Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvői zenék-polgári

Dalida
Létrehozva: 2004. november 18. 09:04
Sziasztok!

Jövő héten lesz az esküvőm, és már minden megvan, csak az esküvői zene nincs. Találtam egy topicot régről, ahol bevonulő zenét keresett valaki, de nekem 5 zene kell. Hihetetlen, de van várakozó zene, bevonuló zene, aláíró zene, gyűrűcserés zene és kivonuló zene.
Egyetlen biztos, a Romeo & Juliette-ből az esküvői zene, az "Aimer". Ezt mindketten imádjuk. De mi legyen a többivel?
Segítsetek, hátha valakinek van használható ötlete! Egyáltalán, minek kell ennyi zene????
  1. 2012. június 19. 15:5257.

    Sziasztok!

    Összeszedtem minden témakörre egy halom zenét, csak kattintsatok, és vigyétek! 

     

     

    Bevonulás, Aláírás, Gyűrűhúz ás, G yertyagyújtás/homokszórás,

    Szülőköszöntés, Koccintás,   Gratuláció...

     

    Üdv, Tóth Mihály ceremóniamester 

    előzmény:
    Dalida (1)
    2004-11-18  09:04
  2. 2007. október 26. 12:0756.

    Sziasztok!

     

    Nekünk jővő májusban lesz a lagzi,és most annyira örülök mert megtaláltam a polgári-bevonulós zenénket!Hála nektek! 

     

    Seal. Kiss from a Rose

     

    Annyira jóó,kiráz tőle a hideg is! 

    További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. október 26. 12:0455.

    Sziasztok!

     

    Nekünk jövőre,májusban lesz a lagzi,és annyira örülök hogy megtaláltam a polgári-bevonúlós zenét!!Hála nektek! 

     

    Seal:Kiss from a Rose

    Nagyon szép,kiráz tőle a hideg annyira jóóóóó! 

    További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_680139
    Torolt_felhasznalo_680139
    2006. május 7. 23:0154.
    Egy ötlet.
    Ha nem akarjátok, hogy CD-ről vagy szintetizátorról szóljon esküvőtökön a zene, ráadásul valami különlegeset, mégis meghittet szeretnétek: válasszátok az ÉLŐ HÁRFAzenét!
    Weboldalamon (www.arpeggio.hu) belehallgathattok egy-két darabba, de kérésre demoCD-t is szívesen küldök.

    Gulyás Csilla
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_393735
    Torolt_felhasznalo_393735
    2005. október 26. 08:3953.

    Sziasztok!

    Jövő júliusban lesz az esküvőnk, és a polgári szertartásra már kigondoltam a zeneszámokat, igaz, még nem végleges a választás. Szöveges zene ugyanis csak az elején és a végén lehet, meg a szülők köszöntésénél.

    Tudtok nekem valami szép zeneszámot ajánlani, ami a szülők köszöntéséhez illene? Nem szeretném a nálunk már agyon használt Emberek: Mama számát. A Crystalnak is van egy Mama száma, de ezekben csak az anyákról szólnak. Olyasmire gondoltam, ahol mindkét szülőről szó van.

    Keresgéltem már unplugged számok után, de nem találtam olyan oldalt, ahonnan ilyeneket le lehetne tölteni. Ragaszkodnék a kiválasztott számokhoz, de eddig csak egyet találtam meg maxi CD-n.

    Ha tudtok, légyszi segítsetek!

    Előre is köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_925553
    Torolt_felhasznalo_925553
    2005. Április 23. 20:1952.
    Szia Dalida!!
    Én indítottam el az Esküvőre zenét-milyet? c. topicot és ott valaki ajánlotta az www. amazon. com oldalt. Ezen van egy csomó filmzene és részleteket is lehet belőlük hallgatni. Ajánlom neked is!!! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2005. Április 22. 21:2551.
    Hahó!

    Van még valaki, aki olvassa ezt a topikot?

    Ezt a Romeo et Juliette c. filmzenét hol lehet meghallgatni? Mi ez?
    Bocsi, hogy nem vagyok képben, de érdekelne.
    Vagy ez nem más, mint a Zeffirelli-film zenéje?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. november 22. 15:2950.
    Erre csak annyit tudok mondani, hogy minden jót ezentúl is, még legalább ennyi évet együtt, akár néhány rossz nap még bele is fér. . . :-)
    előzmény:
    foka (45)
     
  9. 2004. november 22. 15:2749.
    Köszönöm szépen, keresgélek. MP3 letöltés szinte egyáltalán nincs sehol, mindenhol letiltották az oldalakat. Pech. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113854 (47)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. november 20. 21:0748.
    sziasztok, én most pont a zenét válogatom a saját esküvőnkre:)))
    nos, amit kisgyerek korom óta szeretnék: A November rain első egy perce (ez zongora) utána pachelbel canon in d major, a gyertyagyújtáshoz alisson krauss: you will be my ain true love (ez a cold mountain zenéje) és amit most keresek lázasan, az egy rockgitár szóló (led zeppelin, ilyesmi) ami a legelején szólna). és még keresek valamit a végére, mindenképpen rock vagy népzenét. Tudna valaki viszonylag esküvőre való kimondottan rock zenét, ami instrumenális, főleg figyelemfelkeltő?
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_113854
    Torolt_felhasznalo_113854
    2004. november 19. 16:2247.
    Ezt talaltam Neked:)
    www. numero7. com/ search. pl?refer_id=&product=Piaf, +Edith , persze szokozok nelkul. Sok lemezuk van, de h melyiken milyen dalok szerepelnek, azt sajna nem lehet tudni. Amin biztosan rajta van, az a "30eme anniversaire". Nekunk meg ket lemezunk van (az egyik a Mon legionnaire, a masik cimere nem emlekszem es a kocsiban van), de azokon pl. nincs rajta ez a szam. Az ido rovidsege miatt meg azt sem tudom felajanlani, h atmasolom, mert nem hiszem, h idoben odaerne. . . Esetleg vhol MP3-ban meg van, nezz utana:)
    Ja, es persze sok boldogsagot:)))))
    előzmény:
    Dalida (46)
     
  12. 2004. november 19. 14:4646.
    Szia!

