Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Robotgépek (melyiket?)

szuszó
Létrehozva: 2004. október 12. 18:48
Sziasztok! Szeretnék egy nagyon szuper robotgépet, ami mindent tud. (habot ver rendes habverő résszel, szeletel, darál, gyümölcsöt centrifugál,turmixol, aprít, dagaszt, húst darál...meg minden)
Nézegettem pl a Moulinexet, nem tűnik túl komolynak. Néztem ezt a Bosch-t, de többféle van, pl. a MUM4655 MUM4625, de nem tudom, h ezek között mi a különbség. A Philips essence is ugyanezt tudja sztem.
Ha tudtok esetleg ajánlani egy ilyen robotgépet, vagy, hogy melyiket érdemes megvenni akkor írjatok!A tapasztalatok is érdekelnek, pl hogy mennyit számít, hogy egy készülék 550 vagy 800 wattos?
Köszi szépen!
Szuszó
  1. 2016. Április 3. 02:4929.

    Szuszó


    Véleményem szerint magas fordulattal erőből dolgoztattad a géped.A gép jó erőben van , csak kis fokozaton kell kezdeni.Én kisgépen is alacsony fordulattal kezdek és fokozatosan emelem a sebességet. Mikor kócosodik a tejszín akkor már meg kell állni.


     

    előzmény:
    szuszó (26)
    2004-12-08  11:22
  2. Torolt_felhasznalo_153795
    Torolt_felhasznalo_153795
    2005. június 3. 22:4128.
    Szia kapcsaf! Már egy éve boldog tulajdonosa vagyok egy Assistent N24-esnek. Bár az ára hallatán kisebb szívroham kerülgetett, a párom nem engedett belőle, meglepett vele. Hát, nem bántam meg. A fizetése részletekben, havonta történik. A hozzátartozó alkatrészek tényleg masszívak, strapabíróak, pedig maximálisan ki vannak használva. Az összes fémalkatrész rozsdamentes, a motorra pedig 5 év garancia van, ami nem semmi. Nem reklám, de én csak ajánlani tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140219 (22)
     
  3. 2005. június 3. 22:0327.
    Sziazstok, nem tudjátok véletlenül, hogy hol tudnék beszerezni ehhez a készülékhez fagyalaltgépet, és citrusprést? köszi!!!
    ja és h kb mennyi. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. december 8. 11:2226.
    Sziasztok!!!
    Hétvégén megvettem(kölcsönkértem, nem bírtam tovább;-)) a Bosch MUM 4655-ös gépet, ajándékba adtak hozzá egy 12ezer Ft-os Bosch digitális mérleget is (pont amiylet szerettem volna, 5kg-ig 1g-os osztásokban mér. . . )
    Szóval megvettem, kipróbáltam, próbáltam tejszínhabot verni, ahoyg írta a kiskönyve 4es fokozaton 4 percig, de képzeljétek (nem tudom mi lehet a baj) de egybeállt a tejszín zsírtartalma a keverőn, és a levét kicsapta, pedig rajta volt a fedőlapja, és az utántöltő nyíláson keresztül kicsapta a tejszínt, a zsírja meg a keverőre ragadt. . .
    Szóval naygon elkeseredtem, ha valaki tud segítsen és írja meg mit szúrtam el, mert azt hittem egy klassz gépem van, erre nem tudom mit csinált a tejszínnel. . .
    Vagy a tejszín szar?
    Segítsetek ha tudtok, köszi szépen:szuszó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. október 13. 22:0425.
    Süsd csak meg, aztán írd meg milyen lett, hogy ízlett! :))
    Iagzából akkor jó, amikor van friss eper, de egyébk szoktam uezt meggyel is csinálni, az is finom, de az epres az mindent visz:)))
    Most én is nagyon megkívántam, lehet összedobok egyet holnap, de akkor kell vennem epret hozzá.
    előzmény:
    nutoc (23)
     
