Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Harmadikként,hogyan tovább

csonakazo hölgy
Létrehozva: 2013. október 2. 22:54
Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek? Igen. Azt hiszem kívülállóként nézve, a lehető legsablonosabb sztori esett meg velem.Az egyik oldalon, jól szituált, magas beosztásban lévő nős férfi, 2 gyerekkel, és persze feleséggel. A másik oldalon 35 éves ,egyedülálló, magánvállalkozó, naiv, hiszékeny, nő. Én. Igen. Szerető voltam. Két évig. Persze a megfogalmazás téves, a nős úriember szerint (a továbbiakban pszichomanipulátor, én így hívom most már) én a barátnője, mi több szerelme voltam , mégis úgy dobott el két év után, hogy még csak annyi tisztesség volt benne, hogy személyesen közölje. SMS-ben "szakított" velem. Tudom, talán felesleges egy ilyen embertől tisztességet várni, mégis fáj. Két évvel ezelőtt, mikor megismerkedtünk, eléggé mélyponton voltam lelkileg,és egy komoly betegséget is diagnosztizáltak nálam. nem állítom, hogy éppen a nagy szerelmet kerestem volna akkoriban, ő mégis mindent megtett, hogy belészeressek, és el is érte a célját. Ma már azt mondom, az egóját akarta növelni ezzel is, nem volt neki elég a szimpla sex. Ugyanakkor 2 év alatt szinte mindennap együtt voltunk, gyakran reggeltől -estig, közösen intéztünk mindent. Munka után rögtön hozzám jött, volt hogy tőlem hívta fel a feleségét... Olyannyira közösen intéztünk mindent, hogy többször rezgett neki a léc, és nem kicsit. Több olyan eset volt amikor nyilvánvalóvá kellett volna hogy váljon a felesége számára, hogy van egy harmadik.És azt hiszem a felesége nem akarja / akarta megtudni, inkább homokba dugja a fejét. Hiszen ha a férjem alapozós inggel jön haza, vagy a kocsijában az ülés alatt találok egy friss rózsát, akkor azért gyanakodnék. Az utóbbit állítólag úgy magyarázta ki hogy véletlenül berepült a kocsiba. A házassága, állítólag romokban, otthon terror van...stb , az ilyenkor szokásos dolgokat mondta.  Hozzáteszem semmiféle anyagi érdekem nem fűződött ehhez a kapcsolathoz. A heti , rendszeres virágcsokrokon kívül semmit nem kaptam tőle.  Kihasznált , becsapott, és a legrosszabb, hogy még most is, ezek után is szeretem. Hülye vagyok? Igen, tudom. Nem tudom, hogyan , és merre tovább, az eszem tudja, a szívem nem. Voltatok már hasonló helyzetben?
  1. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. szeptember 16. 16:473255.

    Te hogy határoznád meg a szerelmet... mi az? Nem kötekedek, csak ez most érdekel... :) Miért nem lehet valaki szerelmes 3 hónap után..?

    előzmény:
    mooreica10 (3254)
    2014-09-15  05:42
  2. 2014. szeptember 15. 05:423254.
    Ne haragudj, de még egy ilyen naiv férfit mint te még nem hordott a föld a hátán. 3 hónapja vagytok együtt...ez még csak a hormonok játéka. Itt szó se lehet szerelemről. Adva van egy 29 éves nő aki csalja férjét ezerrel, tudod hogy nem te vagy az első szeretője..(szerintem az utolsó sem leszel, csak éppen az aktuális)...de vakon hiszel mindent amit mond. Nincs szex a férjével..bla bla bla..te ezt tudod mert ott vagy a halószobájukban minden este? A férjet esetleg megkérdezted....és ő mondta?


    Azt is mondta hogy a férjével tervezi együtt a jövőt és együtt gyüjtenek....és te ülsz a babérjaidon és várod hogy váljon, mert azt mondta neked hogy biztonságban érzi magát a karjaidban azért tud jól aludni. Egy jó kiadós szex után ki nem tud jól aludni???
    előzmény:
    gevin (3253)
    2014-09-13  14:00
  3. 2014. szeptember 13. 14:003253.
    Én is attól tartok hogy hasonló vége lesz, pár hónapon belül pontot akarok tenni a végére.
    előzmény:
    turrita75 (3252)
    2014-09-13  10:25
  4. 2014. szeptember 13. 10:253252.
    gevin: Ez a kapcsolat kísértetiesen emlékeztet engem arra, ami egy barátnőmmel történt. Ha segít, leírom, náluk hogy történt.