    Én is megtaláltam magamnak Edith Piafot, de nem tudom megszerezni a szerelmi himnuszát. Nálam is ez lenne az egyik tuti befutó (Demjén és a Romeo & Juliette mellett persze. . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113854 (44)
     
  13. 2004. november 19. 12:3945.
    Sok örömben, bánatban, megpróbáltatásban is volt részünk. Egymás nélkül talán el sem tudtuk volna viselni. Igen, együtt élünk. Február 5-én lesz 28 éve, hogy házasodtunk.
    előzmény:
    Dalida (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_113854
    Torolt_felhasznalo_113854
    2004. november 18. 22:2444.
    Nalunk a bevonulo Edith Piaf "Je ne regrette rien" (Nem banok meg semmit:)) c. szama volt. Kozben az Utolso Mohikan c. filmbol a Cora betetdal szolt, a vegen pedig szinten Piaftol a "Hymne ŕ l'amour". Nagyon stilusos volt mindenki szerint:)
    A lagzit pedig a szokasos keringo helyett a Demjen Rozsi fele "Nekem most kell eldontenem a la Szerelem masodik verig" c. orokbecsuvel inditottuk:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. november 18. 21:5243.
    Nekünk végül is személyes okokból volt a Mendelssohn nászinduló. A kb. 2. randevúnkon moziba mentünk (eredeti ötletnek tünt), és a Szentivánéji álom volt a film.

    A (szvitből) a nászinduló utolsó két perce ment le. Érzelmes, halk , szép zenével indul, és senki nem tudja mi az. Aztán elkezdenek egyre erősebben szólni a harsonák, és a násznép gyanakodni kezd. És folyamatosan átfolyik az ismert dallamba. Nagyon frappáns!

    (Álnéven írok, én a zura vagyok)
    előzmény:
    tpanna24 (42)
     
  16. 2004. november 18. 19:0742.
    Nem :)
    előzmény:
    liziantus (40)
     
  17. 2004. november 18. 18:2541.
    Nekunk Enya es Vangelis volt. Enyanak gyonyorubbnel gyonyorubb szamai vannak!!!
    Amugy nekunk is polgari volt csak, nem volt sablon! A fazont (nekunk ferfi anyakonyvvezeto volt), akkor lattuk eloszor, de mindenki azt kerdezte, honnan ismertuk, mert annyira szivhezszoloan beszelt es ugy, mintha regrol ismerne. Pont olyan volt mint egy "igazi" templomi, ahol a pap gyerekkoruk ota ismeri a part. Sajnos en is hallottam politizalos templomi eskuvorol, de peldaul ott a par is benne volt a dologban, mert piros-feher-zold viragjuk volt. . . Ez eleg gaz. Es voltam iszonyu polgari eskuvon is, ahol arrol is szo esett, hogy remelem, onok nem fognak elvalni, mert olyan sok a valas mostanaban. . .
    előzmény:
    Dalida (38)
     
  18. 2004. november 18. 18:2140.
    Nem Vizizene?
    előzmény:
    tpanna24 (31)
     
  19. 2004. november 18. 15:3739.
    Szia, nekem nyáron volt az esküvőm és néztem minden féle zenét. (aztán a végén a polgárin nem is volt zene, kiderült, hogy nem kötelező, mi pedig csak 4-en beszaladtunk aláírni, rá 3 hétre volt a templomi az volt a komolyabb) És akkor néztem Madonnának a Frozen számát bevonulósnak és egy másikat a gyűrűhúzás után. (a címét nem tudom csak azt, hogy a refrénben szerepel a "say good bye".
    előzmény:
    Dalida (1)
     
  20. 2004. november 18. 15:3038.
    Na, az még azért nem volt annyira régen! Remélem, azóta is boldogan éltek! :-)
    előzmény:
    foka (37)
     
  21. 2004. november 18. 14:4437.
    1977-ben.
    előzmény:
    Dalida (36)
     
  22. 2004. november 18. 14:3936.
    Mikor volt ez az anno? :-) Egyébként én szeretem az Ecseri lakodalmast!
    előzmény:
    foka (35)
     
  23. 2004. november 18. 13:2035.
    Kicsit off. Láttam múltkor egy plakátot, amin az szerepel, "csak népitáncot és vérfertőzést ne!"
    Nekünk anno (már akkor sem számított korszerűnek) az Ecseri lakodalmas volt a zenénk. Az csárdás ritmusú, de van benne lassú is, búcsúzó is meg egyebek. És a polgári szertartás perceire elég is volt. És, ha azóta halljuk, látjuk ezt a darabot, felidéződik bennünk az esküvőnk. Ez volt a hanglemezgyűjteményünk első darabja.
    előzmény:
    Dalida (1)
     
  24. 2004. november 18. 13:0334.
    aztán kiderült, hogy mégis van CDlejátszó :-)))) csodálkoztam volna, ha nem lett volna. JA, amúgy megcsináltuk, megvan még mindig, emlékbe :-)))
    előzmény:
    Dalida (33)
     

Címlap

top