Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÚTNYILVÁNTARTÁS kilométere

kevezs
Létrehozva: 2013. június 16. 21:48

Sziasztok,

 

ha megvan egy aditt összeg, amit kifizettek útnyilvántartásra, de eltűnt a tömv, akkor hogy lehetne kiszámolni, hogy az összeg hány kilométerre szól? 

 

Fogyasztást tudom, üzemanyagárat tudom, adott a 9 Ft/km amortizáció, de a km-eket nem tudom kiszámolni

 

Hálás vagyok, ha valaki segít egy képlettel vagy bármivel!

  1. 2013. június 16. 22:275.
    NAGYON sokat segítettetek mindketten, nem tudok elég hálás lenni, de komolyan!!! A főnököm helyett kell az eltűnt dokumentumokat pótolnom, de már a csillagokat láttam, hogy reggelig ezt fogom csinálni....így talán csak éjfélig! KÖSZÖNÖM!!!!
    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (3)
    2013-06-16  22:12
  2. 2013. június 16. 22:274.
    NAGYON sokat segítettetek mindketten, nem tudok elég hálás lenni, de komolyan!!! A főnököm helyett kell az eltűnt dokumentumokat pótolnom, de már a csillagokat láttam, hogy reggelig ezt fogom csinálni....így talán csak éjfélig! KÖSZÖNÖM!!!!
    előzmény:
    ezanick* (2)
    2013-06-16  22:07
  3. 2013. június 16. 22:123.

    Fogyasztás szorozva az üzemanyag árral.

    Mivel ez 100 km-re van megadva, oszd el 100-al.

    Aztán add hozzá a 9 forintot, és ezzel a számmal oszd el a kapott pénzt, így a kilométereket kapod meg.

     

    Például:

    Fogyasztás: 8 liter/100 km

    Üzemanyag ár: 420 Ft/liter

     

    8 (lit)*420 (Ft/lit)  = 3360 (Ft)

    Ez 100 km üzemanyag költsége.

     

    3360/100= 33,60 Ft

    Ez 1 km üzemanyag költsége.

    Ha ehhez hozzáadjuk a 9 Ft/km amortizációs költséget 

    33,60+9=42,60 Ft

    megkapjuk 1 km út elszámolható költségét.

     

    Ha 10 000 Ft -ot kaptál, akkor 10000/42,60= 234,742 kilométert mentél.

     

    előzmény:
    kevezs (1)
    2013-06-16  21:48
  4. 2013. június 16. 22:072.

    Erre gondolsz?

     

    Az útnyilvántartás alapján kifizetett költségtérítés adóköteles bevételnek számít, amellyel szemben a felmerült költségek az üzleti (hivatali) utakra (futásteljesítmény) elszámolhatók. 

    Ez a költségelszámolás történhet

    a fogyasztási norma és az adóhatóság által közzétett üzemanyagár, illetve a számlákkal igazolt üzemanyag-vásárlás alapján, továbbá a számlával (bizonylattal) igazolt fenntartási, javítási és felújítási költségek számolhatók el a hivatali célú használat arányában, vagyszemélygépkocsi esetében 9 forint/km normaköltség és az üzemanyagköltség alapján.

    A magánszemély választhat a kétféle módszer között, választása azonban egész évre és valamennyi általa használt személygépjárműre vonatkozik. Abban az esetben, ha a magánszemély a saját tulajdonban lévő személygépkocsi hivatali
    (üzleti) célú használatára tekintettel útnyilvántartás alapján költséget számol el, akkor számolnia kell azzal is, hogy a költségelszámolás miatt cégautóadó fizetésére kötelezett.

     A fogyasztast normat tudod  100 km-re,  mondjuk 7,6 liter,ezt megszorzod az uzemanyagkoltseggel azaz môndjuk 416 ft-al ehhez hozzaadsz 900 ft-ot ez lesz a 100 km-re kapott koltsegterites, azaz a kapott osszeget ezzel elosztod es megszorzod szazzal es megkaptad a kilometert.

     

     

    előzmény:
    kevezs (1)
    2013-06-16  21:48

Címlap

top