Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2004. december 13. 14:59101.
    Szia Tunde!

    En vagyok! Vegre meggyogyultam, es ma jottem megint dolgozni! Igaz, itt olyan hideg van, hogy akar meg is fazhatok holnapra. . . :)(

    Most akkor kideritette a vedono, mi a baja Encinek? Remelem mar jobban vannak a kiutesei!!

    Drukkolok a borgyogyaszhoz!

    Koszonom a hagymas tippet, de a nevet sem volt jo leirni. Tenyleg rosszul vagyok mar a gondolatatol is. Sajnos en meg mindig emelygek. Napszaktol fuggetlenul. Mar kezdem nagyon unni. Etvagyam sincs, legszivesebben csak pekarut ennek, mert annak nincs "szaga". Hal Istennek a gyumolcsoket, zoldsegeket meg birom enni.

    Kerdezted, hogy mennyi idos a baba. Papir szerint 13. hetes vagyok, de az UH-n kiderult, hogy fiatalabb a baba, es kb 11 hetes. Szerintem is az a realis. Szoval a konyvek szerint 1-2 heten belul rendben leszek. Hurra.

    Olyan nagyon sajnalom Zsuzsat, amikor megtudtam, nem is mertem semmit irni neki. De annak lehet orulni, hogy neki nincsen baja ( gondolom a szomorusagon kivul) es egeszseges fiatal no. Szoval en is annyira drukkolok neki, de ANNYIRA.

    Na mennem kell szunetre, majd irok kesobb.

    Puszi Mindenkinek, aki itt van

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 13. 14:37100.
    Bocs, hülye vagyok! Az előző hozzászólásom utolsó bekezdésében Verára gondoltam, és Zsuzsit írtam. Mindamellett az is érdekel, hogy Zsuzsi, te hogy vagy?

    Jól ellevelezgetek így magamban. Sehol senki?

    Juhéé, ez már a 100. hozzászólás!!!
    Na pá
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 12. 23:0099.
    Sziasztok!

    Képzeljétek, ma végre elmentem itthonról vásárolni. Végre kimozdultam Stoneleigh-ből!!! Nem vagyok egy plaza-cica, de komolyan mondom jó volt sétálgatni a bevásárlóközpontban, nézelődni boltokban. Encsinek kellett harisnyát vennem, mert már mind kinőtte. Epsomba mentem, ami két vonatmegálló ide. Azt persze nem tudtam, hogy az üzletek csak 11-kor nyitnak, ezért lézengtem egy félórát. . .
    Pénteken volt nálunk a védőnő, nagyon aranyos volt. Encsi is tündérien viselkedett, mert tudtam tőle nyugodtan beszélgetni a védőnővel (van úgy, hogy nyüszít, mert féltékeny, hogy nem vele foglalkozom).

    Éva, köszi a meghívást. Szerintem is találkozhatnánk, én is úgy néztem, hogy közel vagytok. Megbeszélem a párommal, aztán nyilatkozok.
    Tökjó, hogy Karesz azért mégiscsak barátkozik a babákkal, így majd a babázás gondolata is közelebb kerül hozzá.

    Tudjátok, írtam, hogy a héten voltunk a GP-nél. Képzeljétek, szombaton felhívott egy kórház, hogy hétfőn (holnap) v. pénteken mehetek hozzájuk, megvan az időpont a bőrgyógyásznál. A GP-nk meg 2-3 hónapról beszélt. Remélem, akkor pénteken le is veszik az anyajegyeket és minden oké lesz. Drukkoljatok.

    Zsuzsi, hogy vagytok? Várjuk ám a beszámolót, híreket otthonról.
    Puszi mindenkinek,
    Tünde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 12. 01:1298.
    Sziaszyok.

    Zsuzsi tudom hogy szomoru vagy es semmi nem tud vigasztalni de azert ne keseredj el nagyon . Ha most negativ lehet hogy jovo honapra pozitiv lesz. Tudod hogy a tul sok ktress nem hasznal. Lazzits es probalkozzatok. !!! Nagyon drukkolunk Nektek itt. Csak ido kerdese.

    Niki, szegenykem. Majd tul leszel ezen a betegsegen. (marmint a roszul let. )

    Mar 4 napja nincs idom leulni a gep ele. Csutortokon meglatogattam a horvat baratnomet. 8 honapos a kislanya. Tunderi. Olyan hangja van csak ugy kiabal. Mar meg tud tamaszkodni. Nehe osszecsuklik de azert alldogal. 8 honapra szuletett de nagyon szepen fejlodik. Szegenyeknek pont azeste romlott el a futes a hazba. A szerelo ott volt de meg este 9re se tudta megjavitani. Nekunk van 1 olajradiatorunk ugyhogy athozattam a Parommal. 5 perc mulva az erkezese utan mar az olebe vette volna a kisbabat de Talis elsirta magat mert nem ismerte. Elosszor ment volna hozza de aztan mar amikor a Karesz olebe volt akkor meglepodott. De azert egy lepessel elore vagyunk. Szoktassuk Parunkat a kisbabahoz lepessel. :-))))))

    Tegnap meg xmas party volt a munkahelyemrol. Ma meg az egyik lany akivel egyutt lakunk leesett a buszon a lepcsorol mert akkorat fekezett a sofor. Egy tenyernyi nagysagu veromlony lett a combjan , ki kellett hivni az ambulanciat hozzank. bevittek a korhazba most varom oket . majd kiderul az itteni ellatas.

    Tundi. Epsom nincs messze tolunk. Vonattal kb 10 15 perc. eljohetnel igazan valamelyik 7vegen. mar este van ugyhogy nem hivlak de majd beszeljunk . Vagy talalkozhatunk mashol is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. december 11. 10:5897.
    Zsuzsi!

    Én is nagyon sajnalom, foleg azutan amiket irtam neked. :((( Masreszrol meg nem ertem. En ugy tudom, hog a pozitiv teszt biztos, a negativ nem. Elvileg nem jelenhetne meg a 2. csikocska ha nincs terhessegi hormon a szervezetedben.
    Es hogy vizsgalt meg az orvos? UH-al? Vagy csak tapintassal? Mert a Tomit sem ereztek meg 3 hetesen, azt mondtak szerintuk nincs is.
    Most lehet, hogy hulyesegeket irtam, de en meg remenykedem. Ha meg megsem, talan a kovetkezo honapban. Tovabbra is nagyon szurkolok en is.
    Ma du. megyek Pestre, hetfon talalkozom egy lannyal, akivel , eg Londonban ismerkedtem meg, csak haza kellett jonniuk. Azota sem lattam.
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 10. 23:4396.
    Drága Zsuzsi!

    Sajnálom, hogy nem jött össze. De azért ne keseredj el, dolgoztok az ügyön, aztán úgyis sikerülni fog :-))
    Meg aztán, az is lehet, hogy a doki túl fáradt volt, nem? Vagy ismered azt a dokit, megbízható?
    Mindenesetre én továbbra is drukkolok.
    Puszi
    Tünde

    P. S. köszi az autós infót.
    Többiek hogy vagytok?
    Niki? Éva?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 10. 22:5295.
    Hullamhegy utan hullamvolgy.

    Ma reggel a repulon csinaltam egy tesztet, valami fuggoseg-fele alakult ki. Negativ. A masikat is kivettem a dobozbol. Negativ. Elso utam rogton a repterrol a korhazba vezetett itthon, ahol egy nagyon turelmetlen es faradt orvos (azt hiszem, eppen szult elotte, mert sokat kellett varni) megvizsgalt, es kozolte, hogy mehen beluli terhessegnek nincs nyoma. "Nagyon ures a mehecskeje". Es mehen kivuli? kerdezem en - "hat, az nagyon ritka, meg lennenek mas tunetei is". Azt se kerdezte, mikor volt mensim meg egyaltalan az volt neki a legfontosabb, hogy minel elobb elhagyjam a rendelot. Azert egy labortesztre be akart utalni. Kerdeztem: miert, lat valami eselyt? Nem. De Angliaban csinaltassam meg, mondta. Es kulonben is, hogy van az, hogy en ide berepulok es elvarom, hogy mondjanak valamit. . . Ok csak magyar ellatast tudnak biztositani. . . Mondtam neki, hogy magyar szazszor jobb, mint az angol. . . Erre elmosolyodott, kerdezte, mikor jovok megint, es mondta, hogy akkor karacsonykor menjek ujra el hozza. Azt mondta, meg fog jonni tiz napon belul. :((((((((((((((((

    Azert nem sajnalom, hogy elmondtam Nektek. Nagyon koszonom a drukkokat.

    Most nagyon faj. Raadasul a ferjem sincs itt, pedig nagy szuksegem lenne a gyengedsegere.

    Szeretettel, Plumtree
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. december 10. 09:5494.
    Sziasztok!
    Zsuzsi, tegnap egy csomot gondoltam rad, emlekszem en milyen boldog voltam es hogy te ezt most eled at. Olyan csodalatos erzes, nem tudom a masodikkal is ilyen e. Akkor holnap lesz a bejelentes a ferjednek? Biztos o is nagyon boldog lesz, bar azt irtad mar sejti.
    Mi nem akartuk, az en ferjem kisebbfajta sokkot kapott mikor telefonon kozoltem vele, de szerintem arra mar nem is emlekszik. Mikor este felhiv, az az elso: Tomi, hogy van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 9. 23:0993.
    Tunde, hasznaltauto-dologban egy tippem van: a benzinkutaknal lehet kapni egy minden honapban megjeleno hasznaltauto-magazint, amiben benne van minden modellre a realis ar tablazatokkal. . . Meg kell nezni az evjaratot, a merfoldszamot stb. es kiadja a realis arat. . . Es figyelmeztet az egyes tipusoknal figyelembe veendo dolgokra. Sajnos nem tudom a cimet, de biztos megtalaljatok es nagy segitseg.

    Epsombol nem tudsz buszozni a kornyeken?

    Annyira nem erzem terhesnek magam. . . Lehet, hogy almodtam ezt az egeszet??? Nem tudom elhinni. . .

    Koszonom a gratulakat!

    Juheeee! Holnap megyek haza! Onnan jelentkezem.
    Pusz,
    Zs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (92)
     
  10. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 9. 22:2892.
    Sziasztok!

    Zsuzsi, ez nagyon szuper! Látod, csak megvan a két csík :-)) Meg a pici a pocakban.
    Még a múlt héten írtam neked privit, beírtam a hiányzó adatokat, megkaptad? Azt nem tudtam, hogy Niki a hagymától is rosszul van.

    Drága Niki, enni azért bírsz valamit?

    Vera, Tominak a mászáshoz is gratula! Azért a lépcsőn mászás sem a legegyszerűbb mozgás.

    Éva merre vagy?

    Egy kis off: szeretnénk használt autót venni. Az uram azt mondja, nem talál olyan weblapot, ahol normálisan össze lennének gyűjtve a használt autókereskedők, és kritériumok szerint keresni lehessen. Tudnátok weboldalat ajánlani, hátha van olyan, amit még nem nézett meg. Már kezdek beleőrülni, hogy csak ezt a kis pici falut látom nap mint nap, és nem tudok bevásárolni egy normális boltban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. december 9. 21:5591.
    Sziasztok!
    Zsuzsi, gratulalok!!!!!! De izgi! Egyre tobb kismama. Szuper erzes lehet. Ja, es jo utat!
    Itt nem latni a napot, de az eget sem nagyon, tiszta szurke az egesz.
    Koszonjuk a gratulakat. Tomi nem megy meg, csak maszik a lepcson fel-le. Ejjel szerencsere alszik, most megyek is, kihasznalom, az ocsem keri a gepet,
    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 9. 19:4790.
    Sziasztok!

    Azert allitolag van jo orvos is errefele. . . Szerintem csak nekem van kulonos pechem Hamptonnal. . . At is jelentkezem Hampton Hillbe (kozelebb is van0, allitolag ott mindenki jo.

    Most szuksegem is lesz ra. . . Ketcsikosat pisiltem!!! Tudom, hogy nem kene meg elmondani, de en mar csak ilyen vagyok, meg optimista is, szoval nem babonazok. Augusztusra jon a draga baba. Niki mar tudja, hogy tortent az egesz, meg nehany masik forumon is elmeseltem, ime:

    Szoval az tortent, hogy mindig negativ volt a teszt, de piri sehol. (Ezt tudtatok. ) Tegnap hazajottem, es (bocsanat a szinte naturalista reszletekert), WC-re mentem. A WC mellett van a kis furdoszobai szemetes, es, nem tudni miert, beleturtam. Talan arra gondoltam, megnezem meg egyszer, biztos nem volt-e egy nagyon halvany vonal az utolso teszten. . . Es. . . lassatok csodat: ott ult az elozo harom nap termese, ketcsikosan egytol-egyig! Remegni kezdtem az izgatottsagtol (kb. ugy ereztem magam, mint az allamvizsgam utan, amikor meg nem tudtam, hanyas), azonnal akartam egy ujat csinalni (mert hat a hasznalati utasitason az all: 10 perc utan ne ertelmezze a tesztet). De epp nem tudtam, mert ugye pont elotte WC-n voltam. Szoval vartam kb. egy orat (ekkor hivtam Nikit, aki aztan az egeszet vegigasszisztalta telefonon), majd sikeresen kipreseltem harom cseppet, es ezuttal NEM dobtam el a tesztet akkor, amikor megjelent a kontrollcsik. . . Hanem vartam meg egy kicsit, es akkor megjelent az en csikom is. . .

