Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Első állásinterjú

Zsu_
Létrehozva: 2004. augusztus 7. 10:41
Hétfőn megyek életem első állásinterjújára. Egy cégnek beadott önéletrajzomra regáltak vissza. Sajnos nincs még tapasztalatom ebben, nem tudom hogyan kéne viselkednem, mennyire lehetek "laza", mennyire lehet humorizálni, mit vegyek fel, stb... Szoktak olyat is kérdezni, hogy milyen negatív tulajdonságom van. Ti erre mit mondanátok? És arra, hogy mennyi fizetést akarok? Egyébként adminisztrátor lennék...
  1. Torolt_felhasznalo_582761
    Torolt_felhasznalo_582761
    2007. június 25. 15:3219.
    ...3
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. augusztus 11. 15:5118.
    Na hogy sikerült az állásinterjú? Felvettek? Valószinű, mert a neved alapján eszembejutott, hogy ma te szóltál hozzá a csajok nevű topicomhoz. Mintha azt mondtad volna, hogy titkárnő vagy. Szóval akkor sikerült az állásinterjú!? Minden simán ment? Azért megírhattad volna a topicba, azt ígérted mindkenképpen közlöd mi lett az eredmény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. augusztus 7. 13:2217.
    Szia, Zsu!

    Szerintem ne is készülj rá.

    Ott légy megfontolt, de ne merev.
    Némi humor is belefér, sőt
    Nem tudom, a többiek írtáK-e már: elegáns, szolíd megjelenés.
    Ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (12)
     
  4. 2004. augusztus 7. 13:1916.
    hello
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. augusztus 7. 13:1415.
    Én is nagyon sok állásinterjún voltam, és abban igazad van, hogy nem szívesen mondanak ők összeget. Viszont ha még teljesen tapasztalatlan azon a téren, hogy mennyi a reális összeg, amit kérhet, akkor jobb, ha a munkaadótól kérdi meg, milyen fizetésre gondoltak. Jártam már én is így még régebben, és volt, hogy nem mondták meg, hanem faggatóztak, mennyiért vállanám el, de volt, hogy beadták a derekukat, és mondtak egy összeget. Néha még igy jobban is jár az ember, mert volt már olyan esetem, hogy többet kínáltak, mint amire én gondoltam:) Szóval nem lehet tudni, munkaadója válogatja, hogy hogyan áll ehhez a kérdéshez. Általában viszont tényleg szeretik kipuhatolni a fizetési igényeket, ami szerintem nem teljesen korrekt, és a legkevesebb összeget mondót veszik fel. De körül is nézhetsz, ismerősöket faggathatsz, hogy manapság mi ma egy pályakezdőnek az általános fizetés. Attól függ, mit kell csinálnod, hány órát dolgozol stb. Szerintem egy olyan netto 60-70 E körül kaphat, azt tekintve, hogy még nincs semmilyen tapasztalata. De ezt is helye válogatja, a vegyes vállalatok, kft-k áltban többet fizetnek, mert jobb az anyagi helyzetük, de pl. ha utazási irodában akar fizetni akkor legjobb ha csak minimálbérre számít. Egy adminisztrátort se fizetnek agyon, engem már több hasonló állással kerestek meg, és olyan 60 nettonál többet nem igen ajánlottak. . . próbálkozni lehet, max. nem őt választják.
    előzmény:
    Mifirc (13)
     
  6. 2004. augusztus 7. 13:0114.
    Kedves Zsu!

    Ajánlom figyelmedbe a jobmonitor. hu-t, jobinfo. hu-t, figyelonet. hu-t. Ezekről az oldalakról még több hasonló, fontos karriertanácsokat adó oldalra eljuthatsz! Nagyon hasznos! Pont ilyen gyakorlati kérdésekkel foglalkoznak, mint ami most téged is érdekel.

    Sok szerencsét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. augusztus 7. 12:1813.
    Én elég sok állásinterjún voltam, szinte esélytelen kihúzni a munkaadóból az összeget, soha nem mondanak semmit, ők faggatnak, és elég hülyén jön ki, ha fogalmad sincs, hogy mennyiért vagy hajlandó dolgozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (11)
     
  8. 2004. augusztus 7. 12:1412.
    A másik bajom az, hogy elég fiatalnak látszom 22 éves létemre, és emiatt nem nagyon vesznek komolyan sok helyen. :)
    Majd akkor leírom, mi volt, és köszi a biztatást meg a tanácsokat! Hasznosak!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (11)
     
  9. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. augusztus 7. 12:0911.
    de ha azt mondja, hogy még tapasztalatlan e téren, nem tudja mennyi az az összeg, ami korrekt lenne, akkor szerintem jobb ha megkérdezi az ő ajánlatukat, mintha baromi hülyeséget mond, azzal csak rosszabbul jár. . .
    előzmény:
    Mifirc (10)
     
