Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Húsvéti locsolásról

Torolt_felhasznalo_392640
Torolt_felhasznalo_392640
Létrehozva: 2005. március 23. 15:04
Lányok, most őszintén,
ti szeretitek ezt az egész húsvéti ceremóniát a locsolkodással?
Én utálom... lehet az én hibám... :/
Ti hogy vagytok vele?
Van aki szereti, és már várja, és van aki szintén inkább az én oldalamat képviseli?...

Várom az igeneket, nemeket, és az indoklások is érdekelnének...
(miért jó, vagy rossz)

Én asszem azért nem szeretem mert a pia is közre játszik a nagy ünneplésben (ami nem mindig sül el jól), mert egy csomó sötét, hülye úgy locsol, hogy fürdesz a büdös kölniben (vagy ha épp nem sötét a tag, már ellégé ittas hogy mégis elkövesse eme merényt ellenem...), és sajnos már ez is inkább csak a pénzre megy... (kivéve pár közeli rokon, jóbarát...) Jah, és utálom a sonkát is...

Bennem lehet a hiba... :))

(viszont sütit sütni, szeretek :)) Meg a tavaszt, a virágokat, napfényt ...(régebben a tojás festét, már azt sem csinálom)



  1. 2005. március 23. 15:302.
    Én azt utálom a legjobban amikor márnap frissen mosott hajjal bejövök és a kedves férfi kollegák minden könyörgésem ellenére nyakamba öntik a krasznaja moszkvát :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_921350
    Torolt_felhasznalo_921350
    2005. március 23. 15:313.
    én gyülölöm a locsolkodási részét, már kamaszkorom óta ilyenkor vagy bezárkózok vagy eltünök hazulról

    hálistennek a cégnél már nem csinálják, de ha valaki bepróbálkozik a kölnivel, mosolyogva, szempillát rebegtetve, de elég határozottan elzavarom :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_921350
    Torolt_felhasznalo_921350
    2005. március 23. 15:324.
    rólam tudják a férfi kollégák, hogy küzdősportolok :)))))))))) nem kekeckednek ;))))
    előzmény:
    Mocorgós (2)
     
  4. 2005. március 23. 15:335.
    én meg boxolni járok, mégis nyakon öntenek. azért mégsem huzhatok be egy jobbhorgot nekik? :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921350 (4)
     
  5. Torolt_felhasznalo_921350
    Torolt_felhasznalo_921350
    2005. március 23. 15:386.
    áááá, elég ha csak megfenyegeted :))) nekem a másik munkahelyemen volt egy értetlen férfikollega, na egyszer a lányoknak elszállt az agya és suttyomban leöntöttük a palit a saját kölnijével. . . tanult belőle. . . .

    falun, skanzenben mittomén szivesen megnéznem a husvéti szokásokat, de ugy gondolom, ez a müanyag tojás - pénzadás - pia - krasznaja moszkva dolog senkinek nem hiányzik

    jó lenne fiuk véleményét is hallani róla
    előzmény:
    Mocorgós (5)
     
  6. 2005. március 23. 15:397.
    én meg azt utálom, hogy apun, két nagybácsin és egy unokaöccsön kívül senki nem locsol meg. . .
    de úgy látom ezzel egyedül vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392640 (1)
     
  7. 2005. március 23. 15:458.
    Nekem van egy szép naagy spricnim (amivel a vrágokat szokták spriccelni), tele csapvízzel, azt szoktam a kölnivel közelítők kezébe nyomni, terhességre, szoptatásra, allergiára hivatkozva. Kb. 3 éve csinálom, mindenki elfogadta, esküszöm, még élvezik is, hogy ronggyá áztatnak. Én meg nem leszek büdös. :-))
    Egyébként én szeretem, van egy csomó mindenki, akit csak ilyenkor látok. Van olyan nőrokonom, aki évek óta nem láttam, csak a férjét minden húsvét hétfőn. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. március 23. 15:469.
    Én a Húsvétot nagyon szeretem viszont a locsolkodás részét ki nem állhatom :)
    Kb. 15 éves korom óta rendszeresen elhúzok otthonról Húsvét hétfQn :) De asszem' most már semmi szükség nem lenne rá, mert senki nem jön locsolni . . . ))) Utálom az ilyen muszáj dolgokat, amikor az ember feszölögve hallgat végig egy bugyuta kis versikét, aztán szóban engedélyt kell adni arra, hogy össze pacsulizzanak és még én adjak érte a végén pénzt vagy piát vagy akármit, sQt, még kedvesen mosolyogjak is hozzá, mintha tetszene a dolog :)))
    Egyébként én minden ilyen szertartás szerq, megrendezett dolgot utálok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392640 (1)
     
