Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Delfint simogatni

Torolt_felhasznalo_215801
Torolt_felhasznalo_215801
Létrehozva: 2005. január 2. 17:52
Sziasztok!
Nagyon szeretem a delfineket. Nagy vágyam és álmom, hogy szeretnék delfint simogatni. Ha valakinek volt ilyen élménye légyszi írjátok meg. Mindent, hogy milyen, mekkora, milyen érzés. És ha valaki tudna segíteni hogy hova lenne érdemes utazni, ami nem túl drága.... Köszi előre is az infókat és élményeket ha megosszátok.
Üdv.Szilvi
  1. Torolt_felhasznalo_838927
    Torolt_felhasznalo_838927
    2008. október 27. 14:4329.
    Szia Szilvi!Nem tudom, hogy még tart-e a nagy érzés a delfinek iránt,de ha egyszer van lehetőséged, utazz Balira a Melka Hotelbe! A hotel összeköttetésben áll egy delfináriummal és egy kisebb állatkert is található a területén. Delfineket nem csak simogatni lehet, de úszni is velük! Dec. közepén utazok ki 1 hónapra, mert lehetőséget kaptam dolgozni, mint delfin terapeuta. Aki éppen arra jár, keressen, vagy írjon, segítek a felejthetetlen élmény megszervezésében!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215801 (1)
    2005-01-02  17:52
  2. 2005. július 24. 08:0028.
    Motala!
    Irtam privát üzenetet, légy szives nézd meg!!:))
    Köszi
    liliom
    előzmény:
    motala (9)
     
  3. 2005. július 22. 11:0627.
    Szasztok!

    Állítólag Ausztriában is van. . . Nem tudja valaki, hogy hol???

    Franciaországban van Antimes-ban, de nagyon messze van és nagyon sokba kerül. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. Április 13. 09:1226.
    Ha legközelebb arra járok tutira újra befizetek annyira jó volt!
    előzmény:
    saschamora (25)
     
  5. 2005. Április 13. 01:2025.
    szuper lehetett!:))
    előzmény:
    siouxs (23)
     
  6. 2005. Április 13. 01:1824.
    Western Australiaban Monkey Mia-ban!:))
    simogatni ugyan nem szabad mert az allatvedok nagyon nagyon figyelnek, de mivel Monkey Mia-ban maguktol usznak a part kozelebe, es ha ugy intezed hogy hamarabb ott legyel a parton-az oceanban- mint a marcona termeszetvedok, lehet olyan szerencsed -mint nekem-hogy finoman megbokdosik a labadat!:-)))
    csucselmeny!:)
    a "bokdosok" a bemoldalamon vannak!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215801 (1)
     
  7. 2005. Április 12. 17:3123.
    Sziasztok, én Eilaton (Izrael) úsztam delfinekkel. Megsimogatni direktben nem szabad őket, csak, ha ők jönnek oda, de így is nagy élmény volt úszni közöttük úgy, hogy karnyújtásnyira vagy tőlük. A hely neve: Dolphin-Reef. Belépőre nem emlékszem, de nem volt húzós különösebben, az élmény abszolút megérte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. Április 12. 13:3922.
    Spanyolországban, Benidormban van egy Mundomar nevű állatkert-szerűség, ahol van fóka-show, delfin-show, stb, és utána meg is lehet őket simogatni, lefényképezni, vagy megvenni a képet, amit az ottani fotósok készítettek. Több ilyet láttam már, de messze ez volt a legjobb. Egy baj volt csak: együtt úszni nem lehetett velük, pedig nekünk is ez a vágyunk !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 5. 16:0421.
    Micsoda vágyak :-o
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215801 (1)
     
  10. 2005. január 5. 09:3020.
    Bulgariában Varnaban van egy delfinárium ott is van erre lehetőség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_733275
    Torolt_felhasznalo_733275
    2005. január 5. 09:1519.
    Sziasztok!!

