Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit kezdjek az anyósommal?

Torolt_felhasznalo_833560
Torolt_felhasznalo_833560
Létrehozva: 2015. augusztus 29. 16:38

Sziasztok!


 


Férjemmel - akit anyósom egyedül nevelt fel- 12 éve vagyunk együtt. Anyósom a nagyobbik fiával és annak feleségével példás kapcsolatban van, egy utcában laknak. Anyósom negyven éve özvegy. A férjem- mióta a kisebb gyerekeink is megszülettek- a nagyobb gyerekünkkel alszik egy szobában és minden este küld az anyósomnak "jóéjszakát" üzenetet. Aztán elalszik. Úgy tudom, hogy az anyósom erre nem nagyon szokott reagálni, csak a ragaszkodást szerettem volna egy kicsit érzékeltetni.


Az anyósommal már majdnem a kezdetek óta borzalmas volt a kapcsolatom. Én egy igen közvetlen, nyitott ember vagyok, rengeteg barátom van, szinte mindenkivel jó kapcsolatot ápolok kivéve az anyósomat - és már lassan a férjemet is. A kapcsolatunk elején csak annyit láttam, hogy amikor beszéltem például a munkámról a tanulmányaimról, vagy a családomról, akkor az anyósom - míg hallgatta- rosszallóan rázta a fejét. Rosszul esett, de még volt családom, éltek a szüleim, megfelelő ellenpólus és szerető háttér volt mögöttem.


Amikor megszületett a nagyobbik fiam, a férjem még külföldön tanult, így 4 hónapot az anyósomnál laktam. Ekkor már kezdődtek a feszültségek. Az anyósom lustának tartott, mert nem azonnal ugrottam a gyerek éjszakai sírására, miután megszoptattam, megböfiztettem és visszatettem aludni.


Egy alkalommal "agyhalottnak" nevezett, mert éjszaka hangot hallottam a szobánkban és lementem az alsó szobába a kisgyerekkel, ott ágyaztam meg. Reggelre láttam, hogy a pelenkázón egy döglött lódarázs volt, ez adta a hangokat. Az anyósom nem kért bocsánatot, én hallgattam. Édesanyám beteg lett és - amikor a nagyobbik gyermekünk három éves lett - meghalt. Amíg élt, gyakran eljött hozzánk 250 km-t utazva az uszkárunkkkal. Egyszer "lebuktunk", ott volt az uszkár és a gyerek is, egy fedél alatt, amikor az anyósom, aki szintén több, mint 200 km-re lakik- betoppant. Két hónapig nem szólt hozzánk. Nálunk az a szokás, hogy az Szentestét!!! mindenki az anyósomnál tölti, sógoromék viszont este mennek haza 10 házszámmal arrébb, mi ott maradunk az anyósnál. Amikor anyukám meghalt, magamhoz vettem az öcsémet, hogy ne karácsonyozzon egyedül és Budapesten szentestéztünk. Anyósom másnap, amikor elmentünk hozzá ordított, sírt, hogy "elbasztam" a karácsonyukat. Most nem sorolom a többi sérelmet, mert még nagyon sok van, amit eddig tűrtem. A férjem nem szólt bele ezekbe a vitákba soha. Most viszont baj van. A nagyobbik gyerekem 9 éves és már mindent ért. Imádja a nagymamáját, megjegyzem anyósom nagyon jó nagymama! Idén együtt nyaraltunk a Balatonon. Reggel lementünk a strandra, de a kisebbik gyerekek már álmosak voltak így a férjem felvitte őket a nyaralóba. Mivel a nagyfiúnak és az unokatestvérének meg volt engedve, hogy otthon maradjanak a mamával és "kockuljanak" ezért kértem a férjemet, hogy küldje le őket  a strandra, végre kicsit kimozduljanak. A férjem nem küldte le őket. A fiam mesélte, hogy nagymama azt a megjegyzést tette, hogy "anya lent maradt pasizni a strandon". És azóta is voltak rossz megjegyzései, amit a fiam visszamond, de közben a kis lelke megsebződik. Mit csináljak???


 

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. szeptember 28. 20:53148.

    Visszaolvastam.


    Jobb mint a kabaré.


     


     

  2. Torolt_felhasznalo_269520
    Torolt_felhasznalo_269520
    2015. szeptember 4. 22:51147.

    Pontosan.



    Es en meg azt is hozzagondoltam ezekhez a "talan"-okhoz , hogy utalja a ferjet es kegykent osztogatva kozosul vele , nagyritkan , talan csak akkor, ha akar valamit ... mivel irt az inditoban egy csunya kis mondatot : szinte mindenkivel jó kapcsolatot ápolok kivéve az anyósomat - és már lassan a férjemet is

    előzmény:
    pgizi (146)
    2015-09-04  18:21
  3. 2015. szeptember 4. 18:21146.

