Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

1napos Bécs gyerekekkel

marcsi34
Létrehozva: 2004. augusztus 8. 20:31
Sziasztok! Volt-e valaki közületek mostanában az osztrák fővárosban?
Program- és látnivaló ötleteket várok, ami gyerekekkel is élvezhető. Persze jó lenne "besűríteni" az arra érdemes helyeket, de ez úgyse fog menni egy nap alatt.
MI az, amit feltétlenül ajánlanátok?
Nagyon köszönöm!!!
  1. 2004. augusztus 8. 20:472.
    Nekem kiskoromban nagyon tetszett a belvárosi körút fiákeren. A Szent István bazilikától indulnak. Gyerekeknek érdekes, a felnöttek pedig sok mindent láthatnak! Egész belvárost be lehet így járni. Aztán ott van az állatkert, meg a Schönbrunn. Nem tudom, hogy mekkorák a gyerekek, de nekem tetszett a kastély is, meg a park is. Vannak mókusok és szökökutak a parkban.
    Bécs mellett lenne még a Szafaripark, de azt hiszem azt már becsukták, vagy be fogják csukni, nincs rá pénz. Viszont az amúgy is egész napos program lenne.
    Ha estig maradtok minden képpen el kell menni a Práterba (vidámpark). Gyerekeknek az is nagyon szokott tetszeni. De van rengeteg játszótér is.
    Lehet kapni olyan jegyet is, ami érvényes a Dunatoronyba és az Óriáskerékre. Az is nagyszerü élmény!
    Írj, hogy kb. mit szeretnétek megnézni!
    előzmény:
    marcsi34 (1)
     
  2. 2004. augusztus 8. 20:493.
    A Práterben bizti jól ellennének, de az enyémek nagyon élvezték a Belvedere kastélyt is. És van egy kilátó is valahol a Duna parton, gyorslift megy fel, az is tök jó:)
    előzmény:
    marcsi34 (1)
     
  3. 2004. augusztus 8. 20:564.
    Kedves Dóra, köszi az ötleteket!
    Mibe kerülhet egy ilyen fiakerezés?
    A Dunatoronyról, óriáskerékről írj légyszi, meg érdekelne egy jó kis játszótér is.
    És a Burg?
    Múzeumból valami igazán érdekes és viszonylag kicsi (=gyors)?
    Köszi!!
    előzmény:
    ***Dóra*** (2)
     
  4. Torolt_felhasznalo_959096
    Torolt_felhasznalo_959096
    2004. augusztus 8. 21:005.
    Szia Marcsi, en itt lakom, ugyhogy sokmindent tudnek ajanlani, de csatlakozom az elottem szolokhoz, a Prater nappal is mukodik, es konnyu oda eljutni, van metromegallo, de ha kocsival jottok, akkor is mindenhova ki van irva:Prater A kovetkezo ajanlatom-gondolom aprosagot szeretnetek venni-ha a központban az operatol indultok befele a Kärtner-Strassen(olyan mint a Vaci utca csak hangulatosabb es olcsobb)akkor vehettek csokikat, vagy minosegi ruhadarabokat(gyerek-nöi-ferfi) a H/M-ben, van 2 is. Ez azert erdekes, mert ha delutan mentek, 5tol mar vannak utcazeneszek es bohocok, akikkel a gyerekek jot elszorakozhatnak. (Csak azert tudom mert jomagam arrafele szoktam gitarozni)Jo szorakozast, es nyugodtan kerdezz!
    előzmény:
    marcsi34 (1)
     
  5. 2004. augusztus 8. 21:106.
    Nem akarok hülyeséget mondani, talán be kéne menned az Ausztria fórumba.
    Mi múlt évben voltunk a Dunatoronyba (gyorslift visz fel, van fent étterem, ami nagyon drága, nem éri meg, és kilátó) és az Óriáskeréken. A jegy ára 9. 60€ volt egy személyre (felnött). Gyereknek nem tudom. Tehát nem éppen olcsó.
    Fiáker régebben 400 Schillingbe került, tehát ez sem éppen olcsó. Sajnos aktuállis árakat nem tudok.
    A Dunatorony mellett van egy park, a Dunapark, ott nagyon szép játszóterek vannak. Van egy madárház is, meg más háziállatok is. Simogatni nem lehet. Viszont lehet menni a kisvonattal is. Az is pénzbe kerül.
    Múzeumokról nincs sok fogalmam én csak a bünügyi múzeumban voltam még nagyon régen. De ha megmondod, hogy milyen téma érdekel, kereshetek neked valamit.
    előzmény:
    marcsi34 (4)
     
  6. 2004. augusztus 8. 21:107.
    Nem hiszem el, hogy néhány perc alatt mennyi válasz jött!! Össze fogjuk gyűjteni az egészet és majd csemegézünk belőle. Kérdések még:
    1. Olcsó(bb) parkolási lehetőség, a kp-ban?
    2. MIkortól van nyár végi ruházati kiárusítás?
    3. Egy igazi hangulatos (nem sznob és bababarát) bécsi kávézó, ahonnan nem néznek ki minket?
    4. Van-e a Tichy fagyizónak valami belvárosi "kirendeltsége", ahova gyalogosan is el lehet jutni?
    KÖszi!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959096 (5)
     
  7. 2004. augusztus 8. 21:118.
    Sziasztok!

