Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Balea arckrémek

Miracle*
Létrehozva: 2005. május 8. 13:57
Van valamilyen tapasztalatotok a Balea (DM saját termék) arckrémekkel kapcsolatban? Találtam egy hasonló fórumot, de ott az arcápolókról nem sok szó esett.

Olvastam valahol, hogy a szemránckréme például sokkal jobb, mint a Vichy, vagy Avon és ugye csak a felébe-harmadába kerül. Sokszor csak a márkanevet és a promóciós költségeket fizetjük meg, ami a Baleanak nincs. A DM egyik eladója szerint pontosan ugyanaz, mint a Nivea, csak más csomagolásban. Nem tudom, hogy ez igaz, vagy csak "hazabeszélt" a hölgy.

Én eddig Vichy arckrémeket használtam, nagyon nem vagyok elájulva tőlük, de nem is rosszak. Olyan átlagos. Most kaptam az egyik barátnőmtől egy komplett Balea csomagot (nappali és éjszakai Q10-es krém és szemránckrém) és mielőtt kipróbálnám, kíváncsi vagyok, kinek mi a tapasztalata.
  1. 2005. május 8. 17:5126.
    Sziasztok!

    A Balea termékek metildibromo-glutaronitrilt (MDGN)-t tartalmaznak ami komoly allergiát és bőrgyulladást okozhat.

    E/ke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. május 8. 20:2727.
    Asszem nem mindegyik tartalmazza ezt az anyagot, csak néhány babaápolási cucc. És sztem ha vki nem hajlamos az allergiára nem kell félnie.
    előzmény:
    e/ke (26)
     
  3. 2005. május 9. 05:0528.
    Az allergia bármikor kialakulhat.
    De bocsi, ha a babaápolási cikkek tartalmazzák és a többiről úgy tudod, hogy nem, akkor azért nyugodt szívvel megveszed és magadra kened?
    Én nem tenném. És nem is teszem. Nekem is volt itthon Baleám, de mióta ezt olvastam azóta nem is használom.
    előzmény:
    böbölyenke (27)
     
  4. 2005. május 9. 07:2029.
    Van cserére egy felesleges Balea mattító lotion-m, ha vkit érdekel, írjon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. május 9. 09:5030.
    Igen megveszem. Ki tudja a híres, márkás krémekben is milyen mérgező anyagok vannak, amiket nem hoznak nyilvánosságra. Engem ez nem nagyon érdekel. És mondjuk használsz Palmolive tustfürdőt??Vagy Blend A Med fogkrémet?Ezekben ugyanolyan mérgező anyagok vannak a greepeace szerint.
    előzmény:
    e/ke (28)
     
  6. 2005. május 9. 09:5431.
    A Greenpeace listája a veszélyes kozmetikumokról





    Az itt látható táblázatban megtalálható termékekben található az allergiát, illetve bőrgyulladást okozó adalékanyag, a metil-dibromo glutaronitril – azaz MDGN.

    Ez a tartósító- és fertőtlenítőszerként alkalmazott adalékanyag a csomagoláson is fel van tüntetve. A lista a boltok polcain felfedezett termékek alapján készült, tehát előfordulhatnak a piacon más MDGN-tartalmú termékek, ugyazon, vagy más gyártóktól - melyek a felmérés pillanatában éppen nem voltak megtalálhatóak.