    Talán mert a kisebbek sírnak éjszaka. Talán szopzik a kicsi éjjel. Talán pelust cserél a TI éjjel. A férj pedig reggel dolgozni megy. Kialvatlanul nem tehetné meg, ezért aztán a nagy fiúval alszik egy szobában. (Nem lévén 3-dik, 4-dik, 5-dik stb. szoba) Gondolom én.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (74)
    2015-09-01  12:15
  4. hus
    hus
    2015. szeptember 4. 16:36145.

    " Látok itt hivatásos kommentelő párosokat, hajnal fél négykot az én problémámra kommentelőt, egymásnak eső, jópár éve és pár száz topic óta egymást utáló ember. Igazából ennél a világnál az én világom sokkal egészségesebb és eseménydúsabb." -irod.


    Mi a problema azzal, hogy valaki mikor irja a kommentjet reszedre, ha az jo? 


    Ha olyan sok eve itt vagy, akkor miert kerded, hogy kell a topikot bezarni? Arrol meg nem olvastal? Csak az utalkozokrol? 


    Miert nem kaptad vissza a neved?  Valaszoltak mar ra? 


    Oszinten, a te problemad meagoldasaban nem ezek a szamodra fontosakfontosakfontosak.


    Orulok, hogy kiderult, hogy  a te problemad nem is olyan nagy. Nagyon erdemes volt inditanod a topikot.  Latod, maskor is nyithatnal, magadnak es masoknak is sokat tudnal segiteni vele.


    előzmény:
    oktondi (142)
    2015-09-03  22:47
  5. 2015. szeptember 3. 23:59144.

    Lehetne meg az a megoldas is, hogy elgondolkodol par, szerinted rosszindulatu hsz-en, indulatok nelkuli, bolcs enedet eloveve.


    Es nem az anyosoddal kell kezdeni valamit, nem is a ferjeddel- Neked kell valtoztatni, ha azt akarod, hogy a dolgok valtozzanak! Es neked kell tudnod, milyen iranyba is akarsz valtoztatni. Masoktol azt varni, hogy megvaltozzanak, felesleges idopocsekolas.

    előzmény:
    oktondi (142)
    2015-09-03  22:47
  6. 2015. szeptember 3. 23:09143.

    Sehogy nem lehet bezarni egy topikot. Legfeljebb te elkoszonsz es lelepsz.


     

    előzmény:
    oktondi (142)
    2015-09-03  22:47
  7. 2015. szeptember 3. 22:47142.

    Szia Fata!


     


    Az egész topicról annyi amkonklúzió, hogy voltak páran, akik jóindulatúank és elég frappánsan adtak javaslatot, illetve alkottak véleményt. Viszont látom - ez az első topicom- hogy néhány kommentelőnél sokkal jobb fej az anyósom!!!!


     


    Látok itt hivatásos kommentelő párosokat, hajnal fél négykot az én problémámra kommentelőt, egymásnak eső, jópár éve és pár száz topic óta egymást utáló ember. Igazából ennél a világnál az én világom sokkal egészségesebb és eseménydúsabb.


    Tekintettel arra, hogy a férjem semmi áron nem tudná akár egy megjegyzéssel is bántani az anyukáját, én pedig utálom a gyomromban a "rosszban vagyunk" érzést, már csak remélni tudom, hogy lesz olyan habitusom, hogy  bántásokat elengedjem a fülem mögött. Hogy kell bezárni egy topicot?

    előzmény:
    fata (141)
    2015-09-03  19:32
  8. 2015. szeptember 3. 19:32141.

    Szia!


    Egy dologra biztos jó ez a topic. Megtanulhattad belőle, hogy sokan vannak akikkel nem lehet kommunikálni, akiket nem érdekelnek a tények, akik élvezik ha másokat bántanak, akik alapból feltételezik a rosszindulatot valakiről. (Megérne egy misét, hogy kiről és miért, de az másik topic lenne.)


    Anyósod is ilyen lehet, és biztosan látod, hogy az ilyen emberekről lepereg minden. Na ez az amit meg kellene tanulnod, nem felvenni akármit mondanak rólad. Más is írta már, vagy vissza kell vágni anyósnak, vagy ha erre képtelen vagy, letojni az anyóst és feléje sem nézni. Fájna a férjednek? Neked nem fáj, hogy nem véd meg? Meg eltiltani nyilván nem kell, ő mehet ha akar.