    Szoval igy allunk.

    Koszonom a drukkot, ezentul is nagy szukseg lesz ra!

    Kulonben semmi a bajom, a derekam faj kicsit, de az maskor is szokott. Semmi hanyinger vagy emelyges vagy cicifeszules.

    Apa meg nem tudja. . . Azert sejti, mert tudja, hogy nincs mensi. . . Nagyon orul. De meg nem hiszi el, mert ugye meg "nem csinaltam tesztet!" :))) Szombaton mondom meg. (remeljuk, nem olvassa az nlc-t)

    Vera, Tominak nagy gratula!!!

    Hagymas orvossag: lehet (sot: biztos!), hogy nem rossz, de ha szegeny Niki a hagymanak mar az emlitesetol is rohan a nagy feher istennek terdepelve aldozni. . . Szegenynek meg mindig faj a torka.

    Tunde, ma Cobhamban is sutott a napocska! Kivancsi vagyok, mi lesz Budapesten! Holnap repulok. Kertek valamit?

    Puszi,
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 9. 15:3589.
    Nem olyan rossz ám az a hagymás orvosság. És a lényeg, hogy meg lehet tőle gyógyulni.

    Először ettem magam, hogy miért nem hazudtam én is azt, hogy 3 éve voltam rákszűrésen, ellenőrizni úgysem tudják. . . . De most, hogy Zsuzsi, megosztottad az "élményeidet", már nem bánom. . . . majd otthon elintézzük. Szegény, azért ez a cicis ügy tényleg elég durva lehetett!
    Zsuzsi, te mikor repülsz haza?

    Jelentem itt Stoneleighban (Epsom) már vagy egy órája süt a nap!!! Mióta ide költöztünk (idestova 10 napja) ez az ELSŐ alkalom. Nem mondom, hogy a hónak nem örülnék ugyanennyire, na de látni, hogy kék az ég, azért az sem semmi!!!! Kár, hogy Encsi pont most szunyókál, és nem lehet kint e hideg napsütésben.

    Vera, gratula Tominak a lépcsőzéshez. Encsi bár már majdnem 2 most kezd belerázódni, felfelé már megy, de lejönni még nem tud egyedül. Én Encsit 3 hónapig kézenfogva vezetgettem, sokszor a derekam majd leszakadt. Szóval kitartás!! Hogy vannak a fogacskák? Jobban alszik már Tomika?

    Puszi
    Tünde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. december 9. 10:4188.
    Sziasztok!
    Hozzank nem jart a midwife, felorat kellet buszoznom a korhazba. De az sem olyan sok.
    Ez az egeszsegugy szerintem is olyan bizonytalan ott. Mar biztos irtam, egyszer hazajottem, mert nem birtam fel evet varni, egyszer meg mi is maganhoz mentunk. A ferjem cege szerencsere valamennyit fizetett, de ezen kivul meg egy csomo penzt elkertek tolunk, mondtam is, soha tobbet.
    En szornyen felek minden betegsegtol. Talan mert anyukam rakban halt meg.
    Tomi ma rajott hogy kell fel-es lemenni a lepcson es most megallas nelkul maszkal oda-vissza. Persze folyton ott kell allni mogotte. Kicsit faraszto.
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 8. 23:2587.
    Hat, azt hiszem, Nikinek a hagymas orvossag egyelore nem fog bejonni. . . Lehet, hogy mar a hozzaszolastol (illetve annak olvasasatol) is beinteget a roka koma! :)


    Cervical smear: tenyleg mehnyakrak-szures. Errol nekem van egy jo kis sztorim. . . Nemreg volt egy csomo a cicimben. Azaz meg mindig itt van. Amikor elmentem a GP-hez, kitapintotta, majd hideg arccal kozolte, hogy igen, itt van, elkuld szuresre. Semmi "nyugodjon meg, a csomok 90%-a joindulatu stb. " - szeru, megnyugtato szoveg. En vegigbogtem a hetet, mar terveztem a temetesem. . . (raadasul nalunk van mellrak a csaladban. ) Aztan az internetrol tudtam meg, hogy azert van meg remeny. . . Aztan jo sokara kaptam idopontot, gondoltam, elmegyek privat korhazba. Hat, ott se volt jobb. . . Hosszas szornyu huzavona utan (korhaz: "a GP mondja meg, UH-e vagy rontgen!" GP: " a korhaznak kell megmondania!" - es ez oda-vissza vagy negyszer) hazarepultem, es a Kapas utcaban fantasztikusan jo korulmenyek kozott azonnal megvizsgaltak. (Kepzeljetek, meg az UH-s gelt is melegitettek, hogy ne legyen kellemetlen. ) Semmi bajom, szerencsere.

    De amikor a GP-nel voltam, megemlitettem, hogy szeretnek hamarosan babat, es ezert kene egy nogyogyaszati vizsgalat. Hat azt ok csak akkor csinalnak, ha van panasz. Van panasz? Nincs. Akkor nem csinalunk. Mondom, kene mar rakszures is. Mikor volt? Ket eve - hazudtam (otthon az orvos kiabalt velem egy eve, mert 13 honapja nem voltam, es elmondott mindennek, felelotlen lanykanak stb. ) Az jo, majd akkor jovore. Erre en: jaj, lehet, hogy mar harom eve volt. . . na jo, akkor megcsinaljuk. Kaptam idopontot, egy filigran fiatal no csinalta a szurest. Ugy belemnyomta a vasat, hogy azt hittem, felorditok. Megremegtem (csillagokat lattam), erre o: sorry. Majd a vizsgalat vegen: verezni fog, de ez normalis. Egesz nap gorcseim voltak es verzett. . . Mondanom sem kell, hogy eddigi kb. 8-10 rakszuresem soran sose vereztem meg. . .

    Szoval ehhez a GP-hez tobbet nem megyek, csak ha veszhelyzet van, szerintem ideje uj rendelot keresnem.

    Alig varom a januari talalkozot!!!!

    jo ejt, Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 8. 22:3686.
    Sziasztok!

    Niki, tényleg olyan szépen leírtad az uh-t. Én is hasonlókat éreztem. Nekem sem lehetett levakarni a mosolyt az arcomról. Szerintem olyankor is boldogsághormonok szabadulnak fel az ember lányából. Aranyos vagy, hogy leírtad, nálad hogy zajlik az ekcéma, mert így oda tudok figyelni Encsire, hogy hogy alakul. Pénteken jön a Health Visitor (gondolom amolyan védőnő féle), ő diagnosztizált legutóbb, most hátha megnézi e családlátogatás alkalmából.
    Azt még mindig nem tudom, hány hetes vagy most? 10-12? Vagy titok?
    A torokgyuszira Éva (kicsit összekavart minket, de sebaj) már javasolt kakukkfüvet. Ezzel óvatosan, mert babát vársz. Valamelyik korábbi Nőklapjában olvastam (nekünk jár a papíralapú), hogy némely fűszer, gyógynövény terhesség és szoptatás alatt egyáltalán nem javasolt. Ebben benne volt a kakukkfű, rozmaring. Az én tippem nagyon borzalmas, de nekem és a páromnak is mindig használt. Fogok egy nagy fej vöröshagymát és lereszelem (közben sírok, meg "az orromat is tisztíccsa") az apró lyukú reszelőn. Ehhez rakok néhány kanál mézet, az egészet be a hűtőbe egy éjszakára, vagy néhány órára, hogy érlelődjön. Aztán kiveszem, sűrű teaszűrőn átszűröm és a koktélt huzira megiszom. Egy felespohárkával nyugodtan lenyomhatsz. Bár most ha belegondolok, hogy még mindig émelyegsz, lehet, hogy ez is visszajön?

    Zsuzsi türelem türelem, lehet, hogy babát terem :-))
    Az NHS ellátás szerintem is igen felemás. Mi a héten voltunk a GP-nél bejelentkezni. A nurse felvette a kórtörténetünket. Kérdezte, hogy mikor volt rákszűrésem (cervical smear, jól sejtem, hogy ez ugye az??? , lécci cáfoljatok vagy erősítsetek meg). Mondtam, hogy idén volt, de kérnék már most időpontot, hogy jövő év elején túlessek rajta. Közölte, hogy itt csak 3 évente csinálják. Ezek szerint ezt majd Mo-on kell megcsináltatnom. Sikerült kierőszakolnunk egy időpontot orvoshoz is. Ezt azért kértem, mert évente szeretném átvizsgáltatni az anyajegyeimet, mivel nagyon sok van belőlük, meg anyukámnak levettek egyet, mert melanoma volt. A doki csak úgy nagyjából ránézett egy-kettőre. Megállapodtunk abban, hogy kettő hátamonlevőt le kéne venni, mert a melltartópántom időnként irritálja. Kérdeztem, mikor. Azt mondta, nincs hosszú várólista 2-3 hónap. Hát igen Zsuzsi 5 hónapos várakozásához képest ez nem sok. Nekünk van privát biztosításunk, talán azzal hamarabb elintéződik. Svájcban bőrgyógyász vizsgálta át az anyajegyeinket egyesével egy kis kütyüvel. Emellett azt sem mondanám, hogy ott tökéletes az eü ellátás.

    Vera, ezek szerint hozzád nem járt házhoz a midwife? Encsi is szokott az utcán, boltban műsort csinálni. Szerintem ezek a gyerkőcök exhibicionisták ;-)) Na jó, lehet, hogy Tomi nem, mert ő most fogzik. Engem is meg szoktak nézni, de sokszor már ügyet sem vetek rá.
    Azért én úgy irigyellek, hogy otthon vagytok. De talán tavasszal mi is hazamegyünk egy picit.

    Puszi
    Tünde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. december 8. 21:4385.
    Sziasztok!
    Koszonom mindenkinek az erdeklodest.
    Niki, olyan szepen leirtad az erzest, nagyon orulok nektek. Ay arcocska pedig biztos nem kepzelet, az mar a valosag. Szuper lehet neked, hogy hazhoz megy a midwife-od. Remelem minnel hamarabb meggyogyulsz es nem kell menned GP-hez.
    Zsuzsi, azota sincs piri? Ez azert egyre biztatobb.
    Az gyerekorvos ismerosunk is ezt az Exithemat mondta. Erdekes, en meg nem is hallottam rola, pedig allitolag eleg gyakori.
    Maya, sajnalom, hogy nem sikerult a meggyozes. Szerintem is azert emlitsd meg neki amilyen gyakran csak lehet, hogy tudatosodjon benne, mennyire szeretned. Az en ferjemnel ez mindig mukodik kisebb dolgokban.
    En nagyon elvezem az itthonletet, csak pihenni nem sikerul, egesz nap lotok-futok mindenfele ugyben, persze cipelem a Tomit, aki vegiguvolti az utat a fogai miatt, az emberek meg neznek persze. Ma mar kinomban kivettem a kocsibol, de 5o m-nel tobbet nem tudtam cipelni. En Dentinoxot adok a fogara, az hasznal ha eppen nem felejtem el bekenni. Azert megnezem a Camomillat is, talan az meg jobb.
    Egyre hidegebb van, havat meg nem mondanak, ejjel mar fagy.
    Ma a szomszed kisfiut voltunk koszonteni aki 1 eves- Hat o mar jar es szavakat mond, de hat minden gyerek mashogy fejlodik.
    Ma csak most jutottam Internethez, hianyoztatok am nagyon.
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 8. 21:4084.
    Sziasztok.

    Koszonom mindenkinek a jo szavakat.
    Egyenlore hagyom Nala a temat de majd meg raterek. Tudom hogy nem konnyu itt se az elet. Mi is egy csomo rent-et fizetunk igy is hogy 5 en berelunk egy hazat. Hatha meg csak kettonknek kellene fizetni.

    Az en parom valalkozo itt. Dekoralassal, kert epitessel meg ilyen dolgokkal foglalkozik egy masik magyar sraccal. Mindenesetre megerto volt , talam majd kesobb o is jobban vagyik a babara.

    Tundi, nekem a torokfajasra mindig bejon a kakukfu tea vagy cseppek. Tobbszor kihuzott mar a betegsesbol. Thyme nak hivjak angolul es a health shop-ban lehet kapni a BIOFORCE svajci keszitmenyt IVY-THYME COMPLEX a neve. olyan Ł8 korul van de eleg sokaig.

    En is nagyon varnam mar a talalkozot. Neha bajban vagyok a nick name-kkel de a tablazat mindig segit.

    Niki, teljesen magam is izgalomba jovok amikor olvasom a soraidat. Nagyon varhatod hogy jojjon a midwife , mert az valami alom lehet amikor majdnem minden kerdesedre valaszt kapsz. (mert ugye az emberben megfogalmazodik 1000 meg egy kerdes a terhesseggel es a babbakkal kapcsolatban. )

    Ja , az ebayrol meg annyit irtatok rola valamikor hogy en sokat vasarolok onnan es eddig meg mindig meg voltam elegedve. Es az arak kitunokek.

    Vigyazzatok magatokra.
    eva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 8. 20:0183.
    Jaj, Niki, eddig is meg voltam hatva Toletek, de ahogy leirod ezt a dolgot, hat, konny szokott a szemembe!

