Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fejfájás - örökké?????

Torolt_felhasznalo_537171
Torolt_felhasznalo_537171
Létrehozva: 2005. május 11. 20:21
Sziasztok!

Néhány hónapja nagyon gyakran és erősen fájt a fejem, ezért elmentem neurológiára. Ott csináltak nyaki gerinc és koponya röntgent, és ebből kiderült, hogy elég rossz állapotban van a nyakam, és biztosan emiatt fáj a fejem. (Nyaki porckopás, kezdődő meszesedés, kiegyensedett nyaki "valami" és gerincferdülés meg még egy pár dolog, amit nem nagyon értek, mert latinul van.)
Járok kezelésre és gyógytornára, de sajnos a fejfájás nem nagyon múlt el, néha olyan erősen fáj folyamatosan, hogy megijedek. Sokszor a gyógyszer sem segít, csak szenvedek.
Szerintetek érdemes tovább kutatni ezt a dolgot, mert esetleg lehet mástól is? Például fejfájás-ambulancián? Vagy tényleg ettől lehet, és törődjek bele, hogy ezentúl mindig fájni fog a fejem? :(( (Ráadásul pánikbeteg is vagyok, és a fejfájás miatt erősödnek a pánikos rosszulléteim. :(( )

Van valakinek valami jó ötlete??
  1. Torolt_felhasznalo_337685
    Torolt_felhasznalo_337685
    2006. február 5. 22:2741.

    Szia! Nekem a homeopatia segített, de ehhez orvos kell, ha érdekel írj priviben, szívsen elmondok mindent!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. február 5. 21:4840.

    Sziasztok!

    Nekem nyár óta csak 2x fájt a fejem, előtte azonban gyakran hetente is gyógyszert szedtem be rá. Tulajdonképpen ezt annak köszönhetem, hogy megismerkedtem a mátgneses ékszerekkel, s miután nekem bevált, elkezdtem forgalmazni is. Azóta nagyon sok pozitív visszajelzés érkezett, hogy tényleg hatásos. Ha valakit érdekel, nézze meg a honlapom, szerintem nagyon szépek.

    www.gportal.hu/joma1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_598689
    Torolt_felhasznalo_598689
    2005. szeptember 20. 21:0939.

    Erről a könyvről én is hallottam én is kínlódok az első menstruációm óta! Voltam már fejfájás ambulanciától, iris diagnosztikáig mindenhol és a vége az lett, hogy jó lenne délutánonként ha aludnék, éljek stressz mentesen és járjak min. heti kétszer nyak és talp masszásra. Persze azt már nem tették hozzá mindezt hogyan hozzam össze  :-)

    előzmény:
    pepci (38)
    2005-09-20  11:46
  4. 2005. szeptember 20. 11:4638.
    Sziasztok! Én 24 éves vagyok. 9 éve van migrénes fejfájásom.
    Én is végigjártam már mindent. CT, neurológia, masszázs, természetgyógyász...
    Ezen kívül napi rendszerességgel fájt a fejem + migrén összevissza.

    Ami nekem segített: kalcium és halolaj!

    Természetes (nem gyógyszer mellékhatásokkal!!!) Ha valakit érdekel ez a kúra, leírom részletesen! A fájdalomcsillapítók, görcsoldók csak a tüneteket kezelik! persze tudjuk mindannyian milyen fontos ez egy roham, fejfájás esetén! Csak amikor jól vagyunk akkor is tennünk kéne a megelőzésért!! Mert úgyis mindenki gyűlöli, ha fáj. A gyógyszerkúrákról nekem is megvan a privát véleményem. Ajánlom mindenkinek a cenzúrázott egészség c. könyvet.

    pepci@freemail.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_932720
    Torolt_felhasznalo_932720
    2005. július 22. 22:0237.
    Bocsi, nem tudom, miért jelent meg kétszer. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932720 (36)
     
