Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2009. augusztus 4. 14:4162201.

    Meg vagyok halva. DE voltam a councinál az ügynökségen meg elmentem elintézni a taxit is. Kiderült hogy csak 15 perc az ut a kórházba szerintük maximum és babaülést is biztositanak amikor hazajövünk. Viszont alig tudok menni ezt feltétlen mondom majd a gp-nek ha megyek. A midwife nem nagyon mondott rá semmit mondjuk akkor még nem is volt ennyire rossz. Sejtem mi ez mert olvastam róla. Ha igy marad akkor nem nagyon megyek már szülésig sehova messzire azt hiszem. Most nagyon nagyon rossz hogy lépcső választ el  a fürdőszobától. Bocsi a sok nyavalygásért.

    De aranyos lehet Panni. Adjál is neki mindent amit csak kér. Jajj én már látom az enyém hogy el lesz kényeztetve. Hamar vége lett a nyaralásotoknak most lehet visszarázódni az angliai életbe. Meg időjárásba.

     Lehet hogy most beadom a papirokat és honapokig válszra sem méltatnak? Mi van ha valami document még kell nekik akkor még tovább tart gondolom. Ráadásul közben még módositásokat is be kell majd adnom. Az ügynökség ráadásul nem adja ki az eredeti bérleti szerződést de a vezető szerint jónak kell lennie a másolatnak mellé tette a névjegyét azt lehet hivni ha valami bajuk van. Hááát. Mindenestre a papirokban az van hogy küldjem be most hogy ne veszitsek semmit a documentek meg mehetnek később. Gondolom arra az időre backdatelik vissza amikor benyujtottad még ha hiányosan is.

    előzmény:
    rintintin (62198)
    2009-08-04  12:27
  2. 2009. augusztus 4. 14:4062200.

    na, par oraja nem engedte feltolteni a kepeket.

    azota megebedeltunk, P. bedurta a csirkeporit krumplipurevel,aztan elmajszolt meg egy fel almat:)

    a baratnomnek jonnek-mennek a fajasok,tavozott a nyakdugoja is. szoritsatok neki!!!

     

    Kriszta, hogy vannak Rubinek?

    mi oltozunk es megyunk Nikiekhez.

     

    nem is mondtam nektekMano milyen jol megtanult biringazni!!! igaz, potkerekkel,de nagyon ugyes. miutan ez a bicajos kep keszult,hatalmasat zakozott, azt hittuk,ottmarad es osszetori az arcat, az elso kereken fordult at fejjel!!! :(

     

    ugy latom,ket kepalairast megcsereltem

    előzmény:
    barackmano (62199)
    2009-08-04  13:36
  3. 2009. augusztus 4. 13:3662199.

    Jaj de édes lehet ez a bulizós addá, addá Panni, majd ha hazamentünk jól meggyömöszölöm!!! Tényleg nagyon laza kiscsaj.

     

    Tankbabakocsis

     

    Noémi, nekem is totál elegem lett a végére, igaz Tomi csak 5 napot késett, én már többet ki sem bírtam volna.

     

    Most már nem esik, de legalább lehűlt, most tök fini. Tominak péntekig minden nap van úszás, pénteken H-vel a barátnőmékhez megyünk Zamárdiba, már úgy várom. Végre kimozdulhatok.

     

     

    előzmény:
    rintintin (62198)
    2009-08-04  12:27
  4. 2009. augusztus 4. 12:2762198.

    sziasztok!

     

    Noemi, elhiszem,h. kezd mar eleged lenni. a baratmnonek 29-en volt due date-je,de mar nagyon szenved. aterzem,mert ugye en a sracokat a 41. es 42. (!!) heten szultem...orulok,h. elkezdted a benefites papirokat intezni! en a Westminsternel 3 honapot vartam a valaszra, Brentben mindez csak 2 hetig tartott.

     

    Vera, remelem, jobb idotok lesz! Napot ide is kuldhetnetek! olyan szar ido van.

     

    Gabi, huha, mennyi mindent csinalsz! azert csak lassan,ne eroltesd meg magad. melyik az a Gabi-ide...? a wood green-i tankbabakocsis:) ? szurkolunk neki!

     

    en tegnap egesz nap Nellre vigyaztam,de tok jo volt. de. egy nagyon klassz jatszoter-parkba mentunk,Paddington Rec.Ground-ra. ott ebedeltunk a kavaezoban. addig G. volt Pannikaval. sajnos Marci hamar hulla faradt lett es beleszaldtunk egy bombolos-faradt sirasba. ez tipikus nala,amikor visszajovunk Magyaro.-rol...

     

    Batun,hihetetlen,miket csinal mar Felix!!! nagyon elamultam. jo kis eros legenyke:) !

    koszi kerdesed, panni hihetetlen kis vicces-bulizos csajszi!! ::)) imadnivalo. kis husimusi os is,mindent enne, huslevestol kezdve a sult pulykaig minden kell neki. kozben mondja,h. 'addá addá' teljesen erthetoen nekunk 'adjal'-t mond.  ha szol vmi gyerek cd,akkor elkezd a kezevel tancolni,imadom. maszik.kuszik, felall stb.

    Mano neha odabasz neki egyet...meg ralep a labara stb. amugy tok okosokat kerdez,meg angolul enekel. roviden ennyi.

    nagyon jok a kepek, Domi GYONYORU!!!! Felix tiszta te,nagyon edes.

     

    en is teszek fel par otthoni kepet.

    előzmény:
    barackmano (62197)
    2009-08-04  09:33
  5. 2009. augusztus 4. 09:3362197.

    Az nem tesz jót neki se.

    Gondolj bele most még simán megteheted, egy csecsemővel nem sok helyre jutsz el. Sétálj szépen nyugodtan, élvezd ki a dolgot, túl nagy meleg sincs ahogy elnézem az interneten. Csak elindulni nehéz.

    előzmény:
    Nyulcsi (62196)
    2009-08-04  09:13
  6. 2009. augusztus 4. 09:1362196.
    Próbálom visszafogni az aggódást.Ma annyi helyre kéne menni és annyira nincs kedvem.
    előzmény:
    barackmano (62195)
    2009-08-04  08:56
  7. 2009. augusztus 4. 08:5662195.

    A vége felé mikor behelyezkednek és beilleszkedik a fejük, helyük sincs már semmi, nem annyira ugrabugrák. Ha a 10 megvan elvileg nem kell aggódni.

     

    Igen, egész éjjel esett, meg volt villám meg minden.

    előzmény:
    Nyulcsi (62193)
    2009-08-04  08:49
  8. 2009. augusztus 4. 08:5262194.
    Most olvasom hogy nagy vihar volt a balatotnon.
    előzmény:
    barackmano (62192)
    2009-08-04  08:12
  9. 2009. augusztus 4. 08:4962193.

    Mozgott eleget, szerintem megvolt a tiz csak vannak napjai amikor olyan jókat fickándozik és tegnap nem ez a nap volt. Egyébkétn is ideges voltam és csak rátett egy lapáttal hogy Dóri lustult. Kezdek nagyon nyügös lenni igy a vége felé pedig még ki kéne huzni egy pár hétig. Nyaf nyaf nyaf

    előzmény:
    barackmano (62192)
    2009-08-04  08:12
  10. 2009. augusztus 4. 08:1262192.

    Noémi, a nagyon vége felé Tomi is lustább lett kicsit, de ha ma is aggaszt a dolog hívd fel a kórházat, biztos nekik is van olyan számuk amit lehet aggódáskor. A legrosszabb esetben behívnak megnézni. Aztán lehet csak tegnap volt rosszabb napja. Majd írd meg mi volt.

    Elvileg ha 10-szer megmozdul 1 nap az még jó, az alatt kell csak elkezdeni aggódni. De még az sem jelent tutira semmit.

     

    előzmény:
    Nyulcsi (62191)
    2009-08-03  22:16
  11. 2009. augusztus 3. 22:1662191.

    Te aztán nem kiméled magad.  Nem pihizned kéne? Én meg vasaltam a kisasszony cuccait de elég is volt mára. Másik Gabinak most nagyon izgi. Hamarosan babázik. Drukkolok.

    Ma nagyon lusta volt Dóri baba ideges is vagyok miatta.

    előzmény:
    ch@tnoir (62189)
    2009-08-03  21:36
  12. 2009. augusztus 3. 21:5762190.

    Én is!!!!

     

    Nahát csajszik titeket is csak hiányolni kellett.

    Úgy látszik varázserőm van.

     

    Noémi, mi sose jövünk megyünk együtt.

    előzmény:
    ch@tnoir (62189)
    2009-08-03  21:36
  13. 2009. augusztus 3. 21:3662189.

    Sziasztok kislanyok,

     

    itt vagyok, megvagyok, csak nagyon nehez hetvegem volt. Nem is voltam igazan onmagam. Napok ota - a mult hetet is beleszamitva - ma volt az elso olyan nap, hogy tenyeg jol ereztem magam, es egeszen regi onmagamra hasonlitottam.

    Ugyhogy nosza, gyorsan nekiugrottunk a konyhanak. Wale elhuzta a tuzhelyet meg a mosogepet, felsikaltuk, felmostuk es raktam le uj padlolapot. Csak keves lett ugyhogy meg holnap vennem kell belole.

     

    Egesz jol ment, igaz a konyha meg a feje tetejen all, kimostam a szekrenyt es most szellozik szarad.

    A gyereket is kimostam mar, szarad es aludni keszul az agyaban.

     

    En meg gyorsan jottem leulni es benezni kicsit. Bar nincs csak 33 perc az aksiban, mert W elvitte a laptop toltot, mert az ove elromlott.

     

    Latom majdnem teljes aletszam, Kriszta, Tunde, Tina, Vera, Noemi.

     

    CSajok szamolom a napokat. Ket het mulva ilyenkor mar otthon leszunk!!!! Juheeeeej.

     

    Ja, Gabi_Ibe-nek megindultak a fajasai. 20 perc koruliek egyelore. Anyukaja mar megerkezett es a ferje is otthon van.

    A kissrac nem kapkodja el a dolgokat. 28-a volt a due date-juk.

    Szurkolok nekik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. augusztus 3. 21:0562188.

    Helló

    Benézek és mit látok? Napok óta nem voltam? Itthon punnyadok és már irni sincs erőm. Fáj a combom töve alig tudok vánszorogni. Annyira rossz. Pedig most lenne időm menni de erőm nincs. Ha véletlenül szülni mennék azért szólok.

    Nekikezdtem a housing igénylőnek is. Elég bonyolult. Kitöltöm azért ameddig megy aztán majd kiderül. Remélem kapok valamit.

    Láttam  a képeket ,nagyon helyesek a fiuk.

