Keresés a fórumban

Torolt_felhasznalo_568684
Sziasztok.
Segítséget szeretnék tőletek kérni!
A problémám az, hogy a körömöm begombásodott(már több, kb 6 éve).
Régebben ez nem zavart,lévén hogy még fiatal voltam, és ... hát kisiskolásan ez a probléma nem volt túl zavaró, de....ahogy telik az idő, változok én is, stb.stb.
A lényeg az, hogy most már iszonyatosan zavar!!
és...A reklámokban hallani bőrgomba elleni, illetve bőrgombásodásra kifejlesztett szerekről, készítményekről, de...EGYETLEN egy körömgombásodásra kifejlesztett készítményt sem.
bőrgyógyásznál voltam, adott két külsőleg használható készítményt, de...egy év után sem tapasztaltam semmi változást.

Tanácstalan vagyok, szeretném ha segítene valaki, aki volt, van hasonló helyzetben,a vagy tud valami megoldást a problémámra ! :((((

segítségeteket,tanácsaitokat előre is köszönöm, sziasztok.
  1. Torolt_felhasznalo_798369
    Torolt_felhasznalo_798369
    2009-05-02 07:5178.

Ez nem teljesen igaz.

A Hoxan is olvashatod, hogy nagyon sokan meggyógyultak alternatív kezeléssel, többek között én is. Mindenkinek más szer használ.

Nekem elég volt a teafa olaj, grapefruitcsepp belsőleg, és végül az ecet....

Persze attól is függ mennyi idő alatt, mennyire hanyagolták el.

Ahol már mind a tíz lábújj, és már a kézkörmökön is van, ott azért rendesen el van hanyagolva

Nekem csak a lábom két nagyújján volt, enyhe sárgás folt,

ez 8 hónap, rendszeres, napi kezelés után nőtt le, és gyógyult meg. Cipőfertőtlenítésről sem szabad megfeledkezni!

2009-05-02  00:10
    b.domcsy (77)
    előzmény:
  2. 2009-05-02 00:1077.

Szia! Nekem már egy ideje van körömgombám és kipróbáltam egy csomó mindent a nailner-től, a teafaolajig, és egy másik fórumon is olvasok körömgomba ügyben:   http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=1508&p4=0    gyógymódokat, de eddig még senki sem írta, hogy ekkora javuláson ment volna át, vagy is a te esetedben teljes gyúgyulás.

Azt szeretném megtudni, hogy mi a neve annak az ecsetelőnek ami neked bevált és, hogy mennyine került, lehet vény nélkül kapni?

Válaszodat előre is köszönöm 

2005-01-24  22:03
    liat (61)
    előzmény:
  3. Torolt_felhasznalo_297787
    Torolt_felhasznalo_297787
    2007-06-04 12:1876.

Sziasztok!

Csak szertném megköszönni, hogy írtatok a Solutio Antisudoricáról. Elmentem, és vettem 1 üveggel a patikában, eddig 3-szor használtam (esténként vattával szoktam felvinni úgy, hogy teszek rá 2-3 csepp vizet), és azóta EGYÁLTALÁN nem izzadok, pedig még voltam is olyan helyzetben, amiben 1 héttel ezelőtt még tökre leizzadtam volna. Szóval mindenkinek bátran merem ajánlani!!!!!!!!! Épp ma kérdeztem meg a háziorvosomat, hogy nincs-e valami káros hatása, és azt mondta,  hogy szerinte nincs. Szóval mégegyszer köszönöm a segítségeteket!!!!!!!!! 

4. 2005-01-25 20:4675.
    Ja, meg mutet utan a hatamat es a mellkasomat is mindig befujtuk a First-el, amolyan fertotlenites keppen, meg hogy gyorsan gyogyuljanak a sebek, es a gyulladas elmuljon a varratok kornyekerol.

silviHemel (74)
    előzmény:
  5. 2005-01-25 20:4574.
    Mi mindig a First-ot hasznaljuk es vesszuk, meg neha tablettakat is , de mostanaban nem igazan. De a First. . . . annak mindig lennie kell otthon. Apanak nem egyszer nagyon gyorsan meggyogyitotta az egesi seruleseit amit a forro szerszamok okoztak. Nagyon sok mindenre jo. Mikor tuszos mandulagyull-om volt, meg a torkomba is fujtam. . . . bar eleg gazos ize van :)

marianna58 (72)
    előzmény:
  6. 2005-01-24 22:5473.
    Ez így igaz! A gombát belülről is kell kezelni, a külső kezelés mellett. Mind a kettő együtt hat csak igazán.

