Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegedi Kaáliba járunk!

picur555
Létrehozva: 2005. november 9. 10:53
Katuss javaslatára (akivel egy másik Kaális társasághoz írogattunk) létrejön most a Szegedi Kaális topic. Remélem itt is hasonló jó hangulatú társaság alakul ki és tudunk egymásnak hasznos tanácsokat és a kitartáshoz támaszt adni. Jó lenne ha nem csak a váróban köttetnének esetleg barátságok!
  1. 2013. október 6. 00:123407.
    Sziasztok! Mi most kezdtünk el járni a Kaáliba és én teljesn mértékben megvagyok elégedve mindenkivel! Krizsán doktornőhöz kerültünk akivel szintén megvagyunk elégedve! Nagyon kedves, segítőkész, elmagyarázza rendesen a dolgokat! Mi folyamatosan kérdeztünk ami eszükbe jutott, végül beszélgetés lett a vége és nagyon szívélyes, kedves volt úhygogy én csak jót tudok mondani! Jó, hát ez volt még csak az első alkalom, de remélem ez így is marad!  Én teljes mértékben rájuk merem bízni magam! Sajnálom ha sokaknak rossz a tapasztalata! :-)
  2. 2011. március 17. 10:123406.

    Szia Katuss!

     

    Sajnálom, hogy így alakultak a dolgok.

     

    Én próbáltam írni, képet is tettem fel, de eltünt.

     

    Én várok szeptemberig, ha sikerül a munkahely dolog akkor hanyagolom a kérdést és 1-2 év múlva visszatérünk rá, viszont ha nem vesznek fel, mondtam a páromnak belevághatunk.

     

    Ő nem akar örökbefogadni, pedig nálunk is van olyan család ahol 8-9 hónaposan megkapták a gyereket és gyönyörű, tündéri gyerek. Én benne lennék.

     

    Majd lesz valami.

     

     

    előzmény:
    Katuss (3405)
    2011-03-13  07:47
  3. 2011. március 13. 07:473405.

    sziasztok!

     

    úgy látszik mégsem indul újra a topik. sajna nekem se sok irnivalóm van. az elmúlt 2 hónapban megcsináltuk a szükséges vizsgálatokat, de sajna nem tudunk indulni, mert rosszak az eredmények. egyelőre megint pihentetjük a témát, próbáljuk beállítani magunkat az egy gyerekes életmódra, vagy alternatívaként örökbefogadás is szóba került, majd meglátjuk.

    remélem mások szerencsésebbek.

     

    írjatok! JÓ PIHENÉST A 4 NAP ALATT! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 6. 21:043404.

    szia! Ti nem csatlakoztok? :-)

    hogy vagytok főleg a nagyfiú? nálatok hogy megy az ovi? szeret járni? 

    előzmény:
    hello70 (3403)
    2011-02-04  14:42
  5. 2011. február 4. 14:423403.

    Sziasztok Lányok!

     

    Katuss! Örömmel olvasom, hogy belevágtok a babaprojektbe!! Sok sikert kívánok !!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. február 3. 14:333402.

    Nesszi!

     

    Itt a helyed, mármint a kistesó projektben :-)

     

    Kettannyelvű: német anyanyelvű és német nemzetiségi óvodapedagógusok vannak az oviben, mert ez a magyarországi német általános művelődési központja (www.mnamk.hu) . az egyik óvónéni csak németül, a másik és a dadusok vegyesen beszélgetnek/foglalkoznak a gyerekekkel. Ragad rájuk a nyelv. Ábel elfeledkezik magáról és németül beszélget, énekel ,mondókázik, pedig csak szeptemberben kezdte :-)

    szerintem nagyon jó. itt ovitól érettségiig tart a képzés. szóval 3-18 évig. 

     

    képet is csatolhatnál :-)

    előzmény:
    nesszicica (3399)
    2011-02-01  14:07
  7. 2011. február 3. 14:293401.

    szia!

     

    márc elején kezdünk, a következő ciklusban. Ti? 

    első próbálkozás? kihez jársz?

