Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dévényes tapasztalatok

pannika:)
Létrehozva: 2013. január 8. 19:46

sziasztok,

azért indítottam ezt a topic-ot, mert sajnos elég sokan rossz véleménnyel vannak a Dévény módszerről. Épp az előbb olvastam egy koraszülöttes topicban, hoyg valaki felvetette, hogy van-e olyan dévényes, aki azt mondja, hogy felesleges hordani hozzá a babát, mert nincs semmi baj? 

  

mert én ismerek egy iylen dévényest, bár a mi kapcsolatunk is azzal indult, hoyg a kisfiamat kezelte. 3 hónaposan a gyerekorvos feszességet állapított meg nála ( semmi komolyabb jele nem volt, tudott szopizni is), majd elmentünk neurológiára, ahol szintén enyhe feszesség volt a diagnózis. Ezek után jutottunk el a helyi dévénes gyógytornászhoz, aki miután megvizsgálta, elmondta, hogy mennyiben tud segíteni a torna, de természetesen az én döntésem, hoyg akaro-e, max nem lesz élsportoló a gyerek. Ezek után kb 4-5 hónapig jártunk hetente 1xmajd havonta, és már nem is kell mennünk. Kisfiam időben kúszott, majd mászott, 11 hósan magától elindult, most 16 hónaposan teljesen stabilan jár, lépcsőzik, szalad... 

Nem éreztem sem kényszernek, sem lehúzásnak a tornát, kezelt engem is a gyógytornász mert a szoptatás alatt beállt a könyököm, 3 alkalom alatt rendbe tette. 

Nem mondom, hogy ez a módszer egy csoda, de nagyon hasznos tud lenni bizonyos esetekben. Úgy látom alapvetően azok a szkeptikusok vele szemben, akik személyesen nem tapasztalták meg... 

 

Kiváncsi lennék mások véleményére, tapasztalataira is.. 

  1. 2013. december 12. 14:0430.

    Szia!

     

    Nekünk is ugyanez a problémánk. A bal arca laposabb a kislányomnak. Jövőhéten megyünk mi is Dévény gyógytornára. Azt szeretném megkérdezni, hogy a tornától elmúlik ez az asszimetria vagy ez maradandó? 

     

    Andi 

    előzmény:
    AlmaLatina (27)
    2013-09-25  14:51
  2. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2013. szeptember 25. 21:3729.

    Érdekes, mert amit írtál azt én is hallottam. Isermősenk olyanokat mondott a  Dévényes gyógytornász, hogy a gyerek járni sem fog tudni, meg sokan mesélték köztük a gyerekorvos is, hogy szereti riogatni az embereket.

     

    Az én fiam is oldaltartásos kicsit, elmentünk a fent is említett gyógytornászhoz és megvizsgálta. Én az elején leállítottam, amikor ki akarta hozni, hogy a gyerek oxigénhiányos, mert nem sírt fel azonnal, csak pár másodperccel azután, hogy kiemelték. (császár volt). 

    Ugyan azt a diagnózist mondta a fiamra, amit a csípőszűrésen is, kötött a bal oldal kicsit, nem kell tornára járni, csak ezt azt csinálni. 

    Kíváncsi leszek, lassan eltelik az 1 hónap. 

    Amúgy szerintem javult sokat, de még csak 4 hónapos, nagyon korán látszott ez a kötöttség. 

     

    Nem tudom, de nekem az fura, hogy a teljesen egészséges gyereket Dévény tornára járatják, tornáztatni otthon is lehet, a túl korai mászás, járás meg baromi felesleges. :(

    előzmény:
    Babyface83 (28)
    2013-09-25  20:28
  3. 2013. szeptember 25. 20:2828.

