Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Horkolás!!!!!!

Manó76
Létrehozva: 2004. október 27. 11:33
Véleményeteket szeretném kikérni.
Sajnos nagyon horkol a férjem, és sajnos én nagyon nem bírom a horkolást.Éber alvó vagyok eléggé.
Alig tudok elaludni, majd 20 percenként megébredek erre a kellemetlenségre.
Szó mi szó ideges leszek,és egész napra rám ül ez a dolog.
HA már nagyon nem bírom, átmegyek a gyerek mellé aludni.Tudtok tanácsot adni?
Van valaki hasonló cipőben?Ti hogyan oldjátok meg ezt?Sokszor annyira dühös leszek,,hogy robbanni tudnék.

Milyen kezelést lehet ez ellen kérni?Az állandó kialvatlanságtól semmihez sincs kedvem.
  1. Torolt_felhasznalo_680620
    Torolt_felhasznalo_680620
    2004. október 27. 11:472.
    Nálunk én horkolok. Kellemetlen. Nem akarom és mivel zavar, hogy zavarom a párom már elaludni sem merek.
    Ez nem akarat kérdése. 3. 000 Ft-ért vettem horkolás elleni orrspryt. semmit nem ért. Ha tudsz valami megoldást örömmel veszem.
    Az öcsém is horkol azt mondták vetesse ki az orrmanduláját. nem segített. Az apámtól az anyám örül meg. 20 éve külön szobába alszanak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (1)
     
  2. 2004. október 27. 11:493.
    Szia!
    Az előző Párom nekem is horkolt. El is hagytam. :))
    Na persze nem ezért, de idegesített, hogy nagy ívben beleszarik abba, hogy én nem tudok aludni. Nem volt hajlandó még csak egy vizsgálatra sem elmenni, mert nehogy már csináljanak valamit az orrával! Inkább szenvedjek.
    Az 1. megoldás: szakítás. . . :))
    2. megoldás: átköltözöl másik szobába aludni.
    3. megoldás: füldugó!!!
    4. megoldás: vizsgáltassa ki magát. A horkolás sok mindentől lehet: fáradtság, kimerültség, orrsövényferdülés, megfázás, stb. Nincs véletlenül olyan póz, amiben nem horkol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_680620
    Torolt_felhasznalo_680620
    2004. október 27. 11:514.
    Rájöttem! Ha szeretkezéssel töltjük az éjszakáinkat elmarad a horkolás! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. október 27. 11:515.
    Én anyum is külön szobában alszik már nem is tudom hány éve apumtól. De még ajtón keresztül se semmi, ahogy néha nyomja.
    Van állítólag valami cumi is, ami használ a horkolás ellen.
    előzmény:
    kiscsilyag (2)
     
  5. 2004. október 27. 11:566.
    Az jó lenne, ha este a párom szájába cumit dugnék!!
    Nem tudom mit szólna hozzá.
    előzmény:
    isoagi (5)
     
  6. 2004. október 27. 11:577.
    NA halljátok, meg vagyunk áldva.
    A párom legtöbbször csukott szájjal horkol, így nem annyira idegesítő mint nyitott szájjal de elég ahhoz, hogy ne tudjak aludni. Amíg nem volt gyerek addig füldugóztam, de állítólag nem egészséges. Viszont jókat aludtam. Próbáltunk orrsprayt is 0 haszna nem volt. Orvoshoz ő sem hajlandó elmenni, azzal süti el a dolgot, hogy úgy sem segít, no meg amitől frászt kapok, hogy éjszaka aludjak ne pedig a horkolásra figyeljek. Ezt mondták már nektek, én erre a mondatra a plafonon is vagyok.
    HAmarosan nagyobb lakásba költözünk, a különszoba megoldható lesz. De mit fog gondolni a gyerek?Én már régóta mondogatom, hogy nem hülyeség külön aludni, ahhoz hogy az ember fitt legyen napközben. Arról nem is beszélve, hogy a hőigényünk is más.
    Az is megoldódna.
    előzmény:
    kiscsilyag (4)
     
  7. 2004. október 27. 11:588.
    Nekem is nagyon horkolós a párom, de szerencsére ő csak akkor, ha hanyatt fekszik. Olyankor felkelek, és megbökdösöm, hogy forduljon az oldalára. Nálunk egyelőre ez még használ. A te párod minden testhelyzetben horkol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (1)
     
  8. Torolt_felhasznalo_680620
    Torolt_felhasznalo_680620
    2004. október 27. 11:589.
    Most a top shopban, olvastam egy karra szerelhető szerkezettől ami segít ezen a problémán. A Keletinél az Arsenálba lehet kapni. kb 3. 000 Ft
    előzmény:
    Perla. (6)
     
  9. 2004. október 27. 11:5910.
    van alvásdiagnosztika, ha valakit érdekel. A férjem a Honvéd kórházba volt vele. Ott megfejtik, mi a baj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. október 27. 12:0011.
    Juj egyszer nagyon mocsok voltam a férjemmel .

