Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Reflux miatt állandó éhség

takatime
Létrehozva: 2014. január 4. 10:06
valóban lehet valaki óránként éhes a refluxtól?azt mondta a dokim most h attól vagyok éhes...pedig savam nincs mióta szedem a gyogyszert...eddig azt mondták a magas inzulinom miatt van.ir miatt.most azt mondja reflux miatt.lehetséges ez?nem is érzem h lenne savam..
  1. 2014. január 14. 17:0620.
    nem csinálom rosszul a diétát,mindent mérek.és miota gyogyszert szedek csak még éheseb vagyok,pedig a legkisebb dozist kértem.uhogy most vizsgálnak inzulintermelő daganatra,annak a tünete ez illetve a pajzsmirigyem antitestit nézik,az is gyanus.szal 1.:nem hisztiből vagyok éhes 2.:nem vagyok akaratgyenge mert van h eszek éhes maradok szarul vagyok mégse eszek mást 3.:FOLYAMATOSAN éhes vagyok,és ez nem vicc
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (16)
    2014-01-05  11:15
  2. 2014. január 14. 16:1319.

    Szia takatime!

     

    Mivel hasonló cipőben járok, mint Te én úgy gondolom, ha nem is érzed a savat attól még ott van :-( És az okoz szerintem éhségérzetet, próbálj meg ilyenkor bekapni egy pár szem sós kekszet vagy egy pár ropit, az fel is szívja a savat, vagy kétszersültet. Nem mindenkinél válik be, nálam sem mindig. Vagy kérdezz rá az orvosra, hogy nem-e próbálnátok másik gyógyszert.

    Leírom az én történetem. Kb.5-6 hete azzal mentem el a háziorvosomhoz, hogy olyan mintha buborékolna a szívem körül, vagy olyan furcsa, semmi vizsgálat nélkül ez reflux...tény, hogy éreztem, hogy nem jó a gyomrom. Akkor kaptam az Apo-famotidint...önmagában. Persze figyeltem, hogy mit eszem és előtte is, mert nem vagyok vékony és a térdeim is fájnak diétáznom kell, hozzáteszem, hogy kevés sikerrel sikerül. Múlthét csütörtökön visszamentem, mert olyan érzésem volt, hogy nem kapok rendesen levegőt már 4. napja és az utolsó két napban pedig úgy éreztem, mintha tele lenne a hasam és kipukkadnék, pedig azon a héten alig ettem, mert nem bírtam, aminek az eredménye -3,5 kg. Én is érzem, hogy jön fel valami, de nem érzem, hogy mar, inkább olyan, mintha sokat eszel és érzed, hogy nyomódik felfelé. Gúnyos megjegyzéseket is kaptam az orvosomtól, hogy biztos tele is vagyok, mert úgy nézek ki, rosszul esett, mert nem zabálok a magam érdekében sem és mégsem hiszi el! Meg, hogy lett megállapítva az Apo-famotidin gyógyszerem, aztán közöltem, hogy ő írta fel személyesen, mire: de hát az önmagában kevés!!!Először tükrözésre akart küldeni, de nem vállaltam be, a Heliobaktérium kimutatása miatt akart elküldeni, de anélkül is végigcsináljuk az antibiotikum kúrát, azt mondta ha az, akkor elmúlik. Mondtam, hogy a nővérem refluxos és ugyanilyen tünetei voltak, ő mondta, hogy valószínű a gyógyszer nem jó jöjjek vissza. Most kaptam Ulprix-ot és Qamatelt a refluxra és Augmentint és Kliont a kúrára. Nem mondom, hogy rossz, de azt sem, hogy jó. Estére még rosszabb ez a hastelítettség és reggelire pirítóst szoktam enni, van, hogy 10 óraira csipegetek vagy a pirítóst osztom el két adagra, délben megfelelően eszem és délután már csak saláta, meg abonett vagy hamlett és társai. Még azt sem mondta el a doki, hogy egyáltalán mit ehetek. A neten hiába olvasgatok, hiszen míg az egyikben engedélyezik pl. a tejtermékeket a másikban tiltják és hasonlóan a teljeskiőrlésű dolgokkal. Nem beszélve a gyümölcsökről! Úgyhogy így legyen okos az ember! Annyit észrevettem, hogy ha már benne vagyunk a témában és ugye megígértem, hogy leírom az én esetem, hogy talán rosszabb az emésztésem, az is lehet, hogy ettől a haspuffadás, hiszen a székletem(bocsi, hogy leírom), kevesebb, mint előtte volt. Tegnap előtt megittam estére egy bögre langyos kamillateát mézzel és másnap még egy fél litert, be kell valljam rendesen kipucolt...nem ment a hasam, de szerintem 2-3 napi mennyiség távozott belőlem és jobb is volt a hasam. Az ünnepek alatt azért bővelkedtünk kajában, szerintem sok volt az olyan, amit nem kellett volna ennem, lehet ez is a bűnös, hogy megterheltem a gyomrom és még most sem jött helyre. Egyébként Salvus vizet is szoktam inni, de most annak sem érzem hatását. Úgyhogy nem tudom mi lesz a következő lépés, de jó lenne már helyrejönni. 