  10. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. augusztus 7. 11:5610.
    Nem fogják megmondani, hogy mennyit szándékoznak fizetni , egész biztosan neked kell megmondanod, hogy mik az elképzeléseid.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. augusztus 7. 11:399.
    és ha izgulós, szerinted hogy oldja meg, hogy ne izzadjon a tenyere???
    Egyébként szerintem legyél határozott, és tűnj talpraesettnek és magabiztosnak. Nem nagy tralla hidd el nekem, én már legalább 100 interjún voltam, és én is eléggé izgulós vagyok. Ki lehet bírni, nem fognak megenni:) A fizetést viszont ne te hozd szóba, és ha kérdezik mennyi az igényed, kérdezd meg azt inkább, ők mennyire gondoltak, és utána még lehet egyezkedni. Az semmiképp sem jó, ha irráeálisan nagy összeget mondasz, de azért túl keveset se kérj. Ezért jobb, ha meghallgatod az ő ajánlatukat. Szerintem nagyon sok múlik a személyes szimpátián. Legyél barátságos, mosolygós, de ugyanakkor komoly is! Tudd, hogy kell viselkedni, és az időjáráshoz képest elegánsan öltözz fel. Az első benyomás nagyon sokat számít. Szerintem már az interjú közben eldöntik, akarnak e veled dolgozni vagy sem. Ehhez pedig az kell, hogy jó benyomást kelts! Hát azzal én se tudok nagyon mit kezdeni, ha a rossz tulajdonságaimat kérdezik. Némelyik nagyon hülye kérdéseket tud feltenni, de nyugodj meg, nem ez az általánosság. A lényeg, hogy kedvesen, barátságosan beszélgess el, ne gondold azt, hogy meg kell felelned v. ilyesmi. Én drukkolok neked, de ha nem sikerülni, a magam példájából tudom, nehéz jó állást találni, akkor se keseredj el, nagyon sokan állnak sorban egy jó állásért, és mindig a tapasztaltabbat, a szimpatikusabbat választják, és azt, aki persze a legkevesebb fizut kéri. Sok sikert! Majd mondd el hogy sikerült és ne izgulj! Ők is csak emberek, úgyanott kezdték mint te. Általában rendesek szoktak lenni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406810 (2)
     
  12. 2004. augusztus 7. 11:358.
    Oké, köszönöm a segítségeteket!:)) Esetleg leírom majd, hogy sikerült az interjú, ha érdekel benneteket. . . :)
    előzmény:
    ***Dóra*** (6)
     
  13. 2004. augusztus 7. 11:337.
    Sok sikert kivánok! :-))) Én bízom benne, hogy ügyes leszel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (5)
     
  14. 2004. augusztus 7. 11:306.
    Lehet, hogy ezzel nem sokat segítek, de ha ideges leszel, azt biztosan meglátják. Gondolj arra, hogy nincs mit vesztened. Nem mész emberevök barlangjába. Mindenképpen próbálj optimizmust kisugározni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (3)
     
  15. 2004. augusztus 7. 11:305.
    Hát igen, nagyon szeretném ezt az állást!:)) Sajnos az a baj, hogy még nagyon tapasztalatlan vagyok, ez lenne az első állásom. De gondolom mindenkinek nagyon nehéz az elején. :)
    előzmény:
    ***Dóra*** (4)
     
  16. 2004. augusztus 7. 11:284.
    Teljesen egyetértek pansy-val és még hozzáfüzném, hogy okos kérdésekkel is jó benyomást kelthetsz. Persze amíg nem mondták, hogy te kapod meg az állást, addig ne kérdezz semmi konkrétat a fizetésröl vagy a kollégákról, de általánosságban a cégröl, munkakörödröl, feladataidról. Második körben talán arról, hogy miért üresedett meg az állás, talán teljesen új embert keresnek erre a posztra. Harmadik körben kérdezhetsz a fizetésröl és arról, hogy kikkel kell majd együtt dolgoznod.
    Jó benyomást kelt az is, ha elötte tájékozódsz a cég gazdasági helyzetéröl és tisztában vagy az összefüggésekkel. Ez azt a benyomást kelti, hogy tényleg érdeklödsz a cég iránt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (1)
     
  17. 2004. augusztus 7. 11:233.
    Köszönöm. . . Sajnos nagyon izgulós vagyok, próbálom majd legyűrni a lámpalázamat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406810 (2)
     
  18. Torolt_felhasznalo_406810
    Torolt_felhasznalo_406810
    2004. augusztus 7. 11:202.
    Légy egyszerüen önmagad. Nincs értelme megjátszanod magad. Az interjúzók naponta több embert is meghallgatnak, észreveszik, ha valaki nem öszinte és az nem éppen számít jó pontnak.
    Legtöbbször már az elsö másodpercek eldöntik, hogy felvesznek vagy nem. Lépjél magabisztosan be az irodába, ha kezet adsz, az ne legyen hideg, de izzadt sem. Öltözködj a cég stílusához híven. Kerüld a túl sötét szineket.
    Ne feledd, hogy a kérdezök semmiképpen sem az ellenségeid. Ök meg szeretnék találni a legjobb embert a munkára, de te meg a legmegfelelöbb munkát szeretnéd megtalálni magadnak. Te sem tudhatod, hogy ez pont ennél a cégnél van-e. Addig a pár percig amíg bent vagy könnyü eljátszanod a szerepedet, de azt a szerepet, amit ott játszol egész életedben játszanod kell és az hosszútávra megeröltetö lehet. Mindenképpen együtt kell müködnöd! Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (1)
     

Címlap

top