  6. Torolt_felhasznalo_932720
    Torolt_felhasznalo_932720
    2005. július 22. 21:5936.
    Szia Kap,
    Nem tudok a B-vitamin káros hatásáról, az igazság az, hogy nem tudom, hogy nagy étvágyat csinál-e, ugyanis én nagyon szeretek enni, B-vitaminnal vagy anélkül állandóan rágcsálok valamit. . . :-(
    Az új lakáshoz gratulálok és hát a jégert nem csoda, hogy nem hagytad ki. . . én egyébként nem tapasztaltam, hogy alkohol hatására előjön a migrénes roham.
    Én a Nutrilite B-komplexet eszem, mivel a Nutrilite vitamin-család forgalmazója vagyok - amúgy többféle B-vitamint lehet kapni - nekem ez nagyon bevált. (Még az utazási betegségem is megszűnt :-)
    Tudok Neked hozni - 30 db 1001, -Ft-ba kerül, a 100 db-os 3000, -Ft-ba. Ezt mindíg kicsit félve írom le - mármint, hogy én forgalmazom - nem önreklám, de azt gondolom, ha egy termék jó, és valakinek tudok vele segíteni - hát természetes, hogy megteszem.

    És egy kicsit részletesebben:
    A NUTRILITE™ B komplex táplálkozás-élettani szempontból kiegyensúlyozott készítmény, amely hat természetes forrásból származó fontos B-vitamint tartalmaz. A B-vitaminok segítik az energia felszabadulását a zsírokból, szénhidrátokból és fehérjékből.
    6 alapvető B-vitamint tartalmaz, amelyeket természetes, speciális körülmények között tenyésztett élesztőből nyernek ki a B12-vitaminnal együtt.
    NUTRILOCK bevonat.
    Nem tartalmaz mesterséges színezéket, ízesítőket és tartósítószert.
    Természetes anyagokból nyert B-vitaminok kiegyensúlyozott elegye.
    A tabletták könnyen lenyelhetők.

    Remélem mára már elmúlt a rohamod, rajtam régen segített a csend, sötét és hideg borogatás a tarkómra és a szemeimre.

    Szia,
    Mary_anne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727187 (34)
     
  7. Torolt_felhasznalo_932720
    Torolt_felhasznalo_932720
    2005. július 22. 21:5935.
    Szia Kap,
    Nem tudok a B-vitamin káros hatásáról, az igazság az, hogy nem tudom, hogy nagy étvágyat csinál-e, ugyanis én nagyon szeretek enni, B-vitaminnal vagy anélkül állandóan rágcsálok valamit. . . :-(
    Az új lakáshoz gratulálok és hát a jégert nem csoda, hogy nem hagytad ki. . . én egyébként nem tapasztaltam, hogy alkohol hatására előjön a migrénes roham.
    Én a Nutrilite B-komplexet eszem, mivel a Nutrilite vitamin-család forgalmazója vagyok - amúgy többféle B-vitamint lehet kapni - nekem ez nagyon bevált. (Még az utazási betegségem is megszűnt :-)
    Tudok Neked hozni - 30 db 1001, -Ft-ba kerül, a 100 db-os 3000, -Ft-ba. Ezt mindíg kicsit félve írom le - mármint, hogy én forgalmazom - nem önreklám, de azt gondolom, ha egy termék jó, és valakinek tudok vele segíteni - hát természetes, hogy megteszem.

    És egy kicsit részletesebben:
    A NUTRILITE™ B komplex táplálkozás-élettani szempontból kiegyensúlyozott készítmény, amely hat természetes forrásból származó fontos B-vitamint tartalmaz. A B-vitaminok segítik az energia felszabadulását a zsírokból, szénhidrátokból és fehérjékből.
    6 alapvető B-vitamint tartalmaz, amelyeket természetes, speciális körülmények között tenyésztett élesztőből nyernek ki a B12-vitaminnal együtt.
    NUTRILOCK bevonat.
    Nem tartalmaz mesterséges színezéket, ízesítőket és tartósítószert.
    Természetes anyagokból nyert B-vitaminok kiegyensúlyozott elegye.
    A tabletták könnyen lenyelhetők.