    Kubában is lehet delfinekkel úszkálni(igaz nincs közel hozzánk), nekem ott volt hozzájuk szerencsém:))nagyon kedvesek, aranyosak nagyon nehezen hagytam ott őket. Kb. 20 percet lehetett velük a vizben lenni, simiztük őket puszikat osztogattak stb.
    Egy ami nem tetszett mondta az idomár csaj nyugodtan másszak rá és akkor visz a vizben. . szegény. . hát én nem másztam rá nem is engedte volna azért van neki esze:)viszont bármit megcsinálnak ha kapnak érte finiom kis halacskát:))
    Utána meg egy fél órás delfin show volt. . . nagyon jó helyük volt mert az óceánból volt nekik egy jó nagy rész lekeritve. . mindenkinek ajánlom őket bárhol is lesz hozzájuk szerencséje. . sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. január 5. 07:4218.
    Nekem is nagyon tetszett amit írtál :)))
    De a máltai líra tényleg ennyire drága?
    És én még azt hittem, hogy az angol fontnál nincs drágább. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469274 (10)
     
  13. Torolt_felhasznalo_215801
    Torolt_felhasznalo_215801
    2005. január 4. 19:4817.
    Helló!!!
    De jó neked !!!!!! :) irigykedek egy kicsit. . . . . A fotókat nem lehet megkukkolni???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469274 (10)
     
  14. Torolt_felhasznalo_215801
    Torolt_felhasznalo_215801
    2005. január 4. 19:4616.
    Szia Motola!
    Légyszi írj egy kicsit erről a helyről ahol lehet úszkálni a kis delfinekkel!!! Mikor van a szülinapod??? Vagyis mikor mész oda??? Ha tudsz írj árakat és hogy egész évben lehet -e menni vagy mikor érdemes. Meg mindent ami lényeges lehet. Köszi!!!!!!!
    És jó úszkálást. . . .
    előzmény:
    motala (9)
     
  15. Torolt_felhasznalo_178235
    Torolt_felhasznalo_178235
    2005. január 2. 21:4415.
    Sziasztok és bocsi hogy bekéretőzők hozzátok, nos, Spanyországban voltunk delfináriumban nem túl nagy, de nagyon szuper, sajnos simogatni nem sikerült, de szuper showt láttam!Malagától van nem messze itt van reptér is, kb 20 perc busszal, Benalmadéna, és itt van a Selwo Marina Park!veb címe : www. selwomarina. com
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. január 2. 21:1614.
    A Vörös tengerben is találkozhatsz velük. Igaz megsimogatni nem lehet őket, mert csak úgy "natúr" vannak a tengerben, élik kis mindennapi életüket.
    De mivel ezek nem "szervezett" delfin helyek, így nem garantált, hogy összefutsz velük. Nekünk párszor összejött azért már. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_110412
    Torolt_felhasznalo_110412
    2005. január 2. 20:4113.
    Szia a Bahama szigeteken szerveznek egy nagyon jó programot a túristáknak /Sajnos ugyan elég messze van, és ezért nem is olcsó :((/ együttúszás delfinekkel a tengerben /persze egy elkerített részen/. Ez egy félórás program, mentőmellényben vagy, egyszerre két delfin is odamegy hozzád, megsimogathatod őket, puszit is adnak, majd a végén hason kell feküdni a vízben, s két delfin a talpadnál tol előre, a végén feldob a vízben. Fantasztikus élmény. Videófilmet is készítenek erről, s aki akarja megveszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215801 (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_279216
    Torolt_felhasznalo_279216
    2005. január 2. 20:2012.
    Ha Mo-on élsz, érdemes Spanyolo. felé orientálódni. Viszonylag olcsón el lehet jutni és már nem tudom, pontosan hol, de delfinárium is van:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215801 (1)
     
  19. 2005. január 2. 19:4411.
    jujjdejo!!! es megkaptad? majd meselj, ha meg nem lennel tul rajta!! es tessek dokumentalni, sok sok fenykepet!!! :)
    előzmény:
    motala (9)
     
