Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni friss anyukák

Torolt_felhasznalo_726659
Torolt_felhasznalo_726659
Létrehozva: 2005. augusztus 29. 10:13

Üdv!

Ha debreceni vagy és nem régen szültél, írj nekem és beszélgessünk, ismerkedjünk, lehet találkozhatunk is, így még izgalmasabb lenne a babázás.

Nekem egy féléves kislányom van és 25 éves vagyok.

dbanya  

  1. 2010. május 10. 09:373636.

    Helló!

     

    Köszi hogy írtad, el is megyek. Az én kislányom most 9 hónapos, illetve 17-én lesz 10 hónapos.  Mi is debreceniek vagyunk, közel a Bocskai sulihoz! Most mi is tervezzük a zenebölcsit. Emellett usziba járunk!!!!

     

    Üdv:Ildikó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726659 (1)
    2005-08-29  10:13
  2. Torolt_felhasznalo_500902
    Torolt_felhasznalo_500902
    2010. Április 23. 22:073635.

    Sziasztok!

     

    Én is debreceni anyuka vagyok, 3 és 5 éves fiaim vannak.

    A programokon jól lehet ismerkedni (és a játszótéren is, vagy bárhol).

    Szeretettel ajánlom a következő programokat:

     

    Zenebölcsi, itt olvashatsz róla többet:

    http://belsooazis.hu/zenebolcsi.html

     

    Babar uhabörze 

    2010.05.17-én, hétfőn 16-19 óráig a Bocskai I. Ált. Iskola ebédlőjében. A belépés ingyenes. Asztaljegyek még vannak, 500 Ft /db - nálam tudod megvenni.
    Itt a lehetőség, hogy eladd a kinőtt ruhákat, feleslegesség vált játékokat, kellékeket! - nálam ezek halomban állnak a szekrényben, azért is kezdtem bele a szervezésbe...

     

    Ti hova, milyen programokra jártok?

     

    Jóéjt mindenkinek!

    Lia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_165502
    Torolt_felhasznalo_165502
    2010. Április 10. 15:413634.

    Sziasztok!

     

     

    Szeretnélek meghívni benneteket egy kis pihenésre, töltődésre Debrecenben!

     

    KÍVÁNSÁGBEHÍVÓ MEDITÁCIÓS KONCERT lesz Bagdi Bellával
    2010. április 18-án 
    a Vojtina Bábszínházban, este 6 órai kezdéssel.

    Bagdi Bella életmód tréner és mantra-énekesnő dalai és meditációs koncertjei segítenek megteremteni a belső békét és a tartós boldogságot az életünkben, segítenek gondolatainkat ösztönös szinten pozitívvá változtatni, amely az egész életünk alakulásáért felelős. 

     

    Hogy te is tudd milyen, hallgasd meg itt:
    http://www.youtube.com/watch?v=B-6g4fNYAqo

    Ezen az első debreceni koncertjén Bagdi Bella olyan bőség mantrákat tanít meg a közönségnek, amely egy konkrét kérést, kívánságot, vágyat segít valóra váltani. Ez szólhat gyógyulásról, párkapcsolatról, anyagi szinten való kiegyensúlyozottságról… 

     

    Az estet a Szundari Tánccsoport virágfelajánló tánca nyitja!

    További infó:
    www.bagdibella.hu

    Jegyek az Ezo-boltban (Piac u. 41.)
    Elővételben 1500 Ft, helyszínen: 1900 Ft

     

    Várunk mindenkit szeretettel,

    Mészáros Adrien (23 hónapos anyuka. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. március 19. 07:003633.

    Szia Drdu!

     

    Én is ugy vagyok vele majd ha jön a jó idő akkor elkezdem a két nagynál a bilizést remélem sikerül mert már a fiam 3,5éves és mehetne oviba csak mig pelus van addig nem tud.

    én Váncsodon lakom Berettyóújfalutol 20km-re. A kisebbik fiad szopik még? Én egyik gyerekem sem tudtam szoptatni sajnos.

     A kicsi lányom 7 hónapos ő meg annyira tápszeres hogy nagyon nehezen eszik meg mást.

    TE menyi idős vagy? Nem rég költöztetek Debrecenbe hogy nincs társaságod? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_287079
    Torolt_felhasznalo_287079
    2010. március 16. 12:223632.
    Szia Döniz!