  9. 2005. március 23. 15:4610.
    Szeretem a húsvétot. Számomra a tavaszünnepe, bár mos elég korán jött. A locsolok elől megszököm pl. a szentendrei skanzenba. A fiamon és az apámon kívűl senki nem lócsolhat meg, és ők is a szódásszifonnal szoktak locsolkodni :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. március 23. 15:5311.
    Én is utálom. Legjobban azt, hogy előkerülnek sosem látott rokonok ilyenkor, akikkel nem véletlenül nem tartja az ember a kapcsolatot, de ilyenkor kis pénz reményében megjelennek:-(( Szerencsére az ilyenek a mostani lakhelyemet már nem ismerik:-) Itt viszont vannak a szomszédgyerekek, akik elől el sem lehet menekülni, mert akkor jönnek direkt, amikor otthon vagy:-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392640 (1)
     
  11. 2005. március 23. 15:5412.
    Hozzánk nem sok locsolkodó jön(3-5), de mi örülünk nekik. :)Sokukkal ritkán találkozom, ilyenkor jó egy kicsit elbeszélgetni.
    Próbálok vmi olyasmit adni a locsolásért, amit máshol nem kap valószínűleg. (tojásos hűmágnes, tojásgyertya stb). Ha én férfi lennék kiábrándítónak tartanám az egyszerű kis piros csokitojást. Ha már tesznek rá egy masnit, vagy adnak mellé egy szál tulipánt mindjárt másabb. :)
    Mostmár még izgalmasabb a Húsvét, 2 kislánnyal készülök. :)

    Ma már máshol is panaszkodtam erre:sajnálom, hogy a Húsvét sokaknak már csak egy tavaszünnep, nem más mint sonka-tojás evés, locsolkodás. Persze ettől is Húsvét a Húsvét, s ezek jó dolgok, de szerintem akkor ia Jézus feltámadása a lényeg. S ezt akkor is meg kéne említeni a gyerekeknek, ha egyébként nem vagyunk vallásosak. (A kersztények úgy tartják. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392640 (1)
     
  12. 2005. március 23. 15:5813.
    a sonka-tojás evésről annyit, hogy 3 éve nem ettem.
    idén se fogok.
    a tavasz ünnep: feldíszítve a lakás, a szívem együtt a család.
    nem nagy evésekről részeg locsolókról és egésznapos sütés-főzésről szól.
    idén családilag apu-anyu tesomék, fiam elmegyünk 5 napra egy szállodába pihenni, kirándulni együtt lenni, hisz van amikor hónapokig csak telon tartjuk a kapcsolatot. szerintem ez az ünnep: azzal vagy akivel szeretnél lenni, a családoddal.
    előzmény:
    edit-a (12)
     
  13. 2005. március 23. 16:0214.
    most megyek, mert hajnalbnan utazunk és még valami személyre szóló pici dologgal szeretnék mindenkit meglepni.
    előzmény:
    edit-a (12)
     
  14. 2005. március 23. 16:0215.
    Mindenkinek Kellemes húsvéti ünnepeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. március 23. 16:0416.
    Nekem is annyira hiányzik a régi, gyerekkori locsolás. Mikor reggel 7-től du. 2-ig egyfolytában jöttek. Mind barát, rokon, osztálytárs. . . stb.

    Én szerettem, mert nekem megtisztelő, hogy gondolnak rám. Jót beszélgetünk, eszünk, iszunk. Mindig értékelték a kézzel festett tojásokat is!

    Persze nálunk mindig tudni lehetett, hogy csak szivesen látottak jönnek.

    Most csak 4 locsolóm van. Érzékenyen érint. Meghaltak, elköltöztek.