    Nekem van személyes rossz tapasztalatom, több oldalról is.
    Nekem egy izombetegségem van. Ezt csak tinikoromban tudták diagnosztizálni, addig megfordultunk sokféle szakembernél, köztük Dévényesnél is. A Dévényes persze tuti biztos diagnózist állított fel, és állította, hogy rendszeres kezeléssel rendbehoz. Évekig kezelt nagyon is rendszeresen (még a mai napig is emlékszem, hogy végigordítottam az egészet, nagyon fájt főleg a masszázs), de javulást persze nem értünk el. Bár a Dévényes szerint igen, olyan dolgokat könyvelt el javulásnak, amik előtte is teljesen jól mentek.

     

    A kisfiam mozgásfejlődése picit lassan zajlott, de még nem kórosan. (8 hónaposan kezdett kúszni, 1 évesen mászni és felállni) Látta Dévényes, közölte, hogy mindenképp szüksége lenne kezelésre, még olyan is elhagyta a száját, hogy ha nem viszem kezelésekre, akkor mozgássérült lesz. Ez után nem sokkal jártunk fejlődésneurológián (más okból), a neurológus alaposan megvizsgálta a gyereket, és azt mondta, hogy ha az ő gyereke lenne, nem vinné kínoztatni Dévényeshez, mert szerinte teljesen rendben van a gyerek, csak kicsit lusta, de nem szabad erőltetni, siettetni, a legjobb lenne neki ha hagynánk fejlődni a saját tempójában. A neurológusra hallgattam és igaza lett, a fiam most 19 hónapos, biztosan jár, néha szalad.

     

    És még valami, ami nekem nagyon tetszik. Mostanában rengeteg anyukától hallom, hogy azzal dicsekszik, hogy mennyire jó, hogy hordja Dévényeshez az amúgy teljesen egészséges babáját, mert a gyerek már 6 hónaposan áll, 8 hónaposan szalad stb. Nagyon károsnak tartom a mozgásfejlődés erőltetését, siettetését. Az állás, járás erőltetése komoly problémákat okozhat a mászós időszak lerövidülése miatt. 