    Nagyon jo, hogy a midwife igy figyel Rad, es hogy ingyen van a gyogyszer. . . Annyira nem ertem: bizonyos dolgokban az egeszsegugyben Magyarorszagon sokkal tobbet tesznek erted, maskor pedig a mo-i ellatas nyomaba se erhet az NHS-nek. Hogy van ez?

    Velem az van, amit Niki is mond: se csik, se piri. Ez most az eletem - diohejban. Iszonyu idegesito, miert nem tortenik mar valami? Mondjuk egy csik (vagy ketto)??? :))))

    Tobbiek?

    Vera, milyen otthon?

    Puszi mindenkinek,
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. december 8. 17:5882.
    Eva!Biztosan megtorik az uriember egyszer, ezert ne legyen rossz kedved!!!! Vegulis en megertem, ha egy ferfi (normalis hatarok kozott)foglalkozik az anyagiakkal. Ez szerinem lehet igazi ok, hogy ne vallaljon az ember gyereket egyidore. Ha azt vesszuk ez a torodes egyik formaja, mert azert itt sem konnyu eltartani egy gyereket egy fizubol, az itteni berleti dijakkal. . . Na nem mintha otthon konnyebb lenne.

    Jaj a havat en is szeretnem. Van mar valami otletetek mit foztok az itteni "csodas" alapanyagokbol karacsonyra? Nekem fogalmam sincs, de sutni biztosan fogok valami apro sutiket.

    Zsuzsa szegeny egyre izgatottabb, mert se csik se piri. De szerintem ez kimondottan jo jel!!!!!!!!!!!
    Hajra Zsuzsi!!!
    :)))))))

    Szoval en meg tegnap talalkoztam a midwifeommal, aki egy kedves fiatal no. Vett tolem vert (4 kemcsonyit--huh!), meg vizelet mintat. Kerdezett ezer kerdes, foleg betegsegekrol a csaladban, meg velem kapcsolatban. Hazhoz jott es ott volt kb. masfel oraig. Es kepzeljetek mindig hazhoz fog jonni. Szoval eleg kenyelmesnek tunik a dolog. . .
    De sajnos nem sikerult semmi konkret dolgot megtudnom sem az estleges anyagi tamogatasokrol, sem a gyermek allampolgarsagi dolgairol. (bar igazabol ez annyira nem erdekes, csak szertnem tudni. ) Viszont ami biztos, hogy a terhesseg alatt es utana egy evig ingyenes minden gyogyszer, plusz a fogaszat. De ezt mar tudtam.

    Aztan delutan mentunk parocskammal az UH-ra. Ami alatt en eleg sokat nevettem. Amikor eloszor meglattam a kepernyon a bebit, hat en olyan boldog voltam, meg el sem hittem, hogy akkor ez most igaz, ez a kis elo emberke bennem van. Hihetetlen. Viszont vegre valahogy "materializalodott" az, hogy terhes vagyok, es lattam a sajat szememmel. Es nem csak a reggeli rosszulletek jelzik mostmar, hogy babat varok!!! Van kicsi kepunk is, es lehet rajta latni az arcanak a korvonalait. A kicsi orrat, meg a szemet, meg a szaja korvonalat. (de lehet, csak a kepzelet jateka??).

    Sajnos mara beteg lettem. Van egy allandoan visszatero betegsegem, mert amikor kivettek a mandulamat egy-ket darabka ottmaradt. Es ez allandoan begyullad, ha kicsit is legyengul a szervezem. Szoval itt szenvedek. Reggel probaltam oblogetni sos vizzel mert az tenyleg szuper, es jobb minden orvossagnal-amit mellesleg nem is szedhetek-erre termeszetesen megint rohantam a wc-be. . . Szoval nem sikerult. Es most egesz nap faj a torkom, meg mar a fulemre is kihatott. Lecci lecci, ha tudtok valamilyen regi trukkot mondjatok el, mert ez tenyleg komoly. A multkor is talyog lett belole, es meg kellett operalni. Amire most semmi szuksegem nincs. Viszont a GP-mhez nincs idom menni, mert minden nap 5-kor vegzek a munkahelyemen.

    mint most is. . . hurra!!

    Holnap olvaslak Titeket!!

    Mindenkinek jo ejszakat!

    Niki
    előzmény:
    nicole24 (81)
     
  21. 2004. december 8. 16:3381.
    Sziasztok!!!

    Orulok, hogy igy pezseg az elet itt a mi kis forumunkon!!!
    Bizony januarban kell egy talakozo!

    Tunde! Nekem az ekcemam mindig piros kis kiutesekkel kezdodik, amiket, ha kivakarok, nagyon gyorsan tovabbterjednek. Nekem az egesz testemen volt regebben igaz, foleg a hajlatokban, es nyaron, amikor izzad az ember. Meg olyan is van, hogy legyengul az immunrendszerem es akkor kijonnek, vagy ami hihetetlennek tunik: racsoppen a paradicsom leve/uborka leve akkor abban a pillanatban ki szoktam utni. De ez foleleg az egeszsegi allapotomtol fugg. Ha pl stresszes vagyok, van, hogy az arcomon rogton megjelennek a pottyok. . . Ezeket NEM ijesztegetesnek irom csak hatha van valami, amit be tudsz azonositani. Nagyon okos lehet Encsi, hogy nem bantja oket!!
    Jobbulast!!

    Szia Vera!!

    Orulok, hogy megerkeztetek szerencsesen, de remelem Tomika rendesen meggyogyul!!! Hogyan birja az urfi a hideget? Biztosan nagy orom van most nalatok, orul az egesz csalad, hogy otthon vagytok!! Milyenek a napjaitok? Sokat setaltok, vagy mentek vendegsegbe?

    Vissza jovok, de most mennem kell. . .

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 7. 22:5480.
    jelentkezem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 7. 22:5379.
    Sziasztok!

    Niki gratula. Ugye milyen jó, amikor képernyőn is látod a babót? Én mindig úgy élveztem az uh-kat. Akkor most hány hetes terhes vagy?

    Zsuzsi, lehet, hogy korán csináltál tesztet. Tudom, hogy azt irják a tesztekre, hogy, már másnap meg lehet csinálni, de én szoktam várni 5-7 napot. Attól függetlenül megértelek, mert amikor Encsivel teherbe estem, és a menszesz kimaradása után 5-6 nap múlva készültem a tesztre, a megelőző este alig aludtam valamit, alig vártam, hogy reggel legyen, és az első pisilés alkalmával meg is csináltam a tesztet. Azért továbbra is nagyon drukkolok.

    Vera, ezt a betegséget hivták Svájcban, (lehet, hogy máshol is) 3 napos láznak. Encsi is átesett rajta, a virust meg asszem Exanthema Subitumnak. A fogzásra adsz neki valamit? Én Camomilla homeopáthiás golyócskákat adtam neki, és szerintem használt, mert nem volt durva a fogzási időszak. Ha érdekel, megadom, hogy hány potenciás. Nagyobb gyógyszertárakban árulnak.

    Éva, köszi az érdeklődést. Encsinek még sajna megvannak a pöttyei. Szerencsére továbbra sem száradtak ki, kenegetjük a védőnőtől kapott paraffinos kenőccsel. De nagyon bizakodom, hogy hamar eltünnek.
    A télapós üzenet nagyon jópofa volt. Az uram most rakja össze a számitógépünket, úgyhogy hamarosan én is tudok majd irni e-maileket. Az ismerőseidet szerintem nem ismertük. Genfben elég nagy a magyarság, idős is (56 miatt) és fiatal is. Nagyon szerettem ott lakni, és megkedveltem a francia nyelvet is, amit ott tanultam meg. Pont ideális mérete van a városnak, van vizpart, közel vannak a hegyek.

    Na megyek aluszkálni. Jó éjt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (77)
     
  24. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 7. 22:3578.
    Sziasztok!

    Eva, nagyon megertem a helyzeted. Olyan nehez volt nekem is az az idoszak, amikor a ferjem "most meg nem" - allaspontra helyezkedett. . . Szerintem lassu viz partot mos - ne eroltesd, de mindenkepp legyen tema. Tudja, hogy Teged foglalkoztat, hogy erre vagysz. . . Es azt is meg lehet beszelni, hogy anyagilag (gondolom, ez a fo erv, ugye?) mit is jelent. A ferjem (konyvvizsgalo, kepzelhetitek) foleg az anyagiak miatt rettegett. Aztan volt az a mar emlitett balhe, es akkor, amikor en nem beszeltem hozza, kutatast vegzett, elment egy csomo baba-mama boltba, es amikor vegre kibekultunk, ragyogo arccal mondta, hogy osztott-szorzott, es egy kisbaba nem is olyan draga. . . Es hogy o sokkal rosszabbra szamitott. Majd, ha iskolaztatni kell (foleg Angliaban), az nehez lesz - de addig meg olyan sok ido van!

    Havat en is szeretnek. . . Ha Magyarorszagon esik a hetvegen, hozok Nektek. Tenyleg, valami mast ne hozzak? Pentek reggel indulok.

    Szegeny Tomi! Drukk, hogy a fogacskak jo hamar kibujjanak, es ne kinozzak sokaig! Nagyon el van szegeny kenodve? Jobbulast!

    Tundi, jelentkezz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 7. 21:5877.
    Szegeny Tomi. Elosszor lazas most meg a fogai.
    Remelem jobban lesz hamar es elvezhetitek tovabb az otthonletet.

    Niki, orulok hogy minden rendben es nagyon irigykedek. ;-))))

    Zsuzsi, remelem osszejon. Ha maskor mindig pontos akkor talan most van oka hogy miert nem pontos.

    Nekem eleg busy hetvegem volt. Nem volt idom se leulni a gephez. Tegnap este beneztem de csak gyorsan elolvastam amiket irtatok.
    Sajnos vasarnap este komoly beszelgetest folytattunk a Parommal. Felhoztam a dolgot. De nem sok sikerrel. Szerinte nem birunk meg el egy babaval. Ugyhogy el vagyok keseredve. De megertem ot is.
    Szoval ez van.

    Tundi, Eniko jobban van mar?Eltuntek mar a pottyok?
    Az egyik magyar par ismerosom is Svajcban lakik es a srac A KRAFT-nak dolgozik. rendszergazda. Genfben laknak. 2 pici gyerekuk van.

    Jo lenne ha itt is esne egy kis ho. legalabb 1 napig.

    Na sziasztok.
    Majd jovok meg.

    eva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 7. 21:4176.
    Sziasztok En itt vagyok.
    előzmény:
    barackmano (75)
     
  27. 2004. december 7. 21:3175.
    Sziasztok!

    Nagyon örülök a jó hírnek Niki babájával kapcsolatban. Remélem hamarosan ö (a hosszú ö helyett ezt irja:Q) is megosztja velünk.
    Zsuzsi, ha óramü (nem normális ez a gép) pontosságú. akkor azért lehet reménykedni, nem?
    Tomit a fogai kínozzák, éjjelente óránként kel, nappal is sokat sír. Ö nagyon elkésett velük, így gondolom most jön ki az összes.

    Hova tüntek a többiek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 7. 19:5274.
    Sziasztok!

    Kepzeljetek, most beszeltem Nikivel, es kipletykalom, hogy volt UH-n, es gyonyoru a baba meg minden ugy ahogy van tok jo!!! :)))))

    Wagner-Brahms hangversenyen voltunk a Barbicanben, London Symphony Orchestra. Jo koncert volt!

    Na, velem az a helyzet, hogy tegnap reggel kellett volna megjonnie (a mensim mindig oramu pontossagu), szurkal a hasam, kicsit emelygek neha, es meg ma is negativ volt a teszt! Allitolag vannak, akiknek csak a 4-5. napon mutatja ki. . . Meg fogok orulni (de ezt mar tegnap is irtam). Es amennyi penzt mar terhessegi tesztekre elkoltottem. . . De holnap nem csinalok!!!

    Veletek mi ujsag?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (72)
     
  29. 2004. december 7. 09:4773.
    Sziasztok!
    Tünde, nincs hó, de egyre hidegebb van. Amint lesz, küldök.
    Reménykedem én is a fehér Karácsonyban.
    Tomi már jól van, bár most tele lett a hasa meg a háta kicsi kiutesekkel, de azt mondta egy gyerekgyógyász ismerősünk, hogy ez gyakori vírusfertőzes után és nem jelent semmit.
    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 6. 23:4672.
    Sziasztok!

    Vera van otthon hó? Vagy csak hideg van? Ha van hó, küldjél lécci. Tavaly Zürichben fehér karácsonyunk volt, és az olyan szép volt. Remek, hogy Tomi már nem lázas.

    Zsuzsi, lehet, hogy nem olvastam figyelmesen, de milyen koncerten voltatok Nikivel? Komoly, könnyü vagy rock? Vagy egyéb müfaj? Le a kalappal, ennyi embert jóllakatni. Szerintem konyhatündér lehetsz, csak szerénykedsz, hm?
    Én nagyon drukkolok neked. A menszesz kimaradása után hány napra csinálsz tesztet?

    Többiek hol vagytok? Éva? Niki?

