Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nőgyógyászati műtét

Torolt_felhasznalo_376143
Torolt_felhasznalo_376143
Létrehozva: 2004. szeptember 22. 20:38
Sziasztok!
Olyan emberek leveleit várom, akik már átestek méhkivételen. Írjátok meg a tapasztalataitokat.
  1. Torolt_felhasznalo_710724
    Torolt_felhasznalo_710724
    2006. augusztus 31. 17:0023.
    Megkérdezhetem, hogy te mennyi hálapénzt adtál az orvosnak a műtét után?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376143 (19)
    2004-09-30  12:19
  2. 2005. augusztus 15. 20:4922.

    Szia! Ne félj, nem lesz gond a szüléssel, én most jöttem haza a kórházból az újszülöttemmel egy konizáció+részleges kaparás után. Ez szeptemberben történt, november elején már terhes voltam. Tudom, nem ez a topik, csak eszembe jutott. 2.5 óra alatt lett meg a gyerek, annyi volt csak, h a közepén kaptam egy méhszájlazító injekciót, mert nagyon heges-rögös volt a méhszáj, és nem akart egy pont után tágulni.

    egyébként nekem is p3-as citológia után csinálták a mûtétet, pontosabban a 3. p3-as eredmény után. Sem az antibiotikumos, se a kúpos kezelés nem használt a méhszájsebemre, jött a mûtét. Tényleg nem szabad ezzel viccelni, a mûtét sem akkora dolog, amekkora baj lehetne, ha az ember elhanyagolja. a következõ már lehet, h a méhkivétel lett volna.

    üdv, lilla

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981739 (21)
    2005-08-15  20:24
  3. Torolt_felhasznalo_981739
    Torolt_felhasznalo_981739
    2005. augusztus 15. 20:2421.

    Sziasztok, én mesélek valamit okulásul. Úgy kezdõdött, hogy elkezdtem vérezgetni és csak nem múlt el, volt, hogy minden nap volt. 2 nõgyógyásznál is voltam (magánrendelés mindkettõ, szívesen leírnám mindkét sintér nevét, de gond lenne belõle) Az egyik azt mondta, miután mindenféle gyógyszert beléltömött, hogy tanuljak meg vele együtt élni (!!!!), a másik meg a p3-as (!!!) citológiámra azt mondta, hogy majd elmúlik. Aztán (összesen eltelt kb másfél év) elegem lett, és elmenten az I-es nõi klinikára, ahol kiderült hogy akkora méhszájsebem van, mint egy ház és ezt egy medikus is simán kitapintja, és már elkezdett rosszindulatúvá válni szóval azonnal operáció és abból, amit az elején el lehetett volna mulasztani egy ecseteléssel, abból mûtét lett kaparással összekötve és hét öltés a méhszájamon. és még nem szültem.... Egyébként a Baross utcai klinika nagyon szuper, csak jót tudok róla mondani. Nekem nem volt beöntés meg ilyesmi, éhgyomor kellett, kaptam kúpot, mondjuk az mindent kisöpört azonnal meg persze borotva, de tök kedvesek és minden simán ment, de nem sokon múlott, szóval figyeljétek a jeleket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_267451
    Torolt_felhasznalo_267451
    2004. szeptember 30. 16:3620.
    Szia joasszony,

    te melyik kórházban voltál? én ma voltam megbeszélésen, még hátravannak a laborvizsgálatok, majd egy eü kaparás mintavételi céllala és majd utánaj ön a műtét. Ez a beöntés és irrigálás törvényszerű? Van ahol csak hashajtót adnak, legalábbis az egyik ismerősömnek így volt.
    Minden további részlet és hasznos info érdekel? Te hány napig voltál kórházban??
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376143 (19)
     