    A kislányunk első húsvétja az ideji. Ez nekem is új korszak kezdete. Nem csak azért, mert büszke lányos anyukaként készülhetek erre a kedves hagyományra, hanem mert előbb utóbb jönnek az ovodista, sulis társai, barátai!

    Szóval okuláré, veled érzek!!!!
    előzmény:
    okuláré (7)
     
  16. 2005. március 23. 16:0517.
    en is utalom a locsolokat. Regen mindig leleptem otthonrol mikor jottek, vagy megmondtam hogy csak a fejemet ne. A sonkat imadom meg a csaladdal lenni is. Sajnos iden nem megyek haza, ugyhogy a husvet nem lesz mas csak munkaszuneti napok tomkelege, amikor kirandulhatunk :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. március 23. 16:0718.
    Nagyon szeretem a húsvétot, mint egyházi ünnepet. A János v. Máté passiót nagyszombat délután a Deák téri templomban. A vasárnap hajnali istentiszteletet.
    Nagyon szeretem azt, hogy ilyenkor már olyan érezhetően itt a tavasz. Szeretem a tulipánt, a nárciszt, a barkát, a tavasz illatát.
    Tojást festeni is szerettem régen, mostanában nemigen van időm.
    A sonkát is szeretem, és a kalácsot is.

    A locsolkodás viszont rémes, tényleg. Falun talán jópofa lehet, vödörrel, kútvízzel, de ez a kölnis-piás-pénzes elkorcsosult városi szokást utálom.
    Menj el otthonról, akkor biztos nem jön locsoló. Mi sokszor megyünk húsvéthétfőn kirándulni, vagy skanzenba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. március 23. 16:0819.
    én azért szereten ezt a locsolós dolgot. :) Jó, van néhány tökhülye alak, akik gázosak, de pl. amikor az 5 éves szomszéd kisfiú jön locsolni, hát az nagyon édes! :)))
    Egyébként nemtom, mi a gond ezzel a pénzadással. Egyszerűen nem kell adni, és kész. Kapnak csokitojást, aztán passz. Ez nem fizetős hely. :P Nálunk hálistennek a gimiben már leszoktak a locsolásról. . . :D
    előzmény:
    Mocorgós (15)
     
  19. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. március 23. 16:0820.
    Csak tavaszünnep ?? nekem meg ez furcsa ! Hogy lehet az csak ? :)
    Nem elég ? :) Csodálatos dolog amikor beköszönt a tavasz, nyílnak a virágok, ébredezik a természet, elQbújik a Napocska és az összes élQlény téli vackábQl !
    Azt hiszem azzal azért még mindenki tisztában van, hogy ez a feltámadásról szól :) Ezzel nincs is gond, de az embernek valahogy mégiscsak valós dolgokat kell ünnepelnie nem ? A családdal való együttlét, egy kis feltöltQdés a hosszú , hideg tél után :) Én személy szerint nem ismertem Jézust és ezt a feltámadás storyt sem hiszem el ! Bocsi
    előzmény:
    edit-a (12)
     
  20. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. március 23. 16:0821.
    Neked is :)
    előzmény:
    Mocorgós (15)
     
  21. 2005. március 23. 16:1122.
    igen, én is pont így gondolom!

    Szonja a kislányod, ugye?

    előzmény:
    szonjanya (16)
     
  22. 2005. március 23. 16:1923.
    Sziasztok! én is utálom ezt a hülye húsvéti locsolkodást, sztem értelme nem sok van.
    Most szerencsére barátnőméknél töltöm a hétvégét, így megúszom a szokásos, unalmas locsolóhadat.
    erre mamám felhív, hogy biztos ott kell nekem lenni egész hétvégén??? mire én: aha! erre ő: de hát jönnek a locsolóid!
    Hát azt hittem, ott azonnal elájulok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. március 23. 16:2124.
    :))) Mondom: én mindig elhúztam otthonról :))) Aztán egy idQ után már nem jöttek :) ha utálod, ne maradj otthon !
    előzmény:
    adelinus (23)
     
  24. 2005. március 23. 16:2125.
    Hát igen. . . nem túl fantáziadús az álnevem. Szülés után kicsivel ennyire voltam képes. Mondjuk találó, mert most főleg szonjanyának érzem magam!
    előzmény:
    okuláré (22)
     

Címlap

top