Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jaj, már megint lányod lesz?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 24. 14:48
Ezzel a kedves kérdéssel szembesülök szinte naponta, mióta megtudtam, hogy két kislányom mellé rövidesen a harmadik is megérkezik.

Nők Lapja Café: Jaj, már megint lányod lesz?
  1. 2014. október 27. 07:4879.

    Az is rettenetes ha egy no maga "hajtja el" a gyereket de amikor az allam eroszakkal abortal 8 honapos terhes noket az egyszeruen iszonyatos tragedia. es sajnos napirenden van a dolog. fogalmam sincs mikor latjak be hogy az egesz teoria hibas.


     


    van egy kinai ismerosom ugy 15 eve jottek ide neki 32 hetesen abortaltak el a gyereket erzestelenites nelkul. amikor elmeselte komolyan ugy ereztem leajulok a szekrol. a novere meghalt amikor hasonlo modon bantak el vele ui. ott valami sooldattal megoltek a gyereket es a nonek meg kellett volna szulnie. de se gyogyszert se inditot semmit nem kapott a halott gyerek meg nyilvan nem akart megszuletni es 6 nap szenvedes utan altalanos szepszisben (total vermergezesben halt meg benne a halott gyerekkel).

    előzmény:
    Nikita 666 (64)
    2014-10-25  16:28
  2. 2014. október 26. 12:5378.

    Mint tudjuk, nem nevelés kérdése a nemi irányultság. Úgyhogy még a te lányod is lehet leszbikus. Akkor mit csinŕlsz? A kardodba dőlsz?

    előzmény:
    Nikita 666 (77)
    2014-10-26  09:45
  3. 2014. október 26. 09:4577.

    Jó, ha te képtelen vagy nőt nevelni a lányodból, akkor tereld a leszbikus kapcsolat felé. Az én lányom viszont ezer puhapöcsből képes megtalálni az egyetlen férfit.


    Szóval a beteg gyerek nem ér annyit mint az egészséges?


     

    előzmény:
    gipsy (76)
    2014-10-26  07:41
  4. 2014. október 26. 07:4176.
    "Mit mondasz a lányaidnak, ha majd ismerkedni szeretnének lehetőleg fiúkkal, és nem pedig az egyre több leszbikussal? Hogy tök mindegy milyen neművel létesít kapcsolatot, az a lényeg hogy egészséges legyen?"

    Nikita 666-nak üzenem, hogy inkább legyen egy leszbikus kapcsolatban boldog, mint egy puhap..ű, faszf--j, túlkompenzáló, uralkodó zsarnok szolgája. Tízből legalább négy férfi ilyen.

    És csak az tudja, hogy mi az a kívánság, hogy mindegy, hogy mi csak egészséges legyen, akinek született beteg gyereke. A többiek csak puffogtatják, mert jól hangzik.
  5. 2014. október 25. 22:3075.
    Annak idején amikor a két fiam után ismét babát vártam én is mindig megkaptam, hogy "reméljük ez most lány lesz". Nálam végül valóban lány lett a harmadik, de mikor megtudtam, hogy ismét állapotos vagyok egyszerűen csak boldog voltam, nem számított, hogy fiú lesz-e vagy lány, nem is azért vállaltunk még egy babát, hogy a két fiú mellé legyen egy lány is, hanem egyszerűen nagycsaládot szerettünk volna.
    Nekem két nővérem van, amikor én megszülettem édesapám Németországban volt, azzal hívták föl, hogy "már megint lány" :) Úgy látszik 37 év után sem változott ez a vélemény :)
    Egyébként az, hogy az apukák a fiúnak örülnek jobban vagy a lánynak csak annyit, az én párom úgy el volt olvadva - és van a mai napig - a lányától, mint egyik fia születésénél sem.
    Ami a fiúk mellett szól és valahol nagyon mélyen ez belénk van kódolva, hogy még mindig él az, hogy a fiú lesz a családfenntartó, a család támasza. Ha megnézem ezt a mai világot - de Magyarországon mindenképp - egy nőnek még mindig nehezebb érvényesülnie. Kicsit jobban is féltem a lányomat, pedig ahogy már most három évesen lerendezi a 10 és 9 éves bátyjait, lehet inkább a fiúkat kéne jobban féltenem. :)
  6. 2014. október 25. 22:2974.


  7. 2014. október 25. 22:1473.

    Mindig is lánypárti voltam. Pontosabban el sem tudtam képzelni, hogy nekem fiam legyen. Most 3 fiam van. És végtelenül boldog vagyok. Nem azért mert fiaim vannak, hanem mert 3 gyerekem van. 3 egészséges, szép gyerek. Tök mindegy hogy milyen nemű.

  8. 2014. október 25. 21:1972.

