Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pizzatészta

Torolt_felhasznalo_658035
Torolt_felhasznalo_658035
Létrehozva: 2005. január 8. 16:43
Sziasztok!

Van valakinek jól bevált pizzatészta receptje?
  1. Torolt_felhasznalo_546369
    Torolt_felhasznalo_546369
    2005. július 15. 18:2034.
    PIZZAMÁRTÁS

    Ez a legegyszerűbb és az egyik legfinomabb pizzamártás, amit ismerek. Nem kell hosszasan főzögetni, pepecselősen passzírozgatni, csak mindent beletenni a turmixgépbe és megnyomni a gombot.

    Hozzávalók:

    1 doboz (40 dekás) hámozott paradicsom konzerv
    2 teáskanál szárított oregano
    2 gerezd fokhagyma
    2 evőkanál olivaolaj
    1 evőkanálnyi sűrített paradicsompép
    frissen őrölt fekete bors

    Az alaposan lecsepegtetett paradicsom konzervet belezuttyantom a turmixgépbe, aztán hozzászórom az oreganot.
    A fokhagymagerezdeket megpucolom és átnyomom a fokhagymaprésen, majd az erős illatú zúzadékot is beleteszem a turmixgépbe.
    Löttyintek hozzá olivaolajat és belekanalazom a sűrített paradicsomot.
    Tekerek hozzá frissen őrölt borsot -sót azért nem, mert a pizzán a toppingok és a sajt úgyis elég sós lesz-, és röpke pillanatok alatt krémesre turmixolom szét a pizzamártást.
    4 nagy pizzához elég.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546369 (33)
     
  2. Torolt_felhasznalo_546369
    Torolt_felhasznalo_546369
    2005. július 15. 18:1933.
    PIZZATÉSZTA

    Hozzávalók:

    1 kiló liszt

    2 lapos evokanál só

    1 evokanál szárított oregano

    frissen orölt fekete bors

    2 tasak szárított éleszto

    2 teáskanál cukor

    6 deci langyos víz

    6 evokanál olivaolaj

    olivaolaj a tál kikenéséhez
    Eloször langyosra melegítem a lisztet a mikróban úgy, hogy a legalacsonyabb fokozatra zacskóstul beteszem 1 percre, aztán beleszitálom egy nagy tálba és hozzákeverem a sót, a szárított oregánót és tisztességes mennyiségu frissen orölt borsot.
    Utána a legnagyobb keverotálamba amim csak van, beleszórom a szárított élesztot és a cukrot. Langyos vízzel simára és hozzáteszem az olivaolajat is.
    Eloszedem a kézi robotgépet, beleillesztem a tésztadagasztó-karokat, majd lassú fokozatra kapcsolom és elkezdem az élesztos-olajos vízbe apránként belekeverni a fuszeres lisztet. Amikor már az összes lisztet beledolgoztam, akkor nagyobb fokozatra váltok a gépen és 6-7 perc alatt hólyagosan simára dagasztom a pizzatésztát.
    Még 1-2 percig kézzel is átdolgozom a bucit, aztán vékonyan kiolajozott tálba beleforgatom, hogy sehol ne száradjon ki és konyharuhával lefedve 45 perc alatt meleg helyen a duplájára kelesztem.
    Utána újra átgyúrom a tésztát és elosztom 4 egyenlo részre. Amíg az egyiket jó centis vastagságúra kinyújtom, addig lefedve tartom a többi cipót. (Ha a várakozás alatt nagyon duzzadoznának, akkor huvosebb helyre költöztetem oket. )
    A kis jóindulattal körlapnak is nevezheto pizzát enyhén megolajozott sütolapra teszem és 15 perces piheno után jöhet rá vékonyan a pizzamártás meg azok a toppingok, amelyekre épp kedvünk támad. Elomelegített 220 C-os (gázsüton 7-es fokozat) 20-25 perc alatt sülnek a pizzák ropogósra attól függoen, hogy mivel pakoltuk meg oket.
    4 tekintélyes méretu pizza lesz belole 8 ember számára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (32)
     
  3. Torolt_felhasznalo_226350
    Torolt_felhasznalo_226350
    2005. július 15. 16:1732.
    Sziasztok!
    Épp a napokban pizzát szeretnék csinálni a Stahl-féle módon mert azt imádom, de nincs itthona kövnyv, és nemtudom visszaszerezni! Ha nem lenne baj valaki irja már le a szosz összetevöit meg a tészta receptjét!
    Megköszönném!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. március 31. 18:2831.
    Egy jó nagy tepsinyi pizza lesz belőle!:)) De azzal 5 ember simán teljesen jól lakik, pláne ha jól megpakolja az ember;)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593906 (25)
     
  5. 2005. március 31. 18:2730.
    Én 5 percet mindig elősütöm, utána rakom rá a feltéteket és vissza 12-15 percre. NYamMMMmmm:)
    előzmény:
    V.Zsuzsi (15)
     
  6. 2005. március 9. 16:3329.
    Sziasztok!

