Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2013. október 9. 08:403301.

    Jó reggelt

     

    Tegnap takarítottam este, így csak olvasni volt időm, de ma is jó korán keltetek!

     

    Szisszka: nagyon aranyos a tányérotok, szerintem szuper ötlet a Mikinek meg a rénszarvasoknak és mikor teszitek ki, mi a 'fedősztori' a gyerkőcök felé?

    Koszmatyi: nagyon tetszenek a papírból fonott kosaraid, van erről valahol leírás lépésről lépésre?

    Eruthaliel: nagyon jónak tűnik ez a Rugelach, lehet a héten el is készítem, mert péntek este szülinapba megyünk, és akkor lehet ezt viszem majd

    Kicidia: én is szoktam ilyen baconos-tojást sütni muffin sütőben, nagyon finom

    Georgina112: ezek a hóemberes lámpások nagyon aranyosak, ajándékba is teljesen jók lehetnek, de leginkább a szekrényemen mutatna jól

     

     Már millió és egy pompom készült el nálam, de még nem jutottam az összerakásig, valahogy mindig eltérít valami, de jó lenne hétvégén már eljutni a készítéséig, kevés idő van már csak, nagggyon kevés

  2. 2013. október 9. 08:363300.
    Jó reggelt! :)

    LondonEye
    Hát a télapó ruháját pirosra, a rénszarvast barnára stb. :)

    Kicidia
    Ilyen sonkás tojást mi is szoktunk! :) nagyon finom :)

    Csipke
    Télapókor szoktuk kitenni, bár igaz, hozzánk 2x jön, mert dec.6-án, és karácsonykor is a Télapó hozza az ajándékot! Lehet, hogy karácsonykor is tehetnénk, csak olyankor annyira sűrű a program, hogy eddig eszünkbe sem jutott :)

    Kőmű
    Én kicsit több porcukrot használok (amennyit felvesz alapon) és igy azonnal fel is szoktam használni a fondantot, nem volt vele még gond soha. Ha túl kemény, vagy szakadna, akkor meg bedobom a mikróba kicsit.
    A tányért 160 fokon, 90 percig kell "sütni"
    De a porcelán festéktől, filctől függ, mindig rajta vannak az instrukciók.

    Georgina
    Jajj, ezek a hóemberes lámpások de szépek!
    Csak ne kellene kifúrni az üvegeket :(
    előzmény:
    LondonEye (3283)
    2013-10-08  21:26
  3. 2013. október 9. 08:343299.

    Tegnap csak megrendeltem! 5-10 nap a szállítási idő. Megrendeltem a téli tegola egységcsomagot, meg néhány "apróságot", egy részét a karácsonyi falumhoz szánom! Ha megérkezik, majd fényképezem!

     

    Megnéztem a sportcipőmet és úgy döntöttem, hogy "annyira nem is rossz, lehet azt még használni"!

    előzmény:
    banyoc@ (3296)
    2013-10-09  08:25
  4. 2013. október 9. 08:293298.
    Nem tudom, de nekem is nagyon tetszik, de igazából azt sem tudom, hogy maga az üveg mivel lehet festve! De olyan aranyos!
    előzmény:
    ntasi (3294)
    2013-10-09  08:04
  5. 2013. október 9. 08:283297.

    Szép jó reggelt!(sajnos téli hangulatjelek nincsennek!)

     

    Eruthaliel:Köszöntelek köztünk,és mindjárt lenne is egy kérdésem.

    Nagyon jól néz ki a süti,de feltünt hogy nincs benne sütőpor???????

    Tényleg nem kell bele?

     

    Georgina:Tényleg szépek a mecsesek!

     

    Hát a fondant ki fogom hamarosan próbálni mert nagyon kiváncsi vagyok hogy milyen lesz.

    A tortára rátéve mennyi idő alatt "köt rá"?

     

  6. 2013. október 9. 08:253296.

