor még igazából gyenge.

Unokának ma volt az évzáró, jó lett a bizonyítvány, némi motivációs összeget kapott is tőlem. Hétfőtől  foci táborba jár, nagyon élvezi. Jó programok vannak, nem csak foci, klassz helyre járnak kajálni. Tetszik neki.

Itt kánikula van, a medence is 27 fokos. Felfekszem a gumimatracra és hagyom magam ringatni a vízzel. Igyekszem a napernyő árnyékában nem pecsenyére sülni. Igaz engem jól fog a nap, gyorsan és leégni soha nem szoktam. Lehet majd holnap anyagilag, mert tényleg muszáj gyümölcsöt venni. Jó korán elmegyek, hogy mire nagyon süt a nap, már itthon legyek.

Hajnalban minden nyitva, akkor megy a locsoló is, aztán csukom a napos oldalt, délután csere. Még a légkondira nem volt eddig szükség.

A hetet ellógtam, nem is főztem, jó helyről rendelek, jól főznek. Szerintem a jövő hét is így lesz.

A párom Európa másik felén kirándulgat.

Akinemjelentkezikazholvan?

Ti szeretitek a gyümölcsízesítésű söröket? Én a sima sört nem bírom meginni, de ilyen almás, meggyes, bodzás nekem bejön. Tudom az már nem is sör, valószínűleg azért ízlik.

előzmény:
    Sheriff-2 (30014)
    2017-06-22  19:00
  12. Ez is érdekelhet: 3 tuti vegyszermentes tipp hangyák ellen
  13. Sheriff-2
    2017. június 22. 19:0030014.

Velem sokszor előfordúl. Amint láthatod ma esős nap van.

- Esküszöm, sajnálom, hogy ilyen rossz vendéglőbe kellett jönnie
    felszolgálónak - mondja a bosszankodó vendég a pincérnek.
    A pincér lehajol, és a vendég fülébe súgja:
    - De én nem itt étkezem!

*

Leül a vendég az asztalhoz. Odamegy a pincér és azt mondja:
    - Elnézést uram, de ez az asztal foglalt!
    - Akkor vigye el és hozzon egy másikat! - válaszol nyugodtan a vendég.

*
    Az egyik ember az étteremben halvacsoráját elfogyasztván hívja a pincért:
    - Pincér! A hal úszni akar!
    A pincér tudja a dolgát, kihoz egy finom bort az embernek. Látja ezt egy
    másik ember is, aki marhapörköltet evett. Tanulván az előző ember
    udvariasságából, ő is inni kér:
    - Pincér! A marha inni akar!

előzmény:
    Tete (30013)
    2017-06-22  18:55
  14. Tete
    2017. június 22. 18:5530013.

Amit írtam elszállt, huss...............................

Ha kimérgelődtem magam újra írom. Brrrrr, de utálom ezt.

előzmény:
    Sheriff-2 (30012)
    2017-06-22  18:00
  15. Sheriff-2
    2017. június 22. 18:0030012.

Eddig titokba tartottam, de most elárúlom hogy én nagyon hasra estem a küldeményeidtől.

Utána pedig megnéztem a meggyfámat, attól pedig hanyatt estem, úgy néz ki az idén vennem kell meggyet télire, mert a meggyes lepényt pedig nagyon szeretem. Tegnap fogyott el, ami cseresznyéből készült, amit elloptam a saját fámról a madarak/mókusok/mosómedve stb elől.....(elég savanyú volt)

Cherries are always in season for Door County - Chicago Tribune

Hogy a guta üsse meg, találtam halászlevet is.....Perard Fish Soup - Gourmet From France, 850 Ml: Amazon.com: Grocery & Gourmet Food

Luciano Pavarotti : Una furtiva lacrima - YouTube

előzmény:
    Tete (30011)
    2017-06-22  17:08
  16. Tete
    2017. június 22. 17:0830011.