cleo (60)
    előzmény:
  7. 2005-01-24 22:5172.
    De pontosan arra gondoltam. A flakkonost úgy hívják, hogy Aloe Vera Gel, ami az aloe növény levelének kivonatát tartalmazza. Csíra, baktérium és gombaölő tulajdonsággal is rendelkezik.

silviHemel (59)
    előzmény:
  8. 2005-01-24 22:2570.
    Nagyon jó a Sunrider termékek közül a Fürtös bogyós gyümölcsmosó. Baktérium és gombaölő hatása van. Napi 1-1 cseppet tenni a beteg felületre. Rendkivül hatékonyan kezelhető a köröm és bőrgomba.

liat (67)
    előzmény:
  9. 2005-01-24 22:2369.
    ne tudd meg. . . ahonyszor vagom a kormomet. . . tok boldog vagyok. . . :-))))))
    vannak meg apro oromok az eletben. . ;-)))))))))

cleo (68)
    előzmény:
  10. 2005-01-24 22:1768.
    A legfontosabb, hogy meggyogyultal :)

liat (67)
    előzmény:
  11. 2005-01-24 22:1567.
    szerintem igen, gomba volt.
    eloszor nem vettem komolyan.
    de aztan egyre jobban terjedt. . megvastagodott a korom es kezdett felboltosodni. . . .
    na, akkor megijedtem. . .
    nagyon szorgalmasan kezeltem. . :-)))
    de amugy tenyleg szerencse kerdese is. arrol mar nem is beszelve, hogy tobb fele gomba van, ezert kell orvoshoz menni.
    amugy pedikuros a szakmam, illetve most nem csinalom. . . de azert van tudasom ez ugyben.

cleo (62)
    előzmény:
  12. 2005-01-24 22:0966.
    Ezt itt találtam a NLC-n:

A grapefruit csodamagja
    Kaufmann Zsuzsanna
    exkluzív
    2001. 04. 10
    A gyógyszerészek régóta kutatják, hogy hogyan lehetne újabb gyógyszereket létrehozni. Sok esetben éppen a véletlen siet segítségükre.
    Tartós magok

Körülbelül 20 évvel ezelőtt történt, hogy egy floridai orvos, aki szabadidejében szívesen kertészkedett, egyszer csak azt vette észre, hogy az általa készített komposztban a grapefruitmagok nem akarnak elrothadni. Ez keltette fel az érdeklődését, hogy közelebbről megvizsgálja a magokat, és a világ számos kutatóintézetével együttműködve, megpróbálja megfejteni a “csodamagok" rejtélyét.

Természetes antibiotikum

Az eredmények igen figyelemre méltóak voltak. Kimutatták, hogy a magból készített kivonat már kis töménységben is ugyanolyan hatásos, mint bármelyik hagyományos antibiotikum.
    Hatóanyagai az immunrendszert mozgósítják, és egyaránt hatékonyak baktériumok, vírusok, gombák, és egysejtű parazitákkal szemben, azzal a lényeges különbséggel, hogy a hasznos bélbaktériumokat nem károsítják. Mellékhatást csak az okozhat, ha a megengedett adagot négyezerszeresen túllépi valaki.
    A tapasztalatok azt mutatják, hogy alkalmazása elsősorban a gyomor-és bélpanaszok, a gombás betegségek, meghűlések, torok-, orr-, fülfertőzések, köröm-, bőrgombás betegségek, fogínygyulladás és hüvelyfertőzés esetén vált be.

Alkalmazott természet

Amerikai klinikákon a kórházi fertőzések kivédésére a hagyományos tisztítószerekbe grapefruitmag-kivonatot csepegtetnek. Ily módon tisztítják az ágyneműt, a padlót, valamint az orvosi műszereket és a műtőket. Sikeres kísérletek történtek arra is, hogy a víz fertőtlenítésében (ivóvíz, uszoda) felváltsák a klórt grapefruitmag-készítményekre.
    A hatóanyagok lebomlása során káros melléktermék nem keletkezik, így a környezetet sem károsítja. A grapefruitmag kivonat fertőtlenítő és csíraölő hatása miatt helyet kaphat a csecsemőápolásban, valamint a bőr különböző sérüléseinek kezelésében.