    Van valakinek itt pizzasötője? Ha van hogy vált be, mert én most rendeltem egyet, s kiváncsi vagyok hogy müxik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. március 9. 11:1628.
    banános??????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811454 (27)
     
  8. 2005. március 9. 11:0727.
    Én nagy tepsiben szoktam csinálni, ami akkora, mint a sőtő maga.

    -50 dkg liszt
    -fél deci olaj
    -kb. 2 dl langyos tej a futtatáshoz+ élesztő (száraz is jó)
    -1 teáskanál só
    -1-2 gerezd fokhagyma szétnyomva,
    - oregano

    Összegyúrni, keleszteni meleg helyen, és kiolajozott, kilisztezett tepsibe tenni, forró sütőben félig megsütni (addig, hogy már legyen száraz a tészta teteje, így nem issza majd be a szószt).
    A szószt és pizzakrémből szoktam csinálni, pici olajon apróra vágott hagymát sütök, bele a pizzaszószt.
    Ezzel kenem meg a tésztát, és utána rakok rá mindenféléket.
    Úgy szoktam, hogy a negyede sonkás-gombás, másik negyede kolbászos-banános, a harmadik zöldséges, a negyedik tengeri kütyüs, olajbogyóval, de végül is bármi lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_733099
    Torolt_felhasznalo_733099
    2005. március 9. 10:5826.
    Sziasztok!

    Én a Jamie-félére esküszöm és már többen el is kérték a receptjét!
    (bár változtattam rajta és az eredetinél kevesebb élesztővel csinálom)

    1 kg liszt
    kicsivel több, mint 6 dl víz
    2 tasak szárított élesztő
    3 dkg cukor
    3 dkg tengeri só

    Én néha nyomok bele egy gerezd fokhagymát is, vagy oregánót, vagy mindkettőt.

    Ez rengeteg adag, kb 3-4 nagy kerek pizza jön ki belőle. Ezért szoktam elrakni belőle későbbre is. (ha már egyszer koszolok. . . )
    Én úgy szoktam, hogy kb. 10 percig elősütöm, és lefagyasztom. Még fagyottan rárakom a feltétet és úgy berakom a sütőbe. Mire megpirul a sajt, addigra kiolvad a tészta és meg is sül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_593906
    Torolt_felhasznalo_593906
    2005. március 9. 10:3825.
    Sziasztok lanyok,
    rebusbaba tesztajabol mekkora pizza lesz?

    Baratnöm ferje egyszer csinalt SZENZACIOSAN FINOM öntetet a pizzahoz: az alapja tejföl, egy kis olivaolaj kell bele es izles szerint fokhagyma (szerintem ugy fini ha sok van benne). Hat az kb. eletem legjobb pizzaja volt!:-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. március 9. 09:1724.
    Ha szeretitek a vastag tésztát, akkor a kis tepsibe is tehetsz sok tésztát. De szerintem 3-4 embernek kell a nagy sütőtepsinyi pizza. :-)))
    előzmény:
    V.Zsuzsi (23)
     
  12. 2005. március 9. 09:0423.
    Sziasztok Lányok
    Ma csinálom a pizzát, mert tegnap a fiúk nőnapi vacsin voltak anyumnál.
    Már csak egy gondom van, a sütő tepsijéhez mérten a 40 dkg-os vagy a 25 dkg-os receptet használjam?
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_662329
    Torolt_felhasznalo_662329
    2005. március 8. 14:1022.
    Nekem is van egy frankó recipém, én mindig ezt csinálom, a férjem imádja.

    Szóval:
    -25 dkg liszt
    -fél deci olaj
    -kb. 2 dl langyos viz a futtatáshoz+ én szoktam egy pici cukrot is tenni bele, hogy felfusson az élesztő
    -nagy csipet só
    - 2 dkg élesztő, de én pl tegnap szárazélesztővel csináltam, attól sem volt baja
    -+ én szoktam még 1-2 gerezd fokhagymát elkaparni, és az olajba beletenni. Nagyon finom ize lesz tőle a tésztának

