Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zöldkártya lottó

radrit
Létrehozva: 2004. szeptember 3. 11:09
Sziasztok!
Szeretném megpróbálni a zöldkártya-lottót, hátha sikerül...
Már utánaolvasgattam a feltételeknek és a beadás követelményeinek, de szívesen beszélgetnék Veletek erről, ha már kipróbáltátok, esetleg ha sikerült is, vagy csak gondolkoztok rajta, hogy beadjátok a kérelmet.
Beszéljük meg, hogy kinek mi a tapasztalata...
  1. Torolt_felhasznalo_540606
    Torolt_felhasznalo_540606
    2007. május 9. 13:2835.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 5. 16:5434.
    Szia! Ugy van ahogy irjak, a 2005-re mar nem lehet jelentkezni!! Tavaly osszel lehetett, az iden osszel a 2006-ra lehet jelentkezni, csak 60 napig. Ne fizess erte, mert azok a weboldalak nem legalisak!!!! Ha az amerikaiak elkapjak oket, aki naluk adta be nem lesz ervenyes!!!! Csak a kovetseg web oldalan add be!!! Sok szerencset!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257389 (33)
     
  3. Torolt_felhasznalo_257389
    Torolt_felhasznalo_257389
    2004. szeptember 5. 11:0733.
    Sziasztok!

    Megnéztem a nagykövetség oldalát és nem írja hogy mikor lehet jelentkezni a következő sorsolásra! Ti találtatok valamit? Vagy lehet, hogy csak később írják ki az időpontot?
    Ide bemásolom amit találtam:

    MIKOR FOGADJÁK EL A DV-2005 -RE TÖRTÉNÔ JELENTKEZÉSEKET?

    A 60 napos jelentkezési idôszak 2003. november 1-tôl (szombat) 2003. december 30-ig (kedd) tart.

    Ez most akkor hogy van????

    Tavaly jelentkeztem a www. usgcls. com honlapján mert egy ismerősöm is itt jelentkezett anó aki meg is nyerte és itt viszont kellett fizetni majdnem 10. 000 forint jelentkezési díjat!
    Ehez mit szóltok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_894666
    Torolt_felhasznalo_894666
    2004. szeptember 4. 19:3332.
    Igen, ez nagy igazsag. Ha az ember csak menekulni akar, nehezen talal boldogsagot egy uj orszagban.
    előzmény:
    kingacica (30)
     
  5. 2004. szeptember 4. 19:2631.
    Szia mindenkinek! En beadtam a jelentkezest tavaly osszel a 2005-os re, de nem kaptam meg!!! De ez nem azt jelenti, hogy ilyen konnyen foladom!!!! Az osszel megint beadom!!! Brandy , ha fizetni kellett erte az nem volt hivatalos web oldal!!! Sokszor alcazak magukat, hivatalosnak tunnek, de nem az !!!! Minden Amerikai Nagykovetseg Weboldalan lehet jelentkezni, . . . . . ha esetleg valaki nem Mo-on el. . . . . de csak okt, nov, dec, korul. A pontos jelentkezesi idot rendszerint aug. vegen kozlik. . . . biztos mar rajt van, mostanaban nem neztem. Csak 60 napig lehet jelentkezni a megadott idoben. Aztan broba szerencse!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. szeptember 4. 19:1430.
    Aki itthon is boldogul (nem is rosszul) az minek menne az USA-ba, aki meg itthon sem, annak meg mindegy, hogy hol akar élni, ígyse-úgyse állja meg a helyét! Nekem Európa jobban bejön, normálisabb az élet. Na lehet dobálni a köveket. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_894666
    Torolt_felhasznalo_894666
    2004. szeptember 4. 19:0629.
    Orulok, hogy neked nem tetszik. -:)) Erre mondjak, hogy nem eroszak a disznotor.

    Az evente kisorsolt zoldkartyakra altalaban tizszeres a tuljelentkezes. Az a sok buta ember latod ide akar jonni. Dehogy miert???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (10)
     
  8. Torolt_felhasznalo_894666
    Torolt_felhasznalo_894666
    2004. szeptember 4. 19:0228.
    "Nem emlékszem, de mintha munkavállalási engedélyt nem kapnál vele, csak beutazásit, vagy fordítva?"

