Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sperma vizsgálat

Torolt_felhasznalo_445370
Torolt_felhasznalo_445370
Létrehozva: 2004. november 28. 14:54
Sziasztok!

A párommal belefogunk a babaprojectbe. Ő már volt az orvosánál, hogy megnézzék minden rendben van -e nála.. én is szeretném magam megvizsgáltatni.... külsőleg minden redben :)) csak hogy a versenyben résztvevők elég fürgék-e és elég sokan vannak-e ahhoz, hogy megtegyék azt a hosszú utat a párom egyetlen sóvárgóan váró petesejtjéhez és sikerrel járjon a legjobb :))
mert ha nem akkor ugye fel kell turbózni a csapatot..

Hol lehet sperma vizsgálatot kérni? urologus? bőr és nemibeteg gondozó? sajnos nem tudom! segítséget szerenék kérni..
aki már átesett ilyen vizsgálaton hogy megy ez? beutaló kell vagy csak odasétálok, és elmondom mit szeretnék?
Csinálják ezt a vizsgálatot saját kérésre, vagy csak indokolt esetben?
Hogy van ez az egész?

  1. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. november 28. 15:122.
    szia mazsola!

    az én párom is átesett ezen. a bolgárkerék utcai családtervezőbe mentünk, ahol nekem is volt pár vizsgálat (vérvizsgálat), neki is (vérkép), és megnézték a kiscickóit. www. csaladtervezes. uw. hu
    mindez teljesen ingyenes volt, egyedül az én tb-kártyám kellett hozzá. egy csütörtöki időpontban jártunk náluk, akkor védőnővel kellett beszélgetni, aki megírta a beutalót. következő szerdán vittük az anyagot, csütörtökön megvolt az eredmény:-)
    otthonról vittük a cuccot, egy kimustrált avonos krémes tégelyben. a lényeg hogy 3 óránál ne legyen régebbi amikor beér a laborba.
    remélem segítettem:-)
    ha van még kérdésed, jöhet priviben is!
    sok sikert!
    előzmény:
    mazsolala (1)
     
  2. Torolt_felhasznalo_878535
    Torolt_felhasznalo_878535
    2004. november 28. 15:153.
    http://www. provimar. hu/babystart/

    hello,
    fenti lapon vannak tesztek, állítólag jó!
    én nem tudom, csak hallottam, mi még nem tartunk itt. . .
    sok sikert!
    előzmény:
    mazsolala (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_445370
    Torolt_felhasznalo_445370
    2004. november 28. 15:314.
    sajnos a lap nem jeleníthető meg. . . :((
    biztos ez a cím?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878535 (3)
     
  4. Torolt_felhasznalo_445370
    Torolt_felhasznalo_445370
    2004. november 28. 15:395.
    oh sikerült eljutni az oldalakra! :)) köszönöm szépen! az örshöz közel is lakunk. legalább nem futunk ki a 3 órából! :))

    asszem eléggé meg kell maj közdenünk ezért a babáért. sajnos nincs már meg az egyik petefészke a páromank, és a mostani is "betegeskedik" Tudtok valami olyan pózt ( a szex utáni gyertya álláson kívül ) ami segíti a fogamzást? kaját? nekem már lassan tojás undorom lesz és zellert, fahéjat eszek teljes erőbedobással :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. november 28. 15:446.
    Vegyetek, a dm-ben macavibe kapszulát és szedjétek. Nagyon sokmindenkinek használt már. A párod szed vitanimt? (e-vitamin, folsav, vas, elevit?) És én a talpmasszázst és az aviva tornát is ajánlanám a párodnak, mi is több mint egy évig vártunk a babára, szóval nem a levegőbe beszélek. (már 26 hetesek vagyunk :o))
    előzmény:
    mazsolala (5)
     
  6. Torolt_felhasznalo_445370
    Torolt_felhasznalo_445370
    2004. november 28. 15:567.
    Gratula a csöpphöz :))) mind a ketten szedünk vitaminokat, és egészségesen étkezünk tehát a csipsz és pattogatott kurocia a társaival együtt törölve lett. . még csak egy kicsit sem lehet :)))
    egyikünk sem dohányzik és nem is kávézunk!
    A macavibe kapszulát már mi is nézegettük csak nem voltunk benne biztosak, hogy használhat.
    Aviva torna? na ennek utána keresek a neten!
    előzmény:
    dzsincsill (6)
     