    Vera akkor nemsokára megy H is? Együtt lesz a család. Visszafele együtt jöttök vagy ő hamarabb visszajön?

    előzmény:
    barackmano (62187)
    2009-08-03  20:26
  15. 2009. augusztus 3. 20:2662187.

    Noémi merre van? Már napok óta nem volt.

    NOÉMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Gabi is megígérte hogy visszaolvas, de ő sem jött

     

    Vihar van, tök jó, remélem holnapra lehűl vagy 10 fokot, kezd elegem lenni kicsit a melegből.

     

    Már csak hármat kell aludni és jön H, Tomi tiszta extázis. Reggel úgy kelt fel hogy Jaj de jó, már csak hármat kell aludni!!! Aztán egyet alszunk és csak kettőt kell, aztán kettőt és csak egyet!!!!! Még sosem várta ilyen örömmel Daddyt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. augusztus 3. 19:2462186.

    Kriszta!

     

    Még nem döntöttünk el semmit végleg, nem tudjuk még konkrétan,minden nap valami változik a fejünkben. Attól még ha nem Kingston lesz,örömmel látunk nálunk,vagy valahol a városban.

     

    Tündi!

    Én is nagyon sajnálom, hogy elmegyünk,miattad is, mert nagyon a szívemhez nőttetek.

    Majd próbálok jönni rendszeresen, és ti is jöhetnétek!! Édesek a képek a manókról!

    előzmény:
    bluebell (62169)
    2009-08-03  09:15
  17. 2009. augusztus 3. 13:3362185.
    Akkor viszont semmi gondja nem lesz.
    előzmény:
    batun (62184)
    2009-08-03  11:54
  18. 2009. augusztus 3. 11:5462184.
    Domi is szeret tanulni szerencsere, Gergo folyamatosan nyomatja neki, meg jo hogy elvezi...
    előzmény:
    barackmano (62183)
    2009-08-03  11:49
  19. 2009. augusztus 3. 11:4962183.

    Igen, olyan fogékonyak ezek a gyerekek, ragad rájuk minden.

    Annyira én sem izgulok, ő tényleg szívesen tanul irányítással. Azért ez sem általános még ennyi idősen, vagyis inkább az ezzel járó kötöttségek elfogadása. Inkább szeretnek a maguk módszerével tanulni, nem követni valakit.

    Ilyen szempontból szerencsém van.

    előzmény:
    batun (62182)
    2009-08-03  11:26
  20. 2009. augusztus 3. 11:2662182.
    biztos elvezni fogja Tomi az iskolaban is a tanulast, ilyenkor meg nyitottak szerencsere...
    előzmény:
    barackmano (62181)
    2009-08-03  11:19
  21. 2009. augusztus 3. 11:1962181.

    Igen, Apukámban is ez a rossz, nem éri megisszaszólni. De H-vel sem lehet gőzkiengedni, mert ő meg megsértődik. Tomival legalább lehet, néha jókat üvöltözünk egymással.

    Ismerős, átérzem amit írsz, hát üvöltözés nálunk is volt, mert Anyukám néha azért visszaszólt.

     

    Igen, az nekem is rossz volt hogy sehova nem tudtam menni Tomival hétköznep, azaz max. 4 után.

     

    Ő is csak 3 órákat járt óvodába, utána rögtön ment ,de abszolút nem viselte meg. Sőt, náluk az első hét volt a szoktatós, akkor csak délig voltak, de már 2 nap után azt kérdezte mikor maradhat tovább, jól érezte magát nagyon.

     

    Én sem tudom mi lesz, egyenlőre van minden nap gyakorlás, számolás meg írás, most magyarul is tanul olvasni, de élvezi nagyon szerencsére. Aztán délután lesz a fizikai fárasztás, komolyan alig várom már néha visszamenjen.

    előzmény:
    batun (62179)
    2009-08-03  10:55
  22. 2009. augusztus 3. 10:5862180.

    en is kerti ugraloban gondolkodtam, de amikor kiderult, hogy nem koltozunk G felvetette, hogy vegyunk ilyet es tok jo otlet volt. ISzonyat sok energiaja van Dominak, muszaj lefarasztani meg estenkent, mert itt porog meg rohangal. JA es igazag volt, FElix is iszonyat aktiv, ugyanolyan mint Domi.

    Kivancsi vagyok miket fognak tanulni iden Tomiek.

    előzmény:
    barackmano (62177)
    2009-08-03  10:26
  23. 2009. augusztus 3. 10:5562179.

    hat GErgo is ilyen hirtelen begurulos, naluk is orokletes... en meg utana folrobbanok magamban, mert ha neki szolok vissza, akkor meg rosszabb lesz. Mi ilyen olasz tipusu csalad voltunk a szuleimmel, akik sokat kiabaltak egymassal, de aztan kb 3 percel mar szent volt a beke, nekem hianyzik az a kiabalos gozkiengedes. Ez igy sokkal rosszabb.

     NEm attol fele, kogy a tanulas viseli meg, mert sztem szereti fogja azt, csak a heti 5x hosszu nap fogja kicsit megviselni az elejen sztem amig meg nem szokja. Engem meg, hogy ezentul nem szabadon gazdalkodunk az idonkkel, hanem a suli szabja meg, hogy mikor mehetunk haza. Plusz nem mehetek Londonba het kozben. NEm mintha gyakran jartam volna mostansag, de ha Felix nagyobb lesz, mar talan bevallalnam 2-ve is.

    előzmény:
    barackmano (62178)
    2009-08-03  10:40
  24. 2009. augusztus 3. 10:4062178.
    Azt nem is írtam mit örököltem. Hát lényegében azt hogy egyik pillanatról a másikra a legkisebb hülyeségen felhúzza magát és elkezd kiabálni. Most már nem veszem magamra, mert tudom hogy nálam sem komoly, de nagyon bántó tud lenni egyébként. Ugyanaz mint én, elvonul, utána már sajnálja és megint tök rendes. Szegény H nagyon szenved ettől, de mindig rákenem. Tomi már megszokta, megvárja míg lehiggadok mindig.
    előzmény:
    batun (62170)
    2009-08-03  09:18
  25. 2009. augusztus 3. 10:2662177.

    Tünde, azon olyan szép Domi ahol az a nagy szembogara vanFélix még mindig nagyon hasonlít rád. Mekkora nagyfiú már ő is.

    Tomiék az első term-ben semmit nem csináltak csak játszottak, gondolom Domi sem fog nagyon megviselődni.

    A következő év szokta megtörni őket, úgyhogy én is aggódom kicsit.

     

    Igen Kriszta, olyasmi, tökre élvezem, ráadásul olyan dolgok amik nekem nem voltak.

     

    Most már gondolom Tünde milyen trambulinotok van, Janakinak van olyan.

    Én kicsiben is felnőttre gondoltam, bár inkább kinti nagyot szeretnék meg Tomi is, de olyan tuti nem kapunk mert egy vagyon.

     

    Ma de. derült ki, ma lesz úszásórája, hurrá, megúsztam a mai Balatont. Tök jó, csak elég drága meg fárasztó.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. augusztus 3. 09:4262176.
    en is ma elkezdek pakolni, egy borond megtelik azokkal, amit masoknak viszunk haza kinott babaruhak, uj babaruhak, ajandekok, kajak, stb... meg jo, hogy nyar van nem tel. DE teljesen kiszamithatatlan, hogy marad-e otthon a kanikula vagy lehul az ido. Azert aug vege mar nem szokott olyan meleg lenni...
    előzmény:
    bluebell (62173)
    2009-08-03  09:34
  27. 2009. augusztus 3. 09:3862175.
    G vett egy uj objektivet a fenykepezogephez, meg tanulgatja a fotozast fotoszerkesztest, azert ilyen jok a kepek. az almasat en csinaltam a telefonommal, azert olyan rossz minosegu. a 3. is Domi. FElix inkabb csak az agyon ugral kapaszkodva, vagyis ott szinte felemelkedik a laba is az agytol. Mashol csak rugozik. Hiszen meg jarni sem tud:D Coral nagyon ugyes, hogy mar tud ugralni az agyon, sztem azt csak kesobb szoktak megtanulni a gyerekek.
    előzmény:
    bluebell (62171)
    2009-08-03  09:31
  28. 2009. augusztus 3. 09:3762174.

    Áááááá, gyönyörü képek. Egy kicsit irígy is vagyok a közös képre, mert én soha nem tudom a lányokat lekapni. Vagy az egyik, vagy a másik elfordul.

     

    Rubin is szinte mondatokban kezdett beszélni. Két éves kora előtt kevés szót mondott, utána viszont már mindent.

    előzmény:
    batun (62172)
    2009-08-03  09:34
  29. 2009. augusztus 3. 09:3462173.

    azaz müteremben nem (a háttér miatt), de profi fotós által készülhetett volna.

     

    már elkezdtem pakolászni a bőröndbe. Olyan nehéz egy bő hónapra eltalálni, hgoy mit vigyek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. augusztus 3. 09:3462172.

    Kriszta, koszi:) Olyan edesek a babak ahogy igy nyilik ki az ertelmuk

    Coral biztos magaban gyujtogeti a tudast es majd mondatokban kezd o is beszelni, mint sok masik gyerkoc.

    Domi tokre varja a sulit, kivancsi vagyok, hogy akkor is lelkes lesz-e ha tenyleg menni kell majd.

     

    előzmény:
    bluebell (62169)
    2009-08-03  09:15
  31. 2009. augusztus 3. 09:3162171.
    Tünde,a második kép akár müteremben is készülhetett volna, annyira szuper. A harmadik is Domi? Annyira más ott az arca. De egyébként mind nagyon jó. Most fogtam fel azt is, hgy Félix ugrál. A földön is tud? Mert Coral is imád az ágyon ugrálni, de a földön még nem sikerül neki. Most próbálgatja. Imádják az "Ugráljunk, mint a verebek, rajta gyerekek....." kis mondókát. Arra próbál ugrálni Rubinnal, de még nem megy.
    előzmény:
    batun (62170)
    2009-08-03  09:18
  32. 2009. augusztus 3. 09:1862170.

    Milyen tulajdonsagokat orokeltel tole?

    HAt ez a trampolin 3-6 eveseknek van, ugyhogy engem nem bir e sajnos:)

    Nagyobb nem fert a lakasba, majd ha egyszer kertesbe koltozunk...

    Mi duplex-ben lakunk es felraktuk a fenti szobaba igy nem hallja az alattunk lako. ide lehallatszik, de nem nagyon es itt nem is olyan vastag a fodem. az alattunklakohoz sztem nem hallatszana. Azt hittem ti hazban laktok. A szomszedunk kertjeben van egy hatalmas, allandoan ott van 4-5 tini es azon ugralnak, bandaznak. 

