Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csiga-biga :)

Evike...
Létrehozva: 2005. május 4. 17:22
Sziasztok kedves idelátogatók! :)
Sokan hülyének néznek mikor közlöm hogy csigákat is tartok itthon... Kedvencként vagy mifene. :)) Szerintem vannak ugyanolyan édesek mint egy kis höri, vagy egy halacska vagy bármi!!
Ők afrikai achát csigák és 2 és fél éve laknak nálam. :) Én nevelgettem őket fel és rengeteg utódjukat is elosztogattam már. :))
Rengeteget szaporodnak, ezért már külön vannak zárva de most is nagyon sok kiscsigám van.
A topik indításának célja pedig: hátha találok még ilyen "hülye" embereket akik tartanak otthon ilyen csigukat illetve akinek még nincs.. hát ezen segíthetünk. :))))
Már ajánlgattam a fórumon de nem sok önként jelentkező volt a csigucákra.. sokszáz kiscsiga gazdit keres, aki gondolja... szívesen adom "használati utasítással" együtt. :))
Ha valakit érdekelnek szívesen mesélek róluk, képeket a bemoldalamon találtok! :)
köszönöm hogy benéztetek! :)
Evike...
  1. 2012. július 14. 22:19449.

    Halihó!

     

    Hétfő óta lakik nálam egy achát barát. Nem lehetne feléleszteni ezt a topikot??? Végigolvastam az eddigi hozzászólásokat, jó kis csapat jött itt össze. Kár, hogy hagytátok kihalni :((((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  2. 2010. június 22. 23:23448.

    Sziasztok!

    Csak most bukkantam erre a topicra és gyorsan bele is vetettem magam, mert már jó ideje gondolkodom azon, hogy csigát szeretnék.

    Gyerekkoromban voltak csigáim, sima éti csiguk és nagyon szerettem őket.

    ezért gondoltam, hogy a 2 lánykám is szeretné őket. Sajnos nagyobb állatkát jelenleg nem tudunk befogadni, de nagyon szeretnének a lányok valami állatot, amit már csak azért is, mert gyerekkoromban nálunk elég nagy volt a felhozatal ezen a téren: cicák, kutya, halak, tekik, átmenetileg egy őzike is lakott nálunk és persze a csiguszok...

     

    Szóval, egyenlőre gyűjtöm az infókat, de majd inkább holnap folytatom, mert kissé

     

    Szerintetek a 8 és 4 éves lányom elboldogulna csigák gondozásával? Persze az én segítségemmel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_442727
    Torolt_felhasznalo_442727
    2010. február 18. 16:01447.

    húúúú!

    Ez mennyire jó ötlet!!

    szeretnék háziállatot!!

    most nagyon tetszik ez az ötlet!!! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_986927
    Torolt_felhasznalo_986927
    2009. szeptember 17. 05:56446.
    Sziasztok, nem tudjátok hol lehet veni fiatal csigákat Budapesten? Ha valakinek van sok, 2 őt szívesen elfogadok köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_427094
    Torolt_felhasznalo_427094
    2007. június 5. 16:53445.

    sziasztok!

    képet sajnos nem tudok feltenni mert valahova elkavarodott az adatkbelem, de a héten veszek újat és akkor aztán

    lenne egy kérdésem: két hétig teljesen a föld alatt voltak se enni se inni nem jöttek elő, de tegnap megtört a jég

    viszont amit eddig nem láttam és most mindkét csiguszon észrevettem: a fej mögött jobb oldalon egy-egy világosabb folt a testükön. Ez az amire gondolok? ha nem akkor mi az ???

    nemsokára ők is költöznek nagyobb helyre de lehet hogy külön-külön, nem szeretnék meglepetést

    előzmény:
    bigacsiga2 (440)
    2007-02-03  00:20
  6. 2007. Április 6. 12:59444.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_132248
    Torolt_felhasznalo_132248
    2007. február 5. 20:47443.
    Na, megvolt a lakhelycsere, nagyon szép képeket csináltunk Itt vannak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_132248
    Torolt_felhasznalo_132248
    2007. február 3. 22:04442.
    Sziasztok!

    Na, ma megvolt a lakhelycsere, tetszik nekik a terrárium, egyből felmásztak a plafonra

    Bigacsiga, az achatinás oldalt ismerem, csak a lap.hu-t nem ill. abból csak az afrikai csigás lap.hu-t. De megnézem majd ezt a simát is, mert úgy látom, hogy sokminden van rajta Köszi a tippet
    Holnap teszek fel képet a csigalakról
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. február 3. 00:26441.