    Remélem mára már elmúlt a rohamod, rajtam régen segített a csend, sötét és hideg borogatás a tarkómra és a szemeimre.

    Szia,
    Mary_anne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727187 (34)
     
  8. Torolt_felhasznalo_727187
    Torolt_felhasznalo_727187
    2005. július 22. 13:5134.
    Szia Mary Anne,
    Megköszönném, ha elküldenéd azt a leírást. És nem káros hosszú távon B-vitamint szedni? Azt mondják nagy étvágyat csinál.
    Különös, de az utolsó migrénrohamom óta ma volt az első nap, hogy nem vettem be a MagneB6-ot, és fáj a fejem. Most kaptam be egy Béres Antofrontos tablettát és egy Algopyrint, remélem használ. Hasmenés, hányinger. Rémes. Tegnap költöztünk, minden holmink dobozokban, egyszerűen elfelejtettem bevenni. Ja, és még jégereztünk is, a beköltözés örömére. . . szóval alkoholt sem nagyon szabad. . . :-(
    Köszi az infókat, megfogadom. Milyen B-vitamin komplexet vegyek?
    Üdv, Kap
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932720 (33)
     
  9. Torolt_felhasznalo_932720
    Torolt_felhasznalo_932720
    2005. június 24. 22:5133.
    Sziasztok, szia kap300
    Meg tudlak érteni, hogy rettegsz a következő migrénes rohamtól. Mint írtam nekem az a tapasztalatom, hogy folyamatos B-vitamin szedéssel elkerülhető a migrén. (Ezt igazolja az is, hogy MagneB6-ot kaptál). Én egyébként B-vitamin komplexet eszem, amiben nem csak B6 van hanem B1, B2, B12 vitaminokat és folsavat is. Ha gondolod elküldöm a részletes leírását.
    A csoki és a sajt előidézhetik a migrénes rohamot, úgyhogy ezek fogyasztását lehetőleg kerülni kell. Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem eszem ezekből, de csak ritkán és akkoris keveset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727187 (31)
     
  10. 2005. június 22. 19:1632.
    Szia!

    Örvendetes dolgot mondok el nektek. 41éves vagyok és 18 évig volt migrénem min den hónapban. Nekem nagy szó de 3 hónapja nem volt migrénem. !!!!
    Azt el kell hogy mondjam hogy majdnem mindig a menstruáció idejére vezethető vissza. Nagyon sok mindent kipróbáltam. Amire emlékszem eleinte antineuralgica jó volt nagyjából csak, . aztán Qvarelin és kalmopyryin 3x1. Szedtem migréniumot már sajnos nem kaoható de margitvirágból volt. Megijedtem hogy mi lessz.
    A jelenlegi meeglőzésem az hogy menstr. előtti napokon 3x2 caps. ligetszépe olaj /vény nélkül kapható/ 2x 1/2 sanax 0. 25-ös ezt a fejfájás amb. írták fel. A kávét 1-et iszok reggel ugyanis ez nagyon kitágítja az ereket. Csokit édességet mérsékellni kell, alkoholt is.
    És egy negyed Brinaldixot/vízhajtó/ a menstr. előtti napon egyszer.
    Rendszeresen kell tornázni. A cickefarkfű tea is jó volt rá szerintem.
    Ha tudjátok mikor közeledik a migrén próbáljátok megelőzni, ezen van a hangsúly! Rendszeresen keveset egyetek. Ha hányinger közeledik és ráadásul ingerlékenység is van nagyon jó a daedalon tabl.
    A relpaxot még nem próbáltam ki ugyanis még nem volt migrénem mióta felírták. Pedig régen aurás volt látótér kieséssel.
    Az idegeskedést kerülni kell lehetőleg.
    szóval nekem bevállt hihetelen még számomra és egyenlőre nagyon örülök. Ha visszatérne remélem nem, akkore is megírom. Ja és szedek Concor vérnyomás csökkentőt 2x 1/2-et, nem volt magas a vérnyomásom csak a per érték.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727187 (31)
     