    Kávé illatú Jóóóó reggelt Manócskák!:)

     

    Tegnap voltam kicsit vásárolni. A motiváció az angyalszárny beszerzése volt. Mivel tavaly nem készült el a fa tetjére az angyal ezért idén már nekiálltam.... de sehol nincs  angyalszárny, pontosabban ahol volt ott 800 Ft volt az ára, hát nem ugrottam rá a dolgora azonnal....... Aztán tegnap hazafelé rájöttem, hogy szinte naponta megyek el az egyik nagyker mellett ahol kiskereskedelmi eladás is van! -mondjuk nem éppen olcsó, de még kibírható így az árfekvése-  szóval bementem. lett szeb, nagyobb angyalszárny 400 pénzért, meg hógolyózó szánkózó figurák a falucskámba, meg mikulás a hógömbbe.... este fotózom...  nagyon örültem a zsákmányoknak) 

     

    Georgina112  hát igen, akár több pár sportcipő árát is el lehet költeni a tegolázásra:)  Megnéztem a videót! csodálatos! és iszonyat sok munka lehetett vele.. az égők még plusz feldobják! Egyre nagyobb kedvem van elkészíteni egyet... (mostmár tényleg jó lenne, ha  48 órából állna egy nap!)

    ezek az üvegek!!!:))) egyszerű és mégi nagyszerű!!! nagyon tetszik!

     

     

    Csitar ebben a szürke esős időben kimondottan jólesett ennek a rózsának a látványa:) 

     

    Kisbogár: én még nem is gondolkoztam azon, hogy a cserépen kívülmire lehetne még elkészíteni a tegolát.... mondjuk a petpalack nagyon műanyag, fogalmam sincs, hogy lehet szépen és tartósan alapozni, festeni és ráragasztani az egyebeket.... biztos lehet... én még mindig azt mondom, hogy építőanyag kereskedésben érdemes nézelődni.

     

    Fönicia nektek sem lehet könnyű az életetek ezzel az allergiával!!!! mi tudjuk, hogy Zemerkémnek mi a baja,....... gyógyszert is szed rá... de még mindíg előjönnek a problémák sajnos....

     

    Zemerke

     

    Szisszka már így is aranyos a tányérka!!:))) gyerkőcök is segítettek?  Addig ok, hogy kiteszitek a mikulásank a sütit a rénszarvasoknak a répát (de aranyos ötlet!!) de utána hova tűnik el???:)

     

    Na jó, de ez hogy is van?  :)))) ugye??:)))

     

    Cicamami na ez meg a másik amit a beszerzéssel kapcsolatban akartam írni, hogy ha lehet akkor az ember e környezetében nézzen körül, mert lehet, hogy talál "elfekvő" félretett cserepet!:)) mondjuk panelrengetegben nem annyira esélyes, de családiházas részen érdemes nézelődni. 

     

    Csipke köszönjük:))) 

     

    koszmatyi zseniális ez a kosár!!!! na ez az a technika amit meg akarok tanulni!!!!! idén karácsonyra biztos nem lesz rá időm, de jövőre mindenképpen! nagyon tetszik több oknál fogva is. Eleve szeretem a fonott dolgokat, és ugye az mégjobban vonz benne, hogy a "szemétből" -ez alatt értem a kidobásra ítélt papírt- lehet hasznos, érdekes, és szép tárgyakat készíteni! Festeni fogod, vagy ez marad a színe? 

    Én sok sk szaloncukrot, bonbont készítettem már, de bevallom, hogy olyant még nem amibe folyékony töltelék lenne... azthiszem ahhoz már speciális forma kell.. meg technika amit jól kell tudni... szóval én eddi gmég nem jutottam el.

     

    M.Vica örülök, hogy átjöttél!:) jó helyen vagy, gyere, olvass, írjál:))

     

    Eruthalier  üdv köztünk:) nagyon tetszik a recept, el is mentettem!:)   ha jól gondolom, fémdobozban el is tartható egy ideig ez a süti...-hacsak el nem fogy-

  7. 2013. október 9. 08:103295.

    Jujjj, a hóemberes mécsestartókba is szerelmes vagyok. Ez vajon festve van? Vagy dekuzva?