  4. 2013. szeptember 25. 14:5127.
    A ferde nyak problémát nagyon sokan lekicsinylik. Az én babám sajnos Torticollis-os - ez a ferde nyak latin neve. Az ok a pocakban kényszertartás., de kialakulhat a születés után is, ha az anyuka nem fogatja eleget a babát. Az én babám tünetei nagyon sokszínűek voltak és nem üvöltött a gyerek, hogy neki valami baja van, hanem alattomosan nőtt a probléma  aháttérben. Az első jel az volt, hogy 3-5 perc szopizás után elaludt a cicin, úgy kb 1 órát is képes volt ott aludni, nagyon drágán szundizott, úgy tűnt, nagyon jól érzi magát. Persze a következmény az gyorsan befigyelt, nem is volt tejcsike és tápszeres lett igen gyorsan. A gyerekorvos lesajnálta a problémát, megnézte hogyan cicizik a fiam és hiába mondtam, hogy 0-át eszik a ciciből, szertinte tökéletes volt minden, csak lusta a gyerek és türelmetlen az anyuka, nem kell annyit mérlegelni, rekjam el a mérleget. A hiba az volt, hogy 1 hónapig hittem neki (amíg a gyerekem a 10% le nem fogyta), ha nem hittem volna, talán tejcsike is lett volna egy időben elkezdett Dévény torna mellett. A második tünet az volt, hogy amikor hasra tettem, mindig ugyanabba az irányba fordította  buksit. Egyébként kiegyensúlyozott baba volt, sose sírt, nagyokat szundizott, hasfájása sose volt. A harmadik tünet párhuzamosan jött a másodikkal. minden nap többzör tornáztattam újszülött korától finoman és megfigyeltem, hogy a jobb karját sose nyújtja ki, a könyök izület mindig be van hajlítva. ah felébredt, ő nagyokat nyújtózott, olyankor gyönyörűen ki volt nyújtva mindkét keze, de ha én fogtam a kicsi kezét, mindig hajlított volt. ezzel együtt a kis lábai is sokszor hajlítva voltak, ha ülő helyzetbe felhúztam, gyönyörűen hozta a kobakot, de párhuzamosan hajlította a térdeit is. A nagylábbujjai élesen, v alakban mindig be voltak hajlítva, tornáztattam, maszíroztam azokat is, mondtam is a páromnak, hogy fogunk erre a lábikára mi cipőt húzni, ha így áll a nagylábujj. A következő tünet, hogy már háton is igen sokat ugyanabba az irányba tartotta a kobakot. Forgatta ő a fejét ha játék után nézett, de egyébként egy oldalt preferált. A gyerekorvos szerint tök egészséges volt, ezek nem tünetek voltak, ez a gyerek ilyen. A következő lépés az volt, hogy elkezdett romlani a buksi emelés hason fekve, holott az idő előre haladtával ennek ugye fejlődni kell. Ezen a ponton a gyerekorvossal szembe menve az interneten körbenéztem és rátaláltam a torticollisra. Másnap vittük az ortopédiára, ahol megkaptuk leírva is, mint diagnózist. Irány a gyógytorna. Dévény alapítványnál kaptunk egy nevet, 1 hét múlva már ott is voltunk. Emelett én a babámat Richtofit sportkrémmel masszíroztam - a nyakát, és ez határozottan jó volt. A Dévény torna nálunk nagyon bevált. Ott aztán egyértelműen megláthattam - sajnos - hogy a babámnak fáj a nyaka, az állkapcsot mozgató izmok, a fél arca és a fél homloka. Még a szemöldöke is asszimetrikus volt, amit én észrevettem, de ezt sajátosságnak gondoltam. Hát sajátosság is volt, a fered nyak következtében az azonos oldali megrövidült és spasztikus izmok elhúzták a többit, a gyerek kezdett féloldalas lenni. Már az első torna nagy változást hozott - a nagylábujjak gyönyörűen egyenesek lettek és a lábfej sem állt többé fordulva. 4 tornán vagyunk túl, a kisfiam görcsös izomzata egyre lazul. Csodálatosan fejlődik, nagyon gyorsan, minden torna után újabb és újabb dolgokra képes, amit nagy örömmel csinál is. Deréktól lefelé már szinte tökéletes az izomzata, a combizmai még kicsit feszesek, de óriási a különbség. Torna nélkül sose tudott volna felülni, mivel nem tudta fizikailag kinyújtani a lábait. Feszesség már csak az egyik vállizületben van és a nyakincában. A fejét nem teszi le hason fekve, ami ugye megnehezíti a mozgását, így nehezebb forogni. Ő azért ezt is megoldotta, pörög  forog 4 hónaposan, nagy a mozgásigénye. Egyébként továbbra is eg ynagyon nyugodt, ne sírós, sokat nevetős, nagyokat evő és alvó baba. Sokan nem ismerik el a Dévény módszert és sok orvos sajnos azóta nem fejlszetette magát, mióta megkapta a diplomáját, pedig a világ változik és a tudomány fejlődik és miért is kéne egy gyereknek kevésbé ügyesnek vagy kevésbé szépen írónak, stb lennie, ha nem muszáj. Én elhiszem, hogy bénán és ügyetlenül is élni kell és vannak gyerekek akik így nőnek fel, meg sokat hallottam a mondást, hogy nincs is szükség, hogy annyi agysebész legyen a világban, valakinek portásnak is kell lennie, de szerintem ha valaki már portás, ámbár legyen az, ha egyébként egy boldog ember, mert például hosszútávon meg tudja őrízni az egészségét, mert szeret és tud mozogni.
    előzmény:
    eda-1952 (15)
    2013-01-09  11:07
  5. 2013. január 10. 10:2826.

    Szia!

     

    Nekem is csak jó tapasztalataim vannak a tornával kapcsolataban.