     

    előzmény:
    barackmano (62168)
    2009-08-02  22:42
  33. 2009. augusztus 3. 09:1562169.

    Jó reggelt!

    Vera, még mielőtt Batunt olvastam volna, én is megállapítottam magamban, hogy tisztára apukád vagy. Jót röhögtem azon is, hogy azért szeretnél trambulint Tominak, mert te is szeretnél rajta ugrálni.  Norbiék, de főleg anyukámék szoktak azon nevetni, hogy én is most élem a második gyerekkoromat, ahogy játszok velük, meg ahogy fésülgetem őket, mintha babáznék.

     

    Timi, én szomorú vagyok, hogy Kingston-Putney-Wandsworth kiesett a körből, főleg mert Batun mondta, hogy milyen kedves család vagytok.

     

    Tina, én is finnyás vagyok a fürdőszobára, de szerintem ezt nem is kell mondanunk, látszik az, hogy kinél van így.

     

    Batun, Félix nagyon ügyes, főleg hogy mondja a pá-pát, mert Coral, aki már 18 hónapos múlt, még mindig nem mond semmit. Nála még az "anya" és "apa" sem következetesen van. Minden csak "öööö-ööö" és Rubin tolmácsol neki, hiába mondom, hogy ne tegye.

     

    Gabi, hol vagy? Hogy vagy?

     

    Noémi, egyben vagy még? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. augusztus 2. 22:4262168.

    Tök ari vagy hogy ezt mondod. Mondjuk tényleg így van, Anyukámból nem sok jutott belém.

    Sajnos a természetét is örököltem.

     

    Akkor te sem sokat unatkozol manapság. Félix is egy energiabomba lehet. Juj, trambulin. úgy szeretnék én is!!! H mindig azzal beszél le hogy majd az alattunk lévő feljelentenek. Tényleg úgy dübörög? Pedig állítólag tök jó lehet fogyni az ugrálástól rajta. Tomi is örülne.

     

    Képeket majd mutass a fiúkról!!!

     

    Igen, aranyos nagyon az oktató néni, Tomi idáig is lelkes volt de most nagyon. Ma a kádban úgy találtam meg hogy a feje a víz alatt és fújta a buborékokat.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    batun (62167)
    2009-08-02  22:31
  35. 2009. augusztus 2. 22:3162167.

    sziasztok,

    most lottem le, amit eddig bepotyogtem

    VEra, baromira hasonlitasz apukadra!!!! Tok jo, hogy igy elvagytok a Balcsiban! Biztos megtanul majd Tomi hamar uszni! Jo lehet ez az oktato!

    Tina, udv ujra a forumon, hianyoztal mar, bar csak zugolvasok neha.

    PAnni miket produkal mostanaban?

    FElix megtanult integetni es mondta is ma eloszor, hogy pa-pa.

    ISzonyatosan akaratos lett, ha valami nem ugy van, ahogy o szeretne, rogton visit meg hisztizik.  Imad az agyon ugralni(fogja az agytamlat) es villam tempoban tolja vegig a szobaban a kiskocsit. Minden kabel es fiok meg szekrenyajto erdekli, minden ami veszelyes. Domi kapott egy kicsi trampolint(ami befer a lakasba) es o is rogton ramaszott es ugral rajta. 

    Timire nem reagalok, mert most beszeltunk. NAgyon szerencsesek vagytok am csajok, hogy Timiek odakoltoznek! Sajnalom nagyon, hogy innen elmennek, o az egyetlen olyan baratnom, akivel rendszeresen talalkozunk.

    na Felix felebredt, megyek, puszi

    előzmény:
    nicole24 (1)
    2004-11-08  13:43
  36. 2009. augusztus 2. 21:5062166.

    6 éves lesz a jövő hónapban. Year 1-ba megy szeptemberben.

    Hát nem egy óriás

    előzmény:
    franktimi (62165)
    2009-08-02  21:42
  37. 2009. augusztus 2. 21:4262165.
    Mennyi idős Tomi? Ő ovis vagy pre-school ban van, vagy más sulis? Nem tudom eldönteni a képek alapján.
    előzmény:
    barackmano (62164)
    2009-08-02  21:34
  38. 2009. augusztus 2. 21:3462164.

    Hát fel van adva a lecke. Mondjuk ez igaz, minnél közelebb a központhoz annál drágább. Északra jöhetsz, gondolom ÉK-re úgysem mész, egyébként a többi része tőlünk nincs messze.

     

     

    Én idáig lógtam, most már nem kéne, szeptembertől fogok valamit dolgozni, de max. pár órában és nem komolyan. De még gőzöm sincs mit. Tavaly suliba jártam, elvileg már kiderült sikerült e befejezni, valaki nekem is elárulhatná, talán holnap.

     

    Ma Balcsiztunk megint, de Tomi holnap is menni akar. Ki sem lehet szedni a vízből. De őszintén szólva én élvezem, most már van akkora hogy igazán nagyokat lehet vele ökörködni, meg vetődni labdára meg ilyenek. Ilyenkor abszolut nem érdekel ha esetleg ki mit gondol rólam, Tomi tökre élvezi.

    Már kérdezte azt is mikor megy uszodába megint.

    előzmény:
    franktimi (62163)
    2009-08-02  20:45
  39. 2009. augusztus 2. 20:4562163.

    Most már tényleg nagyon belezavarodtam az egészbe! Nem könnyű döntés.

    Szerintem nekünk is valszeg észak lesz, még a férjemet is meg kell győznöm róla..

    Egyébként ki dolgozik és mit?

    előzmény:
    rintintin (62162)
    2009-08-02  19:38
  40. 2009. augusztus 2. 19:3862162.

    ja, arviszonyban persze ha kintebb koltozol,olcsobban nagyobb hazat-lakast kapsz,mint itt, a kozponthoz kozel.

    mi laktunk Paddingtonban, nagyon draga volt.

    Kilburnben egy 1,5-2 halos lakas havi 1000 Font+rezsi korul mozog. mi ennyit fizetunk,eleg pici a lakas,de nagy a kertje.

    a alengyel csaj Willesdenben azt hiszem havi 800 Fiontert berel one bedroom flat-et.

    tesom Actonban vabn, az Nyugat-london,eleg gatya kornyek, csunya is, tobbsavos utakkal es nagy gyarakkal, es ahhoz kepest tok sokat fizetnek, meg mar be is tortek hozzajuk :(

    előzmény:
    rintintin (62161)
    2009-08-02  19:32
  41. 2009. augusztus 2. 19:3262161.

    Kriszta, en is epp most fejeztem be a furdoszoba takaritast. azt pl. kifejezetten szeretek takaritani,mert olyan jo friss illat van. meg pl. en utalom,ha egy kicsit is koszos a mosdokagylo. a budira meg kifejezetten finnyas vagyok.

     

    Kriszta, vera,de jo nektek,h. fogtok otthon talalkozni!!! ugy sajnalom,h. vegul nekunk Eszterrel nem jott ossze a tali.

     

    Timi, Willesden Green nagyon jo kornyek! ne hallgass arra az oldalra. amugy az tolunk 10 perc gyalog. a lengyel baratnom 7 eve lakik ott, rendszeresen jarunk oda ejjel is, egymashoz, gyalog szoktunk menni,ha epp nem jon a busz. regen tele volt balhes fekete fiatalokkal,ez mara lengyel-ausztral kornyekke alakult. van minden ott is es ami nekunk magyaroknak kifejezetten kedvez:rengeteg lengyel bolt turoval,tejfollel, vegetaval:) nagy konyvtara van es mellette a sainsbury, park stb.  a metromegallo mogott pedig cuki etterem,ahova szinten rendszeresen jarunk. (ismerem a tulajt is,dolgoztam neki) fo szempont,h. a kozponthoz szinten kozel van es jo a kozlekedes. ugyhogy en Willesden G-re nem tudok rosszat mondani. ja es mar 3x voltam ott uszoda+szaunazni. szinten este jottem haza, egyedul.

     

    en Bromley mellett dolgoztam Sidcupban, gyonyoru kornyek. estenkent Bromleyba jartunk at pubba, delelott pedig jatszoterezni. nagyon szep hely. de iszonyu messze van a kozponttol, vonat kb. egy ora es draga. Delen nekem Kingston tetszett eddig a legjobban.

    bar en Eszakon vagyok mar 8 eve.

     

    na, Marci hiv,h. menjek vele nyomdazni. a muncheni baratnom hozott neki olyan edes kis kalozos nyomdat.

    nem tudom,miert,de nekem tovabbra sem mukodnek a smileyk.

    előzmény:
    barackmano (62160)
    2009-08-02  18:05
  42. 2009. augusztus 2. 18:0562160.

    Én kb. a 2 kezemen meg tudom számolni hányszor voltam Londonban várostnézni, elég ciki, egy átlag túrista szerintem többet lát mint én 6 év alatt.

     

    Most akkor megyek ha valamit intézni kell, vagy valakikkel arra találkozni, Waterloo-ra szoktam még a vonat miatt járni.

     

    Úgyhogy ez igaz, elveszti azt a nagy varázsát ha az ember ott van. Ez olyan mint a Balaton itt, ma megyünk le harmadszor a 2 hét alatt.

    előzmény:
    bluebell (62159)
    2009-08-02  16:29
  43. 2009. augusztus 2. 16:2962159.

    Timi, Wandsworth tényleg jó környék, az Putney mellett van. Ott laktak Ágotáék (deme). Kétlem, hogy több lenne ott a betörés, mint más helyeket. Erre azért nem adnék. Barnes pedig annak vonzáskörzete.

    Heti egyszer meg nem fogtok bemenni Londonba. Ezeket a külterületeket úgy képzeld el, hogy mindenhol megvan minden. Nálunk még színház is van, de máshol is, szóval nincs okod bejárni, csak a turistalátványosságok végett, meg azért, mert mi sokszor találkozunk egy benti parkban, hogy mindenkihez kb. egyforma távolságra legyen. Eleinte még lehet, hogy bejártok, mert új lesz, és sok a látnivaló, de később már nem gyakrabban, mint egy vidéki lakos, szerintem.

    Coral felébredt....

    előzmény:
    franktimi (62155)
    2009-08-02  15:26
  44. 2009. augusztus 2. 15:5462158.

    Köszi Vera:)

    előzmény:
    barackmano (62157)
    2009-08-02  15:36
  45. 2009. augusztus 2. 15:3662157.

    Timi, és nagyonnagyon szívesen lennék helyi barát, de szerintem innen mindenki szívesen vállalkozna.

     

    Így már szinte mindenütt lenne ismerősöd.