    (nem mintha még nagyon kellenének új ötletek, inkább az eddigieket kéne elkezdenem csinálni)

    előzmény:
    georgina112 (3293)
    2013-10-09  07:51
  8. 2013. október 9. 08:043294.
    Úúúúúúúúúúúúúú, ez a tányér, nagyon szép
    előzmény:
    Szisszka (3271)
    2013-10-08  17:46
  9. 2013. október 9. 07:513293.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!

     

    Hoztam egy képet, hátha ötletként jó lesz valakinek! Nekem nagyon megtetszett!

  10. 2013. október 9. 07:513292.
    Amikor megcsinálod nagyon lágy masszát kapsz. Legalább 6 órát kell pihentetni én szoktam 1 éjszakát. Aztán szépen összeáll. Hidegre tedd. Feldolgozás előtt 1 órával szobahőmérsékletre tedd,vagy pár másodpercre tedd a mikróba.Én a kakaóssal most úgy jártam,hogy kemény volt mint a kő. Sok kakaóport tettem bele. Akkor amikor csináltam nem tűnt nagyon száraznak. Na másnap,mint a beton. Jól bevajaztam a kezem és mégegyszer átgyúrtam. Tökéletes lett.
    előzmény:
    koszmatyi (3291)
    2013-10-09  07:36
  11. 2013. október 9. 07:363291.

    Jó reggelt!

    Sok kávét vagy teát ki mit szeret.

    Köszönöm a válaszokat fondant ügyben, amit lehet ki is próbálom.

    De ugye ez nem ragad majd közben, mert a cukormáz amit a boltban kapni az nekem mindig olyan ragadós lesz vagy csak túl sokáig szöszmötölök vele?  

  12. 2013. október 9. 07:163290.
    Szisszka: Nagyon ötletes, mennyi ideig,és kb hány fokon sütöd?
    előzmény:
    Szisszka (3280)
    2013-10-08  21:10
  13. 2013. október 9. 07:153289.

    koszmatyi:Ezt a kosarat papírból fontad? Nagyon szupi!

     

    A fondantnál én mindkét verziót használom. Bolero+ ételfesték,így lesz szép a színe. Én nem szoktam annyi vizet bele tenni a por oldásához,mert akkor a fondant nagyon lágy lesz,nehéz vele dolgozni. Mondjuk utólag lehet tenni még bele porcukrot,vagy étkezési keményítőt.De úgy is csinálhatod,ha folyékony ételfestéket használsz,hogy azzal kevered el  a bolerot. Volt rá példa,hogy nem volt otthon ételfestékem,csak aromám. Azokkal is nagyon frankón lehet színezni,mandula aroma-zöld, meggy aroma-piros, a vaníliától egy kicsit sárgább lesz a fondant. Mondjuk ezek nem annyira erőteljes színek,de ha nem akarsz sötétet akkor ez is megteszi.

    előzmény:
    koszmatyi (3277)
    2013-10-08  19:47
  14. 2013. október 9. 06:463288.

    Szisszka!

    Ügyes vagy! Aranyos ötlet a süti a Mikulásnak, és répa a rénszarvasnak. És mikor teszitek ki? Mikuláskor vagy Karácsonykor? 

    előzmény:
    Szisszka (3280)
    2013-10-08  21:10
  15. 2013. október 9. 06:443287.

    Szia!

    Nagyon jól hangzik ez a recept, én elmentettem, ki fogom próbálni.  

    előzmény:
    Eruthaliel (3284)
    2013-10-08  21:27
  16. 2013. október 8. 22:513286.

    Kedves Bereri,

     

    nagyon jól hangzik ez a muffin recept :) szerintem októberben valamikor meg is csinálom. nagyon szeretek muffint késziteni, mert egyszerű és finom.

     

    én olyat szoktam hétvégi reggeleken sütni, h a muffinformát kibélelem sonkával, ütök bele egy tojást, só és egy kis petrezselyem a tetejére és megsütöm (amig sül vissza lehet bújni az ágyba :)).

     

    köszi a receptet! 

    előzmény:
    bereri (1566)
    2013-09-18  10:39
  17. 2013. október 8. 21:433285.
    Nagyon ügyesek vagytok!!!!!
    előzmény:
    Szisszka (3271)
    2013-10-08  17:46
  18. 2013. október 8. 21:273284.

