Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Franciaágy - kanapé

Filemon
Létrehozva: 2016. december 31. 07:12

Nyilván nem a legideálisabb az időpont egy ilyen topik indítására, de most érzem úgy, hogy már nem sok éjszakát bírok ki a jelenlegi ágyunkon. Átlag, régifajta, rugós, kárpitos franciaágy, 12 éve használjuk. Sok sebből vérzik, besüppedt, kilazult, mindkettőnknek hol itt fáj, hol ott fáj, de a legnagyobb bajom, hogy egy mélyebb sóhajra is úgy nyikorog, hogy az egész család felébred. Nem túlzás, hetek, hónapok óta felébredünk egymás mozdulataira, és ez most már nagyon kimerítő. Szóval kell egy új ágy, de milyen? Egyrészt nem is értünk hozzá (bár most utánaolvasgattam, de inkább csak jobban összezavarodtam), másrészt nagyon eltérő alkatúak vagyunk.


Én 152 cm és 50 kg, a férjem 2 m és 150 kg. (Igaz, tervei és reményei szerint 2017-ben ÚGYIS lefogy legalább 100 kg-ra, de erre ágyvásárlás szempontjából nem alapozunk, mert az utóbbi 10 évben mindig fogyni akar, de sajnos egyre csak hízik. Ez ügyben kíméljetek a hozzászólásoktól, korlátozódjunk a topik eredeti témájára. Köszi!) 


A helyzetet tovább bonyolítja, hogy elég szűkös a hely, ahová az ágyat tennénk. Ezért felmerült egy kihúzható kanapé gondolata is, de létezik ilyenből olyan, ami a napi le-fel húzástól, és az ekkora terheléstől nem megy szét pár év alatt? És olyan, aminél lehúzva nincs szintkülönbség a két rész között?


Hol érdemes szétnézni? 200 cm-nél hosszabb ágyat csak egyedi rendelésre készítenek? Milyen matracot vegyünk, hogy mindkettőnk testi tulajdonságaihoz megfeleljen? Olvastam, hogy vannak már kifejezetten ilyen párok számára gyártott, eltérő tulajdonságokkal rendelkező matracok. (Egyik oldal a kicsinek, másik oldal a nagynak.) Hol lehet ilyet kapni? És végül: mennyibe fog ez kerülni?


Köszönöm, ha leírják a tapasztalataikat olyanok, akik mostanában estek át ezen a tortúrán.

  1. 2017. december 18. 15:4635.

    Bútorgyártót kellene keresned  ....

    előzmény:
    Pepita Elefánt Bútorház Kft. (34)
    2017-12-18  14:57
  2. 2017. december 18. 14:5734.

    Egyedi gyártású bútorok, ülőgarnitúrák és étkezők. Tekintse meg a Pepita Elefánt Bútorház és Bútorbolt kínálatát. Weboldalon található garnitúrák megtekinthetők személyesen is bemutatótermünkben: 1134 Budapest, Róbert Károly krt. 61-65.

  3. 2017. január 5. 05:4733.

    És nincs szintkülönbség a két rész között? Mert nekünk is van a nappalinak használt szobában egy kanapé. Kb. 10 éve vettük, kifejezetten a férjemnek ajánlották (aki akkor azért kb. 20-30 kg-val könnyebb volt). Nagyon ritkán, kb. 2-3 alkalommal aludtunk rajta, amikor valami vendégség volt, de engem zavart, hogy majdnem 1 cm-es a szintkülönbség a két rész között. Egyébként nagyon kényelmes a fekvőfelülete, igaz, most már azt is kiültük, mert általában arról tévézünk, meg valahogy mindenki arra dobja le magát.


    Az ágyrácsoktól én is azért félek, hogy egyszer odébb dobja magát félálomban, aztán már lenn is leszünk a padlón.


    Azt reméltem, hogy most hétvégén elindulunk nézelődni, de a férjemnek sajna dolgozni kell.

    előzmény:
    Capuccino (32)
    2017-01-04  18:47
  4. 2017. január 4. 18:4732.

    nálunk is kicsi nagy a felállás (igaz én férjem 2 méter alatt azért, és 110 kg max telehassal :) ) De én is 152 vagyok ;) És felhízva 60 kg, de állt az 55 öt se érem el...