    Termék neve és gyártója

    Rossmann babatestápoló
    (Rossmann Magyarország Kft. )
    Rossmann Baby Cream Shower
    (Rossmann Magyarország Kft. )
    Rossmann Baby Soap-free washing gel
    (Rossmann Magyarország Kft. )
    Europrofit kézkrém
    (Rossmann Magyarország Kft. )
    Europrofit Body Milk with Aloe Vera
    (Rossmann Magyarország Kft. )
    Johnson & Johnson ph5, 5 2-in-1 hidratáló tusfürdő
    (Johnson & Johnson)
    Johnson & Johnson ph5, 5 arclemosó
    (Johnson & Johnson)
    Atrix intenzív kézvédő kézkrém
    (Beiersdorf AG Hamburg)
    Oil of Olaz gentle refreshing toner
    (Procter & Gamble)
    Nivea Visage hydro intensiv gel
    (Beiersdorf AG Hamburg)
    Nivea for Men face wash (arclemosó zselé)
    (Beiersdorf AG Hamburg)
    Nivea Visage (intenzív arclemosó zselé)
    (Beiersdorf)
    Scholl hidratáló lábkrém
    (SSL Magyarország Kft. )
    Scholl bőrradír
    (SSL Magyarország Kft. )
    Scholl kézkrém
    (SSL Magyarország Kft. )
    VO5 extra erős hajformázó zselé
    (Alberto-Culver Co Ltd. )
    Sanex dermo protector tusfürdő
    (Sara Lee GmbH)
    Kaloderma bőrápoló krém
    (Clemens Kft. )
    Fenjal Iso Balance testápoló krém
    (DOETSCH Ag. )
    Caola kamillás krém
    (EVM Rt. )
    Caola nyári tusfürdő
    (EVM Rt. )
    Palmolive moisturising hidratálókrém
    (Colgate-Palmolive)
    WU2 special hajerősítő sampon
    (EVM Rt. )
    WU2 hajöblítő balzsam
    (EVM Rt. )
    Balea Bath Dusch Peeling (testradíros tusfürdő)
    (DM)
    Balea Body Hand&Nagel Balsam körömerősítő
    (DM)
    Balea Body Hand Creme kézkrém kamilla kivonattal
    (DM)
    Balea Body Hautpflege creme
    (DM)
    Balea Face ránctalanító éjszakai krém
    (DM)
    Balea Face színezett hidratáló nappali krém
    (DM)
    Balea Man Peeling Waschgel férfi arclemosó
    (DM)
    Totes Meer Salz Holt-tengeri tusfürdő
    (Murnauer Markenvertrieb Gmbh.
    Forg. : Grandola Rt. )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_336846
    Torolt_felhasznalo_336846
    2005. május 9. 11:0932.
    Ez a lista már több éves, azóta több termékből kiszedték az MDGN-t vagy magát a terméket szüntették meg. Például a Nivea Visage Hydro intensive gel-t se láttam már évek óta (pedig nekem baromira bejött, és nem voltam rá érzékeny), a felsorolt Balea termékekben pedig már nincs MDGN. Hacsak nem régebbi gyártmány, pl. múltkor vettem Balea tusolóradírt, és elől voltak a régebbiek, amikben még volt MDGN, és mögöttük voltak a megújult összetételű és csomagolásúak, amikben már nincs.
    Szerintem pánik helyett egyszerűbb és hasznosabb vásárlás előtt elolvasni az összetevők listáját.
    előzmény:
    böbölyenke (31)
     
  8. 2005. május 9. 11:1633.
    Én pl. még január környékén vettem egy Atrix kézkrémet. A lista szerint van benne MDGN azonban az összetevők között nem találtam. Akkor most mi van??Nem tudom kinek lehet hinni manapság. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336846 (32)
     
  9. 2005. május 9. 11:5034.
    Pont ezt akartam én is írni. Több éves ez a lista, valamint újabb cikkek is jelentek meg azóta, miszerint a bőrbe felszívódó termékekbe tilos elvileg használni, viszont tusfürdőbe, samponba stb. továbbra is lehet, és ezt nem csak a balea, hanem más világmárkás termékekben is meg lehet találni. Nem akarok senkit bántani, de ha annyira retteg hogy valami baj lehet, miért nem néz utána alaposabban, miért csak egy cikket olvas el róla, és riogat mindenkit?
    Bocsi a feddésért, de ettől hülyét tudok kapni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336846 (32)
     
  10. 2005. május 9. 11:5235.
    Visszatérve az arckrémekre, azt a mattító lotiont én is használom, tényleg mattít, nekem bevált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. május 9. 13:1036.
    Na tessék. Úgy látszik, hogy amint én berontottam ide, mindenki világáá szaladt:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. május 9. 13:1037.
    azaz világgá
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122326 (36)
     
  13. Torolt_felhasznalo_336846
    Torolt_felhasznalo_336846
    2005. május 9. 20:2438.
    Valószínűleg azért nem volt már benne, mert a lista több éves, és azóta változtattak a termékek összetételén a "botrány" hatására. Szerintem nekem még meg is van valahol az erről szóló cikk, amiben az volt, hogy valamelyik osztrák (ha jól emlékszem, de akár elő is kereshetem majd a cikket:)) üzletlánc felszólította a termékek gyártóit, hogy egy bizonyos határidőig változtassák meg a termékek összetételét, azaz ne legyen bennük MDGN. Valószínűleg az Atrixnak és a többi gyártónak nem érte volna meg, hogy kivonják a forgalomból a termékeiket az üzletekből, így inkább változattak.
    Szerintem ne pánikolj:)
    előzmény:
    böbölyenke (33)
     