    Hoztam is nektek valamit, most bukkantam rá a gépemen, ez volt a tavalyi favorit aprósüti! Egyszerűen nem tudom elmondani mennyire finom! Idén nem dupla hanem 4x-es adagot kell csinálnom belőle.... Fantasztikus illata van mikor sül, aztán forrón az ember megkóstol párat, mire kihül alig marad...

     

    És a recept: Ezt a receptet anno telefonnal írtam le úgyhogy bocsi a hiányzó ékezetekért :)

     

    Rugelach sütemény 

     

    Hozzávalók (24 darabhoz)

    Tészta:
    12 dkg krémsajt (Sima sparos tomlos sajtot használtam)
    12 dkg vaj
    3 púpos ek cukor
    15dkg liszt
    csipet só

    Töltelék:
    5 dkg barna cukor
    2 ek sima cukor
    2 tk fahéj
    5 dkg mazsola
    10 dkg dió, durvára vágva
    6 púpos ek baracklekvár

    Tetejére:
    kristálycukor fahéjjal elkeverve

    Tészta: Összedolgozom (vagy a gép) a krémsajtot, vajat, cukrot (mindegyik szobahőmérséklet). Hozzáadom a lisztet, sót és összegyúrom. Egy bucit formálok belőle, fóliába csomagolom és min. 1 órára a hűtőbe teszem. Eléggé ragadni fog. A tészta a krémsajt miatt nagyon könnyen ragad, szakad, úgyhogy jó sok lisztet kell alá szórni. A töltelékhez összekeverem a kétféle cukrot, fahéjat, mazsolát és a durvára vágott diót. Kinyújtjuk majd megkenjük a lekvárral, megszórjuk a diós cukorral es feltekerjük. Éles késsel fél centisre szeleteljük. Sütőpapiros tepsiben megszórjuk a tetejét a fahéjas cukorral. 180 fokon kb 20-25 perc alatt megsül. Én dupla adagot csináltam de kevés! 

  19. 2013. október 8. 21:263283.
    Őszintén szólva sztem nagyon jó így fekete-fehéren is, milyen színre akarod festeni?
    előzmény:
    Szisszka (3280)
    2013-10-08  21:10
  20. 2013. október 8. 21:133282.

    Sziasztok!

     

     

    Mégegyszer köszönöm a meghívást banyoc-nak.Jó olvasgatni a hozzászólásaitokat mert én is nagy karácsony őrült vagyok.Érzem már ahogy közeledik a mi időnk.

    Mindenkinek Kellemes Karácsonyi várakozást kívánok. 

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  21. 2013. október 8. 21:123281.

    Sziasztok!

     

    Tavaly Karácsony óta nem jártam erre... be se tudtam lépni.. úgyhogy teljesen új regisztrációval indulok, csak mert elkapott a karácsonyi láz. Minden évben lelkesen olvasom a Karácsony topicot. Gondoltam hogy már késésben vagyok így októberben de nem semmi mit termeltetek :) Sokat még nem olvastam vissza, de most épp ez a terv :) Jó alkotást mindenkinek. 

    Gabi 

  22. 2013. október 8. 21:103280.
    Köszönöm szépen a tányér dicséreteket!
    A fiaim választották a mintát :) erre a tányérra fogjuk kirakni a Télapónak a süteményt, és a rénszarvasnak a répát :)
    Volt egy sütis tányérunk, amit én festettem, minden évben arra tettük a sütit és a répát, de még tavasszal eltört, pedig 5 évet használtuk!


    Kőmű
    Sima gáz sütőben égetem ki

    Csipke
    Köszönöm :) régen borzalmasan rajzoltam, én vagyok az élő példa, hogy meg lehet tanulni rajzolni :)
    Egyébként porcelán filccel rajzoltam a tányérra.