    No, mi kanapé mellett döntöttünk. Annyira drágák a matracok, ahogy mondja valaki pár évente cserélni kell valószínű majd, ráadásul mi utáljuk ha két külön matrac van, és elválik a két térfél (főleg, hogy én jóval kisebb helyen elférek, szóval férj alszik kétharmad területen én max egyharmadon..) szóval én rákerestem egy kanapékirály oldalon mit lehet... és végül 90 ezer alatt találtam 2 méteres kanapét. De pici plusszért volt 220 as is ;) csak nálunk az már nagyon neccesen fért volna el, így lett ez. Ráadásul ennek rendes rugós a fekvőrésze, erős rugókkal, bírja a nagyobbik felem is. Nekünk ez az ágyrács buli sose jött be, mindig széttört alattunk... jobb ha valami erősebb van. ezek meg keresztbe vastag erősítéssel vannak, rendes ágyneműtartóval... szóval habár van csináltatott ágyunk is matraccal, mégis ezen alszunk:) Vettünk rá egy matracvégőt a lepedő alá, és jónapot.  Én ha belevágnék, újra így vennék, ez ha tönkremegy, nem megyünk falnak, veszünk egy újat majd és kész. bár megjegyzem sokkal tartósabbnak tűnik, mint bármi eddig. szóval nem valószínű, hogy ezt is 3-4 év után cserélni kell, hanem kibír többet.

    előzmény:
    Filemon (24)
    2017-01-03  05:51
  5. 2017. január 3. 12:2631.

    Nálunk hasonló méretbeli különbség van. Mi vettünk külön ágykeretet, bele rugalmas ágyrácsot (léces betétet) és két külön matracot. Mivel a férjem 2 m hosszú (és 100 kg felett van a súlya), ezért 220 cm-es ágyunk lett, 210-eset nem is rendelhettünk volna, nekünk azt mondták, hogy csak 20 centinként lehet növelni a méretet. A matracokat (12 cm vastag latex matracok) kicsit később vettük, addig a léces betéten és egy vastagabb ágybetéten aludtunk, ami így is kényelmes volt. A léces betétek azok, amik eltérőek, a férjemé erősített, az enyém normál.


    A kifekvés ellen mind a léces betétet, mind a matracokat forgatni szoktuk. Eddig nem volt gondunk semmivel, néhány léc ugyan eltört, de azt kicseréltük, mivel kaptunk tartalékokat.


    Szóval én ágykeret+léc+két külön matrac kombinációra szavazok, nekünk ez vált be. (Előtte próbáltuk mi is a kárpitos francia ágyat, de a rugóktól én nem tudtam aludni. Nyaraláskor meg volt olyan ágyunk, amiben egyben volt a matrac és éjjel, ha a férjem megfordult és a túloldalon "pattogtam", mert mozgatta az egész matracot. Két külön matraccal nincs ilyen gond.)

  6. 2017. január 3. 11:3130.

    Volt ilyen matracos ágyunk, illetve a kerete még most is megvan szétszedve. Matracból a lehető legnagyobb méretet rendeltük - 2x2 méterest. A gyenge pontja a hajlított, rugalmas ágylécek, amik könnyen kiesnek, illetve a matrac is elég hamar elhasználódik (2-3 év).


    A franciaágy viszont lényegesen tartósabb és kényelmes is.

    előzmény:
    Filemon (24)
    2017-01-03  05:51
  7. 2017. január 3. 10:4029.

    Nah, kérlek szépen, nekünk hiszed vagy sem GOLD kategóriás a matracunk (az akkori kínálatukban lévő LEGJOBBAT vettük meg) és mégsem megyünk vele semmire. Érdekes kérdés, hogy mi számít "normális mérték"-nek a habszivacs kopásnál. Merthogy egy árva pillantást sem vetettek rá. Mondjuk nem bánom, mert ezt beszállítani kisteher autó kell, pár napot, hetet ülnének rajta hogy megmondják: így jártál. Szóval akkor már inkább így, de akkor sem jó ez így!

    előzmény:
    antironia (23)
    2017-01-02  21:27
  8. 2017. január 3. 09:0828.

    Nem tudom, mi lesz ezekkel, csak sejtem... Sejtésem szerint a FYND-ben kiárusítják jókora kedvezménnyel. Van, akinek még így is megéri féláron venni egy matracot. Kimossa a huzatot, és szinte új. :)

    előzmény:
    Filemon (25)
    2017-01-03  05:53
  9. 2017. január 3. 09:0727.