Jó drága a gyümölcs. Én majd holnap szembesülök a helyzettel. Majd nagyon korán megyek vásárolni, míg nincs forróság, mert ilyen lenne a fejem.

Ma van az unoka évzárója, remélem jó lesz a bizonyítvány. Élvezi a focitábort, változatos a program nem csak fociznak. Jó helyre járnak ebédelni, szereti nagyon. Mondanám, hogy várom a nyaralást, de nem akarom az időt siettetni, még örüljenek a srácok a vakációnak. Majd eljön az is.

A strandról meg az jut eszembe, amikor valami kabaré jelenetben arról volt szó, hogy ketten beszélgetnek és azon meditálnak, hogy milyen hosszú sor áll az innivalós bódénál és szinte senki nincs a WC-nél. Akkor az a sok "bemenő" dolog hova mehet ki? Na, én azért nem járok, mert azonnal ez ötlik az agyamba.

Még nem vettünk dinnyét, semmifélét. Se sárgát, se görögöt. Kukoricát már főztünk, az apróságok imádják.

A hetet lazára vettem, nem főzök és lehet ez lesz a jövő héten is. Ezt a levelet befejezem és megyek csinálok egy jegeskávét.

A küldeményeimtől "nem estetek hasra", pedig azt hittem tetszeni fog.

előzmény:
    arirangarirang (30008)
    2017-06-22  15:49
  17. Ez is érdekelhet: Praktikák mosogatógéphez – Így használd, hogy sokáig a segítőd lehessen!
  18. Sheriff-2
    2017. június 22. 16:5630009.

Ez a Hevesi Marci teljesen megbolondul(hatott), mert utálatos halászlé konzervet keresek, akarok venni, de úgy néz ki sehol nem árulják.

Régebben lehetett venni pl. itt a Bendénél, de most nem. A feleségem is szeretne, meg pár barátunk is.

Van ám tőlem nem messze ahol ősszel nagy halászlé főzés van, de csak évente 1x. Nagyon szép hely, szoktam oda menni kirándúlni, meg nagyon híres meggytermelő hely.

Five Door County Fall Fish Boils | Travel Wisconsin

Nnnnna, valakinek megint M.O.-ra kell menni......

Vera-Nacccccsssssága, ma már 3 hozzászólást írtam.......mondjuk igaz hogy nyúlfaroknyit.

előzmény:
    arirangarirang (30008)
    2017-06-22  15:49
  19. arirangarirang
    2017. június 22. 15:4930008.

Szia! de jó, hogy jöttél, igazán nem volt nagy kedvem írkálni az üres topiknak, habár Joe hősiesen kitartott a napi 3 mondatával.

Ma reggel elrohamoztunk a kis piacra, ami itt van közel, persze kocsival  van közel. Mindenképpen akartam venni uborkát, már be is van rakva az üvegbe, 10 szem kimaradt, azzal kipróbálom a szódavízes eltevést.

Pont akkor voltunk el, amikor rosszul szoktam lenni. Az utcán , piacon semmi bajom nem volt, ahogy beléptem a lakásba, mindent eldobtam, és mentem vízszintesbe, mert el akartam ájulni. Szédültem, igaz azt előtte is a piacon, a kanyaroknál volt bajom, nem arra mentem amerre akartam.

De most már minden rendben. Főzni nem kellett, reggel amíg mosakodtam öltöztem, megfőtt a tészta, volt tegnapról csirkepörkölt.

Vettem cseresznyét 1180 Ft-ért, de az olyan fekete, ropogós, egészséges, hogy ritka az ilyen. Meggyet is vettem, és 3 uborkapalántát, 2 záporvirágot, amiről eddig azt hittem napvirág. Van itthon egy hatalmas cserép sárga, ezek barnás bordós sárgák. Csak cserepem nincs ugyanolyan mint a másik, de este megoldom.

Kivittem a kisebbik kutyát ölben pisilni, mert szegényke csak foltokat lát, és reggel a szemébe süt a nap, gondolom akkor még annyit sem. Ha jön utánam, akkor is úgy jön, hogy mindig hozzámér. Jutalomból jól megharapott egy szúnyog.Azt hittem kipusztultak, de nem.

