Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fokhagyma kapszula

Torolt_felhasznalo_667249
Torolt_felhasznalo_667249
Létrehozva: 2005. március 19. 23:45
Sziasztok!

Próbálta már valaki ? Ha igen milyen hatásfokkal működik ? Mennyire jön át a bőrön is az illata, mert ez a része nagyon aggaszt ? :-)
Tegnaptól megint gyógyszert kellene szednem a magas vérnyomásomra és nagyon szeretném elkerülni a szintetikus szereket.
Egyszer már szedtem Renitec-et, aztán az orvosom piszkálódására lefogytam és láss csodát lement a vérnyomásom is, abba kellett hagynom a gyógyszerezést. Most megint felszedtem jópár kilót, a vérnyomásom pedig már egy ideje 140 körül mozgott, tegnap pedig 170-ről nem volt hajlandó elmozdulni gyógyszer után sem.:-(
Most is vacakul vagyok.
Állítólag a fokhagyma kapszula rendben tudja tartani a vérnyomást.
Van ilyen tapasztalata valakinek ?
  1. 2005. november 4. 22:2323.
    Szia ! A fokhagyma kapszula valóban jól működik, de szerintem nem mindegy, hogy melyiket választod. Nekem a FLP-s készítményű vált be leginkább, több okból is. Egyrészt nem büdös hosszú távos fogyasztva sem, másrészt kapszulánként 1000 mg !! (ezer mg- nem elírás) hatóanyagot tartalmaz. (beszerzésében tudok segíteni, ha szükséges).Sok sikert! Szilvia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (1)
    2005-03-19  23:45
  2. 2005. október 14. 09:0522.
    A fokhagymát már a népi gyógyászatban is ismerték, használták. Gondolom ezt Te is tudod. Szinte minden betegség megelőzésére ajánlható, és a szervezet ellenálló képességének növelésében is óriási szerepe van. A NUTRILITE FOKHAGYMA étrend kiegészítő használata során azonban nem lesz kellemetlen szaga a szádnak, hiszen sokan pontosn a kellemetlen lehellet miatt nem merik használni a fokhagymát. A tapasztalatok szerint bizonyos perifériás keringési zavarok megelőzésében is szerepet játszik.  A gyomorban lévő savas környezetnek ellenáll, így biztosítja azt, hogy a bélben szívódjanak fel a hatóanyagai. Azok számára ajánlják, akik nem szeretik a mesterséges szereket. Alkalmazása: napi 1 kapszula étkezés közben. 60 illetve 120 db-os kiszerelésben lehet venni. www.vebso.hu ajánlókód 3753550
    előzmény:
    ocean (21)
    2005-03-22  12:54
  3. 2005. március 22. 12:5421.
    Nekem mar a vernyomas szotol is felmegy a pumpam. Multkor 3-szori meres utan lett 150/80, a legelso meres 170 volt! De meg a 150 is sok. . .
    Allitolag az ember vernyomasat almaban kene merni, amikor alszik. Jotanacs, mi? :o)) Egyebkent a fokhagymat nekem is ajanlottak. Nem tudom mi a megoldas, annyifele velemeny es eredmeny van. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. március 20. 12:3420.
    Sajnos nem vagy ezzel egyedül. Ha megyek orvoshoz, 10 percenként szaladgálok előtte való nap a 00-ra. Ez afféle vizsgadrukk. Az orvosod nem tud erre valamilyen tanácsot adni?
    előzmény:
    petunia (19)
     
  5. 2005. március 20. 11:2819.
    Azt nem tudjátok, hogyan lehetne kikúrálni magamat a "fehér-köpeny szindrómából"? A dokim diagnózisa ez, ugyanis ha orvos (vagy akárcsak családtag) méri a vérnyomimat, akkor felmegy 140 körülire, meg a pulzusom is szapora. Ezért tavaly 1 hétig naponta 3-szor kellett mérnem a vérnyomimat magamnak, és akkor meg inkább alacsony volt, max. 100-110 körüli. Erre mondta a dokim, hogy "fehérköpeny szindróma". Amolyan lámpaláz féle, de azért gondjaim leehtnek belőle, ha esetleg egy ismeretlne orvos nem hiszi el a magyarázkodásomat (Munkahelyi alkalmassági vizsgálaton pl. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. március 20. 11:0018.
    Ne is tudja meg senki, hogy milyen ez. Bár inkább másképpen írnám le: akik nálam sokkal betegebbek, nekik kívánom, hogy megtudják milyen túlélni a lehetetlent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (16)
     
