Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bőrbútor tisztítás hogyan?

kozita
Létrehozva: 2013. május 26. 17:21

Sziasztok!

 

Egy használtbútor-kereskedésben vásároltunk egy nagyon szép, padlizsánszínű valódi bőr ülőgarnitúrát. Sajnos a hozzá tartozó puff nincs túl szép állapotban, el van koszolódva, olyan, mintha zsíros lenne. Nem tudom, mivel távolíthatnám el a szennyeződést úgy, hogy ne tegyem tönkre a bőrt, ne vegyem ki a színét, utána pedig tiszta, szép és ápolt kinézete legyen. A kanapé és a fotel jó állapotban van, de azt is szeretném valamivel átápolni, hogy megőrizze a szépségét, fényét és puhaságát. Utánanéztem a neten, sajnos a profi bőrtisztító szerek kis kiszerelésben rendelhetők, ehhez képest nagyon drágák, plusz még a postaköltség is hozzájön. Ha valahol lehet kapni olyan szert, ami kiszedi a zsíros, piszkos szennyződést a bőrből, és nem túl drága, kérlek benneteket, osszátok meg velem az információt. Ha valaki pedig tud házilag bevált bőrbútor-ápolási módszert, nagyon megköszönném. Szép napot nektek!

  1. 2013. május 27. 12:0214.
    Az elkoszolódott, zsíros bőrhöz nem tudok tanácsot adni, csak az én "praktikámat" mondom. A saját bőrbútoromat kéthetente babapopsi törlőkendővel simítom át. Azelőtt az Ikeában vettem kimondottan bőrápoló készletet, két flakont tartalmazott, egy tisztító és egy ápoló folyadékot na meg egy szivacsot. Ritkán használtam, mivel az én zöld garnitúrám nincs nagy igénybe vételnek kitéve. Ha nem kapsz jobb tanácsot, és még kapható, próbáld meg az Ikeás készletet. Csak vigyázz, ne dörzsöld a bőrt. Van aki étolajjal, van aki tejjel tisztítja, ezeket én nagyon nem ajánlom!
  2. 2013. május 27. 10:0713.

    hello!

     

    nekünk fehér börgarnitúránk van, nagyon kényes...

    vettem hozzá börápolót, de szerintem nem az igazi. így jelenleg körömlakk-lemosót teszek vattapamacsra, s azzal dörzsölöm át, aztán börápolóval.

    az kimossa a pórusokból is a koszt...:)

    üdv

    előzmény:
    kozita (1)
    2013-05-26  17:21
  3. 2013. május 26. 23:1912.

    Szia!

     

    Nekünk a bőrgarnitúránk vásárlásakor prontó bútorápolót ajánlott az eladó, abból is a spray változatot. Már két éve használjuk, és gyönyörű mind a mai napig a ülőgarnitúránk. 

    előzmény:
    kozita (1)
    2013-05-26  17:21
  4. 2013. május 26. 20:4811.

    El kellfogadnod, hogy a valóban hatékony tisztítószerek sokba kerülnek. Maga a garnitúrais sokba kerül.

     

    Nekünk már tizen éve van gyönyürű andante lugánó bőrülőnk.

    Abban a bútorboltban veszem a tisztítószert ahol magát a garnitúrát  is vásároltuk.

    Két komponensű szer, az átlátszó folyadék oldja a szennyeződéseket, a fehér folyadék ápol.

    Semmilyen körülmények között nem kennék rá semmi mást.

    előzmény:
    kozita (1)
    2013-05-26  17:21
  5. 2013. május 26. 20:4610.

    A régi fajta lanolinos babakrém az igazi ilynek tisztítására, kezelésére.

     

    előzmény:
    kozita (1)
    2013-05-26  17:21
  6. 2013. május 26. 20:379.
    Huhhh, azért azt a tejes tisztítást 100x meggondolnám.... Ha pl. a hajszálrepedésekbe beszívódik, aztán pár nap múltán olyan erjedt tejcsarnokszag lesz a lakásban hogy ihaj.....
    előzmény:
    macskacsapda (7)
    2013-05-26  19:48
  7. 2013. május 26. 20:128.
    Cipőpaszta biztos nem árt a bőrnek, de a ráülők ruhájának nem biztos, hogy annyira jót tesz:-)
    előzmény:
    macskacsapda (7)
    2013-05-26  19:48
  8. 2013. május 26. 19:487.

    Egy régi háztartással foglalkozó könyvben találtam:

     

    Tisztítás:

    Kenjük be a bőrt a színével azonos vagy fehér színű, jó minőségű cipőkrémmel. 2-3 óra múlva puha gyapjúronggyal dörzsöljük át.

     

    Tisztíthatjuk tojásfehérjébe vagy lazán felvert tojáshabba mártott puha ruhával is, ezután tiszta flanellronggyal töröljük fényesre.

     

    Nyers tejjel bekenve és szárazre törölve is eredményes munkát végezhetünk.

     

    Karcolások eltüntetése:

    Kevés mosószappant oldjunk fel langyos vízben. Ezzel lemosva a bőrt, távolítsuk el a szennyeződéseket. A karcolást a bőr színével azonos színű festékkel vagy cipőkrémmel fessük le. A bőr felszínén keletkező hiányt pótoljuk viasszal, szépen bedolgozva a karcolásba, a teljes száradás után fényesíthetjük.

     

    Én színtelen cipőkrémmel szoktam időnként átkenni, a többi módszert még nem próbáltam. Egyik sem durva vegyszeres, talán ha nem is használ, de kárt nem okozol velük.

    előzmény:
    kozita (1)
    2013-05-26  17:21
  9. 2013. május 26. 19:426.
  10. 2013. május 26. 18:065.
    előzmény:
    kozita (1)
    2013-05-26  17:21
  11. 2013. május 26. 17:493.

    https://www.google.hu/search?q=b%C5%91rb%C3%BAtor+%C3%A1pol%C3%A1sa&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a

     

    és

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=135642

     

    Azt hiszem, én háziszerrel nem próbálkoznék!

    Nézz meg pár bőrbútor-árusító cég oldalát, biztosan találsz a tisztításra/ápolásra ajánlást!

     

     

    előzmény:
    kozita (1)
    2013-05-26  17:21
  12. 2013. május 26. 17:462.
    Igazán jó ötletre én is vevő lennék. Nekem van itthon többféle erre való szerem is, igazából egyik sem tisztít nagyon, inkább csak ápolnak. Kipróbáltam, amiket a neten olvasok, hogy baba popsitörlő kendő, meg társai, de nekem ezek sem hozzák le a konkrét koszt, órákig tartó suvickolással sem. Úgyhogy én kínomban már, ha látható kosz van, azt tusfürdős vízzel szedem le, aztán utána csak bekenem ápolásiból a rávalóval...
    előzmény:
    kozita (1)
    2013-05-26  17:21

Címlap

top