Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magán nőgyógyász - árak

Baba78
Létrehozva: 2004. december 9. 16:18
Sziasztok,

Szerintetek az normális, hogy a nőgyógyászom, akinek a magánrendelőjébe járok, és akinek a rendszeres vizsgálatokért 7 000 Ft/ alkalom árat fizetek, újabban 1000 Ft-ot elkér a fogamzásgátló tabli felírásáért? Receptenként 1000 Ft; most például 2 adagot írattam fel, és fizettem is érte 2000 Ft-ot. Nálatok is így van? Mi a tapasztalat?

Nagyon várom a véleményeteket.... Ez most engem eléggé felháborított.....

Köszi!
  1. 2007. december 3. 21:0955.
    Sziasztok!

    A segítésgeteket szeretném kérni. Magenheim doktornőnek még mindig a Barna Med Plussz Kft. 1113 Budapest, Bartók Béla út 92-94. IV. em. 23. szám alatt van a magánrendelése pénteken 15-20 óráig? Bejelentkezni pedig itt lehet: 209-4949 ?

    Mennyibe kerül nála egy rákszűrés? A melleket is meg szokta vizsgálni vagy csak ha kéri a páciens?

    Előre is köszönöm a válaszotokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_221887
    Torolt_felhasznalo_221887
    2007. május 21. 17:4354.

    szia!na hát én mióta felírta a tabit a háziorvosommal iratom fel.Eddig ingyen volt mostmár 300 Ft.de az 1000-hez képest nem sok!!!!amúgy meg most voltam ott (mert megvoltam fázva) és mondtam neki ha már erre járok nem írná fel a gyógyszeremet....és így is csak 300 Ft ot fizettem.De amikor betelefonáltam hogy írja fel és amikor bementem(csak kiadta a vényt a segédje) akkor is fizettem vizitdíjat...na mind1 de mégsem egy rongy...mondjuk az is benne van hogy a házi orvosom belgyógyász...nemtom hogy a többi háziorvos is felírja e de érdemes megkérdezni mert szinte biztos....na remélem segítettem....:D

    előzmény:
    Baba78 (1)
    2004-12-09  16:18
  3. 2004. december 13. 17:5353.
    Régebben amikor még máshol rendelt nagyon látványos volt. . .
    Én is láttam monitoron amit ő.
    Most már csak normál mikroszkópos cuccal csinálja, így csak elhiszem amit mond. Amúgy igazad van. Belegondolva, nem is tudna másként kenetet venn. Csak azért reagáltam ilyen gyorsan, mert szerontem fontos tudasoítani a lányokban, hogy nem muszály meghalni méhnyakrákban, ha rzs-esen eljársz. . .
    előzmény:
    rebusbaba (50)
     
  4. 2004. december 13. 10:5352.
    Biztos nem :)))
    Én mindig megkérdezem ezeket a ketyeréket, minden dokinál, legalább fejlődök műszakilag. Van hova :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_218572 (51)
     
  5. Torolt_felhasznalo_218572
    Torolt_felhasznalo_218572
    2004. december 13. 10:2751.
    Köszi a választ, legfeljebb legközelebb rákérdezek a dokinál a kukucskálógépre. Talán nem veszi zokon. ;)
    előzmény:
    rebusbaba (50)
     
  6. 2004. december 10. 19:0850.
    Szerintem mikor kenetet vesz, látja a méhszáj állapotát. Mert mindenképp kolposzkóppal csinálja. Csak van, amelyikhez egy ilyen kukkoló van csatlakoztatva, van amelyikhez nincs látványos kukkerrész, de ugyanazt tudja, csak a dokinak kényelmesebb, ha nem kell annyit hajolgatni.
    előzmény:
    lina.hb (49)
     
  7. 2004. december 10. 18:3449.
    Szerintem fontos a méhszáj kukucskálása. Nekem olyan nyavajám van, amit úgy vettek észe. Azóta 3-6 havonta kell a rákszűrés. az eredmény ált csak P2-P3 mégis figyelni kell rá, mert ha nem foglalkozunk vele azt se vesszük észre ha mégis elindul rossz irányba.
    Mellesleg nekem meg emlővizsgálatot nem csinál a doki, csak megkérdi, hogy rendben van-e.
    előzmény:
    rebusbaba (43)
     
