Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bodzabor készítése

Clarissa04
Létrehozva: 2004. augusztus 12. 20:20
A bodzabogyók lassan megérnek.Szeretnék bodzabort készíteni. Tudja valaki a receptet?
  1. 2004. augusztus 12. 20:332.
    Szia. Én beírtam a google keresőbe a bodzabor nevet, és több recepthelyet is kiírt. Virágból és bogyóból is. Írd be te is. :)
    előzmény:
    Clarissa04 (1)
     
  2. 2004. augusztus 12. 20:463.
    Beütöttem a google-ba, és találtam is! A "gyümölcsbor" címszót is beütöttem, s azok a receptek azt ajánlják, hogy a lefejtett gyümiborokat dunsztoljuk ki. (Pl. Bálint Gazda almabora). De a google-ban talált bodzabornál nem írja a dunsztolást, pedig az is gyümölcs. Szóval azt szeretném tudni, hogy a bodzabort ki kell dunsztolni, vagy eláll anélkül is?:)
    előzmény:
    Shatti (2)
     
  3. 2004. augusztus 26. 20:014.
    Sziasztok! Végre találtam egy bodzabor-receptet:

    5 deci összezúzott, érett bodzabogyó
    2, 5 liter víz
    2 kg cukor
    2 citrom leve és reszelt héja

    Összekeverjük, üvegbe töltjük, és lefedjük egy deszkával. 4 napra langyos helyre tesszük, időnként megkeverjük. Leszűrjük, majd visszaöntjük a kimosott üvegbe. Hűvös helyre tesszük. 3-4 hét múlva a letisztult bort üvegekbe szűrjük, de csak 4 nap múlva dugaszoljuk le szorosan.

    A bogyók leszedésekor és összezúzásakor feltétlenül használjatok műanyagkesztyűt!:)))Nagyon fog!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 27. 08:515.
    Szia! Szerintem mindenképpen dunsztold, ha hosszabb ideig el szeretnéd tartani, mert az a tuti. Még a minőségi szőlőborok is megbuggyannak olykor, pedig azokat oltják, kénezik, stb. Ezek a "vad" erjesztések meg tele vannak mindenféle mikorobával, amik a megmaradt cukrot egyszercsak továbberjesztik, és csak igen szerencsés esetben lesz a borodból bodzapezsgő, nagyobb a valószínűsége, hogy buggyant bodzabor lesz az eredmény. :-)
    előzmény:
    Clarissa04 (3)
     
  5. 2004. augusztus 27. 16:506.
    Ebben nagy igazságod van, teljesen logikus, amit írtál. Akkor "üveg" üvegbe teszem végül, és kidunsztolom. Szerinted tegyek bele egy kis borként meg szalicilt a tetejére?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (5)
     

Címlap

top