    Az én kislányomnak laza volt az izomtónusa, ez abban nyilvánult meg, hogy már rég másznia kellett volna, de egyszerűen nem tudott. Láttuk, hogy menne, csinálná, erőlködött, de semmi. Négykézlábra állt ugyan, de szétcsúsztak a lábai. Már 9 hónapos volt, amikor felkerestünk egy dévényest, az első alkalom után már másnap az egyik lábával tudta lökni magát előre. A következő kezelés után (egy hét múlva) reggel az volt az első, hogy mászott. Igaz, nem egyszerűek a kezelések, mert szegény babák sírnak, és sokszor nekem is könnyes volt a szemem, de akkor is, amikor láttam a hatalmas javulást, és mászott a gyerek. Miután mászott, rá 3 napra már állt is. Szóval nagyon beindította az elején. Persze aztán később lassabban mentek a dolgok, de hát az izmoknak erősödniük kellett.

    Nekünk azt mondta a gyógytornász, hogy addig figyelemmel kísérik a gyereket, míg járni nem kezd. És abban is biztos vagyok, hogy ez nem véletletn, mert látszólag nálunk sem volt nagy baj, de mégis nehezen indult be a járás. 5 havi kezelés után tartottunk egy szünetet, de még nem indult el a kislányom. (akkor volt 13 hónapos) És kellett még az a pár alkalom utána, hogy elinduljon. Így 14 hónaposan kezdett el járni. Azóta semmi baja, tökéletes a mozgása, életvidám kislány.

    És igen van olyan is, hogy azt mondja a gyógytornász, hogy nincs szükség a kezelésre. Egy ismerősöm is elvitte a kisfiát ugyan ide, és nekik azt mondta, hogy nem kell menni.

    Én lelkiismeretesnek, odaadónak, segítőkésznek ismertem meg a mi gyógytornászunkat, és bátran ajánlom is mindenkinek. Ha lenne másik gyerekem is, rögtön vinném egy konzultációra.

    Remélem segítettem.

    előzmény:
    pannika:) (1)
    2013-01-08  19:46
  6. 2013. január 10. 09:1825.

    Szia!

     

    Mi is jártunk Dévény tornára. A kislányom izomzata teljesen asszimetrikusan fejlődött méhen belül egy előző császár után visszamaradt összenövés miatt.

    Feje is asszimetrikus volt, a vállizületei is, a lapockái is totál másként állt a kettő. A csípője pedig laza volt, aminek köszönhetően nem birt megállni négykézláb, mert nem birta maga alatt tartani a lábait.

    Kezdetben csak somán tornáztattam én 3 hónapos koráig, aztán végre kaptuk beutalót az ortopédiára és neurológiára (elsőre a háziorvostól csak azt kaptam válasznak, hogy ráér még, persze azóta lecseréltük), s ott elküldtek gyógytornászhoz. Aki azt mondta, hogy szerencséje van a gyereknek, hogy tudtam hogyan kell tornáztatni, mert ha most kezdenénk, akkor már régen késő lenne.

    Az ortoöpédián javaslatott tettek a dévényesre is, de azt is elmondták, hogy a nem fizetősre esélytelen, hogy bekerüljünk, mert annyi gyerek van. Igy aztán én kerestem rá neten a legközelebb lévőre. S hozzá jártunk hónapokig.

    Az eredmény: teljesen szimetrikus lapockák, a megrövidült oldalon lazultakaz izmok, a megnyult oldalon is helyreállt az izomtónus. S még a feje asszimetriája is nagyon sokat javult, mert azt is átmaszirozta neki sokszor.  Igaz még én látom, de egy kivülálló nem veszi észre. S az ovodában már kiscsoportosan is nagyon dicsérték, hogy ügyesebben tornázik, mint a nagycsoportosok.

     

    Sajnos a nagyfiammal nem voltam ilyen szerencsés. Vele nem ismertem ezt a dévény tornát, s csak sima fejlesztő tornára jártunk. Neki a megkésett császár miatti oxigénhiány miatt ügyetlen, darabos, merev volt a mozgása. Mozgásfejlődésben a mászást kihagyta. 