    Összegyúrod, ha kell pótolsz kis lisztet (folyadékot nem szokott már igényelni), keleszteni nem muszáj, de akkor hideg sütőbe tedd, ha kelesztettél, akkor előmelegitettbe. Jól kiolajozott tepsibe nyomkodom, a pizzaalap nálunk bolognai alap egy kis oragánóval, rá a feltét, sajt, és nagy hőfokon (én gázos sütőben 6-os fokozaton sütöm) megsütöd. Nem ragad le, nem száraz a széle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658035 (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_154436
    Torolt_felhasznalo_154436
    2005. március 8. 13:3621.
    A mi kedvencünk, pizzériából szereztem a receptet:
    Kb 40 dkg lisztet
    1 egész tojással
    fél kocka élesztővel ( kevés langyos cukros tejben felfuttatva)
    2 dl sörrel
    2 ek. oregánóval
    sóval
    összedolgozni, jól átgyúrni és megkeleszteni. Ha megkelt két bucit gyúrni belőle. Jó vékonyra nyújtva kizsírozott tepsibe nyomkodni, kevés pizzaszósszal megkenni és feltétet rakni rá. Maximum lángon hamar megsütni. Két normál nagyságú pizza lesz belőle.

    Szósz:
    Sűrített paradicsomot
    Ketchuppal
    Fokhagymával
    Sóval
    Borssal
    Kevés cukorral
    Oreganóval összefőzni.
    Bármilyen feltét mehet rá. Ha magamnak sütöm, akkor nem teszek rá paradicsomszószt, csak sült csirke vagy sonka darabkákat, nyakon öntöm jó fokhagymás, sós tejföllel, rá a reszelt sajt. Isteni finom:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658035 (1)
     
  15. 2005. március 8. 13:1620.
    Van egy receptem, bár még nem próbáltam:

    30 dkg korpás liszt
    1 cs. szárított élesztő
    1/8 l tej

    Keverjük össze a lisztet és az élesztőt. A tejet langyosítsuk meg. Gyúrjuk mindezt jól össze és letakarva kelesszük 30 percig. A formát vajazzuk ki.
    előzmény:
    jetzt (18)
     
  16. 2005. március 8. 13:0519.
    Szerintem lehet hozzákeverni más lisztet 1/3 arányban. De ha sokat tesz bele az ember akkor nem tud megkelni és "bodag" lesz.
    előzmény:
    jetzt (18)
     
  17. 2005. március 8. 12:5018.
    Sziasztok,
    próbálta valaki a pizza tésztát nem fehér lisztből? Pl. tönkölybúza, rozs, vagy bármilyen teljes kiőrlésűből? Ehető?
    A Stahl receptje tényleg jó, de nem tudom milyen lenne más lisztből, az arányok is változnak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. március 8. 11:4517.
    Én egy kicsit hagyom kelni a tésztát, aztán villával megszurkálom és utána teszem rá a feltétet.
    előzmény:
    V.Zsuzsi (15)
     
  19. 2005. március 8. 11:3616.
    Én rögtön rá szoktam rakni a feltétet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. március 8. 11:1115.
    Sziasztok
    Arra gondoltam én is megsütöm a rebusbaba féle pizzát, már csak azt nem tudom, hogy a feltétet egyből rakjam rá még a nyers tésztára vagy egy kicsit elő kellene sütni
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. március 3. 15:0714.
    Sziasztok!:)

    rebusbaba (7) receptjével csináltunk párommal pizzát tegnap. Hát az valami olyan isteni lett:))))) nagyon jó kis tészta alapot szolgáltatott a nagymennyiségűésszupifinom feltétek alá:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. január 9. 10:1013.
    Van egy nagyon jó, mostanában többször is megsütött receptem:
    1 kg liszt
    0, 5 l langyos víz, benne 2 mokkáskanál só
    12 evőkanál olaj
    5dkg élesztő

    Az élesztőt elmorzsolom a lisztben, hozzáadom a vizet, és az olajat, meggyúrom. 4 dbra szeded, és 10 percig kell csak meleg helyen pihentetni, aztán lehet sütni. Kezeddel elnyomkodod a tepsiben, és rárakod a cuccost. Ne túl alacsony fokozaton süssétek, mert akkor kiszárad. Az élesztős tésztáknak az a lényege, hogy hirtelen süljenek. Legalábbis én úgy szoktam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_782140
    Torolt_felhasznalo_782140
    2005. január 8. 19:2412.
    Nálunk ez a sláger: fél kg liszt, fele rétesliszt, 1 cs. instant élesztő, 1 kk. só, 1 ek. cukor és kb. 3 dl langyos víz, vagy amennyit fel vesz. Lehet bele oregano. Megkelesztem, majd a tepsit kiolajozom és úgy sütöm, ez két kisebb pizza lesz. Szoktam feltét nélkül üresen megsütni, szeletekre vágom és lefagyasztom. Később melegszendvicsalapként használom fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_510720
    Torolt_felhasznalo_510720
    2005. január 8. 18:2311.
    így van, vízzel sokkal jobb mint tejjel
    előzmény:
    ianiko (10)
     

Címlap

top