Babaápolás

A babaápolásnál használhatjuk fertőtlenítésre (20 csepp kivonatot cseppentsünk 1 liter vízhez, jól keverjük el, majd 20-30 percre tegyük az oldatba a cumikat vagy játékokat), és a babapopsin megjelenő kiütések (pelenkadermatitisz) kezelésére (10 csepp kivonatot keverjünk el egy-két evőkanál babaolajjal, és ezzel finoman kenjük át az érintett területet).

Sebek

Rovarcsípés esetén csillapítja a fájdalmat, megakadályozza a seb elfertőződését. Csepegtessünk néhány csepp kivonatot a fájdalmas vagy viszkető területre, és finoman masszírozzuk bele. Csecsemő bőrére soha ne kerüljön a kivonat hígítás nélkül, de érzékeny bőrűek esetében is érdemes vízzel vagy olajjal hígítva használni.
    Ha lábunkat hólyagosra dörzsölte a cipő, cseppentsünk a kivonatból közvetlenül a hólyagra vagy a tapaszra, amivel leragasztjuk. Horzsolások és karcolások is jól kezelhetők: csillapítja a fájdalmat és fertőtlenít.
  13. 2005-01-24 22:0765.
    Ha nagyon kezdeti stadiumban van a betegseg, akkor hathat esetleg. Hogy miert irja fel, azt ne tolem kerdezd.

kivike (63)
    előzmény:
  14. 2005-01-24 22:0764.
    Egyébként szerintem sem igaz, hogy a helyi kezelés nem ér semmit, nekem is szépen nő lefelé a gombás köröm. Nem kell mindenre antibiotikumot szedni.

liat (61)
    előzmény:
  15. 2005-01-24 22:0563.
    Akkor a nagyokos bőrgyógyász mért írja fel?? Azért, hogy fogyjon a páciens pénze?

cleo (60)
    előzmény:
  16. 2005-01-24 22:0361.
    nem azert , hogy vitazzak, de nekem egy evvel ezelott begombasodott a kormom, a nagylabujjamon. vettem a patikaban ecsetelofolyadekot. . . es lass csudat. . . lenott es megszunt a gombas korom. kozben a masik labamon is elkezdte, de parhuzamosan kezeltem es tokeletesen egeszseges mind a ket korom!
    belso gyogyszerek nelkul.
    igen boldog vagyok. . :-))))))))))
  17. 2005-01-24 21:5760.
    Persze, hogy nem hatott a lakk, a koromgombat helyileg nem lehet meggyogyitani. . . .

kivike (58)
    előzmény:
  18. 2005-01-24 21:5659.
    nem a Forever Living Products aloe verat tartalmazo termekeirol beszelsz??? pl a First spray ami mindenfele sebre, egesi serulesre, csipesre stb-re jo???? meg a . . . . nem jut eszembe a neve, kicsi muanyag flakonban van, meg kell inni. Kb egy kupakkal naponta. . . . . Ez tenyleg jo termekcsalad. Az en ismeroseim es csaladtagjaim kozul voltak olyanok, akik rakban szenvedtek es sokat segitett nekik ez a termekcsalad. . . csak keson kezdtek el szedni. . .

marianna58 (56)
    előzmény:
  19. 2005-01-24 21:4858.
    Nekem is a grapefuit csepp jött be, pedig korábban használtam bőrgyógyász által felírt készletet (lakk+reszelő+valami oldat), de semmit sem ért, pedig nagyon drága volt. A grapefruit cseppeket másnaponta használom, közvetlenül az üvegből csepegtetem a körmömre, és már néhány hét alatt meglátszott a hatás. A lábujj köröm nagyon lassan nő, így tovább tart a kezelés. Lehet egyébként belsőleg is használni, rajta van az üvegen, hogy hány cseppet kell 1 dl vízbe tenni, már ha bírja a gyomrod a keserű löttyöt.
  20. 2005-01-24 21:3757.
    Ez csak vicc, arra utaltam, hogy minden piros (es viszket), ezert neheznek tunik :)