     

    Képzeljétek tanítom Tomit magyarul olvasni és már egész ügyi, olyanokat olvas hogy Kösd össze..., tegnap meg rajzolt egy vonatot és nagyon kicsit segítséggel ráírta hogy Keszthelyre fog menni (Keszthelyle fog menny lett majdnem)

    előzmény:
    franktimi (62155)
    2009-08-02  15:26
  46. 2009. augusztus 2. 15:2762156.
    Köszi a drukkolást!!!
    előzmény:
    barackmano (62154)
    2009-08-02  15:03
  47. 2009. augusztus 2. 15:2662155.

    Sziasztok!

     

    Köszi Kriszti nagyon az összefoglalót,nagyon jó támpontok tényleg.

    Keletről lemondtuk, főleg Bromley-ról, mert azt számoltuk, ha be akarunk menni onnan esti programra a városba-központba, akkor például ha 7körüli vonattal elindulnánk, és 8körül oda is érünk,mondjuk 10 körül már jönni kell vissza, 11 körül haza érünk.Babyszitter 4 óra minimum. Szóval ezt belekalkulálva, már ha minden héten csak egyszer megyünk valahová, akkor már annyival drágábban közelebb is lehet bérelni..Egy csak egy szempont..

    Londonban még nincs sok ismerősünk. Férjemnek egy gimis barátja lakik Paddingtonon, nekem pedig egy főiskolai osztálytársam lakik északon, aki szintén a regisztrációval kűzködik. Szóval ha ti is nyitottak vagytok, mint én, hogy megismerkedjünk, nagyon hálás lennék..

    Beszéltem itteni pár baráttal, és megnéztem ezt a honlapot is, Harrow-t sokan dícsérik, és ajánlják is, plusz ezen a site-on jó a vélemény nagyon róla. 

    http://www.upmystreet.com/

     

    Férjem is kérdezősködött az egyik bent dolgozó ismerős sráctól, és ő most Barnes-t, Wandsworth-ot ajánlotta. Hát..Nagyon drága, elég sok a lopás, betörés ezekből kifolyólag is..Nem hiszem, hogy ezt választanám..Plusz a district line nem valami jó, amit ti is említettetek.

     

    A gytornász srác barátom említette Willesden Green környékét, de erre a környékre sem írt jót a site a bűnügyek terén..

     

    Szóval 2,5 hét aug. 20-ig. Férjem azt mondta, hogy 10-e körül bemegyünk, és eldöntjük..

    előzmény:
    barackmano (62154)
    2009-08-02  15:03
  48. 2009. augusztus 2. 15:0362154.

    Én is kiváncsi vagyok nagyon, amiket Kriszta leírt jó támpontok, hát igen és laktam nagyon Keleten is, arról valahogy nem áradoznék, bár tuti vannak ott is jobb környékek.

     

    Akkor most van 2.5 hetetek dönteni? Sok sikert hozzá innen is.

     

     

    előzmény:
    bluebell (62153)
    2009-08-02  14:57
  49. 2009. augusztus 2. 14:5762153.

    Timi, látod, azokból amit írtunk, kiderül, hogy mindenki szeret ott lakni, ahol épp lakik. Mindenhol van játszótér, játszóház, könyvtár, gyerekprogramok, jó óvodák (és sok helyen rosszak is). Sok jó hely van. (Keletet még mindig kizárnám).

     

    Szóval én azt csinálnám a helyetekben, hogy

     

    1. húznék egy körvonalat a térképen, ami kb. 40 percre van, nektek ez volt ugye egy feltétel.

     

    2. Azon belül bekarikázgatnám a szimpatikus helyeket. Nézzétek meg, hogy milyen közlekedés van a környéken. (vonat, metró, akadálymentesített-e, stb). Én pl. utálom az olyan metrómegállókat, ahol nincs lift. Milyen gyakran jár, ha vonat.

     

    3. Mivel ezek már alapból a jobb helyek, van-e valahol ismerős, hogy ne legyetek elrekesztve a világtól. Elég nagy távolságok vannak É és D között.

     

    4. Ha még mindig marad 2-3-4 hely, akkor arra mindenhol keresgélnék házakat, és az döntene, hogy épp hol van kiadó szép és megfizethető lakás/ház.

     

    Nem kis munkában vagytok. Nem irigyellek. Sok sikert! Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a döntésetek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2009. augusztus 2. 14:5162152.

    Hú Kriszta, tök jó, ezek amiket írsz mind nyerő helyek, mindenképp talizzunk. Épp itt lesz Hari, a nagyim is jobban van, de várom már!!!

    Megírom PÜ-ben a számot. Tomi hogy fog örülni.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    bluebell (62151)
    2009-08-02  14:45
  51. 2009. augusztus 2. 14:4562151.

    Sziasztok,

    Tina, de jó, hogy megjöttetek. Nem emlékeztem, hogy mikor érkeztek. Holnap akkor mehetnénk a Holland Parkba, ha nem szakad az eső. (Már meg is néztem, és egy kis záport említ, de az nem fog bennünket visszatartani.)

     

    Timi, Tina majd összehoz téged Margittal, akiről beszéltem. Remélem, hogy tud majd segíteni. Nagyon kedves lány.

     

    Gabi, a fáradékonyság szerintem is rosszabb a második babával. Én pl. az elsővel végig pihengettem, olvasgattam, és ugye nem kell indokolnom, hogy miért, de a másodikkal már nem így volt.  Tudod, ez csak néhány hétig tart, és utána remélhetőleg te is energiadúsabb leszel. A gyógyszered beállítása miatt viszont feltétlen menj el dokihoz.

     

    Ágotáék már otthon vannak. Sőt, már egy nagy lagzin is túl. Nem tudom, hogy érzik magukat otthon. Bár most még csak olyan, mintha látogatóban lennének, később realizálódik, hogy maradnak.

     

    Vera, akkor mi elvileg 6 nap múlva, szombaton megyünk Keszthelyre. Nincs meg a magyar számod. priviben írd már meg, légyszi. Egy nap elmehetnénk együtt egy strandra, akár Keszthelyre, akár a másik két szomszédos faluba (Vonyarcvashegy, vagy Gyenesdiás). Vagy a makettmúzeumba. Majd megbeszéljük.

     

    Most megyek fürdőszobát takarítani, és törölgetni. Jó kis vasárnapi program, de nem akarom koszosan itthonhagyni a házat, szerda reggel meg már indulunk. (ha Isten is úgy akarja.)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. augusztus 2. 12:4762150.

    Szia Tina!

     

    Köszönöm, ha megkérdezed a szomszédodat. Igazából, csak a regisztrációval kapcsolatosan szeretnék érdeklődni majd. De ha most nagyon nem jó az időzítés, akkor később is jó. Úgyis csak szeptembertől adnám be a papírokat. Még ha aug. közepén beszélünk, az is jó..

     

    Vera, 

     

    a 30-40 perc nem rossz:).

    Megnézem akkor Kilburn-t, milyen árak és lakások vannak arra.

     

    pusz,

     

    Timi

    előzmény:
    barackmano (62149)
    2009-08-02  11:06
  53. 2009. augusztus 2. 11:0662149.

    Igen, Timi, Tináék hozzánk is tök közel laknak, úgy 35 perc körül háztól házig. (metróval) De ők már sokkal központabb.

     

     

    előzmény:
    rintintin (62147)
    2009-08-02  10:14
  54. 2009. augusztus 2. 10:5062148.

    Igen, attól függ hová, 30-40 perc körül.

     

    Csak teszteltem a smiley-kat neked Tina. Végül mivel mentetek haza?

     

     

    előzmény:
    franktimi (62146)
    2009-08-02  09:46
  55. 2009. augusztus 2. 10:1462147.

    sziasztok!

     

    ejjel 1-kor ettunk haza, 1 oras kesessel, aztan meg eltort a lepcso, amin le tudtunk volna szallni es ujat kuldtek,na azt is meg kellett varni... Gatwickrol franko volt ejjel atjonni NW-be...

    azert a sracok birtak.

     

    nem tudok most irni,kupi van+ csomagolnom kene,

    Timi, az en baratnom - szomszedom a gyogytornasz,nemsoka atjon hozzank dumalni es megkerdezem, h. megadhatom-e neked a szamat. amugy barmelyik oraban szulhet, de a telefont biztos felveszi majd.

    en Tina vagyok, Kilburnben lakunk,ez nagyon kozel van a kozponthoz,  North West 6 es rengeteg jatszohaz, park, jatszoter stb van erre. kisbabam Panni 9 honapos, kisfiam Marci 3,5 eves.

    na,megyek,mert kupi van

     

    nekem miert nem mukodnek a smileyk?

    előzmény:
    franktimi (62146)
    2009-08-02  09:46
  56. 2009. augusztus 2. 09:4662146.

    A férjem miatt kérdezve, kb. ugye fél óra a metró a központig, ugye?

     

    Timi

    előzmény:
    nicole24 (1)
    2004-11-08  13:43
  57. 2009. augusztus 2. 09:4562145.

    Szia Vera!

     

    Köszi a reklámot, felvettem Harrow-t a listára:).

     

    Timi

    előzmény:
    barackmano (62144)
    2009-08-02  07:40
  58. 2009. augusztus 2. 07:4062144.

    Szia Timi.

     

    Én Vera vagyok (így simán, nem Veronika)

     

    Harrow elég nagy van egy kp-i magja, Harrow on the hill, ott csoportosulnak, állomás, sétálóutca, bevásárlóközpontok, mindenféle boltok. Mi ennek a szélén lakunk, így nekünk minden közel van.

    Ezen kívül van South, North és West Harrow, amik külvárosiasabb részek, főleg házakkal és kevesebb bolttal, mondjuk max. 1 óra (attól függően emelyik részén vagy) séta bármelyikből besétálni a központba. Ott olcsóbb lakni..

     

    Gyerekprogram: Ezek is főleg a központban csoportosulnak, de pl. könyvtár,kisebb gyerekcsoportok minden részéban vannak. Mi Tomi 1 éves kora óta lakunk itt, de mindig találtam valami ahova elhordhattam, ő járt toddler-goup-ba, aztán Tumble-Tot-ra, voltunk párszor a könyvtárban is, aztán mikor bekerült az óvodába kicsit leálltunk, azóta csak gym-be jár. Játszótér nagyon sok van, ugrálók is szép számban.

     

    Ez itt a reklám helye?

     

     

    előzmény:
    franktimi (62143)
    2009-08-01  21:56
  59. 2009. augusztus 1. 21:5662143.

    Szia "barackmanó"!

     

    Elnézést, de nem tudom még a fórumon a keresztneveket.

    Írnál nekem légszi Harrow-ról bővebben? Ugye jól emlékszem, hogy ott laktok? Mi van ott? Milyenek a gyerekprogram lehetőségek, vásárlás, egyebek..

