Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bio háztartás (tisztítás

nadrika2
Létrehozva: 2013. Április 20. 13:53

sziasztok!

olyanoktól szeretnél tanácsot kérni, akik maguk is alkalmazzák ezeket a környezetbarát termékeket.

régebben láttam itt a café főoldalán is olyan blogajánlót, aho írnak ezek használatáról, de nem találom (nem vagyok egy nat netguru)

szóval a helyzet az, hogy elhatároztuk, hogy próbálunk csökkenteni az ökológiai lábnyomunkon (így kell mondani?) és egyben spórolni.

mosószer helyett mososzóda és ecet (hol lehet ilyet rendelni?)

mosogatáshoz mit ajánlotok?

gyerekek bőrére, fürdéshez és testápoláshoz van jó ötletetek? ha igen, hol lehet beszerezni?

minden érdekel, akkor is, ha másik topicra vagy weboldalra mutat, és köszönöm előre is. ja még egy kérdés, ti hogy fogtatok hozzá, mit cseréltetek le először, mi vált be?

  1. Torolt_felhasznalo_277357
    Torolt_felhasznalo_277357
    2013. június 27. 16:0647.
    Meg tudom erősíteni a citromsav  vízkőoldésát. Vízforralóba citromsav, víz,felforral leönt. Tiszta vízzel megint felforral és csodásan csillog a beljese és nincs büdi.
    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (28)
    2013-04-20  21:24
  2. Torolt_felhasznalo_277357
    Torolt_felhasznalo_277357
    2013. június 27. 15:3146.

    Még két dolog jutott eszembe ami bevált: dm saját márkás folyékony marhaepe szappanja folttisztításra (beszáradt zsír és vérfoltot is kiszedett) illetve ablaküveg tisztításra mikorszálaas kendő. ehhez semmilyen szer nem kell már és csak ugy ragyog!

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2013-04-20  13:53
  3. Torolt_felhasznalo_277357
    Torolt_felhasznalo_277357
    2013. június 27. 14:0345.

    Ha illatos padlófelmosást akartok (illetve illatos lakást) próbáljátok ki ezt http://bionom.hu/biobolt/moso-tisztitoszerek/tisztitoszer -koncentratum-narancsolajjal-almawin.html

     

    Nagyon pici kell belőle, én már egy éve használom és még van a flakonban. Olyan illat van a lakásban tőle órákig, elképesztő. Minden mancsot feltakarít és laminált padlónak is szép a fénye. Múltkor szomszéd kérdezte milyen narancos sütit sütöttem, mert egész lépcsőházban olyan illat volt. jah mondom felmostam. :-)

    előzmény:
    KN18 (9)
    2013-04-20  16:17
  4. Torolt_felhasznalo_277357
    Torolt_felhasznalo_277357
    2013. június 27. 13:5844.
    A mosóparfümöt nem próbáltátok még? Ódákat zengenek róla de még nem próbáltam ki, csak szemezek vele. Kataboltjában kapni. Én egyelőre olyan Ariellel mosok ami Silán tartalmú és emellé csak ecet kell öblítőnek (néha sanitol fertőtleítő öblítő -illatmentes) ha mondjuk törölközőket akarok kifertőtleníteni.
    előzmény:
    tücsök78 (2)
    2013-04-20  14:30
  5. Torolt_felhasznalo_277357
    Torolt_felhasznalo_277357
    2013. június 27. 13:3443.

    www.bionom.hu Innen mindent meg tudsz rendelni és minden termékhez rengetek hozzászólás van, bármit kérdezhetsz, segítenek, tanácsot adnak! Nekem nagy segítség volt anno.

    Én a SLS (sodium laureth tartlamú), aluminium és klór tartalmú cuccokat hagytam el első körben és ami nagyon bevállt testápoláshoz a 100%os shea vaj. Elképesztő kis csodaszer!

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2013-04-20  13:53
  6. 2013. június 27. 09:4842.

    Szia!

     

    Mi mosáshoz használunk mosószódát és a kényes foltokhoz folttisztító sót. A fiam rendszeresen leissza magát kakaóval, amihez mindenképp kell egy kis folttisztítós előáztatás. Régebben a Vanish-el, ill. hasonlókkal szenvedtünk, de nemrég találtunk egy SURFACE nevű természetes folttisztítót az egyik webáruházban ami nagyon jól bevállt. A bort és egy két eddig beszerzett olajos foltot is szépen kiszedte.