Most alszom egy nagyot, mert mit csináljak ebben a melegben.

Holnap húsleves és túróstészta lesz, ha valakinek nem tetszik, majd éhes marad.

előzmény:
    Tete (30005)
    2017-06-22  11:25
  20. Sheriff-2
    2017. június 22. 13:3230007.

Mifelénk a strandok a tópartokon vannak, nem olyan úszómedence-féleségek. A mi államunkban ezrével vannak a tavak, itt vannak képek példának.

lake geneva public beach pictures - Google Search

előzmény:
    Tete (30005)
  21. Sheriff-2
    2017. június 22. 13:1030006.

Sziasztok,

Rövidesen ideér egy nagy vihar, utána pedig ma itt is 30 C. fok felett lesz, de csak ma. Utána pedig megint éppen hogy 20 felett.

A pára a legnagyobb probléma nekünk, de a kertnek nagyon jó a párás meleg.

előzmény:
    Tete (30005)
  22. Tete
    2017. június 22. 11:2530005.

Sziasztok, ha igaz elhártva a technikai akadály.

Nálam kiveri a biztosítékot, amikor kell valami dolog a net segítségével és a bánatnak sem tudok belépni.

Na, de ezen túl vagyunk, remélem. Rendeltünk WIFI jelerősítőt.

A párom úton, a gyerekek bölcsiben, táborban, én meg nyaralok. A hétre rendeltem kaját, nem főzök. Olvasgatok, filmeket nézek, rejtvényezek, pancsolok. A napi rutinfeladatok hamar elkészülnek.

Szépen folyamatosan érik a paradicsom, a kedvesemé is, meg az én balkonparadicsomjaim is. Nagyon kellemes a víz a medencében. Amikor négy körül felébredek kinyitom még azt a pár dolgot, amit éjszakára bezárok. Járhat a friss levegő ki-be. Akkor megy a locsoló is. Aztán becsukok a nap felöli oldalon mindent és besötétítek. Délután csere. Valahogy most nincsenek világmegváltó és lakásfelfordító ingerenciáim.

Mindenki vigyázzon magára, hűsöljön, igyon sokat.Ez most jeges alkoholmentes hűsítő. Ez meg ebéd utánra parfétorta. Ez meg egy kellemes vízű medence. Nem mondhatjátok, hogy nem kényeztetlek benneteket.

Joe nálunk is többévnyi sikertelenség vezetett ahhoz, hogy idén nincs veteményeskert. Nem éri meg a befektetett munkát, pénzt. Ha nem permetez az ember, akkor mindent ellepnek a kártevők, ha permetezel, akkor ugyanott vagy, mint amikor veszed. Nem válik be a mag, agyon kell nyomni vegyszerekkel, ha azt akarod legyen valami. Az ember még a szobanövényeket is tápozza. Így van ez az álattartással is. Ez üdülőterület itt nem is lehetne, de az ember hallja a híreket. Legutóbb a sertéshúsról.

Senki nem jár strandra? Bár egyszer valaki emberlevesnek nevezte a strandokat. Remélem augusztus végén a tengerpart már nem lesz agyonzsúfolt.

23. Ez is érdekelhet: Kiszámoltuk - Ennyit spórol neked egy mosogatógép
  24. Tete
    2017. június 21. 18:1730003.

A Klári ül a fenekén és csendben (??????) átkozódik. Napok óta nincs netünk, most is szívesség gépről írok. Majd írok, ha normalizálódik a helyzet. Egyébként nélkülem "kirándul", valahol Európa másik felén, mert dolgozik. Pusszanat, végül is a remény hal meg utoljára. Ehun van e a kis huncut smile.

előzmény:
    Sheriff-2 (30000)
    2017-06-21  13:25
  25. mandula2
    2017. június 21. 13:5830002.