    üdv. Katuss

    előzmény:
    Gigi1975 (3398)
    2011-01-30  23:34
  8. 2011. február 1. 14:133400.

    Katuss!

     

    Hogyan működik ez a kéttannyelvű dolog? Az óvonők akik velük vannak tudnak németül? Sajna nálunk úgy gondolják, hogy magyarul sem tudnak helyesen felesleges,így elhordom angol órára amit nagyon szeret.

    előzmény:
    nesszicica (3399)
    2011-02-01  14:07
  9. 2011. február 1. 14:073399.

    Sziasztok!

     

    Én szurkolok Nektek!

     

    Mi még várunk egy kicsit, de barátkozom a gondolattal. A gyerek jöhetne akár 2 is, de az a 9 hónap nehéz volt.

     

    Párom meg Vanessza nagyon szeretnék, már csak rajtam múlik.

    Karácsonyra kapott is egy babát ami eszi, iszik, sír, kakil, pisil, stb. szóval most azzal van elfoglalva. Veszünk neki pelust, tápot, akár egy igazi.

     

    Az én csajom 5 lesz február 14-én. Jövőre már nagy csoportos. Sosincs itthon, mindig mehetnéke van. Hétfőtől-péntekig különböző foglalkozásokra jár este 6-kor jön haza és még megkérdezi, hogy elmegyünk-e valahová. Állandóan tanul, írja a betűket, a nevét. Dehát nem csak szépek, okosak is a Kaális gyerkőcök.

     

     

    előzmény:
    Gigi1975 (3398)
    2011-01-30  23:34
  10. 2011. január 30. 23:343398.

    Szia Katuss!

     

    Bár én nem voltam tagja itt a csapatnak, csak most néztem be.

    Olvasom, hogy kistesó projekt előtt álltok, csak azért írok, mert egy cipőben járunk.

    Mi is rászántuk magunkat egy újabb próbálkozásra, február 4-én megyek UH-ra és ha minden OK, lehet, hogy kezdünk is.

    Ti is kezditek már a stimut 2-án?

    Drukkolok nagyon!

     

    Gigi

    előzmény:
    Katuss (3395)
    2011-01-24  15:02
  11. 2011. január 25. 11:003397.

    szia Picúr!

     

    Gratulálok! Ez igazán jó hír, hogy spontán terhes vagy :-)

    nálunk erre sajna semmi esély, viszont van még két TB támogatott lehetőségünk :-)

    gyere gyakrabban. gondolom most már otthon vagy, vagy még dolgozol? 

    üdv. Katuss

     

    előzmény:
    picur555 (3396)
    2011-01-25  10:51
  12. 2011. január 25. 10:513396.
    BUÉK mindenkinek, aki erre jár.Szia Katuss!Örlök, hogy rászántátok magatokat a kistesóra. Bogi nálunk most már 4,5 éves. Volt egy kishúga (spontán) aki sajnos down kóros volt és 20 hetesen szültem meg. Azután lombikoztunk megint, ami sajnos nem sikerült. A doki szerint lelkileg nem készültem fel rá, mert nagyon jó eredményeink voltak. Elhelyezkedtem dolgozni még a GYES mellett, aztán munkahelyet váltottam, mert megbeszéltük apával, hogy már nem küzdünk annyira a kistesóért. Ha ad az Isten lesz.....Most vagyok 31   (spontán) és kisfiunk lesz.....Remélem minél hamarabb összejön nálatok is és ismét együtt fórumozunk....Üdv Picur
    előzmény:
    Katuss (3395)
    2011-01-24  15:02
  13. 2011. január 24. 15:023395.

    sziasztok!

     

    BUÉK!

     

    Jár még ide valaki? Hello régi csapat! Mi van veletek?

     

    Jó lenne, ha járna erre valaki, mert rámfér a bíztatás, február 2-án kistesó projekt veszi kezdetét nálunk :-) Nem akar csatlakozni valaki?

     

    Gyertek, gyertek!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2010. szeptember 14. 09:113394.

    sziasztok!