    Bár sokat javitott rajta a sima torna, de még most sem tökéletes. Évekig tartó fejlesztő torna után is ügyetlen tornaórákon, ami nagyon megviseli. Irása katasztrófális, ujjai merevek. Nagyon nezen fejlődik a finommotorikája. S diszlexia gyanus volt.

    Amikor elvittem a kicsit a dévényeshez kérdeztem, hogy tud e vele is kezdeni valamit, de csak csecsemőket kezelt, ő már túl nagy volt hozzá. Nagyon nehezen és fájdalmasan talán lehetett volna némi eredményt elérni nála.

     

    Szóval igenis nagyon fontos, hogy kiskorban legyenek fejlesztve, mert nagyon visszahat a tanulásra a mozgás nem megfelelő fejlődése!

    S nem buta gyerekek lesznek, csak kis ügyetlenek, s az irásra hat jobban vissza, de akármelyik disfunkció meglehet náluk.

    Az én nagyfiam is nagyon okos. Iskola előtt elvittem dislexia prevencióra is, igy gyönyörüen olvas. Sorra nyeri a versenyket. Testnevelés kivételével mindenből 5-ös. De testének mozgásbeli korlátai nagyon megviselik. Hogy hiába szeretné, de nem tudja megcsinálni, hogy az osztálytársai lebénázzák ügyetlen mozgása miatt. Karácsonyra pl. edzőfelszereléseket kért, hogy tudjon erősiteni izmain, s ügyesebb legyen.

     

    Szóval aki teheti az tegyen meg mindent, hogy a gyerek a lehető legjobb fejlesztést kapja meg. S a dévény torna tapasztalatom szerint tényleg csodákra képes. Öröm volt nézni, hogy egy kezelés is milyen sokat javitott a kislányom mozgásán. Pedig mi is nehezen tudtuk megoldani a torna anyagi részét 3 gyerek mellett egy fizetésből + GYES-ből, de megérte!

    Ha valaki felvilágositott volna az első gyereknél a módszerről, akkor most nem kellene néznem, hogy mit szenved a hátrányaival a nagyfiam!

    előzmény:
    pannika:) (1)
    2013-01-08  19:46
  7. 2013. január 9. 21:3124.

    Nekünk 100%-ig bevált. Generalis hypotonia miatt kellett egy évig kezelni a gyereket, és így minden mozgást időben és helyesen tanult meg. A II.es női klinikán szültem, ott észre sem vették a hypotoniát, ezért is örülök, hogy a gyógytornász viszont észrevette, és ki is kezelte a gyereket - más okból kerültünk hozzá. Mondjuk nm volt egy szószátyár, ami eléggé zavaró volt, mert lövésünk sem volt az egészről, hogy minek jár hetente 2x, és az egész problémáról sem, (ezt ma úgy gndlom, az egészségügy hiányossága, hogy az ő munkáját értelmezni próbálva jutottunk el egyáltalán pl. a neurológiára...).A gyerek mint a zsizsik, fut, rohangál, mintha csak tudná, hogy az, hogy teljesen természetesen tud járni, nála kivételes eredmény:)

    Azt gondolom, áldás az egész módszer.

    Sajnos engem sosem kezelt a gyógytornász hölgy, pedig elviseltem volna, a hátam az emelgetéstől még évekig fájt . Egyébként az övé is, ha nem tudott jönni, mindig attól volt, hogy beállt a dereka.

    Végülis hordhattuk volna-ha meg tudtuk volna oldani - az Ó utcába a gyerektornára, amit a Dévényesek csinálnak, ami jó lett vlna, mert most tanul írni, és kicsit macskakaparás a betűinek a külalakja - mi nem csinálunk ebből problémát, de a finommozgásokat tudták volna fejleszteni még, és akkor ez sem lenne.

  8. 2013. január 9. 21:0423.

    Egyetértek Veled!