    Én bevallom őszintén - nemcsak magamnak, hanem másoknak is - hogy inkább lányt szeretnék. De igazából szeretnék a "sor" elejére egy fiút, nem egyébért, minthogy én nagyon szerettem volna, ha van egy bátyám, mert az olyan jó (lehet...). 


    Mégis ha nagyon őszintén csak magamnak válaszolok a kérdésre, akkor inkább csak lányt. Nem tudom elképzelni magam fiús anyukaként. 


     


    (Merle nálam is várólistás  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (69)
    2014-10-25  17:10
  9. 2014. október 25. 18:4871.

    Az én férjem is inkább lánypárti volt.


    Bevallom,elején én is.


    De tényleg úgy voltam vele,hogy nemtökmindegy.


    Amikor megtudtam,hogy fiam lesz,akkor arra állt rá az agyam és elkezdtem kék sapkát és rugdalózót keresni.


    Ennyi.


    Ma már nem agrártársadalom van,ahol kell a sok erős fiú az ekehúzáshoz,ma már tudásalapú társadalom van és a felsőoktatásban több a lány,mint a fiú.


    Mer t kitartóbbak,montóniatűrésük nagfy.

    előzmény:
    tasnadibea (70)
    2014-10-25  17:44
  10. 2014. október 25. 17:4470.
    Hát ez egy külön kutatás tárgya lehetne, miért él még ez mindig az emberi tudatba, hogy a fiú gyerek az igazi gyerek, talán a királyi utódlások miatt gyökerezne még ma is a tudatalattinkba, vagy inkább sztem a párunknak akarunk jót tenni, mert a ffi arra büszke ha fia születik gondoljuk mi nők. Nekem a második gyerek is fiú lett, mondjuk ha lány lett volna ugyanúgy örültem volna, de mégis bennem volt de jó, h fiú lett! Na de a 3.-nál már nagyon kértem a jó istent h adjon lányt nekem! Lány lett!! Már felnőttek, és nem régen mondta a párom, h ő nem bánta volna ha mindegyik lány lett volna! Hát ennyit erről, hogy mennyire nem ismerjük a ffiakat.
  11. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 25. 17:1069.

    Van néhány olyan utópia (regény, film), ami elképzeli, mi lesz, ha már csak nők lesznek, hiszen megoldották már maguknak, hogy férfiak nélkül is meg tudják termékenyíteni magukat, tehát nem lesz szükségük férfiakra. Ezeknek az utópiáknak természetesen mindig az a végük, amit a józan ész is diktál: ez így nem működhetne normálisan. Nemcsak biológiailag egészítjük ki egymást, hanem gondolkodásban, viselkedésben is. Nem jó, ha az egyik nemből több van, jó, ha mindenkinek van esélye párt találni.


    De én azt se tartom véteknek, ha valaki bevallja magának, hogy ő jelen esetben fiús vagy lányos anya típusúnak gondolja-e magát. Aztán persze, normális esetben,ha nem a várt nem születik, úgyis átbillen a mérleg, és azt fogja mondani az újdonsült anya, hogy nem cserélné el másra. :) A bajok ott kezdődnek, ha valaki nem képes erre az agyi váltásra, hanem pl. lányruhákban kezdi járatni a fiát, lánynéven szólítja stb. Ezek azonban már klinikai esetek, semmiképp nem sorolnám őket a normálisak közé, és szerencsére azért ritkák is.


    Nagyon rég olvastam már Merle: Védett férfiak c. regényét, mely szintén arról szól, hogy a nők vannak többségben, és ez mire is vezet. Jó, hogy eszembe jutott, újra is fogom olvasni. :)

    előzmény:
    Catilina (68)
    2014-10-25  16:57
  12. 2014. október 25. 16:5768.

    Így van. Egyik sem kevesebb vagy több, hanem más: kiegészítik egymást.


    előzmény:
    Amarynda (56)
    2014-10-25  13:14
  13. 2014. október 25. 16:5467.

    A politikai topik miatt jöttem ide, és igen, megpróbálom megérteni, hogy mit lehet ilyesmivel foglalkozni, azért is érdekes nekem ez az oldal.


    A foci engem sem érdekel. Nem nézek sportot, sem táncot. A tévében vagy mondjuk színházban/moziban, amiben nincs beszéd, az nem köt le. Nem értem a non-verbális kommunikációt. De tetszik, hogy mások mit találnak benne, ezért például nem unalmas egy meccsre elmennem.


    A körömlakkról egyébként olyan szinten lehet beszélni, hogy illik-e a ruha színéhez, mert számomra rossz nézni, ha valamiben nincs színharmónia, illetve ha valamiben túl sok szín van. Szóval végül is lehet a körömlakkról beszélni, ugyanúgy mint a szoba tapétájáról.


    Csak nem sokat. :)


    Vásárolni én is szeretek: egy számítástechnikai üzletben órákat el tudok tölteni a kütyük fölött :)

    előzmény:
    Amarynda (54)
    2014-10-25  13:06
  14. 2014. október 25. 16:4166.