  14. Torolt_felhasznalo_336846
    Torolt_felhasznalo_336846
    2005. május 9. 20:2639.
    Pontosan. Ez a lista már rég nem aktuális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122326 (34)
     
  15. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2005. május 9. 20:2840.
    Sziasztok, én megnézettem egy indikátorpapír segítségével, hogy mennyi a ph-ja a Balea termékeknek.
    Semmi köze nincsen az 5. 5-höz. Nem ajánlanám senkinek.
    Bocs, Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. május 9. 20:4541.
    Szerintem levegőt se vegyünk. . .

    Bocs az offért, én is szeretem a Balea termékeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. május 10. 08:5342.
    Ha ennyire érdekel, az emberi bőr sem 5. 5-ös, koronként változik. Ez csak mittudomén melyik híre-neves márka üzleti fogása, amivel sikeresen beetették az embereket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (40)
     
  18. 2005. május 10. 08:5643.
    Ja, és a többi márkát VÉLETLENÜL nem méregetted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122326 (42)
     
  19. 2005. május 12. 23:5744.
    Én hallottam egy ilyet hogy a Balea arckrémeket a Nívea gyártja, meg a többi baleát is nagyobb cégek, pl a tusfurdőt a Palmolive, stb. . . Tud vki erről vmit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2005. május 13. 06:2945.
    Szia, bőrünket egy savköpeny védi, melynek ph-ja 5. 5 és 6. 5 között tudja kifejteni védő hatását. Ha pl egy túl lúgos vegyszerrel nap mint nap mossuk a bőrünket, ezzel egy idő után megsértjük és kevésbé lesz ellenálló, illetve jelentkezhetnek bőrproblémák.
    Pontosan a nagy cégek üzleti fogása káros a bőrünknek. Pl a Johnson termékeket már ki kellett volna vonni a forgalomból Magyarországon is. Nézd meg az üzletek akciós hirdetései között a 2-őt fizet 3-at kap kampányt, hogy fogyjon már el a polcokról az összes, mert betiltották.
    A többi márkát is méregettük.
    A méregdrága arckrémek alapanyagairól, melyeket híres-neves emberek hírdetnek, ne is beszéljünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122326 (42)
     
  21. 2005. május 13. 08:3746.
    Akkor viszont bocsánatot kérek. Elég gáz, hogy bárminek is utánanézek a neten, sokmindenről kiderül, hogy nem is egészen úgy van az, pl. az érettségi botrány, meg most ez. Szóval pontosan nem emlélkszem, de az volt a lényege, hogy más csecsemő, kamasz, felnőtt és idősebb korban a bőr ph-ja.
    Látom te is 5. 5-6. 5-öt írtál, akkor ezek szerint ettől jobban eltért a balea. Valahol utána tudok nézni valahogy hogy az én bőrömnek melyik felel meg?
    És még annyi, hogy valamiféle kárt okoz hosszú távon a nagyon eltérő ph?
    Ha válaszolsz köszönöm szépen előre is, és még egyszer bocsánat a kötözködésért, de sokszor előfordul hogy az illető hall valamit aztán osztja az észt, mint pl. kiderült, én is:-(( (most szégyenkezem)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (45)
     
  22. 2005. május 13. 08:3847.
    Most látom csak, hogy írtad hogy milyen hatása lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (45)
     
  23. 2005. július 21. 18:3448.
    nincs olyan hogy a Nivea gyártja a Baleát. . .
    a Nivát a Beiersdorf forgalmazzza és gyártja. . . a Baleát viszont a
    dm. .
    egyébként ne kenjetek magatokra agyonreklámozott szarokat mert ott nem a minöséget fizeted meg hanem a reklámok tömkelegét
    egyébként szerintem a belea és a nivea a legjobb!!nincs telenyomva tartosítószerrel színezékkel és illatanyagokkal!Ráadásul nem tesztelik állatokon:)
    és az áruk is kellemes:)
    előzmény:
    bogyoka125 (44)
     
  24. 2005. november 10. 18:4449.

    Próbálta már valaki a Balea mimikai ráncok elleni arckrémét?

    Erre lennék kíváncsi, mert ez kb. 1500 Ft, míg a Vichy 4000-en felül van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top