     

    Nagyon tetszett, hogy végre találtam egy terméket, ami normális dobozos csomagolásban van, nem pedig zacskóban. Nem kell dugdosni, mert jól néznek ki ezek a termékek a fürdőszobában a polcon...

     

    Vízkőoldásra citromsavat használunk, mert nincs az a szörnyű ecetes illata, ill. nem rozsdásodik be tőle semmi. Használok még szódabikarbónát is vízlágyításra, az ezüstök fényesítésére ill. nagyon jó duguláselhárításra is.

     

    Remélem tudtam segíteni.

     

     

     

     

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2013-04-20  13:53
  7. 2013. Április 21. 21:2241.

     a kemeny vizet pontosan a szodabikarbona legyitja  [nekem meg inni is azt kell most  orvosi  utasitasra   lugositani kell a szervezetem   ] piszok sz@r ize van oszinten de iszom mert sajna kell  muteten estem at es erosen lugositani kell  irtam azt hiszem a citrom hejat is  hasznalom mosasnal  kulonosen fehernel[kicsavarva a fel citrom a heje meg ami maradt benne megy a mosogepbe] a citrom is lugosit  a hiedelem ellenere hogy savanyu [gyomoreges azaz savtultengesnel fel citrom leve es megszunik a panasz 

    ok ez nem takaritasi trukk  hanem egeszsegi 

    sajna ezekbol az utolso 10 hetben sokat tanultam  a muszaly nagy ur

    előzmény:
    KN18 (40)
    2013-04-21  18:28
  8. 2013. Április 21. 18:2840.

    Összefoglalom a saját tapasztalataimat:

    A mosás hatékonysága két dologtól függ:

    - mennyire szennyezett a ruha

    - milyen magas a víz vastartalma és mennyire kemény

     

    Ha a víz kemény, magas a vas tartalma, a ruhák foltosak és izzadságszagúak, akkor felejtsd el az összes sütőpor, olcsó oxi csoda, mosószóda, szódabikarbóna, mosódió és hasonlókat. Én kipróbáltam, meg is fizettem bőven a tanulópénzt.

     

    Tiszta ruhát soha nem fogsz ezekkel mosni.

    Ílyen adottságok mellett is védeni akarod a környezetet akkor vegyél bio mosószert.

     

    Ha viszont lágy a víz, alacsony a vas tartalma, a ruhák kevésbé szennyzettek, akkor bátran észre sem fogod venni.

     

     

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2013-04-20  13:53
  9. 2013. Április 21. 18:0439.

    irtam egy litaniat es eltunt     hova szallt el az urben?/

     

    ez egy jo oldal

     http://www.xn--hzilag-pta.hu/

     

     

     a szodabikarbonas fogmosas  = a kefet megvizezni belemartani es  ovatosan elkezdeni  eloszor felul aztan lejjebb az iny fele    elofordul hogy eleinte verzik kicsit a foginy   nem baj hozzaszokik   de elsosrban  a jobbik szodabikarbonat szerezd be  nem azt amit tisztitasra hasznalnak    azt en egy nagy poharban beteszek a hutobe  minden szagot   elsziv    2-3 het utan cserelem az meg megy a mosogepbe

     http://www.merjmosolyogni.hu/fogmosas-szodabikarbonava l-feherito-es-tisztito-hatas-termeszetesen.mosoly

      nalunk mindenki meg az unokak is azt hasznaljak    elvileg amikor en voltam gyerek volt fogpor is  ez azzal mostuk a fogunkat [biztos olcsobb volt  csak gondolom ] ha valaki rendes fogkremet hasznal akkor lathatja abban is mennyi szodabikarbona van az az alapja    a flourt keruljetek mert csak mese habbal hogy jo   Mar egyre tobb helyen kivonjak a vizbol is   ez csak egy melektermek amit valami okos kitalalt hogy  valahogy elhasznaljak    egy idegolo mereg  a patkany meregben is van belole  

    Annyi mindent leirtam a masikban  de ugy eltunt      

    a fog tabletta

     tudom mas megoldas olcsobb   is lehet de ugy vagyok vele ami idot es energiat  sporol azt csinalom  a hypo is jo de nem birom a szagat  de sima mosogatoszerel is ki lehet szepen  mosni   Mivel sok [ajandek] tusfurdo stb ossze gyult  azokat a furdoszoba takaritasnal hasznalom el   vizzel meghigitva azt spriccelem kadba  mosdoba   gyonyoruen csillog utanna  leszedi az osszes zsirt ami odatapad  es is cak egy trukk