  8. 2004. december 10. 18:3148.
    Ha van magánnyugdíjpénztárad azt hiszem önkéntes. és a dokid szerződésben áll a biztosítóval, évi 30E ft körül elszámolhatod feléjük. NEkem is a dokim mondta, hogy ha kell ad számlát amit be tudok nyújtani a biztosítónak. Csakhát nincs ilyen biztosításom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (34)
     
  9. 2004. december 10. 13:0847.
    Ja, egyébként én is sztkba járok, nagyon meg vagyok elégedve a dokival. Csak van, hogy egy órát is kell várni. Szerintem aki nem lelkiismeretes simán, az ne legyen pénzért se.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (45)
     
  10. 2004. december 10. 13:0646.
    Valamilyen szerződése van azért a kórházzal, olyasmi, mintha óraadó tanár lenne iskolában. Még tán valami pici díjat is kap érte.
    De ez úgy tudom, jogilag aggályos lehet, pl. műhibapereknél, hogy ilyenkor ki is fizet kártérítést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (44)
     
  11. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2004. december 10. 13:0645.
    Egy ismerősöm abszolút magándoki-ellenes. Az sztk-ban csináltat rákszűrést, aminek az eredménye a kartonra kerül. Amikor megy gyógyszert íratni, mindig megnézi a doki, hogy volt-e egy éven belül rákszűrése. Ha igen, csak írja a receptet.
    előzmény:
    Milu (38)
     
  12. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2004. december 10. 13:0444.
    És műteni hogy műthet ott, ha nem ott dolgozik?
    előzmény:
    rebusbaba (42)
     
  13. 2004. december 10. 12:3843.
    A kukucskálóval megnézi a méhszájat, sok doki nézi, van aki nem.
    Mindenesetre mintavételkor látja ő is, szóval nem maradsz ki semmiből.
    Uh-t csak gond esetén csinálnak, normál vizsgálaton nem.
    Egyébként, lelkiismeretes dokid lehet, a vér és mellvizsgálatból gondolom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_218572 (36)
     
  14. 2004. december 10. 12:3542.
    Mikor bemegy a kórházba szülésre, nem fizet a dokid. Ő viszi a beteget, a kórház megkapja a tb től a pénzt. Ez a kórháznak is jó, eggyel több beteg, és az orvosodnak is, mert tőled kap majd hálapénzt. Mindenesetre valami szerződésféle van a kórház és a doki közt, talán kap a doki egy ügyeleti díjat, ilyesmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (34)
     
  15. 2004. december 10. 12:3241.
    Pontosan, ha van valamilyen rosszabb lelet, nem szedhetsz gyógyszert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (39)
     
  16. 2004. december 10. 12:3140.
    Nem "kirázó", hanem kiZáRó ok, pardon. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (39)
     
  17. 2004. december 10. 12:1039.
    Gondolom van 1-2 kirázó ok, pl. ha valamit találtak, akkor nem szedhetsz rá gyógyszert.
    előzmény:
    Milu (38)
     
  18. 2004. december 10. 11:3438.
    Mi az összefüggés a rákszűrés eredménye és a tablettafelírás között?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (34)
     
  19. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2004. december 10. 09:2237.
    Sziasztok,
    Én is magándokihoz járok, félévente szoktam menni, akkor teljes körű kivizsgálást csinál, uh-t is. Ilyenkor felírja a fél évi receptet, csak akkor kell asszem egy 1000est fizetni ha csak kizárólag receptet iratni mész. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_218572
    Torolt_felhasznalo_218572
    2004. december 10. 09:0436.
    Szió!

