Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

AEROVIVA-ÁTVERÉ S

Torolt_felhasznalo_258686
Torolt_felhasznalo_258686
Létrehozva: 2005. január 17. 12:14
Utazott valaki mostanában velük Dubai-ba vagy ide-oda?
  1. 2005. július 11. 21:0519.
    Sziasztok!
    Csatlakozom negatív véleményemmel a hozzászólásokhoz. Portugáliába fizettünk be még május elején all inclusív útra, közvetlen tengerparti szálloda, időközben még 3 fakultatív programot is befizettünk Ft-ban, összesen - biztosítással együtt - 172. 000 Ft (baráti ár) és készültünk az augusztus 3-ára Nem hisztitek el, még portugál szótárt is vettem, ne úgy menjek be egy üzletbe, mint egy bunkó, legalább kérni, köszönni tudjak)))
    Első telefonjuk kb. 1 hónapja jött: . . . nem jött össze a fakultatív programra az előírt 20 fő, tehát az nem biztos. . . 1 hete jött a második telefon: közölték, hogy nyomdahiba (???) miatt a közvetlen tengerparti szálloda helyett kb. 6-800 méterre fogunk szállást kapni, elfogadjuk-e, vagy ajánlanak helyette árba megfelelő más utazást. . . hogy ilyen körülmények között az hogy lett volna all inclusíve, sosem tudjuk meg, mert mielőtt válaszolni tudtam volna pro/kontra, máris ajánlották Egyiptomot. . . Köszönöm, de Portugália és Egyiptom? (Utóbbiban már voltam is).
    Megjegyzem befizetéskor én is felfedeztem egy ún. "nyomdahibát": a prospektusban angolnyelvű idegenvezető volt feltüntetve. Ekkor szóltam is és közölték, hogy "nyomdahiba", akkor még nem tudtam, nem is éreztem, hogy e szót hamarosan ismét hallani fogom. A nyomdahiba úgy tudom az elírás, a szavak felcserélése stb. , ez azonban szerintem az átverés, a megtévesztés és még sorolhatnám.
    Még egy negatívum: semmi bocsi, semmi elnézés, csupán mondta az ügyintéző kislány, hogy reméli, még találkozunk és fogunk velük utazni??!!
    Most ugyan az öszeget visszafizették, de kezdhetjük elölről a keresgélést, meg kell mondjam - valószínűleg nincs igazam - de Portugáliától most épp elment a kedvem.
    Valamelyest kötve vagyok az időponthoz, még az összeghez is, így eléggé érzékenyen érintett ez a dolog, de ahogy látom másokat is "megviccelt" az Aeroviva.
    Tudjátok csak azt a finom, Aeroviva-feliratú nápolyit sajnálom (ez itt a vicc helye. . . . )
    Elnézést, hogy "kissé" bőbeszédű voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 11. 15:1518.
    Irodavezetőként 20 ember repülőjegy-foglalásait intéztem náluk, aztán csinált a Főnök (tulaj) egy olyan inkorrektséget, hogy hamarosan másik céggel szerződtünk. Egyszerűen kiadta magát a kereskedelmi igazgatónak a telefonon, mikor panaszt tettem. Talán jellemző az is, hogy menekülnek tőlük az alkalmazottak. . .
    előzmény:
    Su (12)
     
  3. Torolt_felhasznalo_704746
    Torolt_felhasznalo_704746
    2005. július 11. 13:5717.
    Sziasztok!
    Én egy hete jöttem haza Egyiptomból. Az Aerovivával utaztunk, ami hiba volt. Az első egy hét tökéletes volt, minden rendben volt a szállással és az ellátással. Megnéztük Kairót, Asszuánt, Luxort és még nagyon sok mást is. Az idegenvezetőnk egy maximálisan felkészült és jóindulatú fiatal srác volt. Akkor ért a meglepetés minket amikor az egy hetes körút után megérkeztünk a tengerparti szállodánkba, ahol még 5 nap pihenés várt ránk. Az utat úgy fizettük be, hogy Marsa Alamban lesz a szálloda. Ezzel szemben kiraktak minket a sivatagban 70 km-re Marsa Alamtól, ahol kb. 4 vagy 5 szálloda volt a mienken kívül és a sivatag. Semmi más. A következő meglepetés akkor ért minket, amikor elindultunk a partra, hogy ússzunk egyet a tengerben. Privát tengerpartja ugyan volt a szállodának, úgy ahogy ígérték, csak fürdeni nem lehetett a tengerben, ugyanis a korallok védelme miatt az egész tengerpart le volt zárva, úgyhogy be kellett érnünk a szálloda medencéjéve. Amikor az idegenvezetőnek szóvá tettük (itt már más volt, mint Kairóban), a hölgy közölte velünk kritikán aluli stílusban, hogy nem tud Seychelles-szigeteki homokot idevarázsolni. Az egyetlen fürdésre alkalmas partot 22 percnyi sétára találtuk, ahova természetesen nem volt érvényes az all inclusive ellátásunk.
    Úgyhogy aki az Aerovivával megy Egyiptomba készüljön fel, hogy csak a medencében tud csak lubickolni tengerpart helyett.
    Az ország egyébként csodálatos, ezt a kis kellemetlenséget leszámítva nagyon jól éreztem magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258686 (14)
     
  4. 2005. május 21. 21:4416.
    Sziasztok!
    Akkor nem ajánlja senki? :((
    Szerettünk volna elmenni Spanyolországba, náluk volt a legjobb ajánlat. Szép szálloda, all inclusive, repjegy, transzfer, etc. . . 150000Ft
    Túl szép, hogy igaz legyen???