  7. Torolt_felhasznalo_124900
    Torolt_felhasznalo_124900
    2004. november 28. 16:098.
    Sziasztok!
    a bolgárkerék utcához csak annyit fűznék hozzá, hogy csak akkor csinálják meg a vizsgálatot, ha a párod legalább a nődokihoz bejelentkezik és ő ad neked beutalót. Ilyenkor a vizsgálat 2. 000 Ft. Ha viszont mindketten bejelentkeztek a családtervezőbe, akkor ingyen van a vizsgálat!
    sok sikert!
    előzmény:
    mazsolala (1)
     
  8. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. november 28. 16:189.
    kismalac, te mikor jártál ott? csak azért, mert én nem jelentkeztem be a nőgyógyászukhoz, mégis kaptam a páromnak beutalót. . . . (ez most augusztusban volt) igaz másik nőgyógyászhoz jártam ahonnan vittem rákszűréses papírt pl. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124900 (8)
     
  9. Torolt_felhasznalo_124900
    Torolt_felhasznalo_124900
    2004. november 28. 16:2310.
    de voltál a Gasztonyinál, nem?
    kb. 4-5 hónapja járok hozzá, igazán pont a spermavizsgálat miatt mentem.
    Ja! még egy 5let mazsolalának! a Szabolcs utcai klinikán is pikk-pakk megcsinálják! asszem szerdánként van ott a dokinéni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9)
     
  10. Torolt_felhasznalo_445370
    Torolt_felhasznalo_445370
    2004. november 28. 16:2311.
    ha a páromnak be kell jelentkeznie az ottani nőgyógyászkoz meg kell hogy vizsgálja vagy elég, ha elbeszélgetnek. . ugyanis csöppöm nagyon fél a nőgyógyászoktol. . aki most van azzal már megbarátkozott és meg is bízunk benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_124900
    Torolt_felhasznalo_124900
    2004. november 28. 16:3612.
    Engem nem vizsgált meg, szóval nem kell félnie.
    Én mindenképpen ajánlom nektek a családtervezőt is, főleg, hogy még csak most kezdtek bele a projektbe. szóval érdemes oda is bejelentkezni.
    Megtudhatom hol rendel ez a jó nődoki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. november 28. 16:5513.
    nem, nem voltam a gasztonyinál. a védőnőnél voltam, a genetikusnál, és ennyi volt az egész.

    mazsola, nekem is eszembe jutott még egy tipp: akárhová is mentek, feltétlenül csináltasson hormonvizsgálatot párod. nekem abból derült ki hogy pajzsmirigyes problémám van, amire gyógyszert kell szednem. emellett simán volt peteérésem, csak teherbe esni nem sikerült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124900 (10)
     
  13. Torolt_felhasznalo_445370
    Torolt_felhasznalo_445370
    2004. november 28. 16:5614.
    a párom a magán rendelőjébe jár. ez a népstadionnál van a kerepesi úton. egyébként a Péterfy s. u-i kórházban szülészkedik. . . Úgy hívják hogy Tarnóczi Péter ha kell tudok írni telszámot is ahol elérhető, de asszem van egy topic csak róla itt valahol. . . nem tom a pontos nevét, de mindjárt után anézek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124900 (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_445370
    Torolt_felhasznalo_445370
    2004. november 28. 16:5915.
    no meg is van. Babázzunk/Péterfy/ Dr. Tarnóczi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_445370
    Torolt_felhasznalo_445370
    2004. november 28. 17:0116.
    de keresgélj még a topicban, mert van róla több hozzászólás is!
    amúgy kérdezz nyugodtan, és a párom szívesen ír neked! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_124900
    Torolt_felhasznalo_124900
    2004. november 28. 17:1917.
    na akkor ezért! kaptál egy nyilvántartási számot, mivel voltál a genetikusnál, így már benne is vagy a rendszerben.
    én viszont csak a nődokinál voltam, így kicsit más a helyzet.
    no meg alap, amit a doki úgyis fog kérni, hogy hőmérőzzön. bár ahogy mazsolala írja, a lánynál minden rendben
    Köszi mazsolala!!!!
    nekem most mennem kell, sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (13)
     
  17. Torolt_felhasznalo_445370
    Torolt_felhasznalo_445370
    2004. november 28. 17:2318.
    bárcsak minden rendben lenne nála. . . sajnos nem így van. . . :(((
    most nekem is mennem kell. . . Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124900 (17)
     