    Jaj, úgy megörültem ennek a topicnak! Mi is 1 napra szabadulunk ki - már olyan rgen voltunk - igaz gyerekek nélkül. Engem is érdekelne a fiákerezés ára, ha tudtok segíteni.
    chuchu!
    Mi az a H/M?
    Esetleg hol érdemes még vásárolni?

    ajsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 8. 21:119.
    Pont a Kärtner Strasset ajánlod? Az tényleg érdekes a gyerekeknek, jó "müsor" szokott lenni, de nehogy ott vásároljatok, nagyon drága, nem éri meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959096 (5)
     
  9. 2004. augusztus 8. 21:1210.
    A fiákernél én is 400 Schillingre emlékszem, azóta biztos nem lett olcsóbb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 8. 21:1311.
    Dóra!

    Akkor hol érdemes? Van ötleted?
    előzmény:
    ***Dóra*** (9)
     
  11. 2004. augusztus 8. 21:1412.
    Tichy-t én a Reumanplatzon ismerek. Az U1-és földalattival lehet odajutni, ugyanazzal, ami megy a Szent István dómhoz és a Dunazentrumba is. A Dunazentrum egy nagy áruház, ahol elég jól be lehet vásárolni.
    előzmény:
    marcsi34 (7)
     
  12. 2004. augusztus 8. 21:1513.
    A H&M egy szuper jó ruhabolt-hálózat, olcsó és jó minőség, hasonlóan a C&A-hoz, gyakran vásároltam ott, míg Németországban éltem.
    előzmény:
    ajsa (8)
     
  13. 2004. augusztus 8. 21:1614.
    A Dunazentrumban is van H&M meg C&A és New Yorker is. Szerintem ott olcsóbbak és gyerekkel sem néznek ki titeket. A Kärtner Straßen én már megéltem, hogy amikor gyerekekkel sokáig nézegettem egy kirakatot a nö elkezdte pucolni az orrunk elött. :-(
    előzmény:
    ajsa (8)
     
  14. 2004. augusztus 8. 21:1715.
    Hány évesek a gyerekek?
    előzmény:
    marcsi34 (7)
     
  15. Torolt_felhasznalo_388543
    Torolt_felhasznalo_388543
    2004. augusztus 8. 21:2016.
    Szia, írjál még, ha lehet étterem-árakat is, mi is szeretnénk egy napra kimenni!!! Pl. hol lehet parkolni, az Operától milyen messzire, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959096 (5)
     
  16. 2004. augusztus 8. 21:2117.
    Saját 2 db: 8hónapos , 2, 5 éves
    Vendég 6 db: 1-10 évesig:-)
    előzmény:
    ***Dóra*** (15)
     
  17. 2004. augusztus 8. 21:2218.
    Köszönöm az ötleteket, esetleg parkolásra tudtok valamit ajánlani?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 8. 21:2419.
    Akkor azok még elég kicsik! :-)
    előzmény:
    marcsi34 (17)
     
  19. 2004. augusztus 8. 21:2720.
    Igaz. Ők még kicsik, de a szüleik meg nagy gyerekek! Szeretnek vidáman élni, játszani, komolytalankodni!
    előzmény:
    ***Dóra*** (19)
     
  20. 2004. augusztus 8. 21:3121.
    Az a legjobb, ha a felnöttek sem felejtenek el gyereknek lenni! :-))) Mikor mennétek?
    előzmény:
    marcsi34 (20)
     
  21. 2004. augusztus 8. 21:3422.
    Néhány napon belül, még augusztusban.
    előzmény:
    ***Dóra*** (21)
     
  22. 2004. augusztus 8. 21:3623.
    Hallottam, hogy a hétvégén lesznek valami vizes játékok a dunaszigeten. . . Én sajnos nem tudok semmi pontosabbat, de talán chuchu. Az érdekes lehet!
    előzmény:
    marcsi34 (22)
     
  23. Torolt_felhasznalo_388543
    Torolt_felhasznalo_388543
    2004. augusztus 8. 21:3724.
    Szia! Úristen!!! 8, azaz nyolc kisgyerekkel mennétek Bécsbe kirándulni, vagy csak figyelmetlenül olvastam? Hát ehhez nagy bátorság kell, minden elismerésem:-)
    előzmény:
    marcsi34 (17)
     
  24. 2004. augusztus 8. 21:3925.
    Tényleg 8-cal, plusz még 4 felnőtt-gyerek:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_388543 (24)
     

Címlap

top