    Ezt az oldalt ismered?

    http://achatina.hu/news.php

    meg ezt

    http://csiga.lap.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_132248 (438)
    2007-02-02  20:04
  10. 2007. február 3. 00:20440.
    Kérünk képet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_427094 (431)
    2007-01-02  22:51
  11. 2007. február 3. 00:17439.

    Hát nem tudom...  

    AZ én két csiguszom, tőled származik, de ezek sem egyformák.

    Amikor elhoztam tőled, már az is két alom volt, mert voltak benne nagyobbak meg kisebbek. Én magamnak egy kicsit egy nagyot tartottam meg. És ez a különbség meg is maradt köztük. A kcsi kevesebbet eszik, de sokkal többet alszik, a nagy meg fordítva. Igaz most ő is álomba szenderült, mint ahogy látod a képen.

    előzmény:
    Evike... (437)
    2007-02-01  23:53
  12. Torolt_felhasznalo_132248
    Torolt_felhasznalo_132248
    2007. február 2. 20:04438.
    Szerintem nem hal ki a topicod, mi novemberben hallottunk először ezekről a csigákról, úgyhogy szerintem még nagyon sok potenciális csigatulajdonos van

    Sajnos nem tudjuk, hogy milyen faj, de majd megérdeklődjük, a szülők forrásával a párom együtt dolgozik... Majd lehet családi csigatalálkozót tartani Majd megpróbálok interneten is nézelődni,hogy milyen fajok, de már próbálkoztam, és hasonlított-hasonlított, de valahogy mégsem volt az, amiket képeken láttam idáig...

    Most már hány éves Köki és Brájen? Nem nőttek már a legutóbb felrakott képek óta?

    Sokan idegenkednek, az elején furcsállottam, de most már majdnem jobban lelkesedem érte, mint a párom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. február 1. 23:53437.

    de szép csiguszok, nagyon tetszenek!! Másmilyenek mint az enyéim, a házuk és maga a teste is kicsit más színű. nem tudod milyen faj? Szépek!

    Én arra tippelek amit te is írtál hogy talán most akkorák más hogy feltűnőbb a kakijuk   Én sem mindíg látok kakikat, de néha jó nagyot, azaz hosszút tudnak...   Meg van hogy a plafonról lóg le  

     

    A két achatina fulicám mellé szeptemberben beszereztem egy achatina achatinát. Már most majdnem akkora mint a másik kettő. Elvileg jóval nagyobb faj. Viszont annyira ugyanúgy néznek ki hogy nem vagyok benne biztos hogy csak azért nőtt ilyen gyorsan (kétszer olyan gyorsan mint a másik kettő) mert sokat zabált   Szóval nemtom, majd kiderül ha már kinőtte a terráriumot  

    na most megyek, késő van. Véletlenül néztem be, azt hittem már kihalt a topikom.. Majd még jövök.

    R.Eliza ha még erre jársz szívesen leírom amit tudok a kérdéseddel kapcsolatban..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_132248 (432)
    2007-01-29  13:57
  14. Torolt_felhasznalo_132248
    Torolt_felhasznalo_132248
    2007. január 31. 15:55436.
    A "l" betű lemaradt a bölcsőről 
    előzmény:
    bigacsiga2 (433)
    2007-01-29  18:59
  15. Torolt_felhasznalo_132248
    Torolt_felhasznalo_132248
    2007. január 31. 15:54435.

    Hát érdekesen néz ki Olyan mint valami bölcsőbő kikukucskáló kisbaba 

    Rájöttem, hogy a mieink azért imádnak a hálóra felmászni, mert a vízcseppek ottmaradnak a lyukak között, és azt előszeretettel iszogatják 

    Picit szerencsésen megroppantottam az egyiknek a házikóját, de gyorsan rátapadt a szépia csontra, már csak egy vékony csíkocska látszik a házon szerencsére... 

    előzmény:
    bigacsiga2 (433)
    2007-01-29  18:59
  16. Torolt_felhasznalo_132248
    Torolt_felhasznalo_132248
    2007. január 30. 14:05434.

    Sziasztok!

    Egy különleges kérdésem lenne...

    Mennyi időnként k.kál egy csiguci? Merthogy nekem idáig egyszer sem tűnt fel ez ennyire (kb. két-két és fél hónaposak), de most hétvégén elég láthatóan "megrakták" a lakjukat...

    Vagy előfordulhat, hogy meghajtotta őket valami? Mondjuk főtt sárgarépát kaptak, amit még idáig nem adtunk nekik. Húslevesből volt, de előtte leöblítettem, hogy ne érezzék az ízeket annyira, hanem inkább a répát.