    Koszmatyi
    Nagyon jó lett a kosarad!!! Nagyon ügyes vagy! :)
    A fondantot elég Boleroval szinezni, nagyon szép szinek tudnak lenni!
    Én úgy szoktam csinálni, hogy a bolero por felét beleöntöm egy pohárba (átlátszóba) és kanállal szoktam hozzá adagolni a vizet. Elöször 1 kanál, elkeverem, még 1, elkeverem, a lényeg hogy felolvadjon benne a por, annyi vizet kell hozzá adni, hogy picit folyós legyen.
    De látni fogod amikor csinálod, hogy mikor jó.
    És igen, olyan ize lesz mint a boleronak :)

    előzmény:
    kőmű (3274)
    2013-10-08  18:22
  23. 2013. október 8. 20:103279.
    Nagyon édes ez a tányér!
    előzmény:
    Szisszka (3271)
    2013-10-08  17:46
  24. 2013. október 8. 19:503278.

    Látom sokan csinálnak szaloncukrot vagy bonbonokat, vagyis nagyon sok szakértő van erre felé. 

    Bonbonnál hogy lehet folyékony tőltelékkel elkészíteni őket?

     köszike

  25. 2013. október 8. 19:473277.

    Szép estét kaácsonyvárók.

    A fondantnál lenne egy kérdésem: elég ha csak a boleroval színezem vagy kell bele éltelfesték is?

    Tényleg olyan ize lesz amilyen a boleronak van?

    MEnnyi az a pár c sepp viz bele? Csak nedves legyen vagy egy csöppet folyékony??

    Sosem csináltam még ilyet viszont most ki szeretném próbálni.

    Hoztam egy újabb kosarat ami mot ruháskosár lett :) mellette a méretet adó edény

  26. 2013. október 8. 19:203276.

    borcsamama: ezek a szaloncukrok nagyon szépek, el tudnám képzelni én is a karácsonyfán. 

    Egyébként is csak ámulattal nézegetem a munkáidat, olyan gyönyörűségek! 

    előzmény:
    borcsamama (3234)
    2013-10-08  10:55
  27. 2013. október 8. 19:153275.

    Kisbogár: tényleg érdekes,  hogy pont egy napon születtek a kicsikéink.

    Nekünk is úgy volt, hogy az első napokban, amikor ott aludt, rögtön alvás után mentünk érte (vagyis jobbára a férjem megy érte, mert én még dolgozom olyankor). Aztán mindig egy kicsit később, és most kb. fél négyig- 3/4 négyig van ott.

     

    Bonzsúr: gratulálok a gyerkőcökhöz!

     

    Banyóc@-Zemerke: aranyosak vagytok 

     

    Szisszka:  nagyon szép a tányérod! Mivel rajzoltad? Igazán szépen rajzolsz!

    előzmény:
    Kisbogár (3253)
    2013-10-08  13:09
  28. 2013. október 8. 18:223274.
    De jó! Hol égeted ki,sütőben,esetleg kemencében?
    előzmény:
    Szisszka (3271)
    2013-10-08  17:46
  29. 2013. október 8. 18:003273.
    Hmm, nézegettem ezeket a tegolákat, érdekes, és máris eszembe jutott, hogy van apuéknál maradék kúpcserép... 
  30. 2013. október 8. 17:533272.
    Olyan jókat írtok!
  31. 2013. október 8. 17:463271.

    Gyorsan megmutatom milyen sütis tányért csináltunk délután :) 

     

    Még nincs kész, ki kell égetni, aztán majd még szinezni is, és megint kiégetni, de ezekre majd csak a következő napokban kerül sor .

