Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szulejmán filmsorozat.

kira22
Létrehozva: 2013. Április 7. 20:09

Sziasztok!

 

Nézitek ezt a sorozatot? Van kedvetek megbeszélni a sorozatban történteket?  Ismerem a történelmet és tudom mi történt eredetileg. Kiváncsi vagyok,  hogy fog történni a sorozatban a történet.  

  1. 2014. május 8. 16:4488.
    A török részekbe törökül néztél bele? Vagy találtál valahol magyar feliratos részeket? Ha az utóbbi, be tudnád linkelni? 
    előzmény:
    kira22 (85)
    2013-11-25  13:16
  2. 2013. november 26. 23:0887.

    Folytattam a Szulejmánt törökül.

     

    A 105. rész fog következni, de nagy csalódás az egész a 100. résztől.

     

    Azóta összecsapják az egészet, összefüggéstelen történetek vannak benne, és hanyatlás az egész. 

     

     

    Az új Hürrem nem annyira rossz, persze a régi elképesztően hiányzik. Mintha, amióta ő elment volna, nem lenne élet a sorozatban.

     

    Az a színésznő elképesztően jó volt. Maga a színésznő. 

     

    A mostani sem rossz, szerethető. Ő nem tud annyira szikrázóan rendreutasítani, de nem rossz. 

     

    Remélem, azért belerázódnak, és újra olyan jó lesz, mint az első 100 rész. 

     

    Azt hiszem elkezdem elölről nézni, mert akarom a 17 éves pimasz, elviselhetetlen, akaratos, hisztis és FIATAL Hürremet.

  3. 2013. november 25. 13:4286.

    A török részek 1.55-2.05 órásak, azaz minimum duplája  a magyarnak. A magyarul adott részeket még szét is aprítják 3 db reklámmal, és mondat közben érnek véget. Borzalmas. Követhetetlen szétdarabolva.

     

    Miután amit most adnak az rtl-en, azt már mind láttam törökül, így látom, hogy mi hiányzik, a történet szét van hasítva, így értelmetlen. 

     

    A török sorozat 102. részénél tartok ( a magyarnál ez kb. a 204. lesz...ha megveszik a 2. és 3. évadot is....)  a 103-ban jelenik meg az új Hürrem.

     

    Na leálltam a 102. előtt, mert egyelőre nem tudom elfogadni az új Hürremet, annyira kedvelem a régit. 

     

    Úgy láttam, mintha lenne 116. rész is, a youtuben nálam a 106. az utolsó, amit sorban bead. 

     

    Nagyon nagyon jók a kosztümök, és ez a világ.

     

    Sok negatív kritikát lehet hallani, hogy mi hülye magyarok hogy ájuldozunk azért a Szulejmánért, aki lealázta Magyarországot.

     

    Nem, azért a Szulejmánért senki nem ájuldozik, hanem ezért a sorozatért, mert ez túlnyomórészt fikció ( 95 % fikció 5 % történelem), de a díszletés a kosztümök gyönyörűek, a színészek pedig kiválóak !

    előzmény:
    kira22 (85)
    2013-11-25  13:16
  4. 2013. november 25. 13:1685.

    Én is bele-bele nézegettem a török részekbe. Azok mintha hosszabbak lennének. Valahol olvastam hogy még nem fejezték be a török sorozatot sem. Igy még pár évadnak nézhetünk elébe remélem nálunk is.

    Nem csak a történet miatt jó nézni,vhanem nagyon szépek a korabeli ruhák, a díszletek. Meg bepillantást nyerhetünk a hárem életébe egy teljesen más világba mint amiben mi élünk.

     

    előzmény:
    kira22 (1)
    2013-04-07  20:09
  5. 2013. november 23. 04:1584.
    Megtaláltam, ki az új Hürrem. Nem is öreg.
    előzmény:
    liat (82)
    2013-11-19  20:10
  6. 2013. november 19. 20:1383.

    Engem teljesen összezavart, mert ez az Izabella nem a magyar Izabella, és semmit nem értettem.

