Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"chi-mash ine"

Torolt_felhasznalo_300812
Torolt_felhasznalo_300812
Létrehozva: 2004. szeptember 26. 15:50
Sziasztok! Gondolom, minden kerületben van, amikor meghívót kapunk 1-1 termékbemutatóra. Mostmár harmadszor mentünk el egy német gyártmányú "csodagép" megtekintésére, de voltunk több esetben gyapjú ágynemű, mágneses lepedő, zepter edény stb. bemutatókon.
De most a csodamasina, ami elgondolkoztatot. Az előadó szerint mindenféle egészségyi bajra orvoslás, kövérség, vérnyomás probléma, visszér, pszichés zavarok.... stb. és mindez egy küllemre kisméretű porszívóhoz, időmérő kapcsolóval ellátott gépezet formájában... Az ára itt 79ezer Ft (5 év garancia), amit jelzett az előadó, hogy most reklámár... Természetesen orvosi műbizonylattal, eü.min. igazolásokkal ellátott papirokkal. Nos, hiszem, nem hiszem, de a III. ker. Eurocenterben sétálva, megláttam ugyenezt a gépezetet 50ezer Ft-ért.
Nem akarok (ismét) "palimadár" lenni, de ismeri, használja-e ezt valaki, ha igen, valóban orvosol-e valamilyen panaszt, vagy e ténykedés is csak valaki(k)nek a megélhetése a hiszékeny, balek embereken keresztül?
Kicsit szkeptikus vagyok: az egész gyógymód abból áll, hogy a gépezet az egész testünket össze-vissza rázza, napi rendszerességgel két alkalom/15 perc.
És itt most lehet licitálni: én vagyok-e lükébb, vagy a nagyon jó szókincsű, jómodorú előadó,.... mert bizony picit valóban a fülembe ültették a bogarat... De jó lenne, ha nem lenne magas vérnyomáson, pszichésen mindig rendben lennék, fogyni is tudnék vagy 20 kg-ot... stb. és még az SZTK-ban sem kellene az unalomig várakoznom))))))
Ha van tapasztalata valakinek erről, kérem közölje, kösz!
  1. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2004. november 13. 12:1321.
    A "bizsergés" tulajdonképpen a csi áramlásának a beindulása. A sebesség: egyénenként változó, mindenképpen érdemes a fokozatosságot betartani. Ahogy a legkellemesebb érzés, arra állítsd be!
    előzmény:
    Csini50 (20)
     
  2. Torolt_felhasznalo_764954
    Torolt_felhasznalo_764954
    2004. november 13. 10:4920.
    Köszi! Akkor mégsem teljesen felesleges. Mondjuk abban biztos voltam, hogy valamilyen hatása a keringésre biztos van, mert amikor megáll a gép, nagyon kellemes bizsergető érzés járja át a testemet a kislábujjamtól a fejem búbjáig. Azt, hogy ártana, azért nem hiszem. Neked mi a véleményed a sebesség fokozatokról?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (19)
     
  3. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2004. november 13. 09:2919.
    Ellenjavallat nem nagyon van. Súlyos szív-panasz, pacemaker használata, infarktus utáni állapot, trombózis (veszély) esetén érdemes a kezelőorvost megkérdezni.
    előzmény:
    Szilvoka_1 (11)
     
  4. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2004. november 13. 09:1818.
    A gép jó, hasznos, annak, akinek komoly gerincproblémája van, vagy a súlya miatt esélye sincs elkezdeni mozogni.
    Amúgy mindenképpen a mozgást (gyógytorna, csi-kung, thai-csi) ajánlom!!!
    A gép a pillanatnyi állapotot javítja, de NEM szünteti meg az okát!!!
    A mozgás is javítja az állapotot, ugyanakkor belső, pszichikai tartást ad, és a lelki okokra is hat!!!
    előzmény:
    Csini50 (14)
     
  5. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2004. november 13. 09:0917.
    Elöljáróban annyit: természetgyógyász vagyok, és a thai-ci-t is tanultam. Kipróbáltam a gépet is. Nem vagyok persze semmilyen formában érdekelt, mérvadó. A véleményem: a gép hasznos. Annak, akinek olyan gerinc-problémája, komoly túlsúlya van, hogy a mozgást nem lehet ajánlani neki. Aki viszont TUD mozogni, ne hagyja magát egy gépre!!! Vegye a fáradságot, és kezdjen gyógytornát, chi-kung-ot, thai-cí-t. A hatás hasonló, mégis teljesen más.
    A gép kíméletesen kimozgat, és energetizál. A mozgás: kimozgat, energetizál, de ad egyfajta tartást, stabilitást, úgy külsőleg, mint belül!!!
    A betegség, probléma oka is orvosolódik, míg a gép az okot NEM szünteti meg, és ha abbahagyod, újra jelentkezik a probléma!!!
    előzmény:
    Csini50 (14)
     