     

    elég gyakran ránézek a kedvenc topikjaimra, de ide valahogy mostanában nem írtam, talán azt vártam, hogy más tegye meg :-) olyan jó kis topik volt, élesszük fel újra.

     

    Rögtön Biga kérdésére: nekünk van/volt hidegpárásítónk, babydream, ha jól emlékszem az OBI-ban vettük, kb. 7-8 ezerért, kb. fél évig volt jó, aztán elkezdett folyni belőle a víz. de addig nagyon jó volt! érezhetően jobb volt a levegő. lent a nappaliban egy zepter therapy air légtisztítónk van, azt ajánlom csak igazán! szuper jó, tiszta levegő van bent. a vaterán vettem félár alatt, most is látok 30-50 ezer között. érdemes megvenni. 

     

    Rólunk:

    Ábel augusztusban volt 3 éves , most kezdte az ovit, német kéttannyelvű, nagyon tetszik neki (nekünk is), és nagyon könnyen beszokott, de ő ugye bölcsis volt 1,5 évig, így nem csoda. nagyon okos gyerek (elfogultság nélkül). augusztusban volt egy lágyéksérv műtéte, tök jól viselte, 3 napig voltunk kórházban, utána otthon lábadozott. 

     

    és a legjobb: úgy döntöttünk, hogy kell neki kistestvér, így jövő tavasszal bejelentkezünk újra. még van két dobásunk, azt kihasználjuk. már most elkezdtük a vitaminokat, még egészségesebb életmód, nekem kis fogyókúra, hogy 60 alá menjek, mert még mindig 65 kg vagyok :-(((((( 

    Ábel is örülne neki nagyon :-)

     

    csajok írjatok!!!!

    előzmény:
    biga29 (3393)
    2010-04-01  15:00
  15. 2010. Április 1. 15:003393.

    Sziasztok!

     

    Gyors kérdés csak: van valakinek otthon hidegpárásítója, amit szívesen tudna ajánlani? A törp elég csúnyán köhög, mert taknyos, hol hurutosan, hol ugatósan. A doki a vizes ruhát ajánlotta a szobába, de mi panelban lakunk, talán jobb lenne a párásító.

     

    Köszi mindenkinek előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. március 25. 19:403392.

    Edó!

    Nagyon-nagyon sajnálom!!!Valóban sok esetben nem jelent semmit a barnázás, mint írtam nekem volt rendes vérzés is és mégsem lett szerencsére belőle baj.

     

     Biga!

    Nekem is van jó pár ilyen ismerősöm, potyognak a gyerekek persze nem foglalkoznak velük. 3 olyan ismerősöm van aki sportot űz abból, hogy véletlen terhes lesz aztán abortusz. Az egyiknek biztosra tudom, hogy volt már 5-6 abortusza, mert mindig véletlen terhes lett, mellette van 3 kölyke akiket kicsap az utcára. Az élet nagyon igazságtalan.

    előzmény:
    Edó* (3390)
    2010-03-25  13:37
  17. 2010. március 25. 18:323391.
    Ó, de sajnálom! Ez már nem igazság! Van két ismerősöm, az egyiknek két inszemje is sikerült, de mindkétszer elvetélt. A másik lombikos, de nemrég spontán terhes lett, és ő is elvetélt. Miért van ez? Másra meg elég ránézni, és szüli is a gyerekeket.
    előzmény:
    Edó* (3390)
    2010-03-25  13:37
  18. 2010. március 25. 13:373390.

    Kedves Lányok!

     

    Sajnos elveszítettem a Babámat... vérezni kezdtem múlt hét csütörtökön, és amikor bementünk a klinikára még UH szerint dobogott a szíve, de hétfőre már sajnos nem. Pedig a vérzés még azon a csütörtökök éjszakán el is múlt. Kedden sajnos elváltunk egymástól... szomorú vagyok és per pillanat vigasztalhatatlan. Nem tudom, hogy mi történhetett, bár már éppen a 3. hete barnáztam, de a Kaáliban azt mondták, hogy ne izguljak, más is szokott, én meg igyekeztem megfeledkezni róla. Majd részletezem valamikor, de most nem megy. Meg kérdezni is szeretnék, az orvosok nem válaszolnak sokszor érdemben, Ti pedig szoktatok. De majd néhány nap múlva csak.

