Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkanélküli segély jár.-e

gemike
Létrehozva: 2013. Április 9. 07:02

sziasztok lányok !!

 

Több topikot is elolvastam de nem egyértelmű számomra a kérdés.

Jelenleg gyes.-en vagyok a kisbabámmal, ha majd vissza mennék dolgozni a munkahelyemre (nem ugyanabban a munkakörbem mert azt a gyerek miatt nem tudom vállalni )és a cég nem másik munkakört nem tud felajánlani akkor sajnos nekem kell lépnem ,közösmegegyezéssel elválunk egymástól.

ennek utánna néztem sajna ilyen esetben nem leszek jogosult munkanélküli segélyre (tudom hogy már megváltozott a neve )  

de ha a cégnél csoportos létszám leépítés történik és engem is elküldenek

akkor jár a munkanélküli segély részemre ??

előre is köszönöm a segítséget .

üdv

  1. 2013. Április 9. 17:389.

    szia

     

    azért mert van egy kicsi gyermekem, és sajnos meghaltak már a szüleim nincs aki elmenjen majd a gyerekért az oviba , a férjem munkabeosztása is össze-vissza van ,hétvégén is dolgozik. írtam egy munkaügyi jogásznak

    és azt válaszolta ha a cég felajánlja az eredeti munkakört (oda vissza vennének mert nagy a fluktuáció ,csak folyamatos a munkarend ,ezt úgy képzeld el hogy 3 nap munka reggel 8-tól este 21-ig 1 nap szabad) 

    és ha ez nekem nem felel meg , akkor az egyoldalú szerződés módosítás , mert csak én szeretnék másik munkakörbe kerülni ,  ha a cég nem megy bele akkor nekem kell felmondanom.

     

    köszi

       

    előzmény:
    huszkat (7)
    2013-04-09  12:09
  2. 2013. Április 9. 17:348.

    szió

     

    de nem úgy van hogy a megelőző 3 évet nézik ?? nos ugye én akkor tgyás,gyed,és gyesen voltam, akkor is jár ?? 

    előtte folyamatos munkaviszonyom volt .

    ezért kérdeztem mert akkor lehet hogy félre értelmeztem.

    köszi

    gemike

    előzmény:
    tapsifüles (6)
    2013-04-09  11:12
  3. 2013. Április 9. 12:097.
    Miért kellene Neked lépned, ha nem ajánl a cég más pozíciót? NEKIK kell elküldeni, én a helyedben nem írnám alá a közös megegyezést, csak abban az esetben, ha megadnak legalább annyit (végkielégítés, munkavégzés alóli felmentés a felmondási időre stb.), mint ami a munkáltató általi felmondáskor járna.
    előzmény:
    gemike (1)
    2013-04-09  07:02
  4. 2013. Április 9. 11:126.

    Jókat írnak a többiek, közös megegyezés esetén is jár a munkanélküli járadék. A kilépő papírjaid között lesz majd egy papír, az kell hozzá a Munkaügyi Központnak, min. 1 év munkaviszony szükséges ahhoz, hogy járadékot kaphass. A járadék 90 napig jár Neked onnantól kezdve, hogy bejelentkeztél a Munkaügyi Kp-ban. Ha letelt a 90 nap, onnantól már "csak" regisztrált vagy, tulajdonképpen sokminden nem történik (állásokat, tanfolyamokat sajnos régóta nem közvetít a Munkaügyi Kp., legalábbis nekem ez a tapasztalatom).

    Csoportos létszámleépítés esetén nem tudom, pontosan mi a teendő, de gondolom olyankor is jár a járadék, ha előtte volt min. 1 év munkaviszonyod...

    előzmény:
    gemike (1)
    2013-04-09  07:02
  5. 2013. Április 9. 09:295.

    Szia!

     

    Amennyiben a munkáltató mond fel Neked, vagy közös megegyezéssel megszüntetitek a munkaviszonyt akkor azonnal jár a "járadék" (természetesen miután jelentkeztél a munkaügynél, regisztráltak stb.).

    Abban az esetben is jár ha Te mondanál fel, de ha jól tudom, akkor csak három hónap letelte után tudnád igényelni. Tehát a munkaviszony megszűnése után nem azonnal.

    előzmény:
    gemike (1)
    2013-04-09  07:02
  6. 2013. Április 9. 09:154.

    Sajnos csak részben függ a munkaviszony hosszától. Azaz: ha egy évnél kevesebb az előzetes munkaviszonyod.

     

    Viszont ugyanaddig jár 40 év munkaviszony után is, mintha egy év és egy napot dolgozott valaki előtte.... :-((((((((((  3 hónap. :-(

     

     

    előzmény:
    asztanaviszta (3)
    2013-04-09  09:04
  7. 2013. Április 9. 09:043.

    A munkanélküli segély az előzetes munkaviszony hosszától függ.

    A megszünés módja nem játszik benne szerepet.

    előzmény:
    gemike (1)
    2013-04-09  07:02
  8. 2013. Április 9. 08:362.
    KÖzös megegyezésnél is jár a munkanélküli segély.
    előzmény:
    gemike (1)
    2013-04-09  07:02

Címlap

top