     

    ablakmosas 

     ha nem piszkos  nagyon mint irtam ecetes lemosas+ujsagpapir  

    de nekem mivel kozel a repter es sok gep jarkal erre fele  a kerozintol van egy zsiros film az uvegen  na zt a mosogatoszer+ujsagpapir[csak fekete feher a szines nem jo] utanna az ecetes   

    emlkszem amikor gyerek voltam volt egy Sylvia paszta   [feher ciokhoz] tobbek kozott ezert nem lett a lanyom Sylvia  anyam azt kente az ablakra  hagyta raszaradni es ujsag papirral ledorzsolte   Gyonyoru volt

     

     

     meg egy trukk az autosoknak 

     

     

    idovel az uveg [plasztik] megsargul a lampa elott olyan vak?/ lessz  fogkremmel  a legocsob is jo de nem gel    azzal bekenni jol ledorzsolni leobliteni akkor latni hol maradt meg folt   es ujra     gyonyoruen leszedi azt az elegett elsargult vackot ujra  atlatszo lessz  Sajat tapasztalat  mukodik 

     mosas 

     en a fuggonyhoz hasznalom a sutoprt  beaztatom eloszor langyos  majdnem hideg vizbe    hagyom allni par orat aztan leengedem a nagyja por piszok kimegy  aztan ujra beaztatom de akkor mar a sutoporral es hagyom egy ejjelt azni     es utanna mosom ki [teszem a moszo szert is bele ]

     

    a folyekony sokkal jobb mint a por    mint ahogy mar irtak nem maradnak szemcsek benne   azt szerintem tudjatok mindig mindent kiforditani   mert azok az apro bolyhok nehezebben jelennek meg a ruhan  es ha igen akkor belul lessz ez csak egy trukk

    Most nem jut eszembe mit irtam a masik eltunt hozzaszolasnal de ha valami beugrik meirom

       a mikro kendoket azt hiszem mar irtam   nagyon jol jon a takaritasnal   akakriki taalta ki rengeteget segitett  azzal  

    nem vagyok bio nagyi de amit lehet  megoldom  hogy minnel kevesebb kemikalt szivjak be  hiszen ez a munkam [takaritok] 

    előzmény:
    tamtamtam (35)
    2013-04-21  07:06
  10. 2013. Április 21. 12:0438.

    A sütőpor az nem fheérít, én is kipróbáltam.

     

    Ablakmosáshoz lehet venni a Müllerben és a Rossmannban is egy két oldalú drapp/kék kendőt. Egyik oldalával vizesen törlöd, másik oldalával szárazra törlöd. Csak mosogatószer kell és egy vödör víz, és az ablak csodás.

    előzmény:
    brampton (30)
    2013-04-21  04:16
  11. 2013. Április 21. 12:0137.
    Ha a mosáshoz is ecetet teszel rozsdás lesz a mosógép fűtőszála .
    előzmény:
    tücsök78 (29)
    2013-04-20  21:49
  12. 2013. Április 21. 10:1736.
    Nem csak én érzem. Mondom, ha szabadban tudnék teregetni, akkor biztosan más lenne  a helyzet. Calgont nem használok, mert igenis számít, hogy nem port, hanem folyékony mosószert veszek fehérre és színesre is. Majdnem 10 éves a mosógépem és nem vízköves. Olvastam már szakembertől, hogy a porban is van vízlőoldó, de ami lerakódik, az nagyrészt a fel nem oldódott mosószer.
    előzmény:
    tücsök78 (29)
    2013-04-20  21:49
  13. 2013. Április 21. 07:0635.

    "fomosas szodabikarbon feherit leszedi a kave es mas szinezeket [plusz hatas nehezebben lessz fogko ] Legtobb fogkrem alapanyaga a szodabikarbona a tobbi csak adalek"

     

    Szóval az a nagy ötlet, hogy fogmosás fogkrémmel, bármilyennel? :)

    Vagy hogy használod a szódabikarbónát fogmosásra?

    előzmény:
    brampton (30)
    2013-04-21  04:16
  14. 2013. Április 21. 07:0334.