    Puszi mindenkinek, jóéjt
    Tünde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (71)
     
  31. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 6. 15:2871.
    Azt hiszem, meg fogok orulni! Nem birom a bizonytalansagot. . . jaj, drukkoljatok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2004. december 6. 11:0770.
    Sziasztok!
    Orulok, hogy jol sikerult a koncert.
    Itt jo hideg van az ottanihoz kepest. Ugyhogy mindjart megyek is telikabatot venni es a Tominak sapkat, az ugyanis otthon hagytam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 6. 10:3769.
    A koncert nagyon-nagyon jo volt, es ugy orulok, hogy valakit mar szemelyesen is ismerek! Szerintem az unnepek utan elso dolgunk egy talalokozo legyen!
    Koszonom, Vera, igazabol nagyon egyszeru eteleket csinaltam, nem vagyok egy konyhatunder. . . Csak tervezem, hogy leszek - szerintem, ha lesz babam (egyelore sajnos semmi jel :(, Niki, hiaba josoltal), akkor csak hazi kajat adok neki. . .
    Tominak gratula, es mindenkinek szep hetet kivanok!
    Zsuzsi
    előzmény:
    barackmano (68)
     
  34. 2004. december 5. 22:0968.
    Sziasztok'
    Koszonom szepen mindenkinek a drukkot, ugy latszik hasznalt, szerencsesen megerkeztem, Tomi meg ma nem volt lazas. A repulon minden baja volt, szerintem nagyon unatkozott, aztan itthon bemutatkozott, jokat rohogtunk.
    Zsuzsi, Niki, irjatok milyen volt a koncert. Milyen jo, hogy mar lehet valakinek szolni ha program van es nincs kivel menni.
    Zsuzsi a vacsora ezek szerinte amennyire nyomasztott, annyira jol sikerult, ugyi vagy. En jol leegnek, ugyanis nem nagyon tudok, vagy inkabb utalok fozni. :(((
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 5. 14:1167.
    Sziasztok!

    Tominak minel elobbi gyogyulast! Meg Encsinek is a pottyokbol. Es nagyon jo utat haza - en is megyek, penteken, egy hosszu hetvegere. Megyek a regi kedvenceim (na jo, csak egyik kedvenceim, ha ertitek) szalagalavatojara. :)

    Kepzeljetek, ma este talalkozom Nikivel, megyunk a Barbicanbe koncertre! Alig varom.

    Tulvagyunk a nagy vacsoran, ami az egesz heten nyomasztott. A ferjem egyetemi baratai jottek, szam szerint tizen. . . (Mind kulfoldi lanyt vett el, orulet. . . ) Ebbol hatan itt aludtak. Szerencsere mi atmentunk a szomszedhoz aludni. Hetfele kajat sutottem-foztem, teljesen kikeszultem, de legalabb sikert arattam. . . Foleg a sajtos pogacsaval, ami itt, szamomra erthetetlen okokbol, nem letezik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 4. 22:2466.
    Szia Vera!

    Hát ez akkor pont nem jókor jött. Vagyis a láz sosem jó. Remélem, azért mihamarabb meggyógyul Tomi. Akkor ezért aludt a drága olyan sokat tegnap, vagy tegnapelőtt.
    Puszi
    Tünde
    előzmény:
    barackmano (65)
     
  37. 2004. december 4. 15:5265.
    bar=mar
    előzmény:
    barackmano (64)
     
  38. 2004. december 4. 15:5264.
    Sziasztok!

    Koszonom mindenkinek a jokivansagokat. Rankfer, mert Tomi lazas, nagyon nyugos. Tegnap bevittem az ugyeletre, de a doki azt mondta mast nem lat, menjunk nyugodtan. Elvileg holnapra el kell mulnia. Kap folyamatosan lazcsillapitot. Bar bepakoltam.
    A ferjem energetikus, Aylesbury-ben dolgozik az onkormanyzatnal.
    Mindenkinek kellemes vasarnapot.
    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 4. 00:3363.
    Sziasztok!

    Én is mindig csak estére érek ide, de ez csak addig lesz, amig, az uram be nem állitja majd a gépet itthon, meg megvesszük az adsl-t. Addig is az ő laptopján irok.

    Huh, hát most már én is nagyon remélem, hogy nem ekcéma. Az az igazság, hogy szerintem senki nem tudja egyelőre mi ez. Egyszer nekem is volt vmi ekcéma féle bőrkiszáradás az egyik karomon, de néhány hónap alatt elmúlt egy kenőccsel. Ami Encsinek van, az viszont egyáltalán nem száraz. Lehet, hogy egy ekcéma nem száraz? Igazából nem is a popóján van, hanem a combján, a térdén és a lábfején. Úgy tudom, az ekcéma pl. a térd hátsófelén szeret megjelenni. Neki a térdkalácsán vannak pici apró piros pöttyök, de nem szárazak, meg őt nem is zavarja, mert nem bántja. Csak minket szülőket zavar. A jövő héten megyünk bejelentkezni a GP-hez, lehet, hogy akkor kérek beutalót bőrgyógyászhoz, hogy vmi szakember is megnézze végre.

    Volt egy kis kavarodás a nevekkel, de most már nagyjából letisztázódott. Szóval az én férjem magyar, és ő tud angolul, még Mo-on megtanult iskolában. És ha már összehoztatok engem is a tanitással, jómagam ugyan tanitottam, még diákkoromban angolt és németet, de nem ez a hivatásom. Azt csak hobbiból csináltam. A külker főiskolán végeztem, de Svájcban nem mentem vele sokra, sem az angol német nyelvtudásommal. Aztán megtanultam franciául is Genfben, de még akkor sem találtam munkát. Szóval nem feltétlenül az számit a munka megtalálásánál, hogy van-e diplomád.

    Zsuzsi, ha jól emlékszem te kérdeztél Svájcról. Igazából nekem Genf jobban tetszett, mint a német nyelvterület, Zürich. A férjem (informatikus) 2000-ben pályázott ki Mo-ról Genfbe, akkor kezdtük a külföldön élést. Aztán uannál a cégnél folytatta Zürichben. És most szintén uannál a cégnél itt Londonban. Mi tulképp nem Zürichben laktunk, hanem onnal 20 km-re egy kis városban, mert Zürichben nagyon drága lakni, viszont a kisvárosokból egyszerü bejárni dolgozni a helyi vasúttal.

    Nem túl jó, de azért megnyugtató, hogy nemcsak én vagyok depis hangulatban. De biztos jobban leszünk, ha lesz alkalmunk néha találkozni :-))

    Vera, jó utat. Kellemes karácsonyt, és drukkolok, hogy minden rendben legyen.

    Mindenkinek szép hétvégét és jóidőt!
    Tünde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 3. 22:5662.
    Hungarian Children and Parents Group
    website: www. hungarian-uk. co. uk

    Highbury Roundhouse Community Centre,
    71 Ronalds Road, London N5 1BX

    A Hungarian Saturday nursery and school running eight different groups for children and adults, for ECL examinations or just for fun.

    Time: Saturdays, 10. 30am-2. 30pm

    For further information contact: Dr Edit Zolnai on 020 8869 9648 or
    Ildikó Tóth on 020 8504 5093

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 3. 22:4461.
    Sziasztok!
    csak egy rovidre ugrottam be.

    erdekes dolog:
    Fórum: Divat-Karrier / Magyar ovi Londonban
    nezzetek meg.

    A tablazatot megkaptam. A mobilszamom el lett irva de mar a helyeset elkuldtem Zsuzsinak.

    Vera!! Jo utat nektek !!! Kellemes Unnepeket otthon. Biztos mindenki orulni fog Nektek!!!! Remeljuk az ido is jo lesz. Ho de ne latyak.

    Sziotok.
    eva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 3. 20:5060.
    :) Hivlak!
    előzmény:
    nicole24 (59)
     
  43. 2004. december 3. 17:2659.
    Sziasztok!

    Zsuzsi! Bocsanat, teged akartalak irni, csak kicsit osszekavarom a neveket meg. Szoval ugy nez ki, ketten vagyunk akik tanitottak.

    A koncertet komolyan gondoltad? Mert ha mas nem csap le ra, en nagyon szivesen elmennek veled!!!! Mar annyira hianyzott az otthon megszokott szinhazas, operas elet.

    Viszont nem kaptam meg (meg) a tablazatot. Es most mar mennem kell, vegre befejezem a munkat fel oran belul.

    Ha gondolod, hivj fel, tudod a szamom.

    Vera! Vigyazzatok magatokra az uton es varjuk a jelenetkezesed.

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (58)
     
  44. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 3. 16:3658.
    Sziasztok!

    Tunde, a ferjednek miert volt kulonosen nehez megtanulni angolul? (Barackmano irta. ) Ezt nem kovettem, vagy figyelmetlenul olvastam, sajnos.

    Vera, latod, hogy nekunk hiaba van diplomank, semmire nem megyunk vele, szoval szerintem ne aggodj. A ferjed mit is csinal?

    Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe, jo hetveget,
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2004. december 3. 16:0657.
    Bocs a hibakert, ilyenkor mar tiszta idegbeteg vagyok es meg annyi mindent kell csinalni.
    előzmény:
    barackmano (56)
     
  46. 2004. december 3. 16:0456.
    Sziasztok!
    Nahat, tobbet irtunk, mint a masik forumomon, ami mar egy eve megy. Nagyon orulok. Egesz sokan vagyunk mar.
    En is remelem, hogy nem ekcema. Nekem is voit es nagyon makacs volt, valami kenocsre elmult, de evekig tartott.
    Nalam a depi azota tart, hogyt idekoltoztem. Igaz, meg par honapig jartam suliba (angolt tanulni), de most mar mesfel eve vagyok egesz nap itthon es nagyon hianyzik a tarsasag. Az egyeduli csapat a baba-mama klub, nagyon aranyosak, de csak hetente 1 ora. A munkatol nagyon felek. Se diplomam nincs, sem kulonosebb tapasztalatom, orulok, ha valami osszejon. Jovo osszel muszaj lesz elkezdeni.
    Maya, szerintem ne aggodj. A ferfiak altalaban a megnott felelossegtol es az anyagi vonzattol tartanak. Nalunk nem volt Tomi tervezve, en nagyon orultem neki, a ferjem (akkor meg nem az), nem. Most meg meg vannak halva egymasert. Fontos, hogy mar az elejen bevond (UH, elso rugasok) es akkor ugyanugy fogja varni, mint te. Teny, hogy a terhesseget nem ugy elik meg mint mi, de mint apak, ugyanolyan eroz erzeseik vannak. Biztos minden rendben lesz. Talan egy romantikus pillanatban mond el neki mit szeretnel.
    Tunde, a ferjedet te tanitottad angolul? Nem semmi, hogy tud, nagyon nehez nyelv lehet neki.
    Nicole, koszi a jokivansagokat. Lesz fenykep boven, majd teszek fel a bem. oldalra.
    Tomi ma nagyon nyomott, nem eszik es csak alszik, remelem nem most lesz beteg. Azt hiszem csak a foga.
    Otthon is van Internet, ha nem mukodik, akkor kavezo, ugyhogy nem fogok lemaradni rolatok Meg holnap azert benezek.
    puszi mindenkinek, szoritsatok, hogy minden rendben menjen
    Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 3. 15:4455.
    Sziasztok!

    Megkaptatok a tablazatot? Elvileg mindenkinek elkuldtem.
    Ezek szerint Tunde is tanitott otthon? Ez nekem kimaradt. Akkor 5-bol harman, vagy meg masok is?

    Nem tudom, nekunk a "jaj de edes ez a baba, ugye, dragam?"-jellegu gondolathoz szoktatas csak olaj volt a tuzre. Azaz meg jobban visszarettentette az uramat. . . A nagy veszekedes soran kiderult, hogy ezt nagyon utalta, mert nyomasnak erezte. . . Aztan ma meg mar o mondja, hogy jaj de edes.

    Vasarnap este(dec. 5. ) szeretnek elmenni a Barbicanbe Brahms-koncertre - a ferjem nem er ra. (O maga is jatszik zenekarban es pont probalnak. ) Valakinek nem lenne kedve velem tartani?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2004. december 3. 12:4754.
    Na hat en sem fogom be ma a szamat. :))

    Szoval a parom mar most akar venni Play Station-t, termeszetesen az (ujszulott) babanak, mert majd milyen jot jatszanak ok!! Kicsit santit a dolog. Szoval talan ilyenekkel tudnad huzni a parodat, csak finoman. Igaz, Zsuzsi irta, hogy naluk 3 napos balhe volt, es eredmenyes, szoval az is bejon ezek szerint.

    Vera!!!!

    A hetvegen nem hiszem, hogy gephez jutok, de nagyon nagyon jo utat kivanok Nektek!!! Es ha szereted a havat, akkor gyonyoru havas karacsonyt! Csak aztan csinalj nekunk fotokat, hogy irigykedjunk a gyonyoru tajban!! Itt max eso lesz.

    Jo hetveget mindenkinek!!

    Niki
    előzmény:
    nicole24 (53)
     
  49. 2004. december 3. 12:4153.
    Sziasztok!!!

    Szoval en napkozben, ti meg este irtok? Nem baj, reggel legalabb van mit olvasnom!! Orulok, hogy igy kezdunk megnyilni egymasnak!