Ilyen volt a germersdorfi cseresznyénk. Nagyszemű és édes. Már csak volt! A madarak is és a kukacok is szerették, de azért hagytak nekünk is.

előzmény:
    Sheriff-2 (30000)
    2017-06-21  13:25
  26. Sheriff-2
    2017. június 21. 13:4530001.

Van olyan hely, ahol 49 C-fok van. Nem a pokolra gondoltam......

Ébresztő.

Altatónak pedig.......

Én pedig elmentem a dolgomra, szép napot mindenkinek.

27. Sheriff-2
    2017. június 21. 13:2530000.

A meggy félig nőtt, elsárgul és potyog le.

A cseresznye kezd érés előtt rohadni.

A gaz/fű nő, más nem, de mi más is legyen ha 12 C-fok van.

Télen/Januárban is előfordul 12 fok......

Szerintem Klári kirándúl a -jával. (Nekem miért nincs az a smiley amit Ő használ?)

előzmény:
    mandula2 (29998)
    2017-06-21  09:16
  28. Ez is érdekelhet: Így spórolj helyet, ha kicsi a konyhád! – Ötletek, amivel helyet takaríthatsz meg
  29. mandula2
    2017. június 21. 09:1629998.

Jó reggelt!

Rendelés feladva: sima /cukor és mindenféle nélkül/ finom aromás kávé. Persze forró legyen, az már mellékes, hogy mire az utolsó kortyhoz érek, jéghideg lesz, de úgy jó. - nekem -

Van egy csomó félig üres, vagy még félig tele festékem. Festeni kellene fát is, fémet is, csak egy baj van, hogy nincs hozzá kedvem.

Kertész jön, lehet megint füvet nyírni, már ahol van még. Bokrok is úgy nőnek, mintha húznák. A futórózsa lassan elvirágzik, de van mááásik!

Tegnap megnéztem a videókat a fokhagyma, paradicsom, batáta stb. szaporításáról. Az én kis krumplimnak még csak hajszálgyökerei vannak, de lehet hogy újítani fogok a videók alapján. Akkora, de akkora termésem lesz!!! Férj csendben megjegyezte: "újabb dili" ?

előzmény:
    Sheriff-2 (29997)
    2017-06-21  06:34
  30. Sheriff-2
    2017. június 20. 21:5929996.

Tele van a hócipőm az idei időjárással, még egy ok hogy befejezzem a kertészkedést, pedig nagyon fogom sajnálni.

Ha a következő 2 hó is hasonló lessz, akkor kár volt a gőzért. Most úgy néz ki a hideg, és sok esőtől nagyon szépen rohadnak az uborka magok.

Nálunk ma rakott krumpli volt az ebéd.

előzmény:
    mandula2 (29995)
    2017-06-20  19:49
  31. mandula2
    2017. június 20. 19:4929995.

Minden hóban van valami jó, még abban is, amelyik éppen nem esik!

előzmény:
    Sheriff-2 (29992)
    2017-06-20  15:37
  32. Ez is érdekelhet: Így válassz mosogatógépet - 5 szempont, amit érdemes megfontolnod
  33. arirangarirang
    2017. június 20. 19:1529994.

Hahahahaha  Vicces kép.

Túl vagyok a nyakonszúrásos vizsgálaton, eredményre még várni kell. Mit mondjak, nem kellemes, mikor egy tűvel kotorásznak kívülről a nyakadban. Gondolom belülről még rosszabb lenne.

Ha nem érek hozzá, akkor már nem is fáj.

Még  egy másik helyre is kell menni jövő héten, meg úgy elszórva az egész nyaram be van táblázgatva szórványokban. Csak  ne felejtsek ki egyet sem.

Bejelentkeztem egy helyre azt mondja az asszisztens, hogy október. Micsoda? kérdem én. Ja, akkor jövő hét. mondta ő.