    Sok örömed legyen a kislányodban!

    előzmény:
    kukoadri (21)
    2013-01-09  14:59
  9. 2013. január 9. 19:3022.

    Minden jobbításnak, változtatásnak az emberi testen / ben - ami nem olyan, mint amilyennek kéne lennie - fájdalom az ára. Mindegy, hogy felnőttről, vagy gyermekről van szó. A felnőtt megérti, a csecsemő meg nem, és úgy ordít, ahogy a felnőttnek is kedve lenne tulajdonképpen a kezelés következtében.

     

    így van ez...

     

    előzmény:
    kukoadri (21)
    2013-01-09  14:59
  10. 2013. január 9. 14:5921.

    Sziasztok!

    A kislányom már 16 hónapos, eleven, nagydumás és pörgős csajszika.

    Sajnos 3 hónapos korában a védőnőnk azt vette észre, hogy a bal oldalát nem igazán használja megfelelően.

    Elmentünk egy Dévényes szakemberhez... aki kezelni (masszírozni) kezdte. Rettenetes volt, mert szegénynek bal oldali izomletapadása volt végig, és nagyon fájt, ahogy lazították fel az izmokat (nyaktól a lábujjakig). Az ellenségemnek se kívánom azt, amit ott átéltem, ahogy a kislányomat fogtam és ő izzadt a fájdalomtól - é snagyon nagyon sírt.

    DE: a negyedik alkalom után már átfordult hátról hasra és vissza. Utána már kúsztunk, ültünk, másztunk és 1 éves korától jár-szalad az én rosszcsont kislányom!!!Összesen kb. 10 kezelés volt (miután megfordult ritkábban), és minden rendben ment... az elején sokat sírtam a kislányommal együtt :) De hálát adok az égnek, hogy vannak ilyen szakemberek, mert nem is tudom, hogy mi lett volna. KÖSZÖNJÜK!!!!

    Én személy szerint csak ajánlani tudom ezt a módszert

    előzmény:
    csutak51 (2)
    2013-01-08  20:40
  11. 2013. január 9. 14:3120.
    Igen, én 28-30 éve még nem tudtam, hogy a dokink által előírt tornasorozat a Katona-féle, nemrég jöttem rá. Emlékszem, hogy megkérdezte van-e segítségem, hiszen volt egy 4 éves is, mert ha nem, akkor nehéz lesz a napi ötszöri torna. Nem volt és nehéz volt, de megcsináltam---és már nem érdekel, hogy vajon mi lett volna torna nélkül..)))
    előzmény:
    pannika:) (19)
    2013-01-09  13:43
  12. 2013. január 9. 13:4319.

    Köszönöm, hogy ilyen sokan írtatok, megosztottátok a tapasztalataitokat. Igazság szerint én is körbejártam akkor a Pető-a Katona és a Dévény módszer előnyeit, hátrányait. A Pető nekem másfajta fejlesztésnek tűnik, a Katona egyszerűen nem volt szimpatikus, mert napoonta többször kellett volna tornáztatni a babát. Nekünk bejött a dévény módszer, köszönhetően a gyógytornászunknak:)

     

  13. 2013. január 9. 11:2118.
    úgy látszik, kapkodva írtam, szóval újabb javítás - a terápia hatékonyságát (és nem a korrekt hozzáállást) igazolta több szakvélemény...
    előzmény:
    turrita75 (16)
    2013-01-09  11:19
  14. 2013. január 9. 11:2017.
    javítás - talán ettől van, mert nem tudok jobbat...
    előzmény:
    turrita75 (16)
    2013-01-09  11:19
  15. 2013. január 9. 11:1916.

    jinx: Biztos, hogy a Dévényes torna okozta ezeket? Igen, vannak olyan betegségek, tünetek, amiket nagyon nehéz beazonosítani, de egy orvostól nagyon felelőtlen magatartásnak tartom, hogy ha én nem tudom mi ez, akkor inkább vagdalkozunk - talán ettől van, mert nem tudok jobban.. 

