Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családjog

drew01
Létrehozva: 2005. január 31. 07:59
2004 január 1 óta létezikegy rendelet,amely feljogosítja az édesanyát,hogy a nem házasságban született gyermeke az ő vezetéknevét viselje.Ismeri valaki PONTOSAN ezt a rendeletet???
A másik kérdésem,hogy amint a nemző bekerűl az anyakönyvi kivonatba ez nem változtatja meg az anyakönyvezett vezetéknevet?
Fontos lenne,örülök minden segítségnek.Előre is köszi.
  1. 2013. Április 8. 12:0262.

    Lehet, hogy most éppen jobb lenne neki, de hosszú távon abszolút nem. Amúgy apróbb részleteket nem írtam le, pl. ilyet, hogy amikor hozzánk került 3 lehetőség volt: 1. mi, 2. nevelőotthon, 3. agyonveri

    Namost az ilyen nem anya szerintem! Az anya élete eddig is rendezett volt, csak a férje nem viselte el másnak a gyerekét, de szerintem ha valaki épeszű ember, akkor nem a gyereket rakja ki, ha ilyet mond a férje. A pasi bántotta is, és csúnyán beszélt vele. Kíváncsi lennék, hogy az anyja mit érezne, ha én így bánnék az ő gyerekével, mint nevelőanya. 

    előzmény:
    Eric Clapton (61)
    2013-04-04  09:19
  2. 2013. Április 4. 09:1961.

    Megteheti. Azért nekem ez egy kicsit fura,hogy 4,5 évesen "kirakta",a kapcsolattartás jó és fontos is a gyerek,ha esélyét látod egy újjabb elhelyezési pernek...

    Ha rendeződött anya élete,szerinted nem lenne jobb ott a gyereknek?

    előzmény:
    rerere (60)
    2013-04-04  08:39
  3. 2013. Április 4. 08:3960.

    Keves Fórumozók!

     

    Az élettársam fia 6 éves. 1,5 éve lakik nálunk, mert az anyja kirakta. Előtte a láthatást akadályozta, ezért amikor hozzánk költözött, a gyermke nem ismerte sem az apját sem engem. Bírósági végzés van az apa gyámságáról. Azóta nagyon jó kapcsolatot alakítottunk ki, de persze még mindig az anyját szereti a legjobban. Azért vált meg tőle az anyja, mert a gyermek viselkedése nem megfelelő vele szemben és született az új házasságából egy gyermek és a férje nem volt hajlandó más gyerekét eltartani. Az anyával való kapcsolattartás megfelelő. Most attól félünk, hogy az anya elválik és vissza akarná szerezni a gyermek gyámságát. Szerintetek megteheti csak úgy ezt? A hozzánk költözés a gyereket nagyon megviselte, pszichológushoz is járt. Azóta már jól van

     

    A válaszokat előre is köszönöm! 

  4. 2010. Április 5. 10:2959.
    Írok privit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (58)
    2010-04-05  10:27
  5. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. Április 5. 10:2758.
    Most miért akartok ügyvédet felkeresni? Leírtam, hogy a saját vagyonnal nem felel az örökös.
    előzmény:
    wanda2 (57)
    2010-04-05  10:26
  6. 2010. Április 5. 10:2657.

    Szerinted akkor érdemesebb lenne olyan ügyvédet felkeresni, aki ebben kompetens?

     

    Tudom, hogy elég szívtelenül hangzik, hogy erről beszélek, de annyira hossszú és felesleges lenne leírni, hogyan zsigerelte ki az asszonyt évek alatt a férj. Nem első házasságról van szó, stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (56)
    2010-04-05  10:16
  7. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. Április 5. 10:1656.

    Ez inkább öröklési jogi kérdés.

     

    Amúgy pedig:  az örökös az örökhagyó tartozásaiért csak a hagyaték tárgyaival és annak hasznaival felel, a saját vagyonával főszabályként nem.

    előzmény:
    wanda2 (53)
    2010-04-05  09:31
  8. 2010. Április 5. 10:1155.

    Régi történet, nem az én férjem, a srác közel hatvan éves.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833381 (54)
    2010-04-05  09:38
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 5. 09:3854.
    Talán elsősorban segiteni kéne a srácnak kijönni az alkoholizmusból, és megtudni tőle miért is iszik. A többi utána jön...
    előzmény:
    wanda2 (53)
    2010-04-05  09:31
  10. 2010. Április 5. 09:3153.