  11. Torolt_felhasznalo_727187
    Torolt_felhasznalo_727187
    2005. június 22. 10:2331.
    Sziasztok,

    Nekem tegnap volt aurás látótérkiesésem, nagyon bepánikoltam. . . :-( Korábban 2 illetve 5 évvel ezelőtt volt hasonló "élményben" részem, akkor azt hittem, hogy a vérnyomással függ össze. Ideggyógyászhoz küldtek, aki azt mondta, hogy az ilyen típusú migrén a fronttal, menstruációval, stresszel, kialvatlansággal, rendszertelen étkezéssel függ össze.

    Magne B6-ot írtak fel nekem, azaz magnéziumot és B-vitamint kell szedni, és kaptam egy Relpax nevű "rohamgyógyszert", ezt akkor kell bevenni, ha újra rámtör a látótérkieséses migrén. . . remélem nem kerül rá sor többé.

    Szedtetek már ilyen gyógyszert? Szerintetek kordában lehet tartani ezt a migrén-témát? Komolyan, már azért vagyok rosszul, mert parázok, hogy mi van, ha megint rámtör a rosszullét. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932720 (25)
     
  12. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2005. május 12. 10:5530.
    Én biztos egy speciális eset vagyok de nekem se a talpmasszázs, se as testmasszázs nem jött be és az antidepresszánsoktól sem múlt el. A legutóbbi orvosom publikálni akarta azt a gyógyszerlistát (kb 40 db) amit végigszedettek velem az 5 év alatt. Epilepsziaellenes szerektől kezdve az elmebetegek gyógyszeréig. Itt most nem az antidepresszánsokra meg nyugtatókra gondolok, hanem tényleg arra a szerre amivel az elmebajosokat kezelik. Azt mondta csoda hogy még életben vagyok. Csakhát nem szeretném igy leélni az életem. . igy beszedtem mindent, de tökmindegy mert a természetes szerek sem használnak. A családban senkinek nem fáj a feje és sajna még csak azt se mondhatom hogy a front hozza elő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807404 (29)
     
  13. Torolt_felhasznalo_807404
    Torolt_felhasznalo_807404
    2005. május 12. 00:3529.
    Sziasztok!
    En is adok egy otletet a fejfajosoknak.

    A parom gyermekkoraban iszonyatos fejfajasban szenvedett! Nem volt olyan nap, hogy ne fajt volna a feje. Persze orvosrol orvosra jartak vele, de nem derult ki a baj, mignem elmentek egy talpmasszorhoz, aki megtalalta a bibit, es ugymond "kimasszirozta" a fajast a fejebol (egy er volt elszukulve a fejeben, amit masszirozassal ki tudott tagitani).
    Azota (gyorsan lekopogom) nem szenved a fejfajastol, max. egyszer-ketszer az idojaras miatt.

    A reflexologiarol, kez- es talpmasszazsrol itt olvashattok bovebben:
    http://massz. fpn. hu/_dwad_/frameset. php?path=http://massz. fpn. hu/talp. htm

    Valamint megjelent egy konyv is ezzel kapcsolatban, amelynek segitsegevel akar otthon is lehet egymas talpat masszirozni. A cimet sajnos nem tudom pontosan, az ara kb. 2ezer Ft korul van.