     

    Nagyon köszönöm:Timi

    előzmény:
    barackmano (62142)
    2009-08-01  16:15
  60. 2009. augusztus 1. 16:1562142.
    Nekünk ide jöhet az eső, irányítsátok át légyszi, már megint melegebb van a kelleténél, de legalább nem éget a nap mint mondjuk tavaly, azt nagyon útálom. Ma beígértem megint egy nagy bringázást Tominak, most az új bringával, de őszintén szólva semmi kedvem. Pedig nem fogom megúszni.
    előzmény:
    franktimi (62141)
    2009-08-01  14:57
  61. 2009. augusztus 1. 14:5762141.

    Sziasztok!

     

    Elnézést, hogy nem válaszoltam, és jelentkeztem.

    Benn voltunk egy napot Londonban egy ügynökségnél. Sajnos nem kerültünk közelebb semmihez, és 2,5 hetünk van, hogy találjunk az elutazásig valamit..

    Kriszta, (bluebell) nagyon örülnék, ha tudnál abban segíteni, ha kapcsolatba kerülhetnék azzal az itteni magyar gyógytornásszal. A regisztrációm folyamatban van, és elég sok gondom is van vele. Jó lenne, ha kapnék egy pár jó tanácsot.

    Kérdeztétek, hogy miért nem maradunk Oxfordban. Én nagyon szeretem, sőt imádom Oxfordot. Na persze, az sem utolsó szempont, hogy vannak nagyon jó barátok is itt, mint Tündi:). Csak itt kicsi az esély, hogy talál a férjem állást..

    A babatervezéssel kapcsolatban, szerintem várunk egy kicsit, az is igaz persze, hogy nem gyakori, hogy elsőre összejön. Bár Bubussal,a kisfiammal szerencsénk volt, mert ő elsőre összejött.

    Mennem kell, vissza a lakáskeresés sűrűjébe..

    Puszi mindenkinek, és ha lehet kevesebb esőt..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. augusztus 1. 09:2962140.

    Meg talán ki is pihenheted magad.

    Igen, terhesen tuti nem műtögetnének, de talán adnának pár tanácsot ha tényleg van mivel lehetne megelőzni hogy még nagyobb legyen esetleg. Ha meg nincs megnyugszol. Úgyis nemsokára jöttök már haza.

    előzmény:
    ch@tnoir (62139)
    2009-08-01  09:00
  63. 2009. augusztus 1. 09:0062139.

    Szia Vera,

     

    a normal gyogyszeremet amit altalaban szedek egy Methyldopa nevu masikra. Ezt szedtem Jadeval is.

    Igen, voltam dokinal, de csak a gyogyszerekrol beszeltunk, meg hogy kerjek antenatal idopontot a nurse-tol.

    A koldokservvel kapcsolatban majd otthon konzultalok dokival. Most hogy terhes vagyok ugyse nyulnanak hozza. Aztan meg majd meglatjuk.

    Wale szabad a hetvegen. Legalabb nem leszunk egyedul.

    előzmény:
    barackmano (62138)
    2009-08-01  07:31
  64. 2009. augusztus 1. 07:3162138.

    Szia Gabi!

     

    Mire cseréltek le? Ez most ugyanaz mint Jade-val? A fáradtság a terhességgel is járhat én is aludtam még napközben is anno. Persze egy kicsi gyerek mellett ez nehezebben kivitelezhető. Azért mikor du. alszik gondolom te is szoktál.

    Ezek szerint ha lecseréltek taliztál dokival. Mást nem mondott? Mert volt még pár dolog ami aggasztott, sérv, ilyenek.

    Szerintem olyanom nekem is lett mert van egy lyuk a köldököm táján és ha eszek és benyomom fáj.

    Remélem a rosszullétek hamar elmúlnak, nem lehet kellemes.

     

     

    előzmény:
    ch@tnoir (62137)
    2009-07-31  23:09
  65. 2009. július 31. 23:0962137.

    Sziasztok Kislanyok,

     

    meg nem olvastam vissza, csak jelentkezem, hogy eletjelet adjak.

    Az elmult par nap eleg nehez volt. Amiota lecsereltuk a vernyomas gyogyszeremet teljes alomkor van rajtam, alig birok magammal.

    Ma szinte ataludtam volna a napot, ha van ra modom. Raadasul jottek a rosszulletek is. Most ugy erzem nehezebb mint Jadeval volt. De lehet, hogy csak tobb idom van foglalkozni magammal, mert nem jarok dolgozni.

     

    Majd olvasok es jovok.

    Puszi mindenkinek.

     

    Holnap leszunk 7 hetesek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2009. július 31. 20:5662136.

    Nem lenne méltó hozzá, egy pár rugi meg body nem foglal helyet.

    Mondom én aki  mindent vitt csak bodyt nem.

     

    Ma Balcsiztunk megint, Tomi víziszörnyesedik, már párszor rámijeszett hogy megfulladt, de mindig feljött a végén, most már tök jól elvan a víz alatt.

    előzmény:
    Nyulcsi (62135)
    2009-07-31  13:42
  67. 2009. július 31. 13:4262135.

    Tudom hogy csak egy nap de mégis annyi mindent kéne vinni. Nem tudom még ki lesz ott hogy ha kell haza tudjam küldeni valamiért. Legfeljebb Dóri hercegnő egy szál plédben pucéran távozik

    előzmény:
    barackmano (62134)
    2009-07-31  13:26
  68. 2009. július 31. 13:2662134.

    Normál esetben max. 1 napig maradsz, nem kell az egész lakást vinni. Én egy nagy sporttáskába simán befértem.

    Dóra hercegnő, majd ezzel csalogasd ha eljön az ideje.

     

    Hát én inkább 10 évvel később szerettem volna ennyi pasival flangálni egyszerre. Az előéletemet tudhatja. Kicsinek még ő is tök jól nézett ki

    előzmény:
    Nyulcsi (62133)
    2009-07-31  12:56
  69. 2009. július 31. 12:5662133.

    Vera micsoda nagyvilági életet éltél. 4-5 fiu mi?  H-nak ezt ne hangoztasd.

    A bicaj marad magyarországon?

    Még nincs bepakolva  a csomag de jó úton halad. Félek nem fog minden beleférni. Két táskát viszont nem akarok vinni. Dóra baba még a sarki közértbe is habos babosban fog lejárni annyi van neki. Imádom rendezgetni őket.

    előzmény:
    barackmano (62132)
    2009-07-31  12:38
  70. 2009. július 31. 12:3862132.

    Ez tetszett

     

    Örülök hogy összejött Gabival is a tali. Most már tényleg minden nap mást vesz fel Dóra asszonyság. Össze vagy már pakolva?

     

    Én kicsinek tök szép voltam, 4-5 fiúval sétáltam haza minden nap.

    Most minden vagyok csak tök szép nem.

     

    Tomi meg kapott 20-as bringát, természetesen Apukám műve volt aki halálra kényezteti. Mondjuk azt megfigyeltem hogy itt a Tomikorúaknak legalább ekkora van. Elég alacsony az ülése, így leér a lába.

    előzmény:
    Nyulcsi (62131)
    2009-07-31  11:45
  71. 2009. július 31. 11:4562131.

    Sziasztok

    Szandra nagyon igazad van a lángoló szerelem elmúlik. Lehet jobb is mert engem kikészit ha nagyon szerelmes vagyok. Olyankor rajtam van ez a megfelelési kényszer és próbálok a lehető legjobb lenni neki. Azt szeretem mikor már jó komfortosan szeretetben elvagyunk.

    Henike tényleg honnan vehette ezt a dolgot? Lehet a tv-ből jönnek ezek a dolgok. Meg a suli. A kis unokahugom meg “ügyel az alakjára” 7-8 évesen. Kérdeztem tőle viccesen hogy ugyan mondja már meg hogy lehetnék én is olyan vékony mint ő. Erre előadta hogy ha pl csinálok vajaskenyeret akkor csak a felét egyem meg. Én azt hittem hogy ő csak olyan nem evős fajta de mondta hogy szeret ő enni de vékony akar lenni. Ezen azért kiakadtam de aztán észrevettem hogy nem ügyel ő annyira mit eszik hanem a sok játék és rohangálás közepette nincs is ideje. Valahonnan csak veszik ezeket a dolgokat és tuti nem te mondogattad Henikének hogy csunya és senki nem szereti.

    Vera te meg mikor rondultál meg? Lüke.

    Szerdán találkoztam Gabival. Ismét gyarapodott  a babaruha gyüjteményem. Jade pedig egy kis tündérbogár. És olyan jól viselkedett pedig sokat kellett üldögélnie mert beültünk cappuchinozni. Nemsokára én is babázok. Bár jelen pillanatban nem tudom hova raknám a kis drágámat mert tele van az ágya  ruháival.

    előzmény:
    teacska (62129)
    2009-07-31  01:12
  72. 2009. július 31. 08:3462130.

    Drága Henike. Mondd meg neki hogy én üzenem hogy igenis szép, csinos, ilyen guszta sudár kislányt ritkán látni pláne Angliában. Majd sorban állnak a pasik tuti. Furi, én sem 6 évesen csináltam ezt, igaz én kamaszkoromra rondultam meg.

    Próbáld meg valahol hogy Year 1 curriculum uk, valahol le kell lenni írva mi a követelmény, ha szintfelmérnek jövőre azokat kérhetik csak.

    Én is gyakorolok minden nap Tomival, sejtem hogy a jövő év már nem lesz ilyen laza. Egyenlőre még azon is elgondolkozik mennyi 7+0

    Nem hiszem hogy az egyetemre céloztak, engem még akkor is lelőttek mikor kérdeztem kell e neki középiskolát kinézni, azt mondták még legalább 3 évig ne foglalkozzak ezzel. Számomra az ez egész attól is függ milyen az előremenetele, ha mondjuk csak átlagos lesz nem biztos hogy bekerül egy jobba. Idén eltörölték azt is hogy bizonyos általánosokból automatikusan bizonyos High School-okba mennek, most már a távolság fog ott is számítani.

     

    Abban is igazad van, a lángolás a legtöbb kapcsolatból kihűl néha, de felváltja valami sokkal mélyebb. Én is elég gyakran jutok holtpontokra, de már látom nem jelent semmi. Én 3 hónapot ki sem bírnék nélküle. És tudom hogy ő is így van vele, még ha nem is mondja meg mutatja. És ezek a fontosak, nem is annyira a gesztusok.

     

    Az oktatónéni küldött messzire hogy ne zavarjam Tomit, ezen mondjuk jót nevettem, mert őt inkább inspirálja. Úgyhogy tegnap már tök közelről néztem és mondta is Ildikó mit miért csinálnak. El vagyok én is ájulva tőle, még 4 napja a Balcsiban annyira félt a mélységtől, most meg már másodperceket elvan a mély vízben, próbál kapálózni és előre haladni. Nagyon tetszik ahogy csinálja Ildikó. Mondta azt is hogy látszik Tomin hogy tornázik, nagyon jó mozgása van, úgy örültem. Hát majd meglátjuk meddig jut.