    "igenis hasznal a mufogsor tisztito tabletta este a wc be dobva lezarva reggelre gyonyoru tiszta max atkefelni a vizzel [a tablettas vizzel]"

     

    Ezt sokkal olcsóbban és környezetbarátabban is meg lehet oldani.

    előzmény:
    brampton (30)
    2013-04-21  04:16
  15. 2013. Április 21. 04:3133.

    Nalunk kotelezo a szelektiv  szemet  kirakas  kek doboz a plasztiknak szurke papiraru zold konyhai maradek  de azt inkabb a komposzt csinaloba teszem 

     igy alig van igazan szemet  

    Ha netantan talananak benne  olyat ami nem szemet elvileg meg is buntetnek erte 

    előzmény:
    abraxas (10)
    2013-04-20  16:26
  16. 2013. Április 21. 04:2732.
    hat a vasalo nalam is csak van   egy evben egyszer max   mindig   a vallfakra akasztom  a trikokat   es azon szarad meg   mindjart elis rakom agynemu  meg  99% ban kinnt szarad    eleg sima marad  es  legtobbszor vissza is huzom mert imadom a friss illatat   ha valami rancosra szaradna  [ismerven az anyagot] lyan trukkot csinalok hogy  kiviszem fogasra akasztva  kiakasztom es elo a slagot jol meglocsolom csurogjon a viz belole  es a sulyanal fogva kihuzza magat  mire megszarad [azert igy mert  a lakason keresztul nem  viszem a  csopogos ruhat   a gep meg kicentizi akar akarom akar nem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (14)
    2013-04-20  18:08
  17. 2013. Április 21. 04:2031.
    pet palackot   mindig   palanta nevelesre hasznaljuk [mar regen nem veszek vizet palackban de ismerosoktol begyujtom    kette vagom   [kicsit feljebb a felenel  fold mag  vissza teve a levagott resz  es kesz a miniatur    uveghaz kupakot ha jo ido van levenni ha huvos visszatenni amikor mar nagy ki lehet ultetni    Sajna a muanyag palackok eleg mergezo anyagokat tartalmaznak   ami az ivovizbe is  belemegy
    előzmény:
    abraxas (27)
    2013-04-20  21:04
  18. 2013. Április 21. 04:1630.

    Aki akarja hogy illata legyen [en igy csinalom  par csepp illoolaj   nem szintetikus hanem valodi   az ecetbe es megvan az illat is   ] evek ota Ecettel oblitek[4%] ha erosebb higitani lehet 

    Ha lehet kinnt szaritok   es az a friss  kinti szaritas illat semmivel nem potolhato  

    Nem beszelve arrol hogy a feher feherebb lessz  szineset inkabb arnyekos helyre ne szivja a nap    

     Mosasnal teszek a vizbe szodabikarbonat   lagyitja a vizet sokkal kevesebb mososzer kell 

    Idokozonkent lefutattom a moso es mosogatogepet  ecettel    kipucolja a lerakodott zsirt  es vizkovet

     

    Dugulasnal  es idokozonkent a furdoszobaba    ontok a lukba   szodabikarbonat es ra ecetet  habzik mint a veszett kutya szaja:)) de   kipucolja  a csoveket

    Mosasnal   feher ruhahoz  az elhasznalt cirom  hejat  bedobom a vizbe [a levet elhasnalom csak a hejat]   feherit  

    Sutopor a moso vizbe   feherit

    Masik topicon kinevettek de aztan volt aki irta igenis hasznal a mufogsor tisztito tabletta   este a wc be dobva   lezarva  reggelre gyonyoru tiszta  max atkefelni a  vizzel  [a tablettas vizzel]

    Hypo is dolgozik igy de eros az illata  

    Citrom heja sok mindente jo   kicsavaras utan   pl  kepkeret tisztitashoz  

    Ablakmosas  regi stilusban  eloszo [ha nagyon koszos  plane kinti oldal] keves mosogatoszerrel  lemosom fekete feher    Nem szines!!! ujsag papirral attorolve  es utanna egy ecetes vizel atmosva   [de ha nem piszkos nagyon eleg az ecetes visz] csillog nem beszelve arrol a bogarak se nagyon szeretik  