  7. 2005. március 20. 10:5817.
    Köszönöm!
    Én is örülök, hogy itt lehetek Veletek.
    Az biztos, hogy másképpen örülök annak, ha ilyen szép napsütéses reggelre ébredek.
    Még a fokhagyma sem annyira büdi azóta. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (16)
     
  8. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2005. március 20. 10:3416.
    Azt hiszem Te vagy az az eset, akiről azt mondják átértékelte az emberekhez és az élethez való viszonyát.
    Sokunknak fogalma sem lehet arról, hogy mit jelent egy ilyet túlélni.
    Jó, hogy itt vagy közöttünk ! :-)
    előzmény:
    szekine (10)
     
  9. Torolt_felhasznalo_155292
    Torolt_felhasznalo_155292
    2005. március 20. 10:3315.
    sziasztok, én szedek néha fokhagyma-fagyöngy-galagonya kapszulát, ugyan nem hat azonnal de kb. 1 -2 hét alatt max beállitja a vérnyomást, meg koleszterin. ugyh. sztm nagyon klassz, én eddig sem szedtem gyógyszert, és ezután sem akarok. Nekem is olyan 140 ről állt vissza vele normálra, annyi a gond hogy soha nem tudom mennyi ideig szedjem, mert nekem ugrál pl. vizsgaidőszakban felmegy a vérnyom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2005. március 20. 10:3114.
    Huh, ez nekem biztosan nem menne, mert amikor terhes voltam akkor sikerült a vérvételt életemben először rosszullét nélkül "túlélni".
    Azóta nincs gond ezzel, de véradásra nagyon össze kellene szednem a bátorságomat.
    A férjem viszont szokott, asszem évente 4x, mert az a maximum talán. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978067 (8)
     
  11. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2005. március 20. 10:2913.
    Köszi, megnézem ! :-)
    előzmény:
    Gaby55 (7)
     
  12. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2005. március 20. 10:2812.
    Meg fogom próbálni, hogy milyen hatása van 1 hónap alatt fogyózással együtt.
    Ha nem, akkor marad a szintetikus medicina.
    Egyébként homeopátiás szerek között nincs ilyen szerintetek ?
    előzmény:
    Clarissa04 (6)
     
  13. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2005. március 20. 10:2311.
    Szia!
    Nekem 2 évvel ezelőtt volt ilyen magas a vérnyomásom, vagy még több is.
    Akkor írta fel a doki a Renitec-et, amit 7 hónapig szedtem. Közben lefogytam 15 kilót és annyira lement a vérnyomásom, hogy attól voltam rosszul. A doki azt mondta hagyjam abba a gyógyszerezést. Bár azt is jelezte, hogy szerinte csak átmeneti időre szabadultam meg a magas vérnyomástól, de ha nyertem pár évet gyógyszer nélkül az is számít.
    Folyamatosan ellenőriztem itthon is a vérnyomásom, nem is volt vele azóta semmi gond.
    Ősztől kezdtem magamra szedni a plusz kilókat és karácsony óta 140/90 körül mérte ő is, én is. Most pedig, hogy hirtelen meleg lett egyik napról a másikra felszaladt 170/100-ra és nem mozdul onnan.
    A fejem is folyamatosan fáj. Telefonon megbeszéltük, szedem azt a néhány tabit a maradt és jövőhéten találkozunk.
    Most elkezdtem fogyózni is, ezért gondoltam, hogy hátha segít a fokhagyma. Vagyis hátha a kettővel együtt sikerülne megszabadulni megint a gyógyszertől. Bár másodszorra már sok reményt nem fűzök hozzá. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (3)
     
  14. 2005. március 20. 10:0410.
    Amúgy nem tudom, melyik jobb, de nekem nagyon alacsony a vérnyomásom. A fokhagymával ezért kellene csínján bánnom.
    Tavaly egy beavatkozást végeztek a fejemben előtte 80/60 volt a vérnyomásom.
    Megragadom az alkalmat, 95-ben volt egy 12 órás agyműtétem. Nagyon sok vért kaptam. Kb. 14 embernek köszönhetem az életemet.
    Köszönöm Mindenkinek!
    előzmény:
    szekine (9)
     
  15. 2005. március 20. 09:599.
    Üdv. Mindenkinek!