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    teacska (62129)
    2009-07-31  01:12
  73. 2009. július 31. 01:1262129.

    Tegnap írtam egy hosszú hozzászólást és pont az elküldés gombot akartam megnyomni, mikor is elszállt az egész. Olyan pipa voltam... és nem volt kedvem újra bepötyögni... 

     

    Aranyosak vagytok, hogy így vígasztaltok az évfordulónk miatt. Valahol azért volt jogos részemről a csalódotság, mert eddig minden évben megünnepeltük valahogyan. Jó,most kevés a pénz, ezért nem is vártam nagy felhajtást.... de mindegy, ne ragozzuk tovább...  Én meg másban nem vagyok tökéletes.   

     

    Noémi!

     

    AZért nem szabad nagyon leadni az igényeidet, mert akkor meg Te nem leszel boldog, és annál az egyedüllét is jobb... de Te még egyedül sem leszel, mert lesz egy csodás gyermeked, aki teljesen önzetlenül fog szeretni és ez az a szeretet, amit soha senki mástól nem fogsz megkapni (kiv. szüleid).

     

    Én is voltam sokszor mélyponton a házasságunkban és olyan is volt, hogy azt gondoltam, pontot teszek a végére, de az a 3 hónap, amit a múlt év végén külön töltöttünk felnyitotta a szememet és rájöttem,hogy mi már így vagyunk egyek és nem működünk egymás nélkül.   Persze, ez már nem az a lángoló szerelem és nem is egy viharos kapcsolat és ez az, amire mindig is vágyni fogsz (legalábbis én) de egyszer véget érnek a viharos érzelmek minden kapcsolatban és akkor az a fontos,hog ymi marad, no meg közöttünk van egy elszakíthatatlan kapocs és ezek a gyerekek. De mindezekkel együtt én igyekszem mindig valami újat hozni és nem unalmassá válni saját magam számára sem.

     

    Befejeztem....

     

     

    Ágota!

     

    Kezd nagyon izgi lenni a költözésetek!  El is hiszem, hogy kisebb gondotok is nagyobb volt annál, mint, hogy nekünk képeket töltögess fel, de sebaj, majd a szürke téli estéken lesz időd rá.

     

    Vera!

     

    Örülök, hogy Tominak így bejön az úszás!  MIért kellett bújkálnod? Nem szereti ha nézed?

     Neked miért nincs UK jogsid? Nekem is az van.

     

    Kriszta!

     

    Még mindig él a korábi felajánlásom: hozzánk jöhettek!

     

     

    Képzeljétek, Henike teljesen kiskamasz. Őrület, milyen dolgai vannak...  ma pl. este az ágyában elkezdett zokogni,hogy ő milyen csúnya és őt senki sem szereti...    Pedig semmi sem történt előtte... sőt, egész jó napunk volt. Én ilyeneket tizenéves koromban mondtam...

     

    Viszont aggódom is miatta egy kicsit, mert teljes káosz van a kis fejecskéjében. Hiába kapott szép school reportot én látom, hogy nem tudja használni a számokat, nem tudja leolvasni az órát, nem tud összeadni, kivonni 10-nél nagyobb számokat. Azt hallottam, hogy másodikban már szintfelmérést  írnak. Egész pontosan Rildikó mondta. Nem tudjátok, hogy hol lehet megnézni, miket fognak kérni? És azt is hallottam, hogy már most a továbbtanulásához célirányosan kell keresni iskolát. Áll. valahol meg lehet nézni, hogy melyik egyetemre melyik iskolákból lehet bekerülni. Tudja valaki hol vannak ezek az infok?

     

    Gábor még mindig nem jött haza... őt várom. Ma este 10-ig tanított. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Deme71 (62127)
    2009-07-30  00:02
  74. 2009. július 30. 09:0462128.

    Bár már ezt nem olvasod, ugyan már Ágota, volt elég dolgod mostanában, nagyon jó utat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Képzeljétek tegnap elveszett az egyik kulcs. Úgy véltem itthon raktam le valahova, de nem voltam benne 100% hogy nem hagytam kinn a zárban és vitte el valaki. Tegnap este 11-ig azt kerestem, ma reggel 6 óta megint. Tiszta idegbeteg voltam már, megint nem bírtam reggelizni.

     

    Erre apukám reggel lejön, indul melóba, elmenet kiránt egy kis fiókot az előszobában Nesze itt van! Húúúúúúúúúú, nagy kő!!!

     

    Most már éhes vagyok.

     

    Ma megyek a körzetihez megújítatni a jogsim orvosiját, apukám azt mondta most már EU-jogsit adnak, az érvényes mindenhol. Azt kell még kiváltatni. Mondjuk H már kijelentette hogy az ő kocsiját ugyan nem fogom vezetni. Majd remélem ha látja hogy megy megint beleenged.

     

     

     

     

    előzmény:
    Deme71 (62127)
    2009-07-30  00:02
  75. 2009. július 30. 00:0262127.

    Sziasztok!

     

    Rettentően szégyenlem magam a képek miatt, de egyszerűen semmi időm sem volt és már hulla vagyok. Bocsánat!

    Reggel meg J. szétkapja a gépemet (az ővé már el van téve).

    Már kb. 98%-ban össze vagyunk pakolva, holnap 8-kor kezdődik a teherautóra pakolás, de pld. a fürdőszobát reggel rakom össze. Így is elég volt szortírozni, mivel épp csak megalszunk holnap Bp.-en, aztán megyünk le anyósomékhoz pénteken, szombaton már esküvő, aztán rá egy hétre megint esküvő, a következő nap pedig Horvátországba megyünk 8 napra, mindezekre kombináltan kellett pakolnom.

     

    Verus, tölts minél több időt a nagymamáddal! Remélem, hogy felépül még! ... de ha mégsem, ő is biztosan örül, hogy most ott vagytok Tomival.

     

    Tina, sajnálom, hogy nem felhőtlen az otthonlét, de az szuper, hogy a müncheni barátnőd is pont most van otthon és tudtok találkozni!

     

    Szandra, sajnos vannak olyan pasik, akik egyszerűen képtelenek megjegyezni a dátumokat. Pld. az én öcsém (tudom, nem vigasztal) a saját szüleink születésnapjait nem bírja észben tartani, az enyémről nem is szólva.

    Mi nem kerítünk nagy feneket a házassági évfordulónak, tavaly mindketten elfelejtettük.

    Azért G. biztosan kárpótol a mindennapokban, és azért az sokkal fontosabb.

     

    Lányok, elköszönök egy időre, azért próbálok be-benézni, de komolyabban csak szeptembertől számítsatok rám. Remélem, otthon sikerül augusztus második felében mindenkivel találkoznom, légyszi, hívjatok majd Ti is!

     

    Puszi mindenkinek és további jó nyarat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2009. július 29. 20:4762126.

    Most már nagyon unom magamat

     

    De gondoltam mesélek milyen volt az úszás. Bár én csak egy bokor mögül lestem, túl sokat nem is láttam, tök sok dolgot csináltak. Szerencsénk volt mert nyáron alig jár valaki, így csak ketten voltak. At edző nőci azt mondta Tomi nagyon ügyi volt.

    Legközelebb nem bújok el megfogadtam.

     

    Holnap megyünk megint, átrakták péntekről.

     

    Nem túl jó kép a bokor mögül. Tapsra kellett lebukniuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. július 29. 12:0162125.

    Jaj még az tök jó hogy itt felül most már mindig látszik az itteni aktuális hőmérséklet, megcsináltak mert már 2 hete 25 fokot mutatott, erre indult is egy topik hogy csináljanak már valamit.

     

    Lehet írígykedni. Ez a 40 után nagyon kellemes egyébként, enyhe szellő...na nem fájdítom tovább a szíveket, majd viszek haza belőle, még vénasszonyok nyara lehet. Azért elég rettenetes hogy a tavaly után megint ez van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. július 29. 11:5862124.

     

    Én csak most estem haza.

     

    Kriszta, igen, megszűnt minden ingyenes, keszthelyieknek lehet bérletet váltani, 7 után viszont mindkét strand ingyen van, így azt fogjuk becélozni, a Helikon a városi, az nagyon állatul meg van csinálva. Tomi egyébként a Helikon ban fog úszni.

    Ő egyébként inkább a bicózásért van oda, egyfolytában menne. Otthon kapott a legjobb haverja 20" bringát, küldött is egy képet, félek mi sem ússzuk meg, azaz H ha megjelenik, mert tőlem ugyan nem kap.

     

    Ma jobban volt a nagyim, most már tényleg nem tudom mit gondoljak. Viszont azt a dokinő most már irtóra idegesít, semmit nem mond, hétfőn jön valami pasi helyette, hátha az normálisabb lesz.

     

     

     

     

    előzmény:
    bluebell (62122)
    2009-07-29  10:02
  79. 2009. július 29. 11:4362123.

    sziasztok!

     

    egy netezobol irok,vegre mar. eselyem sincs visszaolvasni, a sracok kint vannak a jatszoteren aposommal,nem tudom,meddig lesznek el.

    csak par dolgot olvastam gyorsan, Gabi, babat vartok???!!!! hat ez annyira jo, gratulalok!!!!!! remelem,jol olvastam vissza...en meg ott tartottam,h. felretettetek a baby projectet! magyon orulok! es szoritok,h. kisfiu legyen!

     

    Vera, Kriszta,ti itthon vagytok most? Anitaval beszeltem,ok itt vannak. Eszter is felhivott,olyan jot dumaltunk.

     

    hat az itthoni helyzet nekem tovabbra sem tetszik,eszem agaban sincs hazakoltozni...

     

    Szandra, rendbejott mar a helyzet a ferjeddel? hat en is kiborultam volna a helyedben! sajnos az en uram is hasonlo, mar tobbszor irtam,milyen gyakran jar el havareokhoz, legutobb az en szulinapomom is 8  utan ert haza es rafogta,h. 'ajandek utan koslatott'...na,nekem nem mukodnek a smiley-k.

     

    na, nem is nagyon olvastam vissza. mi 4 napot voltunk a Balcsin, gyonyoru volt a hely es szuper ido. a szallas az internetes oldalon jonak tunt, de igazabol tok gaz volt, mert nekunk adtak a felso szintet es szaz fok volt. raadasul az egesz nem volt bababarat egyaltalan! rengeteg meredek lepcso, tukor, uveg, kiallo giccses folosleges diszek stb. a tulaj ferje uveges es ebbol kifolyolag meg ott is uveg + tukor volt,ahol egyaltalan nem kellett volna...sokat furodtunk,napoztunk amugy. G. kulon szallason volt a fiubarataival, pedig ez is fuggoben volt, vegul vegig veluk maradt,ugyhogy nekem a balatoni 'nyaralas' megint csak veszekedesbol allt:( na,no comment,nem a netre valo tema.