  5. Torolt_felhasznalo_376143
    Torolt_felhasznalo_376143
    2004. szeptember 30. 12:1919.
    Sziasztok!
    Túl vagyok a műtéten. Nekem is mióma okozta a bajt. Csütörtökön kellett kórházba mennem. Mivel viszeres a lábam attól a naptól kezdve minden délután injekciót kaptam a combomba. Nagyon kellemetlen volt, de mindössze 10 mp-ig tartott. Déltől nem szabad volt enni, csak folyadékot ihattam. Csütörtök este kezdődtek a "foglalkozások". Irrigálás, beöntés, hüvelykúp, nyugtató. Másnap reggel irrigálás, beöntés, ha otthon nem csinálod meg borotválás, az utólsó szőrszálig. pénteken 10 órakor vittek a műtőbe, 12-kor kerültem ki, az őrzőbe. Ott infúzió, katéter, és egy kis nyöszörgésre rögtön fájdalomcsillapító, hogy ne szenvedj. Szombat reggel mosakodás. Még nem muszáj egyedül, csak ha megy, aztán 10 óra körül saját lábamon sétáltam vissza a szobába. És már lehet enni, inni. Én sajnos nem nagyon igyekeztem, így este rosszul lettem a mosdóban, és kaptam még 1 liter infúziót. És akkor jön a legkellemetlenebb része. Következő napon, nálam vasárnap beindul a belek feltöltődése. A szélgörcsök fájdalmasak. Nekem már aznap volt székletem, de ha nem sikerül, adnak hashajtót. Az ismét kellemetlen. Hétfőtől már kezdett visszatérni az életkedvem. Lényeg, hogy mozogni, járkálni kell. Ma reggel, csütörtök, vették le a kötést, és egy öltés volt, azt kivette a doki. Ez már nem fájt, még csak kellemetlen sem volt. Már idehaza vagyok. Kicsit gyengének érzem magam, de szombathoz képest ez már remek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_267451
    Torolt_felhasznalo_267451
    2004. szeptember 27. 10:0318.
    Köszi az infokat. Nekem mióma miatt esedékes a dolog.
    Ilyenek is vannak a műtétnél, hogy infúzió, beöntés, stb??? (Én már egy vérvételnél beájulok!!)
    előzmény:
    190208 (17)
     
  7. 2004. szeptember 24. 14:2917.
    Kérlek ne trenkeld magad előre. Nekem pont 20 évvel ezelőtt volt ilyen műtétem, igaz az egyik petefészkemet kivették a másikat meghagyták, úgyhogy tavaly kezdődtek csak a klimax tüneteim, és nem veszélyesen, semmit nem szedek. Akkor 35 éves voltam, és nem vágtak, hanem hüvelyen keresztül történt a kivétel. Hamar rendbe jöttem, és ha hiszitek, ha nem a szexuális életünk jobb volt utána, mert nem féltem, hogy netán terhes leszek (nem szedhettem gyógyszert), és hála istennek a férjem soha nem panaszkodott. Nem igaz, hogy a nő megszünik nőnek lenni, ez csak rajtad múlik. Nem kell sajnáltatni magad, beszélni róla, éllni kell az életet tovább, csinosan öltözni stb-stb. Fel a fejjel, hidd el nézd pozitívan a dolgokat. Arra viszont vigyázz nagyon hogy kb. fél évig 1-2 kg. nál többet ne emelj, és ha lehet ne hasból erőlködj, hanem a karodat használd súlyt emelni. Vigyázz magadra, drukkolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. szeptember 24. 14:1016.
    Nos, nekem kezdődő méhnyakrák miatt kellett alávetnem magam ennek a műtétnek. Nekem hasi műtét volt, bikini vágással csinálták. 6 napig voltam kórházban, mit mondjak nagyon rossz volt. Lelkileg nem viselt meg annyira mint sokan másokat, mert nekem már vannak gyerekeim, és nem is akartam többet. Fizikailag nagyon fárasztó volt, kb. 5-6 hét kellett a felépüléshez. Igazából így nagy vonalakban ennyi. Neked miért kell kivenni? Nagyon sokat számít az ok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267451 (15)
     
  9. Torolt_felhasznalo_267451
    Torolt_felhasznalo_267451
    2004. szeptember 24. 13:4515.
    Köszi, igazából az egész eljárás/folyamat érdekelne!!!
    előzmény:
    Perla. (13)
     
  10. Torolt_felhasznalo_267451
    Torolt_felhasznalo_267451
    2004. szeptember 24. 13:4514.
    Köszi, igazából az egéaz "folyamat/eljárás" érdekelne!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 24. 10:3613.
    Szia!
    Sajnos én is átestem ezen a műtéten. Kérdezz bátran, de ha van kedved olvass bele a Nők méh nélkül topikba. Jó régi, már nem is írogatunk ott, csak eszembe jutott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267451 (12)
     