    Utazott valaki velük nyáron?Mert amilyen hozzászólásokat találtam, főleg a Cunami időszakára vonatkozott. (Amikor egy iroda sem állt a helyzet magaslatán)
    Nincs semmi a spanyol, máltai, vagy portugál utakról. . .
    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786936 (15)
     
  5. Torolt_felhasznalo_786936
    Torolt_felhasznalo_786936
    2005. január 17. 14:1915.
    Az a baj, hogy majdnem mindegyik irod becsapja az embert. pl. közvetlen tengerpart, igen, tengerparti, csak hajókikötő. Fürödni km-ekkel lejjebb lehet. Itt még reklamálni sem lehet, mert tényleg ott a tengerpart, és azt nem írták, hogy ott fürödni is lehet:) Persze, ez még a legenyhébb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258686 (14)
     
  6. Torolt_felhasznalo_258686
    Torolt_felhasznalo_258686
    2005. január 17. 13:4514.
    az a baj, hogy először mi is vissza akartuk kérni a pénzt, de nem volt más utazási iroda. . . iroda volt de mindenki ugyanezt az utat értékesítette, mi viszont mindenképp elakartunk menni dubaiba, nem pedig ide-oda máshova helyette. . . egyenlőre még kivagyok mert annyira jó volt és nem akarok itthon lenni, de eléggé megszenvedtük az állandó rohanást a szálloda busza miatt ahova néha be sem fértünk, mert az időközben jött oroszok kilöktek minket, a másik szálló viszont gyönyörű, 2 nagy medencével és egy jacuzzival, csodálatos parttal. . . . el kell dönteni, mi elsősorban nem tengerparti nyaralásra mentünk, hanem dubai-t megismerni. . . . de az tuti, hogy az aeroviva semmit nem foglalt a coral beach szállóban és megkérdeztük az árakat is. . . . . sejtheted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786936 (13)
     
  7. Torolt_felhasznalo_786936
    Torolt_felhasznalo_786936
    2005. január 17. 13:4213.
    Micsoda szerencse, hogy ezt leirtátok. Ma akartunk menni hozzájuk befizetni ugyancsak egy dubaii útra. Igy most más ut. irodát keresünk. Bár, ki tudja, melyik hol vágja át az embert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Su
    Su
    2005. január 17. 13:3912.
    Nekem is voltak óriási szakmai vitáim velük, etikai kérdések ügyében. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352952 (10)
     
  9. Torolt_felhasznalo_258686
    Torolt_felhasznalo_258686
    2005. január 17. 13:3811.
    szerintem is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_352952
    Torolt_felhasznalo_352952
    2005. január 17. 13:3210.
    Viszont :)))))))))))))))
    előzmény:
    Su (9)
     
  11. Su
    Su
    2005. január 17. 13:319.
    :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352952 (5)
     
  12. Torolt_felhasznalo_258686
    Torolt_felhasznalo_258686
    2005. január 17. 13:298.
    ez a 12 naposnak hirdetett de amúgy 10 éjszakás út volt a vízummal transzferrel együtt 200. 000, -/fő. . .
    előzmény:
    manokamoka (7)
     
  13. 2005. január 17. 13:217.
    :'((( szemetek!
    de amúgy megkérdezhetem, h mennyibe kerül egy út dubaiba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258686 (6)
     
  14. Torolt_felhasznalo_258686
    Torolt_felhasznalo_258686
    2005. január 17. 13:186.
    mi dubaiba mentünk és egy gyönyörű szálló volt meghirdetve majd az utazás előtt mikoris küldték a repjegyet akkor volt benne egy levél miszerint más szállóba kell mennünk a szálló túlkönyvelése miatt(ami persze nem igaz, mert egy magyar sem volt abban a szállóban) és a papíron még az is állt, hogy jobb a szálló amit persze nem kell kifizetnünk, ehhez képest ég és föld a 2 szálló, az abban amiben kellett laknunk végülis, nem volt tengerpartja csak belső 15fokos medencéje, és egy 6 sávos út mellett volt. . .
    előzmény:
    manokamoka (4)
     
  15. Torolt_felhasznalo_352952
    Torolt_felhasznalo_352952
    2005. január 17. 13:185.
    Az Aeroviva szerintem egy nagy penzmoso, de ezt csak zarojelben jegyzem meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. január 17. 13:144.
    hogyan?:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258686 (3)
     
  17. Torolt_felhasznalo_258686
    Torolt_felhasznalo_258686
    2005. január 17. 13:133.
    köszi, megkersem. . . minket is jól átvertek dubaiban
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_219981
    Torolt_felhasznalo_219981
    2005. január 17. 12:502.
    Szia!
    Menj az index utazás fórumára, ott találsz ugyanilyen topicot. Rengetegen írtak oda. Van olyan topiccím hogy: Borzasztó inkorrekt Aeroviva, vagy Beperelni az Aeroviva-t?, stb. . . . . Keress rá!
    http://forum. index. hu/Topic/changeNavigatorStep
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258686 (1)
     

Címlap

top