  32. 2013. október 8. 17:243270.
    Igen én is nagyon örülök hogy ilyen jó a kapcsolatunk! Sokat számít így még ilyen távolságból még többet:) A "kus" tündérbogaram is megpróbálkozott az ölembe jönni de a fején kívül más nem fért oda :))))
    előzmény:
    fonicia (3264)
    2013-10-08  16:40
  33. 2013. október 8. 17:183269.
    Nyugodtan fogjál hozzá,semmi ördöngősség nincs benne. Habár először én is paráztam tőle,de feleslegesen.
    előzmény:
    fonicia (3264)
    2013-10-08  16:40
  34. 2013. október 8. 17:093268.
    Igen, biztos hogy valaki vigyázott rám Én nem gondolkoztam a mi lett volna ha-n..., mert valahogy eszembe se jutott, mondjuk biztos más ha egyedül vagy a kocsiban vagy ha a szeretteid is melletted vannak! Mondjuk azóta észrevettem, hogy jóval óvatosabb vagyok már az első reggeli fagyoktól, pedig itthon van téligumi, de én bizony lassabban megyek, a férjemre is rá szoktam szólni, engem nem érdekel hogy mennyire tud vezetni, ha én nem érzem magam biztonságban, akkor lassítani kell és kész
    előzmény:
    fonicia (3266)
    2013-10-08  16:51
  35. 2013. október 8. 16:593267.

    Kisbogár

    Én mintha már láttam volna olyat, hogy valaki tejes dobozra készítette el. 

    előzmény:
    Kisbogár (3263)
    2013-10-08  16:09
  36. 2013. október 8. 16:513266.

    folytatom

     

    Shephard:

     

    A történetedet olvasva még a hideg is kirázott! Sajnos már nekünk is volt  autóbalesetünk,de szerencsésen megúsztuk csak nekem lett agyrázkódásom. Mivel a férjem volt a hibás ezért gondolhatjátok hogy milyen rosszul érezte magát.Na akkor láttam életembe először sírni!

    Hogy mi lett volna HA...... állandóan ez foglalkoztatta.

    Hál istennek neked sem lett komoly bajod,biztosan vigyázott rád az őrangyalod!

     

    Csipke:IGEN neked van igazad pontosan így kell számolni!

    Noa:A forró csoki receptet ki KELL próbálnom!!! És ki is fogom!Kösziiiii

     

    Borcsamama: A nem hízlaló szaloncukrod nagyon csinoska,bár a mellette lévő gesztenyés jobban felkeltette az érdeklődésemet!

     

    Hát én még életembe nem hallottam a tegoláról,de nagyon szép képeket tettetek fel!

    Na most ennyi!Megyekmert már nagyon éhes vagyok!

  37. 2013. október 8. 16:493265.
    Ha van egy kis időd, ezt nézd meg: http://youtu.be/5zZX0o4afsY
    előzmény:
    banyoc@ (3255)
    2013-10-08  13:21
  38. 2013. október 8. 16:403264.

    Szép délutánt!

     

    ÚÚÚ nem győztem olvasni a sok hozzászólást.De ez egy igen kedves időtöltés.....

     

    Bonzsúr: Én is csak gratulálni tudok a gyermekekhez,de jó lehet karácsonyra egy babát kapni. Csodás ajándék!

     

    Kőmű:

     

    Nagyon guszták voltak a sütikék,és köszi a fondant receptet.Én imádok sütni,és már régóta szeretnék csinálni fondant,de nem volt eddig bátorságom.Nekem nagyon ijesztőnek tünt az elkészítése,de a te recepted alapján mégis megpróbálom.

     

    Banyóc:

     

    Sajnálattal olvastam hogy a lányod beteg. Mi évekig küzdöttünk a lánykám rosszulléteivel.Sok kivizsgáláson voltunk vele mire megállapították hogy allergiás.Na de mire!!!! Hát képzeljétek hogy nátrum benzóát tartósítószerre! ÁÁÁÁÁ szinte mindenbe van! Akkor keztük el nézegetni. Hát azóta is küzdünk az allergiájával,bár sokmindent már kihagyunk az étkezéséből.

     

    Zemerke:

     

    Jobbulást és kitartás! Olyan aranyosan írtatok egymásnak,úgy megdobbant a szívem! Olyan jó hogy ilyen jó a kapcsolatotok!!!!

    A karácsonyotok biztosan szupi lesz!

    A "gyermekhez" is gratulálok! Nekünk most egy palota pincsink van,de úgy,de úgy meg lett szelíditve hogy most is itt alszik az ölembe miközben írok!  

  39. 2013. október 8. 16:093263.

