Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Béranyaság.

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2005. június 15. 11:43
Csak azt szeretném felvetni, hogy 5 éve szeretnék béranya lenni hogy segíthessek másokon, de a magyar jogszabáj nem engedi.
Szerintetek legalizálják?
veronik
  1. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. június 20. 13:1340.
    Úgy látom nem tudsz olvasni. Lentebb megírtam.
    előzmény:
    Nero (39)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 17. 12:4339.
    Ja és gondolom nem ingyen vállalnád ezt a nemes feladatot. . . :)))))). Ezek után nem tudom mit beszélsz önfeláldozásról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (32)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 17. 12:4238.
    Én meg téged tudlak sajnálni, hogy nem látod a fától az erdőt. Majd amikor a kölyök akit a világra hoztá kamaszként kiábrándulva a fejedhez vágja, hogy nem akarta az életét sem tőled, sem pedig a béranyjától akkor emlékezz arra, amit nekem írtál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (32)
     
  4. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. június 16. 13:0037.
    Az az igazsag, hogy en szeretnem megelni a terhesseget meg a szulest, de az, hogy genetikailag mibol all a gyerek, az nekem nem olyan fontos (hangsulyozom, hogy sok genetikat tanultam), es ha nem lehetne gyerekem, akkor (es ilyen szempontbol hasonloan gondolkodunk) a masokon segites, amit az orokbefogadassal teszek, az engem kicsit vigasztalna a kihagyott terhessegert. (off: Szerintem a 3 ev varakozasi ido nem durva, ha nem toltunk 10 evet remenytelen lombikozassal. )

    Viszont nem szeretnek nyilt orokbefogadast, meg kevesbe beranyasagot, ahol meg segiteni se segitek senkin. Ja, es milyen az, hogy a gyerekem elete kezdetet egy berelt "testben" tolti, nekem ez nem fer bele.

    Masok az ertekrendbeli sorrendjeink.
    Sok mindenert akarhat az ember gyereket, de nekem az onmagam tovabb orokitese, mint cel, nem igazan szimpatikus. Azert akarok gyereket, hogy szeretet adhassak neki, mas "celom" nincs vele, nem is lenne helyes.

    Nekem az ilyen "maset semmikepp" hozzaallas, mindig is ellenszenves volt, sajnalom, ha ezt elozo hozzaszolasomban durvan fejeztem ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (29)
     
  5. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. június 16. 10:4136.
    ÍRTAM VÁLASZT LENTEBB.
    előzmény:
    Buku (4)
     
  6. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. június 16. 10:4035.
    Igen sajna ez így van. Én is csak felvetettem.
    előzmény:
    alexaa (3)
     
  7. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. június 16. 10:3934.
    Már neharagudj, De miért lenne beteges ha pénzért is? Gondolj bele hogy arra az időre telljesen ki leszel sajátítva. Jobban kell vigyázni magadra és a picire. Melo nuku pénz kiesés. De hangsújozom, hogy van aki csak így tudja vállalni, mert ő is segít nekik és fordítva. Én lenntebb megírtam. olvasd el. Én különben tiszteletben tarom a te véleményedet. te így gondolkodsz.
    előzmény:
    motala (12)
     
  8. 2005. június 16. 10:3633.
    Bárcsak, lehetséges lenne Magyarországon. Egy percig nem gondolkodnék rajta. Nekem már van egy kisfiam, 5 éves, csak sajnos annyira komplikált volt a terhességem, hogy nem merem megkockáztatni a második babát. Pedig nagyon vágyom rá. Hátha a törvényalkotók is gondolnak majd az ilyen emberekre is. Sajnálom, akik ellenzik, mert szerintem fogalmuk sincs róla mit éreznek azok, akik nem tudják kihordani a gyereküket, pedig egyébként minden oké lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (28)
     
  9. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. június 16. 10:3532.
    Nagyon tudlak sajnálni az ilyen gondolkodás módról. Az a gyerek aki így születik meg tudja érteni hogy ő ennek a néninek köszönheti az életét, mert mi nem tudtuk egyéb okok miatt.
    Ez szerintem az örögbefogadottal is így lenne.
    előzmény:
    Nero (18)
     
  10. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. június 16. 10:3031.
    olvasd el amit lejjebb írtam mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (23)
     
  11. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. június 16. 10:3030.
    u.
    előzmény:
    190208 (24)
     
  12. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. június 16. 10:2929.
    Parmonia.