    Nem is tudom, van néhány szó, amelyik kissé bizonytalan, és semmiképp nem akar gyökeret verni az amúgy képlékeny agyamban. Na meg hosszú....nem akarom én eztet...


    Oké, nickemet a helyére tetted a két füled között, ezentúl úgy fogalmazz hogy én is értsem. Ha már nekem szánod. Nálam a hülyeség nem szerzett betegség, hanem alapállapot.

    előzmény:
    saschamora (60)
    2014-10-25  14:05
  15. 2014. október 25. 16:3665.

    Baby, tök mindegy mit mondok. Helyretettem az alacsony vérnyomással küszködőket.


    De ha azt írtam volna, hogy nekem úgy lett fiam vagy lányom, hogy szentelt paprikás vízzel hintettem be az ágyneműt, és a lánynál rózsaolajban öblítettem a fiúnál pedig rozmaringosban, biztos akadna aki elkérné a receptyit!


     

    előzmény:
    Babyface83 (59)
    2014-10-25  13:22
  16. 2014. október 25. 16:2864.

    Második épkézláb hozzászólás.


     


    Egyébként nem véletlen hogy a kínaiak ilyen nagy mértékben lepik el a többi országot. Nem kizárólag a biznisz miatt. Ők is szeretnének több gyereket,és nem kizárólag fiút. Beszélgettem egy kínai nővel, amikor megtudta hogy lánya lesz, addig ügyködött amíg elment a baba. Soha többé nem lehet gyereke. Hülyeség felsőfokon. Ha nem lennének idióta emberek, akik másnak próbálnának megfelelni, ez a topic nem nyílt volna.Itt is mindenki a bizonyítványát magyarázza. Miért lány, miért jobb a lány. Hát istenem, nem tökmindegy? Ami jön, jön. Az ászok ásza, amikor be tudtam magyarázni egy nőnek, hogy a fiúk anális fogantatásból születnek. Ómájgád!

    előzmény:
    Amarynda (56)
    2014-10-25  13:14
  17. 2014. október 25. 16:2063.

    Talán már olvastad, mit gondolok vadidegen emberek sajnálatáról. Amíg az én életem és a lányom élete egy ponton találkozik, addig magasról tojok minden sajnálkozó megnyilvánulásra. Ez csupán rosszindulat a részetekről, hiszen egy számotokra ismeretlen embert miért sajnálnátok?

    előzmény:
    krisztina914 (55)
    2014-10-25  13:11
  18. 2014. október 25. 16:1562.

    Ebben a topicban ez idáig az egyetlen életrevaló hozzászólás. Ilyesmit vártam a többiektől is, de elszaladt velük a paci.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (53)
    2014-10-25  13:05
  19. 2014. október 25. 15:2661.

    Akkor te eleg egest hoztal a csaladodra, hogy lanynak szulettel.

    előzmény:
    Nikita 666 (49)
    2014-10-25  12:52
  20. 2014. október 25. 14:0560.

    mit fogalmazzak at, mit nem ertesz?:-) tok ecceruen' fogalmaztam.

    előzmény:
    Nikita 666 (51)
    2014-10-25  12:58
  21. 2014. október 25. 13:2259.

    Nem mondtad, csak azt, hogy a férfiak azért értékesebbek, mert csak ők tudnak megtermékenyíteni. De ebben azért nincs logika, mert a megtermékenyüléshez ugyanakkora szükség van a nőre, mint a férfira, sőt. Tehát ilyen szempontból nem (sem) értékesebbek a hímek :)

    előzmény:
    Nikita 666 (45)
    2014-10-25  12:42
  22. 2014. október 25. 13:1958.

    Ez nagyon szep es ebben van a lenyeg. nem abban hogy milyen nemuek a gyerekek.

    előzmény:
    kata6 (42)
    2014-10-25  08:17
  23. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. október 25. 13:1557.

    Hát mert megduplázódott a kórteremben a pin@k száma, és te bontottad a sort.

    előzmény:
    Amarynda (52)
    2014-10-25  12:59
  24. 2014. október 25. 13:1456.

    Majd nezd meg (ha megerjuk) mi lesz KInaban ahol az egy gyerekes politika uralkodik es a lanyt ertektelenebbnek tartjak mint a fiut. egy ilyen tevedesert ha ezt a politikat folytatjak az egesz nemzet tonkremegy es lecsuszik.


     


    kik fognak barmit is tovabbvinni ha nem lesz no aki a tovabb vivoket erre a vilagra hozza?


    en nem vagyok ferfiparti azt alairom hogy maskent gondolkozik a no es maskent erez mint a ferfi de a mas nem rosszabbat jelent. hanem mast.


     


    mint ahogy nem JOBB az alma a kortenel. Mas.

    előzmény:
    Nikita 666 (26)
    2014-10-24  19:52

Címlap

top