    Remelem valakinek tudok segiteni ezen infokkal!
    Udv mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 11. 23:0828.
    Ma nekem is fájt a fejem a meleg miatt. . . nem tudom, hogy ide most :) vagy :( jel illene. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932720 (25)
     
  15. 2005. május 11. 23:0327.
    Igazad van, migrenre nem igen hasznal semmi. Enmar lassan 10 eve szenvedek a migerentol, nekem a hidegfront hozza ki. Az egyedulu gogyszer ami hasznal, az a triptan, Imitrex vagya a amsik neven Imigran. Injekcio formajaban gyorsan beadom magamnak, mert hanyinger miatt szajon at be sem tudok venni semmit. Max. 30 perc es teljesen jol vagyok. Mar rajottem arra is, hogy felesleges varnom, hogy most csak meg kicsit faj, meg birom, mert utanna egyre rosszabb. :-(
    Sohe nem indulok el, hogy ne legyen nalam a gyogyszer, mert nem lehet tudni mikor kezdodik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544227 (19)
     
  16. 2005. május 11. 22:3426.
    sziasztok

    Sajnos én is a migrénes csapatba tartozom. Nem jó de ez van.
    nekem a melegfronttól szokott jönni. Olyan vagyok, mint egy jó időjós.
    A Szilárd elbujhat mellettem :))

    Régen algopirint szedtem doboz számra. . , Ma már Cataflan, illetve Algoflex.

    Van egy nagyon jó neurologus doki. Kb két éve felirta a Zoloft nevű gyógyszert. Antidepresszáns gyógyszer. Egy hónap után jöttek ki igazából a hatásai. Sokkal jobban aludtam, nem voltam feszült és nem fájt a fejem.

    Sajnos abba kellett hagyni, és ahogy abbahagytam rá egy kis időre vissza is tért a fejfájás.

    most gyógyteákat iszok. Cickafarkfű meg citromfű teát.
    Az izük pocsék, de annál egészségesebbek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_932720
    Torolt_felhasznalo_932720
    2005. május 11. 22:2125.
    Hosszú évek óta szenvedtem a migrénnel. Elmúlasztásában csak és kizárólag a Cataflam segített, ami mint tudjuk rengeteg káros mellékhatással rendelkezik.
    A migrénemtől teljesen függetlenül elkezdtem egy vitaminkúrát, aminek része volt egy természetes B-komplex nevű vitamin (Nutrilite) - és megszűntek a migrénes panaszaim. Mivel számomra is hihetetlennek tűnt a dolog, abbahagytam a kúrát és a migrén visszatért. . .
    Most ott tartok, hogy hosszú hónapok B-vitamin kúrája után NINCS migrénem, illetve ha előjön - mint például ma a melegfront hatására - igen enyhe lefolyású és gyógyszer nélkül hamar elmúlik.
    Nem tudom, másnak használna-e, mindenesetre úgy gondoltam, megosztom Veletek ezt a tapasztalatot. (A B-vitamin amúgy mindenképpen jót tesz, hajra, körömre, idegekre, stb. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. május 11. 22:1324.
    Nekem kétféle fejfájásom van: van olyan, ami enyhe, nem nagyon zavaró, viszont volt, hogy egész héten át egyfolytában fájt, szünet nélkül!
    A másik az igazi szaftos migrénes nyavalya, látászavarokkal, hányással, stb. Ez hálisten nincs gyakran, párszor egy évben fordul elő.

    Érdekes a fahéj. . . pár hete vettem fahéj illóolajat, és azóta egyfolytában azt párologtatom; csak azért vettem, mert imádom az illatát, abszolút nem a fejfájás miatt. És mintha azóta kevesebbet fájna. . . (mindig írni szoktam noteszbe, mikor, meddig és hogyan fáj). De lehet, hogy a tavasz miatt, mert utálom a telet, és rossz telem is volt. Nem tudom. De tényleg kevesebbet fáj azóta. . .

