Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Női hormonvizsgálat újra

énke6
Létrehozva: 2012. október 15. 11:31

Sziasztok!

 

Lassan 10 hónapja nem sikerül teherbe esnem, és bizonyos jelek alapján azt gondolom, hogy a hormonháztartásom nincs egészen rendben. (Mielőtt betámadnak, igen, holnap megyek a dokimhoz, de szeretnék egy kicsit előzetes tájékozódni.)

Szeretnék egy teljeskörű nőgyógyászati hormonkivizsgálást,és abban kérném a segítségeteket, hogy akinek volt ilyen, az írja le, mely homronokat érdemes nézni ilyen esetben. Azért kérdezem, mert valószínűleg magán laborba megyek. Kb. fél éve ugyanis már küldött a dokim laborba ebben az ügyben, de amit ott műveltek, az egy vicc volt.

 

Szóval: az orvosomat természetesen megkérdezem holnap, de szeretnék kicsit tájékozottabb lenni.

 

Köszönöm a hozzászólásokat!

  1. 2012. december 4. 15:1822.

    sziasztok,

     

    a jövő héten megyek vérvételre. Ismerős orvoshoz megyek , így gondoltam kérem a vérvizsgálatot a női hormonokra is babtervezéshez.

    Meg tudjátok mindani miket kell kérni? Gondolom tudja, de szeretnék utánanézniezeknek.

    köszi előre is.

    R

  2. 2012. október 18. 11:0121.

    Neked is sok sikert! :-)

    Igen, ilyenkor már én is mindig újra bizakodó vagyok. A doki amúgy azt mondja, hogy még egyáltalán nem kell aggódnom. Csak hát majd mi is két gyereket szeretnénk, de ha már az első is ennyit várat magára... Jó, még mindig nem lehet egy szavam sem, tudom... De olyan nehéz ez a várakozás. Sosem voltam híres a türelmemről. A szomszédasszonyomnak pl. vagy 5-6 év után jött össze a baba, de lehet, hogy 10...

    Próbáld ki esetleg az aviva tornát. Én hiszek benne, mert amikor egy hónapig rendszeresen csináltam, abban a hónapban nem is volt ez a pecsételés, illetve az ultrahangon sokkal biztatóbb képet mutatott a peteérés. De aztán egy hónapra abbahagytam, de most újra elkezdtem. Ha gondolod, add meg az e-mail címed, és átküldöm a hozzá való könyvet pdf-ben. De azért érdemes elmenni egy tanfolyamra (egy alkalom, kb 8000 ft), mert van egy-két gyakorlatrészlet, amit nem kell csinálni, illetve elég érthetetlenek a leírások. De ha gondolod, részletesebben leírom, mit hogyan kell, jaa, és kell hozzá a zenei CD, amit nem tudom, hogy tudok elküldeni- De ha tényleg érdekel, akkor kimásolom Neked, és elküldöm postán.

    előzmény:
    br72 (20)
    2012-10-18  10:52
  3. 2012. október 18. 10:5220.

    szia,

     

    én is elmegyek ebben a hónapban. Nekem ma megjött sajna, pedig bizakodó voltam ovuteszt, minden másnap együtt, jó lelkiállapot, cickafark tea, Mastodynon stb.

    ezek szerint ez kevés...

    Nem baj, újra építem magam, hogy eddig. Még jó hogy van egy fiam, csak hát úgy nő mint a gomba és már nem olyan babás, csak időnként.

     

    Sok sikert a köv. hónapban :)

    előzmény:
    énke6 (19)
    2012-10-17  20:16
  4. 2012. október 17. 20:1619.

    Sziasztok!

     

    Voltam tegnap dokinál, adott beutalót teljes hormonsorra, de mivel mér a 7. napon tartok, vérnom kell a jövő hónapig...