    A barátnőm és a férje is katolikusok, a szex kezdettől nem működött, amíg még nem házasodtak össze, a barátnőm úgy gondolta, h a bűntudat miatt. Aztán összeházasodtak, és nem változott, és a barátnőmnek el is ment a kedve a közeledéstől. A férfi tapintatból belement - neki lett volna szexre igénye, különben (gondolom, elég aszexuális beállítottságú lehet, pedig helyes, sportos férfi). Szerintem mindketten elég prűdök.
    A kapcsolatuk olyan baráti, testvéri -erős szeretet, de nincs szenvedély.

    A barátnőm megismerkedett valakivel, bár náluk a testiség nem tudom, mennyire bontakozott ki, viszont hihetetlenül szenvedélyesen egymásba szerettek. Na és innen kezdődött ez a csikcsuki, mint nálatok.

    A férj, a feleség ellenére sem szexológushoz nem volt hajlandó elmenni, se a problémát semmiképpen kezelni - majd megoldódik, fej a homokban. És közben más területen halál aranyos, gondoskodó, kvázi apa lett. A feleségnek munkahelyi problémái lettek, már anyagilag is a férjre szorult. A férj meg manipulatív módon még inkább, érzelmi zsarolással stb. magához fűzte az asszonyt.

    Aztán teltek-múltak a hónapok, az évek, és a nagy, szenvedélyes szerelembe belefáradtak, és a barátnőm már nem is fogja elhagyni a férjét. Sajnálja, de fél lépni, és már a nagy szerelem is lecsengőben van. A barátnőm őrlődik, mindenféle testi betegsége előjött, alvászavarok stb.

    Szóval, igaza van a többieknek - itt az elején van esélyed lépni. A legfontosabb, hogy önbizalmat adj a barátnődnek, bátorságot, hogy merjen változtatni, de még időben. És az is fontos, hogy a férj, bár biztos fájni fog neki nagyon, nem lesz életképtelen - fel fogja dolgozni, tovább tud lépni és lehet, a végén neki is jobb, ha valakit talál, akit szerelemmel szerethet. Szerintem 1 évnél tovább ne várj.
    előzmény:
    gevin (3248)
    2014-09-11  22:33
  5. Torolt_felhasznalo_664455
    Torolt_felhasznalo_664455
    2014. szeptember 12. 23:123251.
    Csak azt nem értem, hogy ilyenkor a "fejfájós" férj mit csinál ? Malmozik otthon, aztán amikor véget ér a felesége éppen aktuális szeretői kapcsolata, és visszatér a férj f@rkához, akkor az megkérdezi, hogy "mi van drágám, régen láttad, hiányzik" ?
    Vagy ez egyáltalán hogy zajlik ? Szexelgetmek-szexelgetnek ( konkrétan feleség megerőszakolgatja a szexet nem kedvelő férjét), aztán hosszú szünet, férj fellélegzik, hogy az asszony békén hagyja, majd amikor kezdődik minden előlről, akkor nem kérdez semmit, hogy mi a fészkes fenével tartotta karban a libidóját hónapokig ?
    Éééés, mindezt abban az életkorban, amikor nem 3 hónapot, de 3 napot se bírnak ki, és egy egészséges férfinak néhány "odaillő " szótól is feláll, nem még attól, hogy egy ágyban alszik a nővel....

    Kéretik mellőzni a kacarászást, ez komoly !  

    előzmény:
    sinister28 (3250)
    2014-09-12  19:00
  6. 2014. szeptember 12. 19:003250.
    Hallod.. néha a számból veszed ki a szavakat.
    Tegnap első blikkre azt írtam gevinnek, hogy ez a duma általában férfiak szájából hangzik el, és huszonéves csitrik veszik be kanyar nélkül, és hiszik szentül, hogy a csaló fél amúgy tökéletes, csak a helyzet és a körülmények áldozata. Aztán töröltem, mert itt már bántottam meg annyi embert hirtelen felindulásból, hogy gondoltam, jobb ha megtartom ezt a véleményemet magamnak.