    előzmény:
    takatime (1)
    2014-01-04  10:06
  3. Torolt_felhasznalo_435768
    Torolt_felhasznalo_435768
    2014. január 11. 17:5118.

    A teljes kiőrlésű azt jelenti, hogy a gabona magván a héjat is rajta hagyják, feldolgozzák liszt készítés közben. Ezért teljesen mindegy honnan szerzed be, a gabonamagvak felületét nem tisztítják. Tehát így még egy jó adag aflatoxint is bevihetsz a szervezetbe.

     

    Biztos, hogy nem ennék semmilyen gabonát ha refluxom lenne. Egyébként a kollégámnak is volt, rekedten ébredt minden reggel, kapart a torka, stb. Ahogy elhagyta a gabonatermékek fogyasztását, azonnal elmúlt a refluxa. 

    előzmény:
    takatime (13)
    2014-01-05  10:02
  4. 2014. január 9. 15:4417.
    kaptam ir-re most gyógyszert mert a diétával nem áll helyre...pedig tényleg mérem a 6deka kenyeret..azt mondta a doki nagyon magas az inzulinom ezért nem elég csak a diéta,de most sem zárja ki a refluxot mint éhségem okozóját,kell mennem tükrözésre h van e valami felmaródásom,amiatt lehetk folyon éhes..
    előzmény:
    huncut (12)
    2014-01-04  17:38
  5. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2014. január 5. 11:1516.
    Akkor egyértelműen rosszul csinálod a diétát. 
    előzmény:
    takatime (15)
    2014-01-05  11:00
  6. 2014. január 5. 11:0015.
    köszi,én is gondolkodtam paleon,nekiálltam de csak még éhesebb voltam...ez volt az én nagy bajom..
    előzmény:
    karacsonyikak (14)
    2014-01-05  10:14
  7. 2014. január 5. 10:1414.
    Próbáld ki a paleos liszteket. Mondjuk egy vagyon, de ha beválik akkor inkább azok mint hogy rosszul legyél. A barátnőm férje is refluxos volt de képzel a paleot tartja és azóta tud aludni meg létezni is :) szerintem érdemes utána járni hátha neked is segít. Van itt is fórum ahol tudsz kérdezni ha van keded a többiektől.
    előzmény:
    takatime (1)
    2014-01-04  10:06
  8. 2014. január 5. 10:0213.
    igen,teljes kiörlésű,de németbe vagyok szal ezek tényleg tk kenyerek.lekérdeztem pékségnél infót,95%ban tk 5%ban valami durva magot irtak.tartom keményen az ir diétá,dekára mérek mindent és nem hazsnált.ezért mentem dokihoz és ő mondta h valoszinűa sok sav miatt van,lehet én nem érzem de fokozottan termelődik és ez okozhat sűrűn éhséget,szerinte..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435768 (10)
    2014-01-04  14:11
  9. 2014. január 4. 17:3812.
    Ha gyógyszert kaptál volna az IR-re még inkább be kellene tartani a diétát, különben rosszul leszel. Addig örülj, amíg diétát írnak csak elő.
    előzmény:
    takatime (9)
    2014-01-04  13:23
  10. 2014. január 4. 15:0811.
    A bolti tk-val az a baj, hogy nem is igazán tk. Keverik sajna sima kiszttel, mert az olcsóbb, és szinezékkel javítanak rajta, hogy úgy nézzen ki, mint ha....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435768 (10)
    2014-01-04  14:11
  11. Torolt_felhasznalo_435768
    Torolt_felhasznalo_435768
    2014. január 4. 14:1110.

