Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Antioxidánsok

Torolt_felhasznalo_888623
Torolt_felhasznalo_888623
Létrehozva: 2004. december 22. 10:20
Az antioxidánsok alkotják szervezetünk első védelmi vonalát, tehát fontos, hogy minél erősebb legyen ez a védelemi szint. Van itt valaki a fórumon, akinek már megmérték ezt az értékét vérvétellel vagy szövet vizsgálattal? Kíváncsi lennék milyen eredményt kapott? Én nem régen ismertem meg egy céget, ahol egy egészen új eljárással történik a mérés (lézerfénnyel). Mi a véleményetek, érdekli az embereket, hogy tudják saját ellenállóképességük értékét?
  1. Torolt_felhasznalo_644616
    Torolt_felhasznalo_644616
    2004. december 22. 10:592.
    Szia!
    Kutatóintézetben dolgozom, végzünk erre vonatkozó vizsgálatokat. Hétfőn találkoztam ezzel a lézerfény technikával, ami nagyon kamu dolog, ismertették az üzleti oldalát is, a hálózatépítés a lényege.
    előzmény:
    LifePak (1)
     
  2. 2004. december 22. 11:153.
    szia nekem mérték ilyen géppel, és az egész családomnak is.
    az eredményem jó lett. 46. 000, a legjobb kategória.
    előzmény:
    LifePak (1)
     
  3. 2004. december 22. 11:164.
    miért kamu?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_644616 (2)
     
  4. Torolt_felhasznalo_888623
    Torolt_felhasznalo_888623
    2004. december 22. 11:525.
    Szia tundragon!

    Elmondanád, hogy miért kamu a lézeres? és Ti hogyan mértek?

    Üdv és köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_644616 (2)
     
  5. 2004. december 22. 11:526.
    És miért az antioxidánsok az első védelmi vonal????? Bizonyos behatások ellen igen, de nem minden szempontból. . . . A szabadgyökök ellen jók, de azon kívül????
    előzmény:
    LifePak (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_602200
    Torolt_felhasznalo_602200
    2004. december 22. 12:217.
    Igen, tényleg kamu. És valóban a hálózatépítés a lényege. Nekem is mérték az eredményem 66 000 lett. A legjobb között is a legjobb. Le is esett az álluk, de ez nem jelent semmit. . .
    előzmény:
    LifePak (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_393232
    Torolt_felhasznalo_393232
    2004. december 22. 13:268.
    Az antioxidánsok nem csak a szabadgyökök ellen jók. Az egyes vitaminok (C-, E), az ubiquinon, a glutation, a transzferrin, ferritin, a különböző enzimek, a melatonin mind nagyon bonyolult biokémiai folyamatokban is részt vesznek. Most divatos téma mindenhol, hogy antioxidánsokról írnak, azokat reklámozzák, ha valaki sok élettani folyamattal, azok biokémiai hátterével is tisztában van, és nem csak annyit jegyez meg, ami a médiából sugárzik, megérti ezek fontosságát.
    előzmény:
    Avigal (6)
     
  8. Torolt_felhasznalo_393232
    Torolt_felhasznalo_393232
    2004. december 22. 13:289.
    Egyébként sokféle képpen lehet mérni az antioxidánsokat. Vérplazma FRAP és TAS értékét, amelyek az összes antioxidáns kapacitást jelzik, sok tudományos kutatásban vizsgálták.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_393232
    Torolt_felhasznalo_393232
    2004. december 22. 13:2910.
    Egyébként sokféle képpen lehet mérni az antioxidánsokat. Vérplazma FRAP és TAS értékét, amelyek az összes antioxidáns kapacitást jelzik, sok tudományos kutatásban vizsgálták.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_393232
    Torolt_felhasznalo_393232
    2004. december 22. 13:3111.
    Erről a lézeresről még nem hallottam, rengeteg más módszerről igen. Ez a lézeres csak pénzszerzési célt szolgál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. december 22. 13:3312.
    Igen, de a védelmi szerepük a bonyolult biokémiai folyamatokban is főleg a szabadgyökök (vagy oxidatív hatású anyagok) semlegesítése. Mert végső soron a glutation-aszkorbát ciklus is csak ezt csinálja, igaz egy halom enzimmel és egyebekkel, jó bonyolultan. . . . Habár én főleg növényes vagyok, emberhez és állatokhoz annyira nem értek. . . és azért vannak bennük teljesen más biokémiai utak. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_393232 (8)
     
  12. Torolt_felhasznalo_393232
    Torolt_felhasznalo_393232
    2004. december 22. 13:3813.
    Ezzel nem egészen értek egyet, mármint, hogy főleg az iniciáció és opropagáció gátlás, szabadgyök detoxifikáció a feladatuk. Én állatokban vizsgáltam, ebből doktoráltam, elég sokat olvastam hozzá humán viszonylatban is.
    előzmény:
    Avigal (12)
     
  13. 2004. december 22. 13:4314.
    Nézd mint antioxidáns ez a szerepük. . . aztán mint nem antioxidáns még sok más is lehet. . . de már a nevükben ott van, nem?;) HogyantiOXIDÁNSok. . . A glutationnak is van más szerepe, persze, de ott pl. nem antioxidánsként üzemel. . .