    Sziasztok!

     

    Nekem is lenne egy családjoggal kapcsolatos problémám. 

    A férj iszik és esztelenül költekezik, Tv shopból rendelget személyi kölcsöt vesz fel, adósságokat halmoz. 

    A felesége attól tart, hogyha elhalálozik a férj (ami a rengeteg alkohol miatt nem lenne meglepő), rámarad a rengeteg adósság.

    Mit lehetne ennek megelőzésére tenni?

    Valaki tudna segíteni ebben?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2008. július 22. 12:2852.

    Szia drew01! 

    Van ilyen rendelet.

    A házasságon kivüli gyermeknél ha a nemző bekerül, akkor apasági nyilatkozatot kell tenni, anélkül ha jól tudom, be sem lehet irni. Nyilatkozni kell ott mindkét szülőnek a gyermek nevéről. Legalábbis nálunk igy volt (08.01), megkérdezték, hogy az én nevemet kapja-e a gyermek.

    Üdv.

    előzmény:
    drew01 (1)
    2005-01-31  07:59
  12. 2008. július 22. 12:2151.

    Szia Krisz1004!

    Hasonló cipőben járok, csak én a pasi vagyok egy hasonló felállásban. Mivel el akarom hozni a fiunkat, jócskán utána kellett néznem minden idevágó jogszabálynak a New York-i egyezménytől a csjt-n keresztül, stb.

    Remélem tudok segiteni:

    A gyerektartást a kötelezett fél a gyerlek nagykoróságáig, illetve a negykorúságát követően az első diploma megszerzéséig (csak nappali tagozaton) kell fizetnie. A gyerektartás mértéke a nettó jövedelem (amibe nem tartoznak bele a költségtéritések, kaffeteria, egyéb nem pénzbeni juttatás) maximum 50%-a lehet, melyet meg kell osztani a kiskorú eltartottak között. Tehát ha lesz egy gyerkőcötök, akkor megoszlik a két gyerek között a gyerektartásként fogható összeg.

    Nekem van 2 az előzőből és 1 új döndszem. Tehát nálam 3 felé osztják a fizetésem max. felét. Ebből 2/3-ad gyerektartásként fizetendő. A gyerektartás mértéke elég szubjektiv. Jog szerint van olyan lehetőség, hogy csak addig fizessen, ameddig erre a másik csaléd rászorul, csak erre nem nagyon van joggyakorlat.

    Az asszonytartás megúszható, annak az összegét én sem tudom.

    A léthatás: A házasság bontásának jogerőre emelkedését köetően a gyermek 3 éves koráig az apa (a joggyakorlat aljas és általában az apa) nem vigeti el a gyermeket, csak vasárnapi apukaként létogathatja. Ha genyók (mint az én esetemben), ezt ki is fgoják használni, mert ennyi idő többnyire elég, hogy a gyereket ellene hangolják. 3 éves kor után elviheti, a per során rögzitett időtartamokra és időpontokban. A gyermekkel történő kapcsolattartás akadályozását szintén nagyon szigorúan veszi a jog, akár el is vehetik a gyermeket! A joggyakorlat viszint ebben sem követi a jogot SAJNOS! Addig viszont nincs kiút. Ha még viszont nincs meg a jogerős végzés a válásról, addig a gyermeket (jogásztol hallott kifejezésel élve) szokták "lopkodni", és ezért nem ütheti meg a bkáját, hiszen a gyermeknek felügyelete még nincs megosztva. Az apán múlik, hogy él-e vele, vagy sem. Ha az anya bejelenti a rendőrségen gyerekrablásnak, akkor sem vehetik elő.

    Én nem éltem vele és megbántam, mostani fázisban meg már nem tehetem, mert a "T. Biróság" nem kis előitéletét váltanám ki.

    Remélem segitettem. A következő tárgyalásig megtanulom a teljes csjt-t!

    Sok sikert és kitartást!

    És örülök a bátorságodnak, hogy felvállaltál egy ilyen pasit!

    Üdv.

    Péter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698608 (43)
    2005-12-08  14:00
  13. Torolt_felhasznalo_266570
    Torolt_felhasznalo_266570
    2006. augusztus 17. 11:0750.

    Szia, most láttam csak, hogy írtál.

