Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden ami Karácsony.....

nyuszik@
Létrehozva: 2004. november 9. 12:47
Sziasztok!

Cirka 6 hét s újra jön a Jézuska. De addig egy háziasszonynak rengeteg dolga van. Kezdve a nagytakarítástól az ajándékvásárláson keresztül a menü összeaállításig. Ki ,hogyan oldja meg a tökéletes karácsony nevű projektet?:-))) Ötleteket várok minden karácsonnyal összefüggő témában. Pl. hol olcsóbb a szaloncukor, kinek melyik fajta izlík, mi lesz a menü szenteste stb....
  1. 2019. március 18. 08:2343765.

    Szia! Én hasonló angyalokat láttam az egyik webáruházban. Érdemes szétnézni, már most rengeteg karácsonyi termék van. Tavaly mi innen szereztük be a karácsonyi díszek és a dekoráció nagy részét: karácsonyi dekoráció webshop Nem a lególcsóbb, viszont tényleg egyedi és minőségi termékek vannak. Mi egy hatalmas 130 cm magas manót is vettünk 

    előzmény:
    Mariann85 (43762)
    2018-10-23  21:41
  2. 2018. december 19. 14:2243764.

    Sziasztok Lányok!


    Tudna valaki segíteni egy receptet keresek, azt hiszem a drága Adrienntől volt meg, Adventi keksz ha esetleg valakinek meg van leírná nekem mert nem találom.Ezer köszönet.

  3. 2018. december 19. 14:0643763.

    Sziasztok


    Olvastam egy nagyon jó cikket, melyben Appokat ajánlanak az ünnepekre. Szerintem fel fogja dobni a hangulatot majd nálunk is.


    http://elteonline.hu/kozelet/2018/12/17/5-applikacio-kara csonyra-ne-csak-kevin-legyen-a-szorakozas/

  4. 2018. október 23. 21:4143762.

    Szia szeretném kérdezni,hogy hol veted ezt a  szép angyalt ?


     

    előzmény:
    Poppett (36358)
    2010-10-25  19:55
  5. 2018. október 23. 21:4143761.

    Szia szeretném kérdezni,hogy hol veted ezt a  szép angyalt ?


     

    előzmény:
    Poppett (36358)
    2010-10-25  19:55
  6. 2015. január 5. 13:3043760.

    Mindenkinek kívánok én is nagyon boldog és sikerekben gazdag új évet!


    Csatlakozom Zsumamához ..... és igen,a remény hal meg utoljára!


     

  7. 2015. január 2. 14:0843759.

    Kedves Lányok - kik még néha erre jártok -


    Sajnálom nagyon, hogy egy ennyi éve jól müködő topik így elnémult 2014-ben. Hátha ebben az évben néhányan még életben tartjátok és az őszi ídőszak előhozza a régieket is, a remény hal meg utoljára:)


    Mindenkinek olyan legyen ez az év, amilyet szeretne, de mindenképpen boldog, szerencsés és egészséges év legyen.


    BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT KIVÁNOK

  8. 2015. január 2. 12:1143758.

    BÚÉK MINDENKINEK!

  9. 2015. január 1. 07:5343757.

    Kedves Hölgyek!


    Egészségben és sikerekben gazdag Boldog Új Esztendőt Kívánok mindnyájatoknak és kedves családotoknak!

  10. Torolt_felhasznalo_701219
    Torolt_felhasznalo_701219
    2014. december 24. 10:4743756.

    Kui János


    Szenteste

    Eljött szent karácsony este,
    ünnepelni gyűltünk egybe,
    ahogy tettük minden évbe`.
    Rokonság ez a társaság,
    mindenki jól érzi magát.
    Előbb meggyújtjuk a gyertyát,
    hogy lássuk a karácsonyfát.
    A csillagszóró szikrát szór,
    és hírt hoz az angyaloktól:
    üljük körül a szép fenyőt,
    s köszöntsük az eljövendőt!
    Amikor majd megérkeznek,
    szűkmarkúak ne legyenek,
    oly ajándékot hozzanak,
    mik sokáig megmaradnak.
    Megérkeztek az angyalok,
    meg a gazdag ajándékok.
    Mindenki figyelmes legyen,
    gazdag csomagot keressen,
    s ha valaki nem találna,
    azt jelenti: nincs Angyala.
    Az eljövő esztendőben
    viselkedjék sokkal szebben!
    Gyerünk most már az asztalhoz,
    a házigazdánk jó bort hoz,
    elfogyasztjuk a vacsorát,
    és várjuk a kis Jézuskát.