  6. 2004. október 13. 22:0224.
    Hol lehet működés közben nézni ezeket? Ez az assistent is Bosch, vagy mi a márkája, és mennyibe kerül?
    A Bosch alkaltrészei is hamar tönkremennek?A habverője nem műanyag, nem?Melyik részei műanyagok?
    Hát igen, a svédacél az svédacél. . . . De mennyi annak az ára?Ho lehet kapni?Erről a ksézülélről még nem is hallottam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140219 (22)
     
  7. 2004. október 13. 16:2823.
    Köszi, ez nagyon jól hangzik:-)))
    előzmény:
    szuszó (20)
     
  8. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2004. október 13. 15:5922.
    A 465-ös van de a husdaráló nem az igazi éshát a müanyag alkatrészek miett, könnyen törik, nehezen pótolható. Hétfőn néztem meg müködés közben ezt az Assistent N24 univerzális konyhai robotgépet. Nagyon megtetszet svédacélból készült csak kevés kiegészitő müanyag. Időkapcsolóval ellátva, a szeletelés és reszelésvastagságát a gyorsasággal lehet irányítani, egyszóval nagyon megtetszet, igaz még gondolkodok rajta, de lassan el kell döntenem.
    előzmény:
    szuszó (6)
     
  9. 2004. október 13. 15:1921.
    Mekkora bunkó!!!Hát nem azért vagy ott, hogy kinézd a megfelelő darabot??!!! Hogyhogy sürget?! Mit képzel?
    Jól tetted, hogy nem ott vetted meg!Micsoda "eladó"!
    Hát de tényleg! Mit gondol?
    Jól tetted, hogy megmondtad! (Én is megszoktam. . . )
    előzmény:
    mentalevel (19)
     
  10. 2004. október 13. 15:1620.
    Szia Nutoc!
    Az epres-habos naygon egyszerű! És nagyon finom. Így szoktam csinálni: Sima piskótatésztát sütök, pl 6 tojásból, (6 ek cukor, 6 ek liszt, citromhéj, stb) és amíg sül, elkészítem a tetejét. Kb 60-70 dkg epret félbevágok, ha túl nagyok akkor 3 szeletre; a habot pedig 5 tojás fehérjét kemény habbá kell verni, kb 15 dkg cukorral.
    A megsült piskótát megkenem 4-6 evőkanál baracklekvárral (attól függ myilen. . ) majd szépen ráteszem az eperszeleteket, és a végén eloszlatom rajta a kemény habot. Utána visszeteszem a sütőbe, és olyan 100-150 fokon "szárítom", (felső sütés) addig míg villával kicsit "kopog" a hab. Nagyon finom, nálunk mindenki nagyon szereti. ha ragadós a hab a tetején, az nem olyan jó. De úgy is meg lehet enni. Akkor jó a hab, amikor villával meg lehet kocogtatni, nem ragad rá.
    Sok sikert hozzá, próbáld ki, hamar megvan!:))
    Szuszó
    előzmény:
    nutoc (17)
     
  11. 2004. október 13. 15:1419.
    Valszeg ott fog körülötted ugrálni csomó eladó, írd előre össze, mire vagy kíváncsi, mit is akarsz tudni a gépekről, én legalább 4x voltam, mielőtt döntöttem. Bár a 2. alkalommal egy hölgy rámszólt, hogy igazán dönthetnék már, annyit mondtam, ha majd annyi pénzem lesz, mint Önnek, akkor nem tökölök, döntök, gyorsan, de míg nincs, addig engedje meg, hogy átgondoljam, melyik gép lesz igazán hasznos nekem. . Utána nyugodtan nézelődhettem:)
    előzmény:
    szuszó (18)
     
  12. 2004. október 13. 15:0518.
    Itt van az Operánál, de jó, akkor holnap megyek és megnézem!
    Bár megvenni még valszegnem fogom, de kinézem magamnak:))
    előzmény:
    mentalevel (16)
     
  13. 2004. október 13. 13:0817.
    Szia!
    Én most vettem egy Moulinexet.
    Húsdaráláson kívül mindent tud/40 ezerért.
    A régi is ilyen volt, tizenévig szolgált.
    Egy baja volt, hogy szép lassan eltöredeztek a műanyag dolgok benne, és nagyon drága hozzá minden.
    Megírnád, milyen az az epres-habos?
    Megindult a nyálelválasztásom!
    előzmény:
    szuszó (6)
     