    A migrénesre nekem egy elég szimpla "orvosságom" van, de mindig bevált: két antineuralgica után egy nagy tál jéghideg vizet leteszek az ágyam mellé, jól beleáztatom az agyonrongyolódott ruhazsepimet és azt a homlokomra teszem (akkor is, ha nem ott fáj). Aztán sötétben lefekszem, és addig forgolódom, míg kényelmes pozíciót nem találok (volt, hogy hason, kifacsarodva feküdtem, mert azt esett jól, és így volt kevésbé hányingerem). Ablak nyitva, jót tesz a friss levegő is. Közben a zsepit többször újravizezem. És aztán el kell tudni aludni. . . mire felébredek, már nem fáj. Ez eddig mindig bevált.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_388543
    Torolt_felhasznalo_388543
    2005. május 11. 22:0123.
    Sziasztok, SEMMIFÉLE termékforgalmazó nem vagyok, megnézhetitek a bemoldalamat.
    Nagyon röviden: 13 éves korában jött elő a nagyfiamnak először a migrénje, az a bizonyos klasszikus, "aurás" migrén. Több topicban írtam erről. Látótérkiesés, kéz-majd száj-majd nyelvzsibbadás, ezt követi egy 20-30perces beszélési nehézség, ezután jön az őrült fejfájás.
    Millió neurológus, pszichiáter, EEG, MRI, egyértelműen diagnosztizálták a migrént. Ez a roham kb. 3-4 óra hosszáig tartott, többféle gyógyszert felírtak, Samdomigran, Replax, stb. SEMMI nem használt. Itt a neten találtam a Nospa-Qualerin kombinációt, ami enyhíteni tudta a fejfájást. Volt olyan hónap, hogy 5-6szor, de olyan nem, hogy legalább 2szer ne jött volna elő. Indítottam egy topicot, azt hiszem, Aurás migrén címmel.
    Jöttek a tanácsok, priviben a termékforgalmazók, és valaki rábeszélt, hogy próbáljuk ki a mágneses ékszert. Úgy voltam vele, tökmindegy, maximum még valami, ami nem használ, de legalább NEM gyógyszer. Egy karkötőt rendeltünk decemberben. Azóta a gyerekenek 2szer volt migrénje (!!!!!!!), de nem voltak aurás tünetek, CSAK a látótérkiesés, és egy nem túl erős fejfájás, ami a Qualerintől elmúlik!!!!!!!!!!
    Nem akartam elhinni. . . . de hát május van, 5 hónapja hordja.
    Üdvözlettel és jobbulást Mindenkinek:Diszkoszju
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. május 11. 21:5822.
    Szia!

    Nekem is a nyaki nyavalyáim miatt szokott fájni a fejem (néha még az ujjaim zsibbadnak tőle). A torna segít valamennyit, de az igazi kilábalást a masszás szokta meghozni. Naponta 2-szer fahéj olajjal, mert az élénkíti a vérkeringést. Mondjuk nekem tapinthatók az izomcsomóim a nyaki tájékon Ja és persze nagyon oda kell figyelni a tartásra, ülésre (vettem szuper irodaszéket, lábam alatt sámli) és az alvásra (megfelelő párna).

    Sok szerencsét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537171 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2005. május 11. 21:5821.
    Na ilyet én is csináltam. Felirta az orvos az ampullákat: pipolfen hányásra igaz azt ritkán szoktam, seduxen és algopirin. Nyaralás előtt kiváltottam őket hogy kint beadja az orvos ha baj van de nem volt. Aztán itt Magyarországon mikor egy őrült fejfájássak bementem az ügyeletre majd a kórházba szabályosan kiröhögtek hogy miért este jövök és hogy ha fáj a fejem vegyek be egy algopirint. Ezt egy neurológus akinek pontosan tudnia kellene hogy ha a legerősseb létező migrén ellenes szert, az Imigran injekciót beadtam magamnak és nem használt akkor az algopirin se fog. Szóval a legközelebbi erős rohamnál az ügyelettel nem próbálkoztam, egy pohárba összekevertem a 3 ampullát egy kis vizzel. . . rettenetes. . . vártam a hatást. Nemnagyon láttam egy olyan 15 perc múlva próbáltam aludni de 2 óra múlva se múlt el. . gondoltam megiszom még egy koktélt csak kórházba ne kelljemn menni. . . egy nap múlva tértem magamhoz. . . egyedül lakom sajnos. . . azóta mint a kisangyal megyek a kórházba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (20)
     
