Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tőzegáfonya kapszula

Duncsi
Létrehozva: 2005. február 2. 13:32
Sziasztok!

Ismeritek az áfonya jótékony hatását?

Én most szedem a tőzegáfonya kapszulát, állítólag fantasztikusan jó a húgyúti fertőzésekre, felfázás, stb. Megelőzésképp és kezelésképp is jó.

Áfonyalevet is iszom, az is segít állítólag.

http://www.paramedica.hu/200402/szexologia/cran c.htm

http://www.patikamagazin.hu/index.php?cikk=3503

http ://www.cranberry.hu/hatasa.htm

Itt olvastam utána a dolgoknak.

Írjatok, ha van tapasztalatotok az áfonyás termékekkel kapcsolatban.

  1. 2005. február 9. 10:2910.
    Hát, szedtem pár napig a tőzegáfonya kapszulát (CRAN-C) és tiszta kiütés lettem :-(

    NEM BIZTOS, hogy attól, de mindenesetre pont azóta :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. február 2. 15:119.
    ha a vorosafonya cranberry -re gondolsz, en a sparban szoktam vagy a teszkoban regebben venni az italt, egy liter olyan 400 ft korul volt. de lehet az nem 100%os, en csak az ize kedveert ittam/iszom :) ilyen dobozos tertapackos kiszerelesben van.
    előzmény:
    Duncsi (1)
     
  3. 2005. február 2. 14:568.
    A tozegafonya nagyon savanyu, savas, ha megeszed, akkor a vizelet is savasabb lesz. A korokozo joszagok nincsenek hozzaszokva ehhez a savanyusaghoz, nem tudnak elszaporodni.

    Az afonyaszosz, az afonyale biztosan igy mukodik. Itt felenk annyiba kerul, mint az almale, mivel itt rengeteg no belole, allamunk eszaki resze az USA egyik fo cranberry termelo terulete. Igy eszembe sem jutna kapszulat venni. Raadasul pulykahus melle nagyon finom az afonyaszosz.

    A kapszularol nem tudom, hogy sikerult-e atvinni bele a hatast. Nem ismerem. Ha valaki kiprobalja, hogy a kapszula bevetele utan a vizelet jelentosen savasabb lesz, az eldontheti maganak a kerdest.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. február 2. 14:507.
    Hat a felfazaskor nem beleulni kell hanem meginni hogy a hatoanyag at a veseken es a hugyutakon menjen. . . . az ulofurdo szerintem semmit sem er. . . . . azt olvastam egy termeszetgyogyaszati konyvben hogy az hasznal a legjobban ahol elsz. . . . a 4 evszakos ember ne a citrom narancsban keresse a gyogyulast elsosorban hanem a 4 evszakos termekekben. . . . . az afonya sincs otthon ugy elterjedve, a kamilla az ami feltetlenul jobb. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (5)
     
  5. 2005. február 2. 14:416.
    de meginni jó a kamilla. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (5)
     
  6. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. február 2. 14:305.
    tényleg jó, de szárítja a nyálkahártyát. Engem a doki pl óvva intett a kamillateás ülőfürdőtől(tesóm azt is szokta)mármint felfázáskor
    előzmény:
    leiw (4)
     
  7. 2005. február 2. 14:244.
    Van valami hugyuti fertozesed? Mert a kamillatea ugyanolyan jo es olcso. . . . probald azt. . . .
    előzmény:
    Duncsi (3)
     
  8. 2005. február 2. 14:153.
    Iszom a levét is, de abból 3, 3 dl 1000 Ft és egy üvegnél többet most nem akartam venni, nagyon drága.

    A kapszulából 1 db tartalmazza 8 pohárnyi áfonyalének megfelelő hatóanyagot, és ez is teljesen természetes, áfonyaport tartalmaz a kapszula semmi mást.

    60 db 2500-2800 Ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. február 2. 14:022.
    A tozegafonya maskeppen a cranberry nagyon jo hugyuti fertozesekre/ de azert ne hidd hogy most azt ripsz-ropsz meggyogyitja. . . . , miert nem inkabb ugy iszod a levet tabletta helyett, ugy a hatasos igazan es joval termeszetesebb. . . . . . .
    előzmény:
    Duncsi (1)
     

Címlap

top