     

    Na az a jó, hogy törökül nem értem amit nyafog, úgy sokkal elviselhetőbb.

    előzmény:
    liat (82)
    2013-11-19  20:10
  7. 2013. november 19. 20:1082.

    na, meg ez az Izabella egy hisztis tyuk. szep lany lenne, de az a szaj....

    neki is a szolgaja a szebb. pont mint Hurremnel. Gulnihal sokkal szebb volt.
    előzmény:
    bababetű (81)
    2013-11-19  19:42
  8. 2013. november 19. 19:4281.

    "en kedvelem a Validet is. erdekes figura. Hatice neha idegesit a szent kepevel. birom nagyon Mahidevrant. meg tudom szegenyt erteni. "

     

    Validét nagyon szeretem ! Okos, és gyönyörű ! Olvastam épp ma, hogy szépségversenyt is nert. 

     

    Hatice....utálom. Még most itt a magyar részeknél elmegy....de nem fejtem ki bővebben

     

    Mahidevrant is szeretem. Ő is gyönyörű, és sokszot sajnálom, főleg majd előrehaladva a történetben.

     

    Bali bey...a legjobb pasi a filmben, jajjj....gyönyörű ! 

     

    Sumbult is szeretem, ő a legviccesebb.

     

    Nigar...nagyon sokáig a kedvencem volt, ahogy mentünk előre a történetben, egy idő után már nem. 

     

    Épp ezért kezdtem el nézni törökül, mert a magyarnál nagyon nagyon lassan halad a történet, kevesebbet adnak le egy részben, mint a török ( ott egy rész az 1 óra 55 perc -2.05 percig tart ) és még ezt is megszakítják 3 db 10-15 perces reklámblokkal, amitől meg gyilkolhatnékom támad.

     

    Egyébként törökül sokkal jobb, már megtanultam pár török szót, van amit meg nem tudom, hogy kell leírni, bármit írok be hangzás szerint a szótárba, nincs találat. 

     

    Azért is jobb törökül, mert Hürremet és Sumbult leszámítva borzalmas a magyar hang. 

     

    ...ennél már csak a gügye szöveg borzalmasabb....

     

    Történelmi hűség: na az nincs. Mindenkit lekicsinylően és idióta hülyének mutatnak be, aki nem török....azért az ellenfelet valamennyire tisztelhetnék.... Mind a házak, tájak berendezése, mind az öltözetük, de főleg a jellemüket annyira együgyűnek és barbárnak ábrázolják, hogy az már szinte sértő.....

     

    Pl. a török gyerek mind bűbáj, gyönyörű és sosem sír...bezzeg Izabella csecsemője...(János Zsigmond) na "az" mindig üvölt...kvázi egy neveletlen, problémás barbár. 

     

    A mostani részekben a spanyol hercegnőt pedig egy elkényeztetett ostoba kis hülyének mutatják be.... na ezek nem tetszenek....

     

     

    előzmény:
    liat (80)
    2013-11-19  19:24
  9. 2013. november 19. 19:2480.

    en az elejen szenvedtem tole. az allando hisztijetol, a duhongeseitol. a felfujt durcas pofajatol.

    aztan utanaolvastam a Wikin...es 15 eves volt, amikor odakerult. tehat 16 evesen szult eloszor. o maga is egy gyerek volt meg. azert viselkedett ugy, mint egy hisztis kislanyka.

     

    az uj no nevet nem tudom. illetve elfelejtettem. mondjuk az oregedes nem indokolna a szereplo cseret. a tobbiek is maradtak, kiveve a gyerekeket. de az ugye logikus. sajnalom, hogy Hurrem lelepett. 

     

    en kedvelem a Validet is. erdekes figura. Hatice neha idegesit a szent kepevel. birom nagyon Mahidevrant. meg tudom szegenyt erteni. 