     

    onnan anyaekhoz mentunk,nagyon jo volt, 3 napot kimentunk Mamikahoz,szegenynek eltort a karja, nem tud szinte semmit csinalni es nagyon bantja ot ez. vittunk neki ebedet, foztunk neki, csirkeolat takaritottunk stb:)

    most meg G. szuleinel vagyunk, itt van a legjobb baratnom Munchenbol is, 3 eve nem talalkoztunk, olyan jo volt ujra latni oket, ma is megyunk es beulunk vhova, csak nagyon meleg van, jobb lenne strandolni. Marci mar farad amugy. en elvagyok. meg pedikuroshoz akarok eljutni, hiaba reszelem a srakam,olyan csunya a bor, total kiszáradt.

     

    na,rohanok,mert allitolag ez ki szokott kapcsolni,nehogy megszivjam...van itt vki amugy?

     

    előzmény:
    bluebell (62122)
    2009-07-29  10:02
  80. 2009. július 29. 10:0262122.

    Jó reggelt! Mit szóltok, milyen nyarunk van már megint? Amióta visszajöttünk a nyaralásból, azóta minden nap esik az eső.

     

    Berni, valóban összekevertem a két városrészt. Már korábban megnéztem térképen, és rájöttemem a tévedésemre. Abban viszont biztos voltam, hgoy elég közel van hozzátok.

     

    A gyerekek italait nekünk mindig felengedig vinni. Általában én is kulacsban szoktam. Ha mégis kekeckednek, akkor kiöntöd, és bent újra feltöltöd, ahogy Vera javasolta. (de nem hiszem, hogy gond lesz.)

    Hőkamerákat nem tudom. Annyit tudok biztosra, hogy Ferihegyen voltak, amikor elkezdődött a vírus, de azután leszerelték őket. Hogy azóta újra fent vannak-e...??? Biztos nem lesz gond, ha Viggonak csak hőemelkedése van. Mielőbbi teljes gyógyulást kívánunk Neki és persze jó utazást nektek. Sajnálom, hogy nem jött össze egy újabb találkozó, de legalább egyszer láttunk benneteket a közelmúltban.

    Berni, Adriról tudsz valamit? Előző nap beszéltem vele, hogy hazautaztak, de azóta nem tudom, hogy jól van-e.

     

    Vera, szerencsések vagytok, hogy a Balaton partján éltek. Tényleg megszünt a keszthelyi lakosoknak az ingyenes belépő a strandra? A Helikon Strandra jártok?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. július 29. 07:0862121.

    Szia Berni!!!

     

    Te olyan aranyos vagy, berobbansz pár hét után és mindenkihez van pár kedves szavad.

     

    Remélem jó utatok lesz, hova utaztok?

     

    Én nem szoktam az említett repterekről utazni, szerintem beleivás utána illene átengedniük, esetleg az ellenőrzés után lehetne feltölteni és akkor senki nem kötne bele.

     

    Ez tetszett ez a házassági évfordulós, végül is így is lehet romantikus, félő hogy mi is eljutunk erre a pontra lassan.

     

    Tényleg szupi a Balcsi, én barom tegnap csak a memóriakártyát nem tettem bele a gépbeés mivel már nincs ingyenes strand nem hiszem hogy naponta lejárunk majd. 7 után ingyenes csak, hát kösziMa megy Tomi úszni, nagyon kiváncsi vagyok.

    előzmény:
    ragdolly (62120)
    2009-07-29  01:51
  82. 2009. július 29. 01:5162120.

    szep jo estet!

     

    gyorsan atfutottam ezt az utolso oldalt, h kepben legyek.

    Latom sokan nyaraltok/nyaraltatok - de jo, de jo!

    Agota, titeket en is irigyellek a gyonyoru francia utert!!   A kepekert meg en is kulon jonni fogok am .

     

    Vera, isteni lehet a Balcsi mellett nektek!  Ha igy belegondolunk hihetetlen szerencsesek a mi gyerekeink, h van az a bizonyos masik orszag, ahol olyan sokminden jonak reszesei lehetnek a gyerekkoruk alatt, amirol az angol gyerkok csak almodozhatnak.

    Kivanom, h a Nagyid meg egy joideig gyonyorkodhessen az unokaiban es a dedunokaiban!

     

    Kriszta, ez a repules itt-ott-amott ez igazan szuper h ott van lehetosegnek.

    Alabb olvastam is, de fokent Gabi "rakott kepbe" hazugyileg. Atyavilag, hat nagyon remelem h ezt mar fokozni nem lehet ...megy a drukk ezerrel h vegre rendezodjenek a dolgaitok es fokent h legyen hova visszajonnotok Mo. utan.

     

    Noemi, most latom csak h mar nagyon a finish-ben vagy testileg, lelkileg egyarant.  Ilyenkor szokott az ember lanyara napi rendszeresseggel ratorni a panikroham ...nem kell ahhoz meg az apa hianya sem .

    Persze total megertem az aggalyaidat, de meglasd az elet idovel szepen helyere billent majd mindent!

     

    Az evfordulokkal kapcsolatban osztom Kriszta velemenyet, total szerencses az a noszemely aki egy izig-verig romantikus pasit fog ki maganak.  Na azert ami es ahogy Szandraeknal tortent, az engem is megingatott volna!

    Mondjuk en az idei evfordulonk utan, asszem mar nem fogom tudni magunkat tulsagosan komolyan venni.  10 egesz nap telt el mire nem ferjur, de MINDKETTEN rajottunk h elfelejtettuk a nagy esemenyt...majd megszakadtunk a rohogestol. Kesz, ide jutottunk, ezt teszi veled 11 ev hazassag es ket gyerek.  Ugyhogy Noemi, sztem nem maradsz le nagyon semmirol .

     

    Jaj mar nagyon hosszu leszek, de ezt meg betuzom:

    szo volt a Londonon beluli koltozesrol.  En tenyleg nem Bromley-ban lakom, sztem osszetevesztetted Brockley-val Kriszta (ott szalltok ki a vonatbol hozzank jovet).  Evi nalam nagyon jol beszelt, valszeg mert en is elfogult vagyok SE Londonnal kapcs.  Mondjuk azokat a reszeket amiket Evi reszletesen emlitett nem ismerem nagyon behatoan, mert mi beljebb, a varoshoz kozelebbi 2/3-as zonak hataran lakunk, az altala is emlitett Blackheath es Greenwich kozvetlen szomszedsagaban.

    Engem irto sokminden megfogott SE Londonban, az egybefuggo zoldovezet, a kozponthoz valo kozelsege (18 perc Charing X), a szuperjo tomegkozlekedes (vonat, DLR, Beckenhamtol talan mar a troli is megy), a csaladkozpontusaga, erre mifelenk tipikus fiatal csalados middle class kornyekek valtjak egymast, dugig van fokent eszak es nyugat-europai vegyes-csaladokkal, Londonon belul itt a legnagyobb az NCT, gyonyoruen egybefolyik kifele Kent es Surrey megyekkel, a hazarak annyira nagyon nem irrealisan magasak, stb, stb.  Egyszoval egyetertek Evivel, minden szempontbol idealis egy fiatal csalad szamara.

     

    Na most akkor en kerdeznek egy nagyot fokent azoktol akik manapsag utaztak haza, hogy hogy hogy:

    - tenyleg vannak-e a reptereken (fokent Gatwick es Ferihegy erdekel) hokamerak? (kisfiu most esett at valami nyavajan es meg neha kisebb hoemelkesede van)

    - fel lehet-e meg mindig vinni a kezipoggyaszban  a gyerekek vizeskulacsat ha elottuk beleiszunk az ellenorzesnel?

     

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe, holnap bekukkolok h irtatok-e valamit a fentiekrol, mert estefele utazunk....

    puszi mindenkinek,

    berni

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. július 28. 20:4462119.

    De aranyos vagy Évi. Igen, ennek mondjuk örülök hogy nem épp mondju egy hónapja történik ez. Én úgy hiszem ezt is fentről intézte valaki.

     

    Tavaly én is elfelejtettem a házasságit, idén is csak a nagyim szólt, persze ezt H nem tudja. Jövőre nem tudom ki szól majd.

     

    És veletek mi van Évi? Milyen ott a nyár?

     

    Ma lementünk a Balcsihoz Tomival, akkorát őrjöngtünk a vízbe, megint 20 évesnek érezhettem magam, ettünk lángost meg kukoricát, utána még biciklizni kellett, Tomi elég nyugis is ma este, én totál kivagyok. De megvolt a mai sport is.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521941 (62118)
    2009-07-28  19:43
  84. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2009. július 28. 19:4362118.

    Sziasztok!

    Agota, varjuk a kepeket, nagyon szep lehetett a normandiai ut!

     

    Vera, nagyon drukkolok Nagyidnak es Neked! Olyan jo, hogy most vele tudsz lenni sokat!

     

    Kriszta, nahat nem is tudtam, hogy igy utaztatnak Benneteket!

     

    Szandra, probalj meg nem busulni, en is nagyon sok boldog evet kivanok Nektek az evfordulotok alkalmabol!!! Egyebkent en sem vagyok romantikus tipus, az iden nalunk en felejtettem el a hazassagi evfordulonkates R emlekeztetett, pedig a gyerekek szuletese ota tenyleg probalom jobban megadni a modjat az unnepleseknek. A gyerkek elott pedig szerettuk oszekotni az evfordulokat utazasokkal, nyaralasokkal, ami mostmar kevesbe megoldhato.

     

    Noemi, asszem a mentot is ki lehet hivni, ha nem tudod bevitetni magadat sehogyse. Ne vard meg az 5 perceseket, lehet, hogy mar korabban be kellene menned. Az apukarol hallottal mostanaban? Meg az is lehet, hogy egyszercsak beno a feje lagya es osszekapja magat, de semmikepp sem gondolom, hogy hosszutavon egyedul maradnal, lesz majd aki mindekettotoket nagyon fog szeretni!

     

    Gabi, tovabbi drukkok+++++

     

    A swine fluerol itt valahogy azt hozza ki a media, hogy nem kulonosebben veszelyesebb mint a normal influenza es a virus genetikai vizsgalata is azt hozta ki, hogy nem rendelkezik a pl 19 szazad eleji halalos spanyolnatha sajatossagaival. Mindenesetre jobb az elovigyazatossag, vitaminok, sok gyumolcs, zoldseg es minden kisebb betegseggel otthon kell maradni amig a szervezet teljesen nem regeneralodik es az immunrendszer ujbol meg nem erosodik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. július 28. 16:4362117.
    Na megyek megejtem a napi sétát. Olyan szép az idő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. július 28. 16:4262116.

