Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hennás hajfestés 2.

fórumozok
Létrehozva: 2013. február 16. 09:42

Sziasztok!

 

A hennás hajfestésről érdekelne minden. 

 

Például ilyenek:

Mennyi ideig tart a hatása, színe? 

Ha régen hagyományos hajfestékkel volt festve a hajam, akkor befogja-e azt? 

Vagy ha mégsem jön be a hennás, visszatérhetek "azonnal" a hagyományosra vagy meg kell várni, amíg teljesen lenő?

  1. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2013. február 16. 20:5010.

    En evek ota hennaval festem a hajam. Fekete-sötetbarna az eredeti hajszinem. Kezdetben csak hennat hasznaltam, de az osz hajszalak nagyon vörösek lettek, ami nem tetszett. Igy attertem a henna-indigo keverekre. Most olyan a hajszinem, mint ifju koromban.:)

    A hennas hajfestes fokozatosan kimosodik, de az osz hajszal nem lesz ujra osz, csak vilagosodik a sötetbarnasaga. Nekem lassan no a hajam, tehat kb. 2 havonta festek.

    Azt irjak, hogy kemiai festett hajat nem jol fog be, errol nincs tapasztalatom. 

     

    Amit en javaslok: szilikonmentes samponnal moss hennazas elott 3-4 hetig hajat! A hatas tenyleg tartosabb lesz!  (pl.: DM-s babylove mildes shampoo) (szilikonmentes hajmosast ugy altalaban is mindenkinek ajanlom, en kb fel eve hajmoso szappant hasznalok, iszonyuan bejött nekem)

    Legutobb kiprobaltam az o festeküket, nekem bejött. Ezen az oldalon sok hasznos tanacsot is talalsz.

     

    A hajam allapota sokat javult. En amla olajat is hasznalok hajapolasra. 

     

    Az, hogy neked bejön-e, nagymertekben a sajat hajszinedtol függ. 

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-02-16  09:42
  2. 2013. február 16. 10:309.

    Mivel nekem kb 20 eve volt rendes festekkel festve a hajam igy nem nagyon emlekszem a szinre:)) azaz de. Egyszer nagyon jo szint talaltak el. Visszamentem s mondtam megint olyat szeretnek. Tok mas lett:( na azota nem festetek normalis festekkel :))))

     Hogy kimosodik az igaz, de a hennanal szerintem jobban. Legalabbis nekem. Pl ha a hajam tove nedves egy furdes utan, akkor a festek a parnam megfogja rendesen. 

     

    előzmény:
    fórumozok (6)
    2013-02-16  10:20
  3. 2013. február 16. 10:238.
    nekem kizárólag pozitív tapasztalatom van a hennával kapcsolatban. a festés utáni 1. hajmosáskor még biztos, hogy elszíneződött a víz, de sem strandon, sem esőben nem folyt a fejemen színes csík. gyönyörű a hajam, egyáltalán nem sprőd. nekem a fodrász is ajánlotta. viszont a henna után nem szabad azonnal normál hajfestékkel hajat festeni.
  4. 2013. február 16. 10:217.
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-02-16  09:42
  5. 2013. február 16. 10:206.
    a hagyományos hajfesték is folyamtosan mosódik ki a hajból és annál sem biztos, hogy mindig ugyanolyan lesz az árnyalat
    előzmény:
    ezanick* (5)
    2013-02-16  10:16
  6. 2013. február 16. 10:165.

    En evek ota hennazom. 

    De nagyon nem tudok neked valaszolni, mert szinte sosem festettem a hajam massal, csak nagyon fiatalon.

    az igaz, h a henna mindig mosodik ki. Mondjuk en ne aztam el, es strandra sem igen jarok, csak akkor megyek amikor mar nem friss a festes.

    szoval nekem ezek a hatranyok ne, jatszanak. A hajam szep tole. Festes utan szonte megujul. Kb havonta festem es csak sima port veszek. Ez kb 500 ft egy adag ehhez teszek tojast, oliva olajat kicsit es ennyi.

    Jah meg kockazat, h nem tudhatod elore nalad pont milyen szinu lesz.. 

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-02-16  09:42
  7. 2013. február 16. 10:014.
    Tudom, én is azért kezdtem el...
    előzmény:
    fórumozok (3)
    2013-02-16  09:59
  8. 2013. február 16. 09:593.
    húha ... ez tényleg pont az ellenkezője annak, amiket hallani róla (jókat)
    előzmény:
    Kisfenyő (2)
    2013-02-16  09:55
  9. 2013. február 16. 09:552.

    Én nem ajánlom a hennát. Mindenhol azt olvasni, hogy milyen egészséges, közben meg tönkreteszi a hajat. Nekem legalábbis kínszenvedés volt helyrehozatni.

    Befogta rendesen, és tartós is, csak ha vizes, akkor folyik belőle a szín (strand, eső stb.). Borzasztóan néztem ki, nagyon kemény, sprőd lett a hajam.

    Viszont utána fél évet ki kellett hagynom festéssel, hogy valamennyire lenőjön a henna, utána kaptam két hajregeneráló kezelést, és csak azután festették be a hajamat.

    Lehet, hogy van olyan hajtípus, amire jó a henna, nekem nem vált be. És azóta is azt hallom fodrászoktól, bőrgyógyászoktól, hogy ez egy nagy tévedés...

     

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-02-16  09:42

Címlap

top