     

    kar, hogy mostanaban Nigarnak kevesebb a szerepe. civilben nagyon szep lany. a sorozatban is. szeretem azokat az okos, ravasz roka szemeit. majd biztos elokerul megint, amikor szerelmi romanca lesz Ibrahimmal.

     

     

    na es Sumbul aga... imadom. ezt az uj Gul agat nem birom. nem vicces es nem szimpatikus.

     

    irto szep pasi a Bali bey. csak meg nem tudom, merre tart a szerepe szerint.

     

    nagyon tetszik a ruhajuk, a fejfedojuk. az ekszereik is. de valahol olvastam, hogy ebben sem igazan korhuek. a tortenetrol mar nem is beszelve. de azert nem haragszom. ha mi meselnenk valami hasonlot, mi is a mi szank ize szerint adnank elo. nem kell dokumentumfilmnek venni.

     

    kar, hogy mostanaban csak 1 reszt adnak le. sose erunk igy a vegere.

     

     

     

     

    előzmény:
    bababetű (77)
    2013-11-19  19:06
  10. 2013. november 19. 19:1279.

    Itt van vele egy riport.

     

    2013.09.18-i

     

     

    előzmény:
    liat (76)
    2013-11-19  17:50
  11. 2013. november 19. 19:0778.

    Jajj, látom.

     

    Ezt a jelentéktelen, szürke, sőt csúnya nőt tették be a helyére ?

    előzmény:
    liat (76)
    2013-11-19  17:50
  12. 2013. november 19. 19:0677.

    Köszi !!

     

    Mindjárt megnézem azt az oldalt.

     

    Közben utána is olvastam, és láttam, hogy kezelésen is volt, és teljesen kikészült.

     

    Nagyon nagy kár, mert igaz, hogy pár hsz-el lentebb még utáltam, de utána megint nem. 

     

    Nem lehet nem szeretni, annyira meghatározó személyiség. 

     

    És a színésznő elképesztően jól játszott. 

     

    Azt én is néztem, hogy Hürrem lányát kivéve, az összes uralkodó 1 fejjel magasabb mindenkénél, Hürrem meg pláne !

     

    És néha gyönyörű 30-40 -es, a másik jelentbenmeg úgy néz ki, mint egy elhanyagolt 60 éves. Nagyon jó a maszkmester, kozmetikus, vagy nem tudom ki csinálja meg a színészek arcát.

     

    Azt nem tudod, ki lesz az új Hürrem ? 

     

    Mondjuk végül is mindegy, mert a mostanit szeretem.

     

    Azon gondolkodtam, hogy elkezdem nézni előről.

     

    Mert az eleje nagyon jó, és még él mindenki benne. 

    előzmény:
    liat (76)
    2013-11-19  17:50
  13. 2013. november 19. 17:5076.

    en csak magyarul nezem. hianyozni fog ez a Hurrem. mar kezdtem mgszokni. neha olyan szep volt, neha meg, plane amikor duzzogott, akkor meg olyan mint egy nyominger nagycsoportos ovodas.jo nagy darab a lany. 2x akkora, mint a tobbi haremholgy.

     

    biztosan nem jon vissza. egyedul maradt a kislanyaval. allitolag ongyilkos is akart lenni. nem szereti Torokorszagot. visszament Nemetorszagba, vegleg.

     

     

     

    egy sokkal idosebb no lesz az uj Hurrem.

     

    tessek, egy Szultanos oldal.

     

    előzmény:
    bababetű (75)
    2013-11-19  17:09
  14. 2013. november 19. 17:0975.

    Jaj, látom, már a 100. rész is befejezetlen.

     

    De mintha abban még lett volna, a 101.-ben meg csak a vége felé valahogy ( nem értettem ) a lánya ráeszmél, hogy nincs meg az anyja. 

     

    Valószínűleg ez nem a forgatókönyv része, és így oldották meg. 

     

    előzmény:
    Sugarbaby (71)
    2013-06-07  18:26
  15. 2013. november 19. 17:0674.

    ...hátja jön valaki...