    Véradás helyett az "Indul a bakterházból" a Piócás embert is meg lehet próbálni. Szabó bakter uramnál bevált, bár ráment még az esküvői öltönye is. :-))))))))
    Amúgy én bírom a fokhagymát, sokat fogyasztok belőle, mert nagyon szeretjük. Savanyítva is finom, akkor talán nem marja a gyomrot annyira. A kislányom is nagy hagymaevő, az egész családdal együtt.
    Kicsit többet kell fogat mosni, de hát mit számít, ha egészséges.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_978067
    Torolt_felhasznalo_978067
    2005. március 20. 09:428.
    Szia Sonata!
    Nekem nem volt kiugróan magas a vérnyomásom, inkább csak határértéken mozgott(150/100), bár a dokik véleménye megoszlik az értékekkel kapcsolatban. Egyszer hallottam egy orvost nyilatkozni a tévében, hogy a vérnyomás csökkentésének legegyszerűbb módja a vér mennyiségének csökkentése! Azóta rendszeres véradó vagyok, 3 havonta megyek, a vérnyomásom renben és még segíthetek is máson! Szerintem ha a dokid gyógyszert írt fel azt be kell szedni. Annak semmi értelme, hogy akkor kapkodsz be 1-1 szemet, mikor úgy érzed rosszabb a vny-od. Ezek a gyogyik csak rendszeres szedés mellett és hosszabb távon hatnak, nem azonnal. Vigyázz magadra nagyon, jó egészséget! M
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (1)
     
  17. 2005. március 20. 09:037.
    Szia Sonata!
    Ha egy kicsit többet akarsz tudni a magasvérnyomásról ajánlom a www. magasvernyomas. lap. hu oldalt itt elég sok érdekesség található ami még jól jöhet. ha ilyen jellegű gondokkal küszködsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (1)
     
  18. 2005. március 20. 07:586.
    Szia! A fokhagyma valóban lejjebb viszi a vérnyomást, de vérnyomáscsökkentésre egymagában azonban nem elég, csak kiegészítésre. Egy kevésbé magas vérnyomásnál lehet elég a fokhagyma. A koleszterinszintet is leviszi, sőt az ereken lévő régi lerakodásokat is leoldja. A szervezetben előforduló káros bacilusokat, vírusokat, gombákat is elpusztítja.
    Visszatérve a vérnyomásodra:ha már nemcsak a 140 körül mocorog, hanem tartósan kiugrik, feltétlenül szedned kell a gyógyszert is, de kevesebbet, mint fokhagyma nélkül. Én is így csinálom. Én az 5mg-os BisoBlock-ból csupán egy negyedet veszek be, s mellé egy fokhagymakapszulát, amiben 350 mg fokhagymakivonat és 250 mg petrezselyemkivonat van. Reggel, este veszek be egyet. A 350 mg kb 3 gerezd fokhagymának felel meg, úgyhogy úgy is el lehet fogyasztani, de én akkor mindig elfelejtettem. Én is úgy ettem meg, hogy picire összevagdaltam, és vízzel rágás nélkül lenyeltem. Akkor nem büdös. Ettem a Kwai fokhagymadrazsét is, az is jó, meg a Bánó-féle fokhagymakapszulát, amiben galagonya és fagyöngy is van, amik szintén húzzák le a vérnyomást. Kipróbáltam azt, hogy csak ezeket szedtem gyógyszer nélkül, de az nem jött be, mindig a borotvaélen táncolt a vérnyomásom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_952780
    Torolt_felhasznalo_952780
    2005. március 20. 07:465.
    Szia én szedem 3 hónapja. Semmi problémát nem okozott még másnak sem, nekem sem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (1)
     
  20. 2005. március 20. 07:344.
    Anitano, nem ég a fokhagymától így a gyomrod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316735 (2)
     
  21. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. március 20. 07:233.
    Egyidősek vagyunk. . Én egy évig Co-Renitecet szedtem, és a mostani dokim kiakadt, hogy ez nem fiataloknak való, miért pont ezt szedtem?? Hát tudtam is én?!?! Mert ezt írták.
    A pulzusod mennyi? Az is magas? Nekem igen, és most Betaloc-ot szedek pár hete. Meg nekiindultam az Sztk-nak (pajzsmirigy, szemfenék, labor, hasi uh. . . ). . Eddig minden negatív.
    Nekem is van 6-8 kiló plussz. Ha lemegy, a vérnyomás is csökken?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_316735
    Torolt_felhasznalo_316735
    2005. március 20. 05:072.
    A fokhagyma kapszuláról nincs tapasztalatom, de magát a fokhagymát gyógyszerszerűen eszem. Tehát a gerezdet kis darabokra vágom és rágás nélkül, mint egy tablettát vízzel lenyelem. Nincs szaga így. Ha érzem, hogy kerülget a megfázás, csak bekapok így néhány gerezdet, másnapra kutya bajom. Csodaszer nekem. Persze amúgy is szeretem, ételekben. Biztos, hogy jóhatású a vérnyomásra is, bár ilyen irányban nem tudok hozzászólni, mert azzal nincs bajom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top