  11. 2014. december 20. 17:4343755.

    Sziasztok!


    Ez az év elég csendesen telt, így még most, időben szeretnék mindenkinek Áldott,Békés karácsonyi ünnepeket és Boldog új esztendőt  kívánni! Remélem még páran jártok erre!

  12. 2014. december 15. 11:2943754.

    Szia Zsuzska4


    En nagyon szeretnek jövöre menni.

    előzmény:
    zsuzska4 (43753)
    2014-12-15  11:18
  13. 2014. december 15. 11:1843753.

    Ho-ho-hó!


    Itt hozok pár képet Nektek. Az elsö kettö Innsbruckban készült, jól látszik a háttérben az Arany Háztetö. Mi délelött voltunk, még nem volt nagy tömeg. A másik két kép Salzburg! Itt este voltunk, óriási tömeg, de nagyon vicces - rengeteg magyar szót is hallottam, jövöre Ti is jöttök, jó? A karácsonyfát a felújított Stiegl sörözö belsö udvarán löttem, gyönyörü a piros gömbjeivel.


    Nagy a készülödés, már majdnem minden ajándék megvan, lassan a karácsonyi menüt is kigondolom. Mindenkinek szép napot!

  14. 2014. december 7. 23:1143752.

    Sziasztok!


     


    Csak beköszöntem, ma kaptam egy emlékeztető e-mail-t, hogy több, mint 1 éve nem léptem be és törlődni fogok 1 hét múlva... úgyhogy gyorsan bejelentkeztem és látom még él a topik.


    Remélem mindenki jól van, visszaolvasni nem nagyon tudok, de az utolsó oldal hozzászólásait azért megkukkantottam.

  15. 2014. december 4. 12:3243751.

    Igen ez is szuper lehetne! Köszönöm a jobbnál jobb ötleteket. A MediaMarktnál van a Cewe Fotókönyv. Szerinted puhaborítós vagy keményborítós a szebb? 

    előzmény:
    Ha-hópihe (43745)
    2014-12-03  08:46
  16. 2014. december 3. 19:4143750.

    Milyen jó ötlet ez a sütibörze. Szerintem sokan túl szervezzük a vendégségeket, pedig így is lehetne.

    előzmény:
    zsuzska4 (43739)
    2014-11-28  21:27
  17. 2014. december 3. 19:3943749.

    Akkor most nagy az öröm, két hétig itthon lesz mindenki?


    Többször gondoltam már rád, hogy vajon van-e munkád?

    előzmény:
    Marcsux64 (43748)
    2014-12-03  18:38
  18. 2014. december 3. 18:3843748.

    Sziasztok lányok!


    Jó látni,hogy azért jó páran itt vagytok és életben tartjátok a topikot! Tegnapig úgy volt,hogy a gyerekek nélkül lesz karácsony.Ezért nem is foglalkoztam vele. Ma reggel kaptam levelet Tomitól és jönnek haza két hétre!



    Volt mivel foglalkoznom az elmúlt hónapban! Többen láthattátok,hogy elindítottunk egy ÖRÖMSÜTI adományozó programot,ami nagy boldogságunkra pár nap alatt országos méretűre duzzadt!Ennek az a lényege,hogy süss egy tepsi süteményt és az előre lebeszélt intézményekbe elvisszük a rászoruló gyereknek,időseknek.Ha belépsz a csoportba lehet csatlakozni,illetve megnézni,mi is ez. Csak Budapesten 15 ilyen intézménybe megyünk. Pénteken lesz az 1. átadás egy Mikulás ünnepség keretén belül ahová viszünk kb. 500 db süteményt  egy II.kerületi gyermekotthonnak.De megyünk a Fóti gyermekvárosba,Győrbe,Sopronba,Debrecenbe és még sorolhatnám.Szóval ennek a szervezése kicsit lefoglalt.Közben volt szerencsém megnézni milyen London a karácsonyi fényekben!Nem nagyon tudom leírni.... csodálatos! :)


    London Eye! Akkor te is gyönyörködsz majd benne!Azért sajnálom,hogy nem nagyon fogunk tudni találkozni! A kis fa szívecském? De drága vagy! Nem biztos,hogy mindenki úgy őrzi mint te,de köszönöm! Szívből adtam mindenkinek! :)


     

    előzmény:
    LondonEye (43747)
    2014-12-03  10:37
  19. 2014. december 3. 10:3743747.