Roppant meleg van, küldök Joe palántáinak, nekem itt nem kell ennyi.Mikor hazajöttem, mellesleg a kocsiban odasült a fenekem a bőrüléshez szoknyában, tehát mikor bejöttem a lakásba nagyon kellemes hűvös volt, azóta viszont nagyon kevés lett a levegő, de azért se nyitok ablakot estig.

A kórházban vettem egy jó vastag keresztrejtvény újságot, pár napig elleszek vele.

Gondoltam a múltkor, hogy veszek könyvet. Bementem a könyvesboltba, és nem tudtam eldönteni ki a mai menő író. Minden könyv vastag durva papírra volt nyomtatva,  és hiába olvastam a tartalmát, mégse tudtam dönteni. Könyvekkel is úgy vagyok, mint a filmekkel, szóljon valamiről. Legutóbb pl. nagyon tetszett Závoda könyve a Jadwiga párnája, és Vámos Miklós Apák könyve. Azóta viszont nem találok nekem valót. Éva ki tudnál segíteni pár íróval és címmel?

Mióta hanyagolom a netet, azóta töméntelen időm felszabadult.

Most megyek vacsiztatni, aztán locsolok.

Sziasztok.

előzmény:
    Sheriff-2 (29992)
    2017-06-20  15:37
  34. Sheriff-2
    2017. június 20. 15:3729992.

Ma én a pincében szellőztetek, mivel kint sokkal hidegebb van, de jelentem hogy ebben a percben nem esik a hó.

előzmény:
    mandula2 (29991)
    2017-06-20  07:31
  35. mandula2
    2017. június 20. 07:3129991.

Jó reggelt!

Az elsőt elvettem - köszönöm - ne keressétek.

Jönnék, jövök... de most nyakig vagyunk hol ebben, hol abban. Addig szellőztessetek a Konyhában, ma is hőség lesz.

Vera néztem neked videókat a batátával kapcsolatban, nagyon jól lehet szaporítani.

előzmény:
    Sheriff-2 (29990)
    2017-06-20  05:02
  36. Sheriff-2
    2017. június 20. 05:0229990.

Probléma, és bogarak nélküli jó reggelt kivánok, én pedig lassan megyek aludni.

37. Ez is érdekelhet: 5 érv a mosogatógép mellett – Mennyit ér a kényelmed?
  38. arirangarirang
    2017. június 19. 22:4529989.

Én megittam a tegnapi maradék kávét, mert úgy tűnik ma valami problema aódott.

Most már nekem elegem van a bogarakból. Az én szobám a találkozóhelyük, csakhogy nem kérik ki az engedélyem. Ma délután készülődtem, hogy elmegyünk, leültem az ágyam szélére, hallottam valami gyanús rágicsálást. Megjegyzem már napok óta néha kis neszezéseket véltem hallani. Egyből eszembe jutott hogy itt már 2x kirágta magát a falból egy úgynevezett nagy farontó bogár, de tényleg nagy. 3 cm vagy még több hosszú, széles, barnás kemény és szárnya van. Tegnap találtam egyet a szobám ablaka alatt kivülről, kalimpált, mert háton feküdt, és ették már a hangyák. Persze agyontapostam a rossz emlékekre való tekintettel. Ha 5 m-el arrébb kászálódik nem zavart volna, az már a kert, de a lakás mellett nem tűrök semmilyen dögöt.

Hát egy másik ilyen nyavalyás rágta ki magát megint a falból.  Persze nem mentünk sehová, szétszedtem a szobát, férjem hozta a gyilokokat, aztán éppen mielőtt megszökött volna elkapta. Utána becementezte a lukat, jó nagyot rágott. De még mindig inkább ezt választom, mint a százlábúakat, mert azok olyan gyorsak, hogy alig lehet őket lecsapni.

Túl természetközeli a lakásunk, itt van 3 méterre a hatalmas fenyő, minden bejön, hiába van szúnyogháló, az ablakon.

Ma maradékok voltak ebédre, vacsira hideg, a lányom főzött a mamának, holnap is ő fog. Csak az a baj, hogy mi is éhesek vagyunk, tehát főzni azt mindenképpen kell valamit.