    Lehet nagyon szőke nős a kérdés, de ezeket a tegolákat nem lehet más alapra pl. pet palack vagy fém italos doboz vagy ilyen formájú kartondoboz elkészíteni?

  40. 2013. október 8. 15:373262.
    Még egy kicsit visszalopva a nyarat, most kaptam.
  41. 2013. október 8. 14:533261.
    Ne hajszoljátok szegényt bűnbe!!!!
    előzmény:
    Shephard (3260)
    2013-10-08  14:36
  42. 2013. október 8. 14:363260.

    Kérd a csomagot Anyukádhoz, vagy tesódhoz, valami másik rokonhoz

     

    LondonEye: hát igen, nekünk is szükségünk volt a napi kontaktusra, de az a jó ha mindent jól megtudtok beszélni, mert akkor már kisebb a hiányérzet

     

    Gyönyörűek ezek a tegolák, némelyikbe beköltöznék  

    előzmény:
    georgina112 (3259)
    2013-10-08  14:10
  43. 2013. október 8. 14:103259.
    Nem jó, mivel a munkahely is azonos!
    előzmény:
    LondonEye (3258)
    2013-10-08  13:50
  44. 2013. október 8. 13:503258.
    munkahelyre is kérheted:-)
    előzmény:
    georgina112 (3257)
    2013-10-08  13:43
  45. 2013. október 8. 13:433257.

    Gyönyörűek!!! Amit feltettem, amelyiknek a belseje van dekorálva, azt magyar oldalon találtam és a leírása is meg van.

     

    A hozzávalókat pont most nézegetem, illetve már a megrendelő kosárba is bepakoltam, csak nagyon sokba kerül , így most válogatom, hogy mit is vegyek ki, mi a "felesleges" , de hát egy vagyon, főleg úgy, hogy szinte semmim nincs hozzá! (egy sport -cipőt akartam venni ebben a hónapban, mert már jócskán megviselt állapotban van, de lehet, hogy az a cipő még rá ér és inkább tegolára költöm az árát!

     

    Bár úgy kellene intéznem, hogy ha megjön a csomag a férjem lehetőleg ne legyen itthon, mert  akár válóok is lehet, ha meglátja, hogy mire és mennyit költöttem)

    előzmény:
    banyoc@ (3255)
    2013-10-08  13:21
  46. 2013. október 8. 13:273256.
    Azért nem panaszkodom, mert a legtitkosabb vágyam teljesült, úgyhogy csodák márpedig vannak, és kész
    előzmény:
    nonamona (3247)
    2013-10-08  12:18
  47. 2013. október 8. 13:213255.

    Gyönyörűek! és igen, ha az ember nem falra lógatja fel hanem úgy teszi ki valahoval hogy a belső fele is látszodjon, akkor azt is lehet dekorálni, beépíteni.

    Láttam olyant is amibe belül égők (vagy mécses?) volt, lényeg, hogy ki voltak vágva az ablaki és világítottak. Mese szép volt, csak ugye ezt a cserepet jól kivágni az egy komoly kihívás. 

    előzmény:
    georgina112 (3254)
    2013-10-08  13:10
  48. 2013. október 8. 13:103254.
    folyt.köv.
    előzmény:
    banyoc@ (3249)
    2013-10-08  12:45
  49. 2013. október 8. 13:093253.

    Szép napot mindenkinek!

     

    Szisszka köszönöm a pálinka receptet, erre gondoltam!

     

    Csipke én Pesten szültem, de jópofa a találkozásunk. Tegnap már nem volt olyan fényes a helyzet, de azért rávették, hogy lefeküdjön ebéd után. Aztán ébredéskor kész volt. Már csak az anyukája kellett, de mentem is érte. Ma reggel már pityergett, hogy nem szeretne maradni. Nem lesz ez olyan egyszerű, mint gondoltam. Remélem nektek könnyebb az ovi.

     

    No és akkor most a kb. 200 hsz. lemaradást pótólnám.

  50. 2013. október 8. 13:073252.
    Pont én is ezeket nézegettem, szerintem valami mesések!
    előzmény:
    banyoc@ (3249)
    2013-10-08  12:45

Címlap

top