    A rosszulletem bizony reggeli emelyges, ami nalam egesz nap tart. Mar azt hittem vege, amikor tegnap ujra kezdodott. Kezdem a munkara fogni. . . ;)

    En is tanitottam, mint te Tunde, igaz en nem suliban, hanem otthon voltak magantanitvanyaim (matekot foleg). Imadtam, es suli mellett nagyon jo volt, mert igaz be voltam osztva minden delutan, de a delelotteim szabadak voltak es imadtam a "gyerekeimet", bar fosulis matekot is tanitottam felnotteknek. Ez nagyon hianyzik. De a diploma utan tudtam mennyit kapnek egy "szuper" manageri allasert, tele felelosseggel, ezert ugy dontottunk a parommal, kijovunk.

    Jo is volt az elejen a kaveontogetes otthoni vezetoi fizetesert, de egy ido utan mar nem elegitett ki, foleg majus 1-e utan, amikor mar legalisan dolgozhattunk, annyit amennyit akartunk. Mivel itt a tapasztalatot nezik legjobban, es 3 evvel ezelott dolgoztam reciskent egy multinal, amit itt is az elsok koze sorolnak, rogton kaptam allast. Szoval leptem a szamarletran-hurra!hurra!. De hamar kiderult, hogy az anno unalmas munka most is unalmas, csak kozben gyakoroltam az angolt angolok koreben, es az nagyon sokat jelent. Aztan eldontottem, ok, most akkor el kezdem hasznalni azt a diplomat. . . , es akkor kiderult baba jon.

    En szerencses vagyok, mert a parom jobban akart gyereket, mint en. En kicsit kesobb szerettem volna. Igaz, amikor megtudtuk eloszor mindketten megdobbentunk, egy par percre, de aztan orultunk nagyon. Vegul is mi mar majnem het eve egyutt vagyunk, szoval nem volt problema egy percig sem.

    Eppen tegnap beszeltuk a parommal, hogy elmennenk Zurichbe lakni. Te szerettel ott lakni? En csak egy gyonyoru oszi napot toltottem ott, de teljesen magaval ragadott a hely. Es videken meg nem is voltam, ami biztosan fantasztikusan szep.

    Az nagyon nem lenne jo, ha Encsi ekcemas lenne, en is az vagyok, es az orvosok azt mondtak gyerek koromban, hogy az elso menstruacioval el fog tunni, igaz gyengult, de nagyon erzekeny a borom a mai napig. Foleg, ha legyengul az immunrendszerem, vagy stresszes vagyok. Nekem az jutott eszembe, hogy nem lehet par orara szabadon hagyni a popsiat, addig is szellozik, mert az is nagyon fontos. Sem a sok krem, sem a kiszaradas nem jo. Tudom, hogy hulyen hangzik, de nekem a sima Nivea, tudod a kerek dobozos olyan jo volt ra amikor mar kiszaradt.

    Eva es akkor te egyedul leszel karacsony utan ket hetig? Dolgoznod kell? Igaz, irtad 3 honapja kezdtel, olyankor az ember nem ker szivesen szabadnapot.
    Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha baba boltok elott megallnal vele-ha akarja ha nem, bemennel, es ott ugyis vannak gyerekek mondanad, ez milyen edes furtjeivel, az de edesen vigyorog. Egy ido utan ugyis feloldodik. Meg most karacsony kornyeken annyi ilyen csalados film megy, majd latja, lehet focizni a fiuval, meg Play Stationozni, es biztos o is atmegy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (52)
     
  50. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 2. 23:4152.
    Na meg egyet!

    Eva, kepzeld, a ferjem is lakott ott egy darabig! (marmint, ahol Ti!) Lehet, hogy lemaradtam, de mivel is foglalkoztok?

    Megkaptam a priviket Toled is, Tundetol is, holnap lesz tablazat!

    Zs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 2. 23:3551.
    Maya, a mi bebi-tema-beadagolasunk is nehez ugy volt, de tulvagyunk rajta, es a ferjem egesz elerzekenyul, ha babat lat, esnagyon rajta van az ugyon! :))))) De ehhez kellett egy oriasi veszekedes - eloszor tortent, hogy nehany napig (3) nem szoltam hozza, de legalabb a nagy feszultsegek a temaval kapcsolatban mint napvilagra kerultek es meg lehetett oket semmisiteni. Szegenynek olyan tevkepzetei voltak a babakkal kapcsolatban, hogy el se hinnetek! Ferfiak. . .
    Szoval en ehhez a folyamathoz drukkolok Nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 2. 23:3350.
    Sziasztok,

    olyan jo, hogy mindenki visszalatogat ide, erre a forumra!

    Pont most volt nagy beszelgetesunk a ferjemmel, hogyan tovabb. Marmint inkabb: hol. En elbogtem magam mar megint, hogy mennyire szerettem otthon (Bp) tanitani es milyen szornyu ez a viragboltozas. . . Lehet, hogy egy szep napon hazakoltozunk - itt nem latok semmi eselyt arra, hogy normalis munkat csinaljak. Intellektualis allasra semmi lehetosegem (azaz nagyon-nagyon keves), ha pedig adminisztracios munkat kene vegeznem, akkor meg mar a viragbolt is jo. . .
    A ferjemnek viszont Magyarorszagon sokkal kevesebbet fizetnenek - pedig feher hollo: angol, de tokeletesen beszel magyarul, uzleti szinten is. Szoval barmikor talalna munkat. Viszont ha bekoltozik a baba, lehet, hogy ez nem is lesz olyan fontos. . . (Marmint az en "karrierem". ) Es persze nem is en vagyok a kenyerkereso. :) Jaj, mit tegyunk.
    Most kulonosen soteten latom a vilagot - sajnos valoszinuleg premenstrualis vagyok. (Nem jo. )

    Ti hogy vagytok ezzel? Niki, Te se a diplomadnak megfeleloen dolgozol, ugye? Nem szenvedsz ettol? Nekem jelenleg ez a legnagyobb gondom.

    Bocsanat, hogy elkalandoztam a topiktol. Azert irjatok errol, ha van valami gondolatotok, jo?

    Maya: a terhessegi dokumentumrol lecsusztam, de kicsit orulok is. Szerintem minel tobb ilyet nez az ember, annal jobban retteg. Nem?

    Koszonom a drukkot! :) A "babaprojekt elott allok" forumon erre az a kifejezes, hogy "hess, piri!" :)

    Megkaptam az adataitokat, keszul a tablazat. :)

    Tunde, szuper, hogy visszajottel! Hianyoltunk. Epsom is kozel van azert! En Cobhamben dolgozom, ismered? Szep kis varoska, vasarlasra nagyon jo.

    Majd meselj meg, mit csinal a ferjed, hogy kerultetek Genfbe stb. (Majdnem mi is Svajcba koltoztunk, a ferjem mostani munkajaval egyidoben egy bazeli lehetoseg is felmerult. )

    Ja, es az idekoltozes utani depis hangulatot en a magam reszerol nagyon is ateltem. Neha ujra ramtor (ugy, mint most egy oraja)

    Encsinek jobbulast!

    Tobbiek? Hogy vagytok?

    Na, nem is rontom tovabb a hangulatot, bocsanat ezert is!
    Jo ejszakat mindenkinek, remelem, holnap ujra talalkozunk.

    Puszi,
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 2. 22:2549.
    Sziaztok.

    en is mindig este erek ide. Na meg dolgozok egesz nap ugyhogy maskor nem is tudnek.

    jol osszezavartatok hogy most ki is irja a tablazatot. ;-)))))
    egyebkent elkuldtem az adatokat Zsuzsinak.

    Epp egy terhessegi dukumentum film van A BBC 2-n. Sajnos koraszulesekrol van szo.

    En sajnos mindig mar pakoltam egy hettel elotte , de mostanaban nagyon lusta voltam. utolso pillanat. nekem a parom megy haza 29 en 2 hetre. O maskor nem tud menni mert nyaron dolgozik egyfolytaban. Alig tudom elrangatni nyaralni is.

    En is keresem az idot hogy beszeljek a Parommal hogy mit gondolna a bebi temahoz. Lassan kell nekik beadagolni es akkor nyero. Szerintem O is szeretne csak a fiuk masok. Nincsennek olyan eros erzesei mint egy lanynak.

    Zsuzsi, drukkolok en is!!!!!

    Niki, jo lesz az a kis pihenes Nektek! a munkahelyemen is mindenkinek megvan a reggeli rosszul let.

    Vera, nektek jo utat. erezzetek jol Magatokat.

    sziasztok.
    eva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 2. 22:1648.
    Sziasztok!

    Úgy látom, jó kis csapat verbuválódott, verbuválódik itt össze. Csak most tudtam benézni, mert időközben elköltöztünk Richmondból Epsomba. Nagyon jól esett, hogy kerestetek! Egy kicsit én is attól tartottam, hogy kihal a topic, mert egy ideig szünet volt, de most újjáéledt :-))
    Szóval, vki kérte, hogy irjak kicsit magunkról. Mi Svájcból költöztünk Angliába, ott már lehúztunk négy évet, 3-at Genfben, egyet Zürichben. Onnan jöttünk ide egy hónapja. Richmondban csak 1 hónapot lakhattunk, egy szolgálati lakásban, és ott olyan magasak a bérleti árak, hogy az kizárt volt, hogy ott maradjunk. A lakás most egyelőre még összevissza áll, mint az a költözések idején szokott, de apránként rendbe rakjuk. Most egy kicsit lazitok, mert már nem birok a dobozokra nézni. . .

    A kislányom, Encsi 22 hónapos, még Genfben született. A kiütései sajnos még mindig megvannak. Azóta jártam még egy orvosnál, aki azt mondta, nem napkin rash (nem pelenkakiütés), hanem dermatitis, (ami egy általánosabb kifejezés, mint a nappy rash, amint utóbb megtudtam a magyar gyermekorvos barátnőmtől. És adott rá egy fele olyan erős hydrocortizonos kencét. Ma jártam az itteni rendelőben, megnézte Encsit egy health visitor, és azt mondta ekcéma, adott rá vmi olajat, amit a fürdővizbe teszünk meg specko hidratálókrémet. Szerinte hagyjuk a hydrocortizont. Ő azt mondta, lehet, hogy a klimaváltozásra reagál igy Encsi. Már nagyon szeretném, hogy elmúljon. Egyébként annyira nem vészes, mert nem vakarja, nem zavarja, csak hát ugye anya vagyok, szeretném, ha minden oké lenne.

    Niki, kérdezted, hogy itthon vagyok-e. Igen. Nálunk csak a férjem dolgozik. Sajnos Genfben nem sikerült munkát találnom, aztán meg jött Encsi, utána már nem kerestem. Itt pedig most azért nem keresek, mert a költözés mindnyájunkat megvisel vmennyire, fontosnak tartom, hogy legyen egy kis családi fészek, Encsinek biztos pont, akire számithat. No meg aztán mi is tervezzük, a második babót. Szóval sokan vagyunk itt sorstársak. Hajrá, hajrá mindenkinek.

    A találka nagyon jó ötlet. A magyar társaságra én is borzasztóan vágyok. Biztos, átéltétek ti is ezt a kissé depis hangulatot, amikor megérkeztek egy új országba, ahol senkit nem ismertek. Na én most ebben a hangulatban leledzem, de bizakodok, hogy ennél már csak jobb lesz.

    Niki nagyon szuper kisfiad van, hogy igy hagyja a hajvágást. Encsinek eddig egyszer vágta fodrász és üvöltött. De most újra le kéne vágni neki is, mert az én göndör hajamat örökölte, fésülni nem engedi, ezért hátul már kezd rasztás lenni.
    Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett.
    Jó éjt mindenkinek!
    Tünde
    előzmény:
    barackmano (37)
     
  55. 2004. december 2. 20:0147.
    Szia Niki!
    En olyan utolso nap ejjel bepakolos vagyok, ugyhogy rengeteg ido van meg.
    Masfel napra tenyleg nem eri meg menni szerintem, pihenj inkabb, gondolom radfer az elso honapok utan. Majd mentek jovore babat mutogatni. Az sokkal izgibb lesz.
    A parom 22-en jon 10 napra. Hu, de fog hianyozni.
    szia, Vera
    előzmény:
    nicole24 (44)
     
  56. 2004. december 2. 19:5746.
    Nagyon drukkolok, Tomi is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (45)
     
  57. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 2. 19:3145.
    Sziasztok!

    Megint csak este tudtam bekukkantani.
    Niki, a terhesseg miatt vagy rosszul? Morning sickness meg ilyesmi? Pontosan mi bajod?

    Mindjart csinalok tablazatot!
    Eva, ha gondolod, Te is kuldj adatokat.

    Annyira izgulok, hetfon derul-ki, ez a honap vagy pedig a kovetkezo-e a nyero baba-ugyben :) Drukkoljatok, legyszi!

    Iszonyu hideg van, nem? Tavaly nem volt ennyire csipos. A viragboltban, ahol dolgozom, majd' megfagyok. Ilyenkor pokolba kivanom ezt a valasztasomat es azonnal elmennek egy irodaba is dolgozni. . . Nyaron meg megbekelek.

    Irjatok, puszi,
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2004. december 2. 16:3644.
    Szia Vera!