  14. 2004. október 13. 12:1216.
    a baleset előtt nekem is 4-es széria volt, nem tudom pontosan, melyik, most tesóm használja.
    tökéletesen elég volt, amíg mindkét kezem rendesen használtam, szerint bőven elég lesz Neked is.
    a 4-es szériának talán kicsivel gyengébb a motorja, 500, 550 w, de egy tészta összeállításához elég annyi.
    Az Andrássyn, az operától nem messze, van egy bemutatóterem, amikor az új gépemet kerestem, ott nézegettem meg, melyik mit tud, mekkora, mivel bővíthető, milyen szervízárak vannak. .
    Végül nem itthon vettem meg, mert sokkal drágább, mint kinn, de szervízelik itthon is.
    előzmény:
    szuszó (15)
     
  15. 2004. október 13. 12:0615.
    Gondoltam, h nem olcsó:((((
    Persze nyilván az ár/érték arányt kell nézni.
    Azt hiszem akkor egyelőre maradok a 4655nél. . .
    előzmény:
    mentalevel (14)
     
  16. 2004. október 13. 12:0514.
    itthon 140 e körül van, csak az alapgép, én Németországból hoztam, talán 52e volt, mindenféle kacattal, amit külön megvettem, az a húsdaráló és a szalmakrumpli-szeletelő:)
    Az össze tészta mennyisége 5 kg, amit elbír, ez olyan 2, 5-3 kg liszt talán. . .
    elég nagy, tény, a kacatok fiókban vannak, az alapgép van kinn a pulton, rajta a tálja, s ami kell, azt veszem elő.
    előzmény:
    szuszó (13)
     
  17. 2004. október 13. 11:5713.
    Az nagyon szuper lehet!!!% kg liszt! Az nagyon sok!
    Nekem elég ha 1. 5 kg-t tud. Azt hiszem a 4-es széria még épp elbírja a 1. 5 kg-t.
    Mennyire húzós annak az ára? Mind hozzátartozik, vagy külön kell megvenni hozzá a kiegészítőket?
    Nagy helyet foglal?
    előzmény:
    mentalevel (11)
     
  18. 2004. október 13. 11:5512.
    Hát igen. . . . szerencsére nem sokszor kell gőz fölött vernem habot, de akkor csak kézzel lehet. . .
    Még azt se tudom, hogy fogom emgoldani az olyan sütit, amit szét kell választani, valeszeg mosogatok közben. . . . Vagy van, hogy ha nincs elég edény, úgy szoktam, hogy a fehérjét a cukorral, aztán a vajat, meg a tojások sárgáját egyenként és a végén a lisztet. . . Csak vigyázni kell, ne törje össze a habot. Bár tényleg jobb külön felverni.
    Viszont kisolló hozzászólása alapján lehet, h nincs is szükség a tjások szétválasztására. Te még nem próbáltad? Hátha az is úgy felveri a 800 wattjával, hogy ihaj!( Ha a Bosch az 500 wattal. . )
    előzmény:
    peszike (10)
     
  19. 2004. október 13. 11:5311.
    Nekem egy Bosch 7150-es gépem van, nagyon szeretem. Gyakorlatilag fél kézzel élek, s a gép (szinte) mindent tud, rengeteg kiegészítője van, fém dagasztó, habverő, 700 W-os, 5 kg-ig dagaszt, tésztát összeállít. Turmix, gyümölcsprés, húsdaráló, szeletelők.
    Amíg jó volt a kezem, szintén Bosch gépem volt, a 4-es szériából, picit gyengébb volt, kevesebb kiegészítő, nagyon szerettem, de a mostani többet segít. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. október 13. 10:2610.
    Igen, a Philips 800 wattos.
    A műanyag habverő a habot rendesen felveri, azzal nincsn gond. De a kevert sütikhez már a másik tartozék kell, mert ez "leugrik" róla, ui. a fogaskerekek is műanyagból vannak felül.
    Ami sztem hátrány 1 kézi robotgéphez képest: ha olyan sütit sütsz, ahol a fehérjét külön kell választani és feldolgozni, ott a munka felénél nekiállhatsz elmosogatni az edényt, hacsak nem veszel hozzá még egy tálat. Kézinél én először a saját táljában felvertem a tojáshabot, aztán a villálk elmosogatása nélkül egy másik műa. tálban feldolgoztam a "maradékot".
    És mi van a gőz feletti habveréssel? Marad a kézi habverő?
    előzmény:
    szuszó (6)
     