    Jah, de egy doktorral nem vitatkozom:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_393232 (13)
     
  14. 2004. december 22. 15:2115.
    E300-tól E320-ig mind-mind antioxidáns
    előzmény:
    LifePak (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_888623
    Torolt_felhasznalo_888623
    2004. december 22. 22:4216.
    Üdv Katalin 76!

    Érdekesnek tartom, amit írsz, leírod, hogy nem hallottál még a lézeres mérésről, de azért kijelented, hogy pénzszerzésre szolgál. Az én információim szerint, bárki megméretheti vele a "védelmi szintjét", valóban fizetni kell érte, de szerintem az összeg elfogadható és azonnal, 3 perc alatt megvan az eredmény.
    Egyébként minden szolgáltatásért kell fizetni, vagy nem?
    Úgy tudtam, hogy ezenkívül csupán vérvétellel (ami csak az előző napi bejutatott értéket mutatja), vagy szövet mitából volt eddig mérhető. Amennyiben nem így van, akkor téves az információm, én ugyanis nem vagyok egészségügyi szakember, csupán egy emberke, aki szeretne valamit tenni (elsősorban) a saját és családja egészsége érdekében, de ha teheti, a "titkokat" megosztja másokkal is.
    Jó lenne, ha minél több ember tisztában lenne saját antioxidáns-szintjével, és annak tudatában esetleg váltorztatna az életmódján.
    És még egy megjegyzés: ez az eljárás a Raman-féle spektroszkópián alapul, amit Nobel díjjal jutalmaztak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_393232 (11)
     
  16. 2004. december 23. 03:3717.
    Sokfele kulonbozo optikai spekrummal rendelkezo antioxidans hatasu molekula letezik.

    Meg lehet-e tudni, hogy pontosan mit mernek a lezerrel?
    (hullamhossz, stb)
    Az amit mernek melyik antioxidans mennyisegevel aranyos?

    Az, hogy valamit egy Nobel dijjal jutalmazott eljaras alkalmazasaval mernek, az nem erv. Egy eljarast lehet jol es erlemesen hasznalni, meg ertelem nelkul is.

    Van egy tudomanyos cikk, ami leirja, hogy mit es hogyan mernek?
    Kivancsi lettem.
    előzmény:
    LifePak (16)
     
  17. Torolt_felhasznalo_670199
    Torolt_felhasznalo_670199
    2004. december 23. 04:2018.

    www. nuskinenterprises. com
    alatt megneztem a weben.

    --szerintuk:
    2002-ben Provo Utaban, (az egyetemen) egy Dr. Chang nevu valaki feltalalta az ugynevezett:
    "biooptotronic scanner"-t.
    Az uj business neve : PHARMANEC lett.
    Na, most dontsetek Ti el. . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_670199
    Torolt_felhasznalo_670199
    2004. december 23. 04:2919.
    EZT IS TALATAM:
    megszakad az ember a rohejtol :-))))
    10-10-2004

    PHARMANEX BIOPROTENIC SCANNER:
    Dear Visitors,

    RE: SCANNER PARTY INVITATThis is a very big breakthrough in medical technology which can measure your body immunity system.
    Below are some info on the patented PharmanexŽ BioPhotonic Scanner which is a new, cutting-edge testing tool that safely measures carotenoid levels and provides immediate evidence of a person's carotenoid antioxidant levels.
    We would like to invite you to come for a very exclusive soft launch of the equipment and you could be the privilege few to be scanned and know your body immunity level.

    The preview session is exclusively by invitation and there are limited seating only.

    Date, location & time

    17 & 18-10-2004 Kota Kinabalu
    23-10-2004 11:00 - 01:00pm Crown Princes Hotel, Kuala Lumpur
    24-10-2004 Melaka
    27-10-2004 06:30 - 08:30pm PNB Darby Park, Kuala Lumpur
    30-10-2004 11:00 - 01:00pm Crown Princes Hotel, Kuala Lumpur
    31-10-2004 Bandar Sunway, Petaling Jaya

    Ajinuddin Mohammad, Kajang, Selangor, Malaysa
    Telefon:0129358 536

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_670199
    Torolt_felhasznalo_670199
    2004. december 23. 04:3020.
    Roviden:---
    aki sok sargarepat eszik, . . . . az:
    SARGA LESZ!!!!
    :-))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. december 23. 04:3621.
    Ez jo, koszi!