    Ő is horkol , és nem győzőm éjszaka lökdösni , hogy ne horkoljon. Hasonfekve ugyanis nem horkol

    Szóval egyik éjszaka felhívtam a mobilomról az ő mobilját, bekapcsolt a rőgzitője és rögzitetem neki az "éjszakai műsorát".
    Nem örült neki mikor másnap meghallgatta az üzeneteit:-DDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_680620
    Torolt_felhasznalo_680620
    2004. október 27. 12:0112.
    Én a tesomat bírom. Szól a feleségének, hogy: van 5 perced, hogy elaludj!

    A külön szoba nem rossz ötlet. Nálunk annak idején az anyám elmesélte, hogy nem tud aludni a ftaretól és ezért alszanak külön
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_864444
    Torolt_felhasznalo_864444
    2004. október 27. 12:0213.
    Az én párom is elviselhetetlen, sírni tudnék. . . :((
    A bökkenő, hogy egy szobás a lakásunk. . . hova mennék ilyenkor??
    De egy fél megoldásra rájöttem:ha szeretkezünk(vagy ki van másképp elégítve :P), akkor csönd van egész éjjel! Próbáljátok ki! ;-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_864444
    Torolt_felhasznalo_864444
    2004. október 27. 12:0314.
    Ez jó ötlet!!! Én majd diktafonra veszem fel! :DDD
    előzmény:
    nyuszik@ (11)
     
  14. Torolt_felhasznalo_847955
    Torolt_felhasznalo_847955
    2004. október 27. 12:0715.
    paromnak is es nekem is orrsoveny-ferdulesunk van. en alapallapotban nem horkolok, csak megfazva. parom alt. allandoan. a fulembe :) de mondjuk en megszoktam. apamtol jokis kikepzest kaptam kiskoromtol, mert amikor o aludt, zengett a haz. ugyh a parom akar a fulembe is horkolhat :)
    ja igen: enis csak bizonyos pozokban horkolok olyankor is.
    apamnak sem tudtunk megoldast, neked sem tudok semmilyen 5lettel szolgalni, sajna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (7)
     
  15. 2004. október 27. 12:0916.
    Ember piszkosul nyomja éjjelente, hálisten csak az egyik oldalán, és szolidaritásból a másikon alszik. Ha éjszaka véletlen "eltéved", akkor azonnal nekiáll mennydörögni, de ha megpiszkálom, kis időre abbahagyja.

    Náthásan én se vagyok semmi állítólag :-) Sok orrcsepp és magas párna ilyenkor segít.

    Barátom viszont akkor a legrémesebb, ha iszik. Olyankor minden oldalán horkol, és nem lehet felébreszteni. Nyáron egyszer kimentem a teraszra aludni, valamivel jobb volt, de kihallatszott :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 27. 12:1117.
    NA akkor nem csak én tudokidegbajt kapni ettől a kis kellemetlenségtől. A párom mahdnem minden helyzetben horkol, sokszor nem tudom miért fáj a jobb vállam, majd rájövök, hogy őt forgatom, mert nem is tér magához annnyira, hogy meg tudjon fordulni. Én is gondoltam már az alvásdiagnosztikára, de tuti nem tudom rávenni. Hogyan kell oda bejelentkezni? Mibe kerül? Ha lerendezem, és nem lesz visszaút, mennie kell majd.

    De ugye milyen idegtépő tud lenni, és tényleg 2 perc múlva ahogy vízszintesbe teszi magát, már hangokat ad. Ennél sokkal jobb volt, mikor csak dumált álmában. Volt, hogy németül karattyolt. Azon legalább nevettem.

    NA meg egy sztori:autoelektronikában dolgozik, azt kell hozzá tudni. Mondom neki, hogy forduljon oldalra, erre rákérdez, hogy mi a baj a Forddal, melyik alkatrésszel van a gond?És csak ezt hajtogatja.
    És én mondom, hogy semmi, csak fordulj oldalra. Erre, akkor miért beszélek a Fordról?