    A zoldkartya egy lepes az allampolgarsag elott. Szavazas kivetelevel mindenre jogosit. Zoldkartyaval nincs szukseged kulon munkavallalasira ez automatikusan jogosit ra. Nekem tobb ismerosom is megnyerte. Van aki kijott es maradt, van aki visszament. Embere valogatja.
    előzmény:
    reli (5)
     
  9. Torolt_felhasznalo_167785
    Torolt_felhasznalo_167785
    2004. szeptember 4. 05:4227.
    Tudod ez nagyon egyszeru!
    Egy amcsi akarhova megy, ott vagy dolgozik, vagy katona, (megszallo ahogy egyesek szeretik hivni oket)
    de ideglenesen van ott.
    Eszebe sem jut hogy LETELEPEDJEN!

    Akarki viszont az USA-ba megy, munka, tanulas, turista cimen, nagyon sok szeretne, letelepedni.
    Meg jo egy par be is vallja, hogy igen, en letelepedni akarok!

    De olyan sokan vannak - nezz be a World News, Magyarok Eszak Amerikaban topicra, akik UTALNAK ott lenni. Miert nem cserelsz helyet veluk???

    Biztos latod a diffenenciat nem?
    Ezert nezik meg annyira. !

    De szerintem igaza van annak aki azt irta, hogy nagyon sok allam van ahova lehet menni, pl
    Kina
    Eszak Korea
    Chille
    Cuba
    Sudan

    Szerintem szeretettel varnak! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (10)
     
  10. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2004. szeptember 3. 21:3326.
    Nehogy fizessetek! Mint ahogy radrit leírta már előttem, a hivatalos weboldalon megtalálható minden tájékoztatás. A lényeget bemásolom:

    http://budapest. usembassy. gov/docs/dv2005hu. htm

    Kizárólag egy módon lehet jelentkezni a DV-2005-ös programra. A kérelmezôknek az Elektronikus Diversity Vízum Kérdôívet (EDV kérdôív) kell elküldeniük, mely a www. dvlottery. state. gov weboldalon érhetô el. A kérdôívet teljes egészében ki kell tölteni, különben a kérelmezô kizárja magát a jelentkezésbôl. A kérdôíven az alábbi adatokat kell megadni:

    TELJES NEVE - családnév, keresztnév, középsônév.
    SZÜLETÉSI IDEJE - nap, hónap, év
    NEME - férfi vagy nô
    VÁROS, AHOL SZÜLETETT
    ORSZÁG, AHOL SZÜLETETT - Az országot a jelenleg használatos nevén kell feltüntetni
    A KÉRELMEZÔ FÉNYKÉPE - lásd a fénykép leírásánál
    POSTAI CÍM - teljes postai cím, valamint a város, kerület/járás/megye/állam, irányítószám, ország
    TELEFONSZÁM (nem kötelezô)
    E-MAIL CÍM (nem kötelezô)
    SZÁRMAZÁSI ORSZÁG, HA KÜLÖNBÖZIK SZÜLETÉSI HELYÉTÔL - Ha származási országa más mint születési helye, ezt világosan jelezze a jelentkezési lapon. Ha a jelentkezô házastársa vagy szülei származási országa révén szerez jogosultságot, kérjük jelezze ezt a jelentkezési lapon.
    CSALÁDI ÁLLAPOT (házas) - igen vagy nem
    A NEM HÁZAS, 21 ÉVEN ALULI GYERMEKEK SZÁMA
    HÁZASTÁRSA ADATAI - neve, születési ideje, neme, város ahol született, születési országa, fényképe
    GYERMEK/EK ADATAI - neve, születési ideje, neme, város ahol született, születési országa, fényképe

    És a lényeg: A DV programra történô jelentkezésnek NINCS díja. Az Egyesült Államok Kormánya nem alkalmaz külsô tanácsadókat vagy magáncégeket a DV program mûködéséhez. Bármilyen közvetítô vagy egyéb közremûködô, aki segítséget kínál fel a DV jelentkezés benyújtásához, az Egyesült Államok Kormányának hozzájárulása vagy felhatalmazása nélkül teszi ezt. Közvetítô igénybevétele kizárólag a kérelmezô egyéni döntése lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 3. 16:5025.
    Hát ezen a weboldalon nem kérnek semennyi pénzt, mivel hivatalosan ingyenes a jelentkezés, csak bizonyos cégek szakosodtak arra, hogy cserébe azért, hogy segítenek kitölteni a jelentkezési lapot és továbbítják a jelentkezésedet, elkérnek x dollár díjat.
    Az pedig, hogy hova szeretnék menni, szerintem nem Rád tartozik.
    Egyébként Te hol élsz?
    előzmény:
    Brandy78 (24)
     