    Semmi az ég világon!!!! Elvittem a papírokat egy pesti ügyvédhez, aki totál ki volt akadva, hogy mi alapján ítélték oda a kislányt az apjának. Volt az ősszel egy pszichológia, melynek eredményeként az apa korlátok nélkül alkalmas, az anyánál pedig megállapítható az alkalmasság, de emocionális életének kiegyensúlyozatlansága gyengíti ezen képességét. Ennyi.

    Az új ügyvéd látta, hogy ki volt a pszichológus, eleve el kellett volna az első ügyvédemnek utasítani. Alapból egy apapárti fószer volt, rengeteg panasz van és volt rá. Tehát, pech volt az egész, meg szar ügyvédet fogtam ki. De talán ez a pesti bebizonyítja, hogy susmus volt a dologban, hiszen nem iszom, nem drogozom, a kislány nagyon szeret, most is sírt, amikor visszavittem az apjához, a telefonba is folyton sír. Én meg idegileg és lelkileg teljesen tönkre megyek, mert fáj érte a szívem. Az anyósom egy görény, és az ő főbenjárásával lett ez az eredmény. A férjemmel egyetemben ki akarják verni a gyerekből, hogy szeresse az édesanyját. De én bízom abban, hogy a gyereket nem lehet befolyásolni és érzi, hogy ki az, aki igazán szereti. Csak addig szegénykémnek ezekkel a görényekkel kell lennie, és mit szenvedhet a kis lelke neki, hogy nem engedik jóformán még beszélni sem velem. Hát, ennyi.

    előzmény:
    cozumel (49)
    2006-07-09  20:07
  14. 2006. július 9. 20:0749.
    Ne haragudj, de valami nagyon durva dolgot hozhattak fel ellened, ha elvesztetted a pert masodfokon is.
    Megkerdezhetem, mi volt az?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266570 (48)
    2006-07-09  19:19
  15. Torolt_felhasznalo_266570
    Torolt_felhasznalo_266570
    2006. július 9. 19:1948.

    Sziasztok.Teljesen el vagyok keseredve, II. fokon elvesztettem a kislányomat,én, mint Anya, és érdeklődnék, hogy hova lehet fordulni. Az anyós megmondta: ha belegebed, akkor is elpereli tőlem a kislányomat. És sikerült is neki, és most kivagyok teljesen. 4 éves a kislány, ragaszkodik hozzám,az első ügyvédem hibázott is, de II. fokon 5 perc alatt döntést hoztak. Valakitől választ várok,hogy hátha van valami kiskapu, amivel újra lehetne tárgyaltatni az ügyet. Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_250325
    Torolt_felhasznalo_250325
    2006. július 2. 13:5147.

    Kedves kismakka!

    Köszönettel vettem válaszod. Nálunk most mégjobban elmérgesedett a helyzet. A közös gyermekkel a kapcsolatot nem kívánjuk tartani, ráadásul új autót vettünk és mindezek tetejében augusztusban összeházasodunk. A kedves ex pedig ezek ellenére sem látja be hogy felesleges . A vagyon megosztást meg hiába húzza megtudtuk, hogyha két tárgyalásnál nincs megegyezés a bíróság fog dönteni, ez neki nagyon rossz lesz, de mi már mindent megpróbáltunk. Így jár az aki nem képes józan ésszel gondolkodni. Az viszont engem is érdekelne, hogy meddig kell ténylegesen tartásdíjat fizetni, mert építkezni is szeretnénk. ha valaki tudja erre a választ írjon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464885 (46)
    2006-03-23  13:29
  17. Torolt_felhasznalo_464885
    Torolt_felhasznalo_464885
    2006. március 23. 13:2946.
    Kedvas Szalma, és sorstársak!

    Ismerős a szitu, az én párom 2 évig vált. Tudod a volt feleségnek mindig jobban fáj, ha a férje boldogan vonul át a következő kapcsolatba. Nálunk az utolsó percig reménykedett, hogy Ember visszamegy hozzá. A vagyonmegosztó folyamatban van 2005. novembere óta, de tárgyalás csak 2006. június elején lesz. Ilyenkor minden közös, és mindennek kell a fele. Én gyűjtöttem és a mai napig gyűjtöm a párom oldalán bevethető okiratokat. Van egy jelmondatunk: ismerd az ellenséged. Keresd a gyenge pontját, mindenkinek van takargatni valója!
    Harc nélkül nem adja a párom a vagyont, főleg úgy, hogy a "kedves ex" mindent elad, mert - idézem: kenyérre kell! Családi házban, 264 nm-en éhezik, antik bútorokkal körbevéve., és új autóval jár.
    Tudom, én vagyok a rosszfej, de ha a párod nem elég harcias, a hátországból segíthetsz neki.