    Hogy vagytok?
    Mar bepakoltal, vagy az utolso pillanatban szoktad? Majdnem bunbe estem es vettem ket jegyet, mert 80 font lett volna kettonknek. De csak egy es fel napot lettunk volna M. o. -on, ami meg nem is lett volna bajom-csaladlatogatasbol az utoso alkalommal elegem volt, inkabb az volt a bajom, hogy pont kette vagta volna a pihenest. Szoval maradunk.
    De szerintem, szuper lesz. Probalok mindent tokeletesre csinalni Karacsinykor, pihenni, setalni nagyokat. Nagyon faradt vagyok mindig. Jo lesz otthon lenni kettesben.

    A parod is ott lesz veletek, ugye? Tudom, hogy 10 napra megy, csak nem tudom, pontosan, mikor.

    Na szia

    Niki
    előzmény:
    barackmano (43)
     
  59. 2004. december 2. 15:5043.
    nagyon szep akart lenni
    előzmény:
    barackmano (42)
     
  60. 2004. december 2. 15:4942.
    Szia!
    Most beugrottam egy fel orara (alszik), remelem azota mar elmult a rosszullet. Elvileg nem tart mar sokaig es utana 4-5 nagyon, gondtalan honap kovetkezik.
    En is szivesen megcsinalom a tablazatot, bar tenyleg a Zsuzsi igerte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2004. december 2. 14:1241.
    Bocsi!

    Butasagot irtam, a Zsuzsi irta a tablazatot.
    Na mivan, ma nincs senki?
    előzmény:
    nicole24 (40)
     
  62. 2004. december 2. 12:0940.
    Sziasztok!

    Eva! A Vera igerte, hogy csinal tablazatot, neki kuldd el az adataidat, es akkor azt mindenki el tudja majd olvasni, es konnyebben tudunk dumalni a neten kivul is.

    Ma nagyon rosszul vagyok, majd kesobb jelentkezem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 1. 23:0839.
    Sziasztok Londoniak!

    Napkozben nem vagyok online, es most annyi dolgom van, hogy csak egy percre latogattam ide, de
    1. Eva, jaj de jo, hogy jottel!
    2. a tablazatot penteken fogom megcsinalni, az a szabadnapom. Eva, kuldj adatokat priviben!
    3. Niki, annyira izgi a baba-dolog! 6 nap. . . De jo Neked!

    Raadasul mindannyian egesz kozel lakunk. . . Nem lesz nehez osszehozni a talalkozot! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 1. 22:2938.
    Sziasztok.

    Niki, biztos hogy egy fantasztikus elmeny lesz.

    En sajnos nem megyek haza karacsonyra mert egyfolytban dolgozom.
    De azert veszunk itt is igazi karacsonfat es talan egy bejglit is megkockaztatok. ;-)))
    Mar toltottem itt 2 karacsonyt de nem igazan olyan mint otthon.

    A penzrol en csak annyit tudok hogy Anglia megengedte hogy dolgozzunk itt majus 1-tol amikor beleptunk az EU-ba de viszont kikototte hogy 2 evig nem vagyunk jogosultak a socialis benefit-ekre.
    Viszont ha regisztraltattad magad a Home Office-nal es 1 evig bejelentve dolgozol akkor utana mar megkapod a juttatasokat.
    az anyasagi : az utolso heti fizetesedet veszik figyelembe es 6 het 90%-aztan 20 het Ł100-ossaval. Igy kapnak nalunk a lanyok majd.

    A masik hogy az egyik baratnom (horvat de angolhoz ment felesegul) mondta hogy valoban nem lesz automatikusan angol a baba ha az egyik szulo sem angol. O aprilisban szult 8 honapra de nagyon rendesek voltak vele minden jol lezajlott. Gyonyoru kislanya van.

    Ha barki keri en is szivesen megadom az adataimat.

    jo ejt mindenkinek.
    eva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2004. december 1. 15:0937.
    Az mindjart itt van!!! De jo. Kepzelem milyen izgatott vagy.
    Tomi az egy kis birka, mindent tur. Igaz, nem szereti, de megadja magat. Es igy geppel hamar megvan.
    előzmény:
    nicole24 (36)
     
  66. 2004. december 1. 14:3336.
    Kepzeljetek!

    Felhivtam a korhazat, hogy nem jo a dec. 22-e, mert dolgozom azon a napon es adtak idopontot jovohet keddre, szoval mar csak 6 nap es latjuk a babat!!
    Tokre orulok neki!!
    előzmény:
    nicole24 (35)
     
  67. 2004. december 1. 12:3435.
    Es engedi, hogy vagjad a hajat?

    Igaz, nagyon jo fiu, de a hajvagast ugy tudom, nem nagyon szeretik.
    előzmény:
    barackmano (34)
     
  68. 2004. december 1. 12:2734.
    Szia Niki!
    Jol vagyunk, megkopasztottam a fiatalurat.
    Koszi a receptet, meg mintat vennunk kell, de aztan mindenkepp kiprobalom, nagy sikere volt. Igen, mar csak 4 nap. Remelem lesz ho, de azert hideg nem.
    szia, Vera
    előzmény:
    nicole24 (33)
     
  69. 2004. december 1. 11:4733.
    Szia Vera!

    Hogy vagytok ma? Nagyon hideg van! Reggel ugy faztam, hogy csak na!
    Azert milyen szerencsesek voltunk, hogy olyan jo ido volt hetfon!!

    Mindjart mentek haza!!! Ha van otthon ho, akkor en is mennek, mert akkor olyan szep a karacsony, de erre itt nem sok esely van. . .
    Igaz, ha sutne a nap azt is ertekelnem.

    Na szia, majd kesobb meg irok

    Niki
    előzmény:
    barackmano (32)
     
  70. 2004. december 1. 11:1632.
    Sziasztok!
    Szia Eva! De jo, hogy itt vagy te is. Igy egesz sokan leszunk.
    Nagyon orulok, milyen jo kis topic lesz itt! Mar nagyon varom a nagy talalkozot.
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (30)
     
  71. 2004. december 1. 10:5231.
    SziasztokT

    Es szia Eva kozottunk!!

    Jo reggelt mindenkinek!! En szivesen megirom az adataimat, majd elkuldom priviben.
    Drukkolok, hogy osszejojjon a baba, mindenkinek, aki szeretne.
    En a tamogatasokrol annyit tudok, hogy a heti borzasztoan nagy osszeg, a Ł16, valamennyi eleve jar, mert a gyermek itt szuletik. Aztan tudok meg valami 500 fontos egyszeri tamogatasrol, a gyermek megszuletesekor. Tudok meg adokedvezmenyrol, ami a kereseted alacsonnysagatol fugg. Azt en is tudom, hogy egy evig nem jarnanak ilyen kedvezmenyek, de szerintem az allapotossag es a gyermek mas kategoria. De majd utana kell neznem pontosan, illetve ahol nezelodtam idaig, ott az volt, hogy Eu-s legyen, az nem volt kulon feltuntetve, hogy magyar nem. . .

    Az e-Bay-t en is neztem, hihetetlen jo cuccok vannak rajta nagyon-nagyon jo aron. Tiszta uj cuki ruhak, es vannak rajta jo fotok is, igy konnyebb a vasarlas.

    Amugy en sem szamithatok szerintem maternity pay-re, es en sem vagyok pernament a munkahelyemen, mert ugynoksegnek dolgozom. En arra probalok raallni, hogy az utolso honapokban megprobalok valami otthoni munkat csinalni. Legalabb bejonne valamennyi. Szoval ha tudtok valamit errol, akkor szivesen hallgtom a tanacsaitokat, mert ebben semmi tapasztalatom nincs. Viszont vonzonak tunik beosztani a sajat idomet.

    Na most utanan nezek ezeknek a dolgoknak megint, aztan irok, ha megtudtam valamit.

    Legyen szep napotok!!

    Niki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (30)
     
  72. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. november 30. 22:5130.
    Sziasztok!!!!!!!

    El sem hiszem hogy ratalaltam erre a topikra es pont most.
    Mar vagy 2 honapja baba-lazban egek. Szeretnek kisbabat de egyenlore nem vagyok tisztaba a "tamogatasi rendszerrel".

    Nagy orommrl olvasom Mindenki levelet es engedjetek meg hogy gratulaljak Nektek!!!!!
    Szerintem mar most nagyon jo tarsasag gyult ossze ebben a topicban.

    Mi 4 eve lakunk Londonban (wimbledon) a Parommal.
    3 evig en is nanny-kent dolgoztam egy angol csaladnak. (4 gyerek)
    3 honapja az egyik MK-one shopban dolgozom. 3-an terhesek mellettem a muszakban. Mindenki angol. Minden nap kapcsolatban vagyok a temaval es vagyakozva nezem oket.

    Hozza kell tennem hogy 26 eves vagyok a parom 31. Egyenlore meg csak en vagyakozom O fel az anyagi vonzattol.
    En ugy tudom hogy egyenlore nem vagyunk jogosultak itt maternity pay-re. De cafoljatok meg ha nem igy van. Viszont mivel otthon nem vagyok munkaviszonyban igy ott sem sokmindenre jogosult az ember.
    1 hete probalok utana nezni hogy hogy is vannak ezek a dolgok.

    Nagyon orulok hogy megtalaltam a topikot es mar be is jeloltem a kedvencek koze!!!!
    Minden napos internetem van ugyhogy MINDENKEPP visszalatogatok.

    Mindenkinek jo hetet kivanok.

    sziasztok
    EVA
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. november 30. 20:0629.
    Sziasztok!

    Olyan jo, hogy irtatok, azt hittem, a topik temetese elott en leszek az utolso hozzaszolo. . . Koszonom a fogadtatast!

    A babat mar nagyon tervezzuk (tehat mostanra) csak meg nem kopogtat. Azaz legyunk optimistak, lehet, hogy mar itt csucsul a hasamban, de ez csak a jovo heten derul ki. Egyebkent masfel eve elek itt, angol a ferjem. Budapesten ismertedtunk meg 5 eve.

    Szerintem csinalni kene listat, mint amilyen a tobbi topikokon van. (En meg a Kulfoldon elo magyarokba szoktam irni)
    Ha megkulditek nekem az adataitokat priviben (ki hol el, hany eves, mekkorak a gyerekei, mi a bemoldal-jelszava, mi az igazi neve, telefonszama, emailcime stb. ), en elkeszitenem, es mindenkinek elkuldenem. . . Es akkor a talalkozot is megbeszelhetnenk. Mit szoltok?

    Niki, olyan jo ez a dec. 22. dolog! Biztos nagyon izgatottak vagytok. :)

    Gyerek- es mamacuccokhoz az eBayt is ajanlom.

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2004. november 30. 17:4628.
    Szia Zsuzsi!!!

    Orulonk hogy itt vagy es bizony nem hagyjuk meghalni a topikot!!! Sot biztos vagyok, hogy szep lassan egyre tobben eszre veszik ezt a topikot a londoniak kozul. Csak ki kell varni.

    Szerintem is jo lenne talakozokat csinalni, aki mar szult itt azert, aki meg nem , azert. Meg jo magyar szot hallani.

    Es te miota elsz itt? Mikorra tervezitek a babat?
    Az elejen en is azt hittem, hogy majd haza megyek viszgalatokra, de aztan rajottem, hogy teljesen felesleges. Itt is elvegzik a vizsgalatokat, es nem kell szerintem se feleslegesen "stesszelni" az embert az allando vizsgalatokkal mint otthon, mert a baba no, vigyazni kell magadra, ha meg baj van-miert is lenne ha tok egeszseges vagy-, akkor azt mar az elejen kiszurik.

    Azert izgi ez a dolog, most varom a midwife-om jelentkezeset a vervetelre, meg az elso igazi kivizsgalasra, akkor majd beszamolok hogyan mentek a dolgok. Az UH idopontja minden esetre megvan, dec 22-en lesz, szoval karacsonyra mar latni, meg hallani fogjuk a babat, ami nagyon jo kis ajandek lesz. Majd elkuldjuk a boldog nagyszuloknek a fotokat a neten.

    En is kezdem mar tudakozodni terhes ruhakrol, en a Dorothy Perkinsrol hallottam, hogy allitolag eleg jok, jo aron. Meg a funmum, vagy mi a neten. Meg is neztem az oldalukat, es tenyleg tok jo kis ruhaik vannak, olyanok is amiket terhesseg utan lehet hordani.

    Morena!

    Hol vagy???

    Vagy a nagy keszulodesban nem ersz ra irni??? Mikor jottok Londonba??? Mar dec eleje van!! Mindenkeppen jelentkezz, ha itt vagytok.

    Es Tunde is eltunt!! Hogy van a kislanyod? Otthon vagy vele, vagy dolgozol? Irjal meg magatokrol, ha van kedved, es lenne kedved Neked is eljonni a talalkara?? Jo lenne, ha minel tobben osszejonnek, aztan csapnank egy jo kis "teaparty-t". ;))

    Udvozlok mindenkit, es remelem, ilyen kellemes telunk lesz a kovetkezo napokban is!

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (26)
     
  75. 2004. november 30. 11:0127.
    Szia Zsuzsi!
    Mi is nagyon orulunk neked.
    Ez a talalkozo nagyon jo otlet. Tegnap itt volt nalunk Nicole, o is benne van. Csak telefonszamokat kene cserelni es megbeszelni egy idopontot es helyet.
    En egy honapig most nem leszek itt, de utana akar nalunk is osszejohetunk. Mi sem lakunk nagyon messze Richmondtol. Vagy akarhol.
    En is nagyon orulnek. Szervezzuk meg, jo?
    Drukkolok, hogy hamarosan osszejojjon neked is a baba. Kesobb magyar jatszohazat is nyithatunk.
    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (26)
     
  76. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. november 28. 00:4626.
    Sziasztok!

    olyan, de olyan boldog vagyok, hogy megtalaltam ezt a topikot!

