Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ajándékötletek SK?

ZITIMI
Létrehozva: 2002. szeptember 25. 09:57
Szeretnék jó ötleteket összegyűjteni a karácsonyi készülődéshez, amelyeket egy hét éves kislány segítségével is meg lehet csinálni. Az újságokban mindig van egy-kettő, de szerintem mindig van valakinek olyan kipróbált, "jól elsült" ötlete, ami kamatoztatható!
És idén megint elhatároztam, hogy időben elkezdem a készülődést. . . !!!

Tavaly a család felnőtt tagjai leginkább saját készítésű "Martinit" kaptak, szépen feldíszített, a receptet is tartalmazó címkével ellátott üvegben, amire még sógyurma díszeket is csináltam (kupak, csillagok, holdacskák. . . ) ill. sógyurmából csináltunk lyukacsos mécsestakarókat, amit arany-barna és ezüstös kék temperával befestettünk és lelakkoztunk. Hozzáillő gyertyatartó is készült, nomeg képkeret, amibe a lányom képe került. Indításnak ennyit . . . .
  1. 2002. szeptember 27. 10:5426.
    Már megint itt vagyok, elnézést, csak szörföltem a weben, és találtam nektek - kezimunka. lap - a keresőbe kell írni, és azon belül az "egyéb lakásszépítő praktikák" rovatban egy csomó klassz dolgot.
    Ezek a receptek csuda jó dolgok, nekem ez az újdonság, azért ne menjünk el a receptklubba. Régen a Nagyikám szokott csinálni minden féle likőröket, akkor még nem voltak ilyen különlegességek. Azt úgy csinálta, hogy a gyógyszertárban vett tisztaszeszt, ez 96 %-os, nem tudom, lehet-e még kapni, és az éppen aktuális gyümölcsöt, pl. körtét, zöld diót(hogy miért pont zöldet, azt nem tudom)beáztatta a szeszbe, pár napig. Utánna vizből és cukorból szirupot főzött és a leszürt szesszel összekeverte. 20%-os szesz elég erős, ez azt jelentette, hogy 1 liter sziruphoz 2 dl szesz kell. Ha túl erős, akkor kevesebb szeszt vagy több szirupot. Én azóta nem csináltam, hogy a Nagyikám meghalt, az meg már nagyon régen volt. Igaz, nálunk nincs is aki iszik, egy üveg Whisky egy évig tart, de csak akkor, ha csinálok belőle bailyst, egyébkét két évig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 27. 10:2925.
    Este otthonról küldöm a progit mindenkinek aki kérte. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. szeptember 27. 08:3524.
    Nem fogod kóstolgatni, talán csak az utolsó két hétben, mert addig nem annyira kóstolgatnivaló, az biztos! Arra emlékszem, hogy fél kiló rizs, cukor, víz, élesztő, megy egy csomó fűszer kellett hozzá. Igaz, lehet hogy most is nekilátok, csak teszek bele aszalt meggyet, vagy ananászt. . . !
    Ja, négy hét múlva, ha leszűröd, akkor már kóstolgathatod, de annyira jót tesz neki az a plussz két hét állás, hogy érdemes kivárni míg valóban összeérik. Lassan átköltözhetnénk a süssünk-főzzünk rovatba is. Bár a sok üvegfestéses ötlettől - az új októberi Praktikában is van, amit hatásotokra megvettem! -, arra gondoltam, hogy ha annyira tetszett a sógoroméknak a Martini tavaly, akkor idén is kapnak, csak festegetett üvegben és gyümölcsös gyertyával. . . !
    előzmény:
    konyak (22)
     
  4. 2002. szeptember 27. 08:2923.
    Nekem eszembe jutott egy gyors "bailey-s" recipe, amit Tupperware bemutatókon szoktak a csajok összerázni. 2 dl tej, 0. 5 -1 dl rum, két-három kiskanál nescafé (bár ez a capuccino-por sem rossz ötlet), két-három kiskanál nes-kakaó és 1 csomag tejszínhabpor. Rázogatni kell, jégkockára önteni és iszogatni. Garantáltan jó hangulatban telnek a bemutatók!
    Én különben valami gyümölcsös likőrön töröm a fejem. A gyógyszertárban vegyek hozzá szeszt, vagy alkoholt, vagy valami mást tegyek bele? Attól félek, ha valami kommersz nyavalyát rakok bele, akkor fejfájást okoz, ha meg valami márkásat, akkor meg fölösleges "pancsolnom".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (18)
     