  12. 2004. szeptember 3. 16:0024.
    akkor mire varsz?
    nemcsak usa van ahova mehetsz:))))))))))))))))))))))
    pakolj aztan irany a nagyvilag!!!!

    ezt megnezem magamnak. . . nekem is hivatalos cimem volt eddig de ott fizetni kellet miutan kitoltotted az adatlapot beugrott az ar 1 evre 2re. . es adhatod a hitelkartya szamodat:)))))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    radrit (22)
     
  13. 2004. szeptember 3. 15:0123.
    "thenk jú". . . :) nem tudom merre jartal, de az a francia akivel en talalkoztam a fizetokapunal es elvette az autopalya hasznalati dijat (2 hettel ezelott) a Paris - Metz autopalyan ilyet nem mondott. . .
    Sot amikor kerdeztem tole valamit meg el is forditotta a fejet mintha ott sem lennek. . . Mi ez? French hospitality or hostility ? :)
    előzmény:
    Infomaker (19)
     
  14. 2004. szeptember 3. 14:2722.
    Akkor én most közzéteszem az ingyenes jelentkezési oldalt:
    http://www. usembassy. hu
    Minden tudnivaló rajta van, már amennyire ezt meg tudom ítélni, én is csak most fogom először próbálni.
    Annyira jó lenne lelépni ebből az országból. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. szeptember 3. 13:5321.
    Akkor ami csak 20dolcsi
    előzmény:
    Brandy78 (20)
     
  16. 2004. szeptember 3. 13:5020.
    a hivatalos sem ingyenes. . . ami ingyenes az a levego!:)))))) meg. . . . .
    előzmény:
    Infomaker (19)
     
  17. 2004. szeptember 3. 13:3519.
    Mi a hvatalos oldal, ami ingyenes?

    thenk jú, ahogy a francia mondja
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. szeptember 3. 13:1918.
    kell fizetni. . . . . nekem is mindig kuldik az emilt aztan hogy fizess kb 39 dolcsi egy evre. . . .
    te hol jelentkezel????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (16)
     
  19. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2004. szeptember 3. 13:1617.
    Igen. Tudod az a szomorú, hogy MO-ról mást sem hallok, mint hogy ne menjek haza, mert nagyon rossz a helyzet, alig lehet megélni. Persze tudom, hogy nem jöhet mindenki Amerikába, valahogy otthon is el kell boldogulni.
    előzmény:
    Brandy78 (15)
     
  20. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2004. szeptember 3. 13:1416.
    Még valami ami nagyon fontos: ha valaki meg akarja próbálni a zöldkártya lottót nehogy fizessen érte. Régebben különböző magyar oldalakon felugrott mindig egy ilyen hirdetés, hogy bizonyos összeg ellenében elintézik a papírokat, stb. Most már csak interneten keresztül lehet jelentkezni, és soha NEM KELL ÉRTE FIZETNI.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (13)
     
  21. 2004. szeptember 3. 13:1315.
    szerintem ha mo igy halad akkor nemsokara valami amcsi vagy nemet vagy mittomen gyarmat lesz ugy csodbe megy!!!! vagy orosz?!?!?:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (13)
     
  22. 2004. szeptember 3. 13:1214.
    eccer mar lecsesztek ezert de ha oszinten kivancsi vagy ra szivesebben mennel te az usaba mint kanadaba:))))))) hidd el nekem van osszehasonlitasi alapom:)))))))))
    előzmény:
    drast (12)
     
  23. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2004. szeptember 3. 13:1013.
    A napi 50. 000 Ft szépen hangzik, de ehhez ne felejtsük már el a költségeket sem, mert azért az sem ugyanaz int Mo-n. Bár ma Mo. továbbra is így halad, azt hiszem lassan minden olcsóbb lesz itt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_459514 (0)
     
  24. 2004. szeptember 3. 13:1012.
    jajj nekem van 1 listám hova akarok még menni kb 50 ország, az USA nincs rajta :-DDD akkor már kanada inkább , ha már é-ameika.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (10)
     

Címlap

top