Kiderült miért voltunk rosszul tegnap családostól, ez a meleg ami jött, ez okozta.  Még most is nagyon melege van a fejemnek a hajam alatt. Mindig nyárra buggyanok meg és növesztem a hajam. Ilyenkor kellene levágatni.

Zsóka hová tűntél te is?

Tudja valaki, hogy a szobafenyőnek milyen savanyúságú földet kell keverni? Van kerti földem, és van tőzegem. Ebből kéne mixelni valami fincsit a fenyőnek, de nem tudom milyen arányban.

Jóccakát mindenkinek, szellóztessetek, hogy holnap jó hűs legyen a lakásban.

előzmény:
    Sheriff-2 (29987)
    2017-06-19  18:51
  39. Sheriff-2
    2017. június 19. 18:5129987.

Sziasztok Konyhalányok,

Úgy néz ki a ma reggeli kávé lemaradt mint (néha) a borravaló, de az estire még nem késő. Akinek úgy teteszik, nevezheti uzsonnainak is kezitcsókolom......

Erről jut eszembe, hogy réééééégen a kocsmába az volt kiírva, hogy Pancsvancsak.

A trafikkba pedig az hogy Csikkvancsak.

Én pedig Marci vagyok Hevesről, aki még emlékszik a lyukas 2-filléresre (is).

Elvis Presley - Burning Love (Audio) - YouTube

40. Sheriff-2
    2017. június 18. 22:5529986.

Azok amiket ők fogtak kb. 13-14 kg. körűl vannak. A legnagyobb amit én fogtam 105 cm. volt, picit több mint 20 kg.

Érdekes fogni őket, de enni nem, mert túúúúúúúúl olajosak. A 8-10 kg. körűliek nagyon finomak grillen is, meg pácolva/füstölve. Van sok képem, de nem teszem be ide őket.

előzmény:
    arirangarirang (29985)
    2017-06-18  22:06
  41. Ez is érdekelhet: 13 csodás konyha a világ minden tájáról, amitől leesik az állad
  42. Sheriff-2
    2017. június 18. 18:3729984.

Most hogy szóba kerűlt, használtuk mi ezt évtizedekkel ezelőtt, amikor a partról halásztam, 5 halat lehetett fogni, ilyeneket, azzal vittük a kocsihoz.

Videó.......Salmon Fishing Milwaukee Harbor Big Fish - YouTube

Réééééégi szép idők.

előzmény:
    arirangarirang (29983)
    2017-06-18  18:24
  43. arirangarirang
    2017. június 18. 18:2429983.

Már megint meleg van, meg vagyok gabalyodva, el akarok égni, elpusztulok.

A férjem szerint pedig nincs is meleg. Süt a nap ezerrel, pára van, és nagyon meleg szerintem.

A banyatank a húzós, kerekes bevásárlószatyor, mint egy húzós bőrönd, de nyitott a teteje, illetve zsinórral záródik, könnyű kezelni, csak a lépcsők állják az útját, vagy ha buszozni akar a szerencsétlen vén banya, akkor van meglőve, mert emelni kell, és ha jól telerakta akkor segítségre szorul. De senki sem segít neki, mert mindenki utálja a tankját, útakadály a figyelmetlen közlekedőknek, amin át lehet bukfencezni. Viszont banyánknak egy jó fegyver, mert ha valaki szemtelenkedik vele, nemes egyszerűséggel áthúzza a lábán, aztán kiabáljál, köcsög!