     

    A török résznél most a 101.-et láttam, ebben tűnt el Hürrem.

     

    Ez a forgatókönyv része még, vagy már eltűnt a színésznő, és többet nem lesz ?

     

    Ő a kedvencem az egész sorozatban, nélküle semmit nem ér.

     

    És hány részig tudták megcsinálni a sorozatot ? 

    előzmény:
    kira22 (1)
    2013-04-07  20:09
  16. 2013. szeptember 5. 17:1573.

    Sziasztok !

     

    Annyira izgalmas a sorozat, hogy nem bírtam ki, és tegnap a neten el kezdtem nézni törökül. Egy szót nem értek, de a színészek jól játszanak, lehet követni. Majd magyarul is megnézem, de nem tudok várni mindig egy hetet.

     

    Meryem Uzerli 4 hónapos terhes.  (Hürrem)

     

    Érdekes nyelv a török, még nem hallottam, azt hittem, hogy sokkal arabosabb a hangzása. 

     

    Ibrahim szinkronhangja sokkal jobb, mint az eredeti.

     

    Milyen egy erőszakos, agresszív, kegyetlen barom lett Ibrahim. 

     

    A magyar részben most ott tart a történet, hogy elfogta Leót, gyötörte, majd szembesítette Hürremmel, és Leo megette Hürrem kezéből a mérgezett édességet. Közben kint Szádika épp Szulejmán nyakának szegezte a tört. 

     

    A török részben tegnap a 25.-et néztem meg, majd ma jön a többi, ameddig bírom. 

     

    Nagyon nagyon jók a török színészek.  (igaz, Hürrem német )

  17. 2013. június 7. 18:4472.

    Köszi a hírt !

     

    Nem semmi, akkor a színésznő is annyira irritáló, és elviselhetetlen, mint maga Hürrem. 

     

    Nagyon nem bírom, pedig eleinte, nagyon drukkoltam neki, hogy ő legyen a szultán mindene. 

     

     

    előzmény:
    Sugarbaby (71)
    2013-06-07  18:26
  18. 2013. június 7. 18:2671.
    "Az RTL Klub sikersorozatának, a Szulejmánnak egyik főszereplője, Meryem Uzerli /Hürrem/ végleg kiszállt a csapatból, bár nem a legelegánsabban közölte távozási szándékát.
    A színésznő ugyanis senkinek sem szólt, egyszerűen csak eltűnt, és nem ment be többé dolgozni.
    Egyszerűen lelépett
    A hírek szerint pár nap pihenőt kért a producerektől, mivel párjával, Can Atesszel együtt Bodrumban töltötték a hétvégét. Azonban a forgatócsoport hiába várta vissza, a színésznő nem jelent meg, ezzel veszélybe sodorva a sorozatot.
    Napok múlva Németországból telefonált, hogy beteg, és egy berlini klinikán szeretné kivizsgáltatni és gyógykezeltetni magát, amit a főnökei meg is értettek.
    Éppen ezért érte őket sokként, amikor Uzerli bátyjától kaptak egy levelet, hogy ő képviseli, és ne is próbáljanak vele kapcsolatba lépni, mert úgysem sikerülne.
    Nem hajlandó visszajönni
    Többen is próbálták meggyőzni, hogy térjen vissza Isztambulba és a sorozatba, ám a színésznő nem állt kötélnek. Döntését azzal indokolta, hogy a kemény munka és a vele járó kötelezettségek miatt pszichológiailag megromlott az állapota, és ezért kell a klinikára befeküdnie kezelésre.
    Mivel távozása miatt nem tudták leforgatni a századik rész hiányzó jeleneteit, az az érthetően adásba sem mehetett. A produkciós iroda így közel 1 millió dollár bevételtől esett el."
  19. 2013. május 20. 14:5270.

    Szulejmán:

     

    Hürrem most megtapasztalja, milyen az, ha már nem kegyelt. Nem tudom, hogy miért fordult el tőle Szulejmán: már nem szereti, vagy "csak" haragszik rá, ahogy viselkedik ? Vagy ráunt, vagy nem kell neki terhesen....de már nem is bizalmas vele, meg nem is hívja sosem magához. 