    De ha valaki egy hallomáson, hiedelmen alapuló vádat tényként kezel, azt meg inkább nem kommentálom.

     

    Igen, szerintem ez a terápia rengeteg gyereknek segített, sok ember élhet emiatt teljes, vagy teljesebb életet, a közvetlen környezetbemben is ismerek ilyen gyerekeket, a nagyobbik fiamat is kezelék, igaz, nála csak apró probléma volt, de nagyon korrekten hozzáállást tapasztaltunk, ezt egymástól függetlenül több gyerekorvos, még neurológus is igazolta - szakvéleményben, és nem 'én azt hiszem, hogy talán' kijelentéssel.
    előzmény:
    *jinx* (11)
    2013-01-08  23:18
  16. 2013. január 9. 11:0715.
    A ferde nyakra van egy nagyon régi módszer. Súlyosabb esetekben biztosan nem elég, bár a szüleim elbeszélése szerint az én nyakam elég csúnya eset volt: könyveket, ahogy erősödtem nehéz lexikonokat raktak a fejem mellé. Elmúlt. Gondolom azért én is ordítottam egy sort közben, mert kellemetlen lehetett. Van egy barbárabb változata is, ruhakefét kell a könyvvel kitámasztani. Ezt még én is használtam, méghozzá orvosi tanácsra a lányomnál, aki ugyan nem ferde nyakkal született, de súlya miatt 3 hétig benn volt születés után.  A kórházban persze mindig egyformán fektették és nem törődtek vele, hogy  a feje egyik oldala ellaposodott, onnantól persze csak úgy feküdt, mert szabályosan "viszagurult" a fejecskéje arra az oldalra. Ő szeretett hason feküdni, ha meg hanyatt volt, jött a ruhakefe, mert a könyvet már "elfocizta " a fejével. Teljesen rendbejött a feje. Erre nem emlékeznek a babák és csak kellemetlen, nem fájdalmas. Később (nem veleszületett!) probléma miatt kellett a combizmait nyújtani, na az  fájdalmas volt, mindketten sírtunk közben.
    előzmény:
    armatt (8)
    2013-01-08  22:41
  17. 2013. január 9. 10:2314.

    :(

    nekem azt mondta a neurológus, hogy az ökölben kéz csecsemőreflex és pont a tornát javasolta, hogy ne úgy tartsa.

    előzmény:
    *jinx* (11)
    2013-01-08  23:18
  18. 2013. január 9. 09:5413.
    Sajnálom ami a barátnőd kislányával történik. Jobbulást neki! Ilyenről még nem hallottam . Nálunk alapból ökölben volt a keze az izomletapadások miatt. Egyenlőre én csak a jó oldalát látom a gyógytornának, remélem így is marad.
    előzmény:
    *jinx* (11)
    2013-01-08  23:18
  19. 2013. január 9. 05:3812.

    Sziasztok! Nem szoktam NLC-n fórumozni, de ehhez a témához hozzá szeretnék szólni. Persze mindenki maga dönti el, hogy mit tart legjobbnak a gyereke számára, de le szeretném írni az én történetemet, örök hálával tartozom Panni néninek, és a négy gyógytornászomnak, akik 2 éves koromtól kamaszkorom végéig foglalkoztak velem.

     

    Most 26 éves vagyok, és teljes életet élhetek. Születésemkor (normál terhesség, 9 hónapra születtem)  enyhe fokú agyvérzést kaptam, amit akkor nem vettek észre, csak később derült ki. A szüleim jöttek rá, hogy valami nincs rendben, mikor elkezdtem járni. Gyakorlatilag részben lebénult a bal felem, sorvadtak az izmaim. Az orvosok nem sok jóval bíztatták szüleimet. Volt egy műtétem, és elég későn, 2 évesen kerültem Panni nénihez. Hosszas kezelés vette kezdetét, ami valóban nem volt kellemes, de megérte. Most alíg látszik valami, sokaknak fel sem tűnik. Gyengébbek a végtagjaim valamivel, és valóban nem lettem élsportoló, de teljesen normális életet élek, autót vezetek, és majdnem mindent meg tudok csinálni, amit egy átlagos egészséges ember.  Biztos vagyok benne, ha korábban kerülök hozzá, akkor még ennél is jobb eredményeket érünk el.