  5. 2002. szeptember 27. 08:2122.
    Sziasztok
    ZITIMI már nagyon várom a receptet, de 6 hét? Addig elkostólgatom :). Kiváncsi vagyok, mi kell hozzá.
    Tetszik a baileys ötlete is, nem kell hozzá semmi különleges, ahogy látom, bár a tojássárga meghökkentő kicsit. Nálunk is van felesleges whiskey otthon, ami nem "minőségi" (a párom szerint, mert én egyiket se szeretem). Hétvégén kotyvasztok. . .
    előzmény:
    ZITIMI (20)
     
  6. 2002. szeptember 27. 08:1821.
    Ez a Bailey-s meddig áll el? És ugye kis csomag Capuccino-porra gondolsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (18)
     
  7. 2002. szeptember 27. 07:5120.
    Hétfőn behozom a Martini-receptet, (ugyanis a munkahelyemen férek csak a net-hez-még. . . ) de annyi biztos, hogy 6 hét minimum a készítési idő! Úgyhogy az az érzés sem volt rossz, hogy egy kicsit állandóan törődgetni kellett vele és közben azokra gondoltam, akiknek ajándéknak szántam! Én legalábbis az ilyen ajándékozást birom, nem azt, amikor azt lesem, hogy mennyi pénzem marad a karácsonyi ajándékvásárlás után a kislányom tízóraijára!!!!!
    előzmény:
    konyak (8)
     
  8. 2002. szeptember 26. 21:0119.
    Csurog a nyálam, ezt holnap meg is csinálom, véletlenül van itthon egy kis whiskim (tavaly karácsonyról). Köszönöm szépen a receptet, majd megírom, hogy sikerült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 26. 19:3818.
    Szóval itt a baileys recept:

    2dl rum (én whiskey-vel szoktam)
    2csomag kapucchinopor
    2csomag vaníliás cukor
    3dl tejszín
    1 evőkanál porcukor
    2 tojássárgája

    A tojássárgákat el kell keverni a porcukorral és a vaníliás cukorral,
    egy kicsi rumot megmelegíteni és ebben feloldani a kapucchinoport. Majd ezt összekeverni a cukros tojássárgával és a többi rummal, majd a tejszínnel. Nem kell felverni!

    Jó kotyvasztást és kortyolgatást! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. szeptember 26. 18:2817.
    A baileys-t én is nagyon szeretem, ha megírnád a recptet, hálás lennék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (11)
     
  11. 2002. szeptember 26. 18:2516.
    Bocsánat, hogy eltűntem, de volt egy kis elinézni valóm. Kedves lola11, az álmodozás jó dolog, de nem világít. Szerintem állj neki, kis tételbe, hogy ne legyen baj, ha elrontod. Ha most kezded, karácsonyra profi leszel. Vegyél néhány olcsó háztartási gyertyát, vagy lehet kapni kreatívokban, művészellátókban tömbviaszt is, esetleg a régi, félig elhasznált tortagyertyák is jók. Végy továbbá egy kisméretű, ócska fazekat, lábost, pitlit, például azt a "szégyenmárhogyhogynézki" kávékiöntőt. Szerintem vegyél készen kapható, direkt e célra gyártott kanócot is, lelőhelye: ugyanott, mert a "sosem ég le" kudarc olyan lehangoló, hogy azért nem érdemes dolgozni. Tedd bele a pitlibe a gyertyákat vagy viaszt, egészen lassú lángon (profik forró vízbe állitva csinálják, én nem profi, hanem lusta vagyok)olvaszd meg, ha szükséges, halászd ki belőle az előző kanócokat. Van hőálló gyertyaöntő formád? Nekem sincs. Van viszont néhány vastag falú kávés poharam, amit azért vettem meg, mert olyan csúnya volt szegényke, hogy muszáj voltam valamit csinálni vele. A kanócot egy hurkapálcára vagy ceruzára tekerem, igy támasztom meg a kellő magasságban a pohár szélén. Tehetsz a pohárba, amit akarsz, de vigyázz! Lehetőleg ne éghető anyagot! Száraz virág helyett inkább kagylót, üveggyöngyöt, valami ilyesmit tennék bele, de én frászos vagyok, folyton attól rettegek, nehogy valami baj legyen. Azután ráöntöm az olvadt viaszt, megvárom, míg teljesen megszárad (akár másnap reggelig), levágom a kanócot a megfelelő magasságba, és ha nagyon szeretem, akinek ajándékozom, akkor üvegfestékkel még a pohár szélét is kidíszítem. Gyertyaöntők remélem nem olvassák, mert a frász jön rájuk, de működik, jópofa, és jó szórakozás az elkészítése is. Garantáltan egyedi. Ha viasz helyett gyertya zselét vásárolsz, az jobban díszíthető, mert átlátszó, meg szines is van. Egy kis csilámpor, apró gipszfigurák mehetnek bele.
    A gyertyapor az már más tészta. A kanóc ugyan úgy működik, különböző színű gyertyaporokat vegyél, és azokat rétegesen öntsed ugyan így pohárba. Óvatosan vágd el a kanócot, ha a gyertya a kellő magasságot elérte, nehogy kihúzódjon. Csomagoláskor, szállításkor vigyázni kell vele, hogy ne nagyon rázzuk össze, mert tönkre tesszük a művet. Mivel több színt kell venned - ez a mintája -, nem éri meg, csak ha több ilyen gyertyát akarsz csinálni.
    A méhviasz a legegyszerűbb, és a legváltozatosabban elkészíthető. Fogod a lapot (lelőhelyei ugyanott), és felvágod tetszés szerinti nagyságúra. Kicsi négyzetet összetekersz, is gyertyát kapsz. Széles darabból hosszú gyertya lesz, hosszú darabból kövér, átlósan vágott darabból "csavart". Ha van rá pénzed, több szín egymásra fektetve tekersz össze, és akkor színes gyertyákat kapsz. Fogod a kanócot, és szorosan az egyik oldalához szorítod, és szorosan köré tekered a méhviaszlapot, és kész. Vigyázz! ha hideg törik, ha meleg, ragad. Máskülönben egyszerű és karácsony estéjén olyan finom méz illatot áraszt.
    előzmény:
    lola11 (10)
     
  12. 2002. szeptember 26. 17:2815.
    Húha! Felcsigzátál:) Kéééééérem:))))) Puszi érte!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (11)
     
  13. Torolt_felhasznalo_329890
    Torolt_felhasznalo_329890
    2002. szeptember 26. 16:5114.
    Ja, a recepteket meg leírhatnátok ide, biztos sokakat érdekel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_329890
    Torolt_felhasznalo_329890
    2002. szeptember 26. 16:5013.
    Sziasztok!
    Az üvegfestéssel tükröt is lehet festeni, én a fürdőszobát dekoráltam ki így!
    Jó dolognak tartom még a decoupage-t (képek gipszből és szalvétából). De ha veszed a Praktika magazint, az mindig tele van jó ötletekkel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 26. 16:3512.
    Martini receptet én is kérek szépen!!!!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 26. 16:3111.
    A naptárkészítsről még annyit, hogy aki nagyon ért a számítógéphez annak szívesen elküldöm a programot, amivel meg lehet szerkeszteni és utána ki lehet nyomtatni a naptárat.

    Az italrecepthez annyit, hogy nekem van baileys receptem, kinek kell? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. szeptember 26. 13:3810.
    Hmmm, a Martini ötlet az tényleg jó! Bármilyen alkalomra is!:))
    A gyertyákkal kapcsolatban még lenne egy-két bugyuta kérdésem: Abszolút kezdő gyertyaöntőnek melyik a legegyszerűbb azok közül amit Vazi említett? A gyertyapor? Nekem nagyon tetszenek a szárított virággal, narancskarikákkal díszítettek. Ezt el lehet készíteni? Vagy ilyenről ne is álmodjak? vagy csak álmodhatok?:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. szeptember 26. 11:109.
    Sziasztok,
    nagyon jó, hogy felvetettétek ezt a témát. Lassan kezd aktuálissá válni.
    A naptár nagyon tetszik, kezdem megvalósítani. Szüleim biztosan fognak neki örülni.
    Tavaly a lányommal szintén sajátkészítéső ajándékokat gyártottunk.
    Vettünk üveg bögréket, poharakat, valamint üvegfestéket. Nagyon klassz képeket, neveket stb. lehet ráfesteni. Mindenki örült neki. Kolléganőim is azt kaptak tőlem. Így mindenkinek egyedi névvel ellátott bögréje van.
    Lányom festegetett képeket is, ezekhez vettem keretet. Szintén jó ajándék volt.
    üdv.
    Mátra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. szeptember 26. 09:518.
    Sziasztok
    ZITIMI nagyon tetszik a saját készítésű MARTINI ötlete. :) Nem csak karácsonyra jó, de egy bulira is jól jöhet szerintem. Le tudnád írni, hogyan kell elkészíteni. Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. szeptember 26. 09:297.
    Nem előre összekészített szett, de a kanócot készen vettem méterre, a Kreatív Hobbyban. Ja, és a méhviaszt is ott vettem. Sajnos egyszerre csak egy ívet tudok megvenni, mert nekem drága, de abból sok féle méretet és formát tudok készíteni, mert elég nagy.
    előzmény:
    ZITIMI (6)
     
  21. 2002. szeptember 26. 09:136.
    A naptár az tényleg jó ötlet, nagyszülőknek, dédinek. A gyertya-dolog is megfogott. Pár éve én is próbálkoztam vele, de amikor a saját gyertyámat égetni kezdtük, akkor sosem ért a végére, mert azt hiszem a kanóc volt rossz. Ti miből csináljátok a kanócot és hogy? Vagy ilyen előre össszekészített "szettek"-ből dolgoztok?
    Szívesen venném valami egyszerűen elkészíthető és ajándékozható ital leírását is, mert a sógoroméknak tetszett a Martinis ötlet, de nem akarok ismételni.
    De minden-minden egyéb ötlet érdekel még. Olyan jó valahogy együtt gondolkodni veletek!
    előzmény:
    vazi (5)
     
  22. 2002. szeptember 26. 08:575.
    Szia Lola 11! Ne gondolj valami csodára, mártott gyertyát, olyan nagyon szépeket még nem próbáltam, de igen, amit csináltam, magam csináltam. Eddig kipróbáltam a méhviaszt, a zselét, gyertyaport és a minden féle maradékokból öntöttem is. Most már nincs mese, össze kell szednem a bátorságomat, és legalább egyszer meg kell próbálnom a mártottat is.
    előzmény:
    lola11 (4)
     
  23. 2002. szeptember 26. 08:474.
    Szia Vazi! A gyertyákat magad készítetted?
    előzmény:
    vazi (3)
     
  24. 2002. szeptember 25. 15:503.
    Kedves Zitimi és Sofie! Nem tudom, ötlet-e nektek a karácsonyfadísz, de a nagyik mindíg nagyon boldogok voltak, mikor ilyesmit kaptak az unokáktól. Ahogy nőttek a gyerekek, úgy változott a díszek anyaga, először papír, aztán sógyurma, azután filcből varrtunk. Legutóbb (már felnőttek)mézeskalács és üvegfestés volt a menű.
    Én tavaly patch work edényfogó kesztyűt és alátétet ajándékoztam, előtte gyertyákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 25. 14:392.
    Látom nem csak én gondolkodom már a karácsonyi ajándékokon. . . :)
    Én most karácsonyra saját magam által készített naptárat fogok ajándékozni a családtagjaimnak. A szülőknek a gyerekekről és a családi rendezvényeken készült fotókból válogatok.

    Várom én is az ötleteket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top