    Ezek utan mar lathato, hogy ott van a lyuk az ervelesben, hogy a karotin szint a merest propagalok szerint a sargarepa evesi szokasok helyett az immunrendszer allapotat jellemzi.

    :-))))

    az emberi butasag hatartalan :-(
    előzmény:
    JucMuc7 (19)
     
  21. Torolt_felhasznalo_888623
    Torolt_felhasznalo_888623
    2004. december 23. 08:4222.
    Kedves Főfő Szkeptikus!

    Akárhogy nézem is, nem találok benne olyat, hogy aki répát eszik, az sárga lesz.
    Azt hiszem, hogy ezt a hatásvadász csavart a saját okoskodó érvelésed érdekében véled kiolvasni az általad idézett leírásból.
    Van autód? Nos, ha igen, akkor megkérdezném tőled, vitted-e már környezetvédelmi vizsgára? Tudod, zöld kártya.
    Ha vitted, volt-e szellemes megjegyzésed a kapott érték ismeretében a gyertya hézagról? Vagy mondjuk a gyujtászögről? Esetleg a szelepek optimális hézagáról? Netán a főtengelycsapágy állapotáról? Ugyanis ezek mind mind közrejátszanak abban, hogy milyen is lesz az autód emissziós értéke. Azt ugye elfogadod. Nos, a korábban emlitett antioxidáns mérés is egy általános állapotra utal. Természetesen lehetséges, hogy van aki kizárólag répán és sütőtökön él, de azt hiszem, hogy az ilyen extrém esetek a lehető legritkábbak. Ha ezt állítjuk a mondanivalónk középpontjába, akkor azt hiszem, hogy épp a lényeget szeretnénk elkendőzni. Mert ha az átlagembert nézzük, és nála ismerjük szervezete karotintartalmát, az igenis utal az antioxidáns védelmi szintjére. Persze ha valaki csak citrommal és paprikával tömi magát, az jól el lesz látva C vitaminnal, de ez nem az általános antioxidáns szintjét fogja mutatni. Szkeptikusnak lenni mindig könnyü, lehet hatásvadász érveket hangoztatni, attól még ez a mérési módszer átlagosan igenis jól tükrözi a szervezetünk antioxidáns szintjét.
    Azt hiszem, hogy sokkal könnyebb a meglévő módszert ócsárolni, mint esetleg egy jobbat kitalálni. Ugye?
    Szerintem innentől kezdve nyugodtan elkezdhetsz személyeskedni is, elmondhatsz mindenféle fanatikusnak, szakbarbárnak, pénzéhesnek, de azt hiszem, ez is mind a lényeg kendőzését szolgálja.
    Ugyanis ha tudományosak lennének az érveid, valószinüleg azokat is olvashatnánk egy fórum keretein kívül is.
    előzmény:
    JucMuc7 (20)
     
  22. 2004. december 23. 14:5823.
    "Akárhogy nézem is, nem találok benne olyat, hogy aki répát eszik, az sárga lesz. "

    Kozvetlenul nincs benne leirva, igaz.

    De allitolag a karotinszintet meri gep optikai modszerrel.
    A karotinszint meghatarozoja az, hogy mennyit eszel belole (nem csak repat, de az egy jo pelda).
    Az optikai eljaras arra utal, hogy a fenyelnyelese (szine) alapjan meretik meg.

    Tehat a repaevesi szokasok es a repaszin osszefuggeserol van szo.

    "Mert ha az átlagembert nézzük, és nála ismerjük szervezete karotintartalmát, az igenis utal az antioxidáns védelmi szintjére. "

    Lehet.
    De hol talalsz atlagembert?
    Amikor valakit, egy egyent megvizsgalnak, akkor az nem az atlagra kivancsi, hanem sajat magara. Fuggetlenul attol, hogy szereti-e a repat vagy sem.

    "Persze ha valaki csak citrommal és paprikával tömi magát, az jól el lesz látva C vitaminnal, de ez nem az általános antioxidáns szintjét fogja mutatni. "

    Mint ahogy a karotinszint sem ezt mutatja. Jo peldat hoztal sajat erveid ellen!

    "Szkeptikusnak lenni mindig könnyü, "
    Nem konnyu - az emberi butasag hatartalan.

    "lehet hatásvadász érveket hangoztatni" (lasd: Nobel dijas modszer) :-)))

    ", attól még ez a mérési módszer ****átlagosan**** igenis jól tükrözi a szervezetünk antioxidáns szintjét. "

    Itt van az eb elhantolva: _atlagosan_ , azaz a konkret esetrol semmit sem mond. Tudatos megtevesztes azt allitani, hogy antioxidans szintet mersz, amikor csak karotinoidszintet mersz.