    Megpróbálhatsz beszélni is anyóssal, de ha áldozat típus vagy, csak rosszabb lesz. Lehet, hogy ki fogja gúnyolni a régi sérelmeid felhánytorgatását.  Azért volt kár ennyi ideig nyelni, mert lehet, hogy már te is kicsit túl érzékeny vagy az anyós dolgaira a sok sérelem miatt. A topicindítóban leírt eset is csak annak fényében sértő, hogy nyilván hosszú évekig kaptál hasonló megjegyzéseket, és elmérgesedett a seb. Kívülállónak max.egy rossz poén, amitől senki nem sérül.


    Nincs új a nap alatt, ezektől eltérő tutira működő tuti jó tanácsot szerintem senki sem fog adni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833560 (1)
    2015-08-29  16:38
  9. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. szeptember 2. 21:34140.

    "ez a férjemnek nagyon fog fájni"


    és miért is?
    Meg fogod neki tiltani az anyjának telefonálást és a találkozást?
    Választás elé fogod állítani?
    Az érzékenyszívű gyerekeidet is eltiltod, akik imádják?
    Zsarolni fogod az egész családot?
    Még gondolkodj egy csöppet. Ez eddig nulla.Egyre nullább.

    idézet:
    peerszekamuu (135)
    2015-09-02 17:59:54

    bien vu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716080 (135)
    2015-09-02  17:59
  10. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. szeptember 2. 21:33139.

    Minden jo, ha vege jo!


    Hus megtalalta a kulcsot es jobb belatasra ebredtel.
    Ez csodalatos.


    Bezarhatjuk a topikot?

    előzmény:
    oktondi (126)
    2015-09-02  16:04
  11. Torolt_felhasznalo_716080
    Torolt_felhasznalo_716080
    2015. szeptember 2. 18:04138.

    Lapszéléről köpködsz a résztvevőkre? Tudd le az okoskodásodat és tűnj el.

    előzmény:
    guffaw (134)
    2015-09-02  17:58
  12. Torolt_felhasznalo_716080
    Torolt_felhasznalo_716080
    2015. szeptember 2. 18:01137.

    Ne kötekedj!

    előzmény:
    guffaw (134)
    2015-09-02  17:58
  13. Torolt_felhasznalo_716080
    Torolt_felhasznalo_716080
    2015. szeptember 2. 18:00136.

    Ledienn

    előzmény:
    guffaw (134)
    2015-09-02  17:58
  14. Torolt_felhasznalo_716080
    Torolt_felhasznalo_716080
    2015. szeptember 2. 17:59135.

    "ez a férjemnek nagyon fog fájni"


    és miért is?
    Meg fogod neki tiltani az anyjának telefonálást és a találkozást?
    Választás elé fogod állítani?
    Az érzékenyszívű gyerekeidet is eltiltod, akik imádják?
    Zsarolni fogod az egész családot?
    Még gondolkodj egy csöppet. Ez eddig nulla.Egyre nullább.

    előzmény:
    oktondi (126)
    2015-09-02  16:04
  15. 2015. szeptember 2. 17:58134.

    Az anyósoddal fizetteted meg az anyád házassági problémáját?  - Benned egy igazi pszichiáter veszett el (vagy pszichopata inkább, nem is tudom, lehet, hogy keverem a kettőt) 


    A ti hsz-e alapján én biztos nem következtettem volna erre...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716080 (132)
    2015-09-02  17:53
  16. Torolt_felhasznalo_716080
    Torolt_felhasznalo_716080
    2015. szeptember 2. 17:53133.

    Tényleg nem én vagy?

    előzmény:
    hus (131)
    2015-09-02  17:05
  17. Torolt_felhasznalo_716080
    Torolt_felhasznalo_716080
    2015. szeptember 2. 17:53132.

    "Anyukám benyelte, elfojtotta a házasságban"


    Az anyósoddal fizetteted meg az anyád házassági problémáját? Gratula.
    És az mi, hogy végre egyszer nem szóltál vissza? Mert eddig visszapofáztál? És nem rúgott ki?
    Imádom ezt az anyóst, bár az enyém is ilyen lenne!

    előzmény:
    oktondi (126)
    2015-09-02  16:04
  18. hus
    hus
    2015. szeptember 2. 17:05131.

     es megint,  nem en vagyok peerszekamuu, csak, hogy tudd. 


     


    Eleg jol ismerem mar azt az ncl-es  stilust, hogy ki mikor  es miert kialt ki egy nickrol egy masik nicket keveres celjabol.  