    Kicsit off, de meg tudnátok mondani, hogy pontosan mi tartozik az éves ellenőrzésbe?
    Körzeti dokihoz járok, aki nagyon kedves, szerintem alapos és szakszerű is, legutóbb vigyorogva fogadott a receptet lobogtatva, hogy tuti ezért jöttem. Igaza volt, így öt perc alatt megúsztam. (Ráadásul súlyos ezrek nélkül. )
    Nála az éves ellenőrzés rákszűrés (tapogatás+mintavétel), mell-ellenőrzés és beutal vér- és vizeletvételre. Viszont nem használ kukucskálókészüléket (azt máshol láttam), tudjátok, az mire való?
    Mikor kell uh? Vagy mikor tanácsos? Nem csak terhesség esetén?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2004. december 9. 22:4635.
    TB-nek
    Már álmos vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (34)
     
  22. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2004. december 9. 22:4434.
    Szerintem ha magándokinál csináltatja valaki a rákszűrést, el kell hozni az eredményt. Egy évig "érvényes", ezalatt a háziorvos is felírhatja ingyen, ha már a magándokinak van pofája a receptért is pénzt kérni.
    Én azért nem megyek az sztk-ba, mert az én dokim nem rendel sehol, CSAK maszek.
    És itt kavarodik megint a politika a dologba (bocs), mert nem értem, hogy ha nem áll alkalmazásban a kórházban, sztk-ban, akkor hogy mehet be a páciensével szülni, műteni. Valakinek biztosan fizet, gondolom nem is keveset, hogy beengedjék, asszisztenciát kapjon. Valaki járatos a témában? Mert érdekelne.
    Tovább viszem: ha hozzá járok maszekba, és nem a kórházba, akkor miért nem nyújthatnám be én a TB-nem a dokitól kapott számlát, és egy meghatározott összeget kifizethetnének belőle. Vagy: miért nem nyűjthatja be a doki a tb-nem a számlát, és nekem kevesebbet kéne fizetnem?
    Ezért nem tudom én eldönteni, hogy privatizálják-e a kórházakat, vagy ne, mert nem látok bele a működésükbe most sem, gyanítom ezután se fogok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. december 9. 18:5433.
    Sziasztok!
    Én is magán dokihoz járok amiből lehet, és én is gyűlölöm a kétfelé fizetős rsz-t, mégis azok védelmében szólok, akik nem mentek el szavazni (én voltam). TUdjátok az emberek nagy részének fogalma sincs róla, hogy nivel járhat a privatizáció. A szegény rtg csak azt látja, hogy most sincs pénze megfizetni a dokikat, de ha a kórházak magán alapon működnek, akkor aztán végképp le fogják sz-ni őket. Legalábbis ezt szajkózza a jobb oldal. Az én szüleim nem engedhetnék meg maguknak a magán kórházat (mégha tudjuk is, hoyg most nem erről volt szó, de hangsúlyozom ezt szajkózták, és a bal oldal meg méllységes kussban volt). Persze, hogy igennel szavaztak. . . .
    Mellesleg 6500 egy vizsgálat a dokimnál, 7E ha rákszűrés is van. Receptet ingyen ad, és nagyon gondos.

    Egyszer olvasttam egy szociológia írást az abortuszról. Olcsóbb, mint ha rendesen szeded a fogamzásgátlót. Szerintetek a roma családokban, ahol ne adj isten a családfő még el is italozza ami lehet (tisztelet a kivételnek, mert nem mindenki ilyen közöttük se) mit tehet a nő? Munkát nem kapnak, alulképzettek, és a társadalmi nyomás is nagy rajuk. . . . Ez messzire vezet. Bocs, hogy elkalandoztam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. december 9. 18:3432.
    Recept nélkül nem, de miért nem lehet ugy mint Svédországban, ha már annyi mást átvettek?
    Ha fogamzásgátlot megyek iratni a maszek dokihoz, nem kell fizetni a vizsgálatárt sem.
    Ha nem akarok elmenni és már szokásos dologrol van szo, telefonálok, Ö bemailozza vagy betelefonálja abba a gyogyszertárba a receptet ahol ki akarom váltani vagy postázza cimemre. 1 recept 1 éves adagot tartalmazhat.
    előzmény:
    Milu (23)
     

Címlap

top