Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Homeopátiás szerek lista

szornyike
Létrehozva: 2004. október 19. 13:21
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy tudja valaki, hogy létezik-e homeopátiás szerek listája? Vagy hogyan zajlik, ha én szeretnék pl. vmilyen bogyót beszerezni, előbb el kell mennem dokihoz, vagy a patikában kell kérdezősködni, hogy milyen kórságra milyen van?
  1. 2004. október 20. 08:549.
    Köszi.
    előzmény:
    crescendo (8)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 19. 14:108.
    A patikákban lehet találni ingyenes kiadványokat, amiben olvashatsz első körben a homeopátiáról. Ezekben van néhány tipikus szer leírása és hogy mire használható. Pl. lázcsillapítás, torokgyulladás, nátha. Ezeket nem bonyolult kiválasztani, már két éve használom őket. Ha speciális betegséged van, jobb felkeresni egy homeopata orvost, ezeknek a listája megtalálható a neten. A patikákban nem mindenhol tudnak sajnos tanácsot adni.
    előzmény:
    szornyike (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 19. 14:057.
    Szia, vannak mindenfele fuzetecskek, amiket magyar orvosok, homeopatak adtak ki. Amugy miert szeretnel ilyen bogyokat szedni? A homeopatia azert sokkal bonyolultabb mint hogy szerzel egy konyvet es kinezed belole a gyolyokat, marcsak azert is mert egy adott golyonak sok szaz tunete van, vagyis ezt nem lehet ugy beszedni, mint mondjuk az Algopirint, amirol tudod hogy fajdalomcsillapito es lazcsillapito. Van egy pici piros fuzetecske amit spec a mi dokinenink is irt, es ott egy par sokszorhasznalatos szer fel van sorolva az adott tunetekkel. En spec ezt szoktam segitsegul hivni ha beteg a gyerekem, es hal`istennek nekem mar megy a szervalasztas, de azert doki nelkul nem tudom en sem 100%-san kivalasztani mire lehet szuksege a gyerekemnek. Foleg, hogy o is altalaban 3-4 szert szokott kivalasztani, mivel a tunetek nem mindig egy szer tuneteit produkaljak egyertelmuen. Amugy regen a dokineneink szervezett anyukak reszere kisebb tanfolyamokat, hogy az alapeseteket el lehessen sajatitani, illetve fogalmunk legyen mi is az a homeopatia.
    előzmény:
    szornyike (1)
     
  4. 2004. október 19. 13:506.
    A teljes lista több vaskos kötetet tesz ki :-)) Gyakorlatilag a földön fellelhető bármilyen szerves, vagy szervetlen anyag lehet.
    Nekem három könyvem, és két füzetem van a Homeopátiáról, de eddig még nem igen sikerült szert választanom.
    Ha nem komoly a baj, akkor talán a patikában tudnak ajánlani, ha komoly, akkor menj orvoshoz.
    előzmény:
    szornyike (1)
     
  5. 2004. október 19. 13:505.
    De azért ha mondjuk nemcsak egy hasmenés a problémám, én is elmennék először egy dokihoz.
    előzmény:
    Csikosborz (3)
     
  6. Torolt_felhasznalo_555192
    Torolt_felhasznalo_555192
    2004. október 19. 13:494.
    Szerintem is el kell menni dokihoz, hogy megállapítsa az alkati szeredet, de ha néha kell akkor anélkül a gyógyszertárban is megveheted, bár nem biztos, hogy tudják mi kell.
    előzmény:
    szornyike (1)
     
  7. 2004. október 19. 13:493.
    A patikákban ingyen és bérmentve kaphatsz egy kis füzetecskét róla. :) Az alapdolgok bennevannak, az adagolás is, sőt, még az is, hogy miből érdemes összeállítanod a házipatikádat.

    előzmény:
    szornyike (1)
     
  8. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. október 19. 13:452.
    Szia, én tegnap voltam ilyen dokinál és szerintem, ha még soha sem szedtél homeos bogyót el kell menni egy dokihoz, mert nagyon sokféle szer van és csak alapos kikérdezés után tudja eldönteni, hogy neked személyre szabva melyik jó.
    előzmény:
    szornyike (1)
     

Címlap

top