     

    Köszönöm a hozzászólásokat!

    előzmény:
    br72 (17)
    2012-10-15  15:52
  5. 2012. október 15. 15:5818.
    Oké!
    előzmény:
    br72 (17)
    2012-10-15  15:52
  6. 2012. október 15. 15:5217.

    akkor holnap mész dokihoz?

     

    írj, hogy mi volt :)

     

    szia

    előzmény:
    énke6 (16)
    2012-10-15  15:15
  7. 2012. október 15. 15:1516.

    Hát, drukkolok Neked. Amúgy nekem is a menstruáció előtti hét a kritikus, meg még az a nap, amikor megjön, de ez inkább a csalódottság miatt, aztán újra bizkaodó leszek, és jó kedvű.

    Mondjuk 10 hónap után még tényleg simán lehet, hogy minden rendben, de ha meg van valami kis bibi, akkor jobb minél előbb megtudni.

    előzmény:
    br72 (15)
    2012-10-15  14:53
  8. 2012. október 15. 14:5315.

    hasonló nálam is a gondolkodásmenet.

    A páromat én sem akarom beavatni a "sakkozásb". Épp elég nekem. Engem is befolyásol eléggé a tudat, hogy ma kell, holnap meg nem, aztán megint stb.

    Nem szeretnék még hónapokat elveszíteni, ezért mennék dokihoz.

    Nlam annyiban más a helyzet, hogy most töltöttem be a 40-et, de van egy 8 éves fiúnk is. Szóval már van előzmény, de a koromra is figyelnem kell. Párom legalább fiatalabb egy kicsivel :)

     

    Még nem voltam dokinál emiatt, mert a természetre bíznám inkább.

    nekema kedélyállapotom nagyon jó, soha jobban nem, éreztem magam a bőrömben , mint 1-2 éve. Súlyom nekem is 59 kg és sportolok, zöldség-gyümölcs dettó :)

     

    szóval teljes a kiegyensúlyozottság nálunk.

     

    Most pont az a helyzet, hogy 4-5 nappal vagyok a mensi előtt és pár napja erőss mellfeszülésem van és mára egy kis barnás váladék jött belőlem reggel.

    nekem a mensi előtti 1 hét nem a legjobb szokott lenni. nem vagyok motivált, mellfeszülés, egyhe kedvetlenség, ingerültség van. Aztán mikor megön, utána mintha elvágták volna és újra szárnyalok :)

    Érzem ilyenkor, hogy a hormonok játszák velem ezt és ahog yjön úgy meg is szűnik.

     

    Most várom, hogy megjöjjön /illetve nem várnám.../ és a j9vő hónapban elmegyek dokihoz. Hátha mond valami okosat.

     

     

     

     

    előzmény:
    énke6 (14)
    2012-10-15  13:30
  9. 2012. október 15. 13:3014.

    Nálunk ugyanez a helyzet. Eleinte én is csináltam az ovu tesztet, de arra jutottam, hogy pénzkidobás. A férjemnek még nem modnom annyira részletesen ezeket a dolgokat, mert nem akarom, hogy gépiessé váljanak számára az együttléteink. Szerintem egy férfi esetében ez sokkal jobban lelombozó, mint egy nőnél. Úgy gondolom, egyenlőre elég, ha én számolgatok. Ezen kívül azt hiszem, a hormonvizsgálat a legegyszerűbb vizsgálat, amit meg lehet tenni ebben az ügyben. Mivel elmúltam 32 éves, a dokim 5 hónap után elküldött laborba, és ultrahangon is figyelték a peteérést. Szóval ezzel itt nincs gond.

    Én abszolut egészségesen élek, 59 kiló vagyok, nem dohányzok, rendszersen mozgok, de nem viszem túlzásba, ezsem húst is, bár nem sokat, sok zöldséget és gyümölcsöt eszek, és lassan egy éve szedem a femibiont.