    Mártinak hívnak egyébként. A Kenézyben szültem Dr. Boros Miklósnál mindkét gyereket. A nagyobbik fiam beszél, de nem mindent lehet érteni, de mi tudjuk azért hogy mit akar. Viszonylag tisztán beszél. Pelenka van még, nem akar bilizni, se vécére ülni. Azt mondják, mire oviba kell menni, majd leszokik. Van akinek egyik napról a másikra szokott le a pelusról a gyerek. Majd nyáron próbálkozunk odakint, én nem erőltetem, bár nekem is könnyebb lenne.
    Merre laksz?
    előzmény:
    Doniz (3631)
    2010-03-13  07:36
  6. 2010. március 13. 07:363631.

    Szia Drdu!

     

    Ismerős ez az érzés nekem se nagyon van társaságom de ha vissza olvastál akkor egy pár dolgot olvashatál rolam  a klinikán szültél? Kinél?  a nagyobbik fiad beszél már ? Na és a pelussal hogy áltok  vagy már szoba tiszta?   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_287079
    Torolt_felhasznalo_287079
    2010. március 12. 15:573630.

    Sziasztok!

     

    2 gyerekes (2,5 éves és 2 hónapos kisfiúk) anyuka vagyok, debreceni. Szeretnék ismerkedni anyukákkal, tapasztalatokat megosztani. Én a kerekestelepen lakom, nincs társaságom. Eddig mászkáltunk a nagyobb gyerekkel, de mióta megszületett a kicsi, megint bezártság érzetem van. Kicsit kimozdulnék, beszélgetnék. Nehezen viselem megint ezt az időszakot.

    Ha van valaki hozzám hasonló írjon, de bárkivel szívesen beszélgetnék!

    előzmény:
    Doniz (3622)
    2010-02-07  13:21
  8. 2010. március 1. 12:253629.

    Sziasztok. 

    Elnézést a zavarásért.

     Azért jöttem, hogy:

    Van bérelhető babamérlegem.

    Ha ismi körben szükséges valakiteknek, írjatok privit.  kösz

     Még egyszer, ne haragudjatok. 

    Kívánok nektek boldog babavárást.

     

    Üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. február 22. 07:223628.

    Szia Buba!

    Igen igazad van nehéz gyerköcökel talit szervezni. Az a baj hogy itt mindenki jo majdnem mindenki az ó kor szerint él kicsi a falu mindenki ismer mindenkit ha valamit csinálsz már az egész falu tudja.Mig nem volt gyerekünk jo is volt de manokal nehéz pláne hogy én sem voltam soha otthon ülös.

     

     

    Na és te mivel foglalkozol? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. február 21. 15:263627.

    Szia Doniz,

    igen, mi debreceniek vagyunk. Ha jól tippelem itt midenki a fórumon. Aki azóta elköltözött az javitson ki.  Én tuti félnék a vidéktől főleg ilyenek miatt. Ha nincs társaságod annyira nehéz egyedül.Mert azért egy online társaság csak nem az igazi. Mondjuk igy télen hiába jönnénk össze, valai valahol mindig beteg. Most nálunk a kisfiam, előző héten a kislányom, szóval ilyenkor azért nem tanácsos barátkozni más gyerkőcökkel. DE pl.ha nagyon unatkozunk itt azért el tudunk menni télen is valahova, ahol meleg van. van ilyen gyerekjátszó féle már jó pár a városban, de ha éppen nem ilyesmi akkor pl. mi szeretünk a debreceni Fórumba járni. Van ott lift meg mozgólépcső kifulladásig, sok szines üzlet (mondjuk ebből a Saturn meg a könyvesbolt, no meg a játékbolt az ami leköti a manókat.És eszegetni is lehet. Csak a szoptatós szoba hiányzik (ha valaki kisbabával van), ami pl. Budapesten már azért fellelhető pár jobb helyen.

    Tavasztól meg már játszótér felfedezéseket is lehet szervezni. 

    előzmény:
    Doniz (3626)
    2010-02-18  07:39
  11. 2010. február 18. 07:393626.

    Szia buba!

    Én gondoltam erre hogy bemeni pléldául debrecenbe vagy ilyesmi.