  6. Torolt_felhasznalo_764954
    Torolt_felhasznalo_764954
    2004. november 13. 08:5916.
    Bocs nem tudom miért ment el kétszer:))
    előzmény:
    Csini50 (15)
     
  7. Torolt_felhasznalo_764954
    Torolt_felhasznalo_764954
    2004. november 13. 08:5715.
    A beruházáson már túl vagyunk! Igaz lehet, amit irsz, csak nem igazán értem? A természetgyógyászok is kivülről avatkoznak be egy másik ember aurájába. A másik, amit nem értek: azt irod, hogy a gép nem képes érzékelni, hogy hol van többlet és hol van hiány? Ha megtanulom a tai-chit, honnan tudom, hogy hogy kell alkalmazni, a hiány-többlett egyensulyba kerüléséhez. Ezt biztosan tanitják, bután is hangozhat a kérdés, de minden ember más! Mindenkinél máshol van hiány, vagy többlet.
    Még valami: a gép nem érzékeli, de az ember érzékelheti, melyik fokozat a leg ideálisabb, bár megmondom őszintén, nekem ezt még nem sikerült kitapasztalnom. Hamar kihalt ez a topic, pedig szerettem volna hozzáértőbb emberektől információt, mint pld. amiket te irsz. Elég hitetlen vagyok a gép jótékony hatását illetően, de vitatni sem merem, mert ahhoz keveset tudok az energia áramlásait tekintve az emberi szervezetben. Én semmit nem érzek a használatától, sem negativ, sem pozitiv hatást. Erre sokan azt mondják, azért nem, mert nincs semmi bajom. Azon is meglepődtem, hogy a barátunk gerince úgy rendbe jött tőle, hogy megúszott egy komoly mütétet. Ha van kedved, szivesen venném, ha irnál még infókat ezzel kapcsolatban.
    előzmény:
    senpenlamo (13)
     
  8. Torolt_felhasznalo_764954
    Torolt_felhasznalo_764954
    2004. november 13. 08:5714.
    A beruházáson már túl vagyunk! Igaz lehet, amit irsz, csak nem igazán értem? A természetgyógyászok is kivülről avatkoznak be egy másik ember aurájába. A másik, amit nem értek: azt irod, hogy a gép nem képes érzékelni, hogy hol van többlet és hol van hiány? Ha megtanulom a tai-chit, honnan tudom, hogy hogy kell alkalmazni, a hiány-többlett egyensulyba kerüléséhez. Ezt biztosan tanitják, bután is hangozhat a kérdés, de minden ember más! Mindenkinél máshol van hiány, vagy többlet.
    Még valami: a gép nem érzékeli, de az ember érzékelheti, melyik fokozat a leg ideálisabb, bár megmondom őszintén, nekem ezt még nem sikerült kitapasztalnom. Hamar kihalt ez a topic, pedig szerettem volna hozzáértőbb emberektől információt, mint pld. amiket te irsz. Elég hitetlen vagyok a gép jótékony hatását illetően, de vitatni sem merem, mert ahhoz keveset tudok az energia áramlásait tekintve az emberi szervezetben. Én semmit nem érzek a használatától, sem negativ, sem pozitiv hatást. Erre sokan azt mondják, azért nem, mert nincs semmi bajom. Azon is meglepődtem, hogy a barátunk gerince úgy rendbe jött tőle, hogy megúszott egy komoly mütétet. Ha van kedved, szivesen venném, ha irnál még infókat ezzel kapcsolatban.
    előzmény:
    senpenlamo (13)
     