    A tk gondolom a teljes kiőrlésű akar lenni. Nos, az rosszabb, mint a finomított, mert ezt még csak meg sem tisztítják a kosztól.

    A helyedben a tejterméket is hanyagolnám.

    előzmény:
    takatime (6)
    2014-01-04  11:50
  12. 2014. január 4. 13:239.
    én is kétlem,mert nincs is savam.elmult totál a gyogyszertől.szal nem értem miért is mondja ezt...ir diétát 2hete csinálom,semmivel nem jobb,ahelyett h gyogyszert adott volna tovább találgat...na mindegy
    előzmény:
    huncut (7)
    2014-01-04  12:02
  13. 2014. január 4. 12:428.

    Nálunk a családban már többmindenkinél bevált a savasságra az alábbi teakeverék. Ezt inni kell mindennap egy bögrével, és kell 1-2 hét mire érzed a hatását, de sem a párom, sem az anyukám nem szed azóta gyógyszert mióta ezt a teát issza.

    Mi a herbáriába veszünk egy egy csomag körömvirág,cickafark,csalán,zsurló, orbáncfűvet.  Ezt össztekeverjük és minden nap egy evőkanállal teszünk a bögrébe, leforrázzuk hadjuk állni majd leszürve fogyasztjuk. A Mária Treben könyvben olvastam. Többmindenre jó nem csak a savra.

    Jobbulást kívánok neked!

    előzmény:
    takatime (1)
    2014-01-04  10:06
  14. 2014. január 4. 12:027.
    Nos akkor majd elválik, hogy sok-e a savad, dekétlem, hogy ettől lenne állandó éhségérzeted.
    előzmény:
    takatime (4)
    2014-01-04  11:12
  15. 2014. január 4. 11:506.
    diétásan eszek,180graam ch egy nap,mert eddig ugye azt hitték inzulinrezisztencia..nem eszek édeset cukrot csak tk termékeket felvágottakat tojást sajtot.plusz főttétel.ennyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435768 (5)
    2014-01-04  11:47
  16. Torolt_felhasznalo_435768
    Torolt_felhasznalo_435768
    2014. január 4. 11:475.
    Ha az étkezési szokásaidon változtatnál, elmúlnának ezek a panaszaid.
    előzmény:
    takatime (1)
    2014-01-04  10:06
  17. 2014. január 4. 11:124.
    azt mondta a dokim h nem attól vagyok éhes,mert hiába diétázok nem csökken az éhségem.ő mondta h a sav miatt van.de most nincs is savam....ezért inditottam ezt a topikot.kell mennem gasztrodokihoz is.
    előzmény:
    huncut (3)
    2014-01-04  11:07
  18. 2014. január 4. 11:073.
    Miért inditasz még egy topikot erről? Hetek óta tudod, hogy IR problémád van, azt kellene kezelni. A refluxtól ha nincs sok savad nincs óránkénti éhség, de ha sok a savad akkor se óránkénti.
    előzmény:
    takatime (1)
    2014-01-04  10:06
  19. 2014. január 4. 10:232.
    Milxen tüneteid vannak?
    előzmény:
    takatime (1)
    2014-01-04  10:06

Címlap

top