    Neked van gyereked? Ezt azért kérdem, mert ha nincsen és sajátot akarnál mindenképpen, akkor örökbefogadnál? Ráadásul ÉVEKIG kell egy babára várni. És szeretnéd úgy tisszta szívből mint a sajátodat és nem gondolnád egyszer sem hogy ő nem a te véred?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (27)
     
  13. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. június 16. 10:2628.
    Sziasztok.
    Én vagyok aki nyitotta ezt a topicot. Nagyon megoszlanak az érzések és ezt megértem, mert minden ember másképp gondolkodik és érez. Egy két dologhoz szeretnék hozzáfűzni.
    ALEXAA
    Köszi. Nagyon ráéreztél az egészre. Én is így gondolkodok, de ezt a végére leírom.
    NERO és akik ellenzik.
    Én is csak azt tudom mondani arról amit írtál hogy ez a te véleményed. Te így gondolkozol, de más meg másképp. Ha tényleg úgí adódna neked az életben, hogy nagyon vágysz egy SAJÁT babára és csak ilyen formátumban lehetne akkor? Szerintem meggondolnád. De legfőkképpen ezt egy anya tudja csak igazán. A férfiak csak a baba születése után kezdenek el kötődni a gyerekhez, Míg egy nő a fogantatástól, mivel ő érzi a pici minden rezdülését, és ő szüli meg fájdalommal. Ez egy láthatattlan kapocs és ha nem lehet egy nőnek gyereke amiatt, mert nincs méhe de a petefészke megvan akkor nem örökbe fogadna egy tök idegen gyereket hanem bér vagy dajkaanyát fogadna. De megint azt tudom csak mondani hogy mindenki másképp gondolkodik.
    A többieknek.
    Kösznöm a hozzászólásotokat és a bíztatást. Leírom az én véleményemet erről az egészről.
    Én úgy gondolkodom, hogy legfőkképpen azért vállalnák ilyet, mert másokon segíthetek vele. Én nekem 4 könnyű szülésem volt és IMÁDTAM álldott állapotban lenni és szülni. A babához való kötődésről meg annyit hogy én TUDOM magamról hogy odatudom adni a genetikai szülőknek, mert én csak úgy vállalnám el ha nem az én sejtemből vagy a férjemből van hanem a genetikai anyának a sejtje és a genetikai apának az ondója.
    Mert így eleve tudom hgy nem a mi génjeinket örökli, hanem csak egy ideig a vérünk keveredik. Na de ebbe nagyon bele lehetne menni és fejtegetni. De legfőképpen amikor azt a boldogságot látnám rajtuk amikor először a kezükbe fogják!
    A másig dolog a résznek az az hogy ugye én béranyát írtam nem dajkaanyát. Ez azért van, mert ha gazdag lennék és nem kellene egyébb dolgok miatt a pénz, akkor én telljesen ingyen is elvállalnám. És ez a telljes igazság még ha valaki nem is hiszi el. Nem tudhatja hogy én belül mit hiszek és érzek. Igen vállalnám akkor is ingyen. De jelenleg most csak úgy vállalnám hogy ők is segítenének egy kicsit rajtam és viszont. De nem a pénz motívál ebben az egészben! Hanem a segítség szándék az örömet okozás érzése.
    Amitmég ki szeretnék fejteni hogy jelenleg magyarországon ez nem lehetséges. A törvény tilltja. És ezt én tudom, csak felvetettem egy kényes témát.
    Veronik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. június 15. 19:4127.
    Én nő vagyok, mégis egyet értek Neroval.
    Akinek nem lehet, fogadjon örökbe! Rengeteg örökbe fogadható gyerek van (persze a legtöbb nem csecsemő, de 3 éven belül azt is lehet "kapni").
    Ja, hogy az nem jó, mert nem megbízható a "forrás"? Aki így gondolkodik, annak inkább ne is legyen gyerek, szerintem.
    előzmény:
    190208 (14)
     
  15. 2005. június 15. 13:2526.
    Nem ezt mondtam, de nem olyan mértékű, hogy ezért legyen deficites szegény gyerek, sajnos ha az lesz az genetikai probléma. Azt mondják az okosok hogy ha a magzatot külső hatások érik, ilyen pl. ha sokat idegeskedik az anyuka, akkor sírós lesz, nyugtalan stb. De én ezt sem hiszem, mert nálam nyugodtabb kismama nem hiszem hogy volt, és a nagyobbik fiunk majdnem kilenc hónapos koráig minden éjjel 2-3-szor felsírt, akkor aludt ha ott álltunk a kiságyánál, egy örökmozgó lett és a mai napig pörgős, a másik pedig a világ legnyugodtabb gyereke volt kicsinek is és most az nagynak is. Na ezt mivel magyarázod? Egy apától egy anyától még különbözőek, és még azt sem lehet mondani hogy az egyik férjemre, a másik rám hasonlít mert mindkettő jól össze lett gyúrva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (25)
     