  22. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2005. május 11. 21:4820.
    sziasztok. . .

    nekem 20 eve van migrenes fejfajasom. . . . . 13 eves korom ota. . . . . akkoriban a letezo ossze vizsgalatot megcsinaltak, amit csak meg lehetett csinalni az ok kideritesere, de mindig azt mondtak az orvosok, hogy tul magasra notem es a belso reszeim nem tudnak utanam nyulani. . . . . aztan, amikor mar 20 eves voltam es hetente 3-4 nap is kiutott a migren, akkor azt szajkoztak az orvosok, hogy majd szulok 1-2 gyereket es meg fog szunni a migrenem. . . . . jelenleg 3 szulesen vagyok tul es ott tartok a migrenekkel, hogy van amikor 2-3 honapig nem jon, aztan meg 2-3 nap is van egymas utan, akar naponta ketszer is. . . . . . (nekem ugy kezdodik, hogy nem latok rendesen). . . . .

    ez csak a nagymamadrol jutott az eszembe. . . . . .

    regen en is a legvaltozatosabb gyogyszereket probaltam ki, miutan a ferjem orvos, osszeallitott nekem egy nagyon eros koktelt, tobbfajta fajdalomcsillapito, nyugtato, koffein van benne. . . . . . ha jottek a rohamok beadta nekem, kiutott, de meg almomban is jajgattam a fajdalomtol. . . . . . . . most jelenleg zomig-ot hasznalok, mindig hordom is magammal, mert volt mar ra pelda, hogy vezetes kozben jott a roham es ilyenkor teljesen elszall az agyam. . . . . a zomigot gyorsan elszopogatom es kb. 1 ora varakozas utan ujra mukodokepes az agyam. . . . . . .

    regebben meg olyanra is vetemedtem, hogy az algopyrint magamnak adtam be vanaba, mert majd megorultem a fajdalomtol. . . . . de ezt keretik nem kiprobalni. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (9)
     
  23. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2005. május 11. 21:4719.
    Az a baj hogy a tudomány megállt a triptánoknál. . . migrénre felesleges algopirint vagy vény nélkül kapható gyógyszert bevenni mert úgyse használ. . ez a migrén egíyik fő ismérve. Persze van akinek bejön. Az orvosok Magyarországon minden fejfájásra ami komolynak tűnik és a ct negativ azt mondják hogy migrén. Nekem 5 éven keresztül mondták hogy migrénem van. Kiolvastam az egész internetet és szakirodalmat és már a 2. nap rájöttem hogy ez nem lehet migrén mert nem hányok vele, nincsennek látási szenzációim, nem vagyok fényérzékeny és nem múlik el a sötét csendes szobában levő alvástól. . . mindenhol ezt irják. . . Aztán egy németországból hazatért orvos megcsinált velem egy tesztet amiből kiderült hogy se nem migrén se nem tenziós fejfájás csak épp nem tudni hogy mi. A hhirekben sokszor hallani megvan a megoldás. . . botox. . . ez. . azz aztán mikor a neurológusnál rákérdeztem mégcsak nem is hallott róla. Szerintem a fejfájásnál nincs rosszabb betegség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992648 (16)
     
  24. Torolt_felhasznalo_830848
    Torolt_felhasznalo_830848
    2005. május 11. 21:4418.
    Bocs a helyesírási hibákért!
    Meszes csigolyára csontkovács. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830848 (17)
     

Címlap

top