  9. 2004. november 11. 22:5113.
    a chi azt jelenti életerő (élet-energia)
    ennek meghatározott pályái vannak a szervezetben és a testen kívül, az aurában is. Ebbe a rendszerbe kívülről belenyúlni semmilyen géppel nem lehet. Csak ugyanolyan chi-vel. energiával, vagy belülről lehet rá hatni különböző energia-keringést szabályzó gyakorlatokkal.
    Ilyenek a chi-kung, vagy a tai-chi, amit magam is művelek.
    Ezek segítségével fel lehet szabadítani azokat az energia blokkokat, amik többletet, vagy hiányt okoznak a test különböző pontjain. A betegséget éppen ezek a többletek illetve hiányok okozzák.
    Azt, hogy egy embernek milyen minőségű energiára van szülsége (jin vagy jang) egy gép nem érzékeli, és nem tudja, nem is tudja sem pótolni, sem harmonizálni azokat.
    a talpmasszázsnak meghatározott sorrendje van, nem lehet össze-vissza masszírozni, csak a szervek zónáit egy bizonyos sorrendben. Ez a gép ott masszíroz, ahol eléri a talpat, de nem a megfelelő erővel, energiával, és nem a megfelelő sorrendben. Bizonyos zónákat sohasem érint.
    ilyenformán hatása káros is lehet
    Mindezt gondoljátok át, mielőtt akár egy fillért is beruháztok egy gépre. Ami gép, ami nem érzékel, nem gondolkodik.
    Sokkal hatékonyabb lenne, ha más módon próbálnátok tenni az egészségetekért, úgy, hogy az valóban pozitívan hasson.
    A tai-chi nem könnyű, de elsajátítható, csak gyakorlás kérdése.
    Segítségével az egészség megőrízhető, helyreállítható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_542513
    Torolt_felhasznalo_542513
    2004. november 11. 22:1912.
    Azért nem nagy szám, mert csak simán rezeg.
    Van a zeptertől kézi masszirozónk, azt ha a talpaim közé fogom, sokkal többet ér.
    Az infra hatás annyi, hogy jó meleg. Azt nem tudom, mi az egészségügyi hatása , ha a talpat éri az infra.
    előzmény:
    Csini50 (10)
     
  11. 2004. november 11. 18:2411.
    Sziasztok!
    Engem is erdekelne, milyen ez a Chi-gep. Igaz, elsösorban nem magamnak, hanem szüleimnek szannam Karacsonyra. Mivel mindketten ülömunkat vegeznek, biztos jo lenne nekik. Apukamnak meszes a nyaka. Tudja valaki, hogy ilyesmire milyen hatassal van a gep? Van ellenjavallat, hogy milyen betegsegnel nem szabad hasznalni?
    Köszi a valaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_764954
    Torolt_felhasznalo_764954
    2004. november 11. 14:4510.
    Akkor jó, hogy nem cseréltem ki, de miért mondod, hogy nem nagy szám? Nem jól massziroz? Én 35. ezerért találtam a neten ilyen infrásat. Te melyik fokozaton használod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542513 (9)
     
  13. Torolt_felhasznalo_542513
    Torolt_felhasznalo_542513
    2004. november 11. 12:299.
    SZia !
    Én a héten vettem 1 chi-gépet, ami infrás talpmasszirozós.
    A chi gép 9 fokozatot tud.
    57ezerbe került.
    Egyébként nem olyan nagy szám az infrás talpmasszázsfunkció.
    előzmény:
    Csini50 (8)
     
  14. Torolt_felhasznalo_764954
    Torolt_felhasznalo_764954
    2004. szeptember 27. 12:018.
    Hát. . . nem tudom, hogy az ár garantálja-e az eredetiséget? Az enyém is drága volt. ezt karácsony előtt is kiveséztük anno, de igazándiból nem jutottunk előbbre ebben a kérdésben. Melyik jó, melyik nem, eredeti, vagy hamisitvány? igazándiból én arra sem jöttem rá, mi célt szolgál a 9 fokozat? Én minden esetre szivesen kicserélném az enyémet arra, amit most láttam. infrás talpmasszirozást is tud, ami nem lehet egy rosz dolog szintén, dehát nekem már van, méghozzá dupla áron.
    Azt, hogy érted, hogy oldalmozgást nem végez? A miénk lapos nyolcas mozgást végez 1-9-es sebességgel.
    előzmény:
    banamana (7)
     