    SW-Londonban lakom (Tunde, Ti meg Richmondban? tolunk kb. 10 perc, ma is voltam ott!), angol ferjemmel es mi is hamarosan babat szeretnenk. (Az elsot. ) A kolleganom megerzese szerint mar terhes is vagyok, de hat erre egyelore semmi bizonyitek. . . Drukkoljatok!

    A babycentre. co. uk-t mar ajanlotta valaki, oda en is rendszeresen
    ellatogatok, szuper oldal.

    Minden helysegben van jatszohaz (asszem playschoolnak hivjak vagy vmi hasonlo), mindenfele foglalkozasok, ahova mar az elso honapoktol lehet vinni a babakat. Ezek nem dragak, egy felev (legalabbis itt, nalunk) kb. 30 font. A szules elott talan 8 hettel lehet jelentkezni a National Childbirth Trust foglalkozasaira, amik szinten penzbe kerulnek, de allitolag kibirhato. Itt a terhestornan kivul sok minden mast is tanitanak, es este vannak az orak, hogy az apukak is csatlakozhassanak. Allitolag itt eletre szolo kapcsolatokat alakit ki az ember, mindenki ezt mondja. Az NHS is csinal terhestornat.

    En nem tudom, mit gondoljak az itteni terhesgondozasrol. Most ugy erzem, havonta hazarepulok majd. . . De egy szakerto (magyar)baratnom szerint az a rossz, amit Magyarorszagon csinalnak, hogy allandoan turkalnak benned stb. Allitolag, ha baj van, azt az itteni vizsgalatokbol is eszreveszik. Hat nem tudom. Szerintetek?

    Viszont a szules mindenki szerint szuper itt. En is voltam mar korhazban szurovizsgalatokon, meg a ferjemnek volt egy konnyebb balesete(nekunk a West Middlesex Hospital a local), es hihetetlenul jo volt az egesz ellatas. Allitolag a szuleszeti osztalyok meg ennel is jobbak, de ezt nehez elkepzelni. Torodnek veled, figyelnek rad, meghallgatnak, hozzaertoek stb. Ezt azonban az NHS medical centre-ekrol nem lehet elmondani: csak szornyu tapasztalataim vannak (ha valakit erdekel, a Kulfoldon elo magyarok topicban mar elemeztem ezeket).

    Ja, es tegnap voltam egy Blooming Marvellous boltban, szerintem nagyon szepek a kismamaruhaik es teljesen elfogadhato az ar is. (Azert nem vagyok maniakus: egy baratnomnek neztem ajandekot. )

    Olyan jo lenne, ha nem halna meg ez a topik es egy szep napon elkezdenenk a talalkozokat is, mint a budapesti kismamak/terhessegre keszulok! Azokat a topikokat is olvasgatom, es mindig ugy irigykedem, amikor talalkoznak. Ti nem vagytok magyar tarsasagra?

    Mit gondoltok?

    Udvozlettel,
    Zsuzsi

    (hu, ez jo hosszu lett, bocsanat!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2004. november 24. 22:0225.
    Bocs, egy javitas. Az a Community Centre a Highgate metroallomassal szemben van, nem az Archwaynel
    előzmény:
    morena. (24)
     
  78. 2004. november 24. 20:5424.
    Szia Nicole!
    Eloszor is gratulalok a terhesseghez! En jelenleg Gorogorszagban elek, de laktam Londonban 4 evig kozel hozzad -Highgate, Muswell Hill, majd Turnpike Lane. A ferjem gorog, de o is 12 evig Londonban elt. Most ugy tervezzuk, hogy visszakoltozunk oda, mert Gorogben nagyon nehez boldogulni. Mi is probalkozunk babaval, ugyhogy hamarosan lehet en is hasonlo cipoben jarok majd. En nanny voltam Londonban, ugyhogy tudok neked egy par helyet ajanlani hogy hova mehetsz a babaval. Az Archway megalloval kb. szemben van egy Community Centre, nem emlekszem mi pont a neve, de konnyu megtalalni. Ott szoktak 'playgroup'okat tartani, meg kulonfele foglalkozasokat. A Muswell Hill konyvtarban is vannak kul. mesemondo, stb. foglalkozasok, es jatekokat is lehet onnan kolcsonozni. Van meg tobb playgroup is a kornyeken. . . Na meg a Highgate Wood-ban is lehet anyukakkal, babakkal talalkozni. . . En szivesen felvennem veled a kapcsolatot, ugy latom sok kozos temank lenne. . . Ha minden igaz, akkor Dec. eleje fele megyunk Londonba egy idore, vagy vegleg?! Turnpike Lane-en fogok lakni, ha szeretnel velem talalkozni, akkor szolj, priviben elkuldom az e-mail cimem.
    előzmény:
    nicole24 (8)
     
  79. 2004. november 16. 15:3823.
    Sziasztok!
    Sipost, en Sudocrem-mel kenegetem Tomi popsijat meg most is neha. Nincs az osszetevok kozott ccortizon, legalabbis nincs rairva. En nagyon szeretem, masnapra mindig elmulik neki a pirossag. Ra is van irva, hogy elsodlegesen nappy rash-ra jo. De ha a borax hasznal, szerintem maradj annal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. november 16. 14:5722.
    Ha jól sejtem, Nicole, ebből a "betegségből" kilenc hónap múlva gyógyulsz meg. Vagy tényleg beteg vagy?
    Van egy barátnőm, aki az első harmadban levő rosszullétektől szintén szívesen maradt néhány napig ágyban. Nálam szerencsére sosem volt annyira elviselhetetlen az a kis émelygés. De ne búsulj Nicole, általában a 12. hét környékén elmúlik.
    Megnyugtató, amit írtál az uh-kal, kontrollokkal kapcsolatban. Nem volna praktikus a kontrollok miatt mindig hazarepülni Mo-ra, meg ugye nem is lehet a huszonnemtudomhányadik hét után már repülőre ülni.
    Tényleg azt tudja valaki, hogy hány hetes terheskorig lehet repülni?

    Vera, hozzád fordulok tanácsért. A kislányomnak az egyik lábán pelenkakiütése van (nappy rash, nem biztos, hogy helyesen írtam). Tegnap voltunk vele kórházban, járóbeteg rendelésen (mert még nincs orvosunk itt az ideiglenes lakás környékén), megnézte és írt fel valami szteroidot (cortizon) tartalmazó kenőcsöt. Viszont nekem vannak fenntartásaim a cortizonnal kapcsolatban. . . Tominak volt már ilyen kiütése? Te mivel kenegetted? Én most egyelőre a Mo-ról hozott patikában kikevert (illat és mindenféle tartósítószermentes) bóraxos popsikenőccsel kenegetem.
    Sziaszok, Tunde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2004. november 16. 11:2021.
    Nicole, voltal mar dokinal? Gyogyulj meg gyorsan.
    előzmény:
    nicole24 (20)
     
  82. 2004. november 15. 12:2120.
    Sziasztok Lanyok!

    Remelem, jo hetvegetek volt!!Gyonyoru ido volt a hetvegen!!!Igaz, en nem tudtam kimenni a lakasbol annyira rosszul voltam fel sem tudtam kelni az agybol. Ma kerek idopontot az orvostol. . .

    A m. h. en beszeltem egy kolleganommel aki most szult es a www. babycentre. co. uk weboldalt ajanlotta ami tenyleg jo nagyon.
    O azt mondta, hogy min. 2 uh van, de aki veszelyeztetett, vagy volt valamilyen komplikacioja, annak tobb is van.
    Vegul is, ha minden o. k. miert kene hogy tobb u. h. legyen.

    Azt mar tobb embertol is hallottam, hogy itt nem az orvosoke a foszerep mint otthon, de gondolom a szulesznok tokeletesen tudjak a dolgukat.

    Legyen mindenkinek szep hete!!!
    előzmény:
    barackmano (19)
     
  83. 2004. november 13. 09:4919.
    Szia Tunde!

    Szerintem ha majd mondod, hogy mi tortent az elozo terhessegeddel, talan jobban odafigyelnek rad. Legyel kedves, de eroszakos, mond hogy neked ez nagyon fontos.
    Szerintem mindenhol vannak baba-mama helyek. En az Interneten probaltam keresni, ott nem talaltam, aztan a szomszedunk mondta. Ha talaltok szallast es bejelentkezel a korzetihez, o biztos elmondja majd hol van baba-klinika (ez is van minden helyen), ahova hordhatod a kicsit es ha valami gondod van beszelhetsz a Health Visitorral (vedono).
    Nektek is szep hetveget, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. november 13. 00:0418.
    Sziasztok Anyukák és leendő Anyukák!

    Nicole gratula! Kíváncsi vagyok én is, hogy mit mond a szülésznő szombaton. Én itt még nem szültem, de a 21 hónapos kislányomnak tervezünk tesót, aki majd itt fog valamikor megszületni. Vera, amit írtál, azért egy kicsit rémisztő, főleg, ami a terhesgondozásra vonatkozik. Valóban nem viszik túlzásba a vizsgálatokat. Ez engem azért aggaszt, mert nekem már volt egy sikertelen terhességem, emiatt sűrű kontrollokat szeretnék, és legalább 3-4 ultrahangot. Remélem, erre van lehetőség, ha megbeszélem a szülésznővel vagy a GP-vel, mivel szerintem a korábbi sikertelen terhesség miatt veszélyeztett kategóriába esem. Van ezzel kapcsolatban valakinek ötlete? Tapasztalata, remélem, senkinek nincs.
    Él itt egy magyar barátnőm, aki tavalyelőtt szült itt, és neki volt a 12. héten is uh-ja, meg a 20. -on. Az állampolgársággal kapcsolatban ő azt mondta, hogy ha valaki itt születik, csak akkor kap angol állampolgárságot, ha valamelyik szülő angol. Már megszűnt az, hogy minden ideszületett gyermek automatikusan megkapja az állampolgárságot. Ugyanez a helyzet a mi kislányunkkal: ő Svájcban született, de mivel én is és a férjem is magyar, ő is magyar, csak magyar.
    Vera, tudsz tanácsot adni arra vonatkozóan, hogy hol vannak baba-mama talihelyek? Mi most még csak egy ideiglenes szálláson lakunk Richmondban, de a hó végére találni kell magunknak lakást. Ott majd szeretnék én is találkozni babás anyukákkal. Van Angliában is valami tanácsadóhely, ahová vihetem a gyereket havonta mérni, tanácsot kérni ilyesmi?
    Mindenkinek szép hétvégét!
    Üdv, Tünde
    előzmény:
    barackmano (17)
     
  85. 2004. november 11. 15:5217.
    Szia Nicole!

    Nagyon szivesen. Majd ird meg mit mondtak a korhazban.
    Lehet, hogy szerencses leszel a babaval. Tomi mellett nyugodtan lehetett volna dolgozni, csak evett-aludt az elso 4 honapban, most sincs vele sok gond.
    Vera
    előzmény:
    nicole24 (14)
     
  86. 2004. november 11. 15:4716.
    Koszonom Principal, de ezt mar megtudtam mikor rakerdeztem miert nem mondjak meg. Nekem vegul is mindegy lett volna, bar kivancsi voltam.
    előzmény:
    principal (15)
     
  87. Torolt_felhasznalo_624268
    Torolt_felhasznalo_624268
    2004. november 10. 19:1215.
    Barackmano, nem azert nem mondtak meg a nemet a babadnak, mert Angliban "rosszabb" az ellatas, hanem azert mert erre torveny van, hogy nem mondhatjak meg!
    Ennek etikai oka van, ugyanis nagyon sok pakisztani, indiai csaladban csak es kizarolag fiugyereket akarnak, es ha megtudnak, hogy kislany erkezik akkor sajnos elvetetnek. :-((( Ehhez viszont nem kivan asszisztalni az angol egeszsegugyi rendszer. Meg tudom erteni.
    előzmény:
    barackmano (13)
     
  88. 2004. november 10. 15:5714.
    Szia!

    Koszonom a reszletes levelet! Lehet, hogy ennek fenyeben haza megyek egy UH-ra annyit meger, hogy biztos legyek minden o. k. , meg a parom tudni akarja hogy fiu lesz-e a kicsi, vagy lany?
    A babaszert el kezdem szedni meg ma, mert tudom, hogy az nagyon fontos.

    Szerintem akkor szombaton fel is megyek a korhazba, megtudni mindent. Jo, hogy ilyen kozel van. Bar nincs allando NI numberem, kovetkezo heten megyek interjura, es utana kapom majd csak meg valamikor. De mar egy eve itt vagyok, itt elunk, szoval az NI-t fizetem csak nem lesz ez gond.

    Sajna nincs allando munkam, csak ugynoksegen keresztul dolgozom, szoval nem lesz szulesi szabadsag. Majd probalok valamit otthon dolgozni, de ez nagyon fugg hogy milyen lesz a baba. A tesom pl hasfajos volt es a szuleim allandoan mellette voltak. Nem volt konnyu idoszak az biztos.