    Viszont! 10 évig szedtem fogamzásgátlót, amit január óta nem szedek.  Amióta abbahagytam,29 és 32 nap között jön meg a menstruációm (egyszer volt közben egy 40 napos áprilisban). De egymás után kétszer még sosem jött meg ugyanannyi napra. Ezen kívül mielőtt megjön, 2-3 napig enyhe barnás folyás van, aztán megjön, akkor elég erős, de 1,5-2 nap alatt ez elmúlik, és marad 1-2 nap barnás pecsételés. Ezen kívül a melleim is érzékenyek, de én ezt nem feszülésnek írnám le, inkább olyan, mintha, a ruha kidörzsölte volna a mellbimbómat. Ez a ciklustól függetlenül jelentkezik időről időre. Tovább sokkal több pattanásom van, mint korábban, és ez erősebben jelentkezik a menstruáció előtti napokban. Időnként baromi fáradtság tör rám úgy, hogy ezt semmilyen fizikai, vagy szellemi megterhelés nem igazolja. És híztam 1,5-2 kilót az utóbbi 1-2 hónapban úgy, hogy ezt szerintem semmi nem indokolja.

    előzmény:
    br72 (10)
    2012-10-15  12:53
  10. 2012. október 15. 13:2613.
    3. napon fontos még a prolaktin is.
    előzmény:
    fuszer (6)
    2012-10-15  12:29
  11. 2012. október 15. 13:1812.
    No és mi van a férjeddel? Első körben szoktak spermavizsgálatot is csinálni. Amúgy a lányom 6 havi próbálkozás után kiharcolta a vizsgálatot, egy kis füllentés belefér:-))) és igaza lett, próbálkozhattak volna napestig. Papa gond volt.
    előzmény:
    énke6 (1)
    2012-10-15  11:31
  12. 2012. október 15. 13:0111.
    + ha valami eltérést találnak a hormonoknál, érdemes egy terheléses vércukrot is csináltatni, ha belefér. 
    előzmény:
    énke6 (1)
    2012-10-15  11:31
  13. 2012. október 15. 12:5310.

    szia,

    mi is kb. 10 hónapja próbálkozunk és még semmi. Most már az ovu tesztet is használom, de eddig nem jártunk sikerrel.

    nekem is megfordult a fejemben a hormonteszt.

    Az ovuteszt mindig megmutatja a megfelelő időszakot és kétnaponta együtt is vagyunk ilyenkor, de lehet hogy nem megfelelő a petesejt állapota vagy a párom van lestrapálva, vagy csak egyszerűen várat magára .

     

    az én háziorvosom vidéken van. Bp-en lakom. ha lemegyek nőgyógy. szakrendelésre, ők adnak beutalót? nem kell elmennem a háziorvoshoz?

     

    üdv 

     

    előzmény:
    énke6 (1)
    2012-10-15  11:31
  14. 2012. október 15. 12:479.
    tb-re nem is mennek tovabb 2 ev gyermektelenseg alatt. ennyi böven belefer a probalkozasba.
    előzmény:
    fuszer (6)
    2012-10-15  12:29
  15. 2012. október 15. 12:458.

    aha, ertem mar :-)

     

    közben irta tücsök, amit irt. :-)

     

    egyebkent ertem, hogy a "bizonyos jelek" miatt meg akarod nezetni, nem is rossz ötlet. de 10 honaptol meg messze nem kell ketsegbeesni. orvosi szempontbol az elgondolkodasi also hatar 11/2-2 ev sikertelen probalkozas. 

     

    hozzajutsz te elegendö a, b es d-vitaminhoz? dohanyzol? alkohol? alszol eleget? eszel hust? 60-100 kilo közt vagy? szedsz valamilyen gyogyszert? nem tul nagy a nem feldolgozott stressz aranya? (az összes kerdes MINDKETTÖTÖKRE vonatkozik!)

     

    ezek a dolgok azok, amiket hamarabb is erdemes atgondolni. :-)

    előzmény:
    énke6 (3)
    2012-10-15  11:50
  16. 2012. október 15. 12:437.