  15. Torolt_felhasznalo_564188
    Torolt_felhasznalo_564188
    2004. szeptember 27. 07:537.
    Nekem van chi gépem, de nem használom. Mindig fájt a gerincem és gondoltam jó lesz. . tehát kipróbáltam pont akkor mikor fájdalmaim voltak. Egy ideg csipődött be. Ráfeküdtem a gépre és valósággal felpattantam a lejárt 2o perc után éreztem, hogy jó. Azóta rendszeresen tornázom és a fájdalmam megszünt. De most, hogy eszemben hoztátok tényleg el fogom kezdeni használni.
    96 ezerért vettem, szigoruan bevizsgálták ezt a gépet a barátnőm forgalmazta és én őt egy öszinte embernek tartom, rajtam nem akar keresni az biztos.
    Van külömbség a gépek közt, ugyanis a 96 ezres más frekvencián mozog és ez a lényeg. A többit hamisitják és jóval olcsóbb. . nem is fejti ki azt a hatást amit kellene.
    A halak mozgását vette a feltaláló alapul, ami egy enyhe hullámzó mozgást idéz elő először, majd utána oldalra mozgat a gép. Megnyitja a jin és jan csatornákat mondván igy szabadon áramlik az energia. Kb. 15 perc használata 5 km-t gyaloglásnak /ebben nem vagyok biztos, mert lehet, hogy 2o km. / felel meg. Mikor a gép leáll, eg bizsergést érzel az egész szervezetedben addig szigoruan rajt kell maradni. Mindha az ereidben is jobb áramlást éreznél oxigénnel dusitja fel a vért. Fogyásra nem hiszem. hogy jó, valahogymáshogy fejti ki a hatását, kcalt -leadását nem tapasztaltam, mert van egy polár órám amit magamra csatoltam a kiváncsiság kedvéért. Inkább frissit, fájdalmakat szüntet meg, a németek nagy szeretettel veszik. A párom sokat használta neki tetszett felfrissólt nem fájt semmilye jó közérzetet biztosit.
    Gondolom igazából az tud tanácsot adni akinek mindene fáj és ha a gép segitségével a panaszok csökkennek akkor érdemes beruházni egy ilyen gépre. Belelovalni nem szeretnélek, de óvakodj az olcsó 5o ezres gépektől, ha jól tudom az oldalmozgást egyáltalában nem végez.
    Volt már szó erről a gépről itt a net-en üsd be a keresőbe, talán több infóhoz jutsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_764954
    Torolt_felhasznalo_764954
    2004. szeptember 27. 07:116.
    Szia! Mi tavaly karácsonyra vettük a chi gépet és a férjem izületei rendbe jöttek tőle. Van egy barátunk, akinek sulyos gerincproblémái voltak, alig birt járni és fájdalmai is voltak, már mütétre elő volt jegyezve, amikor a férjem ajánlotta neki, hogy próbálja ki. A szomszédjában volt egy kozmetikus, aki a nyaralsuk idejére kölcsön adta a készüléket a barátunknak. Már egy hét mulva mondta a férjemnek, hogy örökké hálás lesz a jó tanácsért, sokkal jobban érzi magát, a fájdalmai elmultak. Két hét használat után már annyira rendbe jött, hogy a mütétet is meguszta.
    Szóval érdemes beruházni! Bár én még 80. 000-ért vettem, de most tudok egy sokkal olcsóbbat, priviben megirom az elérhetőséget, ha érdekel.
    Üdv: Csini50
    előzmény:
    csibi60 (5)
     
  17. Torolt_felhasznalo_300812
    Torolt_felhasznalo_300812
    2004. szeptember 26. 22:195.
    Zsófi, köszönöm a válaszodat, én valóban nagyon gondolkodom rajta, csak egy kicsit erősnek tartom az árát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772020 (4)
     
  18. Torolt_felhasznalo_772020
    Torolt_felhasznalo_772020
    2004. szeptember 26. 20:034.
    Szio!

    Itt Németországban ez a chi masszázsgép 20-30 euro között van. . . A masszőr, akihez járok otthon Magyarországon, nagyon dicsérte. Ő is innen vitetett magának.
    előzmény:
    csibi60 (1)
     
  19. 2004. szeptember 26. 16:393.
    Bar a chi (eletenergia) megmozdithato kivulrol, de nem hiszem, hogy egy ilyen csodageppel ez lehetseges lenne.

    Ehelyett sokkal jobb, ha "belulrol" mozgatod meg a chi energiat. Kulonbozo gyakorlatokkal el lehet erni, hogy megszunjenek az energiafolyam blokkjai, regeneralodjon a szervezeted/idegeid/verkeringes meg egy csomo mas minden is. Lehet, hogy fogyni is segit, de ebben az egyben nekem nem segit :-((

    Mar tobb helyen zengedeztem a Tai Chi, kinai, kifejezetten a chi energiat megmozdito gyakorlatok megtanulasa mellett. Neked is ajanlom. Gondolom a 60 a nevedben, a korod, igy komolyan ajanlom neked, hogy keress egy oktatot, es tanuld meg. Segit a csontritkulas elcsendesiteseben, a verkeringest helyreteszi, a sziv munkajara nagyon pozitiv hatassal van, feltoltodsz energiaval, szoval, csodakat tudsz magaddal es magadnak megtenni.

    A Tai Chi megmarad orokre. 90 evesen is lehet gyakorolni, nem olyan nehez "fizikai munka" minta joga. Laza, konnyu mozdulatok sora. Idot tesz megtanulni, de minden raforditott perc 100-san terul vissz. Sajat tapasztalat.

    Ez a belso energia orokre dolgozni fog neked. A gepek pedig. . .
    Gondold meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 26. 16:362.
    Nekem egyszer majdnem eladtak egy 400 000 Ft-os porszívót. Sok szöveg, bemutató, rámenős, vagy ötször hívott még utána is. . . Szerencsére a környezetem józanabb volt és különben sem volt annyi pénzünk :(

    M.
    előzmény:
    csibi60 (1)
     

Címlap

top