  18. 2004. november 28. 17:3219.
    Arra ügyelj, ha otthonról viszed az anyagot, tartsd melegen, pl. a kabát alatt. Nem kell nagy meleg, mert azt sem szeretik a kisfickók.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. november 28. 17:5220.
    Mazsola,

    nekem is kivettek az egyik petefeszkemet mar nyolc eve, a masikkal is baj volt egy eve (ugyanaz, mint annak idejen, de szerencsere most magatol elmult), es en is keszulodtem vizsgalatokra, de minden ok votl. A ferjemet is elkudtem, ket nappal az idopontja elott pozitiv lett a tesztem, het es fel hete pedig megszulettek az ikreink (spontan terhessegbol). ezeket csak biztatasnak irom, probalkozzatok, ne gorcsoljetek, minden rendben lesz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_445370
    Torolt_felhasznalo_445370
    2004. december 11. 11:3921.
    jajjj jajjj. . . van egy kis baj. . . egyetlenem bepánikolt a múlthéten. . . pánik= lelki görcs.
    bele esett abba a hibába, ami ált ilyenkor jelentkezik. . nagyon nagyon nagyon akarta, és folyamatosan csak a baba járt az eszébe. az , hogy teherbe "kell" esnie. . .
    szeretkezés sem olyan lett :((
    most már kicsit jobb. . . megnyugodott. . . most már nem is hőmérőzik. . . azt mondta, hogy nem idegesíti még ezzel is magát. . . .

    szóval próbálkozunk töretlenül, csak a lelki békét kellene helyre billenteni. . . . .

    hááát itt tartunk most. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_511632
    Torolt_felhasznalo_511632
    2004. december 13. 21:3322.
    Szia Mazsolala!

    Sperma vizsgálattal tudnék Nektek pár nfot adni:

    1. A párom a Bakáts téri kórházban (S. Mérei) volt sperma vizsgálaton. Nagyon egyszerű, négy napig önmegtartóztató életel éltek, után reggel felhívod az odd dolgozó hölgyet, bemész reggel 7-re, adnak egy kis csészét, bevezetnek egy szobába (párod is veled mehet) és utána leadod a "katonákat".
    Egy óra múlva meg van az eredmény, nem kerül pénzbe, nem kell külön bemenni a párodnak nőgyógyászhoz, nem kérdezik hogy ki küldött és miért. Nagyon rendesek. Azon vannak, hogy mindenkinek tudjanak segíteni , minél előbb. Tudom ajánlani. .
    Tel: 476-4400/193 mellék Zsuzsika

    2. Kérdezted a "katonák" turbósítását. Lehet kapni E vitamin kapszulát, az nagyon jó felgyorsulnak tőle a spermák.
    Néhány tanács:
    -Egyél sok dió félét, mogyorót, növényi olajokat, napraforgóolajat, teljes kiörlésű gabonát
    - A cink mozgékonnyá teszi a spermákat és még a termelést is fokozza. Cinkben gazdag a sajt, borsó, tojás.
    -A C vitamin a sperma minőségéért felelős. (Ne tabletta formájában). Egyél narancsot, vagy kifacsart grapf és citrom, narancs mixet egy kanál mézzel gazdagítva.

    3. A párodnak ajánlanék egy méhpempő kúrát. Bioboltban lehet kapni, egy doboz 260-280 Ft között van. Egy héten egyet, négy héten keresztül. Rengeteg olyan anyag van benne, amelyre a szervezetnek szüksége van.
    -AVIVA torna
    -TAlpmasszázs , de vigyázz kit választasz. Ha érdekel elküldöm az elérhetőségét. Egy- két hetente ajánlott. P. Katalin: 06-20-581-0755
    Nagyon aranyos, okos, és kedves hölgy.

    kerüljétek az aktív és passzív dohányzást, rontja a spermiumok minőségét.
    Alkohol szintén nem ajánlott (főleg a rövidek), rontja a termékenységet.

    A párodnak pedig ajánlok egy könyvet , sőt Te is meglepheted ezzel, nagyon édes és sok, hasznos ingormáció található benne. : Gabriele Grünebaum:GYereket akarok!!

    Remélem tudtam segíteni, ha van kérdésed írjál nyugodtan.

    Még egy jó tanács, sok-sok türelem (tudom néha nehéz), odaadás és szeretet.

    Kívánok minél előbbi babavárást, hidd el előbb lesz mint gondolnád.
    Drukkolok Nektek.
    előzmény:
    mazsolala (21)
     

Címlap

top