  12. Torolt_felhasznalo_267451
    Torolt_felhasznalo_267451
    2004. szeptember 24. 09:4812.
    Engem is érdekelne, hogy milyen egy ilyen műtét, lehet, hogy rám is ez vár. . . . , de én már egy vétvételtől meghalok, nem tudom, hogy egy ilyen műtétet hogy lehet túlélni??!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_990277
    Torolt_felhasznalo_990277
    2004. szeptember 23. 17:4411.
    Szia!
    Pont 9 éve történt (28 éves voltam) velem ilyen műtét. Nem mondom, hogy engem nem viselt meg, mert valami hihetetlenül rossz volt. Sajnos nekem a petefészekemt is eltávolították, ezért a műtét után jöttek a klimaxos tünetek amire kaptam hormonpótlást és már 9 éve szedem. A lényeg szerintem az, hogy lelkileg tedd túl magad a dolgon, bár nem tudom hány éves vagy, de én például szerettem volna még gyereket, de sajna most már nem lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376143 (7)
     
  14. Torolt_felhasznalo_873700
    Torolt_felhasznalo_873700
    2004. szeptember 22. 23:5310.
    Szia! Anyukámnak most nyáron vették ki. Csütörtökön reggel műtötték, péntek reggel már egyedül ment az udvarra cigizni. Mikor látogatni mentem, a hasát sem fogta, úgy járkált, mint akinek semmit nem csináltak voln. A műtét után egy héttel engedték haza, nem pihent semmit, csak megerőltető dolgokat nem csinált. Nem emelt, nem rohangált, stb. A műtét után 2 héttel kocsival nyaralni mentek Apukámmal Horvátországba, 3 hétig voltak. Mikor hazajöttek, úgy nézett ki mint a műtét előtt. Hozzáteszem 58 éves, tehát a korával sem magyarázható a VILLÁMgyors gyógyulás. Nem hittem volna én sem, hogy ilyen jól viseli, mert egyébként egy fogfájásba, megfázásba "belehal". Remélem TE is hamar felépülsz, és ne félj, sajnos tényleg rutinműtét. Sok sikert, és bátorságot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. szeptember 22. 22:189.
    Jó. A hátország fontos. Rengeteget segítenek. Én ismerek nőt, barátnőt, aki átment ezen és átment, ez a lényeg. Sajnos a méh egy góc a nő testében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376143 (7)
     
  16. Torolt_felhasznalo_613943
    Torolt_felhasznalo_613943
    2004. szeptember 22. 21:498.
    Én magam 5 évvel ezelőtt estem át egy ilyen műtéten, és úgy gondolom, hogy nagyon jól tettem, hogy gyorsan rászántam magam.
    Persze nagyon nem mindegy ilyen esetben, hogy mi indokolja a műtétet- gondolok itt például rosszindulatú daganatra, mert ettől függ, hogy orvosilag milyen "kiterjesztésű" a műtét, és egyértelműen ettől függ az is, hogy követi-e mesterségesen előidézett klimax, mert az attól függ, hogy el kell-e távolítani a petefészkeket.
    Ha minderre nincs indok, akkor bár nem a legkisebb beavatkozás, de nem sokkal rosszabb, mint egy császármetszés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376143 (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_376143
    Torolt_felhasznalo_376143
    2004. szeptember 22. 21:457.
    a férjem nem nagyon, de a lányom, az anyukám, meg sok-sok barátom támogat.
    előzmény:
    stühmer (5)
     
  18. Torolt_felhasznalo_771506
    Torolt_felhasznalo_771506
    2004. szeptember 22. 21:316.
    Szia!

    A nagynéném és anyukám barátnője is átesett ilyenen!
    Nem kellemes dolog!
    Utána nagyon fáj , és utána a műtét hatása a klímax persze!

    Eléggé megviseli a nőket én úgy láttam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376143 (1)
     
  19. 2004. szeptember 22. 21:295.
    Akkor törődj bele és higgyed, rutinműtét. Tényleg az. Szeretném hinni, hogy van hátországod ehhez. Férj, gyerek, akik megölelnek és segítenek a jelenlétükkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376143 (4)
     
  20. Torolt_felhasznalo_376143
    Torolt_felhasznalo_376143
    2004. szeptember 22. 21:114.
    Szia! Sajnos nincs. És már annyi kellemetlenséget okoz, hogy magam is várom, hogy megtörténjen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (2)
     
  21. 2004. szeptember 22. 21:053.
    Sajnálom :( Sajnos információval nem rendelkezem, de együttérzek :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376143 (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2004. szeptember 22. 20:592.
    Szia,

    Miért van szükség erre a műtétre. Nincs más megoldás?
    Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top