Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

London klub

Torolt_felhasznalo_548288
Torolt_felhasznalo_548288
Létrehozva: 2004. október 29. 18:54
Ha lenne már egy 'Londonban élô magyarok' topic valahol az nlc fórumon akkor térítsetek jó útra! :) Mindenesetre itt egy új ;)

Már 3 (és fél) éve élek London világszitiben...mint au pair jöttem, hogy tanuljam a nyelvet, és vigyem vissza magammal az ELTE felvételire, de aztán megtaláltam életem párját itt, és itt maradtam. Majdnemhogy egyedül, azaz amíg aupairkedtem, kerültem a magyarok társaságát, hogy jobban ragadjon rám az angol, ami meg is történt, viszont arra nem számítottam hogy itt is maradok, és most az van hogy nincsenek közeli magyar barátaim.
Most hogy elkezdtem egy müvészeti sulit, talalkoztam egy magyar lánnyal, akivel sok közös pontunk van, ami jó. Szóval ez a helyzet :)

Nem tom, mások hogy találják a barátkozás sikerességét Londonban, de én nagyon nehéznek találom. Mondjuk nem ismerek semmilyen magyar közösséget, vagy pub-ot, helyet ahova sok magyar jár és ez biztos hogy közrejátszik.
Bárki aki tud valami ilyesmirôl Londonban, légyszi ossza meg velem/velünk itt! :) :*
  1. 2005. június 19. 12:159.
    Mar egy masik topikban ugyanezt leirtam. De arra az eshetosegre ha megsem tevednenek be oda a Londonban magyar tarsasagot kereso emberkek akkor ide is bemasolom a kovetkezoeket:

    Sziasztok. . .
    . . . azoknak akik meg esetleg betevednenek ide,

    Egy gyors hozzaszolas erejeig irok. Nem kell tevhitbe esni, rengeteg mod es hely van magyarokkal valo talalkozasra itt Londonban is!

    Azok akik mar sok-sok eve itt elunk, ismerunk szinte minden ilyen helyet. Hol kezdjem, Mindszenty Haz, Reformatus templom, szombatonkenti magyar bolcsi/ovi, tanchazak, magyar cserkesz csapat, rengeteg magyaroknak hirdetett osszejovetel es buli (magyar nemzeti unnepekre keszitett musorok, Mikulas, Karacsony, Szilveszter, szureti bal, es miegymas), es a HCC (Hungarian Cultural Centre) akiknek Covent Garden-ben van a kozpontjuk.

    Heti pub-os talalkozo is van!! PubSzerda-nak hivjak, abbol kifolyolag hogy minden szerdan este 8-tol osszejon egy kisebb-nagyobb magyar tarsasag a Counting House nevezetu pub (50
    Cornhill EC3 (Bank metro)) erkelyrol nyilo emeleti termeben vagy az
    erkelyen. Errol is es mas hasznos inforol heti kor-emailben jon ertesites azoknak akik a listan vannak. Itt lehet feliratkozni:
    yahoogroups@ferencz. org
    egy Ferencz Andras nevezetu uriembernel.

    A fenti csoport web-es elerhetosege itt talalhato:
    http://groups. yahoo. com/group/pubszerda/

    Ok a pub-ozasokon kivul, rengeteg mas programot szerveznek az itt elo es dolgozo fiatalok szamara. Mint peldaul, foci szombatonkent a Regent Park-ban, zenes vacsora osszejovetelek kozponti ettermekben, picnic londoni parkokban, es mas hasonlo programok.

    Van tobb magyar diszko is Londonban, azoknak akik ezt a fajta szorakozast kedvelik.

    A Magyar Konzulatus is rengeteg programra szokta hivni az itt eloket, ha fel vagy iratkozva a listajukra. Meghivasaikat sokszor a fenti PubSzerdas forumon keresztul teszik kozze.
    Magyar ujsag is van, ami Anglia Magyar Tukor neven fut.

    Egyszoval, a fentiekbol is lathatjatok, hogy van itt minden boven, csak tajekozodni kell a megfelelo helyen.
    Remelem segitettem es sikerul minel hamarabb magyar tarsasagra talalnotok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_548288
    Torolt_felhasznalo_548288
    2004. október 31. 02:018.
    Hello plumtree,
    en NW2 Cricklewood. Lassam megszokom mostmár, nemtom veletek hogy volt de én az elsô idôkben nagyon féltem ezen a környéken (mondjuk azután hogy két évet Surbitonban meg Kingston környéki Th. Dittonban éltem. . . egész más arrafele SW tájékán) de mostmár jól érzem magam itt, Camden is meg Notting Hill/Portobello Mkt is közel van amit nagyon szeretek.

    Sebaj gabi, ha más nem lesz, akkor majd itt talizunk :)

    Egyébként milyen gyakran juttok haza?
    Rám nyáron meg Karácsony felé jön rám a honvágy, idôjárás meg a családi hangulat miatt. Ha egy évben 2x hazajutok, akkor rendben vagyok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. október 30. 15:567.
    Szia!:)
    Tudom, hogy szép, csekkoltam!:)
    A zuram dolgozgat ott. Eddig meg itt. Én meg vagyok az utánfutó:( :))
    Banyek, hogy pont most alakul a társaság, én meg megyek el. . .
    Remélem ti azért tudtok majd találkozni. Legalább néha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (6)
     
  4. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. október 30. 15:266.
    Sziasztok, en is itt vagyok SW-Londonban mar masfel eve. . . Medulla, te merre? (Volt egy londoni magyarok topik ugy ket honapja, de erdeklodes hianyaban meghalt. . . ) Kulonben mi is angol-magyar hazaspar vagyunk, csak mi otthon (Bp) talalkoztunk.
    Gabi969: Exeter csodaszep, mit fogtok ott csinalni? (A katedralis mellett van egy szuper cipobolt)
    Udv, Plumtree
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. október 30. 12:375.
    Hát a türelem az jól jön. . . :) Köszi!
    előzmény:
    Medúlla (4)
     
  6. Torolt_felhasznalo_548288
    Torolt_felhasznalo_548288
    2004. október 30. 11:344.
    Köszi, megnézem ôket!
    A költözéshez sok szerencsét meg türelmet kívánok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_136039 (3)
     
  7. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. október 30. 00:473.
    Ja! És van egy olyan topic, hogy Divat-Karrier/Magyar nők/lányok külföldön . Ha van kedved csatlakozz. Biztos szívesen fogadnak! Régebben voltak arrafelé londoniak is.
    Na, hajrá!:)
    előzmény:
    Medúlla (1)
     
  8. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. október 30. 00:442.
    Szia!
    Pár napig még én is londoni vagyok, de kedden költözünk Exeterbe. Úgyhogy találkozók kiejtve. . . :( Remélem találsz magyar társaságot!

    Nézz fel néha a www. magyarmagic. com ra. A magyarmagic szervezet Londonban működik. Meg néha máshol is. :)

    előzmény:
    Medúlla (1)
     

Címlap

top