  16. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2005. június 15. 13:0925.
    Szerinted a méhben nem él át semmit a magzat???? A legújabb kutatások nem ezt támasztják alá!
    előzmény:
    190208 (24)
     
  17. 2005. június 15. 13:0724.
    Az érzelmi deficit az átélt dolgoktól alakulnak ki és nem a méhben. Ilíen esetben tényleg csak a kihordó nőtől függ hogy hogyan érez, azért írtam hogy van ilyen is és olyan is. Nem tudom mikor de láttam a TV-ben valami külföldi filmet a béranyaságtól ahol ezt engedélyezik, és persze meg van a veszélye, de ott általában működött, vagy csak olyanokat interjúvoltak meg az is lehet. Egy tény van aki vállalná és van aki nem, és ez mindenkinek a joga.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (23)
     
  18. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2005. június 15. 13:0323.
    Szerintem nem attól lesz vki anya, hogy apetesejtjét adja. Ha már így nézzük, akkor a kihordó az egész testét, vérét adja, ami csak több egyetlen sejtnél? Na és az érzéseit! Számomra itt van a dolog rákfenéje! Hogy érez egy béranya a baba iránt míg kihordja? Közömbös, tudomást sem vesz róla? Próbálja érzelmileg távol tartani magát a babától? Akkor a baba ilyen érzelmi deficittel jön világra? Vagy imádja, babusgatja, mint a sajátját? Akkor meg az elválástól retteg a béranya, ami szintén nem jó se neki, se a babának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. június 15. 13:0122.
    Nem tudom hány éves vagy, de a házasságban előbb vagy utóbb a gyermek kívánalom, és ez a férfi részéről is így működik. Azért házasodnak össze, vagy élnek együtt mert szeretik egymást, idővel a nagy szerelem szereteté alakul és valahogy kell a baba, mintegy talán összekötő kapolcsnak (ez biztos rossz szó) vagy azért hogy gyönyörködhessenek a gyermekükben a párok, hogy meglegyen a "család" stb. De erre egyszer te is rá fogsz érezni nagyon remélem.
    előzmény:
    Nero (19)
     
  20. 2005. június 15. 12:5221.
    A lányaimnak legfeljebb, abban az esetben ha a megtermékenyitett petesejt a lányomé és a párjáé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. június 15. 12:4820.
    Az örökbe fogadott gyereknek vagy nem, vagy csak nagyon későn mondják meg hogy nem a sajátjuk. Itt arról van szó, hogy az igazi édesanyjától veszik le a petesejtet és az igazi apukájától az ondót, tehát itt tényleges szülőkről van szó! Látod fogalmad sincs hogyan működik a dolog csak pálcát törsz mások felett. Az a nő aki béranya az általában pénzért vállalja, persze van kivétel, na ez a becsülendő hogy vállalja a kilenc hónapot, és a szülést ami nem piskóta. Én sem vállalnám az biztos, de aki ilyen feltételekkel vállalja az szereti, tiszteli azokat akiknek ezt megteszi, vagy olyan szegény hogy muszály neki valahogy pénzt keresni, hogy el tudja tartani pl. a gyermekeit!
    Igy is, úgy is nagy áldozat az biztos és nem betegség!!!
    előzmény:
    Nero (17)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 15. 12:4419.
    Valóban nem jött még el az idő, de szerintem az a pasi is görény, amelyik lelécel a meddő felesége mellől. Ez benne van a pakliban.
    előzmény:
    190208 (14)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 15. 12:4218.
    A nagy családi banzájkor meg a gyerek látja és tudja, hogy Ildianyu nem az igazi, hanem az a másik. . . No ne!
    előzmény:
    motala (12)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 15. 12:4117.
    Kösz a jókivánságot! Te persze szülnél nekem egyet, ha esetleg a feleségem (aki még nincs nekem) nem tudna szülni. Aztán meg majd a kamaszkölyköm elkezdni keresni a biomamáját és szép kis magatartászavarai lesznek. Vagy a biomami kattan be, hogy neki mégis kéne a gyerek. . . Aha! Sajnálom azokat a nőket, akik nem tudnak szülni. De attól a nőtől nekem nem kéne gyerek, amelyik csak a "kihordását és megszülését" vállalja. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (11)
     

Címlap

top