    Szerintem fontos az ágyrács, és elég sok múlik rajta kényelem szempontjából is.


    Elég sokféle van - árban, típusban, és minőségben is.


    Nyilván azért árulják külön, hogy mindenki a pénztárcájának és kényelmének megfelelően tudjon választani.


     


    Van a tök sima fenyőléces, amin a lécek egyszerű hevederrel vannak összekötve. Ez statikus, nulla rugalmassággal. Aztán vannak az ívesre hajlított, kicsit rugalmas rácsok, és ennek továbbfejlesztett verziói, ahol már az egyes zónák rugalmasságát is tudod állítani. A luxus verzió a motoros állítási lehetőség.


     


    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/categories/departments/ bedroom/24827/


     


    Az árból kb. lehet következtetni a minőségre és komfortra. :)


     

    előzmény:
    Filemon (24)
    2017-01-03  05:51
  10. 2017. január 3. 08:3726.

    Kiadsz sok penzt a komplett ágyért,  es a matracot lehet hogy cserelni kell 5-7-10 ev mulva, ez benne van a pakliban, de addig is kenyelmesen alszotok es nem kell ujravenni mindent csak a matracot. A te sulyod alatt lehet hogy nem is lesz vele semmi gond, a ferjed alatt lehetseges hogy cserelni kell majd par evente. 

    előzmény:
    Filemon (24)
    2017-01-03  05:51
  11. 2017. január 3. 05:5325.

    Ez remekül hangzik, de mi van, ha én alszom a matracon 2 hónapig, aztán rájövök, hogy ez inkább mégsem kell? Eladják másnak? Vagy fordítva: eladhatnak nekem újként olyan matracot, amin valaki más már 90 napig aludt? Vagy ez csak nekem furcsa?

    előzmény:
    antironia (18)
    2017-01-02  17:52
  12. 2017. január 3. 05:5124.

    Na, akkor a leírt tapasztalatokból okulva: tényleg érdemes százezreket adni egy ágyért? Főleg, ha akkora terhelésnek lesz kitéve, mint nálunk? Úgy látom, a drága is éppúgy megérik a cserére 4-5 év után, mint az olcsóbb. Ahogy elnéztem, a Jysk sokkal olcsóbb, mint az általam előzőleg belinkelt áruház. De a Jyskben még az ágyrácsot is külön kell megvenni. (Még így is olcsóbb.) Ez miért van? Mi múlik az ágyrácson? Csak tartó szerepe van, vagy a kényelem is függ tőle?

  13. 2017. január 2. 21:2723.

    Ezt találtam neked a jysk weboldalán....  Lehet találgatni, mit jelent a "normálisnak számító érték".....


     


    http://jysk.hu/haloszoba/minoseg-es-szavatossag


     


    Kibővített szavatosság a matracokra

    15 vagy 25 éves szavatosságot kínálunk számos matracra:

    Rugós matracok: 15 év szavatosság a PLUS kategóriában, 25 év szavatosság a GOLD kategóriában.
    Habszivacs matracok: 25 év szavatosság a GOLD kategóriában.

    A rugós matracok esetében a szavatosság a rugók gyártási és anyaghibáira vonatkozik.

    A habszivacs matracok esetében azt biztosítja a szavatosság, hogy a habszivacs töltet nem veszíti el rugalmasságát a habszivacsnál normálisnak számító mértéken felül.

    előzmény:
    sunshine06 (19)
    2017-01-02  19:37
  14. 2017. január 2. 20:0222.

    Ja, mčg annyi hogy csak az egyik oldalon lehet kihuzni az agynemutartot, 80x160as egyenkent a merete, tehat 2 van, es mar rendesen bele lehet nyulni pakolni ha harmadaig-max felig kihuzom, tehat nekunk sincs hely teljesen kihuzni, meg nincs is ra szukseg. 

  15. 2017. január 2. 19:5921.

    Nekunk is agynemutartos egyebkent, a sajatunkat nem szoktuk elpakolni, mert csak aludni jarunk a szobaba, de ha vendegek jottek es korbeneztek, egy szep pléddel letakartam. Az agynemutartoban szinten egyéb plédek, vendeg takarok es parnak vannak (anyosek, anyu is ott alszik neha), meg teli-nyari takarovaltas... Nem tudnam ezeket mashol tarolni :)

  16. 2017. január 2. 19:5720.