    En csak azt mondtam, hogy kórón varjut lattam mar, te meg megsertodtel magadra, mert azt mondtad, hogy:"ahol rózsaillatút szellent és virágkoszorút hány az ember." 


    Ettol vagyok en a beteg. Ezt is ismeri mar itt mindenki, váltsál .


    Meglatod hasznodra lesz.



     


     


     


     

    előzmény:
    guffaw (122)
    2015-09-02  15:40
  19. 2015. szeptember 2. 16:25130.

    "...ez a férjemnek nagyon fog fájni" - Az bezzeg nem fáj neki, amikor élete szerelmét sértegetik? Te nyeltél 10 évig, hát anyuci pici fiának most egy picit car lesz, hogy ritkábban láthatja anyucit. Nem tudom, ki írta, de tök igaza volt, a férjed valójában egy gyerek, talán ideje lenne felnőnie.

    előzmény:
    oktondi (126)
    2015-09-02  16:04
  20. 2015. szeptember 2. 16:21129.

    Egyébként a volt-anyósjelöltemmel is jól kijöttem, pedig ő idős volt, igen nagy volt közöttünk a generációs szakadék :) De mindig éreztem rajta, hogy jót akar, soha nem furkálódott, szóval szerettem őt is. Sőt gyakran egyetértettünk a fia ellenében (szegény fiúnak olyan hülye dolgai voltak, emiatt is mentünk szét, na mindegy, nem ide tartozik)

    előzmény:
    gabi1971 (124)
    2015-09-02  15:48
  21. 2015. szeptember 2. 16:16128.

    Szerintem Te magad is tudod, hogy valojaban hol van a kutya elasva, mit kellene a boldogsagodhoz valtozatatni, de igazabol nem akarod bevallani...

    előzmény:
    oktondi (126)
    2015-09-02  16:04
  22. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. szeptember 2. 16:13127.

    Miért kellene lenyelni a megjegyzéseket és a bántásokat? Van valami alapjuk?  Ha nincs, akkor miért hagyod, hogy megalázzanak? 


    Ti vagytok egy család négyen. A család összetartásáért te vagy a felelős. A te dolgod irányitani és elrendezni a dolgokat. Hogy akarsz megbecsülés és tisztelet nélkül irányitani? Ha nem kaptad meg, vívd ki magadnak!


    Azt senki sem tiszteli, aki mindent lenyel. Állj ki magadért és nőj fel a feladatodhoz. 

    előzmény:
    oktondi (126)
    2015-09-02  16:04
  23. 2015. szeptember 2. 16:04126.

    Igazad van, Hus!


     


    Látom, hogy a problémámmal nem vagyok egyedül. Látom, hogy az anyósom emberfeletti küzdelem árán nevelte fel a gyerekeit, tisztelem érte. A tisztes távolságtartás nagyon jó javaslat, ez a férjemnek nagyon fog fájni. Azóta, találkoztunk egyszer, volt egy megjegyzése az anyósomnak, amin igyekeztem túltenni magam és nem visszaszólni. Igyekszem elfelejteni, nem fogom lajstromozni. Én szeretném MEGOLDANI ezt a problémát, azaz szeretném, ha békében tiszteletben lennénk egymással. Ehhez lehet, hogy az kell, hogy befogjam a számat és benyeljem a békát, a bántásokat, a megjegyzéseket. Anyukám benyelte, elfojtotta a házasságban az indulatait, 60 évesen kínok között, morfin tapaszokkal kitapétázva halt meg. Na, ezt nem akarom! A három gyerekemet szeretném felnevelni békében.

    előzmény:
    hus (119)
    2015-09-02  15:22
  24. 2015. szeptember 2. 15:58125.

    Ez jó, az én anyósomnak három fia van: a legidősebb "az enyém". :) És mondom jó fej, ugyan van amiben nem értünk egyet (ő nagyon vallásos, én nem, nem is ez a gond, csak ő nagyon naív, mindig a legjobbat feltételezi a másikról, én sokkal gyanakvóbb vagyok, és nem félek kimondani - hű ezért is mindjárt a torkomnak fognak ugrani, figyeld meg). Tavaly volt az esküvőnk, hárman mentünk a ruhapróbára: anyám, anyósom és én - a barátnőm nem ért rá. Sőt anyám és anyósom is jól kijönnek egymással. De hát ehhez mi kellünk!


    Na hát akkor a  volt férjed rendezte le anyukát: szerintem ezt így kell. Szerintem egész más a gyerek fekvése, ha az imádott fiúcsemetéjük mondja el a problémát, nem az idegen nő, aki behálózta a fiukat. :)

    előzmény:
    gabi1971 (124)
    2015-09-02  15:48

Címlap

top