  20. Torolt_felhasznalo_469274
    Torolt_felhasznalo_469274
    2005. január 2. 19:3610.
    Szia!

    En tavaly nyaron voltam egy ilyen programon. Maltan van egy AquaPark (lehet hogy nem pontosan emlekszem a nevere, de csak egy ilyen delfines hely van ott). Na ott lehet benevezni, de kb egy hettel elore le kell foglalni a helyet. Egy altalanos ismerteto (kisfilm) van eloszor, majd kotelezo zuhany es adnak mentomellenyt. 10-en voltunk, es ket csoportra osztottak minket. A medenceben ket delfin volt, igy egy delfinre ot ember jutott. Ezek a delfinek be voltak elore tanitva kulonbozo trukkokre, amit az apolo nekunk elmagyarazott es demonstralt. Aztan egyesevel mehettunk a medence szelerol be kozepre (kb 8 meter mely) es elismeteltuk amit az apolotol lattunk. Peldaul:kinyujtod a karod es a delfin beleteszi a kis orrat a tenyeredbe es elkezd korulotted uszni, es igy korbeforgat teged is. Ugy emlekszem, ot vagy hat kulonbozo "akciot" csinaltunk fejenkent. Kozben kintrol masik apolok csinalnak fenykepeket, amit delfinezes utan rogton meg lehet venni. A program eleg draga volt, kb 50 maltai lira szemelyenkent (Egy lira 500 forint korul van). Igaz ezert a penzert bejarhattuk az egesz parkot es lattuk az osszes tobbi allatot meg egy fokashowt. De nagyon megerte! Egy eletreszolo elmeny volt es a csaladbol mindenkinek van fejenkent 5 fotoja ahogy simogatja a delfint meg jatszik vele.

    Remelem, lesz lehetosegetek kiprobalni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215801 (1)
     
  21. 2005. január 2. 19:289.
    Sziasztok!

    Itt Svedorszagban az egyik allatkert delfinariumaban lehet delfinekkel uszni! Ezt kertem szulinapomra:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_577264 (8)
     
  22. Torolt_felhasznalo_577264
    Torolt_felhasznalo_577264
    2005. január 2. 19:258.
    sziasztok,
    én idén, vagyis most már tavaly nyáron jártam szintén floridában, és ott volt szerencsém delfint simogatni!!!! imádom őket!!!!!!!! Orlandóban voltunk ahol teli van parkokkal, Disney park, Universal studio stb. és ott voltunk a See World. ben és ott volt delfin show is, de volt egy hatalmas medence amit bárki körbeállhatott és teli volt delfinnel, de vagy 2o minimum és ha csobogtattad a vizet a delfin odajött és lehetett simizni őket! :) aztán kaptak játékot, olyan mint a baywatch. ban amivel mentettek és azt lehetett nekik dobálni és visszahozták, ebben is volt szerencsém! aztán jöttek etetni őket és arra is odajöttek akkor is! szóval a párom alig birt elrángatni onnan, min. 1 órát ott töltöttem :) és én is azt mondtam ha tehetném ezt a melót csinálnám!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215801 (7)
     
  23. Torolt_felhasznalo_215801
    Torolt_felhasznalo_215801
    2005. január 2. 18:427.
    Látom nem vagyok egyedül :)) menjünk együtt. . . .
    Bár tényleg nem tudom mennyi pénz kellene hozzá hogy megsimogassuk őket. . . . és persze egy jó pár fotóóóóóóó :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. január 2. 18:376.
    en is en is en is szeretnek delfint simogatni!!!!!!

    2003 nyaran voltunk floridaban, key west fele kocsikaztunk eppen, es ott rengeteg olyan hely van, ahol lehet delfint simogatni. be lehet menni hozzajuk, etetheted oket stb. csak egy volt a gaz, nem a mi csoro magyar penztarcankhoz volt igazitva a tortenet. 20 percert 120 dollart akartak kerni. . . mi meg orultunk hogy addig eljutottunk, igy delfinsimogatas elmaradt. de remelem ez nem lesz mindig igy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215801 (1)
     

Címlap

top