    Köszönöm szépen!

     

    Arra jutottam, hogy 8 olyan összetevő van, amit vizsgálni érdemes, de nekem ha jól emlékszem, csak 4-et néztek. A napok stimmeltek.

    előzmény:
    fuszer (6)
    2012-10-15  12:29
  17. 2012. október 15. 12:296.

    Szia!

     

    Érdemes megnézetni a pajzsmirigy hormonokat, TSH, FT3,FT4

    Nőiből pedig amik alapvetőek:

    ciklus 3-4. napján FSH, LH, ösztrogén, tesztoszteron, esetleg progeszteron,

    ciklus 21. napján: progeszteron

     

    Ez az alap, ezt még lehet tovább ragozni.

     

    Ebből látszik, hogy kb rendben van-e a pajzsmirigyed, gyanús vagy-e PCOS-ra, volt-e peteérésed az adott ciklusban, és ha igen, "jó" minőségű-e.

     

    Továbbá érdemes megpróbálni ovutesztet használni (www.fertinet.hu -ról olcsón beszerezhető), hogy megismerd a saját tested jeleit, műkösédét. Illetve mielőtt bevállanlnál "durvább" vizsgálatokat - pl. átjárhatósági, érdemes a párodat elzavarni egy spermavizsgálatra. Ha nagyon nem akaródzik neki, szintén a fenti webshopban találsz otthon végezhető sperma tesztet is.

     

     

     

    előzmény:
    énke6 (1)
    2012-10-15  11:31
  18. 2012. október 15. 12:295.

    Az a probléma, hogy én egy vidéki kisvárosban élek, az orvosom egy szintén vidéki, kicsit nagyobb városban van, 40 km-re. Az itt levett vért elküldik egy harmadik város kórházába, ahol kiértékelik, majd itt megrekedt a sor az előző alkalommal. Mert se az orvosnak, se az itteni labornak, se nekem nem küldték el az eredményeket, telefonon fogalmuk sem volt, ki vagyok. Az ide-oda postázgatások miatt eltelt egy csomó idő, végül az itteni labor vérszállítója szerete meg valahogy a leletemet a nagy kórháztól. Azon meg valamelyik fontos értékre azt írták, hogy mivel a hónap elején már nézték, most nem értékelték...

    Na mindegy, majd holnap előadom a kérésemet a dokinak, csak addig még szépen meg kell foglamaznom magamban, hogy ne tűnjek okoskosónak, vagy fontoskodónak, mert amúgy meg a dokit nagyon kedvelem.

     

    Köszönöm a segítséget még egyszer!

    előzmény:
    tücsök78 (4)
    2012-10-15  12:23
  19. 2012. október 15. 12:234.

    A TB a teljes női hormonsort állja, ráadásul 3 havonta ismételheted. Mondd el az orvosnak, hogy teljes női hormonsorra írjon beutalót, és sztk-ban megcsinálják.

    Vagy fizess érte, ha már nem bízol ebben. Én mindig sztk-ban csináltattam.

    előzmény:
    énke6 (3)
    2012-10-15  11:50
  20. 2012. október 15. 11:503.
    Amikor már kért ilyen vizsgálatot, akkor abban ha jól emlékszem 3 hormont nézetett, de a neten én több mindent olvastam, ami befolyásolhatja, csak elvesztem a sok infó között. És mivel sztk-s orvoshoz mentem, arra gondoltam, ő olyanokat nézetett csak, amit a tb fedez, és lehet, hogy van olyan, amit még lehetne nézni, de a tb nem állja.
    előzmény:
    semiramis (2)
    2012-10-15  11:43
  21. 2012. október 15. 11:432.
    tedd azt, amit elöl-hatul leszögezel: tajekozodj az orvosnal. keszseggel össze fogja neked irni, miket nezess meg. 
    előzmény:
    énke6 (1)
    2012-10-15  11:31

Címlap

top