silviHemel (55)
    előzmény:
  21. 2005-01-24 21:3356.
    Én tudok rá gyógymódot. Van egy un. aloe vera barbadensis miller nevű növény. A levél kivonata többek között gombaölő tulajdonságú. Van egy kipróbált csomag, ami egy folyadékból (inni kell) és belsőleg tisztít, van egy propolisz tartalmú kenőcs és egy spray ami szintén aloét tartalmaz, meg még más gyógynövényt is. . Minden természetes alapanyag, nem károsítja a májat. Ha rendszeresen használod, egy kúra nagyon jól megoldja a gombás problémát. Azt mondják az orvosok, akiknek már több éves tapasztalatuk van, hogy a probléma rendezéséhez annyi hónap kell általában, mint ahány éve fenn áll a probléma.

silviHemel (55)
    előzmény:
  22. 2005-01-24 21:2055.
    Mi az hogy mert minden voros, azert nehez uzem?

cleo (53)
    előzmény:
  23. 2005-01-24 21:2054.
    Az igaz! Az unokatesóm orvosira jár és teljesen beleszeretett a bőrgyógyászatba, van akinek vonzó a sok kiütés! :)

cleo (53)
    előzmény:
  24. 2005-01-24 21:1753.
    A borgyogyaszat nehez uzem, mert minden voros :))

lebe (52)
    előzmény:
  25. 2005-01-24 21:1552.
    O. K. :) Egyébként sajna nagy különbség van a dokik között, engem egyszer úgy félrekezeltek az arcomon, hogy a kertek alatt jártam dlgozni, ez a dokinő volt minden reménységem. Bejött! :)

cleo (50)
    előzmény:
  26. 2005-01-24 21:1551.
    Egyszer egy edzocipom ugy megnyomta a jobb labamon a nagylabujjam, h. a kormom masnapra bekekult, mint mikor az ember valamivel raut. . . kalapaccsal stb. . . es kb fel ev kellett , mire lenott! neha kilakkoztam h. ne latszon, olyan csunya volt. Meg is ilyedtem, mi van ha leesik. . . Nem esett le, csak jo sokaig tartott mire lenott. :( Ugy latszik az ilyen korombetegsegek sokaig gyogyulnak, marmint ha le kell nonie. . . .

Ancsibaba5 (49)
    előzmény:
  27. 2005-01-24 21:1150.
    Jol van, na, nem ketlem en, hogy jo volt a doktorno, en is csak olyanokat ismerek :)

lebe (47)
    előzmény:
  28. 2005-01-24 21:1149.
    Helló:) Nem tudom, írta-e már valaki de nekem gyógyszert írtak fel rögtön a körmömre, Orungalt nem tudom ismered-e. Nagyon jó, igaz nem olcsó és jó sokáig kell szedni. Nagyon nehéz megszabadulni az ilyen körömtől:( Lassan egy éve küzdök vele, bár fél éve találtam rendes bőrgyógyászt. Még csak félig van lenőve a körmöm remélem nyárra tényleg rendbejön:) Egyébként nekem azt mondta a bőrdoki h. nem gombás a körmöm, csak megnyomta a cipő és emiatt megjelentek rajta sarjadzógombák és ezért kell beszednem a gyógyszert. Beszedtem és használt. Biztos Neked is fog majd amit felírnak:)
  29. Torolt_felhasznalo_571690
    Torolt_felhasznalo_571690
    2005-01-24 21:0848.
    Nagyon szépen köszönöm! Már felírtam a "csodaszert" :-)
    Pamutzoknit viselek, másmilyet nem.

cleo (46)
    előzmény:
  30. 2005-01-24 21:0747.
    Hát azt nem tudom, de gondolj bele, milyen makacs fertőzésről lehetett már szó, és meggyógyult! :)

cleo (43)
    előzmény:
  31. 2005-01-24 21:0346.
    1. Solutio antisudorica, gyogyszertarban veny nelkul kaphato, de ha feliratod, akkor sokkal olcsobb. Furdes utan a talpadat beecseteled vele, fontos a rendszeresseg! Hintopor formajaban is kaphato, a folyadek szerintem jobb (nem hatasilag)
    2. Iontoforezis - borgyogyaszaton kerdezz utana.

Nylonzoknit probald kerulni, munkahelyen hasznalj valtopapucsot.