    Dedede vannak új, karácsonyiak is, csak nézd meg a többit! kattints a "további hangulatjelek"re!


    Pihe


    nagyon jó kis adventkezdő programotok volt


     


    lányok, pénteken utazunk Londonba, a férjemnek, úgy tűnik, sikerült munkát találnia egy magyar sofőr segédletével


    úgyhogy most annyi karácsonyi dolgot próbálok elvinni, amennyit lehet


    Marcsux tavaly előtti szalvétázott szívét tettem be legelőször:-)

    előzmény:
    zsuzska4 (43741)
    2014-11-30  22:22
  20. 2014. december 3. 08:4943746.

    Szia Zsuzska!


    Az egyik házban Egérkéék laknak. Az ablakokban az ő adventi készülődéseikbe pillanthatunk bele. A másikban Nyuszi család készülődik az ünnepekre, a harmadikban Madárék és a negyedikben Manócskáék. Az utolsó ház ajtaját ha kinyitod, akkor a feldíszített karácsonyfát látod mögötte :-) Nagyon cukik! 


    Muffin ééééédes!! Pont dísznek való! :-)


     


     

    előzmény:
    zsuzska4 (43743)
    2014-12-01  15:48
  21. 2014. december 3. 08:4643745.

    Ha már fényképeket tervezel, akkor jó ajándék lehet egy fényképalbum összeállítása is. Mi időnként leadjuk előhívásra a digitális képeket és albumba rendezzük őket. Az egész család szereti elővenni és lapozgatni. Vagy esetleg a meglévő képekből csináltathatsz fotókönyvet is. Sőt, ha van szabad falfelület, amit erre szánhatsz, akkor nagy keretbe fényképekből lehet montázst is csinálni. Találtam egy-két képet - inspirációnak. :-)

    előzmény:
    gyula.ivancsics.1 (43744)
    2014-12-02  10:31
  22. 2014. december 2. 10:3143744.

     


    Erre nem is gondoltam, de igazad van ez csak a kötelezettséget juttatná eszébe. Szerintem akkor egy digitális fényképkeretet fogok választani, mert mindig mondja, hogy ez a mai technika nem jó, mert nem tudja a képeket megnézni a számítógépen. Így viszont bármikor megnézheti majd őket! Köszönöm a tippet!

    előzmény:
    Ha-hópihe (43734)
    2014-11-21  15:06
  23. 2014. december 1. 15:4843743.

    Szervusztok! Pihe, áruld már el, kérlek, mi van az ablakok mögött? A szarvasok is nagyon helyesek, lehet, hogy én is még nekiállok, bár mi nagyjából készen vagyunk. Feltettem még egy képet a sütibörze asztaláról. Igy nézett ki, amikor már mindenki megérkezett.


    A képek között találtok egy rózsaszínü koszorút. Egy kedves idös ismerösünk kért meg, hogy csináljak neki. Pont ilyen színt szeretett volna, nagyon örült neki. Magamnak biztosan nem csinálnék, de a végén nagyon összebarátkoztunk. :O)


    Az utolsó képen a kishörcsögünk, Muffin látható. A lányok minden évben felteszik az adventi koszorúra és midnig ennyire cuki.


    Szép estét mindenkinek én még ma sütögetek egy adagot. :O)

  24. 2014. december 1. 10:3043742.

    Sziasztok Lányok!


    Kéremszépen megjött a régen várt Advent! Mi is megkezdtük otthon Fürtössel a dekorálást és nagyon klassz volt. Ebédfőzés közben karácsonyi dalokat hallgattunk-énekeltünk a Youtube-ról, este karácsonyi mesefilmnézés közben rénszarvasokat vágtunk ki papírból, el is készült a nappali utcára néző ablakának dekorációja - mindjárt csatolok is egy képet egy hasonlóról, bár a miénk kicsit azért más, mert más sablonokat találtam :-)


    Ezen kívül készítettünk 4 papírházat 25 ablakkal, aminek az ablakait lehet kinyitni - minden nap egyet és beleskelődhetsz, hogy mi zajlik bent. Reggel Fürti nyithatta is az elsőt! 


    Még hátra van a konyhai ablakdekor, meg a díszek kipakolása a lakás különböző pontjain, de azokat szép lassan fogjuk kirakni, mert meg kell álmodnunk még a helyüket. 


    Zsuzska, ez a sütibörze nagyon jól hangzik!! :-)


     


     

Címlap

top