    És ehhez hasonlók.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864444 (13)
     
  17. 2004. október 27. 12:1118.
    Hú de jó sorsa lesz itt mindjárt egy-két horkolós hapsinak!(((((((((
    (aztán ezt olvasva, mindjárt többen válnak azzá, az tuti)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864444 (13)
     
  18. 2004. október 27. 12:1319.
    Úgy alszik, hogy abzolut nem tud magáról.

    Minden férfi horkol?
    Állítólag válóók. Tudtátok?
    No persze inkább a különszoba. (ha nincs más gond)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (17)
     
  19. 2004. október 27. 12:1420.
    Az én édes szerelmem is horkol. . . Ez általában akkor van, ha nagyon elfárad (sokat dolgozik), vagy a hátán fekszik (oldalt fekve nem). Én sem szeretem, ha horkizik, ilyenkor megsimizom az arcát, meg a száját, erre félig-meddig felébred, nyom egy puszit az ujjamra, fordul egyet és alszik tovább. Olyan édes, nem? Ezért nem tudok rá haragudni, ha horkol néha! Még a horkolását is imádom! Egyébként én is horkolok, ha nem jól fekszem, meg ha náthás vagyok (szerencsére ez nagyon ritka, úgy 2-3 évente fordul csak elő, mármint a nátha). Ő nem szokott engem felébreszteni, azt mondja, őt nem zavarja, mert inkább csak szortyogok vagy valami ilyesmi. . . Cuki, nem? Aztán én is megfigyeltem, hogy ha szeretkezünk, utána nagyon mélyen alszik és akkor nem horkizik. . . Ez jó módszer!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_864444
    Torolt_felhasznalo_864444
    2004. október 27. 12:1421.
    :DDDD ezen jót nevettem!

    + még megetetni sem szabad őket alvás előtt, mert az is okozhatja, meg persze az alkohol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (17)
     
  21. Torolt_felhasznalo_864444
    Torolt_felhasznalo_864444
    2004. október 27. 12:1922.
    Az én kedvesem a kapcsolatunk elején nem mert aludni, mert tudja, hogy horkolós, és meg akart kímélni.
    De most. . . háát kimutatja néha a foga fehérjét erősen!
    Én is állandóan ráncigálom, hogy az oldalára feküdjön, de ez sem mindig hatásos. :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864444 (21)
     
  22. 2004. október 27. 12:2023.
    Karom mondani abszolút
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (19)
     
  23. 2004. október 27. 12:2824.
    Némi kis ellentmondás keveredett a szövegembe. Azt írtam, hogy én sem szeretem, ha horkizik, utána meg azt, hogy még a horkolását is imádom. . . Én azért nem szeretem, ha horkol, mert nem a horkolás ellen van kifogásom, hanem, hogy ez senkinek sem jó. Mert a horkoló embernek általában valami baja van. . . Hallottam egyszer, hogy ilyenkor például még a lélegzetvétel is kimaradhat, akár egy percig is, és ez ugye nem túl jó, főleg nem alvás közben. . . Szóval én effektíve nem a horkoló embertől leszek úgymond 'ideges', hanem a ténytől, hogy a horkolás nem jó! És féltem az emberemet, nehogy valami baja essék álmában, horkolás közben. . .
    előzmény:
    mayazoli (20)
     
  24. 2004. október 27. 12:2925.
    Nevetésemben már írni sem tudok. Karom=akarom

    Majd megjegyzem a sztorikat. Már sokszor gondoltam, hogy leírom éjjel. Aztán beírom ide. Általában dolgozik álmában is ezerrel. Szerintem nem is piheni ki magát ha nagyon horkol, mert utána mindig fáradtan kel fel.
    Amúgy 6 körül ér haza és utána vacsizik, ez persze nem jó. Régen mikor reggelizett, 4 után már nem evett , minimálisra csökkent az alvatlanságom. Régen dohányzott, mostmár azt sem, de nem sokat változtatott a helyzeten. Talán annyit, hogy nem kell mindenáron a füldugó.

    Az a legjobb, mint pl. éjjel is, éjfél körül elaludtam (miután átmentem a gyerekhez, mert már mérgemben csapkolódtam, hogy így nem lehet aludni)és a babóca 2 órakor ébresztett. Szóval rám jár a rúd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (23)
     

Címlap

top