  20. 2013. május 20. 14:4969.

    Hősiesen végignéztem az Ezelt, pedig nem tetszett a rengeteg erőszak, gyilkosság. Ezek úgy gyilkoltak, mintha savanyú cukorkát vettek volna, és soha semmi következménye nem lett.

     

    A vége meg....teljesen értelmetlen volt az egész film ilyen véggel. 

     

    Egy tanulsága van: ne herdáljuk el az életünket, és ÉLJÜNK, ne hadakozzunk, meg negatív dolgokkal foglalkozzunk, ha ott van a kezünkben a pozitív  ÉLET. És főleg legyünk magunkhoz őszinték.

     

    Mi értelme volt az egész öldöklésnek ?  Hány ember halt meg értelmetlenül....

     

    Most vidámabb és modernebb vizekre eveztem, tegnap belekezdtem az Észvesztő c. dokis sorozatba.

     

    Kellemes , helyes pasi, és nem stukker van állandóan a kezében, nem gyilkolni indul, hanem életet menteni. 

  21. 2013. Április 23. 14:3468.

    Jajj, volt itt sírás bőven.

     

    Most kezdek bele a 2. évadba (Ezel).

     

    Zokogtam, amikor Alit lelőtték, ő a legjobb ember az összes közül, megszerettem.  Örülök, hogy nem halt meg. Annyira aranyos tud lenni.

     

    Bahar kimondottan idegesített, nem szerettem, de a végén, amikor Alival épp  egymásba fonódtak, és .....na akkor is sírtam.

     

    Elképesztően jól megcsinálták azt a jelenetet. A színészek grandiózusan játszottak. 

     

    Most már csak a nő, és Ezel testvére, apja nem tudja, hogy Ezel = Ömer. 

     

    Csak, ami nem tetszik: gyilkolnak amikor kedvük van, és ez mintha természetes lenne. Meg sok az erőszak, és ez felzaklat. 

    előzmény:
    liat (66)
    2013-04-17  17:57
  22. 2013. Április 17. 18:1567.

    Ó, dehogy hagyok ki egy részt is ! Sőt, vissza is szoktam tekerni, ha nem értek egy jelenetet.

     

    És ma Szulejmán is lesz !

     

    Van egy fantasztikus dolog ( csak kívánnom kellett, és feltalálták), amit a tv-re rá lehet csatlakoztatni, és akkor a tv-vel azon keresztül lehet  nézni online a filmeket. Ezzel fogom majd meglepni magam valamikor. 

     

    Nagyon okos dolog, mert így nem kell kidobni a teljesen használható tv-t csak azért, mert még nem internetes tv. 

     

    Mert ...vagy ülve "kell" néznem az online filmeket, vagy...a hasamra teszem a notebookot, hogy fekve kényelmesen nézhessem...de egyrészt meleg, másrészt elalszok vele úgy, hogy a hasamon van...no meg a macska azt hiszi, hogy neki tettem oda melegedni, múltkor ő is ráfeküdt, se nem láttam, és még nehéz is volt.

     

    Ez az a szuper szerkezet:


    Mini PC

     

     

     

     

     

    előzmény:
    liat (65)
    2013-04-17  17:38
  23. 2013. Április 17. 17:5766.

    jajj...most latom csak. kimaradt a NE.  NE NEZZ MEG ELORE....akart lenni.

     

    pffff... 

    előzmény:
    liat (65)
    2013-04-17  17:38
  24. 2013. Április 17. 17:3865.
    ja es azt javaslom, hogy nezz meg elore reszeket, mert majdnem minden reszben van valami fontos tortenes vagy informacio, amit ha nem tudsz, ertelmetlenne valik a sorozat. csak szepen...sorjaban... 
    előzmény:
    liat (64)
    2013-04-17  17:37

Címlap

top