    Mi Berettyóujfalutol 20km-re lakunk. És ti debrecenbe?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. február 15. 21:323625.
    És nincs esetleg autótok hogy néha be tudj jönni a gyerekekkel egy nagyvárosba? Tudom nem lehet egyszerű hárommal utazni, de csak úgy eszembe jutott. Merrefele laksz amúgy?
    előzmény:
    Doniz (3624)
    2010-02-14  07:12
  13. 2010. február 14. 07:123624.

    Szia buba!

     Igen igy terveztük a három gyereket. Én sem ülök egésznap a gép elött csak mikor van egy kis idöm.  Mi egy kis faluba élünk ahol nincs semi érdekeség nem igazán tudsz elmeni sétálni  sem a gyerekekel mert ha jobbra  ha balra megyek falu vége. Apa dolgozik mi meg a manokal itthon és jó egy kicsit beszélgetni valakivel azért is gondoltam a netre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2010. február 13. 21:173623.

    Szia Doniz!

     

    3 gyerkőc nem semmi. Ezt igy is terveztétek?  Nálunk is ez volt a terv anno, de kettő után gyorsan meggondoltam magamat. Itt azt hiszem többnyire két gyerekesek vannak és ha jól sejtem  atöbbség már dolgozik ezért is lett ilyen csendes a fórum. Na igen, amig gyerek nélkül vagyunk vagy egy kis babával olyan sok időnk van netezni aztán meg ... De remélem taléálsz társaságot azért, mert Debrecenben nagyon sok kismama van, meg baba-mama klubok, csak netre kevesen mennek. Pedig neten keresztül is tök jó kis társaságot lehet kialakitani aztán összejárni. Szóval drukkolok, hogy kerüljenek elő a kismamák itt is.

    Amúgy nekem 5 és 3 évesek a gyerekeim és már dolgozok egy éve. Na ezzel le is irtam az életemet, mert más szinte nem is fér fele.

    előzmény:
    Doniz (3622)
    2010-02-07  13:21
  15. 2010. február 7. 13:213622.

    Sziasztok!

    szivesen beszélgetnék,barártkoznék anyukákal. Nekem 3 manom van egy 3,5éves 2éves és 5honapos valaki hasonló koru babával?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. október 5. 12:463621.

    sziasztok!

     

    Elnézést a zavarásért:

     

    Itt Debrecenben akciós áron

    Neogranormon nedvestörlő  480ft/ csomag  áron

     

    nem érdekel titeket?

     

     

     

    Válaszokat priviben kérek szépen, ha valakinek felkeltette az érdeklődését.  Köszönöm

     

     

     

    jó egészséget nektek, és szép napot

     

     

    Üdv

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_327109
    Torolt_felhasznalo_327109
    2009. október 4. 11:513620.

    Szijasztok!

     

    Egy eléggé sürgős kérdésem lenne. Zatik doktornál vagyok már ideje, és most akartam jövőhéten kiváltatni nála a fogamzásgátló tabimat, de látom, hogy egészen október 20-ig nem rendel. Nekem meg jövőhét vasárnap el kell kezdenem a köv. havi adagot.

    Nem tudjátok hogy lehetne megoldani?

    Ki helyettesíti, vagy kivel irathatnék ki?

    Vagy valakinek nincs eladó minimum egy havi Lindynette 20 tablettája?

     

    Nagyon megköszönném a segitséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. október 2. 10:093619.

    Szia!

     

    A Kishegyesi 38. alatt van egy klassz hely: Töpi baba-bizi. Van netes oldaluk is: www.torpibababizi.hu

     

    Üdv,

     

    Eszter

    előzmény:
    bébi_bogyó (3618)
    2009-10-02  09:44
  19. 2009. október 2. 09:443618.

    Sziasztok!

     

    A segítségeteket kérném.

     

    Keresek Debrecenben olyan helyeket ahol használt, de jó minőségű babaruhákat árulnak.

    Novemberben fog megszületni a kisfiam, szeretnék szétnézni addig.

     

    A válaszaitokat köszönöm

     

    Zsuzsa+bb

    előzmény:
    kleo (3617)
    2009-09-30  13:51
  20. 2009. szeptember 30. 13:513617.

    Sziasztok!

     

    Mostanában nem nagyon pörögnek itt az események, de hátha kedvet kap most mindenki egy gyors bejelentkezésre.