    No, megírtad te :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664455 (3249)
    2014-09-11  22:41
  7. Torolt_felhasznalo_664455
    Torolt_felhasznalo_664455
    2014. szeptember 11. 22:413249.
    Egy férfi, aki nem szereti a szexet.... Hát vesszek meg, ha ezt eddig nem mindig csak a máasik oldalról hallottam, "feleség, aki nem szereti a szexet". Álmomban nem gondoltam volna, hogy ezzel egy férfit is meg lehet vezetni.... Bocsánat, de ekkora naív lélekkel azt hittem csak nőket áldott meg a sors.
    Jó, akkor ez a pasi nem szereti a szexet ( ), de mi a magyarázat, hogy a felesége nem dughat mással, mert szoros pórázon tartja ?
    Ne mondd már, hogy ezt te elhiszed !!! Ébresztő !!!
    előzmény:
    gevin (3248)
    2014-09-11  22:33
  8. 2014. szeptember 11. 22:333248.
    nem tudok olyan férfi fejével gondolkodni, aki nem szereti szexet. de látod, vannak durvább esetek is. van olyan ismerősöm ahol a nő szabadon (!!!) félremehet, a pasinak meg nem kell szex, csak kérte hogy azért az asszony maradjon otthon, maradjon feleség sőt olyan is van, látod, ahol még abba is belemenne egy férj hogy az asszonyka próbáljon ki mást, hogy milyen az élet nélküle. egyikre sincs magyarázat, én sem vagyok ilyen, de létezik ilyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664455 (3246)
    2014-09-11  22:28
  9. Torolt_felhasznalo_664455
    Torolt_felhasznalo_664455
    2014. szeptember 11. 22:323247.
    Igen, én is ismerek ilyen történetet testközelből. Csak egészen mások ezek a történetek. Ezekben senki nem sír és senki nem őrizgeti a feleségét kalitkában, hanem magasról lexarja, hogy kivel bújik ágyba. A kapcsolat ettől még működőképes.
    előzmény:
    gevin (3245)
    2014-09-11  22:28
  10. Torolt_felhasznalo_664455
    Torolt_felhasznalo_664455
    2014. szeptember 11. 22:283246.
    Jó, akkor szerinted az életszerű, hogy a férje őrzi, de nem dugja ?
    És mégis miért nem dugja szerinted ?
    előzmény:
    gevin (3244)
    2014-09-11  22:25
  11. 2014. szeptember 11. 22:283245.
    plusz én magam is ismerek ilyen férfit egyébként. hogy évek óta nincs szex otthon. de ott is hasonló a dolog, kényelmes az egész. 
    előzmény:
    gevin (3244)
    2014-09-11  22:25
  12. 2014. szeptember 11. 22:253244.
    biztosan tudom hogy jóval több idő is eltelt szex nélkül, amikor még alig ismertem, és eszembe sem volt kapcsolat vele, mert nekem volt párom és nem kacsintok ki inkább lezárom. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664455 (3243)
    2014-09-11  22:13
  13. Torolt_felhasznalo_664455
    Torolt_felhasznalo_664455
    2014. szeptember 11. 22:133243.
    Bocsi, de ezt nem bírom szó nélkül....
    Adott két nyafogó pasi és egy nő, aki élvezi ezt a játékot. Valószínűleg ez táplálja az önbizalmát, gyűjti az érte rinyálókat.
    Szerintem ha kicsit is férfiasabban, karakteresen viselkednél, akkor már nem is lenne "szerelmes" beléd, elrontanád a játékát.
    Mert ugye ilyen hülyeséget, csak egy másik nyafogós hisz el, hogy egy férfiereje teljében lévő pasi ( gondolom nem nyugdíjas még a férje ) 3 hónapja nem dugja a feleségét. Csak őrzi gőzerővel. Persze. Ez a mimóza biztos minden este sírva fekszik le a felesége mellé az ágyba.
    Hagyjuk már.... Hogy tudsz ilyen marhaságot férfi létedre beszopni ( már bocsánat ) ?
    Erre nem mentség a szerelmi lila köd.
    Amúgy pedig,ha akar még gyereket, éppen amiatt, mert szorítja az idő és apát kell választania a leendő gyerekének, valószínúleg nem fogja elkapkodni a döntést, nem egy 3 -pár hónapos kapcsolat alapján hoz majd ebben a kérdésben számára végleges döntést. Nem nagyon van ideje arra, hogy téged is dobjon, ha nem válsz be és kezdje előlről.
    Ha meg nem akar gyereket, hát az se sokkal jobb neked, mert nincs döntési kényszerhelyzet.
    előzmény:
    gevin (3221)
    2014-09-11  20:30
  14. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 11. 21:563242.
    Konkrét időpontot beszéljetek meg, különben csak a huzavona lesz!