    Szerintem egy rovid nyujtozas miatt en sem csinaltatnék 250cm hosszu ágyat. Most milyen hosszun alszotok? Nyilvan annyi lenne pedig a kenyelmes hisz az ember feje sem teljesen a matrac fejreszenel kezdodik :) 


    En nem szamolok se 15 se 25 evvel egy matracnal. Nekunk Ikeas van es kb 5 eves. Vannak mar kisebb suppedesek benne... ki lesz cserelve hamarosan. De ez egy olcsobb kategoria, 40-50ezer volt a 160x200as, kenyelemre viszont remek. 

  17. 2017. január 2. 19:3719.

    Köszi! A blokkja, számlája megvan, azon ugye nincs ilyen adat. A matrachoz magához nem volt csak egy papír, amin ilyenek nem voltak feltüntetve. Olyan tipikus garanciás kiskönyvecske, amiben az ilyenek lenni szoktak mondjuk egy elektronikai cuccnál, olyan nem volt. 


    Az IKEA tippet köszi, annak idején is gondoltunk rá. A bibi ott van, hogy emez a matrac is 90 nap után még istenes volt, meg még 2 év után is. 90 nap alatt ilyen dolgok nem jönnek elő, max. annyira jössz rá, hogy keményebb vagy puhább való a te hátadnak...

    előzmény:
    antironia (17)
    2017-01-02  17:50
  18. 2017. január 2. 17:5218.

    Még egy pluszpont az IKEA mellett:


    http://www.ikea.com/ms/hu_HU/customer_service/ikea_servic es/ikea_quality_guarantee.html


     


    90 éjszakás matracpróba
    90 éjszakád van arra, hogy otthon, kényelmesen kipróbálhasd az új matracodat. Két - három teljes éjszaka szükséges ahhoz, hogy megbizonyosodj róla, a megfelelő matracot választottad. Ezért tesszük lehetővé számodra, hogy az új matracot otthon, kilencven éjszakán át tesztelhesd. Ha ezalatt úgy találod, hogy a matrac valami miatt mégsem az igazi, a sértetlen, tiszta, jó állapotban lévő matracot visszahozhatod az IKEA áruházba.

  19. 2017. január 2. 17:5017.

    Ha megvannak az eredeti használati utasítások, egyéb papírok, nézd meg, hogy pontosan mire vonatkozik a garancia. Kötve hiszem, hogy a természetes elhasználódásra érvényes lenne! A garancia mindig is a gyártási hibákra (anyag, megmunkálás, stb.) vonatkozik. Egy autónál se vonatkozik a garancia arra, ha Jucika a 200 kilós sejhajával kiüli az anyósülést.... 


     


    Egyébiránt az IKEA-ban korrektül leírják, hogy mire vállalnak 25 év garanciát.


     


    Matracok
    25 év garancia


    Mit tartalmaz a garancia?
    A garancia az anyaghibákra és a gyártási hibákra vonatkozik a matracok és/vagy ágyrácsok alkatrészei esetén: • fakeretes matracok fakerete és rugózata • rugóbetétes matracok rugózata • habszivacs matracok habszivacs töltete • latex matracok latex töltete • ágyrácsok fakerete és lécei. A garancia kizárólag háztartásban történő használatra vonatkozik.

    előzmény:
    sunshine06 (16)
    2017-01-02  17:22
  20. 2017. január 2. 17:2216.

    Na, Gyerekek, garancia ügyben ma érdeklődtünk. Hááááát totális pofáraesés...... azt a matracot már kivonták a forgalomból, ami nekünk van, így nem tudják cserélni, DE! kifekvésre nem is cserélnék..... hát bakker, akkor mégis mi a fenének van a garancia? Nyilván fekszünk rajta a jó Ég áldja meg őket! De a fickó korrekt volt, hajlandó lett volna segíteni valahogy ha még forgalmaznák. Amúgy mondta, hogy ezek kihordási ideje MAX 5-6 év!!!!! Bakker, akkor minek ad rá 15 év garit, továbbra sem értem.....


    Emlékszem, mikor vettük, azzal a boldog és nyugodt tudattal tettük, hogy 15 év gari azért jó befektetés...... 140 ezer forint volt akciósan.  Fogyasztóvédelmi szempontból átvertnek érzem magam, mert a pénzemért nem azt kaptam amit ígértek....


