Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dajka állás

Gy73
Létrehozva: 2005. május 23. 15:31
Sziasztok!

Dajka állás érdekelne. Hol érdeklődjek? Minden óvodába kopogtassak be, vagy van más tippje valakinek?
Dajka állást már csak az kaphat, akinek megvan a dajka tanfolyama, vagy az is elég, ha közben beiratkozik rá?
  1. 2005. május 23. 16:122.
    gyerekfelügyelő működik pl. a plázába, nagyobb bevásárlóközpontba, ezek magánkézbe vannak és pár száz ft-os órabéreket fizetnek, de amíg nincs jobb sztem érdemes megpróbálni!
    apróhirdetéseket böngészd végig, ismerősöktől érdeklődj!
    előzmény:
    Gy73 (1)
     
  2. 2005. május 25. 14:053.
    Szia Judy!
    Köszönöm a tippet. Egy gond van vele. Nem Budapesti vagyok, hanem egy kisvárosban élek, ahol nincs bevásárlóközpont. De nem adom fel, remélem előbb-utóbb sikerül valami. Még az is lehet, hogy a fővárosban kötök ki, mivel a gondolat már megfordul egypárszor a kis agyamban.
    Mégegyszer köszi és várom a további segítséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. március 10. 15:184.
    Meg tudja mondani valaki, hogy mennyit keres általában egy dajka?
    előzmény:
    Gy73 (1)
    2005-05-23  15:31
  4. 2006. március 21. 18:345.
    szia! nem tudom aktuális-e még...
    dajka állás általában "kihalásos" alapon van,sok ismerősöm van, aki nagyon nehezen talált.Én két éve dolgozom dajkaként,érettségivel mentem oda, nem volt elvárás a dajka-tanfolyam, de megcsináltam.
    A fizum 18 év munkaviszony és érettségi után brutto 80.300 Ft
    Ez is az a hivatás, amit nem a pénzért vállal az ember, én imádom
    ha van még kérdés, válaszolok!
    Gabi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. március 24. 17:596.
    Mennyire volt bonyolult a tanfolyam? És szerinted van lehetőség óvónőképzésre utána? Sajnos nagyon eltévesztettem annak idején az iskolaválasztást (könyvelő lettem), mert teljesen más terület érdekel. Természet-gyerekek-irodalom-pszichológia. Jó lenne egy óvónőképzés is, de félek, hogy túl nehéz és sokáig tartana. Ja, és hogy drága.

    A fizetés tényleg nem túl bíztató, de ha szereti az ember a munkáját, sokat jelent.
    előzmény:
    wonder (5)
    2006-03-21  18:34
  6. 2006. március 24. 19:327.
    Helló!
    Abszolút nem volt nehéz a dajkatanfolyam. Ahol én végeztem ott heti 2x kellett menni, de én előre szóltam, hogy csak 1x tudok, mert aznap az oviban a kolleganőm vitte a sajátja mellett az én csoportomat is. Cirka 4 hónap volt, én nagyon élveztem, jó banda jött össze. Pedagógia, pszichológia, egészségtan, elsősegélynyújtás,pár óra munkajog,és amit legjobban élveztem az a tréning volt, csapatépítés, tanulási technikák, konfliktus kezelés...csupa érdekes dolog, ami a napi életedben hasznos. A vizsga szóbeli volt, 24 tétel a,b,c -ből húztunk. És ami a lényeg, ez a tanfolyam (OKJ-s) ingyenes volt,mert a legtöbb helyen 80 ezer Ft körüli a díja. Óvónőképző??
    Hát vonzó, de én így 40-hez közel már nem merek belevágni, pedig sokan mondják, hogy sok korombéli kezd főiskolára járni. Nem is tudom, a munkahelyem kötne-e velem tanulmányi szerződést, mert máshová nem mennék dolgozni. Én imádok dajka néni lenni, ugyanaz , ami az óvónő, de a felelősség szerintem azért nem akkora
    A mi ovinkban a dajkák egész nap a csoportban vannak az óvónők mellett, ugyanazt csináljuk, mint ők, csak foglalkozást nem tarthatunk és a szülőket , ha kérdésük van a gyermekükről, az óvónőkhöz irányítjuk. Az én feladatom igazándiból az egészségnevelés, gondozás.Van még kérdésed? Válaszolok szívesen szia:Gabi
    előzmény:
    succ (6)
    2006-03-24  17:59
  7. 2006. március 26. 14:018.
    Szia, nagyon kedves vagy, hogy mindent megírsz, amire kíváncsi vagyok!
    A férjemmel megvitattuk a dolgot, és mivel visszavesznek a régi munkahelyemre, ahol a fizetés sokkal jobb, inkább maradok az íróasztal mellett. De nem adom fel! Addig pedig megmarad nekem a családi játékos hétvégék megszervezése! Jön a húsvét is!
    Jó munkát!
    Szia, Mariann
    előzmény:
    wonder (7)
    2006-03-24  19:32
  8. 2006. március 26. 22:069.
    Szia! Nagyon szívesen válaszoltam!
    Bárhogy döntöttél, sok sikert és légy nagyon boldog!
    Üdv: Gabi
    előzmény:
    succ (8)
    2006-03-26  14:01
  9. 2006. március 27. 17:4510.
    próbálok boldog lenni, hiszen akkor a család is boldog
    előzmény:
    wonder (9)
    2006-03-26  22:06
  10. Torolt_felhasznalo_284971
    Torolt_felhasznalo_284971
    2009. Április 21. 14:5211.
    Kidolgozott dajka tétel érdekelne ha tud valaki. Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_996726
    Torolt_felhasznalo_996726
    2009. szeptember 15. 08:5112.

    Sziasztok!

    Én szombaton kezdtem a dajkaképzőt,és eléggé megilyesztettek!

    Máris kaptunk néhány definíciót! Sajnos a tétel kérdéseket nem fogják a végéig odaadni,és félek hogy nem lesz elég időm a kidolgozásra.Szóval van valakinak kidolgozott tételsora?Megosztaná velem?

    Előre is köszönöm!

    Vagy legalább tippet adjon valaki hogy hol keressek ilyet!

    Kérlek segítsetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. június 14. 21:0613.

    Sziasztok!Aki dajka képzésre szeretne menni,és dunántúli,segítségem a következő:Keszthely Farkas Edit szakiskola ' éves a tanfolyam, gyakorlati helyet is adnak nekem 2010 juni 14.én sikerült. 5re vizsgáztam. Sok sikert

    a tanuláshoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. június 14. 21:2214.

    Ja és még amit elfelejtettem ,okj-s bizonyítványt ad 1éves a suli.Náluk sok

    ollyan tanfolyam van ami 1 éves.És felnőtt képzéseket is vállalnak.persze  

    tandíjas.minden tanfolyamukról bizonyítványt adnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top