Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

4 órás minimálbér

bocila
Létrehozva: 2005. március 17. 14:24
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy ha saját cégünknél bejelentünk engem 4 órás munkavállalóként, minimálbérre, akkor ennek milyen anyagi vonzata lenne a cég szempontjából?

Magyarán:
- mennyi a négy órás minimálbér (a 8 órás fele?)?
- mennyi a munkáltatót terhelő járulékok összege (ugyanazok a szabáyok érvényesek itt is, mint a 8 órás minimálbér esetén?)?
- milyen járulékokat kell fizetni a munkavállalónak a bérből, és ennek kb. mennyi az összege?

Előre is köszönök minden segítséget!
Bocila
  1. 2005. március 17. 14:442.
    Az az első kérdés, hogy van-e olyan jogviszonyod, ahol tb-járulékot fizetnek utánad (nyugdíj, gyes, gyed, gyet)?
    előzmény:
    bocila (1)
     
  2. 2005. március 17. 14:483.
    Nem, nincs semmi ilyesmi. Közel egy éve lejárt a GYES-em, márc. végéig dolgozom egy cégnél hat órában, utána itthonról szeretnék/fogok, és amit csinálok, az után a cég számláz majd.
    Csak hogy munkaviszonyom legyen, be kellene engem jelenteni, legalább négy órában a céghez. . .
    előzmény:
    Mamox (2)
     
  3. 2005. március 17. 15:074.
    Senkinek nincs infója?:((
    előzmény:
    bocila (3)
     
  4. 2005. március 17. 15:095.
    Négyórás minimálbér: 28500 Ft.
    Munkáltató fiz. köt:
    - társadalombizt. jár. : 29 %
    ebből:
    - nyugdíjbizt: 18 %
    - egészségbizt:11%

    Bizotsított kötelezettsége:
    - egyéni jár. : 12, 5 %
    ebből:
    - nyugdíjjár. : 8, 5 %
    - nyugd. pénzt. befiz: 8, 0 %
    - TB nyugd. befiz: 0, 5 %
    - egészségbizt. j. : 4%

    Tételes egészségügyi hozzájárulás összege:
    havi 3450 Ft. százalékos aránya
    november 1-től
    havi 1950 Ft. százalékos aránya(magyarul a fele)

    Munkaadói járulék
    az elszámolt bruttó bér 3%-a

    Munkavállalói járulék
    a bruttó bér 1%-a

    És ha még ezt nem tudjátok:
    Vállalkozói járulék mértéke:
    Az egyéni és a társas vállalkozó egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelmének 4%-a
    Ezt azért kell fizetni, ha a vállalkozó csődbe megy, akkor most már igényelhet munkanélküli járadékot. Tehát ez nem a te béredhez tartozik, csak azért írtam le, mert sokan nem is tudják, hogy ilyet is kell fizetni a vállalkozóknak.

    Ennyit tudtam segíteni:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 17. 15:136.
    Hálás köszönet, ennél többet nem is tudtál volna segíteni:))

    Köszi mégegyszer, és további szép napot Neked!:)
    előzmény:
    figyuszka (5)
     

Címlap

top