    Na akkor nem lakunk valami kozel. Minden esetre ha van kedved es idod osszefuthatunk!

    Vissza kell mennem dolgozni! Vigyazzatok magatokra

    Nicole
    előzmény:
    barackmano (13)
     
  89. 2004. november 10. 09:5813.
    Szia Nicole!

    A Down-korra vesznek vert, de a allitolag nem mutat ki semmit. Otthon sokkal alaposabb a mehen beluli vizsgalat az egesz terhesseg alatt.
    En pl. a 20 heten hazamentem, hogy nezzek mar meg ok is. Mikor visszajottem akkor volt itt is UH (az egyetlen), de azon kiderul ha valami nagy baj lenne. Lattak megvan mindene, utana nem is nezegettek. Nekem meg nemet sem mondtak, bar otthon elarultak hogy fiu. Itt ugy vannak vele, ha problemamentes a terhesseg, nem vizsgalgatnak agyon. De ha a legkisebb gond is felmerul, rogton alapos vizsgalat. Ha barmi aggalyod van, fel lehet hivni a korhazat es ok eldontik mi a teendo.
    Itt nincs kulon nogyogyasz, a szulesznohoz, vagy a korzetihez kell menned havonta. A szulesznot ajanlanam. Menj be a korhazba (akarmikor), mond hogy terhesgondozasra szeretnel jelentkezni. Akkor felvesznek majd minden adatot es kapsz idopontot a kovetkezo vizsgalatra. Engem az UH elott nem hivtak be. En 8 hetesen mentem eloszor.
    Keress a kornyeketeken baba-klubot, biztos van. Kezdj mar el most jarni, sok tanacsot adnak majd es latod milyen lesz kesobb. Nalunk is van egy lany, aki meg csak terhes. Beszoksz a tarsasagba is, mindenki veled fog szurkolni a terhesseged alatt.
    West-Harrowban lakunk, a ferjem szerint 1 ora toletek metroval. O ott dolgozott nagyon sokaig.
    Meg egy evig szeretnek itthon lenni. De addig valami tanfolyamot el kene vegezni, hogy valami munkat kapjak majd.
    Az Elevitet szedtem (otthon kaphato, itt nem), az nagyon jo, foleg az elso 3 honapban nagyon fontos, de en vegig szedtem, sot meg szoptatas alatt is. Amig nem tudsz szerezni, itt is kaphato Pregnacare, aztis szedheted. A folsav nagyon fontos az elso honapokban.
    Dehogy banom, kerdezz csak akarmennyit, nagyon szivesen segitek barmiben.
    Minden amit irtam, szemelyes tapasztalat, aztan lehet hogy nalad maskepp lesz.
    Koszi amit irtal rolunk, egesz biztos vagyok benne hogy ti is nagyon aranyosak lesztek harman.
    puszi, Vera
    előzmény:
    nicole24 (12)
     
  90. 2004. november 9. 15:4212.
    Engem csak az aggasztott abbol amit irtal, hogy olyan mintha azzal nem torodnenek, van-e valami komoly baja a babanak, amig a pocimban van, es amit a kezdeti idoszakban meg ki lehet deriteni. Tudom, hogy ez egy kisse furanak tunik, de engem mindig az aggasztott, nehogy a kicsim valami komoly betegseggel szulessen. Annak ellenere, hogy a csaladban semmi ilyennek nincs nyoma.
    Vagy azt nem az ultrahangbol hanem valami mas kivizsgalassal deritik ki amit itt is csinalnak?
    Szerinted mikor menjek el az orvoshoz? Es csak sima korzetihez, vagy nogyogyaszhoz? Otthon fol sem tennek ilyen hulye kerdeseket. . .

    Es a baba klubba hogyan kezdtel el jarni? Jo lenne kismamakkal talalkozni, kicsit tarsasagba jarni a babukaval.
    Es most merre laktok? Messze laktok tolunk?

    Te meddig tervezed, hogy otthon leszel?

    Szedtel itt valamilyen vitamint a terhesseged alatt? Van amelyiket ajanlanad?

    Jaj, most neztem vegig, mennyit kerdeztem, remelem nem banod!

    Lattam a fotoitokat, nagyon tunderi csalaldod van!
    előzmény:
    barackmano (10)
     
  91. 2004. november 9. 13:3911.
    Stratfordban, bocs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2004. november 9. 11:1710.
    Sziasztok!

    Nicole, en csak onnan tudom milyen az otthoni, mert dolgoztam korhazban egy darabig. Maga a szules ugyanolyan, de itt csak te vagy es a baba(jobb helyeken) mig otthon a legtobb korhazban meg kozos szuloszoba van, ahol mindenki ossze-vissza rohangal. Ez a kulon szoba nagyon tuti. Biztos az van a korhazadban is.
    Mi Startford-ban laktunk mikor Tomi szuletett, nem messze volt egy korhaz: Newham General Hospital (busszal fel ora).
    A kicsi-mar nem olyan kicsi-remekul van koszoni, mindjart megyunk vasarolni. Volt egy csajszi (magyar), aki elottem 2 hettel szult, csak haza kellet menniuk a utolso 2 honapban. A baba-mama klubban ahova jarunk vannak mas mamak, de kozelebbi ismeros senki. Itt az uj helyen meg plane. :(((
    Nicole, en kertem az epiduralt, mert NAGYON fajt es hat mar nagyon regota huzodott. Sajnos igy is varni kellett ra 7 orat! En sem tudtam elore mit kell csinalni, de mindent mondtak, mit, miert csinalnak, milyen vizsgalat, mikor kell nyomni, mennyi van meg hatra. . . stb. Szoval ott vannak veled minden pillanatban es segitenek. Ha meg baj van, rogton hivjak az orvost.
    Szerintem is automatikusan angol allampolgar lesz ha itt szuletik, mindegy milyen nemzetiseguek a szulei.
    Es en is nagyon szoritok Nicole!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. Torolt_felhasznalo_277459
    Torolt_felhasznalo_277459
    2004. november 8. 19:149.
    Sziasztok!
    Vera: Mi alapjan dontik el, hogy kaphatsz epiduralt? Ezen mar sokat gondolkodtam, hogy biztos nehez ilyenkor eldonteni szules kozben, hogy mit hogyan csinalj. Megmondjak, hogy mikor kell nyomni? Bocs, hogy ilyet kerdezek, de tenyleg regota erdekelt a tema.
    Egyebkent mi kelet Londonban lakunk, eleg messze a kozponttol.
    Gratulalok a kisfiadhoz!
    Nicole: szerintem a baba automatikusan brit allampolgar lesz es a szuletest majd Mo-on kell regisztralni. (persze ez csak maganvelemeny) Szoval remelem minden jol alakul es szerintem nagyon bator vagy, hogy itt fogsz szulni, csak szurkolni tudok!
    előzmény:
    barackmano (7)
     
  94. 2004. november 8. 16:338.
    Jaj koszonom, nagyon-nagyon orulok a levelednek. Igaz, mint irtam nem tudom osszehasonlitani az otthoni szulessel, mert be kell valljam meg fogalmam sincs, mit mikor es hogyan kell csinalnom ami miatt elegge aggodom, de most nincs idom meg infokat szerezni.

    Mi Islingtonban, az Archway metromegallonal lakunk, Hampstead Head alatt, ha jol tudom, pont folottunk van a Whittington korhaz, aminek van szuleszete is.
    Es a te hol szultel? Hogy van a kicsid? Vannak mama tarsaid?
    előzmény:
    barackmano (7)
     
  95. 2004. november 8. 15:527.
    Szia Nicole!
    Bocs a hosszu, omlesztett hozzaszolasert. Ez persze csak sajat tapasztalat.
    Merre laktok? Olyan regota szeretnek itteni magyarokkal talalkozni.
    Nagyon sok boldogsagot a babavarashoz!!!
    puszi, Vera
    előzmény:
    nicole24 (1)
     
  96. 2004. november 8. 15:416.
    Szia Nicole!

    Az en fiam is itt szuletett, most egy eves.
    Sajnos a terhesgondozas az otthonihoz kepest egy nagy nulla.
    Itt vedono van (igaz jol kepzett), ot kell havonta latogatni, vagy a haziorvost. Egy UH van (20 hetesen), utana mar csak szivhangot neznek es vernyomast mernek. Orvoshoz akkor utalnak ha valami elorelathato komplikacio van. (pl cukorbeteg vagy). Sajnos az utolso honapokban sem vizsgalnak mehlepeny erettseget, vagy koldokzsinort, mint otthon. Nekem azt mondta a vedono, teljesen felesleges, nagyon ritka, hogy valami tortenjen.
    Van kismama oktatas (adnak idopontot), ott elmondjak hogy is folyik le majd a dolog, bemutatjak a korhazat es elmondjak mikor kell menni.
    A korhazban csak akkor latnak szivesen, ha mar igen kozel vagy az esemenyhez. Engem elsore hazakuldtek, pedig elkezdodott a dolog, csak meg nem volt elegge elorehaladott. Mondjuk nem bantam, igy is rahuztam meg ket napot.
    Mikor masodszor bementem, akkor mar uton volt a baba es onnantol kezdve mindenki nagyon kedves volt. Kulon szobam volt, teljes felszerelessel, a ferjem benn volt velem+vagy 3 szuleszno, anesztes (epiduralt kaptam). Meg 22 orat voltam a szuloszoban, de gyorsan telt az ido, szunet nelkul beszelgettek velem.
    Itt, ha nincs komplikacio, tenyleg hazakuldenek a szules utan par oraval. De ha a legkisebb problema is felmerul, benntartanak. En meg 2 ejszakat voltam benn az epidural miatt. Kicsit furcsan ereztem magam utana. Helyhiany miatt nem maradhatsz, nagyos sokan vannak es keves a korhaz.
    Sajnos velem meg az is tortent, hogy bennem felejtettek egy mehlepenydarabot, ami miatt haza kellet utaznom. Sajnos az itteni TB katasztrofalis, honapokba telik mire szakorvoshoz kerulsz, vartam 3 honapot, akkor mar elegem volt, otthon mentem korhazba. De ez gondolom nagyon ritka.
    Ha hazamesz, Health Visitor latogat eleg gyakran es nem csak a baba, de a te lelkiallapotod irant is erdeklodik ha valami gondod van meghallgat, vagy beutal kismamas csoportokba.
    Egyeves korig a helyi babaklinikan merik a babat (amikor csak viszed) es idonkent az orvos is latni szeretne. Remelem mindent leirtam. Szoval a terhesgondozas nem egy nagy szam, de a szules alatt minden tamogatast megadnak.
    Ha meg barmi kerdesed van, nyugodtan tedd fel.
    Szerintem vagj bele nyugodtan, igy utolag en sem banom, hogy itt tortent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2004. november 8. 15:385.
    Koszonom szepen a valaszokat, ez eleg biztatonak tunik. Jovo heten mindenkeppen el akarok menni orvoshoz, igaz meg nem leszek ket honapos sem, lehet itt nem is kell menni meg ilyen koran, de jo lenne tudni, minden o. k. -e.

    Mi mind aketten magyar allapolgarok vagyunk tudtok esetleg valamit, milyen allapolgarsagu lesz a baba? Vagy milyen extra papirok kellenek mivel nem vagyunk brittek?
    előzmény:
    kingubingu (4)
     
  98. Torolt_felhasznalo_277459
    Torolt_felhasznalo_277459
    2004. november 8. 14:434.
    Szia!
    En is Londonban elek, sajnos meg nem sikerult teherbe esnem, de majd mindenkeppen itt kell szulnom, mivel ferjem angol es nem akarunk tavol lenni a nagy pillanatban.
    Egyik baratnom ket honapja szult itt kint, szepen bantak vele, konnyen szult, de mar este haza akart jonni (delutan 3:45-kor lett meg Olivia, a baba), es mondtak neki, hogy holnapig bent kell maradnia.
    Szoval itt egy nap alatt kitesznek a korhazbol, max. kettot maradsz bent. Tobb ismerosomtol ezt hallom es ez megriaszt egy kicsit, de nektek gratulalok, es biztos minden jol alakul majd. Szio!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2004. november 8. 14:113.
    Szia, nekem van egy ismerősöm, aki most is kinn él, és ott szült éppen tavaly karácsonykor:)
    én csak annyit tudok, hogy tényleg minden szuper volt az orvosi/kórházi ellátás terén, de ha gondolod, szívesen megadom neked a számát priviben, biztos szívesen mesél, segít, ha megkéred. :)
    előzmény:
    nicole24 (1)
     
  100. Torolt_felhasznalo_261864
    Torolt_felhasznalo_261864
    2004. november 8. 14:072.
    Sziasztok!

    Gratulalok!
    Baratnom kint elt, ott szulte meg gyonyoru kisfiat.
    Imadta, kedvesek voltak, normalisak. Ossze sem lehet hasonlitani a ket intezmenyrendszert! A Big Benre nezett a szobaja!
    O csak jot tudott mondani! S ha minden igaz meg az orvost sem kellett penzzel tomnie!
    Sok sikert! Hidd el jobban jarsz! Kerd meg egy ismerosod vegyen fel neked videora egy a TV2n futo sorozatot a szuloszobat. Utana rajossz, hogy jo helyetek, es banasmodotok lesz kint!

    Sok puszi a hasadra, novekedjetek szepen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top