    Tanulság: továbbra sem tudjuk melyik matrac a jó és melyik éri meg, agybajt kapok tőle...   ÉS! Kérdezni-kérdezni-kérdezni mindig  a helyszínen a vásárlásnál, hogy pontosan MIRE van gari....


     


    Filemon, az ágykeret+matracra szavazok még mindig a kárpitossal ellentétben. Közben eszembe jutott, hogy fog szellőzni az ágy és a matrac alja, csak néha fel kell nyitni az ágyneműtartót és hagyni szellőzni.. Voilá!

  21. 2017. január 2. 05:3815.

    Néztem a kihúzhatós ágyneműtartósokat is, de valóban, az nem férne el nálunk. Pedig nagyon tetszik. Az ablak alatti sarokban van az ágy (máshol nem is lehetne, mert a másik fal végig beépített szekrény, max. a fej-láb irányt tudjuk forgatni), így kihúzni az ágyneműtartót csak egy oldalon, a szoba belseje felé tudnánk. Azt is csak kb. 1 heverőnyi méretig. De eddig is felnyithatós ágyunk volt (van), és nem penészedett sosem. Mondjuk azt nem tudom, szellőzés szempontjából melyik a jobb: ágyrács+matrac, vagy a kárpitos, rugós franciaágy.


    Hétköznap én sem szoktam beágyazni, mert idő sincs rá, meg reggel, amikor én elmegyek, a család többi tagja még alszik. Estére meg már minek ágyazzak, amikor hazaérek? De hétvégén szeretem, ha el van téve, mert akkor azért inkább előfordul, hogy leheveredünk akár mi, akár a gyerek.


    De ettől függetlenül is szükségem van az ágyneműtartóra, mert más dolgok is vannak benne, pl. vendég párnák-paplanok.


    Árban tudunk vajon az általam nézett ágy alá menni? Vagy ennyit mindenképp szánni kell rá, ha az ember nem akar hátfájós lenni?


    Ja, méret: itt is helytakarékosan gondolkodtam. Azt próbáltam kiszámolni, mennyi az a legkevesebb hely, ami kell egy 2 m-es embernek a kényelmes alváshoz. Így jött a +10 cm, de rájöttem, hogy ez kevés neki. Igazából egy jó nyújtózáshoz legalább +50 cm kéne, az meg nekünk már elég sok.

  22. 2017. január 1. 13:3614.

    Biztos gyartanak barmilyen meretben, mindig van az a penz :))) 


    Amugy en 210cm-est nem gyartatnék, hisz eleve 200asok... Az a 10cm nem eri meg a felarat sztem, akkor mar min. 220cm hosszu legyen, nem?

    előzmény:
    Filemon (11)
    2017-01-01  09:26
  23. 2017. január 1. 10:2413.

    Nyilván a kihúzható fiókos ágyneműtartó nem opció, ha szűkös, kicsi a szoba. Bakker, tényleg nagy dilemma... mert nem 1 évre választod és szeretnél egészségesen feküdni...

  24. 2017. január 1. 10:1612.

    BÚÉK! :)


    Az ágykerethez mondanám, nem okoskodásból: nem fog alulról szellőzni, mert full ágyneműtartós az alja. Ez nem jelent gondot, ha nem alapvetően nyirkos, párás, penészedésre hajlamos a hálószobátok. Mi vályog házban élünk, a háló a ház leghűvösebb pontja. A falak penészedésre hajlamosak, pedig szellőztetünk rendszeresen, van páragyűjtő, stb. .... meg műanyag ablak ...


    A mi ágykeretünk feléig tart csak az ágyneműtartó egy kihúzható naaaagy fiók formájában (az ágy alatt át lehet látni), így a matrac alulról tud szellőzni. Nálunk ez nagyon fontos volt. Igaz, kevesebb a tárolóhely. De őszintén ciki vagy sem, nem szoktunk beágyazni, hanem van egy szép ágytakarónk és kész. Senki nem jön be a hálóba rajtunk kívül úgysem. Nyáron, mikor festés miatt szétpakoltunk mindent, akkor láttam, hogy az ágyneműtartó alja, ami kb. 1 cm-re van a padlótól penészpöttyös.... tehát nem szellőzik megfelelően. Tudom, bonyolult témakör ez.... 

    előzmény:
    Filemon (11)
    2017-01-01  09:26

Címlap

top