    De ez a “lemaradunk a gépről” gondolom csak ott derül ki. Az meg nagyon kellemetlen lehet. Viszont nagyon olcson repülhettek. Én még sosem mentem malévval. Általában easy-vel. A lényeg hogy ne hajnalban kelljen kimenni. Azt hiszem legközelebb már nem egyedül reppenek.

    előzmény:
    bluebell (62115)
    2009-07-28  16:23
  87. 2009. július 28. 16:2362115.
    Ezt jól megbeszéltétek. Szóval Norbi és tesóm már utazott a pilótával (az én maléves kártyám eredményeképp). Rubin és én meg csak egy szakaszon voltunk bent, de akkor azért, mert ismertem a pilótát. Nem az az általános, hogy valakit ott elvisznek, ez nagyon pilótafüggő. Ha teli a gép, akkor első osztályra tesznek be, de mivel gyerekesek vagyunk, ezért általában MÁST upgradelnek, és így felszabadítanak nekünk helyet. Ha ott sincs hely, akkor a stewardess széken utazhatunk, de itt is megint, a gyerekek miatt mást kérdeznek meg, hogy elutazna-e ott. Olyan is van, hogy a személyzet kényeskedik, és senkit nem akar maga mellett utaztatni. Ilyenkor van az, hogy lemaradunk a gépből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. július 28. 15:1862114.
    Lehet megengednék hogy vezessétek kicsit  a gépet
    előzmény:
    batun (62113)
    2009-07-28  14:43
  89. 2009. július 28. 14:4362113.

    Gondoljatok beengedik negyuket a pilotahoz?:D

    Biztos orulnenek neki, a gyerekek kozben nyomkodhatnak az erdekes villogo gombokat

    előzmény:
    barackmano (62112)
    2009-07-28  14:06
  90. 2009. július 28. 14:0662112.
    Igen, Kriszta MALÉV-os, én is benne bízom a pilótával már régóta szeretnék
    előzmény:
    Nyulcsi (62110)
    2009-07-28  13:42
  91. 2009. július 28. 13:4562111.

    De ari vagy Noémi. Vigyázok én magamra, most tömtem magamba egy kis ennivalót. Hát én sem így képzeltem a kikapcsolódást. Este Balcsizunk végre, majd akkor lazulok. Legalábbis remélem.

     

    H egy hősszerelmes volt mielőtt hozzámentem, szerintem totál kiveszett belőle minden, de lehet igazad van, inkább örülöm kéne.

    Mondjuk még jobban esett volna ha nem csak azért főz mert eszébe juttattam. Túl sokat akarok mi?

     

    Neked is köszönöm Tünde.

    előzmény:
    Nyulcsi (62108)
    2009-07-28  13:23
  92. 2009. július 28. 13:4262110.
    Vagy lehet hogy pont akkor fog hiányozni? De neked legyen igazad. Kriszta ti malévosok vagytok ugye? Biztos volt róla szó de nem emlékszem.Van egy barátnőm akinek az anyukája ott dolgozik ezért neki szabadjegye van. ha tele a gép akkor van hogy a pilótával utazik. Azt azért kipróbálnám milyen
    előzmény:
    batun (62109)
    2009-07-28  13:29
  93. 2009. július 28. 13:2962109.

    NAgyon sajnalom Vera, hogy ilyen nehez, most neked, dehat sosem konnyu elveszeni valakit. REmelem hogy meg tudsz vele minel tobb minosegi idot eltolteni es o sem szenved sokat!

    Noemi, neked is nagyon nehez lehet most, ha itt lesz a babacska, akkor azert jobb lesz sokkal, nem is fog hianyozni a pasi! Azten meg majd talasz valakit, aki mellett leelheted az eletedet!

    Kriszta, ah teli van a gep akkor nem engednek fel vmi potulesre?

    Ezek szerint ti nem tudtok online becsekkolni, ugye?

    előzmény:
    barackmano (62107)
    2009-07-28  13:09
  94. 2009. július 28. 13:2362108.

    Nekem ez már romantikusnak számit amit H csinál. Ha nekem egy pasi főz vagy csak csinál bármit amihez egy szalmaszálat keresztbe kell tenni többet ér mintha bármit venne. Én már elolvadtam ha gyermekem apja küldött egy sms-t hogy siessek haza mert kész a vacsi.

    Szegénykém nagyon rossz lehet nézni a nagyidat ahogy szenved. Duplán szomoru évforduló lenne ez neked. Felhőtlen nyaralásról szó sem lehet nálad most. Csak tényleg bele ne betegedj még jobban.

    előzmény:
    barackmano (62107)
    2009-07-28  13:09
  95. 2009. július 28. 13:0962107.

     

    Noémi, még azért szólj rám párszor, elég lyukas az agyam manapság.

     

    Hari sem egy halál romantikus típus (csak addig volt az amíg be nem dőltem neki), néha ki is vagyok miatta, de hát ez van. Ez a tud róla mégsem töri magát nekem is különösen rosszul esne, de néha tudomásul kell venni, hogy a férfiak mások mint mi vagyunk. És pont amiatt kell szeretni őket.

     

    Gabi, azért a sportossághoz több kéne, a hasam viszont szerencsére lement, majd vissza is megy ha hazamentem.

     

    Néha már totál kivagyok. A nagyim ma sokkal jobban nézett ki, az a paraszt doktornő (még magyarban is durván bunkó) nem mondott semmit, de az egyik nővér elkapott és elárulta (ha már a dokinő nem tudta) hogy a nagyimnak szörnyű állapotban van a szíve, valószínűleg elalszik majd a napokban, ez az utolsó fellángolás. Ott bőgtem a kórházban, a nagyim persze látta rajtam, így elmondtam neki. Erre totál leeresztett, akkor már magamat okoltam. Felhívtam a nagybátyámat, ő meg azt mondta hülyeség, a nagyira már 40 évesen is azt mondták ha megtartja őt belehal olyan rossz a szíve. Na erre vissza, ezt elmondtam a nagyimnak hogy mentsem a helyzetet.

     

    Egyben van a gyomrom egész nap, enni  meg aludni nem tudok. Remélem most már valahogy vége lesz ennek, már a nagyim is attól fél hogy én betegszem bele.

     

    Ráadásul holnap van Anyukám halálának az évfordulója, vicces lenne pont aznap elveszteni a  nagyimat is.

     

    Bocsi mindekitől, de én pont azt szeretem hogy itt ki lehet írni magamból.

    előzmény:
    Nyulcsi (62106)
    2009-07-28  12:23
  96. 2009. július 28. 12:2362106.

    Persze tudom tudom. Nem ezen mulik hogy jo valakivel vagy nem. Igazából még egy ilyen figyelmetlen és egyáltalán nem romantikus férjet is szivesen elfogadnék. Bár egy idő után valószinüleg nagyon rosszul esne ha nem törödne az ilyen dolgokkal. Ha semmivel nem törödne. Na kezdek depis lenni ugy látszik. Olyan jó nektek hogy meg tudjátok osztani a gyerekkel való dolgokat az apukával. Remélem majd rám is rámtalál az igazi. Letojom majd hogy elfelejti  a szülinapom. Majd én is az övét.

    előzmény:
    bluebell (62105)
    2009-07-28  12:07
  97. 2009. július 28. 12:0762105.

    Tünde, igen, tudunk egymás mellé jegyet kérni, ha együtt csekkelünk be, és ha nincs teli a gép, ami azt jelenti, hogy minket stand by-ra tesznek, és majd csak a végén kapunk helyet. Egyébként néztem, és azon a gépen 108-ra 102 utas van, ami elég sok ahhoz képest, hogy még egy hét hátra van. Remélem nem változik sokat, és nem lesz necces, mármint nekünk.

     

    Noémi, azért tudnod kell, hogy nagyon sok férfi ilyen. Szerencsés az, akinek romantikus, figyelmes férje van, és nyomon követi az eseményeket. Az akinek mégsem ilyen a párja, és nem érdekli az évforduló, ettől még nem szerencsétlen. Rosszak azok a napok, de gondolom kárpótolja mással, azért van vele a nő. Ha mégsem, az már gáz.

    előzmény:
    batun (62103)
    2009-07-28  11:15
  98. 2009. július 28. 11:3462104.

    Jó reggelt

    Most keltem csak fel. Teljesen átállt a szervezetem a későn fekvés későn kelésre a munka miatt.

    Szandra nem is tudom mit mondjak. Ahogy olvasgattam vissza gondoltam magamban hogy ne hibáztasd a férjed mert nem képesek ilyen dátumokat megjegyezni de aztán olvastam hogy te igenis szóltál neki milyen nap van tehát nem felejthette el. És mikor a vacsit ette akkor is nagyon jól tudta hogy ünnepi kaját eszik. Pont tegnap nyavalyogtam magamban azon hogy egyedül vagyok  a babámmal a világban és milyen rossz ez. Lehet néha nem is olyan rossz. Egyébként hogy kérdésedre válszoljak nem tudom még hogy lesz ha megindul a szülés. Ha még itt laknak az exemék akkor valamelyikük talán be tud majd jönni velem ha éjszaka indul be. Taxit akarok hivni majd azt hamarosan lerendezem,van itt egy a sarkon velük akarom megbeszélni hogy mennyi idő alatt érnek be stb. Ha nagyon gyorsan zajlanak az események akkor félő hogy nem lesz időm riasztani senkit ha viszont lassabban akkor van akit hivjak. Csak az a baj hogy mindenki dolgozik és előfordulhat hogy nem ér oda senki időben. Hazafelé viszont mindenképpen keritenem kell majd valakit.

    Az  nagyon tetszett hogy H fözöcskézett neked Vera. Elképzeltem ahogy ügyködik a konyhában. Bár elfeljetette de jóvá tette. Az orrszivó porrszivót köszi hogy nem felejted el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. július 28. 11:1562103.

    tudunk majd egymas melle jegyet kerni?

    tok jo, en is orulok! REmelem most mar tenyleg utazunk, ti is meg mi is!

     

    előzmény:
    bluebell (62102)
    2009-07-28  10:54
  100. 2009. július 28. 10:5462102.
    Deeeeeee!!!!! Tünde, aug.5. szerda reggel, Malév. De örülök.  Olyan ritkán tudunk beszélgetni. Ott legalább tudnánk. Viszek mesefilmet a gyerekeknek, beültetjük őket egy sorba, mi meg kávézunk.  Jó a terv? Már csak kivitelezni kell.
    előzmény:
    batun (62101)
    2009-07-28  10:29

Címlap

top