    Hangyara  sutopor  a vonulasukhoz leszorni  

    nagyon jo a mikrofiber  rongyok  m nem kell tisztitoszer  de!! egy spriccelos uvegbol ket harom spricc viz  csakhogy nyirkos legyen   tukor   belso ablak   butor portalanitas   mindenhez jo de nyirkosan nem vizesen

    ezt 100% tuti tipp gyakorlatbol mondom   [takaritok]   mosas utan    semmi oblito   es ha van szarito akkor sem kell semmi hozza  pont az kell hogy elektromos legyen jobban  szedi a port

    ennyi jutott eszembe  hirtelen

    megegy fomosas  szodabikarbon    feherit leszedi  a kave es mas szinezeket   [plusz hatas nehezebben lessz fogko ]  Legtobb fogkrem alapanyaga a szodabikarbona    a tobbi csak adalek

    savra   [gyomor] szodabikarbona  ETKEZESI   az kicsit mas    vizzel osszekeverve    lekoti pillanatokon belul a savart  Nem kel megijedni de perceken belul bufog az illeto  epp azon az alapon amikor az ecet es szodabikarbona talalkozik  rogton pezseg  ugyan ez jatszodik le a gyomorban  gaz lessz es az bufog ki

      nem beszelve arrol hogy lugosito hatas van

     szinten savra  citrom  teves  hiedelem hogy a citrom savas  pontosan lugos  perceken belul megszunteti a gyomoregest

    sajnos ezt is tapasztalatbol irom   komoly  bajon estem at ahol lugositani kellett maximalisan de sikerult  Legyoztem a betegsegem 

     

    előzmény:
    tücsök78 (29)
    2013-04-20  21:49
  19. 2013. Április 20. 21:4929.
    Szerintem csak azért érzed, mert érezni akarod. Vagy túl sokat tettél az öblítővízbe. A férjemet a világból ki lehet kergetni ecetszaggal, mégsem vette észre, hogy mikor kezdtem ecettel öblíteni. Nagy előnye, hogy így Calgon sem kell!
    előzmény:
    eda-1952 (23)
    2013-04-20  20:11
  20. 2013. Április 20. 21:2428.

    Ecet helyett citromsav. Nincs szaga.

     

    Vízkőoldó, fertőtlenítő.

     

    "A citromsav kiválóan alkalmas háztartási készülékek (kávé- és teafőzők, egyéb kisgépek) vízkőtelenítésére. Ellentétben az ilyen célra a kereskedelemben kapható szerekkel, nem mérgező, könnyen elöblíthető, és közönséges élelmiszerboltban vagy gyógyszertárakban az előbbiek árának töredékéért beszerezhető. A hasonló célra használt ecetnél is sokkal alkalmasabb, mert az utóbbi íze és szaga hosszan megmarad a kitisztított készülékekben."

  21. 2013. Április 20. 21:0427.

    Örülök, hogy jól szórakozol.

     

    Magam részéről pamutot, vásznat és gyapjút próbálok hordani, és azt sem vasalom, csak ha muszáj.

    Azt hiszem a PET palacknak is jobb (ha már gyártva vagyon), ha használat után nem halomban áll a környezetünkben, hanem valami hasznos készül belőle. Mondjuk ruha, amire van kereslet, ha nem is én vagyok a célpont. Azt sajnálom, hogy mindez Kínában készül, nem Európában. 

     

    Szóval lehet rajtam röhögni, de pont nem érdekel. 

    előzmény:
    KN18 (25)
    2013-04-20  20:49
  22. 2013. Április 20. 20:5226.
    25
    előzmény:
    abraxas (17)
    2013-04-20  18:58
  23. 2013. Április 20. 20:4925.

    Azok a ruházati termékek melyek vasalást nem igényelnek, szintetikus szálakból készültek. Régen csak az otthonkát és a harsinyát ismertük mint nylon, ma már a Kínai termékek több mint 70%-a ebből készül. Igaz már habosított változatban.

    A szálak alapanyaga viszont, még ma is a kőolaj és a PET palack. Hát egyik sem zöld azt hiszem................

  24. 2013. Április 20. 20:1624.

    Én csak kis felületek vízkőtelenítésre használom az ecetet (mosogatótálca, ilyemsik), de öklendezni szoktam tőle...:(

    Még az ecetes tisztítószerektől is rosszul vagyok sajnos, pedig jó tapasztalataim vannak vele.

     

     

    előzmény:
    abraxas (21)
    2013-04-20  20:05

Címlap

top