    Vigyázzatok Magatokra és egymásra!

    Minden jót Nektek, majd jövök néhány nap múlva.

    előzmény:
    picur555 (1)
    2005-11-09  10:53
  19. 2010. március 16. 14:423389.

    Mindig elfelejtem!

     

    A páromnak MKB kártyája van de én és a gyereknek is erre váltom ki a recepteket és sok egyéb gyógyszer is vásárolható rá. Pl szemüveget is csináltattam rá. Egy csomó helyen elfogadják, de szerencsére még nem volt rá szükség. A honlapjukon minden fennt van pontosan.

     

    Katuss!

     Tegnap hallottam, hogy van egy hasmenős,hányos vírus. Nagyon utálom!!!

     

    előzmény:
    Katuss (3388)
    2010-03-16  11:28
  20. 2010. március 16. 11:283388.

    sziasztok!

     

    Melóban vagyok így csak gyorsan pár sort:

     

    Biga! Végre, végre! de megérte várni, gyönyörű a csajod, akárcsak Vanessza :-) 

    Fifi virágoskertje, most is megy, aranyos kis mese. Eperke délután van, úgy 5 körül. de jó hétvégén a TV2-n a Dóra a felfedező, és George a majom is tetszik Ábelnek. 

     

    Edó! Gratula, elsőre  elég 1 baba is :-) majd a következő alkalommal dupláztok :-)

     

    Egészségpénztár: én generalis vagyok, de fogalmam sincs, hogy el lehet-e számolni a kezeléseket... bár az amúgy is TB finanszírozott. a gyógyszert tuti, én mindenféle gyógyszert elszámolok, igaz anno még nem voltam tag, így nem tudom, hogy 100%-e a lombikos gyógyszerek elszámolhatósága.

     

    belgyógyászat, altathatóság: szerintem ebből friss kell, mindig pár nappal az altatás előtt voltam, én a hzáidokinál csináltattam, mert van EKG-ja.

     

     

    Ábelnek megy a hasa és köhög is... még nem vészes, de ki tudja...

     

    na lépek is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. március 14. 21:003387.

    Sziasztok!

     

    Biga!

     

    Fifi most nincs műsoron, de így kell keresni, hogy Fifi. Most az Eperke van Nesszi nagy kedvence. Keresd azt tetszeni fog, még én is szoktam nézni. Van könyvünk, újságunk nem lehet megunni.

     

    Edó!

    Biztos lehetsz benne, hogy szép gyereked lesz, itt tényleg csodaszép gyerkőcök vannak. Van a falucskánkban több Kaális gyerkőc mind cuki.

    előzmény:
    biga29 (3386)
    2010-03-14  18:46
  22. 2010. március 14. 18:463386.

    Edó! Én duphastont szedtem szájon át, egészen a 15-16. hétig. A 13-14. héten kezdtem el csökkenteni az adagot, és majd két hét alatt hagytam el. Anno a doktornő így mondta.

     

    A 8+2 azt jelenti, hogy 8 hetes és 2 napos terhes vagy. Korábban én sem tudtam.

     

    Igen, valaki írta régen, hogy vigyázz, mert a biologósuk trükköznek ám! Majd meglátod, milyen szép gyerekeket csinálnak!

    előzmény:
    Edó* (3383)
    2010-03-14  16:11
  23. 2010. március 14. 16:133385.
    Neked is gyönyörű a kislányod! Anyám, itt milyen szép gyerekek vannak, reménykedem én is, persze legfontosabb, hogy egészséges legyen, a többi momentán nem annyira érdekel, de azért az hab lenne a tortán, ha szép is lenne.
    előzmény:
    nesszicica (3379)
    2010-03-13  14:48
  24. 2010. március 14. 16:123384.

    Juj de széééép! Gyönyörű!!!

     

    Ja, egyébként 37 múltam pár hete.

    előzmény:
    biga29 (3376)
    2010-03-12  15:29

Címlap

top