    "Azt hiszem, hogy sokkal könnyebb a meglévő módszert ócsárolni, mint esetleg egy jobbat kitalálni. Ugye?"

    Nem, nincs igazad.
    Ilyen szintu merest egy ora alatt otod kitalalok neked, ha kered.
    előzmény:
    LifePak (22)
     
  23. 2004. december 23. 15:0224.
    "Ugyanis ha tudományosak lennének az érveid, valószinüleg azokat is olvashatnánk egy fórum keretein kívül is. "

    Amig a forumon lehet olvasni valamirol, addig a forumon ervelunk ellene/mellette.
    Ha egy vezeto tudomanyos lapban (Science, Nature, Cell, stb) irod majd le az erveidet, akkor a kovetkezo szamban ott lesznek az ellenerveim. Meg masokei is.
    De valahogy nem tartom valoszinunek, hogy a szerkeszto es a biralok atengednenek egy ilyen cikket.

    előzmény:
    LifePak (22)
     
  24. Torolt_felhasznalo_191255
    Torolt_felhasznalo_191255
    2007. február 3. 13:2025.
    Mostanában kinek mi a véleménye dologról? Én leírom az enyémet, hátha feléled egy kicsit ez a topic.

    Volt itt nálunk egy ilyen ügynök, igen meggyőzően beszélt a módszerükről, arról hogy náluk mennyien kutatnak mindenféle drága technológiákkal, nanotechnológia stb., és közben jól leugatta az általunk szedett lenkei vitamint, persze csak közvetetten de azért jól leugatta, és az egész egészségproblémát a felszívódás és az antioxidáns szint hangsúlyozásával oldotta meg. azt állította hogy az ő szervezetük segíteni akar minden emberen, míg lenkei leginkább a pénzre megy. az én véleményem szerint nekem nincs szükségem arra hogy 150 professzor kutassa a vitaminjaimat, állítólag 600 millió dolláros berendezésekkel meg laboratóriumokkal, plusz ez a pilótajáték szerű üzlet marketing se tetszik (persze tagadják hogy az, de amint valaki elkezd egy kicsit érdeklődni az üzleti rész iránt, amit eléggé ajánlgatnak egyből kiderül), a fickó azt állítja hogy 5 évet dolgozik ezzel és utána nyugdíjba mehet mert annyit fog keresni. Ennek én nem szeretném fedezni a költségeit, inkább lenkeit veszek (így max egy ember lesz gazdag) és a termékei negyed annyiba kerülnek (ő csak üzleteket tart fönnt és van néhány forgalmazója, nem egy pilótajáték rendszert kell megfizetni, se kutatásokat, amiket már 30 éve publikálnak mindenfelé a világban).
    Szerintem a négyszer, ötször annyi vitaminból, ásványi anyagból és nyomelemből biztos több szívódik fel, mint a lifepak alapvetően a napi szükségletnél kevesebbet tartalmazó nanotechnológiával kialakított vitaminjai közül. A beviteli arányokról meg csak annyit, hogy a szervezetem tudja hogy mire van szüksége, annyit fel is fog szívni és a fölösleget el is fogja távolítani. Ha kevesebbet viszek be, mint amennyire szükségem van - bármennyire is fantasztikusan hatékony vitaminokat - esély sincs rá, hogy a szervezetem eleget szívjon fel.
    Az antioxidáns szintet pedig szerintem túlragozzák. Például ha kalcium hiányom van, azt nem fogja kimutatni, ellenben egy fantasztikusan jó csontritkulást tudok összehozni. Persze az antioxidánsok jók, de nem mutatják elég alaposan az ember egészségi állapotát. Le fogom méretni az én szintemet is, miután egy csomó C (10.000mg), E (2000 NE), A (40.000 NE) vitamint szedek, amik a legerősebb antioxidánsok, és ha alacsony értéket kapok akkor egyértelművé válik, hogy ez csak a karotinoid szintet méri, ami egyértelműen nem egyenlő a szervezet teljes antioxidáns szintjével.
    Egy 600 millió dolláros kutatólaborral rendelkező vállalat elég nagy pénzekkel dolgozik, és ahol ilyen nagy pénzek forognak, ott az átlagemberek érdeke veszik el először, és a tudományos tények a cégek érdekeinek megfelelően alakulnak. Egy ekkor érdekcsoport soha nem fogja beismerni, hogy a módszere szar és abbahagyni. Inkább pénzzel megoldja, hogy tudományos tények támasszák alá a módszerük helyességét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top