  21. 2004. október 13. 10:169.
    4655, kimaradt belőle egy szám. tényleg sokkal egyszerűbb és egyszerűbb. Múltkor fehérjét vertem habbá, kimentem közbe a kamrába és mire visszaértem kész is lett.
    előzmény:
    szuszó (8)
     
  22. 2004. október 13. 10:128.
    Köszönöm szépen!
    Akkor ez a MUM4655-ös, vayg ez egy másik fajta? Mindjárt megnézem melyik típus a tiéd.
    Nem is gondolná az ember, hogy mennyire ki lehet használni egy ilyen gépet, és hoyg mennyi időt megtakarít vele az ember. Én most több, mint egy éve robotgép, sőt habverő nélkül csinálok mindent a konyhában, de már kezdem unni, hogy fél napokat töltök ott, főleg egy bonyolultabb süti elkészítésénél, mert mindnt kézzel kell, na most abból csak kettő van, így mindent egymás után lehet csak csinálni. Ezekkel a szupi gépekkel meg egyszerűbb, bedobálja az ember, és míg elkészül lehet mást csinálni. Mindenképp veszek egyet!
    Szuszó
    előzmény:
    inor0312 (7)
     
  23. 2004. október 13. 10:027.
    Szia
    Nekünk Bosch gépünk van, a 465-ös. Én imádom. Nagyon jó a szeletelő/reszelő része. Krumplit szoktam vele karikázni és több idő összeszerelni, maint amennyi idő alatt kijön belőle a krumpli. Ezen szoktam almát, krumplit reszelni, még a prézlit is evvel csinálom. A húsdarálója egy kicsit gyenge, de szerintem ez egyiknek sem az erőssége, de a csirkemellet jól megdarálja, a sertésnél, vagy marhánál többször szét kell szedni, mert nem jön ki a husi belőle. Vettem hozzá egy citromfacsarót is, ami szerintem nagyon jó, sokkal jobb mint más citromfacsaró, gyors és minden cseppje kijön.
    Az is jó, hogy kis helyet foglal, mivel szétszedhető és csak a váza van kint a munkapadon a többi része meg a szekrényben.
    Szóval én csak ajánlani tudom
    előzmény:
    szuszó (6)
     
  24. 2004. október 13. 09:436.
    Sziasztok!

    Nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat!!
    Meg tudnátok mondani esetleg, hogy melyik gép hány vattos?
    Azt hiszem a Philips 800-as, de a Bosch csak 500. . . (?)

    Piszike: a műanyag habverő rendesen felveri a habot?Én mindig attól félek, h "folyós" marad. . . Gyakran sütök epres-habosat, és ahhoz nagyon kemény tojáshab kell.

    Ecsv: Nekem végülis a húsdaráló nem létszükséglet. . . de jó ha van. . . Egyébként ennek a készüléknek milyen a habverője? Moulinex Ovatio3 duosuper mit atkar? Abból is láttam többfélét, mi a különbség a többi Ovatiohoz képest?

    Az árakról tudtok valami közelebbit? Én úgy vettem észre kb 30-45E között vannak.

    Kapcsaf: Miéert akarod lecserélni a Boscht? Melyik típusa van meg neked? Mi a baj vele? Nem elég erős? Macerás kezelni, légyszi írd meg mi nem tetszik!
    Én leginkább a Bosch felé hajlottam eddig, mert kicsit kisebb helyet foglal, és eddig azt vettem észre ennek van a elgtöbb funkciója, meg a Philipsnek. . .

    Köszi a válaszokat, de még várom a atapaszatalataitokat velük!:))

    Köszönöm mégegyszer: szuszó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top