Na ez a banyatank. Nekem 3 db. van. 2 piros, egy kék. Teljesen egyformák, amikor vettük a mamáinknak is vettünk, ez a 2 szín volt. Anyósmama a kéket választotta, az én anyukám az egyik pirosat, így nekem is maradt egy piros. Ritkán, de használom, viszont elég kicsi, konkrétan nem akkora, mintha autóval mennénk bevásárolni. Én meg ugye hozzá vagyok szokva, hogy egy úttal mindent megveszek ami egy hétre kell. Na ez a tankkal nem sikerül. Tehát még így is lógnak rajtam nylonszatyrok is, és még az sem elég. A múltkor annyira bevásároltam, hogy telefonálni kellett apának jöjjön értem, mert nem tudok hazamenni. Szerencsére éppen akkor érkezett haza. Azóta nem használtam. Innen a sarokról szoktam még hazahuzigálni karton ásványvizeket benne. Arra nagyon jó. Valahogy én is cikinek érzem a huzigálását, pedig soha senki nem tett rám megjegyzést miatta.

Ma adtam a gyümölcsevésnek. Megettem egy fél kg cseresznyét, és egy harmad görögdinnyét. Az elég jó volt, persze a dinnye lehetne mindig édesebb is.

Képzeljétek eltűnt egy sült csirkecomb. A fiú a gyanúsított, de azt mondja egyet evett ebédre. Mindenkinek egyet adtam, de mikor ő evett egyedül hagytam a többi combbal, szóval...... Nem mintha baj lenne, csak jó lenne tudni biztosra, mert a tepsibe csak 7 db. fért be egysorba, így vacsira nem maradt valakinek. Mama is kapott egyet, és mindegyikünknek egyet tettem a tányérjára.  Máskor is észre vettem, hogy ami ízlik neki, abból kiszolgálja magát, magyarul lop, mert nem tudja felfogni, hogy lehet kérni is. Lop, hazudik, meg is van a tettes.

Kutyák nem tudnak odáig felmenni, tehát csak ő marad továbbra is a gyanúsított. Na, majd vacsinál kompenzáljuk a darabszámot, lehet, hogy apa nem akar majd csirkét, akkor megkaphatja a fiú, de ha akar, akkor a fiú sajnos töpörtyűt eszik, nem a Joe félét, csak a hentestől vásároltat, de az is finom friss.

Éva hol lehet? Megint betegre kertészkedte magát? Rossz gondolat törölve!

Megyek etetem a kutyikat, aztán magunkat, remélem nem olvadok el közben.

Jóccakát, sziasztok!

előzmény:
    Sheriff-2 (29979)
    2017-06-18  12:04
  44. Sheriff-2
    2017. június 18. 18:2029982.

A töltött paprika az egyik kedvencem, lehet hogy muszáj lesz kertnek lenni jövőre is.

Hason fekve/fejen állva, meg hát ugye főleg segítséggel.

Scandal/Patty Smyth - Hands Tied (original) - [STEREO] - YouTube

előzmény:
    Tete (29981)
    2017-06-18  13:02
  45. Tete
    2017. június 18. 13:0229981.

Látom a banyatank megoldódott, milyen okos a barátunk. Nem kinevetni. Itt nincsenek távolságok, egy  napi vásárlás miatt kár beindítani az autókat. Én ugyan szoktam mondani, hogy megyek a világ végére, de az sincs messze és útközben van egy csomó hely, amit útbaejtek. Annyiszor leállni, parkolót keresni, szóval inkább gyalog. Még a bicaj is macerás a lezárás miatt. Ha nem zárod le, sanszos, hogy elillan(nak vele).  A nagyobb bevásárlás, a nagyobb piacjárás meg úgy is kocsival történik.

A töltött paprita az a töltött paprika, csak nálunk íródik, neveződik másképpen. Régen volt egy énekesnő (?) jó kis bugyuta szövegű dalokat énekelt. Ő volt Papp Rita. A youtubon megtalálod és mindjárt megértesz. Bugyutaságban verhetetlen. Eccccerű, mint egy tál étel. Na innen a név.

Nekem már a 30 is sok, akkor inkább ki sem mozdulok. Remekül el lehet itthon tölteni az időt. A menőkés dolgokat intézi az ember hajnalban, aztán a kellemes hűs lakás, vagy a medence.

előzmény:
    Sheriff-2 (29980)
    2017-06-18  12:33
1 2 3 4 5