    Sok sikert: Kismakka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250325 (45)
    2006-02-17  15:28
  18. Torolt_felhasznalo_250325
    Torolt_felhasznalo_250325
    2006. február 17. 15:2845.

    Sziasztok!

    Én is egy elkeseredett nő vagyok. Párom 1 éve válik reménytelenül. A kedves ex ott tesz keresztbe ahol lehet. Nem elég neki a fizetés 20%-a de minden közösen szerzett vagyont is magáénak akar. Mit lehet ilyen esetben tenni? És meddig húzódhat el a  válóper? aki tud tanácsot adni irjo erre az emailre

    hajni01@yahoo.com 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_698608
    Torolt_felhasznalo_698608
    2005. december 8. 14:0644.

    Szia!

    Én most vagyok 28-29 hetes kismama.

    Nekem is ilyen gondjaim voltak. Nem vagyunk összeházasodva a párommal és így automatikusan az én vezetéknevemet kapná a gyermekünk. Ám kérni kell a nőgyógyászodtól egy "beutalót" az Anyakönyvi Hivatalba. El kell menned a pároddal és egy Apasági Nyilatkozatot kell tenni. Így már a párod nevét viselheti majd a baba. Ja, és kell mellé egy hajadonságot igazoló papír az Okmányirodától. Szerintem röhelyes, de ez van.

    Ennyit tudok segíteni.

    Szia

    előzmény:
    drew01 (1)
    2005-01-31  07:59
  20. Torolt_felhasznalo_698608
    Torolt_felhasznalo_698608
    2005. december 8. 14:0043.

    Sziasztok!

    Én egy elkeseredett 25 éves lány vagyok! Van egy párom. Most válik az első feleségétől. Ez még nem is lenne baj, csakhogy a felesége és az ő családja rettentően gonoszok és rosszindulatúak. Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e valamit segíteni a gyermek-tartásdíj fizetésével (az asszony ragaszkodik egy bizonyos összeghez, mennyi a kötelező), az asszonytartással és a 2 éves gyermek láthatásával kapcsolatban.

    Nagyon megköszönném!

    Kriszta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_442563
    Torolt_felhasznalo_442563
    2005. december 4. 19:2442.
    Nem tudom, hogy van hivatalosan a jogszabály. Nem tudtok segiteni nekem? Van-e életkor meghatározva a tartásdíjra jogosultságra. Nagyarul, ,meg van-e szabva, a gyerek hány éves koráig jár a tartásdíj a gyereket nevelő félnek? Vagy csak az önállóvá válás a határ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. február 5. 19:2741.
    Szia Zuzus !
    Kár, hogy el akarsz menni. A fiatalabb generáció némely anyukája azt hiszi, egyedül találta fel a gyermekét illetve gyermekeit egyedül nevelő anya jogintézményét.
    Ismertem én olyan anyát is persze, aki úgy hagyta ott a három kisgyereket, hogy rájuk csukta az ajtót és vissza sem nézett. De tudok olyan apáról, aki inkább megműttette magát csak azért, hogy a szakértő azt állapítsa meg, nemzőképtelen, tehát a gyerekeket a gólya pottyantotta az anyuka ölébe.
    Annak idején mi is ismertük a gyerekruha csere intézményét. Sőt!!!
    Ha kellett , vigyáztunk egymás csemetkéjére, mert a mama beteg volt, vagy éppen dolga akadt.
    Szóval légy kedves , gyere vissza, és segíts a problémák meghallgatásában, meg az esetleges megoldás módjában.
    Te is tudod:nincs új a nap alatt.
    Jó lenne, ha a másik topicban is hallatnál magadról, mert régen olvastalak. Üdvözöllek :gerbera24
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286838 (40)
     
  23. Torolt_felhasznalo_286838
    Torolt_felhasznalo_286838
    2005. február 5. 19:0240.
    Most léptem be először erre az oldalra, s mit látok? Veszekedést. Na, sziasztok, ez a ti színvonalatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. február 5. 18:1239.

    Ettől még a magyar helyesírás szabályai szerint írásban a mondatot mindíg nagybetűvel kezdjük.
    előzmény:
    maya262 (38)
     

Címlap

top