Elso korben ezek, segiteni fognak (szerintem mar az elso is. . . ).
  32. Torolt_felhasznalo_571690
    2005-01-24 21:0145.
    Tudom, én is olvastam. Ki fogom próbálni. . . egyéb ötlet?

silviHemel (44)
    előzmény:
  33. 2005-01-24 20:5743.
    30 ev alatt biztos egyszer sem ment az idos bacsi ezzel orvoshoz, mert ha elment volna, hamarabb is kigyogyitjak :))

lebe (36)
    előzmény:
  34. 2005-01-24 20:5742.
    Szoval akkor megelozesre nincs semmi fertotlenitesen kivul. szerencsere a munkahelyemen sokx kezet kell mosni, es utana mindig fertotlenitot kell a kezre kenni.

cleo (40)
    előzmény:
  35. Torolt_felhasznalo_571690
    2005-01-24 20:5641.
    Szeretném tudni, hogyan lehet leküzdeni a lábizzadtságomat? Tudom, hogy most gombáról beszéltek. . . gondolom hátha van vki aki tud ötleteket, tippeket adni. Lábam nem büdös, és sokszor ha megtehetem mezítláb vagyok otthon, de akkor is nagyon izzad a lábam. . . nem normális dolog. . . :-(
  36. 2005-01-24 20:5540.
    Nehogy eszedbe jusson megelozesre barmilyen gyogyszert szedni! Amugy szerencsere venykoteles. . .
    Rettegni felesleges, csak gondolj bele, hanyfele fertozo betegseg letezik, ennel sokkal sulyosabbak is. . . ha netalantan megbetegszel, majd kigyogyitanak belole. Az orvosok, mert az otthoni barkacsolas csak felesleges idopocsekolas.

silviHemel (38)
    előzmény:
  37. 2005-01-24 20:5238.
    Nekem sem kell, csak a megelozes miatt kerdeztem. Rettegek h. elkapom!

banyoc@ (35)
    előzmény:
  38. Torolt_felhasznalo_227386
    Torolt_felhasznalo_227386
    2005-01-24 20:4937.
    Bőrgyógyász!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Másik bőrgyógyász!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    14 hozzászólása tökéletes.
    Lassú de hatásos gyógykezelésre számíthatsz de az állandó májfunkcios ellenőrzés szükséges.
  39. 2005-01-24 20:4436.
    Én csak annyit tennék hozzá a dologhoz, hogy kellene kresned egy jobb bőrgyógyászt! Én vidéki vagyok, itt van egy szuper doktornő, aki pont mikor egy makacs problémával kerestem meg elmesélte, hogy egy idős bácsinak 30 éve(!) volt körömgombája és sikerült hamar meggyógyitani. Tehát léteznek már szuper szerek, csak nem minden orvos ismeri. Hátha valaki tud neked ajánlani egy jó orvost! Sok sikert!
  40. 2005-01-24 20:4435.
    Dehogy haragszom! Hirtelen ez jutott eszmbe. . . . csak azért irtam ezt. de biztos, hogy vannak már annál jobbak is. . . .
    Szerencsére (kopp, kopp, kopp) nekem nem kell:)

doknagyi (31)
    előzmény:
  41. 2005-01-24 20:4334.
    A strandon is olyan embertől kapod el, aki rendesen gombás.
    Meg azért a strand is fertőtlenítve van, pont az ilyen ellenőrizhetetlen emberek miatt, szóval ettől nyugodtan mehetsz strandra:))))
    Csak papucsot vigyél magaddal:)))))))))))))))))))))))))))

silviHemel (30)
    előzmény:
  42. 2005-01-24 20:4233.
    Mi az? Amit kulfoldon is be lehet szerezni esetleg. . .

doknagyi (31)
    előzmény:
  43. 2005-01-24 20:4132.
    Sajnos a strandon nem csak bor ill. koromgombat lehet elkapni, de TETVEKET is . . . . meg nemi betegseget. . . ha gombas. . . de lehet masmilyet is. :(

silviHemel (30)
    előzmény:
  44. 2005-01-24 20:4131.
    Ne haragudj, hogy ismét beleszólok a canesten kevés, van ennl hatékonyabb is.

banyoc@ (29)
    előzmény:
  45. 2005-01-24 20:4030.
    Koszi :) Hat . . . . remelem en sosem kapom el. Az elmult 5-6 evben vagy 3x ha voltam strandon.

banyoc@ (29)
    előzmény: