Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bolhairtó

ober
Létrehozva: 2005. július 31. 05:40
A bolhairtó-nyakörvön kívűl tudtok ajánlani kutyának valamilyen bolhairtót?
  1. 2005. július 31. 05:502.
    2x egy heten furdetes bolhairto samponnal.
    előzmény:
    ober (1)
     
  2. 2005. július 31. 06:063.
    Szia!

    A nyakörv sajna csak átmeneti megoldás, és az én kutyusaim nem bírták. És nem is 100 %-os.
    Az állatorvos tud neked adni olyan szert, amit ha a bőrén elkensz, martájékon, hogy ne nyalogassa, a szertől függően 1-3 hóig véd a bolhák ellen. Csak azt használom, nagyon hatásos, bár az ára elég borsos.
    DE megéri, ui. a hatás ideje alatt télleg nem lesz bolhás a kutyus, így egy csomó gond megelőzhető: ekcéma, némely fajta bélféreg, stb.
    Ha nagyon sok van benne, akkor érdemes a Vitatox nevű samponnal a kezelés előtt megfürdetni, vagy szintén az állatorvostól beszerezhető Neostomosanból készített oldattal lemosni. Ezek után lehet, hogy várni kell a bőrre kenhető szer alkalmazásával, de ezt az állatorvos meg tudja mondani.
    előzmény:
    ober (1)
     
  3. 2005. július 31. 06:084.
    Szia!

    A hetente kétszeri fürdetés teljesen lemossa a kutyus szőrén-bőrén található védőréteget, szárít, én emiatt nem alkalmaznám.
    előzmény:
    Jankaneni (2)
     
  4. 2005. július 31. 06:205.
    szia . .

    "FRONTLINE"

    a létező legjobb bolhairtó szer. . .

    csak állatorvosnál, vagy patikában kapod, nem ártalmas, alaposan be kell fújni vele, ne sajnáld. . . :)

    tökéletesen elpusztítja a bolhát. . .

    A nyakörvet felejtsd el, semmit nem ér. . . . .

    előzmény:
    ober (1)
     
  5. 2005. július 31. 06:206.
    és a samponok sem érnek semmit. . . . .
    előzmény:
    ober (1)
     
  6. 2005. július 31. 06:517.
    Erdekes olvasni a velemenyeteiket.
    Miert vagytok a furdetes es a tisztasag ellen?
    Ez, szerintem ugyanaz, mintha sosem mosnank a gyerekek hajat---es, persze, akkor tetvesek lennenek. . . .

    Furcsa. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. július 31. 07:238.
    A kutya nem gyerek. Nem olyan a bőrük, mint a mienk, ezért a gyakori vegyszeres fürdetéssel nagyon rosszat teszel vele.
    előzmény:
    Jankaneni (7)
     
  8. 2005. július 31. 07:279.
    nem látod a különbséget. . . .

    én is rendszeresen fürdetem őket, a tisztaság, és higénia szempontjából. . . . de hatékonysága a BOLHA ELLEN : 0
    előzmény:
    Jankaneni (7)
     
  9. 2005. július 31. 07:3210.
    2 X egy héten vegyszeres samponnal lefürdetni egy állatot. . . (?). . sztem teljesen fölösleges, sőt. . . .

    előzmény:
    Jankaneni (2)
     
  10. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. július 31. 08:1311.
    A gyerek nem attól lesz tetves, hogy mossuk-e a haját vagy nem.
    előzmény:
    Jankaneni (7)
     
  11. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2005. július 31. 08:1412.
    ááááááááá nem szabad!!!!!!!
    előzmény:
    Pixi- (10)
     
  12. Torolt_felhasznalo_862889
    Torolt_felhasznalo_862889
    2005. július 31. 08:2013.
    Szia! Azt nem írtad, hogy mi a gondod a nyakörvvel!? Mert, ha az olcsóbbakkal próbálkoztál, akkor nem is csoda, hogy nem használtak. Ami használ, az 2-3000Ft/ db ( Killtix)
    Amúgy hetente 2× fürdetni teljesen fölösleges, sőt káros!!
    előzmény:
    ober (1)
     
  13. 2005. július 31. 08:2614.
    A Frontline-nal maximálisan meg vagyok elégedve.
    . . . és hosszantartó hatása is van. A kullancsok ellen is véd.
    Ha több állat van othon, érdemes nagyobb adagban venni, adnak hozzá fecsit is és megmondják az adagolást kilóra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_862889
    Torolt_felhasznalo_862889
    2005. július 31. 08:3115.
    Nekem , az is tényleg nagyon bevált, de mivel hatalmas kutyáink voltak ( Ir farkas) elég fárasztó volt a használata!:-)
    előzmény:
    statika (14)
     
  15. 2005. július 31. 08:3516.
    Szia!
    Én is Frontline használom a kutyáimra. :)) Gyógyszertárban is kapható nem csak állatorvosnál. Nálunk bevált!!:)))
    előzmény:
    ober (1)
     
  16. 2005. július 31. 08:3917.
    Frontline-t használunk mi is. Ráadásul a kullancsokat is távoltartja. Mi egy nagy adagot szoktunk venni, több fecskendővel, és szépen szétosztjuk a családi kutyák és macskák között.
    előzmény:
    ober (1)
     
  17. 2005. július 31. 08:4918.
    Mi is az állatorvostól kaptunk egy cseppet, amit a martájékra cseppentettünk és állítólag onnan felszívódik a véráramba és ledögleszti az összes bolhit, majd ismételni kellett a következő nemzedék elpusztítására. Nem emlékszem mennyi volt, de a Frontlinenál kevesebb volt és azóta sem bolhás!!! Persze ő nem találkozik más kutyikkal, a szomszédban sem volt eddig kutya, ezért ilyen eredményes. De legközelebb is ezt választom, mert egy nagyszőrű kutyát porozgatni, sprayzni, szinte reménytelen vállalkozás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753645 (3)
     
  18. 2005. július 31. 09:0619.
    Szia!

    A Killtix nyakörv szuperjó, 6 hónapig véd bolha és kullancs ellen. Advantix spot: ez is marra csöpögtetős, szintén bolha és kullancs ellen, 4 hétig megbízható a védelem. A Frontline spray is jó, de egy nagytestű és hosszúszőrű kutyát szinte lehetetlen rendesen lekezelni vele. Attól is függ melyiket használod, hogy mennyi idős a blöki, spotot kölyökre nem tehetsz, nyakörvet szintén nem, ezeket inkább csak 4-6 hónapos kor után javasolják. Én a kölyök beagle-met Frontline-nal fújom, a felnőtt németjuhászra Advantix spotot teszek, nálunk sajna komoly a kullancsveszély is. :-(((
    előzmény:
    ober (1)
     
  19. 2005. július 31. 09:0620.
    Minden séta után lábtörlés volt, ha sár volt, akkor veder vízzel lemosás.
    Ha a hasa alját felcsapta, akkor lezuhanyoztam. De csak a lábait és a hasa alját. Megtehettem, labradorom volt, a szőre a sima zuhanyos lemosásnál nem engedte át a vizet.
    DE fürdetni csak évente 2*, max 4* samponnal, szükség szerint. És semmi hajszárítózás, csak törülközővel leitattam róla a vizet, miután a fürdőben ő jól kirázta magából :o))).
    Soha nem volt se koszos, se szagos a kutyám!!!
    Más a gyerek haja és más egy állat bundája!!!
    előzmény:
    Jankaneni (7)
     
  20. 2005. július 31. 09:0721.
    Szia Tami!:-))
    előzmény:
    Tami02 (18)
     
  21. 2005. július 31. 09:0722.
    Az a bekenős, szer, amit írtam, az is Frontline, a 3 hónapig hatót szoktam venni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_692148
    Torolt_felhasznalo_692148
    2005. július 31. 09:0823.
    Sziasztok!
    Egy állateledeles és felszerelés boltban dolgozom két hónapja. Van nyakőrv: 366. -tól 3500. - Killtix nyakőrvig. Van sampon külső élősködők ellen Bobi, Favorite, stb, 500. - körül. Van kimondottan bolhaírtó hintőpor kb 500. -. Van Frontline és Bob Martin(?) cseppek. 1800. - és 600. - körül vannak a kutya méretétől függően. Az ár minden esetben a minőséget takarja. tehát, ha nem akarsz kisérletezni és sokat rákölteni, inkább vedd meg elsőre -szerintem- a Frontlinet, mert azzal még senki nem jött vissza, hogy nem volt jó. Az olcsóbb sampon és bolhanyakőrvekre már többen panaszkodtak, azután megveszik a drágább és jobb minőséget második kanyarban. Nem vagyok szakértő, de úgy tudom, hogy havi 1x-nél többször nem javasolják az állatorvosok sem, a fürdetést. Na nem arról beszélek, hogy egy nagytestű vizet kedvelő jószágot ne engedjünk vízbe, de a vegyszer az más dolog. remélem segítettem. :-) ikresangi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. július 31. 09:1024.
    Így van, a Frontline-nak is van spot-ja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753645 (22)
     
  24. Torolt_felhasznalo_692148
    Torolt_felhasznalo_692148
    2005. július 31. 09:1425.
    Bocs nem ítram a lényeget: Frontline 1 hónapig véd kullancs ellen és 3 hónapig a bolhák ellen. Ha szereted a kutyusodat havonta lekezeled. Na nem azért, hogy nekünk több bevételünk legyen, hanem azért, mert így folyamatosan védve van kullancs ellen is. Engem is csípett meg kullancs és nem is tudtam róla, -erdőben sem jártam- csak a foltra lettem figyelmes a bőrömön. Erős antibiotikumot kaptam amit sokáig szednem kellet, hogy megvédjenek a kullancsok által terjesztett betegségektől. Ez állatokra is érvényes. Csak az a bibi, hogy állatunk csak akkor jelez, ha már beteg, akkor meg már késő. GONDOLD MEG!!! ikresangi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top