     

    Peti is most kezdte a bölcsit, 3 hete jár. Egyelőre nem volt gond vele, szeret ott lenni, bár reggelente elmondja, hogy nem akar menni, de végül mikor odaérünk mindig lelkesen köszön a gondozónőknek és beleveti magát a játékok közé. Egyelőre csak ebédig marad, 3 órát, de jövő héten már megpróbálkozunk az ottalvással. Most még hallani sem akar róla, remélem azért beleszokik. Annál is inkább, mert 2 hét múlva 4 napra Szlovákiába kell utaznom egy tréningre, nem fogom tudni délben elhozni.

     

    Dani szépen visszaszokott az oviba, nem volt vele gond. Túl vagyunk a családlátogatásokon, az óvónők kérték hogy hamarabb vigyük be Danit reggel, mert most hogy már 5 éves lesz kicsit jobban részt kell vennie a foglalkozásokon. Dani ugye nem az az egyhelyben ülök és fejlesztő feladatokat oldok meg gyerek, kiváncsi vagyok mire mennek vele. : )

     

    Én élvezem a napi 2-3 szabad óra nyújtotta láblógatást, még 4.5 hetem van munkakezdésig, próbálom kihasználni. Pihenni, barátokkal összejárni, vásárolgatni, olvasni, németet tanulni, stb. Az új cégtől meghívtak egy 4 napos tréningre Szlovákiába, nagyon lelkesen várom, végre valami gondolkodnivaló, valami agymunka. Ráadásul a leendő kollegáimmal megyek, jó alkalom lesz ismerkedni és infokat begyűjteni is.

     

    No, dióhéjban ennyit rólunk, remélem mihamarabb hallunk mindenkiről! Mily, Gabic, Anne, kivel mi újság?

     

     

    előzmény:
    buba (3616)
    2009-09-29  10:10
  21. 2009. szeptember 29. 10:103616.

    Sziasztok lányok!

     

    Elnézést amiért régóta nem irtam, igazából már az olvasásig sem jutottam el mostanában. Bár látom ti sem vagytok túl aktivak....

    A munka meg a két gyerek mellett nekem is sakkozni kell a szabadidőmmel, hogy mit is csináljak vele. A héten  képzeljétek szabin vagyok, Gabicát szoktatom bölcsődébe, tegnap 1 órát volt bent, ma kettőre hagytam ott. Tegnap irtóra élvezte, kiváncsi vagyok milyen lesz hosszú távon. Totál lenyűgözte a gondozónőket, hogy bemutatkozott nekik (teljes névvel, még azt is kimondta, hogy Gabriella, bár ennyi idősen nem egyszerű)és közölte, hogy akkor ő a Bambi csoportba szeretne járni. Amikor mosolyogva közölték vele, hogy az nagyon klassz mert ők mert pont rá vártak akkor ő is mosolygott és elszaladt játszani. Szóval most itthon várok és remélem ma is jól megy neki a dolog. Délután meg elmegyünk Gergőért és gondolom megint addig csavargunk amig világos van és találunk még nyitva játszóteret. Tök csúcs, hogy a gyerekek mellett lepörögnek hamar azok a fránya plussz kilók amik az üzleti útjaimon feljöttek meg az irodai ülőmunka mellett rámjöttek. A munkámat amúgy nagyon szeretem, csak olyan rossz, hogy közben a gyerekeim is nagyon sok időt töltenek közösségben, több mint 8 órát.

    Na röviden ennyi rólunk, csak gondoltam van egy kis időm és lejelentkezek és várom a ti irásaitokat is.

    Puszi,

    Buba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 11. 14:573615.

    Lányok, jövő szerdán egy délutáni tali nálunk?

     

    Ma Anneéknél voltunk, nagyon jól éreztük magunkat. A fiúk jól eljátszottak, és megcsodáltuk, hogy Anne milyen profi kendőkötésből, a kis Bali irtó édesen alszik az anyukáján. : ) Bence pedig hihetetlen kis dumagép nagyfiú lett, csak kapkodtam a fejem. : )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. június 8. 11:533614.
    OK, nekünk jó a csütörtök is! A címet tudom, az emelet ajtót elküldöd? Vagy egyértelmű a kapucsengő alapján?
    előzmény:
    Anne25 (3613)
    2009-06-08  09:42
  24. 2009. június 8. 09:423613.

    Bocsánat, bocsánat! Legyen inkább csütörtök, ha nem baj.

    Nagymamám jönne hozzánk pénteken, ő még most találkozna először Balázzsal, mert nagyon ritkán jön be Debrecenbe.

     

    Köszi, és gyertek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top