    Megyek én is, sziasztok!
    előzmény:
    gevin (3241)
    2014-09-11  21:53
  15. 2014. szeptember 11. 21:533241.
    Köszönöm a segítségeket, megpróbálom akkor az arany középutat tartani, valamint tartani ezt a pár hónapos időintervallumot!
  16. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 11. 21:513240.
    Azért elég fiatal még ez a nő, nálad sem sokkal idősebb, szerencsére! SZóval nem alapozhatja az elkövetkező hosszú éveket a hálára, szerintem, úgyhogy jó esélyekkel indulsz, ha tényleg olyan  a házassága, ahogy ő elmondta.
    előzmény:
    gevin (3238)
    2014-09-11  21:42
  17. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 11. 21:463239.
    Szerintem nem eltérő, csak kicsit más megközelítés... az nyilván nem jó, ha lépten-nyomon erről szól a kapcsolat következő része, mert azzal el is ijesztheti a nőt, másrészt saját magát is hergeli vele - ha esetleg a nő mégis a házasság megőrzése mellett dönt, legalább legyen egy olyan emléke gevinnek a kapcsolatról, hogy "amíg tartott, addig élveztük" - felesleges ide is drámát, meg játszmát belevinni! De mondtam, hogy biztosan lesz olyan, amikor már nem bírja tovább, és kifakad - olyankor annak igenis helye van, mert senki nem terminátor, hogy az érzelmeit teljesen félre tudja tenni!
    előzmény:
    sinister28 (3235)
    2014-09-11  21:39
  18. 2014. szeptember 11. 21:423238.
    igen, csak az valóban nem ösztönzi, hogy ha végre együtt vagyunk akkor csak erről van szó esetleg, hogy milyen rossz ez így és dönteni kéne.
    előzmény:
    sinister28 (3234)
    2014-09-11  21:38
  19. 2014. szeptember 11. 21:413237.
    igen ő is néhány hónapot emlegetett. A férj ilyesmibe tuti nem menne bele, legszívesebben éjjel-nappal vele lenne most, hogy figyeljen. Az a probléma, hogy ebben a helyzetben viszont jóval kevesebbet tudunk találkozni, így nem tudom elég erős kötődés alakul-e ki benne ennyi idő alatt, vagy esetleg pont ez lehet az előny, hogy ezen ritka alkalmakkor érzi csak igazán jól magát? tényleg nehéz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (3233)
    2014-09-11  21:35
  20. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 11. 21:413236.
    Hát, attól, hogy anyukád nem mondja, még lehet, hogy vágyik unokára pár éven belül, de ezt most hagyjuk akkor.

    Az biztos, hogy 29 éves korban sok ember életében eljön az az idő, amikor felelősségteljes döntést kell hoznia...
    előzmény:
    gevin (3231)
    2014-09-11  21:29
  21. 2014. szeptember 11. 21:393235.
    fura, hogy ketten két teljesen eltérő tanácsot adtunk... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (3233)
    2014-09-11  21:35
  22. 2014. szeptember 11. 21:383234.
    Pont az általad felvázolt körülmények és időintervallumok miatt ezt csak te döntheted el. Tudnod kell felmérni, hogy szeret e annyira, hogy ki tudjon lépni a kényelméből, amit a férje megteremt. Képes e változtatni érted, esetleg kényelmetlenebbül élni?

    Hogy viselkedj? Légy önmagad, mindig. A gondjaiddal együtt is kell tudjon szeretni, hiszen azok is te vagy. Ha minden tökéletesnek tűnik, a szürke együtt töltött hétköznapok alatt majd joggal érezheti, hogy becsaptad. Úgy hogy légy őszinte, ha valóban szeret, ez nem eltántorítani fogja, hanem arra ösztönzi, hogy abban is, mindenben a társad lehessen.
    Szerintem.
    előzmény:
    gevin (3230)
    2014-09-11  21:27
  23. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 11. 21:353233.
    Hát ez ti gazából nektek kéne meghatározni közösen, hogy mondjuk te meddig bírod szerinted cérnával, illetve hogy neki mennyi időre lenne szüksége szerinte. Szerintem néhány hónap a max., legalábbis én nem bírnám tovább húzni. Esetleg kérhetne egy kis időt a férjétől, hogy együtt leheseetek huzamosabb ideig, és akkor tisztábban látna, hogy veled, vagy nélküled - bár kétlem, hogy ez a férj ebbe belemenne.

    Szerintem igyekezz tartani magadat, ne arról szóljon a a kapcsolat, hogy "nyafogsz" - de úgyis nyilván lesznek esetek, amikor kibukik belőled a feszültség... ami természetes, és legalább így érzi a nő is, hogy nem játék a dolog! De manipulálni tényleg nem ér ezzel! Neked is jobb emlék lesz, ha inkább az együttlétre koncentráltok! :)
    előzmény:
    gevin (3230)
    2014-09-11  21:27
  24. 2014. szeptember 11. 21:313232.
    hopp ezt nem láttam elnézést. szóval csak 1 kapcsolata volt előttem a házasságban. és ott fel sem merült benne, hogy a férjétől elválik, egy pillanatra sem. tudom, mert végigkövettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (3228)
    2014-09-11  21:23

Címlap

top