     

    Már rég nem hibáztatunk senkit, örülünk, hogy ennyivel megúsztam. Sok tragédiát láttunk orvosoknál, kezeléseken, tisztában vagyok vele, hogy rosszabbul is járhattam volna.

     

    Ha egy ilyen eset megtörténik egy családban, akkor máshogy állsz a dolgokhoz. Ha baba született, (unokatesókra gondolok) akkor természetes volt, hogy megnézte a gyógytornászom, hogy minden rendben van-e vele. Nem nagy kiadás, de nagyon sok mindent meg lehet vele előzni. Persze nem arról van szó, hogy minden új családtagot úgy kezeltünk, hogy biztos valami baja van. Ha lesz saját gyerekem, biztos vagyok benne, hogy őt is meg fogom mutatni.

    Hosszúra sikerült a hozzászólásom, elnézést érte.

     

    Nem reklámozni, agitálni szerettem volna, ez csak egy történet a sok közül. Tudom, hogy van, aki a Pethő módszerre esküszik, vagy valami másra, ezt mindenkinek magának kell eldönteni.

    előzmény:
    pannika:) (1)
    2013-01-08  19:46
  20. 2013. január 8. 23:1811.

    A barátnőm kislánya (kétéves) időnként elájul, másrészt sokszor van ökölben a keze. Az orvosok szerint a Dévényes torna miatt lehet. Nem akarok senkit megijeszteni, lehet a dokik csak találgatnak, ezért írtam hogy jól  körbe kell járni a témát.

     

    Szerintem utólag, ha nem vitte volna el akislányát azzal több kárt okozhatott volna mint ezekkel a most előjövő dolgokkal.

    előzmény:
    armatt (10)
    2013-01-08  22:56
  21. 2013. január 8. 22:5610.
    Milyen mellékhatására gondolsz? Google a barátom, de nem nagyon segített ebben.
    előzmény:
    *jinx* (9)
    2013-01-08  22:49
  22. 2013. január 8. 22:499.
    Biztos, hogy hatásos a hypotoniára, de egyre inkább felfedezik a mellékhatásait, ennek is olvass utána!
    előzmény:
    pannika:) (1)
    2013-01-08  19:46
  23. 2013. január 8. 22:418.
    Nekem jó tapasztalatom van a Dévény gyógytornával. Lányom ferdén tartotta a fejét (így született, kényszertartásban volt odabent), ami húzta a gerincét is abba az irányba. Az egész gyerek egy "c" betűt kezdett formálni, hiába fektettem hason, mint azt sokan javasolták, nem működött.  Kerestem egy Dévényest a közelünkben és pár hónap alatt helyretette a gyereket. Nem mondom, hogy kellemes volt az a heti 1x50 perc, mert a gyerek végigordította, de nagyon megérte.
  24. 2013. január 8. 21:587.

    "Van, akit nem zavar, ha úgy marad a gyereke, végülis rossz tanulóknak is lennie kell az iskolában..."

    Ez nagyon rosszindulatú megjegyzés volt. Amúgy meg: nem csak azért lehet egy gyerek rossz tanuló, ha nem jár Dévényes tornára, akár szüksége van rá, akár nem és ha egy szülő nem tudja megfizetni, pedig szüksége lenne rá a gyerekének, attól még nem fix, hogy rossz tanuló gyereke  lesz. Másik: bármilyen hihetetlen, ők sem egyformák, mint mi sem. Tehát abszolút érdektelen, hogy te mit hiszel mindegyikről.

    előzmény:
    Milu (6)
    2013-01-08  21:47

Címlap

top