    Szóval lehet, hogy ez meghajtotta őket, vagy egyszerűen most érték el azt a kort, amikor már látható a "végtermék..."?

    Kérem aki tud, az homályosítson fel egy csöppet!

    Előre is köszönet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. január 29. 18:59433.
    Az én csiguszom meg most megy el aludni, szépen látszik, hogy lemezeli be az ajtót. Ma már egész szép kis hártya van rajta. Nem tudom miért így állt meg, a másik szépen befúrta magát a földbe, ez meg így az üvegre tapadt és visszahúzódott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_132248
    Torolt_felhasznalo_132248
    2007. január 29. 13:57432.
    Sziasztok!

    Nekünk kettő csigánk van, most két hónaposak kb. és nőnek, mint a dudva... Még sose volt olyan szinte, hogy nem jöttek elő egy nap egyáltalán, de jól is vannak tartva... Egy sztárfotót mellékelek, ami az abszolút kedvencem
    Szeretik a salátát, az almát, a pritamint (tudják, hogy mi a jó, de a szülők tulajdonosa szerint megették már a retek levelét és az eper levelét is állítólag.
    Most fognak terráriumba kerülni a befőttes üvegből, már alig várom,hogy áttegyük őket. Mondjuk most ez praktikus, mert épp 230 km-re vagyunk az otthonunktól, de az üvegben idáig mindig elhoztuk őket... Sztem ezután is hozzuk, az üveg lesz az utazós helyük Ilyen hidegban az autóban az ülésfűtésen van az üveg, és egész jól viselik a dolgot Nagyon megszerettem őket
    Nekünk egy krumpliszsák volt rajta idáig a befőttes üvegen, és még arról is lógtak lefele... Meg érzik ők is, hogy már kicsi nekik ez a hely, mert a múltkor egymás mellett felmásztak szorosan az üveg tetejéhez, kidugták a fejüket, azt onnan kémleltek a nagyvilágba. Nagyon édik voltak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_427094
    Torolt_felhasznalo_427094
    2007. január 2. 22:51431.

    Sziasztok!

       Karácsony előtt kaptam két csiguszt, és nagyon gyorsan megnőttek! volt hogy nagyon sokat dolgoztam és mire hazajöttem már befúrták magukat, emaitt egy hétig nem láttam őket.. atán mikor előjöttek csak néztem, hogy mekkorák!!

    Olvasatm, hogy kb1 évesen válnak ivaréretté. A gond csak az, hogy én nem teljesen picin kaptam őket, szóval fogalmam sincs, hogy kb mikortól kéne őket szétválasztanom, hogy ne legyenek picik( tudom, hogy aranyosak, de két csiga egyenlőre elég...)

    Ha ezzel kapcsolatban tud valaki segyteni ( pl mekkora a házuk egy évesen vagy más kormegállapítási módszer) kérem, hogy ÍRJON!!

     

    üdv: Zsóka

     

    ui: ha jól sejtem achátcsigák az enyéim  ha kell mellékelek képet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. augusztus 15. 16:05430.

    még  

    imádom a csigákat  

     

    az utolsó kettő a legjobb   sietve kellett megalkotni mert gyorsan másztak  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. augusztus 15. 16:02429.
    Ezeket a csigákat meg én szedtem Kisorosziban   Játszottam velük egy kicsit aztán mehettek tovább útjukra  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. augusztus 15. 15:58428.
    a www.achatina.de oldalon pedig van pár tök cuki videó  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. augusztus 15. 15:56427.

    www.achatina.ru

    ezen az oldalon meg tudjátok nézni milyen fajok vannak, mindegyikről vannak képek is.

    Fent jobb oldalt át tudtok váltani angolra és jobboldalon a galériára kattintotok. Ha tudtok egy kicsit angolul pár mondatot ír is a fajokról.

    Angolul sok oldalon van ám ezekről a csigócákról infó.

    Én úgy tudom hogy a legelterjedtebb faj amit itt Mo-on tartanak így hobbiból az a fulica. Emellett még az a fehér házú, elevenszülő ideralei és az achatina achatina (ami szép nagy fajta) fordul elő. Ezekről szoktam hallani...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. augusztus 15. 15:50426.

    én se a párát nem mérem náluk, se a hőmérsékletet. Amúgy mennyi egy olyan páramérő?

    Nemtudom kell-e, mert úgyis látom a csigákon hgoy hogy érzik magukat. Ha nem jól, nem jönnek elő, nem esznek eleget...

    Már 3 és fél éve megvannak a csigócáim  

    előzmény:
    manoka01 (425)
    2006-08-15  09:02

Címlap

top